RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 7 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DRIE DOODELIJKE VERKEERS ONGELUKKEN TE ROTTERDAM. Zaterdagavond ongeveer 6 uur is het zes tienjarig meisje J. Stok, uit de Breit- nerstraat qp den Straatweg te Hilligers- berg, toen zij per fiets de straat over wil de steken, door een motorwagen van lijn 14 aangereden. Het meisje werd ongeveer 10 meter meegesleurd. Zij was vrijwel op slag dood. Te Rotterdam liep Zondagmorgen in de Polderlaan de 52-jarige J. H. van der Kolk in de Groote Lindtstraat, die stok doof is, doordat hij een naderende tram niet had gezien, plotseling vlak voor een motorwagen van lijn 9 de straat over. De aifistaind was te kort om de tram nog tot stilstand te kunnen brengen. Van der Kolk werd .gegrepen en met kracht tegen de straat gesmakt. In het ziekenhuis aan den GaoCLsingel is hij kort na aankomst over aten. Op de Mathenesserlaan te Rotterdam heeft gisteravond een zeer ernstig onge val plaats gehad. Ben motorrijder, die een vriend op de dtuo had, reed achter een mo torwagen van liijn 5. Toen hij naar links uitweek om te passeeren, botste hij tegen een tram van dezelfde lijn aan, die uit de tegenovergestelde- richting kwam. De mo torrijder werd op slag gedood. Daar de duo passagier een aware hersenschudding be kwam en 'bewusteloos was, kon hij niet worden vervoerd. Het voorloopig onder zoek heeft uitgewezen, dat de motorrijder vermoedelijk is zekere Jaspers uit Zoeter- meer, terwijl de duorijder J. Piek uit Hil versum zou zdjn. Zekerheid omtrent de identiteit bestaat tot op dit ocgenblik nog niet. In de Zomerstraat te Rotterdam is de 50-jarige H. van B. uit Den Haag met zijn motor gisterochtend tegen een auto opge reden, die uit de Bent'hemstraat kwam. De schok was zoo hevig, dat zijn 49-jarige echtgenoote, die op de duo zat, van den motor werd geslingerd en op straat te rechtkwam. De vrouw brak haar rechter been en liep vrij ernstige verwondingen aan het lichaam op. De motorrijder kwam met den schrik vrij. WIELRIJDER DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD Zaterdagmiddag te één uur heeft te Rhe- nen een ernstig ongeval plaats gehad. De 38-jarige gehuwde arbeider W. v. Dijk, die per rijwiel van zijn werk kwam, kwam te vallen, waardoor hij door een hem tege moet komende auto van de firma Truen uit Venlo werd gegrepen. De man was op slag dood. De vrachtauto werd door de politie in beslag genomen, doch na onder zoek weer vrij gegeven. VRACHTAUTO TE WATER. Bestuurder met moeite gered. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur re den op den Rijksstraatweg te Maarssen langs de Vecht twee auto's, waarvan de achterste een personenauto, den voor hem rijdenden met meubelen beladen vracht auto wilde passeeren. Juist op dat oogen- blik moest de vrachtkagen eenigszins naar links uitweken voor een wielrijder, met het gevolg, dat zijn linkervoorwiel werd aangereden door den personenauto. De chauffeur van den vrachtwagen ver loor de macht over zijn stuur en reed te water. Ijlings toegeschoten wielrijders wis ten met groote moeite den man uit de ca bine, die grootendeels onder water stonde te redden. Hij had verschillende snij won den opgeloopen. Ook de personenauto- is ernstig bescha digd. AUTO DOOR AFGESLOTEN SPOORBOOMEN GEREDEN Zaterdagavond te 10.25 reed een perso nenauto, bestuurd door den heer van Dyk uit Maartensdijk en waarin nog twee da mes en een heer gezeten waren, in volle vaart door den afgesloten spoorwegover gang aan de Generaal van Heutzlaan te Baarn, juist toen een trein van het op ca. 75 m. afstand gelegen station vertrok in de richting van den spoorwegovergang, ter wijl voorts nog een trein van de andere zijde in aantocht was. De overwegwachter, de heer J. v. d. Brakel, behield zijn te genwoordigheid van geest, wist den van het station Baarn vertrekkenden trein vlak voor den overweg tot stilstand te brengen en zoo ook den trein uit Amersfoort nog bij de post Pekinglaan ophouden, daar beide sporen versperd waren. De bestuur der, die twee wagens, die voor den ge sloten overgang stonden, heeft moeten passeeren, beweerde niet bemerkt te heb ben, dat de overweg gesloten was. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto, hoewel beschadigd, kon op eigen kracht verder reizen. PAARD EN WAGEN IN BOTSING MET AUTO Eén zwaar, twee licht gewonden Zaterdagnacht omstreeks 12 uur, is op den Bredaschen weg onder Molenschot, ter hoogte van café „Planken Wambuis" een personen-auto van de firma Kimeney, uit Dongen, met een hevige vaart op een met paard bespannen kar gereden. Na de aan rijding sloeg de auto 20 M. verder over den kop. De voerman van de kar, zekere Ver- monde uit Ginneken, viel van den wagen én werd zeer ernstig gewond. De chauffeur van de auto F. Karber, bekwamb een hoofdwonde, terwijl de naast hem gezeten J. Schellekens uit Dongen, een arm brak. De auto werd evenals de kar geheel vernield. Het paard bekwam geen letsel De drie gewonden zijn in het ziekenhuis opgenomen. JEUGDIG WIELRIJDER VERDRONKEN. Iemand die hem wilde redden eveneens. Zaterdagmiddag is in de gemeente Om men een droevig ongeluk gebeurd, waar bij twee menschen om het leven zijn ge komen. Het zoontje van den heer K. uit Leme- lerveld fietste langs het Kanaal Zwolle Almelo en raakte op een gegeven oogenblik de macht over het stuur kwijt, waardoor hij te water reed. De timmermansknecht Blekenhorst, die het ventje zag drijven, haastte zich met een derde in een bootje naar de plaats van het ongeluk, doch toen hij den drenkeling wilde grijpen sloeg het bootje om, zoodat de beide inzittenden eveneens te water raakten. Er waren op dat oogeniblik geen andere menschen in de nabijheid, zoodat geen hulp van den kant kon worden geboden. De tweede inzittende van het bootje wist zich nog te redden, hoewel hij niet kon zwem men doch, Blekenhorst en de jeugdige wielrijder verdronken. INBREKERS TE ROTTERDAM AAN HET WERK. In den nacht van Zaterdag op Zondag zdjn inbrekers op drie plaatsen te Rotter dam aan den slag geweest, maar op één plaats slechts hebben zij wat van hun ga ding gevonden, terwijtl hun collega's in een ander deel op filkschen tegenstand stuit ten. Toen namelijk Zaterdagavond de 23- jariige J. K. in de verlaten ouderlijke wo ning kwam aan den Math en esserdij'k, troef hij tot zijn verbazing twee vreemde man nen in de huiskamer, die een groot in teresse 'betoonden voor de kast, waarin de muntmeter was opgesteld. De ougenoode gasten waren druk in de weer den munt meter open te breken, maar de zoon des huizes stoorde hen. Ze ontvingen hem dan ook verre van vriendelijk, maar den eersten klap, dien zij hun gastheer giaven, kregen ze terdege met rente terug. Br ontstond een hevige vechtpartij waarin de zoon hun verre de baas bleef. De ibrekers namen angstig de vlucht; ze hadden nog niet de kans gezien iets mee te nemen. In de TeiLin'gerstraai hebben inbre kers zich door een leegstaand pand toegang weten te verschaffen tot den winkel van d'en slager Van Z. In de wincing en den winkel zijn alle kasten en laden doorzocht. Uit een van de kasten is een bedrag van 200 aan geld gestolen. Ten slotte hebben inbrekers een be zoek gebracht aan het pand op den hoek van den Mauritsweg en den Binnenweg. Voorzoover kan worden nagegaan zijn de inlbreers over de daken binnengekomen, na een dakvenster te hebben opengebro ken. Er wordt behalve een klein bedrag niets vermist „De Crt." - DE NEERGESCHOTEN INBREKER De identiteit van den inbreker, die in de Marnixstraat te Amsterdam, door den agent van Z. is doodgeschoten, staat thans vast. Het is de 36-jarige J. v. Dijk, wonen de in de Jacob van Lennepbuurt aldaar, een goede bekende van politie en justitie die reeds verschillende gevangenisstraffen heeft ondergaan. De superieuren van den agent zijn ervan overtuigd, dat deze in de uiterste nood zaak heeft gehandeld, aangezien hij als een kalm en bedaard man bekend staat TE VOET VAN HAMBURG NAAR ENSCHEDE. Staatloos gezin zonder inkomsten in ons land. Te Enschede kwam, aldus het „Handels blad", dezer dagen en gezin, bestaande uit man, vrouw en zeven kinderen, waarvan de jongste twee jaar, over de grens. De menschen waren z.g. staatloos en waren in het bezit van een Nansen-pas. Op een handwagen voerden ze hun bezittingen mee. Ze kwamen, naar ze verklaarden, te voet uit Ham/burg. Daar ze op een stille plaats over de grens zijn gekomen, gelukte het hun ongemerkt ons land binnen te gaan In Enschede stelden ze zich in verbinding met communisten, waarop de man zich met een der communistische afdeelingsbe- stuurders aan het politiebureau meldde. Hij deelde mede, dat hij in het bezit van een invaliditeitsrente was, doch bij onderzoek bleek, dat er zeer weinig kans was dat die rente zou worden uitgekeerd. Daar het ge zin dus zonder inkomsten was, zat er niets anders op dan de ongelukkigen weer naar Duitschland terug te zenden. Het gelukte evenwel niet om de vrouw en de 7 kinde ren op te sporen. Dezen hebben de com munisten ergens heen gebracht; alle naspo ringen waren tot nu" toe vruchteloos. De man verblijft nog steeds op het politiebu reau. Ook hij is niet bekend met de ver blijfplaats van zijn vrouw en kinderen. Misschien nog wel koorts ook! Aspirin is de on overtroffen bestrijder van ver koudheid. Na Uw verkoudheid zult U met zo velen zeggen: Zo'n Aspirientje helpt toch maar! 20 tabl. 70 ets. „WILD WEST" TE EINDHOVEN. „Vijftien gulden! Gauw, of ik schiet!" Met deze woorden drong gisteren een in dividu met opgeheven revolver den winkel binnen van de gezusters Van Rooij aan den Stratumschen dijk te Eindhoven. De aangesproken juffrouw weigerde aan dit verzoek te voldoen. Gelukkig kwam juist haar zuster binnen, op wie de man het wapen nu richtte onder herhaling van zijn bedreiging. De juffrouw zeide, het geld te ziullen gaan halen en waarschuwde intus- schen de buren, die de politie opbelden. Deze was spoedig aanwezig, doch de man had er inmiddels de lucht van gekregen en was op zijn fiets verdwenen. Een inge stelde achtervolging had geen resultaat. DE „ROTTERDAM" VLOT. Volgens berichten, bij de directie der HoMand-Ameriikalijn te Rotterdam binnen gekomen, is het 'gekikt de „Rotterdam", die bijna een volle week op de rotsen in de nabijheid van het eiland Jamaica heeft vastgezeten, Zaterdagmiddag vlot te krij gen. Het is nog met zeker op het schip naar Kingston zal worden gesleept. Naar den toestand, waarin het schip zich thans be vindt, wordt een duiker onderzoek inge steld. Eerst door dit ondenzoek zal kunnen worden vastgesteld wat er met de „Rotter dam" moet gebeuren. Van dien ernst van de 'beschadiging zal het afhangen, of het schip ter plaatse zal kunnen worden ge repareerd of zal moeten dokken. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Of vrouwlief al pleitte. C. T\ F. was ten laste gelegd onder de gemeente Hazerswoude de veiligheid van het verkeer in gevaar te hebben ge bracht, waardoor hij 'de autobestuurder V. met zijn auto aan het linkerachterwiel had aangereden. Verdachte reed met zijn auto in de richting Utrecht, terwijl de andere bestuurder in de richting Leiden reed. De autobestuurder V, zoomede een andere ge tuige verklaarden, dat verdachte van links naar rechts reed, doch voor het groot ste gedeelte nog links. Verdachte gaf een uitvoerige lezing, doch kon niet ontkennen dat zijn linkerachterwiel nog min of meer op het linkerweggedeelte was geweest. Hij bleef er bij niet te hebben aangereden doch door V. te zijn aangereden die plots met groote snelheid kwam aanrijden. De echtgenoote van verdachte als getuige a décharge gehoord, gaf eenzelfde lezing als haar man en noemde een en ander een groote onbillijkheid dat haar man was ge dagvaard, terwijl deze in het geheel geen schuld had. De ambtenaar was niettegen staande het keurig pleidooi van de echt genoote van verdachte echter van meening dat deze schuldig was en vorderde een geldboeteva n 15 subs. 5 dagen tevens met veroordeeling van verdachte tot beta ling van de door de autobestuurder V. in gestelde civiele vordering. De kantonrech ter veroordeelde verdachte tot 10 subs. 5 dagen en toewijzing aan V. van de door hem ingestelde civiele vordering. Plotseling gestopt. De autobestuurders T, en F. J. N, waar van eerstgenoemde verstek liet gaan, had te Alphen een aanrijding veroorzaakt, doordat T. plots was gestopt, waardoor de achter hem aankomende autobestuurder door verdachte F. J. N. ook plots was gaan remmen en na eerst een moment stil te hebben gehouden, toen trachtte de wagen van T. links te passeeren met als gevolg dat de achter N, aankomende autobus van de Moda bestuurd door den chauffeur v. 't W. in de meening verkeerde dat ook N. stopte, aanvankelijk was doorgereden. Toen deze bestuurder echter zag dat N, trachtte de eerste wagen te passeeren had hij zeer krachtig geremd, doch had een aanrijding niet kunnen voorkomen, Verd. verklaarde, dat eerstbedoelde auto zonder hem bekende oorzaak plots was gestopt en hij toen ook had geremd doch niet had stilgestaan en toen eerstgenoemde wagen links wilde passeeren. Z.i. was het plagen van eerstbedoelde autobestuurder geweest om plots te stoppen. Ook de andere getui gen legden een dergelijke verklaring af, doch de verklaringen liepen uiteen of de tweede verdachte al of niet geheel had gestopt. Een getuige a décharge ontkende zulks ook. Uit het geheel bleek wel dat alles zeer snel in zijn werk was gegaan en zeer gecompliceerd, terwijl de hoofdschul dige wel was de verdachte T., die zooals gezegd verstek liet gaan. De ambtenaar vorderde dan ook tegen deze verdachte een geldboete vdn 50 subs. 25 dagen, en tegen verdachte N. overwoog hij in zijn requisitoir langen tijd te hebben geaarzeld om ook tegen dezen een vervolging te moeten instellen. En alhoewel hem nu ter zitting was gebleken dat N. ook wst ge- DINSDAG 8 OCTOBER. Hilversum, 1875 M. KRO-Uitzending. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 K.R.O. orkest. I.00 Gramofoon en KRO-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 De KRO-boys. 5.15 Het KRO-orkest en gram. 7.15 Hoorspel „Het is maar een weet". 7.35 Carillon-concert uit den Bosch m. m. v. kopedblazers. 8.00 Berichten. 8.05 Solistenconcert door het KRO-Sym- phonie-orkest. 9.00 Internat. Sportrevue. 9.15 Vervolg KRO Symphotiie-orkest en gram. 10.00 De Zageum er knapen in Heek, A'dam. 10.30 Berichten en graan. II.00 De Zigeunerknapen. 11.30 Gramofoon. Hilversum, 301 M. AVRO-U itzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Eigenopnamen. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. (11.00 Cau serie). 12.30 Het Renova-kwintet. I.15 Omroeporkest en Vioolrecital. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gram.pl. en Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Voorde kinderen. 5.30 Omroeporkest. 7.00 Kinderkoorconcert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. Gram.pl. 8.15 Uit „Casino", den Helder: Kovacs Lajos en zijn orkest, en de Decibels. 8.45 Eerste deel van „De strafzaak Mary Dugan". 9.35 Ferdi Kaufmarm en zijn orkest. 10.20 Gram.pl. en Bridge-causerie. II.00 Berichten, waarna AVRO-Decïbels. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. I.20 Schotsch Studio Orkest. 4.40 „British" strijkkwartet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 Zang. 8.20 „Week-end return", comedie met muziek. 9.20 Gevar. programma. 10.40 Bridgewater Kwintet. II.3512.20 Lew Stone en zijn Band. Rad io- Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 9.05 Vroolijk programma. 11.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.204.20 Omroeporkest. 6.35 Heinrich Schütz-herdenklng. 7.20 „Liden Kirsten", opera van Hart- 8.50 Pianorecital. 9.30 Omroeporkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50 Weragkamerorkest en militair or kest. 11.20 Uit Leipzig: Omroeporkest, kwartet en duo. 3.30 Omroeporkest, -koor en solisten. 4.20 Omroeporkest. 6.20 Omroepkleinorkest. 7.35 Zie Deutschlandsender. 8.30 Omroepkleinorkest. Rome, 421 M. 8.00x Gevar. concert. 9.20 Viool en sopraan. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20, 1.30—2.20, en 5.20 Gram.pL 6.35 Mandolineconcert. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Orgelconcecrt. 6.20 Hoorspel. 6.50 Gram.pl. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Heinrich Schütz-herdenkmg m. m. v. solisten en koren. 8.30 Zie Keulen. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en pianorecital. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek uit Leipzig. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3 e Programma. 8.00 Deutsc hl sender. 9.20 Keulen. II.20 Kalundborg. 12.20 Brussel VL 14.20 Kalundborg of diversen. 15.20 DeutschLsender. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel VL 18.35 Keulen. 19.10 Beramünster. 20.20 Keulen. 21.20 Droitwich. 21.50 Boedapest. 22.30 Brussel Fr. 23.20 Parijs Radio. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 13.20 Droitwich. 14.20 London Reg. 13.20 Droitwich. 14.20 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 London Reg. 22.40 Droitwich. heel vrij uitging, meende hij toch, gelet op de omstandigheden voor dezen ontslag van rechtsvervolging te moeten vragen. De verdediger van N. had dus een gemakke lijke taak en kon zich begrijpelijk bij dit requisitoir aansluiten. De kantonrechter veroordeelde verdachte T. tot 15 subs. 10 dagen en was eveneens de meening toe gedaan dat N. niet strafbaar was. De vleeschknoeierijen te Noor den; hechtenis gevorderd en conforme veroordeeling. J. G. de J., slager te Noorden, ge meente Nieuwkoop, die op 5 Juli j.l. nog was veroordeeld wegens een enstige over treding der vleeschkeuringswet en toen ernstig was vermaand voor herhaling, ge let op zijn onverschillige houding, was n.b. de volgende dag reeds weer verbaliseerd. Op 6 Juli, dus een dag na de veroordeeling, had de keuringsveearts, de heer Karse- meijer van Nieuwveen eh de keurmeester K. uit Nieuwkoop, opnieuw een onderzoek ingesteld. In den winkel van verdachte had men een hoeveelheid ongekeurd rund en varkensvleesch aangetroffen, dat abso luut voor consumptie ongeschikt was, bo vendien had men een onderzoek ingesteld ten huize van zekeren Sch., metselaar en bereider van ijsco's. Dezen had men uit zijn bed moeten halen daar het nog vroeg in den morgen was. Men had in een ijs kelder eveneens een hoeveelheid ongekeurd en bedorven varkensvleesch aangetroffen, dat verdachte hier in een mand had ver borgen. Men was toen opnieuw naar ver dachte gegaan en had hem de mand terug bezorgd, die hij als zijn eigendom accep teerde, waardoor dus tevens vast kwam te staan dat een en ander van verdachte af komstig was. Verdacht.e was niet ter zit ting verschenenen en liet verstek gaan. Als getuige werden gehoord genoemde veearts en keurmeester. De keuringsarts gaf een uitvoerig relaas en releveerde dat het vleesch groen zag en dat de wormen er uitkropen. Niettegenstaande was ver dachte die door het onverwachte be zoek was verrast, dit voor zijn cliëntèle ter bestelling aan het klaar maken. Ver dachte had gezegd, dat indien de randjes er werden afgesneden het vleesch wel goed was. Begrijpelijk had men echter alles in beslag genomen en afgekeurd. Het was gebleken, dat het vleesch van een ziek beest afkomstig was, want het zag boven dien bloederig. Op een desbetreffende vraag van den ambtenaar en kantonrechter antwoordde de keuringsarts, dat ook nu verdachte zich nog niet houdt aan de desbetreffende wets voorschriften. Ook de vorige week bij een ingesteld onderzoek bleek de zaak weer niet geheel in orde. Persoonlijk had getui ge den indruk, dat verdachte en zijn broer trachten alles aan de keuring te onttrek ken. Het geeft het idee dat ter plaatse een soort complot bestaat. De keurmeester gaf eenzelfde lezing en had eveneens geen gun- stigen indruk omtrent verdachte. Hij kwali ficeerde verdachte en zijn broer als „las tige jongens". De ambtenaar schetste in zijn requisitoir allereerst de groote brutaliteit van ver dachte, die een dag voor deze overtreding nog was veroordeeld en toen onder groot misbaar had ontkend. Blijkbaar meenen- de, dat hij nu voorloopig wel niet in de gaten zou worden gehqpden, was hij den volgenden dag „in het groot" gaan knoeien en had het vleesch bovendien nog bij een ander bewaard. Hij achtte verdachte ge vaarlijk voor de samenleving op ieder ge bied. Daar een geldboete verdachte blijk baar niet afschrikt, meende hij dan ook dat principale hechtenis zeker op zijn plaats zal zijn. Voor het eerste feit: het in voor raad houden van ongekeurd en bedorven vleesch in den winkel vorderde hij 30 da gen principale hechtenis en voor het twee de feit: het bewaren van het vleesch in den kelder bij Sch. ƒ200 subs. 50 dagen hechtenis, zulks met openbaarmaking van het vonnis in de bladen op kosten van ver dachte. De kantonrechter direct uitspraak doende, veroordeelde verdachte resp. tot 1 week principale hechtenis en een geld boete van 150, subs. 50 dagen, eveneens met openbaarmaking van het vonnis. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: N.V. Biscuitfabriek „Nutrix", Leiden, Hoogewoerd 2. Cur.: mr. E. Bolsius, Leiden. H. van Tongeren, Katwijk aan Zee. Tramstraat 67, handelende onder den naam Hollandsche Naadlooze Vloerenfabriek „Duralinit". Cur.: mr. A. M. de Groot, den Haag.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9