UIT DE OMGEVING MAANDAG 7 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN De vroedschap der gemeente kwam Don derdag te half drie namiddag in openbare plenaire zitting bijeen onder burgemees ters leiding. Onder dank aan den secreta ris worden de notulen na lezing ongewij zigd vastgesteld. Van den heer J. Augustinus is bericht ingekomen, dat hij zijn benoeming in de waterleidingscommissie wederom aan vaardt. Aan den heer C. Buys is erfpachtgrond verkocht voor de somma van 1.100 te gen 0.75 de M2. Erfpacht blijft niet lan ger op dit perceel rusten. De voorz. deelt nog mede, dat de kooper geen lust had eigenaar te worden van de strook gemeen tegrond, welke practisch in de openbare ■weg opgenomen is. De heer P. Springintveld noemt het in dit verband onbillijk, dat de gemeente nog pacht durft vragen van gelijke strook en voor de huizen van huidige erfpachters, zoo ter breedte van 11M. De onbillijkheid wordt door de anderen niet ernstig ontkend, doch zij meenen toch niet zoo ver te moeten gaan eigener be weging wijzigingen aan te brengen. Laten de betrokkenen dit zelf maar bepleiten. Een verzoek van W. P. om ontheffing van straatbelasting, wijl hij niet aan de openbare weg zegt te wonen, wordt afge wezen op grond van onvoldoende argu mentatie. Ook A. E., die zegt niet te kun nen betalen, krijgt nul op request. Steunregeling 14 Oct. in werking. De steunregeling komt vervolgens onder de hamer. B. en W. adviseeren op 1 No vember met de steun te beginnen, en wel op dezelfde voet als verleden jaar. De heer Springintveld acht dit wel wat laat en ziet liever 14 Oct. aangenomen. Er zijn al uitgetrokken werkloozen en als dezen het moeten hebben van het burgerlijk armbestuur, zijn ze niet goed af. Spr. geeft een voorbeeld ter illustratie. Hij kan de gemeente maar matig gelukkig prijzen, dat zij behoort tot de 48 gemeenten, die 's zomers geen steunregeling hebben. Is dit wel een geluk èn voor de werkloozen èn voor de middenstand? De heer J. Vreeken valt den vorigen spreker bij, zoomede de heeren D. P. Aker boom en Chr. Jonker. De heer Springintveld acht de kinder toeslag ad 0.50 te laag en vraagt f 0.75, waar de voorz. niet aan wil. De eerste op pert ook het plan een kwartje voor fond sen geld bij de wekelijksche steun te voe gen en beroept zich op de opengestelde mogelijkheid. Bijval vindt spr. echter niet. Hij voegt den voorz toe: Hoe kan het in andere gemeenten wel? Zonder hoofdelijke stemming wordt 14 October als datum genomen, waarop de steun aanvangt. Plannen voor werkverschaffing. B. en W. hebben ernstig overwogen in hoeverre werkverschaffing verkregen kan worden zonder te hooge kosten voor de gemeentekas. Zij denken deze in de vorm van een gemeentelijke toeslag op het loon aan een te werk gestelde werklooze bij een landbouwer. Wij nemen b.v. aan, dat een landbouwer wegens de kosten afziet van sloot schieten. Zou de gemeente nu een zeker percentage van het loon dragen, dan zou misschien dit werk wel gebeuren. Dat de uitvoering van het plan de noodige voorzichtigheid vraagt en iedere toepas sing een aparte beoordeeling, lijdt geen twijfel. Voor de daggelders in vaste dienst mogen er b.v. geen nadeelen uit voort vloeien. In den breede wordt het onderwerp be sproken. Bij wijze van proef zou de voorz. tot 1 Jan. as. het object een kans willen geven, zoodat er eenige gang achter gezet moet worden. Men acht het dienstig een commissie dienaangaande te benoemen. De heeren vergeten echter de daad bij het woord te voegen en het is de heer W. Plomp, die vlak voor de rondvraag na di verse andere punten de kwestie weer aan snijdt met een aardig beeld: „Nu zit ik nog met dat ongewasschen kindje in de Voorzitter is de burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. De voorzitter zegt, dat B. en W. genood zaakt zullen zijn het klokluiden bij begra fenissen tot enkele minuten te beperken, omdat gebleken is, dat het kerkgebouw daarvan nadeelige gevolgen ondervindt. In verband hiermede deelt spreker nog me de, dat Rijkssubsidie voor restauratie van den toren in tegenstelling met die voor de kerk niet op de Rijksbegrooting van 1936 is geraamd, doch spreker heeft aanleiding om te gelooven dat dit nog wel in orde zal komen. Hierna worden aangeboden de begroo tingen van het Waterleidingbedrijf en van de gemeentedienst 1936. De begrooting van het bedrijf sluit met een totaal baten en lasten van 6581.50 en een totaal kapitaalsinkomsten en uitgaven van 3895.29. De gemeentebegrooting. Ten aanzien van de gemeentebegrooting verstrekt de voorzitter de volgende toe lichting: Na gepleegd overleg met de Prov. Grif fie en behoudens goedkeuring van Ged. Starten is het saldo over 1935 ad 15276.14 niet in zijn geheel in 1936 opgenomen, om dat in 1935, indien er geen tegenvallers komen, er een batig saldo van ten hoogste 3000 zal zijn, zoodat er een zeer oneven wichtig en toestand zou ontstaan. Op 1935 zal dus worden gebracht een bedrag ad 5500, op de reserve in 1936 1500 en bet restant ad 8276.14 is ver antwoord op den gewonen dienst van 1936. wieg. Wie vormen de werkverschaffings commissie?" Gekozen worden weth. H. S. Ran als werkgever, de heer Springintveld als werknemer en de heer Plomp als neu trale derde. Met haar taak is de commis sie onverwijld begonnen. Sprokkelingen. Gelijk bekend, wordt de Keuringsdienst van Waren van regeeringswege opgehe ven. Dat deze bezuiniging weinig waardee ring vindt, blijkt wel uit de maatregelen voor de instandhouding door anderen on dernomen. Zoo is uit Leiden een verzoek gekomen of Nieuwveen genegen is ook in de toekomst financieele steun te verlee- nen aan de Keuringsdienst, thans onder ander beheer. B. en W. zijn hiertoe bereid als de kos ten niet boven die van 1934 uitgaan, het geen uitkomt op 160. De raad kan zich hiermede vereenigen, nadat de heer Vreeken nog verklaarde, dat de dienst zoowel de consumenten als de bonafide winkeliers ten nutte is. Inzake onderlinge hulpverleening bij brand adviseeren B. en W. de contracten met Mijdrecht en Uithoorn te bestendi gen. Bij groote branden zal het evenwel dienstig zijn op de Alphensche brandweer een beroep te doen. De vroedschap ver klaart zich hiermee accoord en laat de uitwerking aan het college over. Ofschoon de heer Vreeken zegt per soonlijk niet de laatste brand te hebben gadegeslagen, is hem toch van verschillen de kanten ter oore gekomen, dat er te weinig leiding was, waardoor misschien van lichte ongeregeldheid gesproken kan worden. De heer Plomp vindt, dat de spuit nog al lang op zich liet wachten. Dit komt, al dus de voorz., doordat de spuit getrokken moet worden. Op de onheilsdag was er toevallig niet spoedig een vrachtauto in de buurt. Blijkens prille ontdekkingen is het ook mogelijk met een luxe wagen de mo torspuit te vervoeren. De Gebr. Stichter mogen van deze wetenschap gebruik ma ken. Het aanschaffen van waterdichte klee ding voor de slangenleiders, door den heer Springintveld verzocht, wordt door het college ernstig overwogen, ja, er wordt reeds aan gewerkt. Ingekomen is een schrijven van oud- weth. W. J. Rijlaarsdam, waarin hij ont slag neemt als voorzitter van het crisis- comité. De heer J. Roovers stelt zich voor de vacature beschikbaar. De voorz. deelt mede, dat weth. Ran ge durende de eerste twee jaar 1ste weth. zal zijn, daarna neemt de heer Joha het „lste" over. Schuilt hier een Salomons oordeel van den voorz. achter? Aanbieding begrooting 1936. Na enkele luttele opmerkingen van de commissie tot nazien van de rekening 1934, wordt deze vastgesteld. De begrooting 1936 wordt door den voorz. aangeboden. Een kleine belasting verlaging stelt de voorz. flauwtjes in het vooruitzicht, natuurlijk onder het noodige voorbehoud. De heeren Plomp en Vree- ken komen in de commissie. Aan de hand van gegevens inzake de bedrijfsuitkomsten van tuinders uit de ge meente hebben B. en W. gemeend de steun aan deze groep, voor zoover zij voor ge meentesteun in aanmerking komen, te kunnen bepalen op 30.per week in totala. Vermoedelijk zullen een zestal tuinders hiervan hun deel ontvangen. Bij de rondvraag informeert de heer Vreeken naar de goedkoope margarine. Voorloopig krijgt de gemeente 30 K.G. los uit den Haag, dank zij de stappen van den heer Springintveld. Voorts verzoekt de eerste of in den ver volge de zittingen wederom 's avonds ge houden kunnen worden, wijl dit de mees te leden veel beter voegt. In gelijken geest spreken de heeren Joha, Akerboom en Springintveld. De voorz. zegt overweging toe. Volgt hierna sluiting van het openbare gedeelte te ruim vier uur. De opcenten der Personeele belasting zijn gebracht op 200; zulks was een nood zakelijkheid, die B. en W. niet hebben kunnen ontgaan. Overigens staat de be grooting geheel in het teeken van bezui niging. De wetsontwerpen betreffende ver mindering der z.g. vaste lasten zullen waarschijnlijk nog eenige wijziging van verschillende cijfers noodig maken. Ver hooging der straatbelasting, die 3 1/2 pet. bedraagt, wenschen B. en W. niet voor te stellen, omdat zulks in strijd zou zijn met het beginsel neergelegd in het wetsont werp betreffende de vaste lasten. De heeren Oppelaar en Lieverse zeg gen dat verhooging der opecenten den in gezetenen zeer zwaar zal treffen. De heer Lieverse zou op 1935 slechts een bedrag ad ƒ4000 van het batig saldo willen bren gen en in 1936 1500 meer. De voorzitter zegt, dat men dan in 1937 vast loopt. Ove rigens wijst hij er op, dat in tal van ge meenten dit aantal opcenten geheven wordt hoezeer hij ook betreurt dat er ook thans hier daartoe zal moeten worden overge gaan. De voorzitter wijst vervolgens aan tot leden der commissie van onderzoek de heeren de Jong, van der Sterre en Lie verse. De begrooting van het burgerlijk arm bestuur en het Tehuis voor Ouden van Da gen dienst 1936 worden hierna goedge keurd met i-esp. een totaal aan inkomsten en uitgaven van 1122 en 6770.80. Uitgeloot worden hierna een 4-tal obli gaties der geldleening. oorspronkelijk groot 7500, n.l. de nummers 44, 34, 33, 51, ter wijl vervolgens wordt vastgesteld de pen sioengrondslag van G. v. Rijsdam als di recteur van het Burgerlijk Wees- en Arm huis alhier. Punt 8. Wijziging legesverordening. De voorzitter zegt, dat het wenschelijk is om voor de nieuw vastgestelde bouwverorde ning een vast bedrag te bepalen, en zou dit willen stellen op 2.50 per exemplaar, tevens zou spreker ook voor de Politie verordening een vast bedrag ad ƒ2.50 per exemplaar willen vaststellen. Aldus wordt algemeen besloten. Voorts is ingekomen een circulaire van Ged. Staten, om te bevorderen dat op nieuw wordt vastgesteld een verordening tot heffing van besmettelijke-ziektegelden. De vorige verordening was slechts vast gesteld tot 1 Januari 1935. B. en W. stellen voor de verordening ongewijzigd opnieuw vast te stellen, waarote algemeen wordt besloten. Punt 10. Crediet-aanvrage controle werkloozensteun. De voorzitter zegt, dat tijdens het bezoek van een tweetal amb tenaren van het Departement van Sociale Zaken, inzake de steunregeling, de wen- schelijkheid werd besproken om een con troleur aan te stellen, waardoor ook een straatcontrole mogelijk wordt. B. en W. hebben gemeend dat hiervoor het beste geschikt is de Gemeenteveldwachter en hebben reeds een verzoek gericht tot den minister om subsidie in de kosten van deze controle te verkrijgen, zij hebben gemeend hiervoor een bedrag te moeten vaststellen van 100.a 125.per jaar. Na nog eenige besprekingen wordt de belooning vastgesteld op ƒ100 per jaar, behoudens toekenning van subsidie. Bezwaren tegen de bijslag- regeling. De voorzitter merkt in verband met de raming van den post loontoeslag nog op, dat B. en W. de regeling zooals deze thans luidt niet kunnen aanvaarden. De bedoe ling van den minister is geweest om voor arbeid, die tot nu toe om financieele rede nen door de veehouders moest worden na gelaten, een toeslag op het loon te verstrek ken. Het minimum loonbedrag dat thans wordt vastgesteld is echter zoo laag, dat de steun zou neerkomen op een tweede steun aan het veehoudersbedrijf, die voor Rijk en Gemeenten groote lasten zou medebren gen. Het komt bijv. voor dat tot nu toe ver- loond werd 45 per H.A., terwijl de Rijks inspecteur voor de werkverschaffing een minimum loonbedrag van 18 voorstelt. B. en W. hebben zich intusschen tot den inspecteur gewend en vervolgens tot den minister van Sociale Zaken. Eerst na ant woord zal kunnen worden beslist of de re geling ook voor deze gemeente zal kunnen worden toegepast. Rondvraag. De heer de Jong vraagt of de voorzitter de mogelijkheid al heeft be zien om de Koudekerksche Brug og Zon dag voor de scheepvaart gesloten te hou den. De voorzitter heeft deze zaak nog eens onderzocht, en zegt dat er geen sprake van kan zijn, om de brug voor een dergelijk groot Rijkswater als de Rijn op Zondag ge sloten te houden. Hierna stuiting. NOOTDORP. Begrafenis slachtoffers van den on bewaak/ten overweg. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft Zaterdag de begrafenis plaats gehad van Willem van der Ende en Andries van Dolder, beiden zoo tragisch om het le ven gekomen op Donderdag j.L bij de aan rijding mest den Diesel trein. Talrijk waren ook de bloemstukken, welke als laatste stoffelijk blijk van het innige medeleven van familie, vrienden en gemeentenaren, in den rouwstoet werden meegedragen. Door uitgebreide politiemaatregelen was gezorgd, dat deze in-droeve plechtigheid een passend verloop had. Op het kerkhof was Burgemeester H. C. A. M. Schölvinck aanwezig, zoomede de Wethouder J. A. Post, terwijl ook eenige Gemeenteraadsleden door hunne aanwezig heid blijk van medeleven gaven. De beide kisten werden door de leden van Chr. Kna- penvereeniging „Eben-Haezer" en de Chr. Jongelingenver. „Liefde en Vrede" graf waarts gedragen, terwijl de kinderen van de Zondagsschool een toepasselijke Psalm zongen. Nadat beide lichamen in het gezamen lijke graf waren neergelaten, werd aller eerst het woord gevoerd door Burgemees ter Schölvinck: Geheel Nootdorp is diep onder den indruk, zeide spr., van dit zoo tragisch verscheiden en iedere Gemeen tenaar heeft zich gehaast hulp en troost te brengen, Willem v. d. Velde en Andries van Dolder, beide jonge menschen, zoo wreed uit ons midden gerukt. Woorden van troost mogen gericht worden tot de ach- terblij venden. Willem had alles over voor zijn oom en tante, bij wie hij inwoonde. Hij was een stille weldoener. Andries van Dolder was een type van een echt Hol- landsche jongen, vol ondeugende guiten streken, maar toch het zonnetje in huis. Hard treft in deze Gods hand, maar ook groot is Zijn liefde. Wat God doet is wel gedaan. Ik wensoh beider familie in deze zware rouw dan ook toe kracht te zoeken bij God. Wanneer wij hier afscheid nemen van deze dierbaren, dan is dat geen af scheid voor eeuwig, neen, dan moet dat feitelijk zijn een tot weerziens in den schoo- nen Hemel, waarheen beiden, naar wij ho pen reeds zijn opgegaan. Na den Burgemeester sprak Dominé Loeff van Nootdorp zijn „In memoriam" en herdacht Willen van der Velde vooral als lid der Christelijke vereeniging, waar hij zich onbewust een plaats had veroverd in de harten zijner medeleden. De heer van Leeuwen, hoofd der Chris telijke School, sprak vervolgens woorden van deelneming, terwijl Dominé Voogd uit Delft voorging in het gebed. Ten slotte werd door de familie dank ge zegd aan den Burgemeester en de aanwe zigen, waarna allen diep onder den indruk de begraafplaats verlieten. De onbewaakte overweg. Naar aanlei ding van deze over verschillende families gebrachte diepe rouw, waarbij wij moge lijke schuld van den autobestuurder niet geheel zouden willen uitschakelen, rijst toch de vraag of de bezuiniging, verkregen door heit onbewaakt laten van de verschillende overwegen, niet te duur betaald wordt met menschenlevens. Vooral bij dezen weg, waar het uitzicht naar onze meening be slist onvoldoende moet worden geacht, klemt deze vraag te meer, daar de spoor baan dwars door een vrij druk gebruikten landweg loopt. Wij meenen de betrokken autoriteiten wel zeer dringend op dezen overweg te mogen wijzen. Plaatselijk Crisis-comité. De aandacht wordt er op gevestigd, dat Maandag 7 Octo ber de vijfde collecte langs de huizen ten bate van het Plaatselijk Crisis-comité plaats vindt. Het is noodzakelijk, dat ieder ge meentenaar niet alleen beseft welke groote belangen er voor zijn plaatsgenooten op het spel staan, maar van dat besef ook daad werkelijk laat blijken, door zooveel als in zijn vermogen ligt, bij te dragen in de leniging van den ontzaglijken nood. Geeft veel! Maargeeft het ook met blijmoedig hart De finantieele commissie komt dien avond ter vergadering bijeen in de School met den Bijibel om 9 uur. Groentendistributie. Met ingang van Maandag 7 dezer wordt in deze gemeente weer een aanvang gemaakt met de distri butie van goedkoope groenten tegen 3 cent per K.G. ZooaJs bekend komen hiervoor in aanmerking werkloozen en armlastigen. De distributie vindt plaats op Maandag, Donderdag en Vrijdag van 10 tot 10.30 uur op het Raadhuisplein. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat ook de oude groentenkaarten geldig zijn, terwijl nieuwe verkrijgbaar worden gesteld op de Secretarie. HILLEGOM. Schiedwedsttrijd B.V.L. De afd. Hïïle- gom van den B.V.L. hield haar j aarlij k- schen schietwedstrijd om prijzen in Flora. Geschoten werden 3 series met K.S.O„ max. 150 p. De uitslag was als volgt: le pr. P. Engel 140 p.; 2e pr. S. de Haan 139 p.; 3e pr. G. Schrama id.; 4e pd. W. Lemmen 138 p.; 5e pr. Th. A. v. d. Reep 137 p.; 6e pr. F. v. Germip 135 p.; 7e pr. H. Markman 134 p.; 9e pr. A. Potman 133 p.; 10e pr. J. Warmerdam 129 p.; lie pr. V. Seegers 126 p; 12e pr. J. v. d. Lam 127 p.; 13e pr. P. v. cL Drift 127 p.; 14e pr. J. v. Roode 125 p.; 15e pr. D. van Egmond 123 p.; 16e pr. H. Potman 123 p.; 17e pr. P. A. Bom 123 p.; I 18e pr. G. L. v. Leeuwen 123 p.; 19e pr. A. de Groot 121 p.; 20ste pr. J. de Groot 120 p.;.21e pr. H. J. Jansen 119 p.; 22e pr. P. Walkers 113 p.; 23e pr. P. Ruigrok 113 p. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen; zij werden door den voorz., den heer J. O. Vermeer, met een toepasselijk woord uitgereikt. Mede deden van hun belang stelling blijken Notaris D. Lodder, Beijl van Duijvenibode, P. Walkers en D. v. Eg- mond, leden van de plaatselijke Landstorm commissie en plaatsverv. Leider. Door den heer F. v. Germip werd in den vorm van een rookstel een „rozenprijs" geschonken. Deze prijs werd gewonnen door den heer A. Th. v. d. Reep, die van 15 schoten .9 „ro zen" wist te behalen. Het was 'n gezellige en nuttige avond. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. Door een wesp! Op de Pastoorslaan reeds gisteren een auto, geladen met 2500 L. benzine. Een wesp kwam in de cabine den chauffeur een bezoek brengen en koos een der handen om deze met haar angel te bewerken. Zeer begrijpelijk trachtte de chauffeur het dier te dooden, althans te verjagen. Gevolg was, dat de auto via de heg in het bollenland belandde. Gom. Arbeidsbeurs. Als werkzoeken den staan aan het Bureau van Arbeidsbe middeling thans 320 personen ingeschreven tegen 331 voor een week. KATWIJK. Burgerwacht. De prijs, beschikbaar ge stel ddoor den Sergeant-Kampwachter, den heer J. Lammerse, voor het lid der Burger wacht, die gedurende het zomerseizoen 1935 bij de oefenignen de meeste achten heeft geschoten, is na controle toegewezen aan het lid J. C. van Rijn, die ook aan alle oefeningen op één na heeft deelgenomen. Stand der werkloosheid. Mannen 13 jaar ei# ouder: Opperlieden 16, Grondwer kers 55, TimmerlieecLn 28, Metselaars 20, Fabrieksarbeiders 5, Kuipers 22, Schilders 7, Losarbeiders 106, Landarbeiders 48, Vis- schers 46, Binnenschippers 9, Stokers 12, Varensgezellen 5, Machinisten 1, Machine bankwerkers 3, Loodgieters 3, Molenaar 1, Mandenmaker 1, Aautogeenlasscher 1, Kok 1, Kellner 1, Scheepmakers 5, Letterzetter 1, Chauffeur 4, Voorslager 1, Stucadoors 2, Motordrijver 1, Banketbakker 1, Winkel- bedieende 1, Boelimst 1, Straatmakers 2. Totaal 413. Vrouwen: Dienstmeisjes 4, to taal 417. Jeugdige werkloozen: Jongens 17, Meisjes 24. Tezamen 458. Geboren: Pieter Cornelis, z. van E. Schaap en E. de Jong Willy Maria, A van W. v. Egmond en M. Bloem endaal. Jan, z. van S. v. d. Meij en C. v. Delft Ida, d. van K. Duyvenvoorde en A. Vooys Gerrit, z. van J. Harteveld en A. v. Duyn. Ondertrouwd: P. v. d. Plas en W. Jansen A. Th. Uljee en P. A. Seijsenec. Getrouwd: P. v. Duyvenbode en A. v. Rijn J. Verhoef en H. v. Duyn W. v. Duy venvoorde en J. v. Rijn. Overleden: Jos. S. Godijn 35 j„ z. van J. A. Godijn en C. van Straelen Cor nelis Wouwaart 64 j., geh. met C. v. A Plas Willem Lagemaat 69 j., geh. met W. Blok W. v. A Plas 83 j., weduwe van Jac. v. d. Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. De nood in den tuinbouw. De besturen van „De Kleine Zelfstandi gen", de afd. Katwijk van den Ned. Tuin- bouwbond en de afd. Katwijk van den R. K. Tuinbouwbond hebben in het Parochie huis, dat daartoe welwillend was afgestaan vergaderd. Het hoofddoel van deze samenspreking was, gezamenlijk een verzoek tot het Ge meentebestuur te richten, om in den a.s. winter een wekelijksche uitkeering te be werken voor die kweekers in onze ge meente, die door de droeve tijdsomstandig heden in nog slechter conditie zijn geraakt dan de werkloozen. Niet alleen de wenschelijkheid van zulk een verzoek werd vastgesteld, doch ook werd er eenparig op aangedrongen zulks zoo spoedig mogelijk te doen. De heeren H. de Mooij en G. Varkevisser, respectievelijk voorzitter en secretaris van „De Kleine Zelfstandigen" verklaarden zich bereid een onderhoud met het hoofd der Gemeente aan te vragen, waartoe onze Burgemeester zich intusschen bereid heeft verklaard. Voorts werd de thans geldende toeslag voor Land- en Tuinbouw breedvoerig be sproken om zoo mogelijk ook in deze rich ting bij de betrokken autoriteiten een meer plaatselijke regeling te bepleiten. Waar echter, zoowel de R.K. Tuinb. Bond als de Ned. Tuinb. Bond, via de centrale besturen reeds eenigen tijd geleden zijn overge gaan en in deze richting wordt gewerkt, werd besloten eerst eens af te wachten of aan het gedaan verzoek gevolg zal worden gegeven, om dan naar bevind van zaken te handelen. Na ampele bespreking bij de rondvraag sloot de voorzitter, de heer H. de Mooij, deze samenkomst met een woord van dank voor de opkomst en tevens voor de be- langelooze beschikbaarstelling van de zaai in het Parochiehuis. Missie. Een collecte, gehouden na een liefdadigheidspredikatie door Pater Adel- bertus Ruichenaars O.F.M. ten bate van de Missiepost op Java, waarvan Pater Oscar Cremers O.F.M., vroeger leeraar in het Mis siecollege alhier, de Pastoor is, bracht ƒ176.— op. 253. Er zouden dan ook ongetwijfeld ongelukken zijn ge beurd als Piet en Drein niet hadden ingegrepen en het zee monster een paar flinke rookwolken in zijn snuit hadden geblazen. Daardoor week het dier verschrikt achteruit want tegen sigarenrook kon het niet. 254. Intusschen had de meneer een goed heenkomen ge zocht. Hij klom op den erker van het huis en wist zoo naar boven te komen, waar hij door een raam verdween. Nauwelijks was de rook opgetrokken of het zeemonster ging weer achter den meneer aan. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10