VRIJDAG 4 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE, BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Meest matige, tijdelijk afnemende, Zuid- Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt, regenbuien aan vankelijk weinig verandering in tempera tuur, later iets kouder. Hoogste barometerst.: 763.0 te Isafjord. Laagste barometerst.: 738.3 te Brest. De depressie vult geleidelijk op en be weegt zich uiterst langzaam voor den in gang van het Kanaal. Sterke wind wordt thans aan de Westzijde ten Westen van Ier land gevonden. Op het vasteland en om de Noordzee zijn de winden afgenomen en niet meer dan matig. Op IJsland en in Scandi navië stijgt de luchtdruk regelmatig door. Een smalle rug van hoogen luchtdruk langs den 25sten lengtegraad scheidt de opvullen de depressie van de volgende. Over Cen traal Europa bewegen zich luchtmassa's van zeer hooge temperatuur naar het Noor den; de luchtstroom aan de Westzijde van het gebied van lagen luchtdruk is kouder doch niet van arctisch karakter. Dicht bij het minimum en aan de Oostzijde daarvan vielen zware regens, evenzoo in het Rhöne- dal, in Oost-Frankrijk, in het Westen van Zwitserland en in Zuid-West-Duitschland. Zoolang het gebied van den laagsten lucht druk in onze naaste omgeving blijft, zal het weer het sombere karakter behouden met kans op tijdelijk matige- of zware regen buien. LUCHTTEMPERATUUR. 14.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 7.03 uur tot Zaterdagmorgen 6.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 5 October vm. 8.01 uur en nam. 8.32 uur. Evenals alle groote pleinen was ook het Piazza Venetia door reusachtige schijnwer pers daghelder verlicht. De menigte was vol geestdrift en her haalde zonder ophouden, in spreekkoor, den kreet: „duce, duce, duce". Een plechtige stonde in de geschiedenis van Italië. „De plechtige stemde in de geschiedenis var. het vaderland breekt aan!" Met deze woorden ving Mussolini bij de algemeene mobilisatie van de fascistische partij zijn herhaaldelijk door donderende toejuichingen onderbroken rede tot het Italiaansche volk aan. „Twintig millioen Italianen zijn op dit oogenblik in alle plaatsen van Italië ver zameld tot de geweldigste volksdemonstra tie, welke de geschiedenis van Rome kent. Twintig millioen, één van hart, één van vastbesloten wil. Deze demonstratie wil too- nen, dat Italië en het fascisme een en het zelfde zijn en zullen blijven. Vele weken lang reeds wentelt het rad der historie onder de stuwende kracht van ons rustig en vastberaden besluit op het doel af. In deze uren is het tempo nog sneller en niet te stuiten geworden. Het is niet slechts een leger, dat zijn doel tege moet marcheert, het zijn 44 millioen Italia nen, die eensgezind en gemeenschappelijk met dit leger meemarcheeren, terwijl men tracht, tegenover dit volk de zwartste on rechtvaardigheid te begaan en het zijn plaats onder de zon te ontnemen. Met Abbessynië hebben wij veertig jaar lang geduld gehad. Thans is het genoeg. In plaats van het recht van Italië te er kennen durft men in den volkenbond van sancties spreken. Tot het tegendeel bewe zen wordt, weiger ik echter te gelooven, dat het Fransche volk zich bij de toepassing van sancties tegen Italië kan aansluiten. De zesduizend Italianen, die bij den stormaan val van Bligny den heldendood stierven en wier dapperheid zelfs door den vijand be wonderd werd, zouden zich daarover in hun graven omkeeren. Tot het tegendeel bewezen is, weiger ik ook te gelooven, dat het Engelsche volk zijn bloed vergieten en Europa op den weg naar den ondergang voeren wil, om een Afrikaansch land te verdedigen, dat alge meen als bar baarse, h en de gemeenschap der beschaafde volken onwaardig gebrand merkt is. Niettemin zullen we niet doen, alsof wij de mogelijkheden in de naaste toekomst niet zien. Sancties van economise hen aard zul len wij met discipline, gelijkmoedigheid en offervaardigheid beantwoorden. Sancties van militairen aard zullen wij evenwel be antwoorden met militaire maatregelen en oorlogshandelingen met oorlogshandelingen. Laat niemand de illusie koesteren, dat men ons klein zal krijgen, want hij zal een har den strijd te voeren krijgen. Een volk, dat trotsch is op zijn eer, zal nooit een andere houding aannemen." Rust in Italië. In geheel Italië heerscht, naar de cor respondent van Havas meldt, absolute rust. In politieke kringen was men zeer verrast door de gematigdheid van Mussolini's rede van gisteren, toen hij verklaarde, dat Italië zich er van zal onthouden, handelend op te treden tegen economische sancties, ten ein de het conflict niet uit te breiden. Wat doet de Volkenbond DE COMMISSIE VAN DERTIEN BIJEEN. Rapport aan den Raad opgesteld. De commissie van dertien van den Vol kenbondsraad is gistermiddag in een ver gadering, welke meer dan twee en een half uur heeft geduurd, bijeen geweest. Officieus heeft zij zich slechts bezig ge houden met de opstelling van het rapport aan den Raad. Het historische gedeelte van dit rapport is reeds goedgekeurd. Voor de beschrijving van den stand van zaken, „de omstandigheden van het con flict" in den zin van het Volkenbondssta tuut, is een redactiecommissie benoemd. Aangaande het derde en belangrijkste deel van het rapport van aanbeveling zal men wachten op het resultaat der a.s. zit ting van den Volkenbondsraad. De Raad zal nagaan of met het oog op de nieuwe situatie nog aanleiding bestaat tot de aanbevelingen volgens den oor spronkelijk en opzet. Op grond van de gisteren van den negus en de Italiaansche regeering ontvangen te legrammen werd voorts besloten af "te zien van het zenden van neutrale waar nemers, aangezien de commissie in dit stadium geen verwachtingen meer koestert van haar werkzaamheden. BONDSRAAD KOMT ZATERDAG BIJEEN. De Volkenbondsraad is tegen Zaterdag morgen half elf bijeengeroepen. Wanneer de Raad heeft vastgesteld, dat Italië de grens van Abessynië heeft over schreden, zal waarschijnlijk overwogen worden of de sanctie-maatregelen van art. 16 van het Pact zullen worden toegepast. Afgezien van de handhaving van het embargo op de levering van wapens aan Italië blij ven er. naar Reuter meldt, slechts twee in de practijk uitvoerbare sancties over: lo. Financieele sancties, met inbegrip van een verbod om aan den Italiaanschen staat, de andere openbare lichamen en de onderdanen welke credieten ook toe te staan. 2o. Een verbod om Italiaansche produc ten te koopen. In dit verband wordt er de nadruk op gelegd, dat ongeveer 60 pert, van den Itar liaanschen uitvoer wordt opgenomen doof leden van den Volkenbond. Men is dan ook van oordeel, dat, zelfs als de V.S. zich er niet bij zouden aansluiten, een verbod van aankoop van Italiaansche producten Italië's uitvoer in hooge mate zou verlam men. Het zou dientengevolge niet meer over deviezen kunnen beschikken. Boven dien zouden, ten gevolge van het stopzet ten der credieten, de invoeren schaarsch worden. Het ziet er naar uit, dat deze maatrege len een al te langen duur der vijandelijk heden zouden kunnen voorkomen. Zij zou den tevens het voordeel hebben, dat zij slechts zouden neerkomen op verboden, gericht tot de onderdanen van de landen, die de maatregelen nemen, en niet tot Italië, hetgeen de risico's van incidenten zou verminderen. DROEVE ONTROERING TEN VATICANE Men seint uit Rome aan de „Msbd.": Met droeve ontroering heeft men ten Vaticane het bericht vernomen, datde vijandelijkheden in Abessynië, ondanks 's Pausen herhaald en plechtig vermaan, zijn uitgebroken. Verrassing heeft weliswaar het nieuws niet meer gebracht, wijl men den laatsten tijd het gewapend conflict onvermijdelijk achtte, maar toch, men bleef hopen op een minnelijke schikking, door toedoen van de mogendheden. De H. Vader, die diep ontroerd is, zendt onophoudelijk zijn hoogepriesterlijk gebed ten Hemel, opdat ten minste het conflict gelocaliseerd blijve en dat weer spoedig Vrede heersché, waar thans de wapens dood brengen en vernieling. Buitenlandsche bladen hebben onlangs bericht, dat op Vaticaansch gebied reeds onderaardsche schuilplaatsen tegen lucht aanvallen zouden zijn of worden aange legd. Dit bericht is volkomen onjuist. Men verwacht ten Vaticane, dat, zelfs al mocht, wat God verhoede, dit conflict een Euro- peeschen krijg ten gevolge hebben, nim mer de gedachte bij een der' oorlogvoeren den. zal opkomen, Rome te bombardeeren, Rome, met zijn geheiligd karakter en zijn souvereinen Vaticaanschen Staat, welks permanente neutraliteit in zijn constitutie uitdriikkelijk is vastgelegd. PARIJS BLIJFT KALM. Men vreest voorloopig geen Europeesch conflict. Het bericht van de opening der vijande lijkheden is te Parijs kalm opgenomen. Men gelooft algemeen, dat sancties zul len bestaan uit weigering van crediet en verbod van uitvoer van zekere artikelen. Niettegenstaande de opening van de vijandelijkheden is dus geen Europeesch conflict vooreerst te vreezen, nu Engeland slechts de collectieve sancties zal toepas sen en Italië ten aanzien hiervan een ge matigde houding aanneemt. HET LABOUR-CONGRES VOOR SANCTIES. Het congres der Labourpartij heeft met 2.168.000 tegen 102.000 stemmen de reso lutie aangenomen, waarbij de partij zich uitspreekt vóór het toepassen van sancties door den Volkenbond. Nog geen beslissing inzake wapen - embargo. De Amerikaansche Staatssecretaris Cor- dell Huil verklaarde gisteren, dat de re geering der Vereenigde Staten zou w;ach- ten tot de toestand was opgehelderd al vorens een beslissing te nemen in de af kondiging van een wapen-embargo tegen Italië en Abessynië of tegen één van beide staten. EEN NIEUW TELEGRAM VAN ABESSYNIE GENEVE, 4 October (A.N.P.). De Abessynische minister van buitenlandsche zaken heeft zich wederom met een tele gram tot den Volkenbondsraad gewend, waarin hij refereert aan een telegram van de Italiaansche regeering en het volgende constateert: De Abessijnsche regeering neemt er ken nis van, dat Italië zijn verantwoordelijk heid voor den inval in de provincie Agame en de bombardeering van twee open ste den toegeeft, waarbij vrouwen en kinderen zijn gedood en het hospitaal met het dui delijk zichtbare teeken van het Roode Kruis werd vernield, terwijl deze handel wijze wordt voorgesteld als een voor de verdediging noodzakelijke maatregel en de terugtocht van de Abessijnsche troepen over 30 K.M. achter de grens wordt uit gelegd als een strategische beweging. Ter wijl Abessynië sedert December 1934 her haalde voorstellen heeft gedaarj om te ko komen tot arbitrage en vreedzame rege ling heeft Italië zijn in Aug. 1934 begon nen zendingen van troepen en oorlogs materiaal en de versterking van zijn mi litaire voorbereidingen voortgezet gedu rende den geheel en looptijd van de voor den Raad aanhangige procedure en heeft het alle voorstellen betreffende een vreed zame regeling afgewezen. Het begint thans met de uitvoering van zijn openlijke aan gekondigde bedreiging van verovering van het ontwapende Abessynië. Ondanks den duidelijken en brutalen Italiaanschen aan val, die Abessynië dwingt zijn gebied te gen den aanval te verdedigen, hernieuwt de keizerlijke regeering hiermede haar vaste wil tot samenwerking met den Volken bondsraad binnen het kader van het Vol- keribondspact. Zal Duitschland Italië economischem steun geven? ROME, 4 October (A.N.P.) De Duit- sche gezant Ulrich von Hassen is gister avond op het Palazzo Venezia ontvangen door Mussolini. Naar verluidt is bij dit onderhoud gesproken over de mogelijk heid, dat Duitschland Italië zal helpen, door het in het geval van sancties de noodzakelijkste levensmiddelen en grond stoffen te verstrekken. JAPAN BLIJFT NEUTRAAL TOKIO, 4 October. De minister van buitenlandsche zaken Hirota heeft de di plomatieke vertegenwoordigers in Japan doen weten, dat Japam een spoedige vreed zame oplossing van het ItaliaanschAbes sijnsche geschil door den Volkenbond ver wacht. Wat artikel 16 van het Volkenbonds statuur betreft zal Japan afwachten, welke beslissing de Volkenbond zal nemen. De houding van Japan als ongebonden staat, blijft onveranderd op de absolute neutra liteit gericht. In dezen zin zal Japan de verdere ontwikkeling observeer en. In gelijken vorm herhaalde de woord voerder van het departement van buiten landsche zaken voor vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers de reeds Don derdag verstrekte semi-officieele mede- deeling over de Japansche houding. Hij legde er daarbij in het bijzonder den na druk op, dat het alleen een zaak van de Volkenbondsstaten is den Volkenbond' te verdedigen tegen schendingen van het handvest. Japan zal zich houden aan de internationale neutraliteitsbepaMngen, Aan gezien het geen lid is van den Volkenbnod wordt het ook niet door de besluiten van den Volkenbond gebonden. Slecht weer remt de Italianen PARIJS, 4 Octoaber. De speciale cor- meldt uit Addis Abeba, dat het gerucht de ronde doet, dat de Abessijnen de Ita lianen in de provincie Agame tusschen Adoea en Adiigrat hebben teruggeslagen. Het slechte weer zou de Italiaansche marsch remmen. Vliegtuigen, die opgeste gen waren om naar Addis Abeba te gaan, zouden ten gevolge van het slechte weer hebben moeten terugkeeren. De Abessijn sche regeering heeft bij het radiostation en op de strategische belangrijke punten van Addis Abeba luchtafweer-machinegeweren doen opstellen. Pro-Italiaansche betooging in Parijs PARIJS, 4 October. Gisteravond heb ben ongeveer 100 jongelieden, leden van rechtsche organisaties, een heftige betoo ging gehouden op de boulevards, waar zij protesteerden tegen eventueele sancties te gen Italië. De politie greep in en het kwam tot een korte botsing, waarbij acht per sonen gearresteerd werden wegens het ple gen van verzet. De meeste aires tanten zijtn nadat hun namen genoteerd waren, weer op vrije voeten gesteld. Volgens den Journal zou een demon strant, toen Eden aan het Gare du Nord aankwam, anti-Engelsche leuzen hebben uitgeroepen. De man is in arrest gesteld. Het bombardement van Adoea. LONDEN, 4 October (A.N.P.) Uiter aard is een groot deel van de kolommen der Engelsche ochtendbladen in beslag ge nomen door de berichten over den aanvang van den oorlog in Oost-Afrika en de reac ties daarop. Nadat oorspronkeijk van Ita liaansche zijde de Abessijnsche berichten over een bomaanval van Italiaansche vlieg tuigen op Adoea onjuist genoemd waren bevestigt een in een vpoegere ochtenduren van vandaag ontvangen telegram uit Rome, dat officieel toegegeven wordt, dat Adoea door Italiaansche vliegtuigen gebombar deerd is. Volgens dit telgram is het door den schoonzoon van Mussolini, Graaf Gia- no, geleide vluchteskader bij een verken ningstocht boven Adoea onder vuur geno men, weshalve het bommen op het geschut heeft geworpen. Overigens zijn over deze gebeurtenis hoofdzakelijk berichten uit Abessijnschen bron ontvangen. Zoo wordt o.m. uit Addis Abeba ge meld: In Adoea ontstonden tijdens het luchtbombardement en ook later hartver scheurende tooneeln. Vrouwen en kinde ren van vele soldaten werden gedood, ter wijl de mannen buiten de stad gelegerd waren. De vliegtuigen vlogen laag. Lucht afweergeschut trad niet in werking. Uit de Zuidelijke provincie Ogaden ko men geen berichten over gevechten. Gemeld wordt, dat de leden van het Ita liaansche gezantschap Addis Abeba in den loop van den nacht zouden verlaten. Veertig tot vijftig Italiaansche onderdanen zijn Donderdagavond in het belang van hun eigen veiligheid in het gezantschapsge bouw ondergebracht. Verder zou de Egyp tische consul instructie hebben gekregen alle Egyptenaren op te roepen onmiddel lijk uit Abessynië te vertrekken. HEVIGE GEVECHTEN AAN DEN GANG Rond Adoea en in Ogaden ADDIS ABEBA, 4 October A.N.P.) De gevechten tusschen de Italiaansche voorposten en doe Abessijnen in de land streek Agame zijn nog aan den gang. Naar verluidt zouden de Italianen oorlogsmate riaal en ook gevangenen hebben verloren. Bijzonderhelen ontbreken nog, daar de berichtendienst zeer langzaam en slecht is. De Abessynische regeering ontkent na drukkelijk, dat de stad Adoea reeds döor de Italianen zou zijn ingeonmen, zooals van verschillende zijden wordt beweerd. De strijd om de stad duurt nog voort en is nog onbeslist. Volgens andere berichten zouden de Italiaansche troepen met tanks,, vliegtuigen en infanterie tusschen Adoea en Aksoem zijn opgerukt en de plaatsen Saibaria eai Bergrammet ten Zuiden van de zone van 30 K.M. hebben ingenomen. Een telegram uit Harrar maakt melding van hevige gevechten, die hedenmorgen zijn geleverd in de provincie Ogade eoi waarbij twee duizend Abessijnen zouden zijn gedood en talrijke anderen gewond. „Aanvaardt de Italiaansche vriendschap of sterft", is de leuze, die op strooibiljet ten uit vliegtuigen boven de provincie Tigre is verspreid. Verder wordt gemeld, dat de Italianen den weg van Moessa Ali naar Dessid bombardeeren. KERKNIEUWS Z. D. H. de Kapittel-Vicaris van het Bis dom van Haarlem zal a.s. Woensdag géén audiëntie verleenen. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Geneeskunde de da mes W. M. de Rooy, Leiden (cum laude), en L. H. Neef, Rotterdam; en de heeren G. N. Muilwijk, Rotterdam, S. J. de Jong, Lemmer, C. W. H. van Raalten, Den Haag, E. A. Penrhijn Lows, Den H>aag, J. G. Stolk Den Haag, A. Jonkers. Both Voorburg, A. Zandijk Waarde (Z.), C. J. M. Langezaal Leiden, J. H. Tolenaar, Rotterdam (cum laude), C. C. van Rappard, Den Haag en P. K. de Haas, Den Haag; Candidaatsexamen Rechtgeleerdheid: de heeren M. A. V. Slingenberg. Haarlem, J. Faber Den Haag. J. W. C. Teilegen, Am sterdam en H. T. Heyting, Den Haag; .Artsexamen eerste gedeelte de heer P. N. Sonne, Den Haag. Bevorderd tot arts de heer J. Ruinen, Arnhem. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „De snelheid van de Benzilzuur-omzetting en van de reactie van Cannizzaro" de heer W. H. Zaaijer, geboren te Leiden. KOOPT BIJ HEN. DIE IN UW DAfiBLAD ADVERTEEREH AlGENDA LEIDEN. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt Van Vrijdag 4 tot en met Zondag 6 Oct as. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. Voor Oegsitgeest worden deze dien sten waargentomeo door apotheek: C. van Zijp, WilhekniAnapark 8, tel. 274. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Jongetje aangereden. Gisteravond werd het 6-jarig zoontje van dén heer Kommer, wonende aan den Loosterweg, door eeru auto aangereden. Het kind zat bij een zusje achter op de fiets en heeft waarschijnlijk de voeten te ver uitgesto ken. Het ventje kreeg aan een der voeten een diepe vleeschwond en werd bij mevr. de wed:. Rusman aan de Wilhelminalaan binnengedragen. E. H. B. O. verleende de, eerste hulp; nadat dr. Versluijs een verder verband had gelegd, werd het kind naar het Leidsche Ziekenhuis overgebracht. OEGSTGEEST. Inbraak. Gisteravond half elf uur is ingebroken in het pand van den heer de Groot aan den Rhijngeesterstraatweg. Aan de achterzijde van de woning heeft de dief op verschillende manieren getracht ramen en deuren te forceer en, hetgeen 'niet ge lukte. Hij heeft ten slotte een ruit inge drukt en is aldus binnen gekomen. Eenmaal binnen zijnde kon hij gemak kelijk de winkel bereiken en heeft het geld uit de winkellade medegenomen. De vrouw van den heer de G. die leven hoorde, wekte haar man. De dief, die merkte dat hij ontdekt was, koos ijlings dopr ,de achterdeur het hazenpad, achtervolgt door de G. Op het hulpgeroep van „Houdt den dief" kwamen een tweetal personen naar buiten, die aan de achtervolging deelna men met resultaat, dat de dief in de Ge versstraat werd gegrepen, waarna hij aan de politie, die inmiddels was gewaar schuwd werd overgeleverd. Het is de 20- jarige v. d. B. uit Hillegom. 'Burgerwacht In „Het Witte Huis" had de prijsuitdeeling plaats van de te Katwijk gehouden schietwedstrijd. De voorzitter, de heer Pos, verwelkomde bij de opening de aanwezig-en en ging na, wat in den afgeloopen zomer is geschied. De deelname aan de schietoefeningen is al tijd nog te gering. Om nieuw leven in te blazen, zullen er ook win tér oefeningen worden gehouden, waarvoor een K. S: O.- geweer is besteld. De commandant, de heer Beekman,- gaf daarna een uiteenzetting, hoe hij zich die oefeningen indenkt. Er zal- o.m. een cursus worden gegeven door een politie autoriteit over 't noodige en toegestane bij 't optreden als rechtsbew-a ar derVoorts zullen er schietoefeningen worden ge houden en theorie-oefeningen. Tot den uitslag van den wedstrijd ko mende, meent de commandant, dat de re sultaten niet slecht zijn te noemen. Over 't algemeen is er goed geschoten Er is in. de verschillende afdeelingen een vooruit gang waar te nemen, wat spreker zeer ver heugt. De deelname kan en moet echter grooter worden. Hierna werd overgegaan tot de prijsuit deeling. Met een toepasselijk woord reik te de commandant aan de winnaars de prij zen uit. Door den voorzitter, den heer Pos, wa ren een tweetal extra-prijzen beschikbaar gesteld, wat buitengewoon gewaardeerd werd. Hierna volgde sluiting en bleef men nog wat gezellig bijeen VEURLEID SCHEND .AM. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Berard van Berkel hield de Stu dieclub der Leidschendamsche K. J. M. V. haar studie-avond. Een inleiding werd ge houden door den heer Ben Terheijdén. Op geestdriftige en leerzame wijze zet deze zijn onderwerp „De groote Parade" uiteen, waarin hij aangeeft de richtlijnen en problemen, welke zullen moeten ge volgd worden en opgelost. De. groote be doeling is, aldus spreker, dat wij jonge ren niet practisch maar theoretisch wer ken, dat wij overtuigd zijn of zullen wor den, dat alles wat wij bestudeeren of doen in eigen bedrijf, dat wij dat doen om een Christelijke Maatschappij te maken, om klaar te zijn, als de tijd daar is. Hierna ontwikelde zich een geanimeer de en leerzame gedachten wisseling, waar bij allen naar genoegen werden beant woord. STOMP WIJK. R.-K. Fropagaudaclub. A.s. Maandag 8 October vangen de ontwikkelingsavonden aan, georganiseerd door de propaganda- club „St. Paulus". Kapelaan v. Bregten zal ais onderwerp behandelen: „Het. Christe lijk Huwelijk en zijn beletselen". Ieder heeft tot deze lezing vrij toegang. Aan vang nlm. 8 uur. Ongekeurd vleesch in beslag genomen. Door de Haagsche recherche is, in samen werking met burgemeester Kefjzer 'en de gemeente-politie van Stomp wijk een huis zoeking gedaan bij Vain B. in de Veene-* straat te Leidschendam, op vermoeden va/ri het voorradig hebben van ongekeurd: vleesch, welk vermoeden juist bleek 'te zijn, daar, toen men na eenigen tijd -de deur geopend had, inderdaad ongekëuurd vleesch gevonden werd. Het vleesch Is, in beslag genomen, terwijl tegen van B. ipro- ces-verbaal is opgemaakt. Eveneens werd huiszoeking gedaan in een perceel aan den Broekweg, doch. hier omtrent konden wij geen nadere inlich tingen verkrijgen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2