VRIJDAG 4 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" ROOKTABAK baaMSIdI .25 cent per 1/2 pond Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN SPORT SCHAKEN BRAND IN DEN WIERINGERMEER- POLDER. Gisteren avond omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in de groote ontginningsboer- derij, gelegen in de buurt van Medemblik in den Wieringmeerpolder. De boerderij was bewoond door den be drijfsleider der landbouwcultuurmaatschap- pij „De Wieiïngenmeer". De brand is ont staan doordat een veulen een petroleum lamp omtrapte. Het hooi en ongeveer 2000 mud tarwe verbrandde, terwijl het veulen en een mer rie in de vlammen omkwamen. De brandweer, uit Medemblik en Mid- denmeer was spoedig ter plaatse en had het vuur binnen korten tijd onder de knie. De landbouwsohuur brandde geheel uit, doch een groot gedeelte van het woonhuis en inboedel kon worden gered. De betrek kelijk groote schade wordt door verzeke ring gedekt. BRAND IN EEN MEUBELFABRIEK. Werkplaats uitgebrand. Omstreeks zeven uur gisteravond is brand uitgebroken in de meubelfabriek van de firma Scholiten en Visser aan de Haven-Noordzijde te Almelo. Het vuur is ontstaan in de werkplaats en vond gretig voedsel in de aanwezige voorraden hout en afgewerkte meubelen. De werkplaats is uitgebrand en het aanwe zige materiaal in vlammen opgegaan. De schade loopt in de duizenden guldens. Zij wordt door verzekering gedekt. De brandweer was tot laat in den avond bezig om de geweldige vuurzee te blus- schen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. ROOVERSBENDE VAN SCHOOL JONGENS ONTDEKT. Hoofdman was dertien jaar. De gemeentepolitie te Lutterade heeft gistermiddag, naar de „Tel." bericht, vijf .jongens, van elf tot dertien jaar, gearres teerd. Gedurende den geheelen zomer heb ben zij in kerken, scholen, kleedlokalen van sportterreinen en winkels, in de om liggende plaatsen, ingebroken om te ste len wait van him gading was. De veelbelovende jongens hadden onder ling een club gevormd, de z.g. „Cowboy club" waarvan een der jongens, de 13-jari ge M„ de hoofdman was. Bij dezen moest na een rooftocht de buit worden gedepo neerd. De goederen, waarvan zij in het bezit kwamen, verkochten zij en van de op brengst kochten de jongens revolvers, dolk messen enz. In de laatste dagen was het de politie ter oore gekomen, dat enkele jon gens overdag rondliepen met geladen re volvers en met dolkmessen in hun gor dels. De politie vond dan ook op de gister middag gearresteerde jongens verschillen de dolkmessen, revolvers en een grooten bos met valsche sleutels en loopers. Tevens werd bij den hoofdman een lange sabel in beslag genomen. Bij hun verhoor legden de jongens allen een volledige bekentenis af. Zij zijn in ver band met hun jeugdigen leeftijd op vrije voeten gesteld. Het is achteraf gebleken, dat niet iedere jongen van de Cowboy-Club Hd kon wor den. Men moest aan verschillende voor waarden en gestelde eischen voldoen. De jongens drongen leegstaande woningen binnen en haalden daar alle sleutels weg, om die later weer elders tekurmen gebrui ken. De politie zet haar onderzoek ijverig voort. Nog meer arrestaties en onthul! in - gen worden verwacht. BRUTALE INBREKERS. Per auto de brandkast willen vervoeren. Woensdagavond is ingebroken in het ge bouw van het kleedingmagazijn „De Ster" aan de Groest te Hilversum. De dieven hebben zich toegang ver schaft door een tuimelraam, dat zij via het dak van het Canno-theater konden berei ken. Daarna hebben zij de garage van het kleedingmagazijn, welke achter het ge bouw ligt, geopend en een auto naar bin nen gereden met het doel blijkbaar de op het kantoor staande brandkast daarin me de te nemen. Die kast bleek echter te zwaar en men heeft haar toen maar opengebro ken. Een bedrag van ruim 2000 gulden werd buit gemaakt. Er zijn ook nog eenige kas ten en een bureau opengemaakt, doch hier hebben de inbrekers niets van hun gading kunnen vinden. LANDMETENDE POLITIE-AGENTEN. Een geslaagde list. Den laatsten tijd kwamen er op het poli- t ie-bureau aan de Witte de Withstraat te Rotterdam herhaaldelijk klachten over het feit, dat op stukken onbebouwd terrein in het Museumpark door jongelui om geld werd gekaart. Telkens weer trok de politie er op uilt, maar het lukte nooit de jongens op heeterdaad te betrappen, om de een voudige reden, dat de kaarters onmiddel lijk' ophielden met spelen, zoodra zij hun onbekende personen het terrein zagen op wandelen. Agenten in uniform konden uiteraard niets uitrichten, maar recher cheurs hadden onder deze omstandigheden evenmin succes. Toen verzon de politie een list. Woensdag verschenen er bij het terrein vijf werklie den en een opzichter. De werklieden sloe gen rood-wit-rood geverfde piketpaaltjes, zij legden lange meetlinten uit en de op zichter schreef ijverig in een groot notitie boek. De landmeters vingen hun werk zaamheden aan op de grens van het ter rein en langzamerhand trokken zij naar het middengedeelte, waar de kaarters hun spel speelden. Toen de landmeters onder oor- bereik van de spelers waren, hielden dezen met kaarten op, om vol belangstelling de werkzaamheden van opzichter en arbeiders gade te slaan. Dezen gingen onverstoor baar voort met meten en schrijven. Zij passeerden de groep die daarna het spel opvatte. Toen de landmeters het eind van het veld hadden bereikt, gingen zij wat zij waarts en daarna begonnen zij in de te genovergestelde richting aan het meten. Weer passeerden zij de spelers, die op nieuw hun spel staakten en naar de land meters keken. Deze meetten voort, totdat zij weer bij het punt van uitgang waren aangekomen. Opnieuw deden zij een paar passen zijwaarts can voor de derde maal het terrein in de lengte op te nemen. Toen waren de kaartspelers aan de aanwezig heid van de landmeters gewend. Zij speel den verder, maar de landmeters staakten hun werk. Eén, twee, drie omringden zij de kaarters en zij maakten zich als politie agenten bekend. De geheele groep van 20 kaarters werd daarop meegenomen naar het politiebureau, waar proces-verbaal tegen hen is opgemaakt. „Vad." KERKNIEUWS WONDERBARE GENEZING TE LOURDES. Het „Journal de la Grotte" publiceert het volgende versla# omtrent de wonderbare genezing van Renato Cbatel. Renato Chatel van Fecamp verwondde zich op 16 Juli 1932 aan zijn voorhoofd. Zijn huisdokter diende hem den volgenden dag een inspuiting toe met een serum ter voorkoming van tetanus, zoodat de patiënt een week later zijn werk kon hervatten. Eenige dagen later openbaarde zich even wel een huisuitslag in zijn hals en aan de schouders; de zieke leed verschrikkelijke pijnen, zoo erg, dat hij de omstanders smeekte hem uit zijn lijden te verlossen. De injectie was blijkbaar te laat toegediend; Renato Qhatel leed aan tetanus. Na her haaldelijke inspuitingen met een anti-teta nus serum namen de verschijnselen der ziekte langzamerhand af en eind Juli was Chatel schijnbaar hersteld. Maar 27 Juli was hij plotseling niet meer bij machte zijn armen te bewegen, en ondanks alle eleetri- sche massages bleven zijn armen laan. Toen Renato Chatel op 1 September jJ. een bedevaart maakte naar Lourdes, schreef zijn medicus het volgende attest: Verlam ming van den linkerarm, wegens omvang rijke vernietiging van het spierstelsel, bo vendien verlamming van den rechterarm tengevolge van herhaalde injecties met een anti-tetanus-serum. Wordt door de weten schap als ongeneeslijk beschouwd. Na eenige baden in de piscine te Lonn-des, voelde Renato Chatel op 5 September een schok in zijn armen. Hij kon zijn handen en armen bewegen! Op het Bureau des Constatations bewees Renato, dat hij het gebruik zijner lede maten had herkregen. Ook het gevoel, dat uit zijn armen was geweken, was weer ge heel teruggekeerd. De diepe lidteekens op de handen, de armen en op de spieren van het schou derblad getuigen nog altijd van de ver lamming waaraan Renato 3 jaar lang heeft geleden. Deze plotselinge genezing, die door tal rijke medici is geconstateerd, is niet op natuurlijke wijze te verklaren. EEN HALF MILLIOEN MENSCHEN VOLGDEN DE EUCHARISTISCHE PROCESSIE TE CLEVELAND. Het Nationaal-Eucharistisch Congres der Ver. Staten dat thans in Cleveland gehou den is in tegenwoordigheid van Z. Em. Kardinaal Hayes, den Vertegenwoordiger van Z. H. den Paus is een heerlijke mani festatie geworden van den godsdienstzin der Amerikaansche Katholieken. „Namens het Episcopaat en de geloovigen van geheel Amerika, zoo telegrafeerde de Kardinaal aan den H. Vader, betuigen wij U onzen dank voor den zegen dien Gij ons bemind Vaderland hebt geschonken. Onder de mid dernachtsmis naderden meer dan 175.000 geloovigen tot de H. Tafel. De Eucharisti sche processie werd door ruim een half millioen menschen in volmaakte orde ge volgd. Ontvang H. Vader onze kinderlijke hulde en diepgevoelden dank". KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3AGBLA9 ADVERTEEREN De match Euws-Aljechin om den wereldtitel Openingsrede van Min. Slotenma ker de Bruïne Na vele maanden van voorbereiding staan wij thans aan het begin van een der grootste schaakevenementen uit de laatste eeuwen: de match EuweAljechin met den titel van wereldkampioen als inzet. Het was zoo volkomen juist, toen de voorzitter van het Comité, mr. M. Levenbach, in zijn wel komstwoord ter gelegenheid van de offi- cieele opening, Woensdagavond in een der zalen van het Carlton Hotel te Amsterdam gehouden, sprak van een historisch mo ment. In de zaal heerschte een ondefinieer bare spanning van het ongewisse, van het onzekere omtrent den afloop van den ko menden strijd, die fel zal worden gevoerd, misschien met sensationeele wendingen aan een van beide zijden, zoo niet aan bei de kanten. Een heroïsche kamp van geest en genie zal in de komende maanden wor den geleverd en niemand durft maar met eenige zekerheid te voorspellen, wie win naar zal zijn. Nog sterker werd deze ner veuze onzekerheid gevoeld onder de aan wezigen, toen aan het einde van den avond mr. A. Rueb, voorzitter van den Wereldschaakbond, de „toss" verrichtte. Naast den F.I.D.E.-president stonden stil en onder den indruk van het moment Alje chin, de wereldkampioen, en Euwe, de uit dager. Toen Aljechin „wit" had gekozen week de spanning in de zaal. Drukke pe- sprekken volgden hoe in dit geval de ope ning van de eerste partij zou verloopen, waarop de beide meesters het antwoord niet schuldig zullen blijven. Achter de tafel zaten, behalve de leden van het EuweAlj eahin-Comité de Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. dr. G. J. Slotemaker de Bruïne, de Burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt, verder de consul-generaal te Amsterdam van Frankrijk, de heer Ju das, Aljechin en Euwe, de president van den Wereldschaakbond mr. A. Rueb, de voorzitter van den Nederlandschen Schaak bond, de heer B. J. van Trotsenburg en nog enkele andere schaakautoriteiten. Aan den wand waren de Fransche en Ne- derlandsche vlaggen opgehangen met in het midden de kleuren van de stad Amsterdam. Voorts merkten wij hog op de eohtgenoo- ten van beide schaakmeesters, vele bekende grootheden als Flohr, dr. Tartakower, Ma- roczy eh Landau resp. secondanten van Euwe en Aljechin, dr. Seitz, Mieses en an dere ook Nederlandsche schaakspelers. De voorzitter van het EuweAljechiin- oomité, mr. M. Levenbach, opende deze bijeenkomst, die hij een historisch moment noemde. Spr. bracht dank aan de autoritei ten voor hun gewaardeerde belangstelling en dankte de regeering en het gemeente bestuur voor den ondervonden steun. Ten slotte sprak spreker een woord van dank tot degenen, die door hun financieelen steun dit tournooi mogelijk gemaakt heb ben, onder wie vooral de „kleine onbeken de schakers' ook zeer veel hebben bijgedra gen. De Minister spreekt. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. G. J. Slotemaker de Bruïne, richtte zich allereerst in het Franech tot den heer Aljechin, wien hij het welkom in Nederland toeriep en hem de verzekering gaf, dat Nederland het zich tot een voorrecht rekent den vreedizamen strijd om het wereldkampioenschap binnen zijn grenzen te zien. In het wereldrijk van het schaakspel zijt gij Koning, aldus de Mi nister, de dynastie van Steinitz, Lasker en Capablanca hebt gij voortgezet. Spr. me moreerde, dat Aljechin bereid is geweest om het bezit van den titel te kampen met dengene, die gerechtvaardigde aanspraken kan doen gelden op een tegencandidatuur Niet veel Nederlanders hebben durven ho pen, dat binnen weinige jaren na den vreedzamen oefenkamp tusschen Aljechin en Euwe in 1926 een strijd om den we reldtitel zou volgen. Euwe schreef zelf, dat de strijd toen geen internationale beteeke- mis had, omdat tevoren vast stond, dat Al jechin de sterkste zou zijn en het er slechts om zou gaan, met welk cijferverschil deze zou winnen. Een nederlaag van 5 y, tegen 4J4 was voor Euwe zeker eervol. Het hoopvolle was, dat Euwe tijdens het tour- nood voortdurend beter ging spelen. Sinds dien is Euwe nog steeds in kracht blijven voortgaan, en aldus de Minister, u hebt u in de rij der grootmeesters weten te plaat sen, een resultaat, waai voor ik te eer bewondering heb, omdat gij geen beroeps speler zijt. In zijn verdere rede dankte de Minister in het bijzonder de heeren Levenbach, Van Dam, Van Harten en Liket voor al dat gene, wat zij met hun toewijding en door zettingsvermogen hebben bereikt. Toen de uitnoodiging tot mij kwam, ging de Minister van Onderwijs voort, om he den avond de opening te verrichten, stond aanstonds voor mij vast, dat „openen" niet zou beteekenen den eersten zet te plaatsen, overtuigd als ik was, dat ik daardoor het komend spel slechts zou kunnen bederven. Overigens is het niet wonderlijk, dat de Minister van Onderwijs, van Kunsten en van Wetenschappen zijn belangstelling aan den dag legt. De levensgang van beide spe lers bewijst, dat wetenschap zich èn naast èn in het schaakspel doet gelden. Dat kunst in fijnen zin zich hier aanmeldt, is voor ieder duidelijk en wanneer onder onder wijs mede opvoeding en karaktervorming mag worden verstaan, dan is het zeer ter plaatse, waar intuïtie, volharding, tactisch en strategisch inzicht, zelfbeheersching on misbaar zijn en tot ontplooiing komen. Wie den strijd winne? De wetten der gastvrijheid, die vooral jegens den vreem deling gelden, zouden mij den wensch op de lippen moeten leggen, dat Aljechin zijn titel behoude. Maar'mijn Nederlandsch hart klopt warm voor den landgenoot. Daarom eindig ik, aldus besloot de Minister zijn rede, met niet te spreken van een over winnaar en een niet-overwinnaar, maar van de eer, die het voor beiden inhoudt ir. dezen kamp elkanders medearbeiders te mogen zijn. La séance est ouverte! De muziek zette de Marseillaise in en on der diepe stilte volgde het Wilhelmus. Hierna werd achtereenvolgens nog het woord gevoerd door de heeren L. Judas, consul van Frankrijk, mr. A. Rueb, voor zitter van den Wereldschaakbond, B. J. van Trotsenburg, voorzitter van den Ned. Schaakbond, van Dien namens het Ver- eenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap, de Bruin namens den Amslerdaimschen Schaakbond, Kuiper namens den Noord- Hollandschen Schaakbond en het A.S.C. en Post namens den Haagschen Schaak bond. Hierna was bet woord aan dr. Aljechin, die het comité bedankte voor het organisee- ren van de'match en de hoop uitsprak, dat de strijd zou verloopen, zooals de schaak wereld het wenscht, n.L dat de sterkste mag winnen. Dr. Euwe, die vervolgens de aanwezigen toesprak, ving aan met zijn dank uit te spreken voor de hooge en groote belang stelling. Spr. zal in het a.s. tournooi zijn uiterste best doen en gaf de verzekering te zullen spelen, alsof zijn leven er van af hangt. Hierna werd door beide spelers getosst, waarbij Aljechin de gelukkige bleek te zijn, zoodat de wereldkampioen den eersten zet mocht doen. OM DEN OUWERKERK-BEKER. J.l. Dinsdag werd de tweede partij ge speeld tusschen G. Bosscha en ir. J. Westra. Bosscha opende met Pf 3 (Réti opening). Spoedig ging de partij over in de Colle- variant der d4 opening. Hierbij deed Westra den zwakken zet c4, waarna wit prachtig kwam te staan, doch door te spoe dig afruil zijn voordeel weer zag verdwij nen. Hij speelde nu wel wat onvoorzichtig zijn pionnen voor de koning op. Toch bleef de stand nog ongeveer gelijk. Bosscha of ferde later de kwaliteit op, een toren voor en paard en bezat in ruil daarvoor 2 pion nen meer. Door later eveneens de kwali teit te geven, zou Westra wel gelijk spel hebben verkregen. Nu hij dit naliet, ging de partij voor hem verloren, na een inte ressant slot. Bosscha heeft nu de beste kansen den beker te winnen. Hij behoeft de derde par tij slechts remise te maken. De eerste partij door Euwe veri rsn De eerste partij van de match EuweAl jechin om het wereldkampioenschap, welke te Amsterdam in het Carltcm-Hotel heeft plaats gehad, is geëindigd in een overwin ning van Aljechin. Euwe heeft na vier uur spelen bij den dertigsten zet opgegeven. Het verloop dwas als volgt: Tsjechische verdediging. Wit: Aljechin; Zwart: Euwe. 1. d2d4 d7d5, 2. c2—c4 c7—c6, 3. Pgl f3 Pg8f6, 4. Pblc3 d5xc4, 5. a2a4 Lc8—f5, 6. Pf3e5 Pb8-^17, 7. Pe5xc4 Dd8c7, 8. g2g3 e7—e5, 9. d4xe5 Pd7xe5, 10. Lel—f4 Pf6d7, 11. Lflg2 Lf5—e6, 12. Pc4xe5 Pd7xe5, 13. 0—0 Lf8—e7. 14. Pdlc2 Ta8d8, 15. Tfl-^11 0—0; 16. Pc3 b5 Td8xdlf, 17. Talxdl Dc7—a5, 18. Pb5 d4 Le6c8, 19. 'b2—b4 Da5—c7, 20. b4— b5 c6-k:5, 21. Pd4—f5 f7—f6, 22. Pf5—e3 Lc8e6, 23. Lg2—d5 Le6xd5, 24. Tdlxdö Dc7a5, 25. Pe3—f5 Da5—elf, 26. Kgl—g2 Le7d8, 27. Lf4xe5 f6xe5, 28. Td5—d7 Ld8—f6, 29. Pf5h6f Kg8-4h8, 30. Dc2xc5 Opgegeven. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Motie aan de R. K. F. Het bestuur van den Diocesaan Haar- lemschen Voetbalbond heeft in een dezer dagen gehouden vergadering, het in de R. K. F.-vergadering van 8 September jl. gepasseerde, besproken en besloten de na volgende motie ter kennis te brengen van de R. K. F.: „Het bestuur van den Diocesaan Haar- lemschen Voetbalbond, in vergadering bij een, kennis genomen hebbende van de rede van den voorzitter van de R. K. F., dr. P. A. v. d. Heyde, gehouden in de Alge- meene Vergadering van de R. K. F., op 8 September 1935, te Den Bosch en de publi catie hiervan in de pers, aoht deze rede om vorm en deels om inhoud onjuist; betreurt de publicatie, waardoor ongewenschte ver warring is gesticht." KON. NED. VOETBALBOND. WAAROM Z. A. C—TUBANTIA UITGESTELD WERD. Naar aanleiding van de verschillende be richten, die de ronde deden over de kwestie, die den K. N. V. B. aanleiding heeft gege ven Zondag jl. den wedstrijd Z. A. C. Tubantia uit te stellen, geeft de „Sportkro niek" de volgende officieele lezing van het geval. „Eenige dagen vóór den wedstrijd Neder landEngeland op 19 Mei 1935 belde de hoofdconsul den secretaris van Z. A. C. op om te vragen, hoe het met de gezondheid R.K. BEGRAFENIS ONDERNEMING PIETERSKERKHOF 26, TEL. 1286 Gevestigd sinds I869 - De oudste hier ter stede Regeling van alle Begrafenissen en Transporten Onze ruim 66-jarige reputatie verzekert U in alle opzichten een correcte bediening Aanbevelend, JOS. J. SLEGTENH0RST van Bakhuijs was, die volgens couranten berichten griep had. Van die gelegenheid maakte de secretaris gebruik om te vragen, wat er met de aan Bakhuijs toegewezen kaarten gebeuren moest, waarop geant woord werd, dat deze niet aan Bakhuijs verzonden zouden worden, indien niet eerst het daarvoor verschuldigde geld voldaan was. De heer Van Oostindiën, secretaris van Z. A. C. heeft toen gevraagd de kaarten aan hem te sturen; hij zou deze aangelegen heid dan wel verder regelen. De kaarten zijn daarop aan hem, en niet aan Bakhuijs verzonden en de hoofdconsul heeft de re kening van Z. A. C. voor het voor de kaar ten verschuldigde bedrag laten belasten. Naar de meening van den K. N. V. B. heeft hij thans in dezen met Bakhuijs niets te maken; de kaarten zijn niet verzonden aan den assuradeur v. Oostindiën, tevens werkgever van Bakhuijs, doch aan den se cretaris van Z. A. C. en om die reden is de rekening van Z. A. C. voor het bedrag be last. De Zwolscbe club is echter in gebreke gebleven dit te betalen, hetgeen het Bondsbestuur er tenslotte toe gebracht heeft maatregelen te nemen in den vorm van het uitstellen van den wedstrijd Z. A. C.Tubantia". LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het wedistrijdprogramima voor morgen middag luidt als volgt: le klasse: ASC 1Katwijk 1 3.30 uur (NBLO-terrein); Noordiwijk 1LRC 1 3.30 uur; Quick B. 1ARC 1 3.30 uur! Rij-nsb. B. 1SLF 1 3.30 uur. 2e k 1. A: SCO 1—ARC 2 3.30 uur; Sleu tels 1Ter Leede 2 3.30 uur; Woubrugge 1Quick B. 2 3.30 uur. 2e kl. B: Katwijk 2SCO 2 3.30 uur; SLF 2Quick B. 3 3.30 uur; Weter. B. 1 Rijnsb. B. 2 3.30 uur. 3e k 1. A: ARC 3-Katwijk 3 3.30 uur; LRC 2Woubrugge 2 5 uur; Ter Leede 3 Quick B. 4 3.30 uur. 3e k 1. B: LRC 3Weter. B. 2 3 uur; Kou dekerk 2Ncordwijk 4 3.30 uur; O. Clubje 2Kagia 4.30 uur. 4e klasse: Katwijk 4LRC 4 3.30 uur (bijterrein); Noordwijk 5Sleutels 2 3.30 uur (bijterrein); Quick B. 6ASC 2 4.30 uur (bijterrein). Adsp.: Quick B. bKatwijk 3 uur (bij- terrein); T*r LeedeNoordwijk 3.30 uur; O. ClubjeQuick B. a 3 uur. DE DUITSCHE VOETBALLER HOFFMAN OVERLEDEN. Het Duitsche voetbal heeft een zwaar verlies geleden door het overlijden van een zijner beste spelers. Woensdag is in een ziekenhuis te München Ludwig Hoffmann gestorven aan hersenvliesontsteking. Ongeveer veertien dagen geleden had hij zich onder medische behandeling gesteld, doch de dokters stonden machteloos tegen over de reeds tever gevorderde ziekte. Ludwig Hoffmann is slechts 35 jaar ge worden. Hij begon zijn loopbaan bij de Mündhener Club Bayern en debuteerde in ternational in 1926 tegen Nederland. Se dertdien is hij in 18 internationale wed strijden als linksbuiten opgesteld geweest. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake borgstelling bij het aan vaarden eener betrekking. Antwoord: In ieder geval krijgt u de som gelds bij het einde der dienstbe trekking terug, wanneer uw werkgever geen financieeLe rechten op u kan doen gelden. Over percentsgewijze teruggaaf kan alleen bij het arbeidscontract iets ge regeld worden. De wet zegt daaromtrent niets. Vraag inzake het schilderen op een ge broken etalage-ruit. Antwoord: Dat schilderen komt voor uw rekening. Daar de schade evenwel ver oorzaakt is door den metselaar, kunt u de zen aanspreken tot betaling van deze kos ten. Hieruit volgt, dat van een aftrekken van de huur geen sprake is. Vraag inzake de strafbaarheid van een ongezegelde kwitantie. Antwoord: Degene, die een ongeze gelde kwitantie boven de 10.onder teekent en afgeeft is strafbaar. Max. boete 100.—. Vraag inzake cessie. Antwoord: Cessie is het overdoen van een vordering op een ander. Wij be grijpen niet, wat uw bedoeling is. Of u er iets aan hebt, zal vanzelfsprekend afhan gen van de voorwaarden der cessie. Vraag inzake 'het doen spelen van een radio. Antwoord: U moogt in uw huis zoo lang muziek maken als u wilt, mits niet zóó abnormaal hard, dat daardoor de nachtrust van uw buren kan worden gestoord.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14