GEWELDIGE Quaker Havermout: iPRIJSVERLAGING WOENSDAG 2 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 6 wen, dat zij allen ijver aan den dag zuMen leggen by het behartigen van de belangen, die hun worden toevertrouwd. De afzonderlijke bestuursfunctie, die mij als hoofd der plaatselijike politie wacht, geeft mij aanleiding te wijzen op de hooge eisohen, diie ook aan de politie-ambtenaren ten platielande worden gesteld. Ik ver trouw, dat de gemeenteveldwachters ziioh zullen beijveren om aan die eisrhen te vol doen en dat zij met nauwgezette plichtsbe trachting hun bediening zullen uitoefenen. Hoewel U, Heeren Raadsleden de ge- heele gemeente vertegenwoordigt, wil ik nog gaarne emkele woorden zeggen, die bedoeld zij-n voor de bevolking. Van een burgemeester moet worden verwacht, dat hij zioh by alles wat met de uilcetfening van zijn functie in verband staat, boven de partijen stelt. Deze eisch zal ik steeds Ln acht nemen. De algemeene belangen te be hartigen zal mijn richtsnoer zijn, zoowel bij het nemen van positieve a.s negatieve besluiten. Gaarne wil ik voor a'. e ingeze tenen toegankelijk zijn. Het zal mij vol doening geven hun een dienst, voor zoo ver deze op mijn terrein l'igjt, te kunnen be wijzen. Ik zal echter nooit mogen handelen in strijd met het algemeene belang of de wetten, waaraan ik trouw gezworen heb. Met onverzwakte wilskracht den strijd aanvaard. Met enkele woorden wees ak reeds op de moeilijke tijden, die vooral ook deze ge meente als gevolg van de op internationaal gebied geschokte verhoudingen te door staan heeft. Vele arbeiders zijn door lang durige werkloosheid getroffen, terwijl an deren ondanks stoeren arbeid in hun be drijven onder de grootste zorgen gebulkt gaan. Moge de opleving in de bedrijven niet lang op zich Laten wachten. Zal het van overheidswege geboden zijn met on verzwakte wilskracht de strijd tegen de moeilijkheden voort te zetten, het is ook van belang, dat alle krachten worden aan gewend om het hoofd omhoog te houden, den moed niet te verliezen en vertrouwen te hebben in de toekomst. Mijne Heeren, ik ben er mij van bewust, dat de uitoefening van het ambt van bur gemeester de grootste krachtsinspanning vraagt. Ik ben bereid deze te geven in de hoop tot het welzijn der gemeente te kun nen bijdragen. Ik aanvaard dan het voor zitterschap Uwer vergadering onder het uitspreken van den wensoh, dat God mij de krachten moge schenken om mijn ambt tot heil der gemeente te vervullen. Na de installatie heeft het eerst het woord gevoerd de tweede wethouder, de heer J. van Vliet. U hebt getoond, zeide spr„ onpartijdig te kunnen en te willen zijn en daarom zal de verwachting, dat u als burgemeester u boven de partijen weet te stellen, zeker niet worden teleurgesteld. En als er moei lijkheden en bezwaren komen, moge het dan u en ook allen, die onder u en naast u op eenigerlei wijze tot het medebestu ren dezer gemeente geroepen worden, ge geven worden wijsheid en .verstand te zoeken bij den almachtigen God, op Wiens verlichting van ons verstand we bidden bij den aanvang van elke raadsvergade ring. De heer Kroon, raadslid, heeft zijn vreugde, vertrouwen en trots over deze spr. er zijn blijdschap over, dat iemand, in deze gemeente geboren, en opgegroeid tot dit ambt is verkozen. De heer Apeldoorn, raadslid, heeft even eens den burgemeester van harte geluk- gewenscht met zijn benoeming. Het raadslid de heer J. Verboom kon met open oog voor den burgemeester ko men. Hij had gaarne een protestantsche burgemester gezien, waar z.L de gemeente recht op heeft, maar hij had deze benoe ming toch niet tegengewerkt. Spr. wensch- te den burgemeester toe, dat, evenals ko ning Salomo, hij zijn wijsheid zoeken zal bij God. Het raadslid, de heer J. Hoogenboom, be schouwt de komt van dezen burgemeester een zegen voor Ter Aar, omdat deze de moeilijkheden van de gemeente door en door kent. We zullen in u vinden, zeide spr., een man van liefde voor de geheele bevolking. Spr. hoopt op vele jaren van genoegelijke samenwerking onder Gods zegen tot heil van ons dierbaar Ter Aar. Namens den kring van burgemeesters en secretarissen in de Rijnstreek heeft de heer P. A. Colijn, burgemeester van Alphen a d. Rijn het woord gevoerd. De heer Hogen- boom is voor den kring geen onbekende. Vanaf de oprichting was hij lid en den laatst ei tijd secretaris van dezen kring. De nieuwe burgemeester heeft een groote ken nis van zijn gemeente, maar ook van de streekbelangen. Bij vernieuwing doet spr. een beroep op zijn medewerking om in den kring de gezamenlijke belangen te blijven behartigen op even voortreffelijke wijze als de heerr Hogenboom dat tot op heden heeft gedaan. Spr. wenschte den nieuwen burgemees ter en mevrouw hartelijk geluk met dezen dag en sprak de hoop uit, dat de heer Ho genboom nog lange jaren op vruchtbare wijze in deze gemeente mag arbeiden. Zeer Ifescheiden heeft de heer Hogenboom zich over zijn toekomstplannen uitgelaten, of schoon spr. zeker weet dat hij deze koes tert. Er ligt een lang tijdsverloop tusschen den dag van het zaaien en den dag van het oogsten. Spr. hoopt, dat het den nieu wen burgemeester gegeven moge zijn ook de vruchten van zijn arbeid te zien rijpen. Door den weleerw. heer kapelaan Groen de pastoor was wegwis ziekte verhin derd werd hierna een woord van geluk- wensch en begroeting gesproken. St, Pau- lus heeft geschreven: „Alle gezag komt van God". Spr. verwachtte niet anders, of de nieuwe burgemeester zou zijn gezag uitoefenen volgens recht en billijkheid. Gaarne wilde spr, de verzekering geven van aller gebed, opdat God het verstand yan den burgemeester voorlichte en hem bijstand en genade verleen en om volgens Zijn wensch de gemeente te besturen. Spr. wenschte tenslotte de burgemeester veel succes toe bij de vervulling van zijn ambt, zoodat onder zijn beleid de gemeente groeien moge in het tijdelijke maar ook in het geestelijke. De beide predikanten, ds. Hoeuft van Velzen en ds. Wamink, hebben vervolgens den nieuwen burgemëster in hartelijke be woordingen begroet. De eerste ambtenaar ter recretarie, de heer M. Kelder sprak eveneens een woord van gelukwensch namens het geheele ge- meentepersoneel en bood een prachtige mand bloemen aan. DE STEM DER BURGERIJ. Namens de burgerij hield vervolgens de heer M. Robertz, voorzitter van het feest comité, een toespraak. Nadat ik van morgen namen; een comité uit de burgerij de eer had U welkom te heeten, toen U zich voor het eerst officieel als burgemeester in Uwe, gemeente begaf,' ben ik tlhans dankbaar voor de ge boden gelegenheid namens hetzelfde comité voor de burgerij uiting te geven van onze gevoelens. Verweesd als we waren sinds het af scheid van Uw geachten voorganger Jonk heer de Muralt prijzen we ons thans we derom gelukkig in het bezit te zijn ge steld van een nieuwen bewindsman van een nieuwen burgervader. Men behoeft nu juist geen chauvinist te zijn, als men bij het vernemen der tijding, dat een eigen zoon der gemeente zelve tot de hoogste communale waardigheió wordt geroepen, daarmede zijn ingenomenheid be tuigt. Bekend als we mogen worden veron dersteld met de verschillende acties, die zijn gevoerd geworden tot steun voor Uwe sollicitatie, mag toch wel als een vaststaand feit worden aangenomen, dat naast die sol- licitatie-adhaesie bij de benoemende auto riteiten de overtuiging heeft voorgezeten, dat men in U den rechten man op de rechte plaats heeft gezien. Wij achten ons totaal incompetent om over de intieme aangelegenheden van bur gemeestersver richtingen een oordeel te vel len, maar mij stellende op het standpunt dat Uwe autoriteiten geen onverantwoorde lijke dekking voor de hunne zouden willen nemen, zal ieder zich homogeen met mij willen verklaren, als ik conoludeer, dat Uwe vak bekwaamheid en Uw werklust, Uwe vakbekwaamheid en Uw plichtsbe trachting het hare hebben bijgedragen bij Uwe benoeming tot ons gemeentehoofd. Als ik één factor zou mogen noemen, die ik van gewicht acht in deze benoeming, dan is het Uwe overbekendheid met dén toestand in Uwe gemeente, Uw volledig in gewerkt zijn in alle plaatselijke aangelegen heden. Wij verwachten daarvan dan ook alle goeds. De zoo juist genoemde eigenschappen en omstandigheden kunnen niet anders dan 'n gomstigen invloed uitoefenen op en hare hulp verleenen aan Uw beleid en beheer. We hopen, dat U met Gods hulp en mede door deze coïncidenties vruchtbaar werk voor onze gemeente zult kunnen verrichten. De finantaeele zorgen, vooral niet de in- diiividueele van een overgroot deel Uwer gemeentenaren als gevolg van de depres sies in onze vbornaamste plaatselijke be drijven: de tuin- en landbouw zult U wel niet zoo voetstoots in staat zijn te doen verdwijnen. Maar als dan dientengevolge een beroep gedaan zal worden op Uwe medewerking, op Uw invloed bij autori taire instanties, dan rekenen wij op Uw steun, burgemeester, vooral zij onder ons, die reeds zoo geruimen tijd hun maatschap pelijke n arbeid nog niet eens beloond zien met het meest onontbeerlijke. Dit ons vertrouwen geve ons steun en hope, moge het U zijn een aangevoelde behoefte tot leniging van nooden en tot aanvulling van leemten, waar U die ook maar zult kunnen constatoeren. Burgemeester, overtuigd als we zajn van Uwe bereidwilligheid in deze en van Uwe sympathie voor Uwe gemeenitenaren, ge loof ik met beslistheid, dat we U en de ge meente mogen gekikiwenschen met het ge nomen Koninklijk Besluit inzake Uwe be noeming. Zeer gaarne richten wij ook namens de burgerij eenzelfde gelukwensch aan Uwe familie, inzonderheid aan Uw vader, die zijn Ter Aarsch ambtelijk leven van meer dan 40 jaren ziet bekroond door deze eer volle benoeming van hem op wien hij zijn hope had gesteld. En dan wil ik er in een adem bijvoegen een woord van geluk- wensoh aan onzen oud-burgemeester Jonk heer de Muralt, die zijn zorgen over onze gemeente, die hij bij zijn afscheid onwil lekeurig en vanzelfsprekend met zich nam, nu wel van lich zal zetten, gesteld als hij ze ziet in handen van hem in wien hij steeds zoo'n groot vertrouwen stelde. Burgemeester en Mevrouw tenslotte: moge Gods rijkste zegen op Uwen arbeid nederdalen tot heil van onze gemeente en U tot vreugd. De nieuwe burgemeester heeft een kort dankwoord gesproken voor alle vriende lijke woorden en goede wenschen, tot hem bij de aanvaarding van zijn ambt ge richt. De oud-burgemeester jhr. K. de Muralt heeft hierna een eeredronk ingesteld op den nieuwen burgemeester. Na de installatie-plechtigheid heeft de niuewe burgemeester een tocht door de geheele gemeente gemaakt, daarbij geës corteerd door versierde fietsers en ruiters In de verschillende buurtschappen waren eerepoorten en versieringen aangebracht. Door de schoolkinderen werd bij de Openbare school (waar ook de kinderen van de Prot. school zich hadden verza meld) en bij de Kath. school een zang- hulde gebracht, Het was voor den nieuwen burgemees ter een ware zegetocht, waarbij eens te meer bleek, dat hij de ingezetenen en de ingezetenen hem een goed hart toedragen VAN M'N BOEKENTAFEL WAT IS HET LEVEN? Prof. Dr. J. A. J. Barge. Wat is het leven? H. E. Stenfert Kroese Uitg. My. N.V. 1935. Leiden-Am- sterdam. De drie voordrachten door Prof. Barge dit voorjaar op uitnoodiiging van het Leidsch Universiteitsfonds gehouden heb ben blijvende waarde en het zou jammer geweest zijn, wanneer het bij een alleen gesproken woord ware gebleven Daarom juichen we deze uitgave ten zeerste toe. Ze stelt degenen, die de voordrachten volg den in staat om het gehoorde nog eens rustig na te lezen en hun voordeel te doen met de aanteekeningen na iedere voor dracht erin opgenomen, terwijl zij aan de genen, die deze voordrachten gemist heb ben, de gelegenheid opent alsnog kennis te nemen van het gesprokenen. Dat inhoud en vorm dezer voordrachten superieur js viel te verwachten. Prof. Barge zal de laat ste zijn om te meenen, dat hij op de vraag: „Wat het leven is" een antwoord gegeven heeft, dat nieuw is in zich, ofschoon het niet onwaarschijnlijk is, dat het gegeven ant woord in de omgeving, waar het werd uit gesproken, voor velen nieuw klonk. Hier in ligt m.i. dan ook de groote verdienste dezer voordrachten, dat hier een erkend succesvol beoefenaar der natuurwetenschap een lans heeft willen breken voor het goed, recht en het wetenschappelijk karakter der philosophische vraagstellin gen daar bij zelf den gedachtengang van het philo- sophisch onderzoek omtrent het „quid pro prium vitae" heeft willen ontvouwen. De hem hierbij geboden gelegenheid om ver warringen en misverstanden, die aan het gebruik van woorden als materialisme, vi talisme, doelmatigheid enz. vastzitten, uit den weg te ruimen, heeft hij niet onge bruikt gelaten en daardoor ongetwijfeld verhelderend gewerkt. Het is te hopen, dat dezelfde drang naar synthese, die tot het organiseeren dezer voordrachten vanwege het Leidsch Universiteitsfonds geleid heeft, veel intellectueelen ertoe brenge zich dit werkje aan te schaffen en het met ernst te bestudeeren. Mocht het hun in niets van dienste zijn bij hun vakstudie, als mensch kunnen zij er veel profijt van hebben. Warmond. J. H. NIEKEL. Recepjtenboekje „Van Eigen Land". Door het Crisis-Zuivelbureau is een sma kelijk recepten-boekje uitgegeven van ge rechten, welke toebereid kunnen worden met gebruik van zuivelproducten. Twee hooggeleerde heeren, prof. Van Leersum en prof. Wolff, schrijven in dit boekje een kort, pittig woordje over de hóoge voedings waarde van melk, boter en kaas. „Voor alle kinderen", schrijft prof. Wolff, „is het gebruik van een y, L. melk per dag hoogst gewenscht". Ook de meeste volwassenen kunnen met voordeel V2 L. melk per dag nuttigen". Prof. Van Leersum getuigd van de melk: „Er is geen voedingsmiddel, dat haar in voedende samenstelling overtreft". Met melk, en de nevenproducten ervan, boter en kaas, zijn vele kostelijke gerech ten te maken. De huismoeders hebben geen flauw idee, wat er met melk, boter en kaas in de keuken te knuttselen valt. Het boek je bevat byna honderd recepten voor het gebruik van zuivelproducten bij de toebe reiding van soep, warme en koude gerech ten, sauzen, visch, toespijzen, dranken en koekjes. Gekleurde platen, die het bereik te resultaat aanschouwelijk weergeven, doen den kijker watertanden en ernaar verlangen, dat spoedig iedere huisvrouw de wenken van het Crisis-Zuivelbureau zal opvolgen. Het aardige en handige boekje is bij het Crisiszuivelbureau te den Haag gra tis verkrijgbaar. DE INTERNUNTIUS MGR. GIOBBE. Verwelkomd namens den Aartsbisschop. Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. de Jong, coadjutor van den Aartsbisschop, heeft Zondag j.l. den nieuwbenoemden Internuntius, Z. H. Exc. Mgr. P. Giobbe, te Den Haag namens Z. H. Exc. Mgr. J H G Jansen, Aartsbis schop van Utrecht, verwelkomd. DE EERSTE ABT VAN SION- Maandag had de verkiezing plaats van den eersten abt van de nieuwe abdij O. L. V van Sion. De Hoogeer w. abt van Schel zat de ver kiezing voor, welke bij eerste stemming zich uitsprak voor Dr. Dom. Gabriel v. d. Moesdijk, tot nog toe titulair prior. BENOEMINGEN. Bij de Paters Minderbroeders. Op voordracht van den hoogeerw. pater Provinciaal der Minderbroeders heeft de Doorl. en Hoogw. Kapittel-Vicaris van het Bisdom Haarlem benoemd tot kapelaan te Rotterdam St. Antonius van Padua pater G. Schimmel en tot kapelaan te Delft H.H. Martelaren van Gorcum pater J. A. Haar- mans. In het Aartsbisdom. Z.H.Exc. de Aartsbischop van utrecht heeft benoemd tot assistent te Sneek den weleerw. heer G. M. A. Jansen; tot kape laan te Etten bij Terborg den weleerw. heer A. M. M. Wagemans (neomist); tot kapelaan te Zutphen den weleerw. heer F. A. Smit; tot kapelaan te Zeddam den wel eerw. heer H. J. A*. A. Smulders; tot ka pelaan te Ankeveen den weleerw. heer P. G. M. Lutz (neomist); tot kapelaan te Cu- lemborg den weleerw. heer A. van Wissen en tot kapelaan te Ootmarsum den wel- 1 eerw. heer A. J. J. Smit (neomist). Oe vestiging Van ons bedrijf iu Nederland biedt groot voordeel voor jllll de huisvrouw. Nu kost Quaker Haver- mout in plaats van 33 ct. slechts 22'h cent per potidspak (netto S00 gram). Quaker Havermout, steeds versck en geurig, is het resultaat van meer dan 50 jaar ervaring. Voor jong en oud, krachtig, heerlijk en licht verleerbaax» QUAKER OAI5 GRAAN PRODUCT EN N.V - Rott BINNENLAND Tweede Kamer. Het Bezuinigings-ontwerp Dr. van der Tempel en eenige van zijn so ciaal-democratische vrienden had op 18 Juli j.l. een motie ingediend, luidende: De Kamer, gelet op de reeds aangebrach te verlaging van de bezoldiging van het rijkspersoneel en de onderwijzers en op de overige maatregelen, welke de positie van deze armbtenaren ongunstig hebben be ïnvloed, verzoekt de Regeering aan haar voornemen tot verdere verlaging van de salarissen geen gevolg te geven, en gaat over tot de orde van den dag. Vóór er gistermiddag over deze motie ge stemd werd, legde professor Aalberse namens de geheele katholieke fractie de volgende verklaring af: „Wij zijn van mee ning, dat in verschillende landen niets meer afbreuk heeft gedaan aan de goede wer king van het parlementaire stelsel dan het feit, dat parlementen de neiging hadden, zioh te plaatsen op den stoel der Regeering. Volgens artikel 63 van de Grondiwet regelt de Koning niet de wet de bezoldiging der ambtenaren. Heeft de Koning een re geling vastgesteld, dan hefbben wij daarop het recht van kritiek en dus ook van af keuring. Maa.r onjuist is het, wanneer de Staten-Generaal vóóraf invloed willen uit oefenen op een regeling waarvan de vast stelling door de Grondwet niet aan de wet, maar aan de Kroon is opgedragen. Daarom achten wij moties, als de voorgestelde, in strijd met goede oonstitutioneele opvattin gen. Daarom zullen mijn politieke vrien den en ik aan deze motie onze stem niet kunnen geven". De motie is, zooals gisteren reeds mede gedeeld, verworpen. Met de aanwezige so ciaal-democraten stemden voor de commu nisten mi de eenlingen van Houten en Arts. Daarna is de voorgenomen opheffing van de Armenraden aan de orde gekomen. Minister de Wilde kreeg er zijin voorstel door zelfs zonder hoofdelijke stemming nadat hij nogmaals verklaard had, al leen dan een Armenraad te zullen ophef fen,waar vast staat, dat 't zonder schade, zonder verlies van ©enig sociaal nuttig ef fect zou kunnen geschieden. Ook de door Minister de Wilde voorge nomen bezuiniging op de verpleging van behoeftige zenuwzieken, waarvan de kosten momenteed de 20 mi Ui oen per jaar over schrijden, zal minister De Wilde kuinnen uitvoeren. De bedoeling is echter niet, ruw weg een uniformen prijs voor de verpleging per zieke op te leggen, maaT de tarieven te bepalen naar verschillende normen, waarbij de aard der gestichten in het oog worden genomen. Aangenomen zijn. ook die bezuinigende wijzigingen in de Gemeentewet, waardoor eerder de functies van burgemeester en secretaris of secretaris en ontvanger kun nen worden gecombineerd en waardoor de Regeering samenwerking tusschen gemeen ten kaïn opleggen. Daar de onderwijs-paragraaf uit het be zuinigings-ontwerp is gelicht, kwiamen nu een aantal finantieele kwesties, wijziging Beleggingswet, conversie Staatsleeningen, eniz. aan de ode, .waarna in de avond vergadering het capitulautenstelsel is behandeld. Dit is het eenige punt, waarover een eenigszins breed an levendig debat heeft plaats gehad. Men weet, dat dit stelsel is voorgesteld om to-t bezuiniging (en wel tot een bedrag van 5 millioen) te komen, maar het is niet minder noodig uit eek oogpunt van legerbelang. De Minister van Defensie ad interim dr. Colijn, wien het legerbelang zoozeer ter harte gaat, heeft dit laatste nadrukkelijk op den voorgrond gesteld. Wij komen op de gevoerde discussies na der terug. Gestemd is er gisteren nog niet. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Dankbetuiging van de Koningin. Hare Majesteit de Koningin heeft den burgemeester uitgenoodigd aan de bur gerij van de hoofdstad Maar groote er kentelijkheid te betuigen voor de harte lijke wijzen, waarop deze Haar en Hare Dochter heeft ontvangen. De Koningin, ten zeerste onder den in druk van de grootsche hulde, Haar door de jeugd op den Dam gebracht, was door de geestdriftige en spontane sympathie betuiging onmiddelijk daarna van de zijde van het publiek, mede zeer getroffen. Hare Majesteit, oprecht deelnemende in *t leed, hetwlek zoo breede lagen der Am- sterdamsche bevolking door de ongunst der tijden heeft getroffen, betuigt voor alle bewijzen van trouw en aanhankelijkheid, Haar op ondubbelzinnige wijze gebracht, Haar warmen, diepgevoelden dank. VERKEERSWEG DEN HAAG AMSTERDAM. TRAVERSE VAN OEGSTGEEST UITGESCHAKELD. De K. N. A. C. verneemt van bevoegde zijde, dat de breede niéuwe asfaltweg be westen Oegstgeest binnen enkele weken voor het verkeer zal worden opengesteld. De traverse door Oegstgeest, welke ge deeltelijk zeer nauw is en de smalle brug over het Oegstgeesterkanaal zullen alsdan door het doorgaande verkeer 's-Gravenha- ge—HaarlemAmsterdam geheel kunnen worden vermeden. Dit beteekent een zeer groote verbetering. Zooals bekend heeft de Regeering on langs medegedeeld, dat het nieuwe weg- vak SassenheimAmsterdam, mits de noodige middelen kunnen worden beschik baar gesteld, in 1937 of begin 1938 gereed zal kunnen zijn. MAATREGELEN TEN AANZIEN VAN DE MELKSTEUNBEPERKING. Naar aanleiding van het dezer dagen verschenen persbericht, waarbij de Minis ter van Landbouw en Visscherij mededee- ling heeft gedaan van verschuiving van den datum van ingang der melksteunbeper- king van 1 Juni 1935 tot 29 December d.o. v., is van belanghebbende zijde zeer her haaldelijk de vraag gedaan, of bedoelde verschuiving tengevolge heeft, dat nu ook de verplichtingen inzake het bijhouden der betreffende administratie tot laatstgenoem den datum zijn opgeschort. In verband hiermede zij medegedeeld, dat zulks niet het geval is. Geheel in overeenstemming nJ. met het standpunt van genoemden minister, dat „onder alle omstandigheden de melksteimbepenkirig met kracht en met alle beschikbare mid delen zal worden doorgevoerd en dat er geen sprake van kan zijn, dat deze maat regel zal worden ingetrokken", is beslo ten, dat de ten behoeve daarvan te voeren administratie nauwgezet moet worden bij gehouden, ook gedurende de periode tot 29 December a.s. Niet nakoming van deze verplichting zal derhalve als overtreding worden be schouwd. Belanghebbenden zij aanbevolen van het voorgaande goede nota te nemen. STEUN VOOR ERWTEN. Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat de steun vergoeding voor groene erwten en schokker erwten, gedenatureerd in het tijdvak van 15 t/m 21 September 1935, voor de kwaliteitsklassen A* B, C, en D respectievelijk f4.f3.50, f3.en f2.50 per 100 K.G. zal bedragen, terwijl de steun vergoeding voor in datzelfde tijd vak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, respec tievelijk f 3.en f 2.50 per 100 K.G. zal bedragen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6