LONDEN VERWACHT DEN OORLOG BUITENLAND UIT DE OMGEVING WOENSDAG 2 OCTObL i^5 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 WAT ZAL FRANKRIJK DOEN? Kan Amerika meedoen met eventueele Volkenbondsancties? DRUKKE BESPREKINGEN TE LONDEN Minister Eden is Dinsdagmiddag, ko mende uit Genève, per vliegtuig te Lon den gearriveerd. Korten tijd later begaf Eden zich naar het ministerie van Buiten- landsche Zaken, waar hij besprekingen heeft gevoerd met Sir Robert Vansittart en andere vooraanstaande ambtenaren. Ter voorbereiding van de heden te hou den kabinetszitting hebben Eden, Bald win en Sir Samuel Hoare gisteravond een gedachtenwisseling gevoerd Gisterochtend heeft, naar verluidt, de Fransche ambassadeur Corbin een bezoek gebracht aan het Foreign Office. Gister middag heeft de vroegere minister van Buitenlandsche Zaken, Austen Chamber lain, die ten aanzien van buitemlandsch po litieke kwesties steeds van advies dient, een bezoek aan het ministerie gebracht, Bijzodere aandacht verdient het bezoek van den vroegeren Britschen Hooge Com missaris in Egypte, Lord Lloyd, aan het Foreign Office. Runciman, de minister van Handel, heeft een bespreking gehad met minister-president Baldwin. Eden, die hedenochtend het kabinet rap port zou uitbrengen over de ontwikkeling te Genève, zal waarschijnlijk des namid dags weer naar Genève terugkeeren. Bij zijn aankomst te Londen weigerde hij overigens ook maar iets te zeggen over het ItaliaanschAbessijnsche geschil. ABESSIJNSCHE OORLOG ONVERMIJDELIJK Te Londen bestaat niet veel hoop dat het uitbreken van vijandelijkheden in Abessynië zou kunnen worden voorkomen Men kan er echter zeker van zijn, dat de Britsche regeering alles in het werk zal stellen om het Bondsorganisme de beste resultaten te doen bereiken, door zoo spoedig mogelijk een einde te maken aan den oorlog. Groot-Britannië is niet voornemens, bui ten den Volkenbond om tot een op zich zelf staande actie over te gaan. Algemeen is men te Londen van oordeel, dat Enge land zijn rol in de huidige crisis ten volle heeft vervuld en dat een snelle oplossing daarvan in hoofdzaak afhangt, van het geen de andere regeeringen zullen doen. Het is onvermijdelijk, dat wanneer de Volkenbond niet afdoende kan ingrijpen, de belangstelling welke het Britsche pu bliek voor den Bond koestert, zal afnemen Wanneer de Volkenbond besluit tot het opleggen van sancties, dan zullen deze noodzakelijkerwijs in overeenstemming moeten zijn met twee beginselen: 1, Elk belangrijk land zal zich er tij moeten aansluiten. 2. De sancties mogen niet krachteloos worden gemaakt door het optreden van staten buiten den Volkenbond, zooals de Vereenigde Staten en Duitschland. Dit is vooral van belang voor het geval, dat tot economiche sancties wordt besloten. Er bestaat reden om te gelooven, dat de Ver eenigde Staten geen afwijkende houding tegenover den Volkenbond zouden aanne men. Wat Duitschland betreft, is het niet zeer waarschijnlijk, dat dit land iets an ders zal doen dan voorzichtigheid te be trachten, zonder zich in het conflict te laten betrekken. DE FRANSCH—ENGELSCHE SAMENWERKING Engeland had een aanval van de Italiaansche vloot op het oog. Reuter bevestigt de berichten volgens welke de Britsche regeering bij de Fran sche regeering zou hebben geinformeerd naar haar houding in geval van een plot- selingen aanval der Italiaansche vloot op de Britsche. Reuters diplomatieke medewerker deelt hieromtrent mede: Deze informatie is geen handelszaak. Deze kwestie houdt verband met het feit, dat in artikel 16 van het Vol kenbondsstatuut een leemte is geconsta teerd. Sub. 3 van genoemd artikel ver plicht alle leden in geval van een geiso- leerden aanval aaneengesloten te staan, zoodra de Volkenbond besloten heeft tot een gemeenschappelijk optreden. Daarbij wordt evenwel geen enkele aan wijzing gegeven voor den tusschentijd, n.l. den tijd voor de beslissing zal zijn geno men Men veronderstelt, dat de Fransche regeer in g accoord gaat met de Britsche interpretatie volgens welke Volkenbonds leden in geval van een dergelijken aanval elkander bijstand moeten verleenen. Te Londen hecht men groote beteeke- nis aan het feit, dat de Britsche regeer in g in haar laatste nota aan Frankrijk zoover is gegaan als een Britsche regeering slechts kón gaan, aangezien de openbare meening in Groot-Brittannië waarschijnlijk niet zou hebben goedgevonden, dat de regeering eenige gedetailleerde verplichting voor een hypothetisch geval zou hebben aan gegaan. Men hoopt oprecht, dat Frankrijk vol daan zal zijn. Bespreking in de Fransche kabinetszitting van Vrijdag Het antwoord der Fransche regeering op de Britsche vragen naar de houding van Frankrijk bij een conflict in de Mid- dellandsche Zee zal, naar van welinge lichte zijde verluidt, waarschijnlijk wor den vastgesteld in den Ministerraad die Vrijdag a.s. zal worden gehouden. Boven dien zal Laval in deze zitting rapport uit brengen van de besprekingen te Genève over het Abbessijnsche conflict. De Engelsche vragen maken op 't oogen- blik nog het onderwerp van bestudeering uit door Laval en de Quai d'Orsay. In goed ingelichte kringen verklaart men, dat de Britsche vragen een des te nauwkeuri ger onderzoek eischen, waar zij in de toe komst en bij andere gelegenheden gecom pliceerde problemen kunnen doen ontstaan De Londensche corerspondent van de „Matin" meent te weten, dat Laval, aan gezien het onmogelijk was van Engeland een garantie te krijgen in geval van een bij zonderen aanval in Europa, van de Britsche regeering toepassing van alle verplichtingen zal eischen, die uit het Verdrag van Locarno voortvloeien en wel op de basis van directe hulpverleening in geval van een aanval. Volgens hetzelfde blad gelooft men in Engelsche kringen te Parijs niet, dat men in de omgeving van het Ministerie van Oorlog te Parijs geneigd zou zijn, de Fran sche vloot in geval van Britsch-Fransche samenwerking slechts een passieve rol te laten spelen. Het is een groote mogend heid niet waardig, zijn vlootbases ter be schikking te stellen van vreemde eskaders, wanneer zij zelve de noodzakelijkheid niet ziet, haar eigen oorlogsschepen aan even tueele operaties te laten deelnemen. 16 Italiaansch duikbooten in de Roode Zee? Reuter meldt uit Addis Abeba, dat 16 Italiaansche duikbooten in de Roode Zee kuisen. Het schijnt, dat deze oorlogssche pen opdracht hebben munitie en ander oorlogsmateriaal, dat voor Abessynië be stemd is, op te vangen. Het is juist, dat in Abessynië oorlogs materiaal wordt verwacht. Het is afkom stig uit Japan of Amerika en zou via Britsch Somaliland naar Abessynië wor den getransporteerd. Somali-stammen hebben opdracht deze wapens aan te houden in geval ze van Britsch gebied uit naar Abessynië zouden worden overgebracht. KAN AMERIKA MEEWERKEN AAN BONDS SANCTIES? Het Studiecentrum van Genève verklaart in een zoo juist gepubliceerd rapport, dat de regeering der Vereenigde Staten passief of actief kan medewerken met vijf van de zes mogelijke Volkenbondssancties tegen Italië. De voorz. van de vereeniging voor bui tenlandsche politiek van de Vereenigde Staten, Raymond Leslie Buell, betoogt n.l., dat op grond van de neutraliteitswet van Augustus 1935 en van de algemeene bevoegdheden der regeer ing ten opzichte van de buitenlandsche politiek de presi dent der Vereenigde Staten zich kan aan sluiten bij de volgende maatregelen: Ten eerste terugtrekken van diploma tieke vertegenwoordigers uit Rome. Ten tweede niet erkennen van eenigerlei toe stand, die door Italië, met schending van het handvest en het Kellogg-pact, in Abes synië zou kunnen worden tot stand ge bracht. Ten derde een embargo op den uit voer van wapenen en oorlogsmateriaal naar Italië. Ten vierde een Volkenbonds blokkade van Italië, in zooverre de Ver eenigde Staten daartoe hun goedkeuring zouden kunnen geven. Ten vijfde het slui ten van het Suez-kanaal. VREEMDELINGEN KLAAR VOOR VERTREK Nog een kleine groep Italianen te Addis Abeba De afkondiging van de algemeene mo bilisatie in Abessynië is thans nog slechts een kwestie van enkele dagen. De te Ad dis Abeba rnog vertoevende vreemdelin gen maken zich gereed om naar Dzjiboeti te vertrekken. Reuter verneemt, dat de Abessynische minister ^an oorlog den Negus heeft aan geraden er bij de vreemdelingen op aan te dringen, dat zij het land verlaten, maar de Negus weigerde dit, zeggende, dat de vreemdelingen van de Abessyniërs niets te vreezen hebben. Er bevindt zich hier nog een klein aantal Italianen. Algemeen is men van meening, dat dezen er beter aan deden, indien zij zoo spoedig mogelijk ver trokken, aangezien anders incidenten niet kunnen uitblijven. BELCIE. FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. Belastingverhooging dreigt. Door den Belgischen premier Van Zee land en den minister van Financiën Max Léon-Gérard, is herhaaldelijk aangekon digd, dat de begrooting voor 1936 sluitend zou zijn^ aldus schrijft de „Tel.". Het op stellen van deze begrooting is inmiddels niet gemakkelijk. Nadat de eerste ramin gen waren gemaakt, viel een belangrijk te kort te constateeren en door den minis ter van Financiën Max LeoGérard werd bij de diverse departementen aangedron gen op besnoeiing der uitgaven met min stens 15 a 20 pet. De moeilijkheden om de begrooting slui tend te maken worden'nog vergroot door het feit, dat de regeering besloten heeft de uitgaven voor werkloozensteun, die thans de begrooting van talrijke gemeenten ont wrichten, grootendeels voor rekening van den staat te nemen. Hiermede houdt dan verband het plan der regeering om zoo spoedig mogelijk de gemeentelijke en pro vinciale leeningen te converteeren. Aan den minister van Financiën wordt het voornemen toegeschreven de belastin gen te verhoogen. Onder meer wordt de mogelijkheid overwogen de grondbelasting die onlangs met 2 pet. verlaagd is, met 1 pet. te verhoogen. De* Antwerpsche „Métropole" wijdt aan het probleem der rijksfinanciën een hoofd artikel, waarin er de regeering een ver wijt van wordt gemaakt, dat zij met de devaluatie de nog steeds noodige defla- 1ie der rijksuitgaven gedurende zes maan den heeft vertraagd. GRIEKENLAND. MONARCHISTEN EN REPUBLIKEINEN. Ernstige botsingen te Saloniki. De bijzondere correspondent van Ha- vas meldt: Tijdens den doortocht van den liberalen leider Sophoulis, die naar Salo niki gekomen was om de campagne der liberale partij ten gunste der republiek met het oog op het aanstaand plebisciet te openen, hadden te Saloniki Zondag ern stige incidenten plaats. Tusschen republikeinen en koningsgezin- den kwam het tot botsingen, o.a. op het Vrijheids-plein, waar Sophoulis van het "houden eener redevoering moest afzien. Er vielen schoten en de cavalerie moest charges uitvoeren ter verspreiding der menigte. Nadat de orde hersteld was, wer den strenge maatregelen genomen, die den geheelen Zondag van kracht zijn geble ven. De autoriteiten verklaren, dat de bot sing èn door aanhangers van Venizelos èn door communisten werden uitgelokt. De republikeinen schuiven de verant woordelijkheid echter op de konings-ge- zinden. BOTSINGEN TUSSCHEN POLITIE EN WIJNBOUWERS. Op het eiland Leucas zijn ernstige bot singen ontstaan tusschen wijnbouwers en politie. Volgens de officieele lezing vielen vier duizend wijnbouwers, die voor het meerendeel gewapend waren, de politie aan. Uit Preveza werden militairen en gendarmes gezonden om de orde te her stellen. Zij werden door de menigte met schoten ontvangen. Bij de botsingen werd een burger gedood en drie soldaten en vele burgers werden gewond. De regeering heeft te kennen gegeven, dat zij bereid is de eischen der mijnbou wers in te willigen en hoopt, dat deze plaatselijke opstand spoedig beëindigd zal zijn. BUITENLANDSCHE BERICHTEN HET MIJN-ONGELUK BIJ PARATSJIN. Aantal dooden gestegen tot 19. Het onderzoek naar het mijn-ongeluk nabij Paratsjin te Rtan in Joego-Slavië, heeft uitgewezen, dat de ontploffing van het methaangas werd veroorzaakt door een defecte mijnlamp. Het aantal dooden is gestegen tot negen tien, terwijl nog drie gewonden met den dood worstelen en vijftien zoo ernstig ge wond zijn, dat zij waarschijnlijk levenslang invalide, althans ongeschikt voor den ar beid in de mijnen, zullen blijven. AUTO IN HET KANAAL TERNEUZEN— GENT. De weg langs het kanaal, dat Gent met Terneuzen verbindt, zoo langzamerhand be rucht geworden door de ongevallen die daar bijna dagelijks gebeuren, heeft gister nacht weer zijn slachtoffers geëischt, meldt de „Tel." Een auto, bestuurd door den heer S. Verweire, kaashandelaar te Assenede (Bel gië), en waarin bovendien gezeten waren de heer Bouwens uit Selzaete, de 23-jarige van Looy uit Assenede en de uit dezelfde plaats afkomstige heer Standaert, is nabij Terdonck (België) op den weg tusschen de fabriek van de Pufina en die van de Sin clair in het ruim negen meter diepe ka naal gereden, met het noodlottige gevolg, dat alleen de chauffeur Verweire zich kon redden. Een inwoner van Terneuzen, die zich toevallig in de nabijheid bevond, ontmoet te den chauffeur, die zich even voor dat de auto in het kanaal reed door uit den wagen te springen had kunnen redden. De man was echter zoo overstuur, dat hij geen inlichtingen kon verschaffen. Men ver moedt, dat de bestuurder de macht over het stuur is kwijtgeraakt, waardoor de auto in het kanaal terechtkwam. De weg lar.gs het kanaal van Selzaete tot Gent verkeert in een buitengewoon slechten toestand, zoodat het niet onmogelijk is, dat de auto in een der vele kuilen van den weg terecht is gekomen. Gistermiddag is men er in geslaagd den auto te bergen. Naar verluidt zijn de ze nuwen van den heer Verweire zoodanig geschokt, dat men er nog niet in geslaagd is een eenigszins samenhangend verhaal van het gebeurde te krijgen. STOMPWIJK. St. Radboud-Comité. Tot penning meester van het St. Radboud-Comité is be noemd de heer Jac. van der Zijden. (Her plaatst wegens misstelling). STOMPWIJK—VEUR. Gemeenteraad Stompwijk-Veur. Abu sievelijk staat op de convocatie van de Raadsagenda voor de gecombineerde open bare Raadsvergadering vermeld: „Woens dag 9 October 1935", dit moet zijn „Don derdag 10 October 1935", enz. Rapport Stompwijkscheweg. De voor zitter van den Raad der Gemeente Stamp- wijk, burg. W. Keijzer, deelt, naar aanlei ding van een klacht van het lid van den Raad, den heer Willemse, betreffende af werking van den Stompwijkscheweg, den Raad het volgende mede: Op Dinsdag 24 September heb ik met den Opzichter der Gemeente den geheelen Stompwijkscheweg en de schoeiing nage zien. Mij is gebleken, dat de klachit van den heer Willemse zeer sterk is overdreven. Wat wil het geval: doordat voor de bestra ting van den weg op verschillende punten tassen met steenen hebben gestaan en ver ankering nog niet kon plaats hebben, is door den druk der steenen de damwand en ook de gording iets naar buiten uitgezet (2 c.M.). Uitgesloten is, dat damwand en gording nu nog naar buiten uitzetten. Bovenstaande kon niet voorkomen worden, doordat het verkeer over den weg steeds moest door gaan en het direct aanbrengen van ankers het verkeer veel hinder bezorgde. Ook moet rekening gehouden worden met het feit, dat de Stompwijkscheweg tijdens de werk zaamheden zeer smal was. Was werkelijk de schoeiing uitgeweken, dan moest dat aan den weg zichtbaar zijn en moesten de steenen uit het verband zijn gerukt. Zelfs is te constateeren, dat de straatwerkers bij de bestrating op die afwijking hebben ge rekend. Ter hoogte van de fam. Warmer dam (Stampwijkerhoek) zit in een gedeel te damwand ongeveer 2 Meter een bult. Dit kon niet anders voorkomen worden, omdat bij het plaatsen van de damwand men op steen of hout stuitte, zoodat de damwand niet in een rechte lijn te houden was. Bij de woning van Van Santen is vlakbij het hoofd van de brug een klein gat. De oorzaak hiervan is, dat tegelijk met de werkzaamheden van den weg de brug werd verbeterd en vermoedelijk vergeten werd dit gat dicht te maken. Hierdoor is het gebeurd, dat verleden week na een ern stige regenval 5 steenen zijn komen los te zitten. Inmiddels is dit euvel verholpen. Mijn conclusie is, dat over de afwerking van den weg als van de schoeiing geen aanmerking is te maken. Ik kan niets dan lof hebben over de werkzaamheden van den Gemeente-opzichter, de tijdelijke op zichters en de werkloozen, die aan dezen weg hébben gewerkt. Om u te overtuigen van de werkelijk heid zou ik gaarne Maandag 30 Sept. a.s. met u naar de Stompwijkscheweg willen gaan. Ik vertrouw, dat alle leden van den Raad tegenwoordig zullen zijn. Ik wil nog even opmerken, dat ik heden van een des kundige ongevraagd een advies kreeg, het geen met bovenstaande geheel overeen stemt. (Naar wij vernamen, heeft dit onderzoek Maandagmiddag plaats gehad, waarbij een vijftal leden van den Raad van Stompwijk tegenwoordig waren). Jaarrekeningen 1934 Lichtbedrijf. De Commissie van Beheer der Lichtbedrijven leggen den Raden van Veur en Stompwijk over de jaarrekeningen van het Lichtbe drijf (Gas- en Electriciteitsbedirijf) over 1934 met het daarbij behoorend verslag. De rekening van baten en lasten van het Gasbedrijf sluit met een nadeelig saldo van 4148.67 en die van het Electriciteitsbedrijf met een voordeelig saldo van 15.268.95. De Commissie stelt voor deze jaarrekenin gen te stellen in banden van een te benoe men Commissie van Onderzoek. Verwarmingsgas. De Commissie van Beheer deelt den Raden van Stompwijk en Veur mede, dat volgens de thans gelden de regeling voor afname van gas voor ver warming noodig is een afzonderlijke lei ding en gasmeter. Dit blijkt een beletsel om tot belangrijke uitbreiding van het gas verbruik voor verwarming te komen en het komt de Commissie daarom noodzake lijk voor de noodige voorziening in deze te treffen, hetgeen wordt bereikt door o.m. te bepalen: dat, indien de levering van gas voor ruimteverwarming niet over een af zonderlijken meter plaats vindt voor het verbruikte gas, dat in de maanden October, enz. tot en met April d.a.v. gemiddeld meer wordt afgenomen, dan het gemiddelde ver bruik in de voorafgaande maanden Mei, enz. tot en met Sept. het tarief voor ver warmingsgas zal berekend worden. De Commissie stelt voor te besluiten tot de hiervoor noodige wijziging van art. 9 sub i van de verordening, regelende de voorwaarden en het tarief voor levering van Electr. stroom en gas. Kosten storing aansluitkabel. De Com missie van Beheer deelt de Raden van Stompwijk en Veur mede, dat in het be gin van dit jaar op het terrein van den heer N. J. M. Willemse aan de Damlaan te Veur storing is veroorzaakt in den aan sluitkabel bij het maken van een riool. De hierdoor aan het Lichtbedrijf veroor zaakte kosten beliepen tot een bedrag van ƒ22.20, welk bedrag den heer Willemse in rekening werd gebracht. Mondeling werd door hem tot de Directie het verzoek ge richt van de betaling van dit bedrag ont heven te worden, welk verzoek aan de beslissing van de Commissie werd voor gelegd, met het resultaat, (omdat zonder ook maar eenige twijfel de schuldkwestie bewezen was), dat het verzoek werd afge wezen, wat aan den heer Willemse werd medegedeeld. Bij adres richt de heer Wil lemse een verzoek tot de beide raden om ontheffing van de betaling, omdat, naar in het adres wordt medegedeeld, hij geen schuld aan deze beschadiging heeft. Hier tegenover stelt de Commissie, zooals hier boven reeds is medegedeeld, dat de schuld kwestie zeer zeker is bewezen, waarbij zij opgemerkt, dat de mededeel ing in het adres, als zou „vermoedelijk" op een kabel zijn gestoken, onjuist is, omdat het feit vaststaat. Deze mededeeling van adressant is dus ook niet te rijmen met de mededee ling, dat de beschadiging kan zijn veroor zaakt, omdat de kabel niet voorzien was van een beschermingsbuis of niet met stee nen was afgedekt. De Commissie is van oordeel, dat ook zonder nadere aanduiding een eigenaar behoort te weten, dat op zijn terrein en waar kabel ligt en bij de uit voering van werken daarmede rekening moet houden. Nadrukkelijk wijst de Com missie er op, dat hij hieraan allerminst recht kan ontleenen om te ontkomen aan betaling en hun overigens geen enkele ti tel bekend is, waarop hij zich voor inwil liging van zijn verzoek zou kunnen beroe pen, waarom zij op grond van een en an der voorstellen afwijzend te beschikken op het verzoek. R.K. E.H.B.O. „St. Lucas". Onder voorzitterschap van dr. Zeeland hield de R.K. E.H.B.O. „St. Lucas" afdeeling Leid- schendam een groote propaganda-avond in het Patronaat, welke avond alleszins ge slaagd mag heeten. Om pijn. 8.15 uur opende de voorzitter den avond met den Christ, groet en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Zeereerw. heer Pas toor, den Zeereerw. heer Rector Elsenbroek, bondsadviseur en den Edelachfb. heer bur gemeester en de diverse afgevaardigden der verschillende organisaties. In zijn cpe- nings woord spreekt de voorzitter zijn vreugde uit over de zoo groote opkomst en brengt dank aan donateurs en begun stigers voor den ontvangen steun, waarop hij blijft rekenen en roept aller sympathie in voor deze zoo jeugdige vereeniging, wel ke zeer zeker aller sympathie verdient. Door de eigen leden worden diverse de monstraties gegeven van ongevallen, etc., waarbij de R.K. E.H.B.O. hulp verleende, o.m. gasvarstikking, beenbreuken, enz., wat alles op vlotte en correcte wijze "geschiedde en duidelijk deed zien, dat de lessen goed zijn gevolgd en men tot heel wat in staat is. Rector K. F. Elsenbroek, geestelijk advi seur van den Dioc. Bond R.K. E.H.B.O., die hierna het woord verkreeg, zette op een duidelijke wijze het onderwerp uiteen, n.1. a. contact tusschen Wit-Gele Kruis en E.H.B.O. en b. St. Lucas als Patroon der Vereeniging, waarvoor zijn Eerw. een dankbaar applaus en een hartelijk dank woord van den voorzitter had te acceptee ren. De voorzitter doet een beroep op allen, die hiervoor in aanmerking komen, om zich als aspirantlid op te geven. Burg. Keijzer reikte op de hem bekende wijze en met hartelijke en toepasselijke woorden de diploma's uit en wel aan de dames B. Bleijs, N. de Groot, J. de Groot- Faase, J. J. van Hagen, M. van Hagen, A. Heiverhout, I. van Heiningen, C. Hendriks, J.Hendriks, D. van Marwijk, K. Overvliet en D. v. <L Zon en het verlengde diploma aan de dames G. de Brammer en C. Knij- nenburg en het diploma verder aan de hee- ren A. Duivesteijn, A. van Gils, Holsteijn, J. Holsteijn, L. v. d. Meer, Moons, B. Nota, J. Raaphorst en K. Roozenburg. Namens de dames-cursisten dankt mej. J. Hendriks dr. van Zeeland voor de pret tige en keurige leiding en biedt hem een cadeau aan, terwijl de heer Note ditzelfde doet namens de heer en. De voorzitter deelt mede, dat, dank zij den steun van donateurs en begunstigers de vereeniging in staat is geweest tien ver- bandtrommels aan te schaffen, welke op verschillende plaatsen in de Gemeenten Veur en Leidschendam zullen worden ge plaatst, waarvan 6 in Veur en 4 in Leid- schendam. Met een kernachtig en opwek kend woord en na dank te hebben gebracht aan allen, sluit de voorzitter dezen alleszins geslaagden avond met den chröst. groet. Vermeld zij nog, dat mej. S. Hendriks met mooie pianomuziek voor een aangena me afwisseling zorg droeg, waarvoor zij een prachtige bouquet bloemen had te ac cepteeren en zioh na afloop verschillenden als lid opgaven. Studieclub. Donderdagavond as. opent de Studieclub der Leidschendamsche K.J. M.V. haar winterprogram met een groote propaganda-avond, waarop als inleider zal optreden de heer Ben Terheijden, die voor de club zal inleiden „De groote Parade". Het bestuur verwacht dien avond aller op komst. LEIDSCHEND AM. Huldiging stationschef. De heer J. Lan- genlberg, stationschef van het Electr. Spoor- station Leidschendam-Voorburg, die na 40- jarigen dienst bij de Spoorwegen den dienst met pensioen verlaat, is Zaterdag j.l. door de afd. Voorburg van den Ned. forensen- bond op hartelijke wijze gehuldigd. De iheer Geritsen, uit Rotterdam, hield namens de leden van den bond een toe spraak tot den scheidenden ohef, waarbij spr. met dankbaarheid gewag maakte van de vele medewerking, welke de bond steeds van hem heeft mogen ondervinden. Als blijvend aandenken bood spr. na mens He vereeniging een klok aan, terwijl ook een prachtige bloemenmand werd over handigd. Vervolgens sprak nog de heer Vernes, inspecteur van den Rotterda/msohe Lloyd, die behalve een bloemstuk als blij vende herinnering een fraaie ets aanibood. De heer Lange ruber g heeft voor de ge brachte hulde in hartelijke bewoordingen gedankt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13