DINSDAG 1 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 R.-K. S. V. „De Bataven". Morgen wordt door „De Bataven" deel genomen aan de Taptoe. Alle leden wor den kwart voor achten verwacht in de gymnastiekzaal op het Pieterskerkhof. De deelnemers moeten allen gekleed zijn in wit clubcostuum. Voor hen, die geen clubcos- tuum hebben, zijn er nog eenige voorradig, welke afgehaald kunnen worden Oude Sin gel 148. Door de Vereeniging zal een krans neergelegd worden bij het standbeeld van Van der Werff. Kleedgelegenheid en fietsenstalling zijn aanwezig op het Pie terskerkhof. Met nummer 190 van de Ned. Staatscou rant zijn verzonden de afdrukken van de Koninklijk goedgekeurde gewijzigde sta tuten der N.V. Conservenfabriek „De Ver wachting" v.h. E. J. Schoondergang Speet, en van de N.V. Verbeek's Handel maatschappij (Verbeek Trading Comp), beiden alhier. By de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (September 1935) ingelegd ƒ298.830.90 en terugbetaald ƒ445.141.48; 130 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 94 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.571 inleggers, inclu sief 1.442 deelnemers aan den Afhaal- dienst, bedroeg einde September 1935 ƒ8.409.488.91. In 4.811 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 14.234.50 ontvangen. De uitslag van de verloting ten bate van „Hulp in de Huishouding en de Baby" is- geschied; de trekkingslijst is opgehangen h de kerkportalen. Prijzen kunnen van avond en Vrijdagavond worden afgehaald in de Romanuszaal (Mare) tusschen 7 en S uur TOONEEL. EERSTE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „Toekomst". Het tooneelseizoen is gisteravond in den Leidschen Schouwburg ingezet met een abonnementsvoorstelling Het eerste woord was aan de Tooneelgroep „Het Masker" dat het spel van Henry Bernstein „Toe komst" bracht. Het spel is een pleidooi voor gezonder huwelijksopvattingen; het stelt in een fel licht tegen over elkaar de fri vole opvattingen van een vrouw van de wereld, die ten slotte allen van zich af stoot en er zelfs toe komt haar eigen kind te haten, omdat zij voelt dat het meisje, in haar ongerepte natuurlijkheid een stil maar voortdurend verwijt is tegenover 't zooveel gezonder en oprechter geluk van twee jonge menschenkinderen, die voor zich het recht op eischen om een heel ge woon huiselijk huwelijksleven te hebben. De oude heer Goinard, de zachtaardige en teleurgestelde vader, voelt zich gesterkt in het bijzijn van dit jonge paar, aan wie hij de toekomst weet, terwijl de tyran- nieke en wufte moeder eindigt met in tra nen uit te barsten bij het stervend haard vuur, als zij bemerkt, dat iedere schoon heid onherroepelijk gedoemd is te verwel ken en dat een levensbeschouwing, geba seerd op het najagen van wufte genoe gens, moet uitloopen op mislukking en ne derlaag. Een knap geschreven Fransch spel, met fijne en rake figuurteekening en fraaie contrastwerking. Bovendien uitstekend weergegeven door Else Mauhs, die fel- hartstochtelijk en vlijmscherp de heersch- zuchtige vrouw en moeder uitbeeldde in sterk contrast met haar fijnvoelenden, phy- siek zwakkeren echtgenoot, zeer expres sief gespeeld door Ko Arnoldi. Buitenge woon subtiel was daarnaast het spel van Ank v. d. Moer als het eenvoudige maar aan innerlijke goedheid en liefde zoo rijke meisje, dat ongewild de verloofde van haar zuster tot zich trok. Deze jonge man, die eigenlijk de hoofdpersoon moest zijn van het spel, komt juist het minst naar vo ren; de rol werd zeer beheerscht en sym pathiek weergegeven door Dick van Veen. De twee overige figuren van Solange en Antone werden op bescheiden plan ge speeld door Georgette Reyewsky en Emile van Stuwe. De inzet van het Schouwburgseizoen is een zeer gelukkige geweest. „Toekomst" moge een goede toekomst hebben ingeluid. Er was veel en warm applaus; volkomen verdiend ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Rechtsgeleerdheid de heeren W. Langhout, Oegstgeest, L. de Block, Den Haag, J. P. Honig, Amster dam, A. H. D. Schouten, Oegstgeest, L. C. A Lepelaars, Rotterdam, J. Staken burg. Rotterdam en J. W. v. d. Zanden, Rot terdam; doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid de heeren W. J. Hengeveld, Haarlem en H. Hanisch ten Cate, Hilversum; doctoraal-examen Geneeskunde de hee ren A. C. Ringeling, Den Haag en Lie Swan Bo, Leiden. LETTEREN EN KUNST 500e VOORSTELLING VAN BOEFJE. Eere-avond voor Annie van Ees. In dit najaar zal door het Vereenigd Rot- terdamsch Hofstad-Tooneel de 500e voor stelling plaats hebben van „Boefje", het tooneelstuk naar het bekende boek van M. J. Brusse en het is het plain van de di rectie van genoemd gezelschap, door het geheele land wederom een serie voorstel lingen van het stuk te geven. Van elke voorstelling zal dan een deel der recette ten goede komen aan de vereeniging „Pro Juventute". De premiere van het stuk is gespeeld op 30 October 1923 te Rotterdam. Thans is de 500e voorstelling bepaald op Zaterdag 9 November in den Koninklijken Schouwburg te 's-Gravenlhage. Op Dinsdag 12 November zal dan het stuk gespeeld worden in den Grooten Schouw burg te Rotterdam. De data voor de an dere steden zullen nader worden vastge steld. De voorstelling te 's-Gravenhage zal een eere-avond voqr Mevrouw Annie van der Lugt Melsert-van Ees worden, die voor de 500e maal de hoofdrol in het stuk zal spe len. Van alle andere rollen heeft de bezet ting gewisseld; zij alleen bleef de hare voortdurend spelen en heeft, door haar groote gave als kunstenares, in heel het land de deernis met de misdeelde jeugd ver sterkt en de zorg ervoor bevorderd. Op dezen eere-avond zal haar daarvoor een hulde-tolijk worden aangeboden. Er hebben zich gevormd een eere comité en een algemeen comité. Het eere-comité bestaat uit de heeren mr. J. R. H. van Söhaik, voorzitter, Minis ter van Justitie, mr. J B. Kan, lid van den Raad van State; H. P. J. Bloemers, bur gemeester van Arnhem; mr. J. Bothenius Lohman, burgemeester van Assen; mr. P. W. J. Cort van der Linden, burgemeester van Groningen; mr. P. Droogleever For- tuijn, burgemeester van Rotterdam; M. Fernhout, burgemeester van Middelburg; mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's-Hertogenibosoh; C. Maarschalk, burge meester van Haarlem; mr. S. J. R. de Mon- ohy, burgemeester van Den Haag; mr. L. B. J. van Oppen, burgemeester van Maas tricht; mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, bur gemeester van Utrecht; mr. A. van de San- de Bakhuijzen, Burgemeester van Lei den; J. A. H. Steinweg, burgemeester van Nijmegen; mr. J. A. baron de Vos van Steenwijk, burgemeester van Zwolle. LAATSTE BERICHTEN Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling van het Bezuinigingsont werp Gestemd wordt over de motie-v. d. Tem pel, de regeering verzoekend geen gevolg te geven aan haar voornemens tot verdere verlaging der salarissen van rijkspersoneel en onderwijzers. De heer A a 1 b e rs e (R.K.) motiveert de stem der R. K. fractie tegen de motie, die in strijd is met goede constitutioneele opvat tingen, daar volgens art. 63 van de Grond wet de salarissen geregeld worden door de Kroon en niet door de wet. De motie wordt verworpen met 56 tegen 25 stemmen. Vóór stemden de Soc. Demo craten, de Communisten, v. Houten en Arts. Bij de afdeeling Binnenl. Zaken raadt de heer Wendelaar (V.-B.) voorzichtigheid aan met de opheffing van Armenraden. De heer Snoek Henkemans (C.-H.) acht de voorgestelde regeling onduidelijk. Mevr. Bakker Nort (V.-D.) is van oordeel, dat het beoogde doel, besparing, door opheffing van de Armenraden niet zal worden verkregen. De heer IJsselmuiden (R.K.) zou toch de informatiediensten willen behou den. De heer Drees (S.D.) vraagt verduide lijking van de plannen der regeering. Minister De Wilde zegt, dat er rayons in ons land zijn zonder Armenraden en toch met voldoende samenwerking tusschen de verschillende instellingen. Sommige Armen raden daarentegen behooren bewaard le blijven. De algemeene Armencommissie en verschillende Gemeentebesturen zullen over opheffing gehoord worden. Er zal met groote voorzichtigheid worden opgetreden. Het desbetreffend artikel wordt z. h. st. aangenomen. DE BIJZETTING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MGR. MUTSAERS TE VENLO. Indrukwekkende hulde aan den eersten bondsadvi9eur van St. Raphaël. Onder groote belangstelling had heden morgen de bijzetting plaats van het stof felijk overschot van wijlen Mgr. Mutsaers, dé eerste bondsadviseur van den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphaël, in het grafmonument op het Mgr. Mutsaersoord te Venlo. Van Utrecht vertrok dien morgen een extra-trein, waarin de talrijke leden van de verschillende afdeelingen van genoem den bond de reis naar Venlo maakten. In Den Bosch werd een lijkwagen aangekop peld, waarin de lijkkist van Mgr. Mut saers was geplaatst. Omstreeks kwart voor tien arriveerde de lange extra-trein aan het station te Venlo. De spoor- en tramwegmannen begaven zich daarna met de vele vaandels der af deelingen naar de St. Martinuskerk, al waar het hoogaltaar met rouw getooid was. Hier werd door den tegenwoordigen bondsadviseur, pastoor W. Mutsaers uit Tilburg, een plechtige H. Mis opgedragen voor de zielerust van wijlen mgr. Mut saers. Hierbij werd hij geassisteerd door pastoor-deken J. van Oppen uit Venlo, pastoor Paulussen uit Heemskerk en pas toor Poels uit Venlo. Na deze Requiem-mis stelden de afdee lingen zich met hun vaandel op, waarna de lijkwagen met het stoffelijk overschot zich hierbij aansloot. De lange biddende stoet werd vergezeld door de Venlosohe muziekverenigingen Fanfare en Har monie. Het was een imposant schouwspel de groote stoet van spoor- en tramwegman nen met hun vaandels en banieren, die hun eersten bondsadviseur vergezelden naar het grafmonument, dat zij gesticht hebben voor mgr. Mutsaers en zijn opvol ger wijlen pastoor Donders op het herstel lingsoord het mgr. Mutsaersoord op den Herungerberg te Venlo. MELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald on 6 1/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 1/2 cent per liter. DOODELIJK MOTORONGELUK. Gisteren is de motorrijder K. uit Maas land met zijn motorrijwiel met als duo passagier de 25-jarige W. K., eveneens uit Maasland, nabij Haarlem geslipt. De duo passagier sloeg met het hoofd tegen den trottoir-band. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, bleek, dat het slachtoffer zware verwondingen had opgeloopen. De ongelukkige werd naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd, waar hij hedennacht aan de bekomen verwondingen is overle den. De berijder van het voertuig kreeg geen letsel. AUTOBUS RIJDT OP BOERENKAR. Landbouwerszoon gedood, diens vader gewond. Gisteravond om 9 uur is op den Rijks straatweg te Hank, gemeente Dussen (N. Br.) een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij één doode valt te betreuren. Door tot nu toe niet vastgestelde oor zaak reed een autobus, welke op weg was van Brussel naar Haarlem een boerenkar, welke met een paard was baspannen, aan. Het voertuig werd met een hevigen slag omver geworpen en de beide personen, die op den bok zaten, werden op den weg geslingerd. Het waren de landbouwer Pruissen en diens 18-jarige zoon. De laat ste was op slag dood, terwijl de vader aan het hoofd werd gewond en met een her senschudding werd opgenomen. Hij is n&ar ■het R. K. ziekenhuis te Raamsdonkveer overgebracht. De autobus werd aan den voorkant zwaar beschadigd, doch de inzittenden kregen geen letsel. VERDRONKEN. Sedert Zondag 22 September werd te Heerenveen vermist de 79-jarige heer A. Visser. Het blijkt thans, dat hij op den avond van genoemden dag, na een bezoek aan zijn schoonzoon te hebben gebracht, te water geraakt en verdronken is. Na lang zoeken is hedenmorgen het lijk uit een der grachten opgehaald. SCHIETPARTIJ VOORKOMEN. Een doortastend deurwaarder. Het doortastend optreden van een deur waarder en zijn helpers heeft vanmorgen zeer waarschijnlijk een nieuwe schietpartij te Amsterdam voorkomen. Genoemde ambtenaar had opdracht be slag te leggen op huisraad en inventaris van een kleine winkel in antiseptische mid delen aan de Overtoom. Toen hij zich te ongeveer 1 uur onder hevig protest van den eigenaar van deze taak kweet, haalde laatstgenoemde, een on geveer 50-jarige man, plotseling een brow ning voor den dag, welke hij op den deur waarder richtte. Deze bedacht zich geen oogenbliik en wierp ziah op zijn tegenstander, die na een hevige worsteling, waaraan ook de helpers van den deurwaarder te pas kwamen, werd overmeesterd. Onmiddellijk. werd, de politie gewaar schuwd, die den man naar het politiebureau overbracht. Hij zal wegens poging tot doodslag aan de justitie worden overgeleverd. De revolver, dde met 5 scherpe patronen was geladen is in beslag genomen. INBRAAK TE 'S-GRAVENHAGE. In den afgeloopen nacht omstreeks 4 uur heeft een inbraak plaats gevonden in de boerderij aan den Bezuidenhoutsche- weg te 's-Gravenhage. De boer was met zijn beide knechts naar het land om zijn koeien te melken, toen een paar onbeken den door den stal in de woning wisten bin nen te dringen na forceering van een deur. De vrouw, die alleen achtergebleven was er te bed lag, hoorde onraad in een der an dere kamers en toen zij de slaapkamerdeur opende, zag zij een man voor zich staan, die een schot uit een revolver loste. De vrouw sloot onmiddellijk de kamerdeur, doch wist- kort daarop door de gang naar buiten te vluchten. Toen zij opnieuw uit haar slaap kamer kwam, werd andermaal op haar een schot gelost. Zij bleef ongedeerd en vluchtte het land in om haar man te waar schuwen. Bij het onderzoek, kort daarna ingesteld, werden twee looden kogels ge vonden. De daders hadden kans gezien uit een portemonnaie ongeveer 2.50 mede te nemen. Anders wordt niets vermist. Zij die eenige inlichtingen kunnen geven werden verzocht zich bij de politie te 's-Graven hage afdeeling B. te vervoegen. DE AANSLAG OP DEN N.S.B.- COLPORTEUR. De< dader bekent De 46-jarige anarchist Boot, die gister middag bij den hoofdingang van het Cen traal Station te Amsterdam een revolver aanslag heeft gepleegd op den 34-jarigen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hubertha Petronella d. van P. Devilee en H. v. Kleef Alida d. van P. G. Smit en R. Rijsdam Adrianus Franciscus z. van F. J. Otten en A. Schrier Dorothea d. van H. Kreeft en R. H. Makkelie Johannes Petrus Gerardus z. van J. G. Roos en C. A. J. de Beij Alida d. van P. v. Dam en M. C. v. Dolder Anthonius Gerardus z. van P. J. v. d. Berg en J. G. J. Basman Elisabeth Klazina d. van H. v. d. Zeeuw en J. Roelandse Carel z. van G. Stouten en M. Vijlbrief Johanna d. van H. W. Steenbergen en L. Jansen Jacobus z. van H. v. Weizen en J. W. G. Eakker. Ondertrouwd: H. J. Simons jm. 32 j. en G. ter Wee jcL 25 j. W. M. Rijnar- dus jm. 24 j. en M. F. J. Vinkestein jd. 23 jaar. Gehuwd: H. v. d. Heijden jm. en P. Koet jd. D. Vroom jm. en J. E. Koet jd. Overleden: A. v. d. BergSlinger land' vr. 53 j. P. J. B. LimburgBrok- kaar wede. 79 j. R. der Nederlanden m. 72 j. M. C. Oostdam dr. 2 mnd. Chr. Jacobs wedn. 68 j. C. A. Zwetsloot zn. 26 jaar. N.S.B.-colporteur Dassen, heeft vanmor gen bij zijn langdurig verhoor door com missaris L. Hoogenboom een volledige be kentenis afgelegd. B. heeft daarbij mede gedeeld, zoo hevig tegen het fascisme te zijn gekant, dat hij, .toen hij den colpor teur met het orgaan van de N.SJB. zag venten, in blinde woede vanuit zijn jaszak met een der beide repeteer-pistolen, welke hij bij zich droeg, een aantal schoten op den man heeft gelost. De beide pistolen had hij in Frankrijk, waar hij geruimen tijd heeft vertoefd, gekocht, waarbij hem niet minder dan 45 kogels waren geleverd, waarvan er nog 35 in zijn koffers, welke door de politie in het logement, waar hij een kamer had gehuurd, in beslag zijn ge nomen, werden gevonden. Uit het verhoor van verschillende getuigen is bovendien gebleken, dat B. enkele uren te voren heeft getracht, ook op de Heerengraeht iemand neer te schieten. Hij ontmoette daar n.l. een heer, die een N.S.B.-speldje droeg. Ilij geraakte toen met dezen heer in gesprek en trok plotseling een der pi stolen. Doordat het wapen ketste is waar schijnlijk een ernstig misdrijf voorkomen. De aangesprokene had zich in de overtui ging, dat de 'man hem met een honden pistooltje had bedreigd, naar zijn kantoor begeven en zich verder van de zaak niets aangetrokken. Toen hij echter in de bla den het verslag van den aanslag las, heeft hij zich bij de politie aangemeld en ver slag van zijn wedervaren gedaan. Bij den aanslag op den colporteur D. is deze door 3 kogels getroffen. De vierde werd, toen men hem in het ziekenhuis van zijn klee- ren ontdeed, daarin teruggevonden. Waar schijnlijk zou de dader het pistool geheel hebben leeggeschoten, als na het vierde schot ook niet een der kogels was geketst. B. die te Rotterdam is geboren en groot berouw toont over zijn daad, zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. De toestand van het slachtoffer was van morgen naar omstandigheden goed. TELEGRAMMEN DE BOTSING IN BRITSCH-INDIE. LONDEN, 1 October. (A.N.P.) Omtrent de ernstige nederlaag van de Britsche straf expeditie aan de Noord-Westgrens in Britsch-Indië waren hedenmorgen vroeg nog geen nadere berichten ontvangen. Een kort officieel communiqué publiceert slechts een nauwkeurige lijst van de verliezen van officieren en soldaten. Volgens dit com muniqué staat vast, dat een Engelsch lui tenant gedood is. Als vermist en waar schijnlijk gedood worden opgegeven: een Engelsch kapitein en een artillerie-soldaat, benevens twee Indische officieren en een Engelsch artillerist. Het communiqué be sluit met de mededeeling. dat naar schat ting 80 Indische officieren en soldaten ge dood of gewond zijn. In den loop van gisteravond werd een beschrijving van het gevecht gepubliceerd door het ministerie voor Indië. Hierin wordt gezegd, dat uit Indië berichten ont vangen zijn, volgens welke het schijnt, dat met het oog op hernieuwde activiteit van zekere deelen van den Mohmand-stam be sloten was met een krachtige troepen-afdee- üng vanuit de omgeving van den Nahaki- pas een verkenningstocht te ondernemen. Zondagmorgen vroeg stuitte de aan het hoofd marcheerende compagnie van het vijfde bataljon van het twaalfde regiment grenstroepen op een zeer overmachtigen vijand, die zich zorgvuldig had verborgen. Een zware strijd volgde, waarbij beide par tijen ernstige verliezen leden. TREEDT DE LITAUSCHE REGEERING AF? LONDEN, 1 October. (A.N.P.) Terwyl andere bladen melden, dat de berichten over een aftreden van het Litausche kabinet onjuist zijn, meldt de speciale correspon dent van de „Daily Mail" in Memel, dat het bericht waar schijnt te zijn en dat de nieu we minister-president waarschijnlijk zal zijn de burgemeester van Kowno Merkis. De correspondent voegt hieraan toe, dat de nieuwe regeering vermoedelijk verzoenlij- ker gestemd zal zijn. EEN TIJGER ONTSNAPT. BAD MERGENTHEIM, 1 October. (A.N. P.) Tijdens de voorstelling, die alhier Zon dagavond door rondreizend circus gegeven BIOSCOPEN. Casino:, Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. werd, sprong plotseling een van de vijf tijgers tegen het traliewerk op en boog de staven uiteen. Met één sprong verdween het dier door de opening, vloog dwars over een loge heen en vluchtte door den hoofd uitgang. Een voor het circus staande der tigjarige man werd door den tijger aange vallen. Hij kreeg een slag met de pooten van 'het verscheurende dier in den nek en vloog tegen een schutting. Hij werd zwaar gewond en moest terstond in een ziekenhuis wordea opgenomen. Intusschen vluchtte de tijger verder. De temmer slaagde er echter na ongeveer drie kwartier in het dier weer te vangen. Uiteraard had het ontsnappen van den tijger groote ontsteltenis onder het publiek van het circus gewekt, die echter apoedig weer verdween, zoodat de voorstel ling voortgezet kon worden. - MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie f 0.501.30, kroten f 0.50 1.30, komkommers f 1.002.60, bloemkool I f 2.1020.80, bloemkool II f 1.5012.10, wittekool f 3.905.00, roodekool f 1.70 9.50, savoyekool f 5.809.70, groenekool f 1.405.60, meloenen f 39, pieterselie 30 oent, prei f 0.401.70, radijs f 0.602.00, kropsalade f 0.502.selderie f 0.301.10 bleekselderie f 2130, knolselderie f 2,30 3.00, wortelen f 2.007.50, per 100 kg.: kroten f 0.801.80, kroten, gekookt f 16, snijboonen f 839, stokboonen f 531, pronkboonen f 28, stamboonen f 733, boerenkool f 23, postelein f 49, spinazie f 520, tomaten A f 34, B f 3.004.60, C f 3.00—3.60, CC f 2—3, uien f 1.00—3.20, wortelen f 1-104.40, spruiten I f 59, Spruiten II f 1.502.60. 1 Oct. Vette Varkens. Totale aanvoer 154 stuks, waarvan 140 zwaar 4849 cent en 14 licht 45 cent per kg. levend gewicht in centen. Handel matig. ROTTERDAM, 1 Oct. Vee. Totale aan voer 4318 stuks. 196 paarden, 26 veulens, 1307 magere runderen, 725 vette runderen, 115 vette kalveren, 586 graskalveren, 836 nuchtere kalveren, 848 schapen en lamme ren, 3 varkens, 35 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 48, 44 en 2632 cent, vette ossen 45, 42 en 3335 cent, stieren 44, 40 en 3436 cent, vette kalveren 75, 65 en 3646 cent, schapen 42, 38 en 32 cent, Lammeren 41, 37 en 32 cent, graskalveren 38 en 30 cent, nuchtere kalveren 30 en 24 cent, slaohtpaarden 41, 36 en 31 cent, veu lens 38, 35 en 34 cent. Prijzen per stuk: schapen f 191410, lammeren f 1310 8, nuchtere slaohtkalveren f 7.5054, nuchtere fokkalveren f 16128, slacht- paarden f 16012080, werkpaarden f 230 14080, hitten f 1007060, veulen f 100—80—40, stieren f 200—150—100, kalf- koeien f 19514595, melkkoeien f 200 14590, vaarzen f 1007560, pinken f 75 6560. graskalveren f 322014. Over zicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen koeien als gis ter; le kwaliteit ossen onveranderd, 2e en 3e soort iets hooger, prima koe 52, prima os 47, stieren, aanvoer als vorige week, han del tamelijk, prijzen hooger. Vette kalve ren, aanvoer als 24 September, handel ma tig, prijzen onveranderd. Schapen en lam meren, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen iets hooger. Paarden, aanvoer rui mer, handel stroef, prijzen stabiel. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel rede lijk, prijzen hooger. Vaarzen en Pinken, aanvoer veel ruimer, handel flauw, prijzen onveranderd. Graskalveren, aanvoer rui mer, handel tamelijk, prijzen iets stijver. PURMEREND, 1 Oct. Kaas. Op de ge meentelijke kaasbeurs verhandeld 18 par tijen, wegende 45.000 kg. Handel matig. Hoogste prijs f 25.20 partijen kleine boe ren kaas per 100 kg. met R.M. f 25.1 partij Goudsche kaas volvette kaas per 100 kg. met R. M. f 27.50, b Boter Aanvoer 1439 kg. Goeboter f 1.451.60 en weiboter f 1.35 per kg. Vee. Aanvoer: 634 stuks runderen. 375 vette koeien 4253 cent, handel vlug, 105 geldekoeien f 80—140 per stuk, handel ma tig; 95 melkkoeien f 110—175 per stuk, han del matig; 59 stieren 3238 cent per kg. handel matig: 14 paarden f 60—130 per stuk handel stug; 173 vette kalveren 3045 cent per kg. handel matig; 317 nuchtere kalve ren voor de slacht f 5—11 en nuchtere kal veren voor de fok f 813 per stuk, han del stug; 250 vette varkens voor de zoute- rij. Vette varkens voor de slacht 4449 cent per kg. handel matig; 55 magere var kens f 1835 per stuk, handel stug; 357 biggen f 1220 per stuk, handel stug; 1856 schapen f 819 per stuk, handel vlug; 65 bokken f 611 per stuk, handel matig. T--- t-- - WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 45 Londen 7.25s/s New York1.4713)16 Parijs 9.74 Brussel 24.96 Zwitserland 48 lft Milaan 12.05 Madrid 20.20 Oslo36.45 Kopenhagen32.40 Stockholm 37.45 Praag 6.12l/2 Weenen Boedapest Prolongatie 6 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3