DINSDAG 1 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VEEL WIND. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met regen buien en tijdelijke opklaring, weinig ver andering in temperatuur. Hoogste barometerst: 762.6 te La Coruna. Laagste barometerst.: 737.8 te Ona. De kern van de depressie is in diepte toe nemend naar de Noorsche kust getrokken; over de Britsche Eilanden trekt nog een se cundaire, daarachter stijgt de barometer snel, maar in het verre Westen nadert weer een diepe depressie en daar de hooge druk king stationair blijft bij de Azoren, zal het stormachtige en regenachtige weer, na een korte onderbreking, wel aanhouden. Schot land heeft regen, Ierland en Engeland krij gen opklaring met stormachtigen Noord- Westelijken wind, evenals West-Frankrijk. Ook Frankrijk, West- en Midden-Duitsch- land hebben regen bij matigen Zuid-Wes telij ken wind, Oost-Duitsohland heeft vrij zacht weer met eenige zonneschijn; Scan dinavië heeft veel regen met stormachtige winden in Zuid- en Noord-Noorwegen en lichte vorst in Noord-Zweden. Ook in Zwit serland valt veel regen. LUCHTTEMPERATUUR. 14.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 7.09 uur tot Woensdagmorgen 6.31 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 2 October voorm. 5.53 uur en nam. 6.10 uur. zen, tengevolge van een door het Rijk in gevoerde nieuwe subsidieregeling, de ra ming met 10.584.90. Vervolgens werd meer ontvangen dan ge raamd was aan: 80 opcenten op hoofdsom der gemeentefondsbelasting 43.721.26, op centen op de hoofdsom der dividend- en tantièmebelasting 25.983.42', opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting 2.761.73, belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden 2.659.25. Van de Electriciteitsfabrdek werd aan meerdere winst 24.751.32 en aan meer dere restributie 7.988.50 ontvangen. De kosten van „fabricage" bleven ten gevolge van overschotten op uitgaafposten en hoogere ontvangsten ter zjake van ge houden toezicht bij de uitvoering van wer ken voor bedrijven en particulieren 45.000.beneden de raming, terwijl het nadeelig saltdo van den Reinigings dienst f 20.000.onder de raming bleef. De netto-kosten van krankzinnigenver pleging bedroegen o.a. in verband met de verlaging van de verpleeggelden, 26,000 minder dan geraamd was. Ten slotte bedroeg de uitgaaf op den post „Subsidie aan werkloozenkassen", geraamd op 100.000.—, 84.436.39 of 15.563.61 minder, bedroegen ook de netto uitgaven aan „rente en provisie van tijdelijk ter voor ziening in de behoefte aan kasgeld opge nomen gelden" ruim 12.000.minder dan geraamd was en bleef op den post „On voorziene uitgaven" 10.000.beschik baar. Buiten beschouwing latende de ontvang sten uit vroegere diensten sluit de ge wone dienst 1934 met een nadeelig ex ploitatie-saldo van 20.449.34 f 205.287.17 275.539.13 70.251.96) 225.736.51. Het dienstjaar 1033 Sloot nog met een voordeelig exploitatie-saldo van 29.828.62, dat van 1932 met een voordeelig exploita tie-saldo van 80.520.18. Hoewel door de bijzondere maatregelen, welke genomen moesten worden om de be- grootingen voor 1932, 1933 en 1934 slui tende te maken en die voor elk jaar ver schillend waren, eene vergelijking van <4e bovengenoemde saldo's niet mogelijk is, blijkt toch wel, dat de financiëele toestand van de gemeente voortdurend ongunstiger wordt. Aan winst en retributie van de Gasfa briek werd in 1934 98.661.66 minder ont vangen dan in 1933, doch f 12.370.77 meer dan in 1932. Aan winst en retributie van die Electri- citeitsfabriek werd in 1934 52,508.15 min der ontvangen dan in 1933 en 45,215.49 minder den in 1932. Voorts bedroegen de netto-uitgaven op Hoofdstuk IX 1 „Ondersteuning aan be hoeftige n" voor 1934 f 76.986.25 meer dan over 1933 en f 202.123.80 meer dan over 1932. De netto-uitgaven op Hoofdstuk IX 2 „Ondersteuning aan werkloozen" bedroe gen over 1934 68.936.94 meer dan over 1933 en 120.025.01 meer dan over 1932. Tenslotte was de uitgaaf aan rente en aflossing van geldleeningen dezer gemeente over 1934 76.373.18 hooger dan over 1933 en 165.635.81 hooger dan over 1932. Hierbij wordt echter opgemerkt, dat de conversie van eenige geldleeningen door de verschuiving van den coupondatum, op den dienst 1934 eene hoogere rente-uitgaaf van 13.000.tengevolge had, terwijl ten gevolge van eene andere wijze van boe king 57.600.minder aan rente ten laste van den dienst 1932 is gekomen, dan op de begrooting was uitgetrokken.. GEMEENTERAAD, De gemeenteraad vergadert as. Maandag des nam. te twee uur in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steensohuur 21). Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand, uitsluitend belast met het sluiten van huwelijken. 2. Aanwijzing van een candidaat voor de benoeming van een Commissaris van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. 3. Benoeming vantwee Curatoren van het Gymnasium. 4. Prae-advies op het verzoek van Mevr. C. E. S. Sypkes geb. van Oosten Slingeland om ontslag als regentes van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kindenhuis. 5. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1934 op dat van 1935 van gelden in verband met de voldoening van onbe taald gebleven vorderingen en het nog niet verwerkt of verbruikt zijn van verleende credieten, alsmede tot overbrenging van verschillende ontvang- en uitgaafposten van den kapitaaldienst. 6. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen P. J. Keij zers te Ben- nebroek, strekkende tot vergoeding aan de gemeente van de schade, haar toegebracht door aanrijding van een verkeerszuil. 7. Voorstel: a. tot intrekking van het raadsbesluit van 24 September 1934, inzake overneming in eigendom, beheer en onderhoud bij de ge meente van de z.g. stortplaatsen van den Reinigingsdienst aan de Zijl; b. tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met de Provincie Zuid-Holland, betreffende eenige perceelen grond aan de Zijl. 8. Voorstel: a. tot intrekking van het raadsbesluit van 27 Mei 1935, tot aankoop van strooken grond en water, kad. bekend gemeente Lei den Sectie M. No. 4577 Oged.) van de N.V. Matschappij tot Exploitatie van Tramwe gen; b. tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met de sub a genoemde ven nootschap betreffende grond en water be oosten de trambaan langs den Lammen- schansweg. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbetering van de Heerenstraat tusschen den Wittesingel en de Leliestraat en de verbetering van de verlichting in die straat. VERBETERING HEERENSTRAAT. De toestand van de Heerenstraat maakt met het oog op de belangen van het in de laatste jaren aldaar sterk toegenomen ver keer verbetering van deze straat wensche- lijk. In verband met de hooge kosten, aan dit werk verbonden, zijn B. en W. van oor deel, dat thans allereerst de verbetering van het gedeelte der Heerenstraat, gelegen tusschen den Witte Singel en de Leliestraat, welke het meest dringt ter hand moet wor den genomen. Het daartoe opgemaakte plan strekt tot het rooien van de boomén, het maken van trottoirs en het vervangen van de aanwe zige kei- en klinkerbestrating door een be strating van nieuwe klinkers, dik formaat. Asfalteering van dit straatgedeelte meenen B. en W. L c. niet te mogen voorstellen, omdat zulks hooge kosten voor het verleg gen van buizen en kabels met zich zou brengen. Wegens het onregelmatige beloop van de straat en van de bebouwing zal de rijwegbreedte varieeren tusschen 6.65 en 10 M., terwijl van de trottoirs de grootste breedte 5.50 M., de kleinste breedte 1.80 M. zal bedragen. Voorts is het de bedoeling, dat de bestaande gasverlichting voor de geheele Heerenstraat zal worden verbe terd en, met gebruikmaking van elders vrijgekomen palen, vervangen door electri- sche verlichting. De kosten van een en ander worden ge raamd op 9500.voor de straatverbete ring en 500.voor de verbetering van de straatverlichting. Plet totale bedrag van 10.000.ware te verdeelen over drie ja ren, te beginnen met het jaar 1936. Aan het bovenstaande zij nog toegevoegd, dat tevens de bestaande hoofdgasleiding in de Heerenstraat moet worden verlegd, ter wijl een tweede hoofdgasleiding moet wor den aangebracht. De op f 7000.geraam de kosten van deze werkzaamheden, die trouwens noodig zijn onafhankelijk van de straatverbetering, zullen komen ten laste van het bedrijf der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. De verbetering van den weg langs de Zijl. In de Raadsvergadering van 24 Septem ber 1934 werd besloten de z.g. stortplaat sen van den Reinigingsdienst aan de Zijl weder van de Provincie Zuid-Holland in eigendom, beheer en onderhoud terug te In verband met het plan van de Provin cie tot verbetering van den weg langs de Zijl moet echter in het Raadbesluit een wijziging worden gebracht. Voor deze weg- verbetering zal nl. het vaarwater nabij de baggerstalen eenigszins worden vergraven. De Provincie moet daartoe de beschikking behouden over gedeelten van de bedoelde stortplaatsen, terwijl zij bovendien noodig heeft gedeelten van de aan de gemeente toebehoorende perceelen. De Provincie wenscht nu de teruggave van het resteerend gedeelte der stortplaatsen te doen geschie den in ruil voor den afstand van bedoelde strook gemeenteterrein. Zij is bereid de oevervoorziening, welke noodig is in ver band met de uit te voeren werken, voor haar rekening te nemen, terwijl het onder houd ervan bij de gemeente zal berusten. Met de Commissie von Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat, hoewel omtrent de teruggave van de z. g. stortplaatsen van den Reinigingsdienst reeds overeenstem ming was bereikt, in de gegeven omstan digheden aan deze ruiling van terreinen medewerking door de gemeente behoort te worden verleend. Curatoren Gymnasium. Volgens den daarvoor vastgestelden roos ter zullen met 1 October 1935 aftreden de leden van het College van Curatoren van het Gymnasium, Prof. Dr. J. A. J. Barge en Prof. Dt. F. Muller Jzn. Voor de vervul- 'ling van de aldus ontstaande vacaturen biedt dit college den Raad de volgende aan bevelingen aan: 1. VacatureProf. Barge: 1. Prof. Dr. J. A. J. Barge, 2. Mr. E. J. M. H. Bolsius. 1. VacatureProf. Muller: 1. Prof. Dt. F. Muller Jzn., 2. Prof. Dr. A. W. Bijvanck. Ambtenaren Burgerl. Stand. Ter voorziening in de bestaande vacature van ambtenaar van den burgerlijken stand, uitsluitend belast met het sluiben van hu welijken, bieden B. en W. den Raad de vol gende aanbeveling aan: 1. J. J. van Stralen en 2. M. G. Verweij. Commissarissen N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Ten gevolge van het aftreden van den heer T. S. Goslinga als Wethouder, ontstaat een vacature als Commissaris-Voorzitter van de N.V. Leidsche Duinwater Mij. Krachtens de regeling inzake de uit oefening van de rechten der gemeente als aandeelhoudster, wordt de candidaat voor deze functie aangewezen door en uit het college van B. en W. Als opvolger van den heer Goslinga hebben B. en W. aangewezen het lid van hun College, den heer Verweij. Hierdoor ontstaat eohter weer een vaca ture als commissaris en wel voor een plaats die bezet moet worden door een candidaat, ingevolge genoemde Regeling door den Raad aan te wijzen. In verband met een en ander geven B. en W. den Raad in overweging over te gaan tot aanwijzing van een candidaat, op wien de stemmen in de aandeelhoudersvergadering zullen worden uitgebracht voor de benoe ming van een Commissaris. H. Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. B. en W. stellen voor, op haar verzoek eervol ontslag te verleenen als Regentes van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis van Mevr. C. E. S. Sypkes Van Oosten Slingeland, onder dankbetui ging voor de bewezen diensten. Een vordering van de gemeente wegens aangerichte schade. EÏenigen tijd geleden werd een verlichte verkeerszuil, staande op een vluchtheuvel op den Rijnsburg er weg nabij de tramhalte Tuinlust, aangereden door een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door en in eigendom toebehoorende aan P. J. Keij zers, wonen de te Bennebroek. Aangezien voornoemde Keij zers voor de daardoor aangerichte schade, in totaal 40.beloopende, aan sprakelijk is te stellen en hij, ondanks de daartoe aangewende pogingen, deze vorde ring tot dusverre niet heeft voldaan, zal dit bedrag thans langs gerechtelijken weg moe ten worden ingevorderd. Met overlegging van het advies ter zake van den rechtsgeleerden raadsman der ge meente, geven B. en W. den Raad in over weging te besluiten tot het instellen van een rechtsvordering tegen P. J. Keijzers, te Bennebroek, strekkende tot vergoeding aan de gemeente van de schade, haar door bo venbedoelde aanrijding toegebracht Ruiling van grond. In de Raadsvergadering van 27 Mei jl. werd besloten tot den aankoop van stroo ken grond en water van de N.V. Maatschap pij tot Exploitatie van Tramwegen, te Haarlem, ten behoeve van de aansluiting van de nieuwe stadswijk in den Rodenbur gerpolder aan de centrale rioleering, een en ander tegen den prijs van 2.per M2. In haar schrijven van 29 Juni jl. komt de Maatschappij echter op de overeengekomen transactie terug. Zij acht het namelijk gewenscht, er re kening mede te houden, dat bij bijzondere gelegenheden, b.v. de 3 Octoberfeesten, het terugkeeren van tramtreinen in de Kore- vaarstraat in de toekomst bezwaren zal gaan opleveren en dat dit terugkeeren ten zuiden van den Zoeterwoudschesingel zal moeten geschieden. Daarvoor zal zoo noodig een spoor aldaar moeten kunnen worden bijgelegd, waarvoor over een gedeelte van de hierboven bedoel de strooken grónd en water moet kunnen worden beschikt. Voor die spooruitbreiding zal ook een gedeelte van den langs den trambaan gelegen gemeentegrond noodig zijn. In verband met een en ander vertelaarde de Maatschappij zich berend, behoudens nadere goedkeuring van den Minister van Waterstaat, het niet voor de spooruitbrei ding benoodigde gedeelte van den grond, waarop het Raadsbesluit van 27 Mei jl., betrekking heeft, aan de gemeente om niet af te staan, mits de gemeente haar daar voor in ruil overdraagt een strook grond ter grootte van pl.m. 405 M2. Tegen het aangaan van deze ruiling, met intrekking van vorenvermeld Raadsbesluit, bestaat noch bij B. en W., noch bij de Com missie van Fabricage bezwaar. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. DE 3-OCTOBER-OPTOCHT. Het publiek wordt er op gewezen, dat de optocht dit jaar een route volgt, geheel afwijkend van die der vorige jaren. Het is daarom wenschelijk goed nota te nemen van den te volgen weg, ten einde te voor komen, dat men zou wachten op een punt, waar de optocht wellicht heelemaal niet passeert. Ook wordt aan ieder verzocht in de straten, waar de optocht doorkomt, te zor gen, dat zooveel mogelijk alle beletselen zijn opgeruimd. Het is buitengewoon hin derlijk als b.v. een auto of handwagen op den rijweg is geplaatst. Zet daarom uw auto, handwagen enz. tijdelijk in een zij straat. Ge voorkomt dan als regel bescha diging en bevordert het algemeen belang. Ten overvloede wordt er aan herinnerd niet den optocht in te wachten op het K.-Rapenburg, de Prinsessekade, de Steen straat of den Stationsweg. Aldaar is als regel zooveel publiek verzameld, dat er voor de meesten geen sprake van is den optocht goed te zien, terwijl b.v. op de Hooigracht, Witte Singel, Zoeterwoudsche Singel, Doezastraat, enz. voldoende ruim te is. Voor de gevallen, dat noodzakelijk met een auto enz. op 3 October het afgesloten gedeelte van de stad moet worden binnenij gereden, bestaat uiterlijk morgen nog ge legenheid aan het politiebureau toegangs kaarten te ontvangen (912 en 25 uur). DE WINKELSLUITING OP 3 OCTOBER. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wethouders het sluitingsuur voor win kels voor Donderdag 3 October ajs. be paald op des nachts 12 uur. DE 3 OCTOBER-OPTOCHT. De sprookjes der 1001-nacht De sprookjes der Duizend en een nacht staan nu op het punt in den optocht op 3 October verwezenlijkt te worden. Na tuurlijk niet aldus dat het goud, de juwee- len en edelgesteenten van Alladin aan de vroolijke, feestvierende burgers van Lei den zullen worden uitgedeeld. Maar toch zal men dit sprookje zien. Wij waren in de gelegenheid de groote praalwagens, die de hoogtepunten der op tocht zullen vormen, nu reeds in oogen- schouw te nemen en wij kunnen dus ge tuigen, dat den Leidenaars en alle bezoe kers der Leidsche 3 Octoberfeesten iets bij zonders zal worden geboden. Zoo zal men kunnen aanschouwen den wagen met de zeven geesten „Aschius" beladen met edelgesteenten, goud en zil ver en waarop uit een grooten aarden pot de wonderreuk zal opstijgen, voorts de prachtige draagstoel waarin Prinses Bad- roulboudour gezeten is. Een andere prach tige wagen, waarop de Prinses onder een. prachtige troonhemel met heel haar ge volg. Dan prachtige wagens met blanke en negerslaven met schalen vol paarlen, robijnen en smaragden. Het belooft werkelijk iets grootsch te worden en het is bewonderenswaardig, hoe de 3 Octobervereeniging ieder jaar zich zelf weet te overtreffen. Den Leidenaars en Leiden's gasten staat dit jaar waarlijk iets bijzonders te wach ten. ST. JOSEPHGEZELLEN-VEREENIGING. Repetitie Liedertafel. De leden van „Seb. Schaffer" worden er aan herinnerd, dat de repetitie a.s. Woens dagavond wèl doorgaat. Het is beslist noo dig, dat allen komen. En tijdens het pas- seeren van de taptoe wordt gepauzeerd! Missie-avond. Voor belangstellende Gezellen zal het oud lid, thans Broeder Simon Padberg, een causerie houden over het leven en het mis siewerk in Brazilië. Deze bijeenkomst is bepaald op a.s. Zaterdagavond, te 8.30 uur in de bovenzaal. KAMER v. KOOPHANDEL. De Kamer v. Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert op Dinsdag 8 Oc tober des namiddags 2.30 uur in de ver gaderzaal der Kamer, aan den Stations weg 43. De agenda vermeldt o.m.: Vast stelling datum van de periodieke verkie zing van candidaten voor het lidmaatschap der Kamer. Voorstel om aan Z.Exc. den Minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart een schrijven te zenden in verband met industrialiseering en het distributie probleem Verslag van de werkzaamheden der Kamer inzake de opheffing van de lij- ren LeidenHoofddorp en AlphenUit hoorn met zijtak naar Ter Aar. Voorstel om een schrijven te verzenden naar het Provinciaal bestuur van Zuid-Holland in zake geroemde spoorlijnen. DE LEMVOG. Nog geen gelden voor de October-coupon. De trustee der 5 1/2 pet. obligatieleening ten laste van de N.V. Leidsche Eexploita- tie Mij. van Onroerende Goederen te Lei den heeft bericht ontvangen van de direc tie der vennootschap, dat de gelden voor de betaling der October-coupon niet op tijd aanwezig zijn. De trustee zal zoo spoedig mogelijk nadere mededeelingen doen. De oorzaak hiervan is in hoofdzaak een gevolg van het niet terugontvangen van een bedrag van 8000 van de gemeente. De Lemvog stortte in 1934 een bedrag van 68.8000 als onderpand voor de kos ten van stratenaanleg. Hoewel de termijn van de beëindiging van deze werken reeds lang is verstrfekenu, zou de betaling van het uit dien hoofde terug te ontvangen be drag van 8000 op zich laten wachten. Bo vendien zijn er bezittingen verkocht vöor een totaal bedrag van 30 a 40.000, waar van de bealing eveneens op zich liet wach ten doordat de verschillende koopers door óe tijdsomstandigheden er niet in slaag den hypotheken op het gekochte te verkrij gen. De betaling van bovengenoemde Oc- torbercoupons eischt een bedrag van 4600. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secretarie en van den Gemeente-ontvanger, het Stedelijk Museum „De Lakenhal" en het Gemeen telijk Badhuis in de Van der Werffstraat, op Donderdag 3 October as. den geheelen dag zullen zijn gesloten, en dat het bu reau van den Burgerlijken Stand op dien dag slechts zal zijn geopend Van des voor middags 9 tot 10 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRJJEN, Secretaris. Leiden, 1 October 1935. De Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricteit brengt ter algemee ne kennis, dat de kantoren LangegTacht 70 en Hooigracht 14 op Donderdag 3 October a.s. den geheelen dag gesloten zijn, terwijl op dien dag ook geen aflevering van cokes zal plaats hebben. Voor klachten inzake gas- en electrici- teitslevering kan men zich wenden tot den portier in het Administratiegebouw Lan- gegracht 70, Tel. 1220. De Directeur voornoemd, G. A. v. KLINKENBERG. Leiden, 1 October 1935. De Directeur der Gemeentelijke- en Dis trictsarbeidsbeurs te Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de Arbeidsbeurs en de kantoren van den Gem. Dienst voor So ciale Zaken op 3 October as. den geheelen dag gesloten zullen zijn. De Directeur voornoemd, P. C. G. A. WIJKMANS. AGENDA. LEIDEN. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken *wordt van Maandag 30 Sept. tot en met Donderdag 3 Oct. a. s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Van V r ij d a g 4 tot en met Zondag 6 Oct. as. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. KLEEDINGMAGAZIJN JO v. EYKEN. De heer Jo van Eyken heeft hedenmid dag zijn nieuwe zaak in heerenmaatklee- ding geopend in perceel Mare 118. Deze zaak eertijds Hooigracht 114, werd ver plaatst in verband met het feit, dat de ge meente de panden HooigrachtKoppen- hinksteegKaasmarkt heeft doen afbre ken. Het perceel aan de Mare, waarin vroe ger gevestigd was het bloemenmagazijn van den heer Kors, is geheel gerestaureerd en zooveel mogelijk gemoderniseerd. Alles is in lichte kleuren gehouden, waardoor de winterstof veel veel duidelijker uitkomen en met het oog juist op het koude jaarge tijde heeft de heer v. Eyken 'n goede sor teering en voorraad aanwezig, niet in het minst ook in regenjassen. Wij kunnen 'n bezoek dan ook zeker aanbevelen, 25 JAAR PRESBURG-SCHOENEN. Heden is het 25 jaar geleden, dat de fir ma S. Presburg te Amsterdam haar eerste schoenenmagazijn opende. Met nauwgezetheid werd ervoor gewed ijverd, alleen prima kwaliteitsschoenen te brengen voor zoo laag mogelijke prijzen, welk streven het publiek dusdanig waar deerde, dat de finma al spoedig genood zaakt was tot uitbreiding en oprichting van nieuwe filialen over te gaan. Het schoenwerk van Presburg viel zoo zeer in de smaak van het pulbliek, dat de firma Presburg, mede om haar clientèle een nog grootere keus te kunnen bieden, tot oprichting eener eigen falbrdek te Waalwijk besloot. Sindsdien bleef het steeds crescendo gaan. Vestiging van nieuwe magazijnen in Bus- sum, Hilversum, Utrecht, Den Haag, Rot terdam, Leiden, Haarlem, Groningen en Zaandam werden opgevolgd door uitbrei dingen en algeheele verbouwingen. Thans, na 25 jaar, heeft Presburg 21 fi lialen in Nederland en behooren honderd duizenden koopers tot haar tevreden cliën ten. Wij wensChen deze vooruitstrevende fir ma, ter gelegenheid van haar jubileum har telijk geluk en hopen, 'dat hare organisatie ook in de toekomst met steeds stijgend suc ces werkzaam zal zijn. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Wij herinneren er aan dat vanaf 1 Octo ber tot en met 31 December d.a.v. ter Ge meente-Secretarie verzoekschriften kunnen worden ingediend tot aanwijzing van ge machtigden om bij volmacht te stemmen. Formulieren voor deze verzoekschriften rijn ter gemeente-Secretarie kosteloos ver krijgbaar. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6661. De Modebeurs. Gebrs. Levie, Leiden, Haarlem merstraat 82. Handel in damesmode-arti kelen; engros en detail. Venn.: J. Levie en R. Levie, Leiden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2