'DINSDAG 1 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 12 HAAGSCHE POLITIERECHTER. De Burgerwacht is een openbare instelling. Th. van M., uit Zwammerdam, zou in Juni jl. te Alphen aan den Rijn tegen le den van de Burgerwacht, die daar aan het oefenen waren, gezegd hebben: „Wat is dat voor moordenaars-rommel". Wegens beleediging had hij zich te verant woorden. De Officier merkte op, dat het hier de juridische vraag is of de Burgerwacht een openbare instelling is. Hij was van mee ning dat dit inderdaad het geval is. en dat verdachte voor het primair ten laste ge legde vervolgd moet worden, nl. beleedi- ging van het openbaar gezag. Een geldboete van 50 subs. 50 dagen was de eisch. De Politierechter veroordeelde tot 10 subs. 20 dagen hechtenis. Vader en Zoon. Een jeugdig Leid'enaar had een tien tje bij zijn vader uit de werkplaats wegge nomen. Is uw zoon nog bij U in huis informeerde de Politierechter. Gelukkig niet, was va ders antwoord. Ik verzoek U zich van der gelijke kwalificaties te onthouden, t Is erg genoeg dat uw zoon hier moet terecht staan en volgens inlichtingen is gebleken dat U evengoed schuldig zijt als de jongen. De aldus tam gemaakte vader-getuige kon vervolgens verder gaan met zijn ver klaringen. De Politierechter achtte bet echter wen- schelijk deze zaak aan te houden en den jongen zelf te hooren. „Geef mijn maar t gevang". De Leidsche los-werkman, die Zater dagmorgen voor den Politierechter, Prof. van Bemmelen, terechtstond had op Nieuw jaarsdag in een zenuwachtige bui de ruiten stuk gegooid bij het gebouw van Maatschap pelijk Hulpbetoon te Leiden. De Officier had voor dit feit een gevan genisstraf van drie maanden geëiseht. Verdachte, die in lichten graad psycho paat is, hetgeen in hoofdzaak te wijten is aan het gebruik van sterken drank, scheen met dezen eisch al tamelijk in zijn schik, getuige diens goedkeurenden blik in de richting van den rechts ^magistraat. De Politierechter evenwel scheen er an ders over te denken en zeide het nog een keertje met den man, van wien hij het niet noodig achtte dat hij in de gevangenis te recht kwam te willen probeeren. Weet je wat, ik zal je een voorwaarde lijke straf op leggen, ik wil *t nog eens met je probeeren. Ach mijnheer, zoo viel verdachte in, doe U t als je belieft niet. Ik vind het prachtig dat U zoo over mij denkt, maar ik heb het eerlijk verdiend. Heusch ik vind het erg hartelijk van U maar geef mij maar „'t Hoor eens man, aldus de Politierechter Prof. v. Bemmelen, als de rechter een von nis wijst is dat afgeloopen. Ach kom nou, interrumpeerde de man, mijnheer heusch doe *t nu niet want Maan dag ziet U me hier toch weer terug. De Politierechter hield echter voet bij stuk en de man ging ondanks zijn voorlief de voor „'t gevang" met een voorwaardelij ke straf van vier maanden de deur uit. „Bes." HAAGSCH GERECHTSHOF. DE ZAAK TEGEN DE VOORBURG SC HE POLITIEBEAMBTEN. Voorwaardelijke veroordeeling. Het Haagsche Gerechtshof heeft in hoog er beroep de beide Voorburgsohe politiebe ambten, tw. den hoofdagent J. B. en den brigadier N. L„ die terzake van mishande ling van een lossen werkman, na sluitings tijd met enkele andere personen door hen uit een café te Voorburg verwijderd, tot drie maanden gevangenisstraf waren ver oordeeld, een voorwaardelijke veroordee ling opgelegd met een proeftijd van een jaar. STRAFZAAK TEGEN DIRECTEUR EN COMMISSARIS VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT TE AMSTERDAM. Behandeling op 10 October voor de rechtbank. Het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam heeft zïoh sedert het voorjaar van 1929 een zekere treurige vermaardheid verworven. We geven enkele data uit de geschiedenis. In den nacht van 17 op 18 April 1929 brandde het Paleis tot den grond toe af. Aan assurantiepenningen ontving de N.V. niet minder dan 450.000; hert terrein, waarop eens de trotsche schepping van dr. Sarphati had gestaan, kocht de gemeente Amsterdam voor 1.450.000. De misere van den brand werd gevolgd door die van de „premieloten". Het Paleis weigerde de uitlotmg te doen houden>; een langdurige procedure voor Rechtbank, Hof en Hooge Raad bracht tenslotte uitkomst voor de lotenhouders. De N.V. moest haar verplichtingen nakomen. Doch de ellende was nog niet ten einde. Een strafrechterlijke fase is ingetreden ten gevolge van een klacht van den obligatie houder M. H. de Castro. Op 28 December 1933 werd een verga dering van obligatiehouders gehouden en hier was het dat de heer de Castro die vragen stelde, waarop directie en commis sarissen het antwoord moesten schuldig blijven, vragen, die een schril licht wierpen op de rij van scntoe gebeurtenissen dae de Patosgeschjedecis kenmerkt. Alsnog opgekomen obligaties. Zi immers was er geknoeid met de ba lans. Op de jaarrekening over de periode 1 Mei 193230 AperS 1933 koest op de W. en V. lekeaing een. pwfc wxxr: >snog opge- r-ao»se» obligaties 3*T-2t<T\ De e«Uos over 2932 «±ster ygisisc-itèt gesei m-facuwnoe obb- Het bestuur kon geen opheldering geven. „Misschien waren boeken en papieren, die op de vraag van den heer de Castro hoe dit mogelijk was, antwoord zouden kunnen geven, verbrand in den onheilsnacht in April 1929". „Maar", zoo voerde de obligatiehouder voorts in deze vergadering aan, „er zijn aangeboden obligaties uitbetaald, zonder onderzoek naar herkomst. De mogelijkheid, dat reeds uitbetaalde obligaties opnieuiw worden gehonoreerd staat hiermee open! Was dit reeds gebeurd....?" De heer de Castro drong aan op een justitioneel onderzoek, daar de belangen der obligatiehouders zi. bedreigd werden. Klacht bij de Justitie. Een maand later diende de heer de Castro officieel een klacht in bij de Justi tie, hij had voordien met behulp van de Vereeniging v. d. Effectenhandel zelf een onderzoek ingesteld, waarbij hij tot de con clusie was gekomen, dat de balans valsch moest zijn, omdat aangeboden en uitbetaal de obligaties niet op die balans waren ver meld. In October 1934 stelde de Officier van Justitie een vervolging in. tegen den di recteur van het Paleis voor Volksvlijt L. M. wegens het opzettelijk openbaar maken van een onware balans per 30 April 1932. De rollende steen. Dit zou het begin zijn van het groote on derzoek, dat maanden in beslag zou nemen en dat zou leiden tot de arrestatie van den directeur en een der commissarissen. Vele andere feiten n.1 kwamen aan bet licht. M. verklaarde tegenover den rechter commissaris rar. van Lier, dat hij in 1923 directeur was geworden en dat de fout waarschijnlijk lag bij de boekhouding, die hij toen had „geërfd". Intusschen bleef de stroom van obliga ties, di ealsnog werden aangeboden, aan houden; er kwam nog voor 23.000 bij, zoodat het totaal ruim 60.000 werd ter wijl de balans vermeldde dat er niets meer openstond. Naar aanleiding van de verklaringen van den directeur werd een huiszoeking ge houden ten kantore van de N.V. Hier deed de Justitie verrassende ontdekkingen. Er werd o.a. een kladje gevonden waarop met potlood een 10-tal obligaties stond aange- teekend en waarop stond): „in 't bezit van PI" (een commissaris der N.V.). Voorts werd het „fundament" voor het thans komende strafproces gevonden, nl. het „Obligatieboek" In dat boek staan de ingekochte obliga ties op nummer; vóór de nummers staat een hoofdletter P, om aan te geven, dat ze door uitloting of inkoop in het Paleisbszit zijn gekomen. Een deel dezer met P. aangegeven obli gaties zijn opnieuw aangeboden en weder om uitbetaald. Er bleek echter meer. Als voorbeeld noe men we obligatie nr. 4039; deze stond in het boek met een P. gemerkt en was uit betaald in 1932. Van het cijfer 4039 is ge maakt 4089 en deze „nieuwe" obligatie is in Januari 1933 opnieuw gehonoreerd. De vervalsohing is tamelijk grof met inikt geschied en gemakkelijk te herkennen, ook is het gei al er in letters boven geschreven. Wie heeft nu die venvalsohe obligaties aangeboden? Er zijn verschillende briefjes gevonden, waarin om uitbetaling werd gevraagd van met P. gemerkte obligaties, die briefjes zijn vermoedelijk geschreven door den commissaris PI. Er is b.v. een briefje bij van een „in/woner van Edam", doch toen deze aanvrage werd geschreven en onder teekend, was de man in questie al twee jaar dood. Van het briefje waarin de uit betaling van de vervalsdhte obligatie 4089 werd gevraagd is op het kantoor zelfs een doorslag gevonden, hierop stond aanvan kelijk 4039, doch ook dit is veranderd in 4089 (een nummer dat nog „openstond"). De directeur zeide, toen de rechter-com missaris hem vroeg, wat hij hiervan dacht: „Ik sta voor een raadsel, maar ik kon niet weten, dat die man uit Edam al twee jaar dood was". Nadat de heer de Castro de plainte had ingediend kwamen er nog steeds aanvra gen om uitbetaling van obligaties binnen. Een van die brieven kwam uit Winnipeg (Amerika). Deze aanvrage was geschreven door een zwager van den commissaris P., bij wien deze toen (Augustus 1934) logeer de. Twee-en-dertïg obligaties tot een be drag van 6400 zijn via de Amsterdamsche Bank uitbetaald aan den zwager van P. De geest van Van Hall. Bij het verhoor van P. verklaarde deze tegenover den rechtercommissaris, dat hij die stukken indertijd van Van Hall had ge kregen als onderpand voor een leening aan v. H. Het geld had hij nooit teruggekregen. Hij liet ze door zijn zwager aanbieden, om dat hij bang was, dat er anders moeilijk heden bij de uitbetaling zouden komen. Maar de reeks van aanbiedingen van obli gaties was nog niet ten einde. Een Neder- landsche dame, te Kaiseresch (Duitschl.) woonaohti'g, bood voor 2800.aan. In specteur Roscher, die het onderzoek leidde, is naar Duitsahland geweest om deze dame te verhooren. Het bleek, dat zij het briefje op verzoek van P. had geschreven. Stukken had zij echter nooit gehad. De brief van deze dame is gevonden en uit de postzegel blijkt, dat die stukken er inder daad niet ingezeten kunnen hebben. Soms ook was een aanvraagbriefje een voudig gesteld op papier van het Paleis; al leen het briefhoofd was er afgescheurd. Merkwaardig is ook, dat die met P. ge merkte obligaties, die dus ten tweede male werden aangeboden, grif werden uitbetaald. Kwam echter een bonafide obligatiehouder met een stuk dat nog niet eerder was ge- honogeerd, dan traineerde de betaling soms maanden. Qp 17 Januari van dit jaar zijn zoowel de directeur als de commissaris gearres teerd, ook. een pleegzoon van 1VL, die de boekhouding mee voerde,werd aanvankelijk in arrest gesteld, hij is echter later weer op vrije voeten gesteld en werd niet ver der vervolgd. Nog meer feiten. Bij het voortgezet onderzoes iuwamen nog meer feiten aan het licht. De directeur M. kocht verschillende obligaties van kleine luiden en provinciale banken voor geringe bedragen op en bracht er het Paleis het volle bedrag voor in rekening. De directeur zou volgens de boeken 11.000 „courtage" aan een makelaar héb ben gegeven, bij den verkoop van het Pa- leisterrein aan de gemeente. Deze make laar had in den beginne zijn bemiddeling verleend, later trok hij zich terug, zoodat hij de verkoop niet tot stand bracht. De makelaar ontkent het bedrag te heb ben gehad; de directeur beweert dat hij op instigatie van P. "heeft uitbetaald. De Rijksbelasting-accountant G. H. M. Meijer heeft op last der Justitie een onder zoek in de boeken ingesteld, hij is tot de conclusie gekomen, dat er ernstig geknoeid is, bjv. met salarissen en pensioenen. Er is ook o.a. geboekt: „restitutie grondbelasting 1749" als uitgave. De directeur meende dat dit een „vergissing" was. De accountant komt tot de conclusie, dat ten onrechte betaald is aan obligaties een bedrag van 101.600. Het generale-totaal van de fraude zou volgens zijn berekening 121.000 bedragen. Deskundigen. De deskundigen dr. van Ledden Hulse bosch en dr. L. Schrijver hebben eveneens een onderzoek ingesteld. Volgens het rapport van dr. Schrijver is het handschrift op de obligatie „4089" van den directeur M. Verschillende obligaties zijn met chloor bewerkt en bijgeknipt omdat ze aan de randen verbrand waren. Uit het chemisch onderzoek is gebleken, dat ze aan hooge temperaturen blootgesteld zijn geweest. Terechtzitting. Het onderzoek ter terechtzitting zal aan vangen op 10 October as. De rechtbank wordt gepresideerd dtoor Mr. Briët Heft O.M. wordt waargenomen door mr. van Arkel. Verdedigers zijn mr. Th. Muller Mass is (van dein directeur) en mr. dr. Ben- no J. Stokvis (van den commissaris). De dagvaarding tegen de beide verdach ten, die gezamenlijk terecht staan vermel den bovengenoemde feiten. UIT DE OMGEVING STOMP WIJK—VEER. Gemeenteraad. Woensdag 9 October a.s. des avonds te 7.30 uur komen de Raden der Gemeenten Stomp wijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bij een. Agenda: L Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Overlegging jaarrekeningen 1934 lichtbedrijf en benoeming commissie van onderzoek. 4. Aanbieding ontwerp-begroo- tingen dienst 1936 voor het lichtbedrijf en benoeming commissie van onderzoek. 5. Voorstel tot wijziging van het tarief voor gasverwanming (wijziging artikel 9 letter I verordening regelende het tarief en de voorwaarden voor levering van electrisohen stroom en gas). 6. Voorstel naar aanlei ding van het verzoek van den heer N. J. M. Willemse te Stomp wijk om ontheffing van het hem in rekening gebrachte bedrag ter zake veroorzaakte storing in den aansluit- kabel op het terrein van de garage van den heer van den Arend te Veur. 7. Voorstel tot het aangaan een er nieuwe overeenkomst met de Gemeente Delft ter zake stroomle- vering. 8. Verder voorkomende zaken. VEUR—LEID SCHEND AM. K. R. O. Het K. R. O. actie-comité al hier deelt mede, dat in verband met het 10-jarig bestaan van den K. R. O. dezer da gen door verschillende heeren een zakje aan huis zal worden bezorgd teneinde de Katholieken in de gelegenheid te stellen bij dit jubileum een steentje bij te dragen aan den verderen uitbouw van de Katholie ke Radio Omroep. De zakjes worden na Zondagmiddag 2 uur 6 October weder af gehaald, naar men hoopt met een Hinken inhoud. Tevens verzoekt het Comité alle Katholieken de H. Mis van dankbaarheid op a.s. Zondag bij te wonen. Storing. Zondag was er gedurende eenigen tijd storing op het radio-distributie net van den heer Pas. Nadat bedoelde sto ring was opgeheven, bleek er nog sluiting op het net te zijn. Bij onderzoek bleek, dat zekere van L. te Leidschendam zich clan destien had aangesloten, doch verkeerd. De storm. Door den storm werd een kleine watermolen in de Starrevaartspol- der van alle vier wieken ontdaan. Van de middelste der 3 molens in den Driemans polder woei een wiek af. Het dak werd eenigszins beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K. J. M. V. alhier haren eersten ontwikkelingsavond in het nieuwe seizoen. Na opening met den K. J. M. V. groet, wordt het voorgeschreven gebed voor de zielerust van den overleden Bisschop ge beden. Het vorige week gehouden triduum is in alle opzichten schitterend geslaagd, aldus de Voorzitter, en deze dagen zullen zeker onvergetelijk blijven; wij hebben toen allen het geestelijke nader onder de oogen gezien. Thans wordt onze aandacht wederom gevraagd voor iets anders. Hij heet den heer Peter van Rooijen hartelijk welkom en geeft dezen terstond het woord. Op een vlotte en prettige wijze, waarbij dikwijls zeer hartelijk gelachen werd, hield DE REGENVAL. De heer Aug. Veraart te Rijswijk (Z.H.) meldt ons: Nu de laatste berichten uit Abessinië melding maken van buitengewoon zware regen- en hagelbuien die nog voortduren, ofschoon het regenseizoen reeds ten einde is, kan met het oog op het feit, dat ook in Nederland en een groot deel van Noord- Europa sinds einde Augustus de regenval buitengewoon zwaar is (hier te lande in vele plaatsen, vooral langs de kust meer dan het dubbele van de normale hoeveel heid), de vraag gesteld worden, of er ver band bestaat tusschen beide verschijnselen. Reeds voor tientallen jaren is door de beroemdste meteorologen Julius von Harm, Sir Napier Shaw, J. J. Craig en vele an deren op overtuigende wijze aangetoond dat er een zeer nauw verband bestaat tus schen de weersgesteldheid op verschillen de plaatsen der aarde. Zoo heeft o.a. Sar Napier Shaw reeds in 1905 gewezen op de overeenkomst tusschen de sterkte van den Zuid-Oostpassant en den regenval in En geland (waarmede die in Nederland en Noord-Europa en West- en Centraal Sibe rië in zeer nauw verband staat). J. J. Craig heeft in 1910 het verband aange toond tusschen de sterkte van den Zuid- Oost-passaat bij Sint Helena en de zomer regens in Abessinië. Hieruit volgt dat er ook een nauw verband bestaat tusschen den regenval in Abessinië en die in Enige land, Nederland, enz. Ik wil er op wijzen dat door mij sinds de laatste week van Augustus in verschillen de gemeenten in Zuid-Holland met mede werking van de brandweer bijna dagelijks proefnemingen zijn gehouden om, evenals zulks van 3 September 1934 tot 22 Decem ber 1934 gedaan werd, door het onder hoo- gen druk in de atmosfeer spuiten van fijn verdeeld water de luchtvochtigheid te ver- hoogen en daardoor de nachtelijke afkoe ling en kans op nachtvorst te verminde ren. In laatstgenoemde periode kwam in Zuid-Holland dan ook slechts eenmaal zeer lichte nachtvorst voor (in andere jaren vaak 30 a 40 maal) en was de temperatuur hooger dan ooit in deze eeuw of de vorige waargenomen, terwijl zulks in de omrin gende landen niet het geval was. Sedert Juni 1935 worden proefnemingen voor het neerslaan van bewolking door fijn verdeeld water onder hoogen druk omhoog te spuiten ook gehouden op Oost- Java, waar in den Oostmoessontijd reeds' hoeveelheden van meer dan 60 mm. in een nacht werden afgetapt. In den a.s. kenter- tijd October en November zullen deze proefnemingen ook vanuit vliegtuigen op Java en elders worden gehouden, volgens dezelfde methoden reeds jarenlang in Ne derland toegepast. dewagens (hierbij ook gelet op de kennis geving van B. en W. in de courant, dat ook de schippers, die nu met een auto op den N. Rijn staan, ook naar de Kaasmarkt moe ten) dient men toch ook rekening te hou den. Indien er plaatsgebrek op de Kaas markt zelf komt, zou men voor enkele wa gens meer een andere plaats moeten zoe ken, wat toch niet ideaal zou zijn en voor de betrokken bode's onaangenaam zijn en lastig voor de betrokken winkeliers en deze een causerie over den Hollander in Indië, waarbij hij zeer duidelijk uiteenzette, een en ander verlucht met verrassende snel- teekeningen en muzikale inllustraties, hoe de Europeanen in Indië wonen, het eten, de kleederdraeht, taal, het verkeer, de muziek enz„ om ten slotte te besluiten met een keurige declamatie en een aansporing tot allen om als Katholieken ijverige vrienden te zijn en te blijven van de Missie, welke in Indië zoo veel goed? tot stand brengt. Het behoeft geen betoog, dat de heer Van Rooijen voot zijn inderdaad interessante en smaakvolle causerie een verdiend en luid applaus en een hartelijk dankwoord van den Voorzitter had te accepteeren. Na eenige mededeelingen betreffende Bakkerscursus, boekhoudcursus, enz. sloot de voorzitter, na den heer Van Rooijen nog een tot wederziens te hebben toegeroepen, deze alleszins geslaagden en prettigen avond met den K. J. M. V. groet. INGEZONDEN STUKKEN Hopende, dat dit schrijven de aandacht moge hébben van de bevoegde autori teiten. U, mijnheer de Redacteur, dankens voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Een Ab onné. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 1 October 1335 "hooge Prijzen f 1500.— 10035 f 1000.— 5369 11023 13156 20907 f 400.— 5781 12530 16367 20296 f 2008154 15452 17658 17695 17970 18011 20340 f 100.— 219 4405 5354 6474 12572 14451 15418 17232 17593 18114 18264 18393 19531 19554 19573 Leiden, 30 Sept 1935. Het kaasmarktterrein. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik om een kleine plaats ruimte in uw geacht blad. We hebben een verbeterde toegang ge kregen naar de Kaasmarkt. Wel verbeterd, maar waarom zoo bekrompen smal voor het tegenwoordige verkeer, vooral waar de ruimte zoo overvloedig beschikbaar is en het zoo noodig is. Of zouden wij er nog éénrichting verkeer en stopverbod houden? En de auto's toegang geven door de smalle Pancrassteeg of wel vanaf de Haarlemmer straat via Hooigracht, Nieuwstraat, Hoog- landsche Kerkgracht, Moriaansteeg, Mid delweg met al die gevaarlijken hoeken of anders Hooglandsche Kerkgracht smalle Koppenhinksteeg. Dan is men, althans met groote wagens, verplicht de Hooglandsche Kerkgracht links te berijden, daar het an ders onmogelijk is de Koppenhinksteeg in te draaien. Indien men geen éénrichting verkeer aanhoudt, dan moeten de groote wagens, althans vanaf de Pelikaanstraat komende, links aanhouden. Anders komen zij geheel aan den linkerkant de verbreede Koppen hinksteeg in. Nu vraag ik mij af, waar de ruimte beschikbaar is, of niet het mogelijke gedaan moet worden om een regelmatig verkeer te krijgen en zoowel mogelijk on gelukken te voorkomen. Of zou onze ge meenteraad dezelfde fout begaan als onze voorvaderen gedaan hebben om de Rijn oevers door bebouwing af te sluiten, wat toch niemand mooi en praktisch kan vin den. Volgens mijn bescheiden meening ware het beter de straat te verbreeden (wat mis schien nog wel 't plan is) en het overige gedeelte te bestraten. Dit kan zeker goed dienst doen bij drukke kaasmarkten voor het parkeeren van de luxe-wagens der kaas- koopers, daar bij drukke markt ze op de markt zelf in de weg staan. En met heit uitbreiden van het aantal bo Prijzen van 70 28 163 167 351 502 645 666 084 967 1155 1278 1284 1374 1416 1469 1474 1508 1670 1682 1704 1814 1878 1958 2109 2259 2285 2349 2482 2571 2680 2737 2768 2877 2880 2901 2929 3199 3345 3473 3782 3932 3946 3970 4013 4023 4053 4112 4482 4719 4745 4833 4888 5097 5216 5296 5310 5333 5364 5367 5377 5459 5566 5633 5729 5993 6019 6043 6161 6180 6398 6429 6525 6577 6660 6745 6773 6822 6949 6959 7040 7201 7281 7298 7459 7485 7505 7746 7760 7852 7949 8024 8091 8125 8157 8236 8277 8301 8423 8464 8553 8586 8688 9070 9082 9217 9253 9268 9300 9389 9452 9456 9508 9647 9723 9748 9767 9807 9905 9940 9951 10004 10033 10159 10319 10361 10367 10428 10445 10448 10438 10703 10709 10817 11020 11109 11250 11250 11233 11314 11717 11918 11972 12031 12041 12244 12350 12451 12510 12626 12639 12691 12770 12836 12866 12882 13003 13094 13099 13205 13233 13326 13346 13515 13557 13576 13952 14232 14325 14345 14429 14465 14719 14733 14847 14861 14907 14915 15186 15213 15306 15409 15422 15443 15520 15533 15602 15669 15789 16031 16382 16423 16494 16523 16591 16623 16648 16826 16882 17067 17246 1^247 17319 17371 17539 17581 17627 17696 17829 17837 17929 18132 18159 18249 18428 18485 18708 18742 18812 18830 18855 18976 19015 19133 19245 19249 19348 19362 19381 19439 19518 19876 19939 20028 20047 20130 20437 20515 20658 20863 20874 20949 Nieten 49 57 60 123 224 228 235 241 265 340 363 413 473 485 488 536 538 544 548 552 553 595 621 788 797 838 927 1033 1034 1043 1044 1063 1066 1077 1100 1106 1147 1168 1236 1256 1272 1328 1334 1463 1480 1483 1503 1513 1560 1573 1638 1660 1667 1687 1693 1694 1713 1725 1733 1745 1810 1815 1828 1867 1876 1897 1908 1913 1944 2016 2037 2047 2113 2146 2189 2196 2215 2216 2234 2238 2284 2324 2330 2331 2336 2344 2375 2459 2506 2543 2582 2613 2620 2621 2627 2646 2707 2739 2776 2790 2801 2811 2911 2920 2923 3148 3166 3248 3280 3296 3302 3210 3320 3332 3365 3396 3456 3492 3501 3515 3539 3541 3562 3565 3582 3584 3597 3659 3688 3696 3703 3791 3851 3857 3879 3929 3944 3975 3977 4122 4132 4205 4257 4273 4280 4311 4322 4330 4342 4364 4470 4552 4564 4596 4603 4614 4651 4653 4671 4678 4698 4757 4761 4851 4879 4893 4948 4981 5046 5034 5096 5231 5239 5245 5252 £260 5267 5398 5414 5429 5483 5492 5526 5534 5547 5553 5642 5661 5736 5774 5787 5848 5871 5881 5971 6071 6091 6129 6144 6145 6149 6242 €243 6256 6273 6295 6382 6443 6464 6476 6521 65 lx 6567 6592 6624 6649 6674 6687 6755 6854 6888 6892 7019 7111 7137 7163 7177 7197 7234 7285 7353 7380 7400 7415 7446 7458 7484 7496 7588 •7589 7616 7679 7684 7690 7783 7784 7787 7827 7865 7928 7976 7999 8019 8085 8150 8196 8215 8217 8233 8287 8386 8393 8558 8570 8700 8709 8719 8742 8770 8785 8863 8884 8886 8902 8915 8925 8987 9048 9102 9111 9158 9161 9180 9201 9214 9273 9336 9368 9378 9387 9396 9441 9470 9510 9536 9568 9537 9600 9640 9646 9658 9678 9701 9709 9720 9757 9831 9888 9892 9971 10012 10022 10036 10044 10047 10097 10117 10125 10133 10144 10156 10190 10193 10206 10226 10281 10293 10299 10307 10313 10327 10329 10345 10363 10372 10385 10405 10477 10481 10507 10517 10557 10628 10641 10652 10655 10657 10695 10700 10712 10726 1C745 10752 10802 10350 10896 10913 10954 10998 11039 11050 11053 11062 11073 11085 11159 11181 11229 11289 11307 11318 11331 11358 11363 11372 11397 11456 11497 11503 11551 11557 11562 11569 11631 11636 11640 11676 11707 11732 11815 11617 11818 11842 11844 11848 11867 11893 11931 11940 11956 11930 11992 12051 12081 12100 12102 12129 12162 12188 12224 12235 12254 12260 12273 12280 12390 12420 12436 12492 12496 12532 12538 12539 12559 12561 12597 12610 12616 12620 12652 12717 12772 12779 12809 12813 12821 12883,12900 12963 13018 13039 13106 13138 13149 13163 13173 13178 13181 13190 13231 13264 13285 13341 13382 13451 13496 13503 13530 13538 13542 13549 13564 13667 13684 13695 13721 13739 13755 13838 13844 13851 13879 13903 13926 13947 14029 14062 14069 14085 14099 14144 14194 14209 14245 14254 14283 14239 14346 14408 14421 14476 14537 14573 14618 14636 14688 14737 14765 14814 14858 14880 14883 14944 14952 14957 14976 15013 15083 15159 15240 15243 15253 15379 15398 15432 15436 15491 15563 15687 15694 15749 15759 15828 15835 15857 15882 15950 15957 15970 16068 16Q74 16084 16092 16268 16297 16322 16326 16360 16489 16504 16522 16531 16613 16647 16652 16707 16719 16775 16849 16877 16883 16890 16929 16931 16969 16982 17001 17017 17029 17030 17063 17096 17123 17126 17131 17156 17293 17300 17333 17376 17435 17451 17452 17506 17529 17574 17685 17721 17775 17894 17903 17917 17927 17932 17963 17982 18027 13044 18096 18115 18127 18144 18160 18162 18170 18273 18297 18308 18325 18377 18442 18443 18469 18490 18502 18518 18558 18590 13595 18599 18600 18613 18625 18698 18^56 13816 18826 18857 18863 18921 18927 18979 18984 19042 19044 19067 19094 19113 19121 19153 l918? 19183 19184 19201 19231 19241 19278 19301 19303 19309 19338 19340 19346 19353 19404 19454 19462 19488 19515 19552 19575 19577 19624 19664 19673 19680 19685 19702 19722 19725 19735 19770 19786 19816 19831 19935 19980 19985 19997 20039 20070 20076 20141 20153 20157 20231 20239 20324 r'0344 20399 20441 20458 20535 20548 20560 205/7 fom S 20687 20699 20763 20801 20832 20864 20876 20901 20928 20933 20934 21000 Verbeteringen: 5e klasse. 9e lijst: 7191 m.s. 7194; 8329 m. z. 6329; 1938 m. 170 m. z. 11938 m. l' 7a

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12