DINSDAG 1 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 BUITENLAND Guerilla in Abessynië. DE UITGESTELDE MOBILISATIE. De afkondiging van het door den Negus reeds onderteekende algemeene mobilisa tiebevel wordt afhankelijk gesteld van de reactie van den Volkenbond op het tele gram van den Negus van gisteren. In Midden Abessynië duren de mobili satie-voorbereidingen voort. Uit de grensprovincies komen eveneens berichten binnen aangaande mobilisatie. De stemming is buitengewoon gespannen. Ingewijde kringen beweren, dat nog deze week de algemeene mobilisatie-order te verwachten is, aangezien er steeds meer aanwijzingen zijn voor een tegen de vol gende week beraamden Italiaansohen aan val. Volgens mededeelingen uit betrouwbare officieel Abessynische bron zou de Volken bond den keizer reeds hebben doen weten, dat hij onder de door Abessynië geschetste omstandigheden geen bezwaar zal kunnen maken tegen een algemeene mobilisatie, daar dit noodig is voor de landsverdediging. Guerillaplan ontworpen. Naar te Addis Abeba verluidt is het plan de campagne, dat men heeft opgesteld om het hoofd te bieden aan een Italiaanschen inval aldus, dat op iedere drie vierkante mijlen grondgebied 600 krijgslieden gecon centreerd zullen worden. De bedoeling hiervan is, in geen geval Italië de gelegen heid te geven in een grooten veldslag een overwinning te behalen. 4 Tot het opstellen Van dit plan is men gekomen op grond van de volgende over wegingen: Ten eerste blijven de troepen bij een ver deeling van 600 man over iedere drie vier kante mijl onder commando van de plaat selijke opperhoofden, die nauwkeurig op de hoogte zijn van de eigenaardigheden van het terrein. Ten tweede kunnen de troepen op deze wijze een zeer belangrijk gedeelte van het voor him onderhoud be- noodigde in het hun toegewezen gebied zelf vinden. Ten derde maakte een op deze wijze verspreide positie de gevaren van een bom- of gasaanval uiterst gering.'Tenslotte kunnen deze in hooge mate mobiele eenhe den gemakkelijk verrassende aanvallen op den vijand doen en. zich dan snel terugtrek ken in de heuvelen. Het ligt voor de hand, dat op deze wijze geen gesloten tegenstand geboden zal worden tegen een Italiaanschen inval, die alleen in hooge mate belemmerd zal worden, terwijl de Abessynische troepen achter de oprukkende Italiaansche leger corpsen zullen achterblijven, de verbin dingsmiddelen zullen kunnen vernielen en daarbij voortdurend den grooten steun blij ven houden van de natuurlijke gesteldheid van het terrein, die voor de Italianen vrij wel onoverkomelijke moeilijkheden ople veren zal. Alleen in het Noordwesten, waar lange hellingen een gemakkelijke toegang bieden voor Gondax, zijn tank-vallen aange legd, en fortificaties. Hier zullen ook meer troepen worden geconcentreerd fen zal krachtige tegenstand geboden worden. Afgescheiden van al deze strategische overwegingen heeft dit plan bovendien nog het groote voordeel tegenover Genève, dat in den aanvang van den oorlog Abessynië voortdurend zal terugwijken voor de opruk kende Italiaansche legers, zoodat het aan wijzen van den aanvaller dan in het geheel geen moeilijkheden zal behoeven op te le veren. De grootste moeilijkheid zal er in bestaan, de Abessynische troepen tegen te houden en hun te beletten bij de eerste de beste gelegenheid op de traditioneele wijze een massa-aanval te verrichten. De regeering van Ethiopië spreekt offi cieel in het buitenland verschenen berich ten, dat de Italiaansche troepen de vijan delijkheden reeds begonnen, tegen. Ook te Rome wordt ontkend, dat de Ita liaansche troepen de grens van Ethiopië overschreden hebben. Geen neutrale waarnemens naar Abessynië? De drie deskundigen, aangewezen door de Commissie van Dertien, om het verzoek van den Negus te bestudeeren tot het zen den van neutrale waarnemers teneinde de eventueele verantwoordelijkheid van den aanvaller vast te stellen, schijnen tot een negatief rebultaat te komen wegens de geo grafische en technische moeilijkheden, waarop het zenden van waarnemers naar de bedreigde grenzen stuit. Baron Aloisi bij Mussolini. Baron Aloisi is Zondag te Rome gearri veerd. Hij heeft een langdurig onderhoud gehad met Mussolini. Ernstige stemming te Rome. Men schrijft uit Rome aan de „Msb.": Na de jongste verklaringen van Musso lini heerschte Zaterdagavond te Rome een zeer ernstige stemming. Men houdt den oorlog thans voor onvermijdelijk. In verband hiermede wordt het gebouw der Engelsche legatie bij het Quirinaal streng door carabinieri bewaakt, teneinde demonstraties te voorkomen. Verder vermoedt men, dat alle buiten landers, wier naties lid zijn van den vol kenbond, ingeval van oorlog, Italië moeten verlaten, omdat ze dan als vijanden zullen worden beschouwd. Hiervan uitgezonderd zijn die vreemde lingen, wier landen uit den volkenbond zijn getreden en dus aan sanctiemaatregelen niet meer deelnemen, oa. de hier wonende Duitschers. „Wij hebben Italië steeds gewaarschuwd". In officieele Briteohe kringen legt men er naar Havas meldt den nadruk op, dat Groot-Brittannië reeds geruimen tijd vóór de conferentie van Stresa Italië zou hebben gewaarschuwd tegen eiken vorm van expansie, die den vorm van 'n militaire actie zou hebben. Later heeft Groot-Brit tannië te Rome en Genève herhaalde ma len stappen gedaan bij de Italiaansche re geering en de Italiaansche gedelegeerden, om hun het gevaar van hun houding onder het oog te brengen. Daarbij gaf men Italië duidelijk te ver staan, dat naar Britsch oordeel elke poging tot een aanval tot gevolg zou hebben, dat een beroep op het Volkenbondsstatuut zou worden gedaan. Engeland was aldus vervolgt men in Britsche officieele kringen vastbesloten, alle verplichtingen krachtens het handvest te vervullen. Wellicht hebben deze her haalde waarschuwingen er toe bijgedragen, bij de Italianen het gevoel van een Britsch- Italiaansche tegenstelling te doen ontstaan. Evenwel hebben de Britsohe vertegenwoor digers, telkens als hun daartoe de gelegen heid werd geboden, aan Italië beduid, dat het geenszins ging om een belangen tegen stelling, waarover te spreken zou zijn ge weest, maar dat men te doen had met een probleem van collectieve veiligheid, waar door het mechanisme van het Volkenbonds- sfatuut in het geding zou kunnen v/orden gebracht. De woorden, die sir Samunel Hoare te Genève heeft gesproken, komen aldus besluit men volkomen overeen met de aanduidingen welke men herhaaldelijk aan Rome heeft gegeven. VAN HET VATÏGAAN. Z. H. DE PAUS NAAR VATICAANSTAD TERUGGEKEERD. Gistermiddag heeft Z. H. de Paus voor het vertrek uit Castel Gandolfo naar het Vaticaan Zijn zegen gegeven aan de be volking van dit stadje en een menigte toe risten, die voor het paleis was samenge stroomd. De kerkklokken luidden. De ge- loovigen hebben den Paus een enthousiast bewijs hunner aanhankelijkheid gebracht. Per auto is Z. H. met gevolg naar het Va ticaan teruggekeerd. DUITSCHLAKD. GÖMBÖS BIJ HITLER. Geen bijzonderheden bekend geaakt. Hitier ontving Zondag den Hongaar- schen ministerpresident Gömbös voor een vrij langdurige bespreking waaraan ook minister-pesident Göring deelnam. Omtrent dit onderhoud zijn geen bijzon derheden bekend geworden, meldt Havas. Voordat Gömbös door Hitier werd ont vangen, had minister von Neu^ath een on derhoud met den Hongaarschen premier, dat ongeveer 20 minuten duurde. In den namiddag ontving Gömbös ach tereenvolgens de Oostenrijksche en Ita liaansche gezanten. In welingelichte krin gen beschouwt men dit als een teeken, dat de Duitsch-Hongaarsche besprekingen geen einde beteekenen van de Hongaarsch-Oos- tenrijksche en Hongaarsch-Italiaansche vriendschap. GÖBBELS OVER DE ZORGEN IN DEN A. S. WINTER. Tijdens een betooging van de weermacht heeft de Duitsche minister van Propaganda, dr. Föbbels, een redevoering gehouden, waarin hij zich o.a. keerde tegen prijsstij gingen en religieuze verdeeldheid. .„Iedere stijging der prijzen", aldus dr. Göbbels, „moet vermeden worden. Dit prin cipe zal de volgende weken en maanden streng worden doorgevoerd. De gespannen toestanden, die op het oogenblik in de we reld heerschen, vragen de algeheele kracht van de natie, niet alleen voor den bouw van het leger, doch ook voor het bewaren van het moreele weerstandsvermogen. Daarom kan verscheuring van het Duit sche volk door religieuze twisten niet ge duld worden. Als iemand zich vergrijpt aan den staat, zullen wij hem ter wille van de toekomst van ons volk moeten vernietigen. Dit geldt ook ten aanzien van het Jodenvraagstuk. Dit zal door den Staat worden opgelost. Degenen, die na de aanneming van de Neu- renberger Joden wetten op eigen gelegen heid excessen veroorzaken, zullen wij ter verantwoording roepen. De komende win ter stelt ons, ook was de buitenlandsche po litiek betreft, voor een moeilijke taak. In dien wij thans weerloos zouden zijn dan had geen macht ter wereld kunnen voor komen, dat wij in den maalstroom der ge beurtenissen zouden worden meegesleurd. Thans berust onze zelf-gekozen neutraliteit op de eigen kracht van de natie." Omtrent de gebeurtenissen in Memel verklaarde dr. Göbbels: „Men moet in de wereld niet meer van recht spreken, zoo lang in het Memelgebied voor de oogen der wereld het recht met voeten wordt getre den." DE JODEN-WETTEN. Voor 17 September gesloten huwelijken geldig. In verband met de wet op „de bescher ming van het Duitsche bloed en de Duitsche eer" van 15 September 1935 waarbij ge mengde huwelijken tusschen Joden en staatsonderdanen van Duitsch of verwant bloed wordt verboden, is veelal het ver moeden uitgesproken, dat ook reeds be staande gemengde huwelijken onder deze wet zouden vallen. Deze veronderstelling is onjuist. De wet is niet van toepassing op ge mengde huwelijken voor zoover deze vol trokken waren voor 17 September 1935, den dag, waarop de wet van kracht is ver klaard. FRANKRIJK. DE SAMENWERKING MET ENGELAND. Engeland's vraag aan Frankrijk. De correspondent van de „Manchester Guardian" schrijft uit Genève: Er worden op het oogenblik belangrijke Engelsch-Fransche onderhandelingen ge voerd, naar aanleiding van de nota, die de Engelsche regeering j.l. Dinsdag aan de Fransche regeering heeft gezonden. De in deze nota door Engeland gestelde vraag heeft zooals men weet, betrekking op het optreden van Frankrijk in de Mid- dellandsche Zee onder bepaalde omstan digheden. Het Fransche antwoord zal waarschijn lijk in den heden te houden ministerraad worden opgesteld, en vervolgens op Woens dag aan den Engelschen ministerraad wor den voorgelegd. Ofschoon Laval aanvankelijk de gevraag de toezeggingen niet heeft willen doen, is men sedert Zondag in welingelichte Fran sche kringen van meening, dat de meer derheid van het Fransche kabinet zich de gelegenheid niet zal laten ontgaan, om een nauwe en bindende overeenstemming met Groot-Brittannië tot stand te brengen. Een gezaghebbend Franschman zou den correspondent hebben verklaard, dat een afwijzend antwoord van Frankrijk zelf moord zou beteekenen. Het betreft hier de belangrijkste episode in de Engelsch- Fransche betrekkingen sedert den oorlog. De geheele toekomst van deze betrekkingen staat op het spel. De correspondent nteldt verder, dat hij uit betrouwbare bron vernomen heeft, dat Laval nogmaals speciale waarborgen voor Oostenrijk en Memel gevraagd heeft. Bo vendien zou de Fransche generale staf een overeenkomst wenschen met den Brit- schen generalen staf ter vervanging van de overeenkomst met den Italiaanschen ge neralen staf over de Fransch-Italiaansche grens, aangezien de Fransch-Italiaansche overeenkomst zonder twijfel zal moeten worden opgeofferd. De Franschen zouden bovendien gaarne zien, dat de ontworpen wederzijdsche toe zeggingen zouden worden vastgelegd in een diplomatiek memorandum Een Reuter telegram uit Parijs vestigt, dat deze week belangrijke ministerbespre kingen zullen plaats hebben, waarbij voor namelijk buitenlandsch-politieke kwesties zullen worden besproken. KONINGSMOORDENAARS WELDRA VOOR DE RECHTBANK. Binnenkort zal te Aix het proces begin nen tegen de zeven medeplichtigen aan aen moordaanslag op koning Alexander van Joego-Slavië en den Franschen mi nister van Buitenlandsche Zaken, Louis Barthou. Het Hof van Cassatie heeft n.l. het door drie der Kroaten ingediende pro test tegen de bevoegdheid van aangewe zen rechtbank afgewezen. De drie Kroatische beklaagden, die zich te Marseille in arrest bevinden, zijn Kralj, de chauffeur Posposjil en de landbouwer Raitsj. De drie andere verdachten bevin den zich buiten Frankrijk, n,L de student Kwaternik en dr. Ante Pawelitsj in de ge vangenis te Turijn en Iwan Perzewitsj te Weenen. Bij het proces zullen 160 getui gen gehoord worden. LITAUEM. MEMEL IS EINDELIJK KLAAR MET STEMMEN. Op het District Juknaicc na. De verkiezingen in het Memelgebied zijn thans geëindigd, op één district na, waar Zondag opnieuw wordt gestemd. De bussen worden gesloten en verzegeld en onder strenge bewaking naar Memel over gebracht, waar morgen met het controlee ren van het aantal uitgebrachte stemmen zal worden begonnen. Over het geheel is de dag kalm verloopen. De opkomst der kiezers schijnt meer dan 90 pet. te bedra gen. In enkele districten is zelfs geen en kele kiezer thuis gebleven. BRITSmNBIE. OVERVAL OP MILITAIREN IN BRITSCH-INDIë. Eenige officieren gedood of gewond. In een officieel communiqué wordt me degedeeld, dat in een gevecht tegen op standige stammen in het noord-westen van Britsch-Indië twee Britsche officieren zijn gedood en drie officieren en 70 a 80 man schappen werden gewond. Eenige dezer stammen hadden den wensch te kennen gegeven de vreedzame betrekkingen met de Britten te herstellen en onmiddellijk waren de operaties van de militaire vlieg tuigen in het Safi-gebied gestaakt en wa ren de stammen uitgenoodigd delegaties te zenden. Toen gisteren evenwel militai ren van het kamp te Woetsjajawar een verkenningstocht maakten werden zij door Laskaren aangevallen. Ook de aanvallers leden, naar men aan neemt, zware verliezen. De regeering zal haar houding thans herzien. BUITENLANDSCHE BERICHTEN ONTPLOFFING IN CHICAGO. Acht dooden bij daarop volgenden brand. In de parterre van een huurkazerne van drie verdiepingen te Chicago is door een ontploffing brand ontstaan. De ontploffing was ver in de omgeving hoorbaar. In en kele oogenbliken stond het geheele huis in vlammen. Acht bewoners van het huis, on der wie vier kinderen, vonden den dood in de vlammen. Acht anderen, die uit de vensters sprongen, werden ernstig gewond. Tijdens de ontploffing bevonden zich 20 personen in het huis. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. ERNSTIGE TREINBOTSING NABIJ VALENCIA. Vijf-en-veertig passagiers gewond. Naby Valencia is een dichtbezette mo- tortrein, die met een snelheid van. 90 km. per uur reed, in botsing gekomen met een spoorwegwagon, die zich op het baanvak bevond. Uit de ruine van den vernielden trein heeft men 45 passagiers gehaald, die ge deeltelijk zwaar gewond waren. Een per soon is na aankomst in het ziekenhuis over leden. ORKAAN BEREIKT BAHAMA- EILANDEN. Groote verwoestingen op Bimini. De orkaan, welke Midden-Amerika heeft geteisterd, heeft thans ook de Bahama- eilanden bereikt. Van een vliegtuig uit heeft men kunnen zien, dat op het eiland Bimini 60 pet. van de huizen zijn verwoest. Naar uit Havana wordt gemeld, heeft de orkaan daar Zaterdag 35 dooden geëischt. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zijn huis niet aangesloten op het waterleidingsnet. P. H., schipper te Alkemade, is, als eigenaar van een huis te Roeloi'arendsveen, tot nu toe weigerachtig gebleven dit per ceel aan te laten sluiten op de waterleiding. Verdachte zegt, dat hij de aansluiting niet kan bekostigen.. Het O. M. heeft deze zaak onderzocht, waarbij is gebleken, dat de inkomsten van het gezin van verdachte wel niet ruim zijn te noemen, maar dat verdachte dc aanslui- tin gskosten toch nog wel kan betalen. Daar dit de eerste maal is, dat verdachte voorkomt, zal de ambtenaar nog geen hoo ge boete eisohen, maar mocht hij nogmaals gedagvaard worden voor het zelfde feit, dan zal daar rekening mee gehouden worden. Eisch 5 subs. 2 dagen. Uitspraak con form. Voor een zelfde pvertreding moest ver schijnen S. v. R. te A1 k e m a d e. Ook deze heeft zijn huis te Roelof arendsveen niet aan laten sluiten op de waterleiding. Verdachte geeft de schuld aan de water leiding, maar de waterleiding zegt, dat de schuld bij verdachte ligt. Verdachte wil de formulieren niet teekenen, omdat hij de voorwaarden en condities niet heeft gekre gen. Alzoo een eeuwige kringloop. De ambtenaar hakte dezen Gardiaansohen knoop door met te zeggen, dat verdachte een lastig mensch is. Hij kan. in tegenstel ling met den vorigen verdachte heel goed betalen, maar hij wil niet. Eisch ƒ10 subs. 4 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. Bakkersolie zonder betaalde heffing. Voor het hebben van bakkersolie in voor raad, waarop geen heffing was betaald, moest verschijnen H. L. L„ bakker te Voorhout. Controleurs hadden bij ver dachte een zekere hoeveelheid bakkers olie aangetroffen in de bakkerij. Verdachte zegt, dat het oude olie was, daar hij nu geen olie, althans die olie niet gebruikt. Hij gebruikt het o.a. voor het behandelen van het exeem van zijn dochtertje. Aan den ambtenaar kwam dit erg on waarschijnlijk voor, waarom hij een boete eischte van 30 suhs. 8 dagen. De kantonrechter wilde het met verdach te nog eens probeeren en legde hem een boete op van 5 subs. 2 dagen met ver beurdverklaring van het in beslag geno men materiaal. Een vischkwestie opgelost. Voortgezet werd de zaak tegen Th. v. E. te K a t w ij k, die zonder vergunning ge- vischt heeft in de Zanderijsloot te Katwijk. Als getuige werd nu gehoord ir. de B., di recteur van gemeentewerken te Katwijk. Deze verklaarde, dat de Zanderijsloot 50 jaar geleden gegraven is. Door wien is on bekend. De eigenaar is evenwel de gemeen te Katwijk. De toegang tot de sloot, die, zoo als men weet, doodloopt, is voor het publiek toegankelijk. Het O. M. noemt artikel 17 van de Vis- scherijwet van toepassing op verdachte, zoo dat een ieder, die in deze sloot visschen wil, vergunning moet hebben van B. en W. of van- hem, die het water gepacht heeft. Daar het hier de eerste maal is dat voor het vis schen in dit water een proces-verbaal werd opgemaakt, was de eisch schuldig ver klaard zonder oplegging van straf. Uit spraak conform. Voortgezette zaken. J. K. te Zegwaard was op een vori ge zitting ten laste gelegd, dat hij met een auto, rijdende nabij de Leidsche Buurt te Oegstgeest, een stilstaande tram was ge passeerd en daarna een auto heeft aange reden, die den hoofdweg hield en die voor de stilstaande tram heen reed. Na getuigenverhoor achtte de ambtenaar het feit bewezen en eischte een boete van 30 subs. 8 dagen. Uitspraak over 8 dagen schriftelijk. Voorts werd verder behandeld de zaak tegen P. M. H. G. te 's Gravenhage, die op de Staatsspoorbrug, nabij den Haagweg, te Leiden, een wielrijdster had aangereden, die geheel rechts hield. De juffrouw was daarbij komen te vallen en gewond. Ver dachte was bovendien niet in het bezit ge weest van een geldig rijbewijs. Ook hier kwam door getuigenverklaringen vast te staan, dat verdachte schuld had. Eisch voor de aanrijding 15 sufbs. 5 da gen en voor het rijden zonder rijbewijs 5 subs. 2 dagen. Uitspraak conform. Verkeersovertredingen. H. H. te K a t w ij k a Zee heeft met een vrachtauto op den Zeeweg te Noordwijk een autobus ingehaald en gepasseerd, terwijl deze autobus bezig was een tweetal wielrij ders te passeeren, zoodat verdachte geheel links kwam te rijden. Er was sprake, dat verdachte bovendien met een veel te groote snelheid heeft gereden. Verdachte ontkent. 14 dagen aangehouden voor getuigenver hoor. J. R. te Haarlem heeft op den Maresin- gel teLeiden als berijder van een motor rijwiel een wielrijdster gepasseerd. Dit had heel goed gegaan als er uit tegenoverge stelde richting geen auto van den plant soendienst aan was kamen rijden. Aangezien het gebeurde op de Slachthuis- brug, die daar niet zoo breed is, was de mo torrijder tegen de auto aangereden, die het geval aan ziende komen tijdig stopte. Had hij dit niet gedaan, dan had verdachte zich doodgereden, aldus een getuige. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 20 subs. 8 dagen. J. C. T. te O e g s t g e e s t heeft te Oegstgeest, in de Geverstraat, met zijn auto hoogst roekeloos een wielrijdster ingehaald en gepasseerd. De wielrijdster werd omver gereden. Een en ander geschiedde tus schen den vluchtheuvel en het trottoir na bij de Endegeesterlaan. De ambtenaar zegt, dat de wielrijdster er betrekkelijk goed is afgekomen, maar dit doet aan het geval niets af. Verdachte had even achter de wielrijdster moeten blijven rijden als hij geen kans zag te passeeren. Eisch 25 sulbs. 10 dagen. Uitspraak 20 subs. 8 dagen. A. H. v. d. W. te Voorschoten heeft met een motorfiets op het Noordeindsplein te Leiden een wielrijder aangereden. Verdachte stond evenals de wielrijder te wachten in een file voor de gesloten Haag- brug. Toen de hekken open gingen en de file zich in beweging stelde was het onge val geschied. Schade aan het rijwiel 2.60, waarvoor de aan gered ene zich civiele partij stelt. Verdachte hield op elk woord van de ver schillende getuigen een uitvoerig pleidooi, wat soms met de zaak niets te maken had en kant nog wal raakte. Het was alleen erg tij droo vend. Niettemin kwam vast te staan, dat ver dachte hier absoluut de schuldige was, daar kon zelfs een getuige a décharge niets aan veranderen. Eisch ƒ15 subs. 5 dagen. Uitspraak ƒ15 subs. 5 dagen, met toewijzing der civiele vordering van ƒ2.60. G. K. te Loosduinen en P. W. L. te 's Gravenhage hebben als berijders van een rijwiel gereden op het rijwielpad te V o o r- schoten. Zij zijn daarbij met groote vaart eenige wielrijdsters gepasseerd, ter wijl verkeer uit de andere richting zulks niet toeliet. De wielrijdsters waren daarbij aangere den. De toegebrachte schade aan de rijwie len was inmiddels door de verdachten be taald. Eisch ƒ4 subs. 2 dagen voor elk. Uit spraak conform. H. H. te 's Gravenhage heeft teSassen- heiim met een auto gereden zonder rij bewijs. Eisch en uitspraak 5 subs. 2 dagen. Voorts werden nog veroordeeld: J. M. te L e i d e n wegens loopen op ver boden grond. Eisch ƒ3 subs. 1 dag. Uit spraak 2 subs. 1 dag. W. R. teKatwijk a. Zee wegens het rijden op een motorfietsje zonder rij- en nummerbewijs in de Zandlaan te Katwijk. Eisch 2 maal 2 subs 2 maan 1 dag. Uit spraak conform. A. J. H. te O e g s t g e e s t, omdat hij bij het veranderen van richting geen teeken heeft gegeven. Eisch 2 subs. 1 dag. Uitspraak conform. H. M. P. P. te Leiden omreden hij te Sassenheim met een auto heeft gereden, waarvan maar één licht brandde en bo vendien zonder rijbewijs. Eisch voor het rijden met één lamp 7.50 subs. 3 dagen en voor het rijden zonder rijbewijs 2.50 subs. 1 dag. Uitspraak resp. 6 subs. 3 dagen en 2 subs. 1 dag. G. C. B. te L e i d e n heeft op de Hooge- woerd te Leiden naast twee andere wielrij ders gereden. Eisch 3 suibs. 1 dag. Uitspraak 1 subs. 1 dag. A. L. te Amsterdam heeft te Noord- wijk a. Zee een schuurtje gebouwd zon der vergunning van B. en W. Behalve het schuurtje te gebruiken voor het opbergen van gereedschap had hij het ook gebruikt als weekend huisje. Vergunning was hem geweigerd, toch ha dhij rustig verder ge bouwd. Eisch 7.50 subs. 3 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11