FEUILLETON. HAAR MOEDERS EVENBEELD Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. (Nadruk verboden). 20) „Hemel, ja, daar zit wat In", riep Regi nald verrast. „In dezen tijd van auto's en ontvoerin gen per auto", hernam Mr. Marshall be dachtzaam en nog steeds zijn handpalm be studeer end. „Daar zegt u zoo wat!" Sir Reginald sprong enthousiast van zijn stoel op. „Wat er ook van komt, ik ga er achter aan. Maar hoe weet ik, waar...." )TIk hoop u binnen een uur te kunnen melden, waar het jonge meisje precies te vinden is." „Ik ben van plan een spelletje te spe len, waar Miss Craik en haar kornuiten verstomd van zullen staan! Tot ziens! U weet waar ik ben, wanneer u bericht voor me hebt." „Maar wees voorzichtig, Sir Reginald. Er is een kwaadaardig heerschap in de ge schiedenis betrokken, op het oogenblik noemt hij zich Veles en die zal wel in ge zelschap of in de onmiddellijke nabijheid van Miss Craik en Miss Bartlett zijn. U kunt hem makkelijk herkennen. Hij is een reus met een verweerd, bruingebrand ge zicht, een type uit bet oerwoud. Hij heeft meestal een kerel bij zich, die er net zoo uitziet, maar gespierder en kleiner. Hij is mij bekend als Greyfoot, ofschoon hij na tuurlijk, evenals Veles anders heet. Voor die twee moet u werkelijk oppassen. Ik vermoed, dat ze er geen bezwaar tegen zul len hebben een beetje hardhandig op te treden, als het in htm kraam te pas komt." „Dank u voor de waarschuwing, Mr. Marshall. Maar ik kan ook hardhandig op treden, wanneer het noodig is. Denkt u maar eens aan onze kennismaking, op het politiebureau! Adieu, ik hoor graag straks wat van u. Sir Reginald ging naar zijn club om wat te eten want zijn diner was er bij inge schoten en hij was juist klaar toen hem een briefje van den commissaris gebracht werd Er stonden maar enkele woorden op het stukje papier: „Hotel „De Gouden Engel", Paxton bij Liverpool." Een blik op de lijst der mail-afvaarten had Carshaw doen zien, dat hem vermoe delijk niet heel veel tijd meer restte voor zijn zware taak: ten eerste om Winifred ever te halen en ten tweede om haar red ding te bewerkstelligen In geen geval kon hij een nacht verliezen. Hij nam den nacht trein van Euston, sliep den volgenden mor gen enkele uren in het North Western Ho tel en om tien uur reeds zat hij achter het stuur van een gehuurde auto, op weg naar Paxton. Paxton is een slaperig stadje van vier duizend inwoners; ook het hotel „De Gou den Engel" gelegen aan de steille hoofd straat, waar wekelijks markt wordt ge houden, wekt den indruk door plaatselijke slaperigheid te zijn aangetast. Naast „De Gouden Engel" ligt „Het Zwijnshoofd." In laatstgenoemde, al evenmin mondaine ge legenheid, hadden Veles en zijn adjudant onderdak gevonden; Winifred en Miss Craik logeerden in „De Gouden Engel". Sir Reginald richtte zijn schreden even eens daarheen. Hij zat in de eetzaal op de eerste ver dieping, die uitzag op de Markstraat, en vouwde zijn krant open. Hij was de eenige gast en luisterde gespannen of er ook voetstappen naderden. Bij informatie was hem bevestigd, dat Winifred en „de tan te" inderdaad hier vertoefden. Geruimen tijd deelde niemand dan een jeugdige Duitsche kellner Sir Reginald's eenzaamheid, tot tegen twaalven Rachel Craik met een wollen shawl om den hals en Winifred in een nieuwe witte japon, binnenkwamen. Winifred schrok en sloeg haar oogen neer, toen ze zag, wie daar zat. Carshaw echter scheen haar niet op te merken en hield zijn blik over de krant heen geves tigd op Miss Craik. Hij was benieuwd of ze hem zou herkennen, want hij veronder stelde, dat ze hem in gezelschap van Wi nifred had gezien. Ze nam schijnbaar ech ter nauwelijks notitie van zijn aanwezig heid. Het meisje en de andere vrouw zochten op eenigèn afstand van hem het was een ruim vertrek een plaatsje bij het raam, keken naar buiten en zeiden af en toe met zachten stem een enkel woord. Toen hun lunch werd binnengebracht, gin gen zij aan de groote eettafel, midden in de zaal zitten. Sir Reginald hield zich in- tusschen schuil achter zijn krant, behalve wanneer hij zoo nu en dan even een steel- schen blik op Winifred's gebogen hoofdje wierp. Hij hoopte maar, dat Rachel het meisje een oogenblik alleen zou laten al was het maar één minuut want hij had een briefje klaar, om Winifred snel in de hand te duwen. Het bevatte het verzoek, hem dien avond om zeven uur in het laantje achter het kerkhof te ontmoeten, om een zaak van groot belang te bespreken. Maar de fortuin was tegen hem. Na de lunch zette Miss Craik zich weer bij het raam, nam een breiwerk op en be gon in het tempo van een langzame ma chine te breien De kwartieren, halve uren regen zich traag aaneen. Ten slotte belde Sir Regi nald om zijn eigen late lunch. De Duitsche kellner kwam met het bestelde en de jon ge man stond op om naar de eettafel te gaan. Maar het opstaan scheen te werken ais een prikkel tot actie. Hy had weinig tijd meer te verliezen en het zenuwtergen- de wachten had zijn geduld tot een soort wanhoopstemming van „nu of nooit" op gezweept. Hij stapte regelrecht op Winifred af, boog en reikte het meisje zijn krant toe. „U hebt misschien het ochtendblad nog niet gelezen?" vroeg hij beleefd. Hy had, ten einde raad, een krijgslist bedacht, om onder dekking van de krant haar het brief je in handen te spelen. Miss Craik zat misschien twee meter van hem verwijderd, half van Winifred afgewend, maar by dit gracieuze aanbod van een ochtendblad, ver in den namiddag, keek ze om en zag, dat toen Winifred de krant aannem, ze ook een dichtgevouwen papiertje, dat er op lag, probeerde te grij pen. Maar haar poging faalde; het briefje ontsnapte aan haar greep viel in haar schoot en bleef daar, onheilspellend goed zichtbaar voor Miss Craik liggen. „Tante" trok de wenkbrauwen even op, maar ze ging door met breien. Winifer's gezichtje werd pijnlijk rood en toen bleek. Sir Reginald verloor niet dik wijls zijn tegenwoordigheid van geest, maar nu stond hij toch een moment be duusd. Miss Rachel Craik echter redde hem uit deze hachelijke situatie, door te zeggen: „Mijnheer hier heeft iets laten vallen op je schoot Winifred", waarop Winifred haastig het stukje papier aan den jongen baronet teruggaf. Sir Reginald wist niet, wat hij nu moest aanvangen. Als hy Winifred per post schreef, zou de brief spoedig genoeg be zorgd worden, maar aan deze wijze van een afspraakje maken was te veel risico verbonden. Hij begon te eten, zyn hersens pijnigend om een oplossing te vinden. De tijd begon angstig kort te worden. 3)e £cicbclie0ou4omt Een sportvlucht van Indië naar Nederland vol bracht De Chineesche aviateur Khouw Ke Hien, die met luitenant C. Terluin Vrijdagmiddag be houden op Schiphol landde, klimt het eerst uit de machine Werkend met het dieplood aan boord van Hr. Ms. .Hertog Hendrik" tijdens de vlootmanoeuvres op de Noordzee H M de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana brachten Vrijdagmiddag een bezoek aan de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam. De vorstelijke personen verlaten de school, uitgeleide gedaan door bestuur en cadetten Generaal De Bono, de leidér der Italiaansche oorlogsvoorbereidingen in Eritrea, tijdens een défilé der troepen Menschelijke hersenen in reusachtige afmeting worden de Apollohal te Am sterdam binnengebracht voor de ten toonstelling .De Mensch", welke vol gende week geopend wordt De laatste voorbereidingen voor den start van een der lesvliegtuigen van de Duitsche luchtvaartschool te Neu- ruppin, waar de militaire vliegers hun opleiding ontvangen

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9