WIE 21N HOED Z'JN f ZOU PA WEL UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 28 SEPTEMBER 193b DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BEAD - PAG. 6 ft Wordt iets héél leuks! Let op advertentie van Maandagavond!) HAARLEMMERMEER. Geboren: Aartje, dochter van W. de Haan en C. Olivier Tine Matihilde, doch ter van A. van der Zwaard en T. de Groot Aaltje Andriesje, dochter van C. van Iperen en H. Enthoven Willem ina doch ter van G. Café en A. Noordhoek. Jo hanna, dochter van L. van Kuijk en A. Tee- louw Siegfried, zoon van K. Koopmans en H. K. Döring Margaretha Johanna, dochter van M. Olivier en K. Bras Le- venlooze dochter van A. v. d. Zwaard en T. de Groot. Ondertrouwd Gijsbert Jan van der Wiel, 26 jaar en Johanna Heijstek 22 jaar Arie van den Heuvel 23 jaar en Sietje Elizabeth Hartman 22 jaar Willem Lo- dewijk Hendrik Nagel, 25 jaar en Jacoba Jeannette Elisabeth van Haaff, 24 jaar Jouke Posthuma, 50 jaar en Catharina van Tilburg 41 jaar aMrtinus Thomas Mooije- kind 27 jaar en Just ina Francisca Helena Teeuwen 28 jaar Hendrik Johannes He- blij, 26 jaar en Ar ina van Bergen 27 jaar Maarten Coenraad Verkuijl, 26 jaar en Maart je Margaretha Kroon 23 jaar Adam Griekspoor, 56 jaar en Franske bij de Leij, 45 jaar Marinus Johannes Kramer 29 jaar en Gerdina Geertruida Huiskens, 23 jaar Jan van 't Hul 27 jaar en Amtje Bulk 24 jaar Petrus Johannes van der Lugt, 37 jaar en Anna Maria Cornelia Veldt 35 jaar Jacobus de Kuiper, 30 jaar en Jeltje Flobbe 23 jaar Machiel Overdorp 54 jaar en Cornelia Vtugt, 40 jaar. Getrouwd: Theodoras Bontenbal 26 jaar en Jacoba Cornelia van Halm 22 jaar. Overleden: Roelof Russcher 55 jaar geh. met S. Drijfhout Derk Pieriek, 62 jaar geh. met A. ter Stege Philippus Kroes 68 jaar geh. m. E. van Vliet KATWIJK. Geboren: Huig zoon van J. van Duy- venbode en D. Kuyh Maartje dochter van Z. Souverien en W. van der Rest Johanna dochter van J. Zwanenburg en P. van der Plas. Aüda dochter van G. van Duyn en A. van Duyvenbode. Joost zoon van J. van Tol en N. Kort Ja cob zoon van H. Guyt en C. van Duyven- voorde. Johanna dochter van J. Lafe- ber en J. Meeuwis. Martina dochter van L. Hazenoot ei A. Zuyderdum. Overleden: Jacoba van Duyn 50 jaar wed. van C. de Jong. Nicola as Huig de Haas zoon van B. de Haas en W. van der Plas 2 maanden. Krijn Schuitemaker 36 jaar gehuwd met J. Kuyt Arentje Gre- goir 7 maanden dochter van J. J. Gregoir en J. Vlieland. Ondertrouwd W. van Duyvenvoor- de ei J. van Rijn. E. van Dijk en N. van der Plas. Getrouwd: P. van Duyn en G. van dei Oever. P. G. M. de Winter en H. C. Wouters. LIS SE. Suikerdiefstal Van een motorschuit liggende in de Ringvaart van den Haarlem mermeerpolder aan de losplaats van de fa. F. M. V-, graan-, meel- en fouragehandel, alhier, is ontvreemd een 35-tal balen sui ker, elk wegende 50 K.G. De schipper H. was in den avond van 25 Sept. aldaar met zijn schip aangekomen en zou op 26 Sept jj_ des morgens zijn vrachtlossen, toen hij de diefstal, welke ongetwijfeld des nachts plaats zal hebben gehad, bemerkte. De ge stolen goederen vertegenwoordigen een waar-de van ruim ƒ700 en zijn vermoede lijk vervoerd per vrachtauto. De politie stelt een onderzoek in. Rijwielplaatjes ontvreemd. Bij de po litie alhier is aangifte gedaan van de ont- vreemding van een zet al rijwielplaatjes van de fietsen van bij de fa. Te gel aar, al hier, werkzaam zijnde arbeiders. Een on der ben is niet gelukkig, aangezien dit reeds de tweede maal is, dat zijn rijwiel betrokken arbeiders is bet evenwel een betrokken arbeiders is het evznwel een groote teleurstelling. Men wordt aangera den zeer goed op zijn rijwiel en belasting- merk te letten, daar er nog steeds kapers op de kust zijn. De harddraverij Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie wordt van wege de Harddraverijvereeniging „Lisse en Omstreken" op Woensdag 2 October de jaar lij ksche Kortebaandraverij gehou- dén, welke courses aanvangen des na middags te 1 uur op de bekende mooie jjrasbaan achter „De Witte Zwaan". De Lisser kortebaandraverij geniet alom in den lande een gunstige reputatie en mag zich dan ook steeds in een enorme belang stelling verheugen. En geen wonder! De beste kortebaandravers uit het geheele land komen mededingen naar de mooie prijzen, zoodat er voor liefhebbers van de paardensport volop te genieten valt. Dit jaar is er geen voormiddagdraverijzoodat de baan voor de namiddagdraverij in con ditie blijft. Hopen we intusschen op mooi weer, dan mogen we verwachten, dat ook deze courses weer best zullen slagen. NOORDWIJKERHOUT. Huurverlaging woningwet-woningen. Na langdurige onderhandeling heeft de Directeur-Generaal van de Volksgezond heid te 's-Gravenhage, een huurverlagingS- plan van 74 woningwet-woningen in deze gemeente goedgekeurd. Voor de verschil lende bewoners was dit een vreugdevolle tijding, temeer omdat reeds zooveele maan den op huurverlaging was gehoopt. Het eerst ingediende huurverlagingsplan om vatte alle met voorschot van het Rijk en de Gemeente gebouwde woningen, en aangezien bij de opstelling was rekening gehouden met eer} verlenging van den looptijd der annuïteiten van 50 tot 75 jaren en de door renteverlaging verkregen be sparing, werd een behoorlijke huurverla ging verkregen. Toen nu de Regeering haar voornemens tot verlaging der loop tijd van de annuiteiten terugnam moest een ander huurverlagingsplan worden op gesteld en gaf de Regeering tevens te kennen, dat de door renteverlaging ver kregen besparing slechts mocht worden aangewend tot verlaging der huren van de met Rijksvoorschot gebouwde wonin gen. De met Gemeentelijk voorschot ge bouwde woningen vielen dus buiten dit huurverlagingsplan. Daarop heeft de ge meenteraad gelden gevoteerd, opdat de huren der met gemeentelijk voorschot ge bouwde woningen in dezelfde mate als de andere woningen zouden kunnen worden verlaagd. Ondertusschen is dit Raadsbe sluit nog niet door Ged. Staten goedge keurd, zoodat deze verlaging nog niet in werking is getreden. Bedriegen de teeke- nen niet, dan mag worden aangenomen, dat ook deze huurverlaging binnen betrek kelijk korten tijd een feit zal zijn gewor den. De verlaging van de huren der woning wet-woningen is als volgt: 45 woningen gebouwd aan de Nieuwe Duinstraat en de Havenstraat: één van tien gulden op acht gulden, drie van 6 op 5, zes van 5.75 op 4.80, vijf van 5 op ƒ4.25, zes van ƒ4.50 op 3.80, tkee van ƒ4.25 op 3.55 en twee en twintig v vn 4 op 3.30. 16 woningen, gebouwd aan de Dorps straat en de Kortenbachstraat, zeven van 5.50 op 4.60 en negen van 3.50 op ƒ3, 12 woningen, gebouwd aan de Zee straat: vier woningen van ƒ4.25 op ƒ3.55, zeven van 4 op 3.25 en een van 3 op 3.25. In totaa Ibedraagt de huurver laging ƒ2810.60. R.-K. Middensiamlsvereenigmg. In café Brama, alhier, vergaderde de R.-K. Middens tandsvereemging. De voorz. open de de vergadering met een kort gebed voor onze Duitsche broeders. Hierna volgde voorlezing der notulen van de vorige ver gadering welke onveranderd werden goed gekeurd. Bij de mededeelingen maakte de voorzitter bekend, dat het bestuur met medewerking van het hoofdbestuur een winterprogramma heeft ovastgestekL Als eerste spreker zal optreden op 16 October de heer H. E. v. d. Brule uit Rotterdam. Hierna bracht de secretaris een kort ver slag uit van de gewestelijke Federatiever gadering. Met algemeene stemmen werden vervolgens goedgekeurd de statuen en t Reglement van de afdeeling Noordwijker- hout. Hierna vond de installatie plaats van een nieuw lid. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt De vragenstel lers werden naar genoegen door den voor zitter beantwoord. Daarna sloot de voorzitter onder dank zegging aan de leden voor de opkomst deze geanimeerde vergadering na een op wekkend woord gesproken te hebben voor de volgende vergadering waarin een spre ker zal optreden. NOORDWIJK. Adres aan den Raad. Door den bond van loodgieters en fitterspatroons in Ne derland en den Ned. R. K. Bond van lood gieters en koperslagerspatmoons is een adres aan het gemeentebestuur gericht, waarin wordt verzocht over te gaan tot erkenning van de gas- en waterfïtters. Deze erkenning wordt van belang geacht, omdat dan voor het fittersbedrijf een door voering van de komende wet op vestigings- eischen vergemakkelijkt wordt. Radiodistributie. Door Burgemeester en Wethouders is toestemming verleend aan de N.V. Radiocentrale te Noordwijk- Binnen voor het doorgeven van eigen gra- mofoonplatenmuziek langs de lijnen en ge leidingen van het radiodistributienet. 3e Lustrum S.J.C. Het 16-jarig be staan van onze Voetbalclub is een feit ge worden en, mogen wij dit heugelijk feit al niet op een grootsche wijze vieren, toch kunnen wij het niet onopgemerkt laten pas seeren. Na de afgeloopen 15 jaren heeft S.J.C. toch wel eenig recht om op den voorgrond te mogen treden, want reeds 7 jaar gele den wisten onze jongens zich op te werken tot de RK.F., waarvan zij nu reeds 5 jaar in de le kalsse I.V.CiB. uitkomen een lof waardige prestatie, temeer, daar zij de eenigste le klasser zijn in het District Lei den. Zondag wordt het 3e Lustrum kerkelijk gevierd. De Hoogmis zal te 10 uur opgedra gen worden tot intentie van de leden van S.J.C. Wij verwachten, dat alle leden hier bij tegenwoordig zullen zijn en ook dien morgen ter H Tafel zullen naderen. Bijslagregeling landbouw. Door Bur gemeester en Wethouders zijn benoemd tot leden van de Agrarische Commissie de heeren J. C. van der Meer, A. Caspers en J. Wassenaar, leden van den raad- NOOTDORP. Paarden op hoL Gistermiddag om streeks 4 uur reed een Hein wagentje, be spannen met 2 paarden over den Veenweg, toen de bestuurder, *de heer de Mol uit Zoetermeer, bemerkte, dat het bit van een paard gebroken was. Hij stopte, wilde het euvel herstellen, toen beide paarden op hol sloegen. De heer de Mol kon in een al daar staande auto de paarden achtervolgen, terwijl de heer Abr. Post, tuinder alhier, op de treeplank der auto meereed. Nadat de paarden den geheelen Veenweg, Kerk- weg en Dorpsstraat hadden afgerend, kreeg de auto aan het einde der Dorps straat gelegenheid hen te passeeren; de heer Post sprong van de auto af en wist de paarden, die inmiddels in een minder snel tempo gingen, tot stilstand tet brengen. Het mag wel een wonder genoemd worden, dat zich hierbij geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan, vooral waar eenige zeer moeilijk te nemen bochten in den weg voorkwamen. Eenige in de Dorpsstraat staande emmers werden geheel vernield. Een op den Veenweg parkeerende luxe auto werd aangereden; het achterspatbord hiervan kreeg ernstige beschadiging. De schade hiervan werd onderling geregeld. Het wagentje, waarvoor de paarden, werd totaal vernield. Een en ander veroorzaakte groote opschudding in het Dorp. Openbare verkooping. Bij de gisteren alhier in café „De Gouden Star" ten over staan van Notaris Plet gehouden openbare verkooping van de bouwmanswoning „Ora et Labora" met diverse perceelen weiland, totaal groot 16.05.87 HA. werd het geheel verkocht aan den heer A. P. van de Sande te Stompwijk voor den prijs van 25.130. Gevestigd: M. H. Binken van Am sterdam J. Vinke van 's Gravenhage M. de Graaff en gezin van Delft J. Pe tersen en gezin van Pijnacker P. van Leeuwen van Delft P. J. van der Meer en gezin van Delft. Vertrokken: C. M. van de Sande naar Stompwijk N. M. Haarman naar Westerblokker C. Hogervorst naar Zoe termeer H. Jeurink en gezin naar Wad- dinxveen J. Slootweg naar Leiden J. Mank en gezin naar Delft W. Tappel en gezin naar Waddiinxveen H. J. van der Wees naar 's Gravenhage. Geboren: d. van P. C. van der Meer- van de Sande z. van Th. Lindeman-van Kampen d. van J. J. van Rheenen-Saar- berg z. van H. de Btuijn-van der Laan. Gehuwd: G. van Haaften jm. 27 j. en E J. van der Wees jd. 23 j. NIEUW VEEN. Crisis-Comité. Van gemeentewege meldt men: De afdeeling Nieuwveen van het Nationaal Crisis-Comité zal Woens dag 2 October een huis aan huis collecte houden tot steun voor haar winterwerk. Als wij nagaan, dat in de afgeloopen win ter voor ruim 1200.goederen in deze betrekkelijk Heine gemeente werd uitge deeld, behoeven wij zeker niet naar voren te brengen in hoeveel no oden en behoef ten dit Comité heeft voorzien. Zooals be kend zal dit de laatste winter zijn, dat bet N. C. C. nog werkt; 1 Mei 1936 wordt tot opheffing overgegaan. Van welingelichte zijde vernemen wij nog, dat er veel kans bestaat, dat de B.- steun (uitsluitend dus voor werHoozen) zal blijven bestaan. Waarschijnlijk zal op de begrooting 1936 voor dit doel ten bate van het Departement van Sociale Zaken wederom een bedrag van 850.000. worden uitgetrokken. Waar behalve in de gezinnen der werHoozen, ook in tal van andere gezinnen tuinders, kleine ne ringdoenden enz. hulp moet worden geboden, is een warm woord van aanbe veling dezer collecte hier zeker op zijn plaats. Geeft, burgerij, gij allen wat, En geeft wat veel gij rijken! Secretarie. Wij vernemen, dat ver schillende ingezetenen, met goed weten op welke uren de gemeentesecretarie en het kantoor van den gemeente-ontvanger voor het publiek geopend zijn. De secretarie is geopend alle werkda gen van 9 uur tot half één uur (n.t.) en de zitting van den ontvanger is des Maan dags van 2 tot 8 uur des namiddags. Bovendien kunnen betalingen en ont vangsten bij den ontvanger plaats heb ben, op alle werkdagen der week tusschen 9 en half één uur, behalve des Maandags. Overleden: Adriaan Verheul 80 j. Gevestigd: M. Habermehl van Haar lem C. C. M. de Jong van Haarlemmer meer P. Uytenboogaard van Zwammer- dam J. Baas van Nieuwkoop. Vertrokken: Elis. Koster naar Mon ster J. Koensdorp naar Delft J. P. Vet naar Westzaan A. v. Leening en gezin naar Aarlanderveen M. Zemel naar Santpoort T. B. Jousma naar Zuid laren B. Hoogervorst naar Alphen a. d. Rijn. RUNSBURG. Bloemenhandel Nogmaals hebben de bloemenk weekers deze week een reuzen afnemer gehad in den vorm van een flinke storm. Van sommige soorten, als b.v. Dah lia's is thans niets goeds meer over. Wat van andere bloemsoorten nu in goede kwa liteit wordt aangeboden, brengt goede prij zen op. Betaald werd voor Convili's f 0.25 0.40. Chrysantjes f0.060.10, Herfstasters f 0.030.06, Asters f 0.250.45, Tritoma's f 0.500.85, Heüanthus f 0.350.55, Rozen per bos f 0.250.40, Zinnia's f 0.350.50, Gladiolussen f 0.250.50. RUNZATERWOUDE. Auto-ongeval. Binnen zeer korten tijd nadat de Heerenweg alhier van een geslo ten wegdek is voorzien is gistermiddag reeds voor de tweede maal een auto in de wegsloot terecht gekomen. Het betrof nu de handelsreiziger L. Velleman uit Rot terdam die door een aanrijding met een auto van de gebr. Balfert uit Nieuwveen in de Sloot terecht kwam. De auto werd met een kraanwagen van de Firma Boot uit Alphen aan den Rijn op het droge gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Er kan niet genoeg gewezen worden dat voorzichtigheid hier ter plaatse zeer gebo den is. Daar de weg op sommige plaatsen maar 3.60 M. breed is, moet men bij het passeeren wel degelijk uitkijken. SASSENHEIM. A.RJLA. afd. Bloembollenstreek. Don derdagavond hield de afdeeling „Bloembol lenstreek" der Algemeene R.K. Ambtena- renvereeniging (A.R.K.A.) een ledenverga dering in hotel „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer H. J. ZycHame (Hille- gom), deelde na de gebruikelijke opening en 'n woord van welkom tot den geest, adv., den weleerw. heer K .J. Wester kamp en le den, o.a. mede, dat bij de afdeeling thans 36 ambtenaren uit de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noord wijk en Noordwijkerhout zich bij de A.R.KA. heb ben aangesloten. Ofschoon dit aantal belang rijk hooger kon zijn, geeft het toch reden tot tevredenheid. Door den secretaris, den heer C. J. Hu- bers, werd o.m. mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken, welke van veel belang kunnen zijn voor de leden. Door den penningmeester, den heer J. P. de Jong (Noordwijkerhout), werd het agen dapunt „betaling contributie" besproken, waarna hiervoor een regeling werd getrof fen. Besloten werd in den komenden winter de reeks te houden causeriën voort te zet ten. In de eerstvolgende vergadering zal één der leden de gemeente-begrooting en rekening uitvoering behandelen. Alle le den hopen we alsdan op de vergadering te zien, daar deze causerie een aanleiding zal zijn tot een nuttige gedaoh ten wisseling. Na behandeling van de overige agenda punten, waaronder eenige zeer belangrijke, sloot de voorzitter de vergadering met den christ. 'groet. TER-AAR. Heta. Een buitengewone ledenverga dering van de Onderlinge broeiglasverzeke- ring „Helpt elkander" werd gehouden on der praesidium van den heer A. Hijdra in het Café Verhoef. Na opening en de leden een welkom te hebben toegeroepen, geeft de secr. de notulen weer, welke onveran derd de goedkeuring wegdragen. Terstond is dan aan de orde het belang rijke punt, n.L bespreking van het gewij zigd contract herverzekering betreffende het eigen risico; dit contract gaat in 1 Oct. De voorz. licht dit voorstel duidelijk toe en begint met er op te wijzen, dat er bij de verzekerden van vaste kassen een steeds groote ontevredenheid gaat heer- schen ove- het vigeerende contract. Met het dragen van eigen risico voelen zij zich ongelijk behandeld jegens hen die verze kerd zijn met het platglas. Dit heeft het bestuur aanleiding gegeven om te trachten een ander contract af te sluiten, waarover vele onderhandelingen zijn gevoerd, doch niet met het gewenschte resultaat. Het voorgestelde contract luidt: Vaste kassen hebben geen eigen risico; Warenhuizen K pet. van het verzekerd bedrag, met een mi nimum van twee gulden, eigen risico; Plat glas 1 pet. van het verzekerd bedrag met een minimum van vijf gulden, per schade geval. Alleen bij storm of windhoos veroor zaakt; bij hagelschade vervalt eigen risico. Met deze veranderingen zal de premie op hetzelfde bedrag gehandhaafd blijven. In den breede werd over dit voorstel gesproken en enkele uitsluitend platglas- verzekerden waren geenszins te spreken over het dragen van eigen risico tot vijf gulden, want dat beteekent practisch voor hen geen verzekering. Indien de herverze kering toch vasthoudt aan haar genomen besluit, dan zagen sommige leden liever desnoods een Heine premie-verhooging mits schrapping van eigen risico. Anderen wilden daarentegen niets van verhoöging weten. Wanneer het voorstel van alle kan ten bekeken is, kan de vergadering er mee aceoord gaan, dat het 'bestuur alsnog haar uiterste kracht zal inspannen om de plat glas-ver zekerden in aanmerking te laten komen voor een gunstiger conditie. Bij de rondvraag werden een paar finan- cieele aangelegenheden besproken en in verband hiermede kwam opnieuw de wen- schelijkheid naar voren, dat men juist in deze tijden bij elkaar moet blijven en de voorz. spoorde de leden aan, steeds de H.E. T.A. trouw te blijven. Hierna sluiting. Een penningske. Het plaatselijke Cri sis-comité zal a.s. Donderdag, 3 October, een collecte houden. Uw offer, al is het nog zoo Hein, wordt dankbaar aanvaard. Toont dan Donderdag uw goed hart voor de noodlijdenden en werpt uw penningske in het busje. De storm. Hadden wij al eerder be richt dat met de j.l. storm vele eenruiters stuk zijn gewaaid, thans is bij de H.E.T.A., waarbij de meeste kweekers zijn aangeslo ten, de officieele staat opgemaakt van de schade. In totaal zijn er 400 eenruiters en 100 stuks Hein glas vernield. De verzeke ring keert de _schade niet uit in geld, doch is er terstond"bij om het benoodigde glas te leveren, uit haar depot. HOOGMADE Hanze. De afd. Hoogmade-Rijpwe- tering-Oud Ade hield een propaganda-ver gadering voor hare leden en dames en ge- noodigden, waar als spreker zou optreden de heer J. Bakker, directeur van het Han- ze-Bureau, in hotel van Benthen te Rijp- wetering. De voorzitter, de heer H. Bank, opende deze vergadering met den christelijken groet en heette de leden, die nogal goed waren opgekomen en de dames, die aan den oproep gehoor hadden gegeven harte lijk welkom. Inzonder verwelkomde spr. den zeereerw. heer Kwakman, pastoor te Rijp wetering en den heer Bakker. Spr. betreurde het, dat nog velen afwezig wa re gebleven. Hierna herdacht de voorz, onzen bemin den bisschop, mgr. Aengenent. Vervol gens werd door hem besproken en mede gedeeld het zoo onverwachts vertrekken van den geestel. adv., kapelaan Burcksen, die in den korten tijd, dat hij hier geweest is, zooveel voor de vereen iging heeft ge daan en daardoor aller harten had gewon nen. Als herinnering aan de afd. was den kapelaan een theemeubel geschonken. Zijn- eerw. had de toezegging gedaan dezen winter op een ledenvergadering te komen spreken. Hierna werd gezongen: „Aan U, o Ko ning der eeuwen", met begeleiding door den heer Corn. Oudshoorn. Hierna verkreeg de heer Bakker het woord. In breede trekken werd de taak van den middenstand uiteengezet. Een waarschuwend woord werd gericht tot den middenstander, vooral ook tot de dames, om niet in de groote warenhuizen te koo- pen, al is dat eens aangenaam, want de middenstand wordt daardoor benadeeld. Een hartelijk applaus bewees, dat de rede had voldaan en duidelijk was. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd geen gebruik gemaakt. Hierna werden nog verschillende zaken besproken en mededeelingen gedaan aan gaande het winter-program. Dezen winter zal ook een lezing worden gehouden door den zeereerw. heer pastoor Kwakman. Bij de rondvraag kwamen nog enkele wenschen naar voren, die zooveel moge lijk zullen worden uitgevoerd, Door den voorz. werd een bijzonder woord van dank gebracht aan den spre ker, die alles zoo duidelijk uiteen had ge zet De heer Bakker dankte allen en voor al den pastoor en de dames, die getoond hebben mede te leven met den Bond, De Santos-Commissie maakte van de, schoone gelegenheid gebruik en wist nog ƒ4.95 te innen. De voorz. deelde mede, dat van de bloempjes-dagen ruim 76 aan het San tos-comité was afgedragen. Hierna dankte de voorz. allen voor hun opkomst en sloot de welgeslaagde verga dering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is op de nieuwe Rijksstraatweg tegen over de Vinkebuurt een vrachtauto van Onderwater uit Zoeterwoude in botsing gekomen met een wagen van den snel- dignst GroningenRotterdam. De botsing was zoo hevig, dat cabine van de Gronmg- sChe wagen geheel werd ineengedrukt, ter wijl de andere auto, na op het gTasveld te zijn gereden, in de sloot terecht kwam. Alle inzittenden der beide auto's werden, min of meer door glasscherven ernstig ge wond. De onder water zittende auto van Onder water zal door de firma Boot alhier wor den gelicht. De oorzaak wordt geweten aan te veel links rijden van den bestuurder der Gro- ninjgsche auto. Gevestigd: Arie van Leening en ge zin van Nieuwveen Cornells Jongkind en echtgen. van Wilnis Annetje Krab bendam van Schiedam Klaas Louw van Amsterdam Jacobus Th. Meijer en ge zin van Velsen Margaretha C. van der Vlugt, echtgen. van N. A. Groen in 't Wout van Ter Aar Comelis Bogaard van Snelrewaard Pieter den Gouden van Ede Maria E. Edelaar van Noordwijk Antonia Bos, echtgen, van A. van de Stouwe Tjibbe B. Jongsma van Almelo Nies je van der Lede van Bodegraven. Vertrokken: Huïbertus Mulder naar Bodegraven Regina Krap naar Bodegra ven Hendrik Boon naar Leiden Jo hanna Afclona naar Leiden Petrus J. D. G. Vengunst en gezin naar Gouda Wil- helmina B. Swart naar Amsterdam Jo hanna M. Cannegieter naar Leiden Alida J. Groen in 't Woud naar Nieuwkoop Margaretha Bouwmeesters van Heemstede Pieter M. de Moet naar 's-Gravenhage Grada J. Nies ink naar Amersfoort. NIEUWKOOP. Boekhoudcursus. In het vorig winter seizoen is door het bestuur van de St. Jo- sephgezellenvereeniging in het parochie huis een boekhoudcursus georganiseerd, welke gevolgd is door 18 personen, van wie 15 een diploma verwierven. De cursus werd geleid door den heer W. Hoogerwerf, hoek- houdonderwijzer te Noorden. Aangelokt door dit succes besloot de ver- eeniging ook dezen winter gelijken cursus te organiseeren voor haar leden, waarbij tegelijk gelegenheid gegeven wordt voor de niet-leden van hier en elders en ook voor niet-katholieken aan den cursus deel te nemen. De leeftijd moet minstens 15 jaar zijn. De cursus vangt aan op Dinsdag 15 Oct. a.s. en zal gedurende ongeveer 15 weken, één avond per week, gegeven worden. Aanmelding kan geschieden in het Pa rochiehuis op Dinsdagen 1 en 8 October, van half acht tot acht uur.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6