ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ii KH.O. JUBILEUMACTIE. Aan de propagandisten van .,Dr. Schaep- man" die gisteren verhinderd waren onze vergadering bij te wonen deelen wij langs dezen weg mede dat zij het materiaal voor de KjRjO. Jufaileumactie persoonlijk in ont vangst moeten komen nemen op Maandag 30 September a.s. tussdhen 2 en 10 uur bij onzen secretaris H. Lombert, Stations weg 8a, Tevens zullen zij dan een gedrukte korte instructie ontvangen, zoodat de actie gee nerlei moeilijkheid kan opleveren. Wij ver trouwen op Uw tijdige aanmelding. Waar de deelnemers aan deze actie van zelf (d.w.z. zonder eenige kosten) deelne men aan een door den KJt.O. georgani seerde loterij willen wij, gezien ook het algemeen karakter van onze radio-omroep, niemand van deelneming aan deze actie uit sluiten. Ook niet-leden van „Dr. Schaepman" zijn dus van harte welkom. Een ieder die dus aan de actie (en dien tengevolge aan de loterij) wil deelnemen gelieve zich onverwijld aan te melden bij onizen secretaris H. Lomlbert, Stations weg 8a. Zoo als U ervaren zult is het werk dat van U gevraagd wordt niet zwaar. Wij vertrouwen op een massale deelname. Leiden moet een prachtig figuur slaan en niet in de laatste rangen terecht komen. De K.R.O. verdient ons aller hartelijkste medewerking. HetbestuurvanDrSchaepman. DOODELIJKE AANRIJDING Hedenmiddag te ongeveer kwart voor één had op de Breestraat een ernstig on geval plaats. Een taxi in snelle vaart rijdende in de richting Kort Rapenburg reed de onge veer 15-jarige D. aan, die plotseling de straat overstak. Hij werd door de bumper getroffen en aan het hoofd zwaar gewond. Door den E.H.D. werd hij naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Naar wij nader vernemen is de jongen aaai de gevolgen overleden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 1227. Firma J. J. Koning en Zn., Leiderdorp, Achthovemweg 50. Steenbakkerij. Over!. E.: J. Qóning J.J.zn., d.d. 19 Sept. De volmacht van Jho. Ko ning is vervallen. Nieuwe inschrijvingen: 8659. M. Kruider. Leiden, Oostdwarsgracht 8. Han del in meubelen, manufacturen, tapijten, linoleum, dekens, enz. E.: M. Kruider, lei den. 6660. „Maison Suze". Leiden, Korevaar- straat 7a. Kappersbedrijf. Venn.: P. Teske en S. van Zeist. BIOSCOPEN. Luxor. De „4 i j? Musketiers* is *n naam, welke heel zonderling aandoet en toch, als men deze week in Luxor komt, zal het raadsel verklaard zijn. 'n Uitgelezen stel Hon- gaarsche en Oostenrijksehe komieken zijn hier tezamen gebracht om het publiek 'n vroolijken avond te bezorgen. Het zijn Felix Brèssart, Szöke Szakall, Ernst Ve- rebes en Otto Wallburg. Kan mén beter keuze dóén? Eerstgenoemde is professor, de drie andere zijn leden van een orkest dat het wondelwel doet waarbij Wallburg's hond Johnny eveneens „mee speelt". De geschiedenis in deze film is al even vermakelijk als de grappen, die de filmkomieken verkoopen. Zij komt hierop neer. dat de leden van het orkest door 'n meisje aangezien wordt voor 'n beroemd radiozanger, waardoor diepgaande verwik kelingen geborep worden, die haar ont- knooping vinden in de mededeeling, dat de werkelijke beroemdheid zal trouwen. De nu gestoorde liefdes-idylle wordt ech ter toch werkelijkheid, wanneer de juiste toedracht blijkt. Voor de pauze is het Jimmy Cagney, de jongeman met den grijnzenden glimlach, die in „Twee dagen in de Nor" echt van die ouderwetsche sensatie brengt van gooi- en smijtpartijen, van aanhouding en „zitten", van afgewezen en veroverde lief de, van 'n actie en vroólijkheid tenslotte, die 'n gang naar het Luxor Theater zeker beloonen zal. Voor volwassenen 'n inte ressant programma. Trtanou. Twee mooie films prijken deze week op het programma van Trianon. De eerste is ,,De IJzeren Hertog", een historische film uit het begin der 19e eeuw spelende rondom Napoleon's ontsnapping uit Elba en de slag bij Waterloo. Niet echter Napoleon speelt de hoofd rol, zijn persoon komt in deze film niet eens voor, maar de IJzeren Hertog, de hertog van Wellington, prachtig gespeeld door George Arless. Deze historische film is bijzonder char mant. Vooreerst al door de kijk, die zij geeft op het Society-leven en de oorlogen uit dien tijd. Maar vooral óók door de uit beelding van de geschiedenis dier dagen, waaruit men ziet dat de geallieerden uit den laatsten wereldoorlog, die Duitschland en de andere overwonnen vólken wilden vernietigen, niets van de historie hadden geleerd. De verbondenen in het begin der 19e eeuw wilden hetzelfde met hét over wonnen Frankrijk en het was de hertog van Wellington, die zich hiertegen verzet te, zooals Wilson tevergeefs in 1918, zeg gende: dat men dan niet alleen het land maar ook het hèele volk moést vernieti gen. Buiten deze prachtige historische les is deze film bovendien spannend van in houd, rijk van regie en geestig. Wij hebben in weinige films zulk een geestige tekst ontmoet, als hier den IJze ren Hertog in den mond worden gelegd. Bovendien is er nog een grappige liefdes geschiedenis ingevlochten. In 't kort een zeer aanbevelenswaardige film. Maar ook de tweede hoofdfilm zal de belangstelling van velen hebben. En wel omdat hierin de kleine Shirley Temple de hoofdrol vervult, prachtig bijgestaan door Cary Cooper en Caroline Lombart. De inhoud is wat Amerikaansch onmo gelijk en overdreven, maar het spel is prachtig en spannend enmenschelijk. En Shirley Temple zal in „Vaders Eere woord" zeker de harten der Leidenaren stormenderhand veroveren. Casino. Een film, die het Hongaarsche leenrech- telijke leven op bijzondere wijze uitbeeldt; een film, die bekoort door meesleepende zigeunermuziek; een film, die een over vloed geeft van romantiek, zóó'n film ver toont Casino met „Karavaan", waarin Lo- retta Young als gravin Wilma, Charles Boyèr als Lazi de zigeuner-hoofdman en Philips Holmes als luienant Von Tokay de hoofdrollen vervullen. Om op den dag van haar meerderjarigheid een erfenis te kunnen aanvaarden, kiest gravin Wilma den zigeuner Lazi, die haar bij 't wijnoogst feest door zijn bruisende vioolmuziek als 't ware betooverd heeft, ondoordacht tot gemaal. En dan ontmoet ze luitenant Von Tokay tot wien haar hart opeens uitgaat. Lazi bemerkt dit. Hijzelf bemint de zigeu nerin Tinka en daar zijn huwelijk met Wil ma eigenlijk geen huwelijk was, geeft hij haar edelmoedig haar vrijheid terug, waarna hij met zijn karavaan verder trekt. De tweede hoofdfilm is: „Bommen op Shanghai". Als we den naam Shanghai in een filmtitel aantreffen, dan denken we onwillekeurig aan een bandietenbende, aan ontvoeringen per auto of per vliegtuig enz. Nu van dit alles kan men in deze sensa- tioneele film genieten, waarvan men de verschillende gebeurtenissen met spanning zal volgen die boeit van begin tót eind. Casino heeft wederom een programma, dat bij 't publiek zeer zeker in den smaak zal vallen. Voor volwassenen. Lido. Lëidèn trekt komende week de crisis- rimpèls uit het oude voorhoofd, óm het 3 October-feest in ongedwongen jool te vieren. Groote gebeurtenissen Werpen hun schaduw, maar de 3e October werpt zijn feestvreugde vooruit. Het feestvieren krie-, belt de burgerij reeds in het bloed en daarom heeft het Lido-theater deze week een programma opgesteld, om aan dat ge kriebel uiting te geven. Het is een vroo- lijk programma, dat de menschen in een jolige 3 October-stemming brengt. „De Geheime Zender van Londen" is een Engèlsche film. Op humoristische Engel - sche films worden we niet te vaak ver gast. Na de vertooning van „De Geheime Zender van Londen" hebben wij de trek beet gekregen. Zoo'n film smaakt naar méér! Vier jongelui, twee meneertjes en twee schattige dametjes, hebben hun eigen fadiótornróep P. B. Y. geïnstalleerd en weten óp de meest ongeloofèlijke en ver makelijke manieren de politie om den tuin té leiden. Zij beklimmen met hun zender zelfs Big Ben, maar daar komt aan het verhaal een einde. Een dolle jacht langs de restauratie-steigers van Londen's klok- ketorén leidt tot de arrestatie van de schuldigen, die toch weer niét de schul digen zijn. Het vroolijke viertal ontsnapt én viert zijn bevrijding met f^n klinken de kus twee aan twee. Na de pauze komen Stan Laurel en Oliver Hardy hun malle fratsen verkoo pen in „Op het kantje af". De onzin, die de béide heeren de2en keer wéér té berde brengen, doet het publiek huilen van het lachen. Vooral de scène, dat Stan en Oly water drinken uit een put met alcohol, is buitengewoon vermakelijk, evenals de angst, die de dikke heeft voor zijn eigen groote teen, waaraan de dunne met ee«? welgemikt schot een einde maakt Het is flauwiteit van begin tot einde, maar men amuseert zich kostelijk. Een verslag van het laatste „Zomercon- cert" plaatsen wij Maandag. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Personalia. Geslaagd voor het Inge- niéurs-examen Tuinbouw, mej. J. M. van Waverén, alhier. NOORD WIJK. VOOR KONINGIN ASTRED. Plannen voor een gedenkteeken. Sedert eenige dagen is in den kring van Nèdèrlandsche vrouwen een actie gaande, die het gevolg is van een wensch, onmid- delijk na het overlijden van de geëerde Vorstin door enkele harer geuit, om een eenvoudige sobere herinnering aan Konin gin Astrid aan te brengen te Noordrwijk, waar zij haar kinderen aan Nederlandsche handen toevertrouwde en hen meermalen bezocht. Een heel eenvoudige herinnering zal het 2ijn, waarin Nederland's vrouwen haar eer biedige 'hulde neerleggen voor deze Konin gin van het beproefde Belgisch Konings huls en het bevriende België. De burgemeester van Noord wijk, tot wien wij ons ter zake om inlichtingen wènddén, verklaarde géén nadere mede- déeiingen te kunnen doen. VOORSCHOTEN. Bijslagregeling landbouwbedrijven. De loontoeslagregeling is ook van toepas sing verklaard voor de weide- en tuin bouwbedrijven in de<ze gemeente. Ter uit voering van deze regeling is door B. W. een plaatselijke Commissie benoemd, wel ke als volgt is samengesteld: Chr. Eggink, wethouder, lid en voorzit- Tweede Kamen REPLIEK VAN PROF. AALBERSE. Na de betrekkelijke korte redevoeringen van Minister Col ij n en Minister Oud is er gisteren gerepliceerd. De heer Aalberse (R.K.) bestrijdt het betoog van de heeren Albarda en De Geer. Spr. moest op de woorden van minister Colijn destijds wel antwoorden zöoals hij deed. Anders zou hem slechts de onwaar heid of de ontwijking hebben gerest. Beide zouden laf zijn geweest- Verder voelt spr. zich niet geroepen om, als iemand hem moedwillig door een ruit gooit, ook nog de schade te vergoeden. Men kon hem niet verantwoordelijk stellen voor wat in Juli gebeurd is. Te eischen dat spr. een parlementair kabinet zou hebben ge vormd, ware het vervangen van een gewo ne ruit door een spiegelruit. Spr. is nooit op een ministerszetel be lust geweest. Moet hij een kabinet bestrij den, dan doet spr. dat openlijk. Aan conspi ratie doet hij niet mee. Den heer Albarda is spr. dankbaar voor de erkenning, dat er bij spr. nog veel te knippen zou zijn, toen deze hem verweet, als Sainson door DaihliLa, door minister Colijn van zijn kraoht beroofd te zijn. (Vroolijkheid). Er was geen vrouw in het spel. (Vroolijkhëid). De heeren Kersten en Lingbeek zullen mis schien nog wel eens dankbaar zijn, dat er een groote staatspartij is, die strijdt vóór het Christendom, als er gestreden wordt voor het behoud daarvan. Spr. herinnert aan heigeen hij te Gftève ter verdediging van den gouden standaard heeft gezegd. Devaluatie is een rookgor dijn, waarachter veel gevaarlijks verbor gen is. Deflatie geschiedt in open terrein. Hoe Wil de heer De Geer evenwicht ver krijgen tusschen productiekosten en prij zen, als hij zoowel devaluatie als deflatie afwijst? Dan moet er een derde weg zijn. Spr. vraagt niet naar den bekenden weg als hij naar dien weg vraagt. Er is een gerucht buiten de Kamer, dat de heer Colijn en spr. elkaar dwarszitten. Spr. koestert de grootste waardeering voor het karakter, de kennis en de werkkracht van minister Colijn. Spreker heeft behoefte dit hier duidelijk uit te spreken. Vervolgens herhaalt spr. wat hij in Juli aan Minister Colijn omtrent -het vertrou wen van het Kabinet in eigen politiek vroeg. Daarin was niets onbehoorlijks. De conclusie is, dat spreker meent, dat Minis ter Colijn noch hij ongeluk hebben gehad. Spreker heeft gaarne nota genomen van mniister Colijns verklaring, dat het Kabinet niets grievends heeft bedoeld in zijn ontslag- aankondiging. Dit maakt ons, aldus spr„ het vergeten veel gemakkelijker. Gebleken is, dat ook de heer Colijn geen parlementair kabinet heeft kunnen vor men. Om goudafvloeiiing tegen té gaan, én de rust te bevorderen had men misschien na de crisis de beurs enkele dagen kunnen sluiten. Men heeft spr. gezegd, dat hij in zijn rede wiet den vrede hééft gebracht, doch den wapenstilstand. De vaderlandsche historie leert, dat die eens twaalf jaren heeft ge duurd. (Vroolijkheid). Vraagt men nu, of de regeering de overwinning heeft behaald, dan herinnert spr. aan de woorden van GUi- zot: de regeering heeft de overwinning be haald aLs zij weet den vrede te herstellen. Spr. wenscht deze Regeering die over winning toe en wenscht haar een lang le- Ook andere leden repliceerden. En toen is men begonnen met de eigenlijke artikels- gewijze behandeling van het aanhangige bezuinigin gsontwerp ter; W. T. Lekkerkerkèr, werkgever en N. C. Lam'boo, werknemer, leden. Als secre taris van deze Commissie is benoemd C. van Meurs. Inlichtingen worden ten Raadhuize ver strekt. LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Zondag 29 Sept bijeenkomsten te 11.30 uur en te 7.30 uur. Maandag 30 Sept. repetitie tooneeicluib „Adtolif Kolping". Dinsdag 1 Oct. geen Maria-congregatie. Donderdag 3 Oct. te 7.30 uur Biljartclub AJD.O. Vrijdag 4 Oct. tooneelchib Adolf Kol- ping". Zaterdag 5 Oct. te 7.45 uur ontspanning. Zondag a.s. 6 Oct. eerste verplichte leden vergadering. Niemand onfbreke dien avond. Ook de aspiranten-cursus is in vollen gang. Alle aspiranten worden 'e Zondags middags daartoe verwacht. Zijn ér nog niet meer, die zich als adspirant op kiunnen geven? Wij verwachten ook de anderen. Iedér lid traohte eèn ongeorganiseerde ka meraad mede te brengén. KJJVI.V. Zondagmorgen te 7 uur H. Mils, na de H. Communie van de paro- ianen, Génerale H. Communie van den ge- heelen Jóhgnë Middenstand.. Maandagavond te 8.30 uur verwachten wij U in de clübzaal, waar Peter van Rooyen, causeur, ons zal vertellen, ver licht met snelteekeningen en muzikale illustraties. Dinsdag 1 Oct. geen Maria-Cohgregatie. Donderdag 3 Oct. Propaganda-avond van de studieclub. Ben Terheyden zal spre ken. Aanvang 8.30 uur precies. Voor in troducties bij het Bestuu. r ZILK. Sdntosbloempje. Aan den R.-K. Mid denstandsbond hebben B. en W. dezer ge meente vergunning verleend ten bate van „Herwonnen Levenskracht" een bloemp jes-verkoop te houden op Zondag a^. BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus Johannes, z. v. J. F. Seijsener en H. Dunkel. Aria, d. v. J. Vlieland en M. C. Lancel. Johannes, z. V. J. W. Wischmann en F. M. E. Bachmann. Pieter Johannes, z. v. P. J. Meiert en M. d. Velden. Ondertrouwd: N. Blankehstijn jm 26 j. en J. W. Verhoeven jd 20 j. Overleden: M. Kleijn m. 82 j. ACADEMENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: voorbereidend kerkelijk examen de heer C. D. Moulijn, Leiden. Geslaagd zijn voor het examen van apo thekers-assistent mej. A. J. Cramer, Rot terdam, mej. M. Schrammeyer, Rotterdam en de heer H. E. G. Boreel, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN DE NIEUWE PAUSELIJKE INTERNUNTIUS. De nieuwe pauselijke internuntius mgr. Giobbe heeft heden zijn opwachting ge maakt bij den minister van buitenlandsche zaken. TEGEN DE MELKVEE-AFSLACHTING. Een telegram aan den minister. De vereeniging van Veeweiders- en -mes ters in Nederland heeft heden aan den Mi nister vanLandbouw en Vissoherij het vol gende telegram gezonden: .„Melkvee-afslachting beteekent vernie tiging van Nederlandsch roem ten koste van millioenen guldens ten laste van de schat kist zonder dat hiermede eenig resultaat wordt bereikt. De normale toestand der vleeschdistributie is door den verkoop yan blikvleesch ontwricht, zoodat de marktprijs van slachtrijp vee van 700 pond slachtge- gewicht pl.m. f 115.bedraagt. Hierdoor wordt de voornaamste schakel in de vee houderij vernietigd en zoomede dreigt het gevaar voor de volgende jaren van een tekort aan eigen rundvleesch. Dringende hulp is noodzakelijk, welke bereikt kan worden door de marktpositie te verbete ren. Gaarne bèreid tot verdere mondelinge toelichting. Vereeniging van Veeweiders en mes ters in Nederland, secretariaat Ammer- laan, Schipluiden. TELEGRAMMEN VERBITTERDE STEMMING IN ITALIË. ROME, 28 September. (A.N.P.) Dé stemming tegèn de internationale opposi tie tegen Italië is thans bijzonder bitter. Een officieele woordvoerder van de re geering gaf gisteren te kennen, dat Italië nog alleen maar uit beleefdheid jegens de andere volkeren in Genève bleef. Van de kabinetszitting van heden verwacht men geen buitengewone beslissing. BLIJFT ITALIË NOG BONDSLID? GENEVE, 28 September. A.NJ3Naar verluidt heeft de Italiaansche gedelegeer de Alóisi een langdurig onderhoud gehad met den Volken bondas eer etaris Avenöl, waarin hij dezen in kennis zou hebben ge steld van de voorwaarden waaronder Ita lië bereid zou zijn lid te blijven van den Bond. Tevens verluidt, dat een sub-com missie van deskundigen de mogelijkheid heeft bestudeerd neutrale waarnemers met een 8-tal vliegtuigen naar Addis Abeba te zenden, welke in geval van een uitbreken der vijandelijkheden zich on middellijk zullen kunnen begeven naar de betrokken streken, teneinde te constatee- ren wie de aanvaller is. EEN BEWAPENINGSLEENING IN ENGELAND? LONDEN, 18 September. (A.N.P.) De „Daily Express" meldt, dat het Engelsche kabinet het uitschrijven van een bewape- ningsleening ten bedrage van 150 tot 200 millioen pond sterling overwogen heeft. Het plan is aan de deskundigen van het mi nisterie van financiëh m handen gesteld, die de bijzonderheden zullen moeten uit werken. GROOTE BRAND IN DEN DOM TE COMO. COMO, 28 September. (A.NP.) In den grooten koepel van den uit het einde van de 14 de eeuw dateerende dom, waar thans restauratiewerkzaamheden verricht wor den, is gisteravond een brand ontstaan, die zeer veel schade heeft aangericht. Nog te middernacht was de brandweer bezig met bestrijding van het vuur. De dom is een van de belangrijkste kunstwerken van Lom- fa ardije. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. CORRESPONDENTIE. v. cL B. te L. Deze week hebben wij reeds onder correspondentie gemeld, dal wij om bijzondere redenen de plaatsing van uw stuk eenigen tijd hebben "Uitge steld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Sept. Boter. Aanvoer 600 kg. prima Fabrieksboter f 1.60 en prima boe ren boter f 1.55—1.65 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 23 tot en met 28 Sept. Lange turf geen aanvoer f 78 per 1000 ALPHEN a. d. RIJN, 27 Sept. Groenten- velling. Per 100 kg.: Spinazie f 810.30, heerenboonen f 510.20, snijboonen f 15 28, postelein f 3.00J5.20, uien f 2.002.40 per 100 bos: selderie f 0.301.10, peen f 3.20 —4.80, aendijvie f 0.501.20, per 100 stuks kropsla f 1.802.20, bloemkool I f 611, idem II f 2—4, savoijekool f 4.807.20, roo- dekool f 4.305.80, meloenen f 312. Eierenveiling. Aanvoer 2500 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.80—4.30, eenden eieren f 2.602.90 per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 714 cent, Marcel Rouyer 815 cent, Hadley 2040 cent, Claudius Pernet 30 50 cent, Columbia 10—18 cent, Butterfly 10—20 cent, Mac Keiler 814 cent, Wilh. Kordes 1018 cent, Rosalandia 1830 cent, Florex 1018 cent, Phoebe 2040 cent, Wendland 30—56 cént, Chas. P. Kilham 7 16 cent, Editb Helen 3045 cent, Aug. Noack 1020 cént, Else Poulsen 3050 ct., Gloria Mundi 2545 cent, Paul Grampel 1525 cent, Ellen Poulsen 1528 cent, Bïlcircliff 1526 cént, Ingar Ohlson 2045 cent, Kr'aus 3055 cént Chrysanten, groot- bloemig f 0.80^1.50, idem tros 4060 cent, Physalis Franchetti 1220 cent, Clematis Durandi 10^—21 cent, Clematis Prins Hen drik f 0.80—1.00, Clematis The President 30—50 cent, Clematis l'Azursten 90 cent, Tritoma 68 cent, Li gust rum 610 cent 'S HERTOGENBOSCH, 27 Sept. Boter. Aanvoer 14.975 kg., hoogste prijs 1.57, laagste prijs f 1.51, middelprijs f 1.55. KATWIJK a. d. RIJU, 27 Sept. Groenten- veiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 16.10 '2.40, idem II f 1014, roodekool f 9.90 12.10, gelekool f 10—11.80, groenekool f 4.50 6.30, bospeen f 6.10^8.00, per 100 kg.: Eigenheimers f 24, Drielingen f 1.10 1.50, uien f 1.70—2.00, peen f 4.00—5.10. NIEUWVEEN, 27 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 924 kippeneieren f 4.504.80 en 32 eendeneieren f 3.80 per 100 stuks, druiven 20—25 cent per kg., 'handperen 18 cent per kg., sinaasappelen 3 stuks voor 10 cent, en bananen 5 stlrks voor 13 cent. NOOTDORP, 27 Sept. Eierenveiling. Op de heden alhier gehouden eierenveiling werden dé volgènde prijzen genoteerd: Aanvoer 3075 stuks, kippeneieren f 3.60 4.40, eendeneieren f 3.40—3.50, henneneieren f 2.202.85 pér 100 stuks, kippen 50 cent, hanen 3570 cént, konijnen 865 cent per stuk, kaas 1524 cent per pond. NOORDWUKERHOUT, 27 Sept. Veiling „De Eendracht". Dubbele boonen f Ö.40— 1.25, snijboonen f 0.403.20, enkele zöndêf draad f 0.40—1.85, idem met draad f Ö.50 1.20. stok 4075 cent. ROELOFARENDSVEEN, 27 Sept. Groen ten veiling. Druiven 811 cent per pond, bloemkool 29 cent per stuk, andijvie f Ö.50 1.20, sla f 0.50—3.50 per 100 krop, toma ten A 3850 cent, tomaten B 3860 cent, C 38 cent per bak van 25 pond, kassnijboo- nen f 2.75—3.20, Mem stek f 1.25—1.60, snijboonen 75—90 cent per 10 kg. TER AAR, 27 Sept. Centrale Veiling. Snijboonen 40 cent, kassnijboonen f 2.75 3.40, kasstek f 0.852.10, princesseboonen f 0.40—1.35, dubbele stamboonen f 2.60, peulen f 0.70^-2.40, witte pronkers 20—60 cent, spinazie 33—37 cent, postelein 24 cent, uien f 1.00—1.40, kroten f 2.30, radijs f 1.40, peen 24 cent, breekpeen f 1.00 2.30, andijvie 615 cent, sla f 0.50-^4.30, vellen 612 cent, bloemkool 1.512 cent, meloenen 36 eent, komkommers f 1.00 2.00, druiven per pond 10—11 cent, tomaten f 1.502.40, natuur-tomaten f 0.50—2.20, Spaansphe peper 20 cent, roodekool f 4.?0 8.30, savoye kool 7.008.80, witte kool f 4.60, groenë savoye kool f 1.002.40, raap stelen f 0.50, selderie f 0.40, Augurken: grof 25 cent, fijnstippel 25 cent. UTRECHT, 27 Sept. Kaas. Aangevoerd 94 wagons kaas, wegende 31.400 kg. Prijs eerste soort mét rijksmerk f 23—27, dito 2e soort f 20—22, zwaardere f 28.50, alles per 50 kg. ZEVENHOVEN, 27 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 2084 stuks. Prijzen: kippelieieren f 3.554.25, hénneneieren f 2.502.90 en eendeneieren f 2.70 per 100 stuks, kaas 16 cent per pond, druiven 2030 cént per Kg., bananen 15 cent per stuk, kippen 4064 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niét officieel). Berlijn iiiuwt59 60 Londen 7.263/4 New York1.48 Parijs 9.75i/4 Brussel 25. Zwitserland 48 08 Milaan 12.09 Madrid 20.22l/2 0s>°36.65 Kopenhag»53.50 Stockholm 37.50 Praag6.13 Weenen Boedapest Prolongatie 5 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3