DE K.R.O. GAAT FEESTVIEREN. ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. K Het tienjarig bestaan van onzen Omroep Een grootsche herdenking en een mooi plan WAT DE RK.O. DEED. De K.R.O. gaat feest vieren. Het is dit jaar tien jaar geleden, dat onze Katholieke Omroep werd opgericht en in die tien jaar is er zooveel arbeid gepres teerd, dat een meer dan gewone herdenking van dit tweede lustrum wel op z'n plaats is. „Daar is werkelijk geen onderwerp ge weest op godsdienstig of maatschappelijk gebied, of het is in onze programma's be handeld geworden, zeide pastoor Perquin, de actieve vooratter en groote promotor van den K.R.O. in zijn causerie van LL Zondag. Daar zijn geen mannen of vrouwen van eenigen naam geweest, of zij hebben voor onze microfoon gesproken. Wij zijn geen exclusivisten geweest, want óók niet- Katholieken zijn voor onze luisteraars op getreden. Maar vooral ons godsdienstig le ven hebben wij opengelegd voor geheel ons volk. Wij zijn getreden buiten onze kerken en vergaderzalen en in de gelegenheid ge weest onze leer, onze liturgie, onze gods dienstige gebruiken kenbaar te maken, óók voor diegenen, die van ons niets afwisten, omdat vele vooroordeelen hen van ons ver wijderd hielden. Maar nog eens op de eerste plaats hebben wij onnoemelijk veel gedaan voor onze geloofsgenooten, voor u, Katho lieken, die om de veertien dagen op bewon derenswaardig heldere en aangename wij ze u de leer der H. Kerk hebt hooren ver klaren en toelichten in het godsdienston derwijs voor ouderen. Voor u evenzoo vele malen de H. Mis en predikatie, tot stich ting vooral van hen, die de kerk niet kon den bezoeken. Voor u hebben wij uitge zonden al die godsdienstige feesten, die u anders zouden zijn voorbijgegaan en waar van gij 10 jaren lang nu de stille getui gen voor uw luidspreker zijt geweest. Voor n hebben wij gerelayeerd, wat zelfs de verst afgelegen landen op godsdienstig ge bied beleefden. Voor u hebben wij zelfs verschillende malen de stem doen klinken in uw huiskamer van den Vader der Chris tenheid, den Paus, die u zegende". Dat is in vogelvlucht een globale samen vatting van een stuk cultureel en arbeid, welke bij gelegenheid van dit jubileum wel eens in herinnering mag worden gebracht en mag worden voorgehouden ter bewon dering en Het jubileum-plan. Op initiatief van Z.Exc. Minister van Staat, Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck, is een Nationaal Comité gevormd, ten doel hebbend bij deze gelegenheid aan de KIR.O. een feestgave aan te bieden, wel ke zal bestaan uit geldelijke bijdragen, aan geboden door Katholiek Nederland en an dere belangstellenden, te storten in het Jubileum-Bouwfonds. De gelden, in dit fonds bijeengebracht, worden gebruikt voor de noodzakelijke uitbreiding, technische en andere verbeteringen van de K.R.O.-stu dio's. Omdat de studio van de KJR.O. in Ne derland een monument moet zijn, gebouwd door alle Katholieken, die er met trots en fierheid op neerzien en dit radio-bolwerk als het hunne kunnen beschouwen, moet ook voor iederen Katholiek de gelegenheid bestaan om een bouwsteentje bij te dra gen. Daarom werd het volgende plan opgezet: Zondag 6 October des middags 1 uur zal de voorzitter van de K.R.O., Pastoor Per quin voor de microfoon een korte toe spraak houden om iedereen uit te noodi- gen zijn feestgave te schenken. - Op dat oogenblik moet iedere Katholiek in de ge legenheid zijn, gelijktijdig met de vele tien duizenden in den lande, zijn offer, zijn feestgave te storten in een zakje, dait hem enkele dagen te voren is thuisbezorgd en dat zoo spoedig mogelijk daarna door daar toe bevoegden zal worden afgehaald. Zondag 13 October d.a.v. zal des mid dags tijdens de officieele feestvergadering in Utrecht de totale opbrengst van deze act» bekend moeten zijn om als een feest geschenk aan de K.R.O. te worden aange boden. De Jubileum-viering. De [herdenking van het tienjarig bestaan wordt ingezet op: Zondag 6 October, wan neer in alle parochiekerken over het ge- heele land een H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen tot intentie van de K.R.O. Op dienzelfden Zondag des middags om 1 uur Tal, zooals gezegd, de voorzitter van de K.R.O. een korte toespraak houden voor de microfoon en Katholiek Nederland op wekken zijn feestgave te brengen. Op dit gewichtig oogenblik moet allerwege een geldelijk offer in het daarvoor bestemde zakje gedaan worden, waarna dit wordt ge sloten. Onmiddellijk zal de voorzitter de gulle gevers dank zeggen voor hun sympa thie, die zich in deze offerdaad uitte Des avonds wordt een keurig feestpro gramma uitgezonden, wo. de Jubileum-Re vue. Zondag 13 October zal een waardig slot van de jubileum-viering worden: Des morgens zal te Utrecht, het Centrum van ons land, een Pontificale Hoogmis wor den opgedragen, waaronder prol B. Mol- keniboer OP. de feestpredicatie zal hou den. Vanzelfsprekend zal deze kerkelijke viering worden uitgezonden om geheel Ka tholiek Nederland dezen gedenkwaardigen dag te laten meeleven en meevieren. Des middags van 1 tot 2.30 uur zal het bestuur van de K.R.O. recipieeren in het ge bouw „Tivoli", Kruisstraat 1, Utrecht. Om 3 uur vindt dien middag, eveneens in het gebouw „Tivoli" te Utrecht de feest- vergadering plaats, waar de voorzitter van het Nationaal Comité van Aanbeveling voor de K.R.O.: Z.Exc. Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Staat, na mens Katholiek Nederland en andere be langstellenden de feestgave aan de Kit.O. zal aanbieden. Tijdens deze bijeenkomst zal door het versterkt K.R.O.-Symphonie-Orkest (U.S. O.) en het K.R.O.-koor een gecombineerd programma worden uitgevoerd, dat deels door Henri Hermans, deels door Hubert Cuypers zal worden geleid. Ook deze feest- vergadering zal worden uitgezonden. UIT DE GESCHIEDENIS VAN DEN K.R.O. Wie zich den eersten bewogen tijd her innert, toen de Katholieke Radio Omroep werd opgericht, zal er zich zeer bijzonder over verheugen, dat deze thans zijn twee de lustrum viert. Want in den beginne liet het zich niet aanzien, dat de omroep in ons land, en bij zonder de Katholieke, een vlucht zou ne men, zoo groot als deze werkelijk geno men heeft. Het was toen nog zoeken en tasten naar de vorm, waarin zich dat modern apparaat in de samenleving zou moeten ontwikkelen. De regeering had een commissie in het leven geroepen,- welke onder voorzitter schap van jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Bee renbrouck de lijnen zou aangeven, waar langs de Nederlandsche omroep zich zou be wegen. Deze commissie kwam gereed, doch door verschillende omstandigheden kwam het plan daarin voorgestaan, nooit tot uit voering. De Nederlandsche omroep ontwikkelde zich geheel en al naar de aard van ons volk, dat met zijn groote liefde voor vrij heid en onafhankelijkheid zich een be staansvorm koos, die geheel verschillend van die in andere landen van Europa en gebaseerd op eigen initiatief en eigen vrij willige bijdragen in staat zou zijn, eigen levensopvatting en eigen levensovertuiging door den aether te verspreiden. Zoo ontstonden de vier groote omroepen in Nederland, zoo ook de Katholieke. Uit eigen kracht werd hij begonnen, met vrijwillige steun werd hij in stand gehou den en daarom kon hij zijn vrijheid en on afhankelijkheid bewaren en werd hij een unicum in de wereld, in staat om de Katho lieke cultuur in al haar verschillende uitin gen onder het volk te berngen. En juist die vrijheid en onafhankelijkheid waren ook de reden, waarom de Katho lieke Radio Omroep in de volle zin van het woord nationaal was, spontaan nationaal, niet gedwongen en van bovenaf opgelegd, zooals met een staatsomroep het geval zou zijn. Altijd sprak, wanneer er nationale feesten of nationale rouw was, door zijn uitzendingen heen een echt Nederlandsch hart, en iedere ware Nederlander heeft het gevoeld, daar klonk ook in door een geest van liefde voor het vaderland, voor het vorstenhuis, voor alles wat de samenhoo- righeid ander ons volk steeds inniger en hechter kon maken, die nooit bedriegelijk was. Zoo mag de K.R.O. thans, nu hij het ju bileum van zijn 10-jarig bestaan viert zich verheugen in de sympathie van duizenden in ons land, een sympathie, die zich veel verder uitstrekt dan het volksdeel, waar van hij als vertegenwoordiger in de aether optreedt. IMTERPAROCHIEELE RECHTZAKEN EEN AUTOMATEN-KWESTIE. In Hillegom bestaat een gemeertelij- ke verordening, welke het plaatsen van automaten met consumptie-artikelen e.d. verbiedt. Een winkelier had echter in een poort naast-zijn winkel een chocolade-auto maat opgehangen zonder vergunning van het gemeentebestuur. De winkelier meen de, dat dit niet noodig was, aangezien de poort geen openbaar terrein was. Daar in de gemeentelijke verordening evenwel de bepaling stond, dat het verbo den was automaten te plaatsen al dan niet op openbare terreinen, werd de winkelier door den Haarlemschen kantonrechter tot 3.boete veroordeeld. Van dit vonnis ging de winkelier in be roep bij de Rechtbank te Haarlem, daar volgens zijn oordeel de verordening niet verbindend was, omdat zij ook gold ten opzichte van automaten, welke niet op openbare tereinen waren geplaatst. Het O. M. achtte de verordening wel ver bindend en vroeg bevestiging van het von nis van den kantonrechter. De Rechtbank zal op 10 October uitspraak doen. is een gevaar lijk Optimist EEN REIS, EEN HULDE EN NOG WAT. X. Wanneer iemand in Leiden op de Bree straat wandelt, zoo ongeveer bij het Post kantoor, dan zal hij zich wel eens afvra gen waar of dat „breede" eigenlijk te vin den is. Maar toch, onze Breestraat is hier en daar nog breed'. In Keulen is dart; anders; daar is de Breitestrasse zoo breed als de Kalverstraat in Amsterdam. In Keulen is men mogelijk gauw tevreden met zoo'n naam, want de breedte was die a la een Leidsch steegje. Er waren daar enorm veel winkels. De meesten waren voorzien van een „arisch kenmerk" en hadden op hun vensters den titel geplakt „Deutsches Geschaft". Ja, je moet wat doen voor je brood. Bij de zaken van joden vindt men natuurlijk dart op schrift niet, dat zijn geen menschen met rechten, die hebben alleen maar plichten. De „Schupo's" lijken mij gemoedelijke typen. Die kerels kijken tevreden naar alle menschen, loopen met geen dolk en enorme laarzen, lezen op him gemak een ochtend blad en zien er bovendien welvarend uit. Of dat soms van het bier is? Ook mogelijk. Op het groote plein bij de A post el enk ir- che marcheerden reeds de groepen der Hit- Ier-jugend. Nota bene, negen uur in den morgen. Als je dat ziet, begrijp je de klacht der priesters, dat n.L aan de leden der H. J. geen tijd gegund wordt om hun gods dienstplichten waar te nemen. De totali- teitsgreep is daarin zoo volkomen, dat de Kerk niet meer telt. En toch zegt de bruut Göring „es ist nicht wahr". Zeer opmerkelijk bij alle armoede, welke in Duitsohland heerscht, is de pracht van uittrekkende S.S. en S.A. groepen. Niet dat er aan die menschen zelf zoo veel te zien is, maar wel aan het materiaal. Piekfijn in 't pak, prachtige auto's en splinternieu we motorfietsen. Men waant zich in een schatrijk land, zoo perfect als dat er uit ziet. „Noch Geld genug dafür" merkte een der onzen op. En een Duitscher naast ons fluisterde: „Göring ist ja auch so einfach geheiratet" Göring is immers ook zoo eenvoudig getrouwd! Er is nog gevoel van humor bij de Duitschers. Gelukkig. Al blijft het ook zonde van de centen. In een rustig en niet te duur salon zijn we toen maar ijs gaan eten. De zon rees steeds hooger en de hitte werd al weer voelbaar en als men dan nog gaat staan kijken naar die druk-doende, uittrekkende Germaantjes, met dreunende marschliedjes over bloed en eer, dan zou je op kookpunt komen. U begrijpt, om dat te voorkomen zijn we ijs gaan eten! Veel tijd voor een groote wandeling ont brak. 't Werd te warm ook. Dan maar terug naar het Gezellenhuis, waar toch om 10 uur verzameld werd voor de feestvergadering. Kolpings Lijfwacht stond er al klaar met de vlaggen en van alle kanten kwamen de Gezellen. Die een al te ver glippertje ge maakt hadden kwamen per taxi thuis; ze moesten er bij zijn. Dat was daar een komen en gaan van van je welste. Die binnenplaats leek Baby- Ion weL Alle „talen" werden gehoord, fat soenlijk Duitsch, plat-Duitsch, half om half (aanbevolen voor wie 10 woorden Duitsch kent!) en onze mooie dialecten als daar zijn Amsterdamsch, Haarlemsch, Leidsch, Haagsch en Rotjeknaus. En niet te vergeten de onvervalschte West-Friezen en de „goei Brabers". Herr Winkler, de rijks-Senior van Duitschlamd, een krachtige figuur met fon kelende oogen achter een paar donkere brilleglazen, had de leiding. Zijn „Achturig" klonk als een roffel. De Praesidenten ston den klaar voor het entree. En toen begon een nieuw hoogtepunt van de bedevaart. SEVERUS. GEZOND OPTIMISME. 't Is modderen in de wijde wereld. Oor logsrumoer en wapengekletter worden al om vernomen en in de Middellandsche Zee zal binnenkort een slag geleverd worden op leven en dood. Het kan toch gek loopen. Pas een paar maanden terug verzekerde Dudtschland niets dan vrede te willen en nu schijnen ze Litauen een ietsje te willen besnoeien. Dat is bepaald vredelievend. Waarempel, je zou bij al dat gerommel ziek worden. Maar.... wij hebben een steunpunt, ons geloof. Laten er rijken ineenstorten en vorsten huizen verdwijnen, de Kerk blijft. Laat Moskou of Berlijn een schandelijke theorie tot praktijk maken, de Kerk leeraart het eenig juiste voor het practische leven. Laat een dwalende stakker onzen grooten Poels beleedigen of een onkreukbaar staatsman beschimpen, wij weten „aan de vruchten zal men ze kannen." t Is modderen, helaas ook in ons vader land. Menschen, die al him gaven in dienst hebben gesteld van Kerk en Maatschappij oogsten nu ondank. Menschen, die we steeds hebben gemist bij den opbouw van een organisatorisch, katholiek leven en bewe- EERSTE VRIJDAG. N.B. In deze week dagelijks Gloria en Credo. De gewone Prefatie, behalve Zon dag. Dagelijks, uitgezonderd op Zondag en Dinsdag, het voorgeschreven gebed tot den H. Geest (Zie votiefmis v. d. H. Geest). Dit gebed wordt gebeden als laatste gebed, alleen op Zaterdag als het voorlaatste. ZONDAG 29 Sept. Kerkwijdingsfeest van den H. Aartsengel Michaël. Zestiende Zondag na Pinksteren. Mis: Benedicite. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. 16e Zon dag na Pinksteren. Prefatie v. d. Allerhei ligste Driëenheid. Kleur: Wit. Op den 8en Mei herdacht de H. Kerk de verschijning van den H. Aartsengel Mi- caël op de berg Gargano in Apulië, tijdens het Pausschap van Paus Gelasius I. Ter herinnering aan die verschijning werd een kerk gebouwd op die berg, toe gewijd aan den H. Aartsengel Michaël. Vandaag wordt van die kerk door de ge- heele Kerk gevierd de wijding en tevens den H. Michaël vereerd als Beschermer der Christenheid. MAANDAG 30 Sept. Mis v. d. H. Hiero- nymus, Belijder en Kerkleeraar: In medio. Klem-: Wit. In het jaar 331 werd de H. Hieronymus te Stridon geboren. Vanaf zijn vroege jeugd ontving hij onderricht in de katho lieke godsdienst en in verschillende weten schappen. Als jongeling naar Rome ge zonden ter voltooiing van zijn studiën, werd hij op de verkeerde weg meegesleurd door het slechte voorbeeld van zijn omge ving. Weldra evenwel deden zijn gods dienstige gevoelens, welke hem van zijn jeugd af bezielden, de verkeerde weg weer verlaten en begon hij een leven van boete in de eenzaamheid, waar hij vier jaren verbleef. In 377 liet hij zich tot pries ter wijden. Zijn voornaamste bezigheid is geweest de studie der heilige boeken. Hij wordt geroemd als de grootste kenner en uitlegger van de H. Schrift. DINSDAG 1 October. Feestdag v. d. H. Bavo, titelheilige van de Kathedrale Kerk te Haarlem en Eerste Patroon van de Bis schopsstad. Mis: Gaudeamus: (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Kleur: Wit. De H. Bavo, op het einde van de zesde eeuw geboren, leidde eerst een wereldsch en losbandig leven. Doch bekeerd door het deugdzaam leven van zijn dochter, begon hij een kluizenaarsleven, in heldhaftige graad belevend de christelijke leer, waar in hij was onderricht door den H. Aman- dus. Bavo stierf in de zevende eeuw te Gent. In Haarlem wordt de heilige als be schermer vereerd, omdat, volgens de over levering, de inwoners van Haarlem, door St. Bavo aan te roepen, gered zijn uit een groot gevaar. WOENSDAG 2 Oct. Feestdag v. d. H. Engelbewaarders. Mis: Benedicite. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Bavo. Kleur: Wit. „Gezegend zij God, Die ons Zijn Engel zond om ons voor te gaan en te bewaren op de weg en ons te leiden naar de plaats, ons bereid. Slaan wij acht op hem en luis teren wij naar zijn inspraken". (Kerk. Getijden). DONDERDAG 3 Oct. Feestdag v. d. H. Teres ia v. h. Kindje Jesus, Maagd. Mis: Veni. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Bavo. Kleur: Wit. Als negende kind van het dóór en dóór godsdienstige echtpaar MartinGuerin werd Teresia den 2en Januari 1873 gebo ren te Aleneon in Normandië. Op buiten gewoon jeugdige leeftijd trad zij den 9en April 1888 in de Karmel. Daar heeft zij negen jaren doorgebracht. Uit de H. Schrift leerde zij hoe zij een groote heilige kon worden, n.L door zich in gedachten en handelingen tegenover God te gedragen als een kind tegenover zijn vader. Teresia heeft dat gedaan en noemde dat ,,haar kleine weg" en kostte haar iederen dag offers. „Geloof niet" zoo heeft zij ge zegd, „dat een kleine weg volgen betee- kent een weg volgen van rust, van zoet heid, van geestelijke troost. Ach, het te- gendeel is maar al te waar. Men moet er op voorbereid zijn om geslachtofferd te worden zonder eenig voorbehoud". Iederen dag behaalde zij vele overwin ningen op zich zelf in het buitengewoon stipt volbrengen van hetgeen haar dage- lijksche plicht was en dat uit ware, zui vere liefde voor O. L. Heer, zonder in het minste zichzelf te zoeken, integendeel, zij was een voortdurende offerande van zich zelf aan God. Maar „ik heb er geen spijt van, dat ik me heb overgeleverd aan de liefde" sprak zij op den laatsten middag van haar leven. Moge de heldhaftige heilige Teresia ons helpen haar te volgen in held haftigheid op de kleine weg van onze da gelij ksche plichten. VRIJDAG 4 Oct. Mis v. d. H. Francis- cus van Assisië, Belijder: Mihi autem. 2e gebed v. h. actaaf v. d. H. Bavo. Kleur: Wit. N.B. Wegens den eersten Vrijdag is ge oorloofd een gezongen Votiefmis v. h. H. Hart van Jesus. Mis: Cogitationes. Gloria. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. In 1182 werd Franciscus te Assisië ge boren als zoon van een rijken lakenkoop man. Ook Franciscus werd voor den laken handel opgeleid. Tot op zijn eerste jonge lingsjaren was hij een gewone brave jon gen, een beetje lichtzinnig. Bijzonder eigen was hem de milddadigheid jegens de ar men. Een ernstige ziekte brengt hem tot dieper nadenken, maar maakt hem nog niet tot de „heilige". De genade Gods treft hem ten volle en beslissend bij gelegen heid van een feest, waarbij hij volgens de gewoonte van die tijd en die plaats als „tafelkoning" optreedt. Hij vindt van dat oogenblik af geen smaak meer in aardsche goederen, trekt zich terug, begint zijn le ven van onthechting en verbindt zich aan „Vrouwe Armoede". Zijn geest heeft hij vastgelegd in de Orde der Franciscanen, in 1209 door Paus Innocentius III goed gekeurd. ZATERDAG 5 Oct. Mis van den dag on der het octaaf v. d. H. Bavo: Gaudeamus (als op 1 Oct. in het feesteigen der Heili gen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. vorige Zondag; 3e v. d. H. H. Placidus en Gezel len, Martelaren; 4e tot den H. Geest; 5e voor den Paus. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. vorige (16e) Zondag na Pinksteren: Miserere. Geen Gloria. 2e ge bed v. h. octaaf v. d. H. Bavo; 3e v. d. H. H. Placidus en Gezellen; 4e tot den H. Geest; 5e voor den Paus. Geen Credo. Kleur: Groen. IN DE KERKEN DER E.E. P.PP. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: Het Octaaf v. d. H. Bavo wordt niet ge vierd. Vanaf Woensdag geen gedachtenis v. d. H. Bavo. Donderdag geen Credo. DINSDAG. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. Z. Z. Joannes van Du- kla en Nicolaas van Furca Polena, Belij ders. DONDERDAG. 2e gebed v. d. Vigilie v. d. H. Vader Franciscus; 3e v. d. overbren ging v. h. lichaam der H. Clara; 4e tot den H. Geest VRIJDAG. Feestdag v. d. Serafijnschen Vader, den H. Vader Franciscus van Assi sië, Belijder. Mis: Gaudeamus. Geen Ge bed tot den H .Geest. Prefatie v. d. H. Franciscus. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Felix Meda, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H. H. Pla cidus en Gezellen; 3e v. h. octaaf v. d. H. Franciscus; 4e tot den H. Geest; 5e voor den Paus. Prefatie v. d. H. Franciscus. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. gen, of die daarin slechts de breekijzers hanteerden, die wanen zich nu de meesters van morgen. Ontreddering alom en weerzinwekkende wereldverdwazing. Maar wij, vooral juist de jongeren, moe ten behouden wat we hebben. Trouw aan ons geloof, trouw aan de Kerk, trouw aan het vaderland. Die trouw eisobt offers en legt plichten op. Durft die aanvaarden. Gezond optimisme, hou-dat-vast! S. M. VOOR ONS DISTRICT. Maandagmiddag vergadering distrdctspre- sidenten. Maandagavond vergadering districts senioren. Aller opkomst gewenseht. DE UITVOERINGEN OP 13 en 14 OCT. Het is nu zoo geregeld, dat op de komen de feestavonden de eigen clubs voor zang, muziek en tooneel een varieerend program ma uitvoeren. De tooneelolub speelt een spannend en vroolijk spel „De trein der verschrikking". Bovendien wordt gezorgd, dat in de Gehoorzaal alles goed verstaan baar is; waarvoor een geluidversterker wordt aangebracht. Voor beide feestavonden zijn kaarten te koop a 30 cent bij de volgende adressen: W. Boogers, Rapenburg 52; P. Oostdam, P. Kerkkoorsteeg 17; A. Uphoff, Oude Sin gel 154; H. Klein, Haarlemmerstr. 122a en C. Otten, Gasstr. 22. Vervolgens zal een heel leger jongens en meisjes hun best doen kaarten te verkoopen. Wij rekenen op uw belangstelling. DAMMEN EN SCHAKEN. Donderdag a.s. begint het schaken. Deelnemers kunnen zich nog melden bij J. Slegtenhorst. Voor nieuwe spelen is ge zorgd. In het dammen is zich bekwamen ook noodig. Daarom, speelt oefenpartijen; na het StichtLngsfeest begint een competitie. BIBLIOTHEEK. Het gaat goed, maar het kan nog beter. Vooral voor de abonnementen vragen we de aandacht. Voor 1.50 kan men tot het volgende jaar Juni 2 boeken per week ha len. Gezellen, Gehuwden etc. de wacht is op u. MEDEDEELENGEN. Maandag 7 Oct., van 8 tot 9 uur 's avonds, moeten de Gezellen beneden de 21 jaar als mede de aspiranten him kaarten voor het Stichtingsfeest komen halen in het Gezel lenhuis. De anderen 'krijgen ze thuis. Wie geeft zich op voor onze boekhoud- cursus? Nogmaals: in aanmerking komen alleen jongens van 1725 jaar mits zij lid zijn van onze Gezellenv ereeniging of van een Gezellenvereeniging in de omtrek. Ver volgens ook gehuwde leden en donateurs, en tenslotte zoons van gehuwde leden of donateurs, zoo zij nog geen 17 jaar zijn. Donderdag 19 Sept. l.L hadden wij voor t eerst van dit seizoen onze maandelijk- sche bijeenkomst voor de gehuwde leden, 't Was een geanimeerde vergadering, de opkomst viel niet tegen. Plannen werden beraamd voor V komende seizoen. Een cir culaire zal gezonden worden aan al onze gehuwde leden, en ook aan de buitengewo ne begunstigers, want zij behooren er ook bü. Wij hopen dat er actief gewerkt zal worden, en dat deze activiteit zichtbare re sultaten zal opleveren in 't komende sei zoen. Na afloop van de vergadering zal de zaal en ook 't bovenzaaltje voor de gehuw den zijn opengesteld om zich te ontspannen. In de volgende bijeenkomsten zal er prijs- biljarten zijn en kaartwedstrijden worden Zondag IJ. had 't Kempermanfonds een avond georganiseerd ten bate van boven genoemd fonds. Alles goed verloopen, een volle zaal, een mooie film. Jongens, wij zijn op den goeden weg. Zoo moet er gewerkt worden. Wie geeft zich op voor 't Kemperman fonds?

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13