RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN De storm op de kust. Toch nog meer scheeps rampen. - De Poolster met vijf man vergaan. De kustwacht te Rottumeroog heeft gis terochtend aan het reddingstation te Oostmahorn gerapporteerd, dat zij in de Wester-Eems, ter hoogte vein ton W. F. een stuk van een mast en een laadboom met gaffel boven water heeft zien uitsteken, terwijl voorts veel wrakhout in de nabij heid van genoemde plek ronddrijft. Het materiaal maakt den indruk, dat het ge zonken vaartuig een betrekkelijk nieuw «chip moet zijn geweest. Waarschijnlijk heeft men' hier te doen met een motor scheepje met hulpzeil, dat gisternacht ter plaatse met man en muis moet zijn ver gaan. Aangezien van het gebeurde niets is bemerkt, terwijl de kustwacht voortdurend op haar post is geweest, neemt men aan, dat de scheepsramp zich in zeer korten tijd heeft afgespeeld. De loodsboot van Oostmahórn bevond zich Woensdagavond om negen uur nog in het gebied, waarin het schip is vergaan, doch ook de beman ning van dit vaartuig heeft niets van het gebeurde bemerkt en ook geen noodseinen waargenomen. Met het oog op het slechte weer is de loodsboot ten naar Oostmahorn teruggekeerd. Gistermiddag is op het strand van Schiermonnikoog een witgeschilderde vlag- gestok aangespoeld, welke waarschijnlijk van het gezonken schip afkomstig is. Op het eiland worden thans verdere nasporin gen gedaan naar andere voorwerpen, wel ke eventueel aan land zijn gespoeld, als mede naar de lijken van de opvarenden. De motorredingboot „Insulinde" van de Noord-Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij, onder commando van schipper Toxopeus, is gistermiddag om twaalf uur, toen het bericht werd ontvangen, naar de plek des onheils vertrokken. Verder stelt de reddingboot een onder zoek in naar een tweede wrak, dat door de kustwacht te Rottumeroog is gesigna leerd. Men heeft namelijk vanaf het eiland een drijvend wrak waargenomen, in welks nabijheid zich een groote sleepboot be vond. In de mast kon men iets zwarts zien en met uitte de veronderstelling, dat dit menschen zouden kunnen zyn. Gistermiddag om vier uur bevond het wrak zich in Noord-Noordoostelijke rich ting van Rottumeroog. De „Insulinde" sein de van Borkumeroog, dat men niets meer van het wrak heeft kunnen vinden. Men veronderstelde toen, dat'het wrak, dat zich nagenoeg geheel onder water bevond, door een Duitsche sleepboot inmiddels de Oos- ter-Eems zou zijn opgevaren. Gisteravond te tien uur is de motor reddingboot „Insulinde" in de haven te Oostmahorn teruggekèerd. Schipper Toxo peus kon niets anders rapporteeren, dan dat van het drijvende wrak niets kon wor den ontdekt, zoodat, zooals reeds gemeld, moest worden aangenomen, dat het inmid dels was weggesleept. Op de Wester Eems heeft men het wrak van het kleine scheep je aangetroffen, doch men heeft niet kun nen uitmaken met welk vaartuig men hier te doen heeft. Thans wordt nagegaan, of er hier te lande ergens een schip vermist wordt. Nader wordt gemeld: Het wrak, dat in de Wester-Eems boven water uitstak is, naar wij vernemen, ver moedelijk het .223 ton metende motorschip „Poolster" van kapitein R. J. Kajuiter, te Groningen. Aan boord bevonden zich vijf personen, wier namen behalve die van den kapitein nog niet bekend zijn. Kapitein is de zoon van den eigenaar van het schip de heer Kajuiter Jr. Allen zijn waarschijnlijk omgekomen. De heer Kajuiter Sr. herkende de mast en vlaggestok, die boven water uitstaken als onderdeelen van zijn motorschip de „Poolster". DAME DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag heeft op den Oranjesingel te Nijmegen een doodelijk ongeluk plaats gehad. De chauffeur C. M. W. uit Ubbergen kwam in groote vaart met zijn auto den Singel oprijden, toen een omstreeks 50-ja- rige dame den weg wilde oversteken. Zij werd door den wagen gegrepen en bijna op slag gedood; de chauffeur, die da delijk remde, had niet kunnen voorkomen, dat de vrouw een twintigtal meters werd meegesleurd. De politie heeft de auto in beslag geno men. Het stoffelijk overschot van de dame, waarvan de identiteit nog niet kon wor den vastgesteld, is naar het Sint Canisius- .ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. AUTO IN BOTSING MET MOTORFIETS. Motorrijder en duo-passagier in een sloot. Gisteravond is in den Houtrakpolder te Halfweg op den hoek van den Machineweg en den Niewen Betonweg Amsterdam Velsen, een ernstig ongeluk geschied. Uit de richting Velsen kwam een perso nenauto, welke werd bestuurd door den heer A. v. H, inspecteur van het P E. N. te Wormerveer. Deze wilde naar links den Machineweg oprijden en stak daartoe de richtingwij zer uit. Op dat oogenblik naderde even eens tut de richting Velsen met groote snelheid naar schatting ongeveer 100 K.M. een motorrijder met duo-passagier. Door het naar links uitwijken van den automobilist, kwamen beide voertuigen met elkaar in botsing, waarbij zoowel de motorrijder als de duo-passagier voorover in de sloot langs den Machineweg terecht kwamen. Omstanders schoten, onmiddel lijk toe om de helpende hand te bieden. Het bleek, dat de motorrijder de 27-jarige A. Rademaker uit Amsterdam er het ergst aan toe was. De duo-passagier, zijn broer C. werd slecht licht aan een der handen gewond en kon zichzelf uit het water red den. De motorrijder zelfs echter was ge heel onder water verdwenen, doch kon spoedig op het droge worden gebracht. Hij heeft een hersenschudding bekomen en klaagde over pijn in de borst. De man is naar het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam overgebracht. Zoowel de motor als de auto werden ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. De politie maakt van een en ander pro ces-verbaal op. DOOR EEN DORSCHMACHINE GEGREPEN. De landbouwer E. Klein te Wychen werd bjj het dorschen door de machine gegre pen en eenige malen rondgesleurd. De man werd zwaar gewond en bewusteloos gevonden. Na verbonden te zijn is hij on middellijk naar het Canisius-ziekenhuis vervoerd, waar hij tot nu toe nog steeds bewusteloos ligt. Zijn toestand is levens gevaarlijk. AAN BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De heer Nieuwenhuis, die te Olst tus- schen de veerpont en een wagen bekneld geraakte, is in het ziekenhuis te Deven ter aan de bekomen verwondingen bezwe ken. De 36-jarige onder-baas der Philips- fabrieken, L. van Dijk, die Woensdag bij werkzaamheden op het laboratorium te Eindhoven tengevolge van het vlam vatten van zijn kleeren bij het werken met zilver- nitraat ernstig gewond raakte, is gister morgen aan de bekomen verwondingen overleden. HEVIGE VUURZEE TE DEN OEVER. Woon- en winkelhuis en een kolenopslag- plaats in vlammen. Gisternacht heeft aan den Gesterweg te Den Oever een hevige brand gewoed, waarbij een woon- en winkelhuis, en een kolenopslagplaas, alles toebehoorende aan den heer C. Doves, in vlammen zijn opge gaan, meldt de „Tel." De heer D. was te halfeen met zijn vrachtauto thuis gekomen, welken hij in de garage had geplaatst. Even later bemerk te hij, dat zijn auto in de garage in brand stond. In minder dan geen tijd had de ge- heele kolenopslagplaats vlam gevat en voordat de brandweer ter plaatse was, kon ook reeds aan behoud van het woon- en winkelhuis niet meer worden gedacht. Met man en macht heeft men in het stormach tige'weer moeten wérken om de belenden de perceelen, waaronder enkele netten- opslagplaatsen, te behouden, hetgeen ten slotte mocht gelukken, nadat ook uit Hyp- polytushoef de motorspuit ter assistentie was aangekomen. Verzekering dekt de schade aan het tot den grond toe afgebrande woon- en win kelhuis met inventaris. De kolenbergplaats met inhoud en de vrachtauto waren ech ter niet verzekerd. Een locomotief van den aannemer H., welke zich op het erf bevond werd eveneens een prooi der vlammen. HUIS AFGEBRAND Uit Rosmalen wordt gemeld: Gistermor gen ontstond te Kerkwijk brand in het woonhuis van den arbeider K. Ringering. De brand is te wijten aan het spelen met vuur, door kinderen Het geheele huis, waarin ook een winkel in galanterieën was gevestigd stond in een ommezien in lichter laaie. Hoewel de politie en de brandweer spoedig ter plaatse waren, kon het pand niet behouden worden. Hét brandde geheel af. Twintig konijnen kwa men in de vlammen om. Van de inboedel kon niets gered worden. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. DOODELIJK SCHOT AAN DE GRENS. Elfjarige jongen neergelegd. Uit Venlo wordt aan het „Hbld." gemeld: Woensdagavond is in de buurt van het café „Hollandia", even over de Duitsche grens nabij Arcen, in de onmiddellijke nabijheid van zijn woning, een elfjarige jongen, zoon van den op de hoeve Groot Heesecker wo nenden landbouwer, door een Duitsche grensbeambte doodgeschoten. De jongen kwam, vergezeld van een knecht van de boerderij, uit een van de op Hollandsch gebied gelegen grenswinkels en passeerde den weg naar Walbeek om zich naar huis te begeven, toen beiden door Duitsche grensbeambten werden gesommeerd halt te houden. Toen hieraan niet onmiddellijk werd voldaan, werd een schot afgevuurd, en stortte een der personen neer, terwijl de andere de vlucht nam.- De getroffene bleek een ons tabak en eenige sigaren bij zich te hebben, die hij zijn vader wilde cadeau geven op zijn verjaardag. Het is de eenige zoon uit een groot gezin. INBRAAK IN DEN HAAG. Naar thans eerst bekend wordt is op 15 September j.l. ingebroken ten huize van de weduwe F. aan de Laan Copes 97 te Den Haag. Ontvreemd zijn daar effecten ter waarde van 8000, een spaarbankboek je met 436, 100 gulden aan contanten, be nevens gouden tientjes en een groot aantal sieraden. Dit alles bevond zich in een brandkast, waarvan de sleutel in de lin nenkast .bewaard werd. Deze sleteul is door de<n) dader(s) gevonden en zoo kon men gemakkelijk zijn gang gaan. ONVOORZICHTIGE KANOVAARDER BEHOUDEN. De kanovaarder, Duin, die met zijn ran ke vaartuig uit IJmuiden was vertrokken voor het maken van 'n wereldreis en van wien men vreesde, dat hij tijdens de stor men, welke de vorige dagen hebben ge woed, zou zijn omgekomen, blijkt nog in het land der levenden te zijn. Hij heeft zijn bivak opgeslagen op het strand tusschen Z andvoort en Noordwij k, waar hij van zijn kano een geïmprovi seerde slaapplaats heeft gemaakt. Af en toe moet hij een fiksche wandeling maken om proviand in te slaan. FRAUDE MET STEUNGELDEN Directeur Gemeentelijken Dienst staat terecht Voor de Haarlemsche rechtbank stond gisteren terecht de 34-jarige heer V., oud- hoof d van den Gemeentelijken Dienst voor Arbeidsbemiddeling en steunverleening te Hillegom, als verdacht van verduistering van steungelden. De heer V maakte hand- teekeningen na van werkloozen, die weer aan den arbeid waren gegaan en dus geen steun meer kregen. Op die handteekenin- gen inde de heer V. de zoogenaamd voor de werkloozen bestemde steungelden, wel ke hij in zijn eigen zak stak of die hij ge bruikte om verschillende uitgaven voor zijn kantoor te bestrijden. Ongeveer twee jaar geleden, toen de burgemeester afwe zig was en wethouder Klaver, in verband met de ziekte van wethouder Vermeer, de zaken waarnam, kwam een en ander aan het licht. De heer V, is toen onder strenge controle gehandhaafd, doch, daar hij be schuldigingen tegen den burgemeester ging uiten, werd hij later gearresteerd en ge schorst. Over deze zaak is in den Gemeenteraad van Hillegom heel wat te doen geweest. Op gestelde vragen deelden B. en W. mede dat steuntrekkenden niet benadeeld waren en de schade ten laste van het Rijk zou komen. Er waren 7 getuigen gedagvaard, onder wie de burgemeester van Hillegom. Mr. W. Huynen verdedigde den heer V. De officier van Justitie zeide, dat ver dachte zoowel valschheid in geschrifte als verduistering gepleegd heeft. Het was moeilijk uit te maken of verd. 500 of 600 gld. heeft verduisterd., Hij heeft veel meer valsche handteekeningen gezet, dan hem tenlaste zijn gelegd, maar voor de straf zaak waren die andere valsche handteeke- ningen van geen belang. Verd. doet voor komen alsof hij gehandeld heeft op insti gatie van wethouder 1 Klaver, doch spr. heeft ervaren, dat tegen wethouder Klaver niets is in te brengen. Wel verwondert het spr. dat wethouder Klaver niet onmiddel lijk den burgemeéste» van een en ander op de hoogte heeft gebracht, toen hem de fraude bekend werd. Het reclasseerings- rapport is gunstig, maar spr. acht het feit te ernstig, dan dat hij een voorw. straf kan vragen. De eisch luidt: 4 maanden gevan genisstraf. De verdediger verzocht dringend het dezer dagen gereed gekomen rapport van de deskundigen, die in deze zaak een onderzoek hebben ingesteld, bij de berech ting in aanmerking te willen nemen. Spr. wees erop, dat verd. in het geheel niet be rekend was voor zijn taak en overladen met werk. Hij kreeg veel te weinig geld voor de inrichting van zijn dienst en, toen er dan ook geld bij moest, zei men hem: zie maar dat je eraan komt Dat is voor verdachte aanleiding geweest het geld te verduisteren ten behoeve van de inrich ting van den dienst en zoo is hij er ook toe gekomen om ongeveer ƒ300 ten eigen bate te verduisteren. De controle en adminis tratie was totaal onvoldoende. Spr. con cludeerde tot uiterste clementie. Ook stond terecht een 24-jarige ambte naar bij genoemden dienst, die op het voorbeeld en advies van zijn chef totaal 45 had verduisterd door eveneens een valsche handteekening te plaatsen op een uitkeeringsstaat van iemand, die niet meer werkloos was. Verdachte beweerde niet te weten, dat wat hij deed strafbaar was. Hij moest overwerken en kreeg geen over werk uitbetaald. Zijn salaris was 24 per week. Hij had het beheer over de kas en kon zich het geld gemakkelijk uitbetalen. De controle was zeer gering. Tegen hem werd 14 dagen gevangenis straf geëischt. Uitspraak 10 October. INBRAKEN TE HILLEGOM EN BENNEBROEK. Een oude bekende van de politie brak in den nacht van 4 op 5 Augustus in te Hillegom en stal daar eenig geld uit het huns van mevr. S. Het O M. eischte tegen hem 2 1/2 jaar gevangenisstraf, de Haarlemsche Recht bank deed er een jaar af. Twee minderjarige jongens hadden zoo veel gelezen over inbraken bij den burge meester van Bennebroek, dat ze het ook eens wilden probeeren. Zij stalen het hal ve huis leeg en gingen met zwaar bela den koffers terug naar Haarlem. Natuurlijk werden zij op den weg gepakt en ingere kend. De Officier van Justitie eischte tegen ieder 1 jaar gevangenisstraf, waarvan de Rechtbank 8 maanden m.a.v.p. maakte. EEN BUSDIENST ZONDER CONSESSIE. Zware straffen opgelegd. De Amsterdamsche kantonrechter mr. G. C. de Vries Feyens, veroordeelde drie be stuursleden van de reisvereeniging „Co- var", die een busdienst voor de „leden" onderhielden tusschen Amsterdam en Den Haag, ieder tot een zware geldboete ni. ZATERDAG 28 SEPTEMBER. Hilversum 301 M. KRO-Uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon (Opera-fragmenten). 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.15 Gramofoon. I.00 De K-R.O.-boys en gram. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 14.5 K.R.O.-orkest en gramofoon. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht en gr aan. 7.15 Kap. S. Bouwhuis over Friesland en de Friezen. 7.35 Het koninklijk bezoek aan Amster dam. 8.00 Berichten, waarna KRO-orkest. 9.00 De KRO-boys (Nummers uit 1929) en gram. 10.25 Berichten. 10.30 Tweede gedeelte van de revue „Dat doet je weer goed". II.30 Gramofoon. H i 1 v e r s u,m. 1875 M V ARA-U itzending. 8.00 Graim.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gram.pl. 12.30 Strijkorkest. I.00 Gram.pl. en Dubbel-X. 2.00 Causerie. 2.15 Gram.pl. 3.00 Filmpraatje. 3.15 Orvitropia. 3.40 Causerie. 4.00 Viool en piano. 4.30 „De Krekeltjes" en Gram.pL 5.40 Literaire lezing. 6.00 „De Wielewaal" en toespraak. 6.30 Esperanto-uitzending. Graan.pL 7.00 De Notenkrakers. 7.45 Causerie. 8.00 Herh. SOS-ber., nieuwsber. VARA- Varia en Gram.pL .830 Orgelspel. .900 Gevar. programma en Gram.pL II.3012.00 Gram.pL D r o i t w i c h1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20BBC-Northern Orkest. I.20 Commodore Grand Orkest 2.20 Coventry Hippodrome Orkest. 3.20 Koor- en orkestconcert. 3.50 |Iet Squire Celeste Octet. 4.50 Mandoline-orkest 5.35 Ambrose en zijn Band. 7.20 BBC-Orkest. 8.20 Fred Hartley's Novelty Kwintet. 9.00 Variété-programma. II.0012.20 BBC-Dansorkest Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 Omroeporkest 8.2012.50 Bonte Avond voor Jongeren. R o me 421 m. 9.00 „Al lupo" en „La manocella della fontana", opera's van Mulè. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconoert. 8.20 Pianorecital. 9.05 „Jean de Nivelle", opera van Déü- bes. M. m. v. solisten, koor en orkest 11.1012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 m. 12.20 Orkestconcert 4.20 Gevar. concert m. m. v. solisten en het Omroeporkest. 7.20 Concert. 8.30 Gevar. programma. 9.30 Gevar. concert. 11.2012.20 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omroeporkest Gram.pL 1.30—2.20, 4.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Omroeporkest. 7.35 Graim.pl. 8.20 Salonorkest 10.30—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pL I.302.20 Omroeporkest. 4.35, 5.20 en 6.50 Gram.pL 7.05 Zang. 7.35 Accordeonmuziek. 8.20 Waalsche muziek. 10.3012.20 Cabaretprogramana. Deutschlandsender 1571 M. 8.30 Zie Keulen. 9.30 Populaire volksmuziek uit München. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. II.05 Weerbericht. 11.20—1.15 Orkest Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.40 Deutschlsender. 10.20 Keulen. PPl.m. 11.40 Droitwich. 13.20 Brussel VI. 14.20 Deutschlsender. 15.20 Keulen. 15.50 Kalundborg of diversen. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 22.20 Paris P. Par. of diversen. 22.50 Leipzig. 23.20 Deutsohl.sender. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 13.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 London Reg. 19.20 Droitwich. 22.00 London Reg. PRINSES JULIANA VOOR DE MICROFOON. Op Dinsdag 1 October. H. K. H. Prinses Juliana zal Dinsdag 1 October te 9.15 uur over beide Nederland - sche zenders een toespraak houden over het werk van het Nationaal Crisis-Comité. 1.000, subs, twee maanden hechtenis. De bestuursleden, die aanvoerden, dat hier geen sprake is van een dienst voor het publiek, doch slechts voor de inge schrevenen en contribueerende leden, zoo dat h.i. voor dezen dienst geen concessie noodig is en dus de wet op de openbare middelen van vervoer niet is overtreden, hebben van dit vonnis appèl aangeteekend bij de rechtbank. SPORT Een verrassend aantal inschrijvingen. Het lijkt wel, of het zilveren jubileum van de Koninklijke Zeil-, Roei- en Motor- sportvereeniging „De Kaag", waardoor de traditioneele Kaagweek een zoo verbluf fend aantal inschrijvingen wist te trekken, ook voor de Na-Kaag nog nawerkt. Voor de Zaterdag en Zondag te houden najaars wedstrijden zijn nl. niet minder dan 95 schepen ingeschreven. Wie had zulks vroeger durven denken, toen de Kaagweek in het hartje dus van den zomer-zeiltijd zich in een dergelijk aantal deelnemenden niet mocht verheu gen? De tijden zijn wel zeer sterk veranderd en de animo voor de zeilerij en speciaal voor de Kaag wedstrijden blijkt hieruit wel over duidelijk. Als nieuwigheid. Voor- en Na-Kaag zijn voor den heer H. v. Hoolwerff immer dank bare objecten om te experimenteeren zullen thans op het Zweiland drie boeien zijn uitgelegd inplaats van één. Het veel voorkomende euvel, dat de geheele baan bezield is, wil men thans trachten te om zeilen door meerdere boeien op ongeveer 75 meter uit elkaar verwijderd te leggen. Wat het resultaat hiervan zal zijn, dienen we rustig af te wachten Zooveel verrassing als de totaal-deelna me voor deze Na-Kaag geeft, zooveel biedt zij ook voor de inschrijving van de 45 M2. Kruiserklasse. Het was tot heden vrjjwel gewoonte, dat er op de Kaagweek een vijf tal U-booten aan den start verschenen. Een der trouwe klanten was steeds Fenenga met zijn Benati. Terwijl deze thans ont breekt, is het aantal nu nog gegroeid tot zeven. Hieronder zijn natuurlijk in de eer ste plaats de oude bekenden A. Warners met de Boekanier, C. A. Vermaat met de Walta, J. H. C. Sieverts met de Coppel- stock, terwijl F. de Boer met de Stoarm- fügel een der latere klanten is. Evenwel van de vele U-boot-bezitters, die reeds en kele jaren op de Kagerplassen rondzwier ven, hebben zich nu nog drie deelnemers aangemeld, nl. W. van den Berg met Brise. K. Gartner met Ahoi 3 en H. W. van der Steen met Er mag dus thans ook in deze klasse meer dan ooit op spanning worden gerekend en Vermaat, de oude vechter, die zoo menigen prijs in de wacht sleept, zal er opnieuw voor moeten vechten.... De Regenboogklasse blijft als immer een uitstekend bezet nummer. In de A-klasse elf inschrijvingen, natuurlijk met Willem van der Mey, Heinen, Bos, Leen de Wit, van der Velde, Zuiderbaan, Loopuyt, Brand, Klingen en tenslotte Nyman als nieuwe ling. In de B-klasse met zeven deelnemers vin den we verscheidene nieuwelingen, maar daarnaast Gerard de Vries Lentsch als oude bekende. Veertien deelnemers in de Sharpy-klas sen zegt altijd nog genoeg om voor span nende wedstrijden te zorgen. Nauta, Sara- ber en Wester, Gebhard, Schepers en Van der Meer in de A-klasse zullen daarvoor trouwens wel zorgdragen. In de B-klasse zien we slechts twee bekenden, nl. Wipneus van Nolles en Da-Da van Vollebregt. Dus zes nieuwelingen! De Pampusklasse telt weer zestien deel nemers, waaronder de A-afdeeling met twaalf zeilers den boventoon voert van alle klassen, 't Zijn allen oude bekenden, die elkaar reeds zoovele malen bestreden heb ben. Alleen zien we onder hen den 12-voets- jollenkampioen P. H. R. Borgerhoff Mul der, die de jol voor dezen Na-Kaag ver wisseld heeft met de „Wind en Water" van mej. van Hoolwerff, terwijl deze de Paan- pus van haar broer zeilt. Voorts bevindt zioh onder hen van Hooff Jr., de eeuwige winnaar der B-klasse, die thans eindelijk naar de hoogste klasse is overgegaan. Verder bevat het programma nog in schrijvingen voor de 16 M2. Friesche klas se, de B. M.-klasse en Handicap-klasse, ter wijl voor de 12 Voetsjollenklassen niet min der dan 26 deelnemers en deelneemsters er zijn niet minder dan zeven dames inge schreven voor interessanten strijd zullen zorgen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9