CALOR FRANSE ANTHRACIET YK1JDAG 27 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LATIJNSCHE RADIOREDE VAN DEN PAUS BURGERUJKE STAND LEIDEN. Nieuws Modecreaties voor het komende Seizoen. Modeshow bij Gerzon. Het éclatante succes van Gerzon's vo rige show heeft zich in deze najaarsshow voortgezet. En natuurlijk was de belang stelling wederom overweldigend. De da mes, die hier en daar reeds een glimp van de nieuwe najaarsmode hebben opgevan gen willen deze gaarne volledig voor zich zien en dit geschiedt niet beter dan op een modeshow waar de nieuwe modellen en de nieuwe stoffen gedragen worden getoond. De organisatie was evenals verleden jaar wederom voortreffelijk. De ruime ver koopzalen waren gezellig ingericht voor de talrijke belangstellende dames, zóó in gericht, dat iedereen de mannequins ook van dichtbij kon bezien. Er was een thé complet, verzorgd door de directie van Zomerzorg, welke de toets der critiek we derom kon doorstaan, en gezellige muziek verhoogde de aangename stemming. Modeshows in het algemeen wekken bij het publiek vaak gedachten aan een revue van exclusieve modellen tegen nog ex clusiever prijzen. Exclusief van vorm en bizar van kleurencombinaties. De shows van Gerzon zijn dit in ieder geval niet. Natuurlijk demonstreert ook Gerzon met haar shows de nieuwe mode richting, nieuwe lijnen, nieuwe materia len, nieuwe kleuren. Ook Gerzon toont de nieuwste scheppingen der Parijsche cou turiers. De modellen uit haar collecte zijn geïnspireerd door de nieuwe moderichting en tochgeschikt voor elk figuur. Het zijn dus niet uitsluitend modellen voor mannequins, maar modellen geschikt voor Gerzon's clientèle. Het is de nieuwste mode getoetst aan de practijk of zoo men wil andersom: de practijk getoetst aan de nieuwe najaarsmode. Elk nieuw seizoen brengt op modege bied een bepaalde stijl, al uit zich dat ge woonlijk hoofdzakelijk in het meer ge- kleede genre. Voerde de romantiek ons het vorig sei zoen terug tot den Biedermeiertijd, in het komende seizoen reikt de romantiek nog verder terug in de geschiedenis. Bij een andere gelegenheid wezen wij er reeds op, dat de dit jaar te Parijs ge houden tentoonstelling van Italiaansche Renaissance-kunst de Parijsch.e haute cou ture voor het komende seizoen inspireerde Dat is niet zoo vreemd. Iedere nieuwe mode is een herhaling van wat eens wer kelijk schoon was, de nieuwe kunst kan zich aan den invloed van het klassieke nimmer onttrekken. Zoo ook nu. De gratie en de zwier der Renaissance vormen een dankbaar object voor de Parijsche Cou turiers. Zij hebben zich door da Vinei, Botecelli en andere grootmeester der Renaissance-kunst laten inspireeren. Heel spoedig is deze gratie der nieuwe Parijsche Renaissance naar ons overge waaid en zoo zagen wij hedenmiddag bij Gerzon de lijn en ook de kleur der Re naissance herleven. Vooreerst de lijn. Men ziet het aanstonds, deze is zwieriger geworden. De rokken zijn zoo mogelijk nog langer geworden en als er in de mode van een geleidelijke ontwikkeling sprake zou zijn, zou men in deze show de geboorte van de sleep mo gen begroeten. Is de rok van boven nog nauw, meer naar onderen heeft zij sterk aan wijdte gewonnen, veelal uitloopend in een wijde sleep, die de lijnen prachtig doet uitkomen, waardoor de vorm sterk aan schoonheid wint. Hierbij sluiten zich de mouwen prach tig aan, die veelal eveneens zeer wijd zijn. Ook de gordel is zeer in trek. Er zijn slechts weinig japonnen die geen gordel toonen. En bijna altijd steekt de gordel scherp bij de stof af. Zij is van bewerkt zilver- of goudleer, van brocaat of ver sierd met veelkleurig gesteente. De lijnen der mid'dagjaponnen zijn even eens van subliemen eenvoud. De japonnen zijn nu hooggesloten met een eenvoudige versiering aan den hals; zij vertoonen een bontbewerking, een Stuartkraag van witte stof, een versiering van chiffon of flu weel. De mouwen zijn ook hierbij veelal wijd, maar dikwijls gesloten om de pols. Wat de kleuren betreft nemen de herfst kleuren een voorname plaats in. Het is een weerschijn-tinteling van blauw, geel en rood, welke vooral bij de avondrobes zeer sterk op den voorgrond treedt. In het algemeen worden natuurlijk don kere kleuren gedragen, tenminste wat de middagrobes aangaat. Hier zien wij reebruin, zeewier en olijfgroen den boven toon voeren. De stoffen hebben vooral een belangrij ke wijziging ondergaan. De tafzijde van den zomer is wel gebleven, maar van haar vooraanstaande plaats verdrongen door het fluweel, dat natuurlijk vooral in donkere tinten als paar en groen ge dragen wordt. Deze stof biedt het voordeel, dat een bij passende voering het kleed nog voorna mer maakt, b.v. in een mooie combinatie van donkerpaars en helrood. Voor de mid dagjaponnen wordt hoofdzakelijk wol ge bezigd, maar veelal in een geheel nieuwe bewerking. Verder is er het Velours transparant, Taffet changeant, velours travers, enz. Wat het bont betreft, dat deze mode druk gedragen zal worden, vermelden wij, dat het Persianer voor mouwversier- ring en kragen een vooraanstaande plaats inneemt. Wij zouden de voornaamste en meest gedragen bontsoorten in deze volg orde, naar hun belangrijkheid willen op noemen: Persianer, Petit Gris, Nertz, Veu len, Ambros, Mol, enz. De mode brengt, wat hoeden betreft, zeer veel variatie, waardoor elke vrouw het voor haar passende kan kiezen. Men ziet in groote verscheidenheid cloche-mo- dellen, toques, baretten, hoeden met terug geslagen rand enz. Van Descat werden getoond elegante, spor tieve modellen in soepel antilope vilt Ook brengt deze modiste hoedjes in antilope leer, Alphonsine, kleine gekleede toques modellen, Agnès, Maria Guy en Suzanne Talbot voor opgeslagen hoeden van ve lours en ook vilt met fluweel gecombi neerd. Blanche en Simone en Mol brengen hoedjes van Persianer Breitschwanz of Broadtail (geschoren lam). Patou tracht weer modellen met hooge bol te lancee- ceeren, het beste type vinden wij zijn mo del Champs Elysées. Wat kleuren betreft wordt naast veel zwart in hoofdzaak bruin en groen ge bracht, verder brique, chaudron (koper kleur) en bordeaux. Patou die altijd iets bijzonder heeft, brengt bleu violet en mosgroen. Als garneeringen ziet men veer-garnitu ren, vooral sportieve fantasieveertjes, or namenten van metaal en kristal, soms met simili gecombineerd en voor kleinere mo dellen voilettes. Van Blanche en Simone eveneens vlotte sportieve modellen als „Tarzan" en meer gekleede als „Premier chapeau" beiden van vilt met achter-opgeslagen rand. Van Rose Valois toonen wij haar succes „Ber- saglieri", welk model door de Ital, alpine troepen is geïnspireerd. Van Victoria Cros- nie toonen wij de meer gekleede dames hoeden van velours en vilt soms met bont gecombineerd, met simili ornamen ten en voilette gegarneerd. Een zevental mannequins hebben deze weelde voor de oogen van eenige honder den dames voorbijgedragen. Begonnen werd wij kunnen vanzelf sprekend uit de overvloedige weelde van Gerzon's ateliers slechts een greep doen en na onze uitvoerige beschrijving moge dat ook voldoende zijn met mantels, man telpakken, woljaponnen, deuxpièces, enz. In mantels noemen wij een opvallende terra-cotta wol-model met Nutria-kraag, Deze zelfde bont was ook op de zeer aparte mouwen aangebracht. Wat opvalt is de geheel veranderde kraag, die zeer aain schoonheid heeft ge wonnen. De vorm van den kraag is ge heel veranderd. Ook bij de bontmantels. Zeer chique was de driekwart bontman tel van Bever, die wij zagen. Deze was ruim in den rug en van onderen nauwer met een smalle opstaande kraag. Zeker een der chicste modellen der show. Hierna moet direct worden genoemd een beige hermelijn, eveneens loshangend en een tijger met breede beverkraag. Wij schreven reeds dat er dezen winter veel Persianer zal worden gedragen. Dit kwam bij de mantels rijkelijk tot uiting In middag- en avondrobes waren er zeer chique modellen als een zwart cello- phaan met opengewerkte mouwen van Agnes Drecoll. Voorts noteerden wij een complet van Jean Patou, dat een zwarte robe liet zien met lichtblauwe kraag en een mantel met Persianer kraag Een robe manteaux van Chiaparelli, van zwart wollen clocqué met Persianer- kraag was eveneens zeer mooi evenals de groen en wijnroode Changeant trans parant met breede ceintuur van Batilde. Van de mantels noemen wij neg een model van Dunverne met waarlijk prach tig vallende bontkraag. Van de avondrobes vielen bijzonder op een Café aux lait-kleur van zilverbrocaat- zijde van Lucien Lelong, evenals een paarse robe van moirée envers met gedrapeerde rug van Patou. Zeer bijzonder was de zwar te robe van Piquel, die bij een witte hals- versiering aan de mouwen een witte pele rine liet zien. Wij noemen tenslotte nog uit deze rijke collectie een model van Lauvin zwart en heel fijn geplisseerd met overval lende mouw. Wij zeiden in den aanvang reeds, dat Ger zon niet louter exclusieve modellen voor mannequins vertoonde. Dit bleek dan ook op deze show, waarop vele nieuwe model len door een mannequin maat 46 gedragen werden. De talrijk aanwezige dames bleken dan ook zeer enthousiast. De show van Gerzon, die aldus zulk een weelde van chicque en aparte modellen toonde, is wederom een prachtig succes ge worden. (VOOR STADSNIEUWS ZIE PAG. 7) LAATSTE BERICHTEN EEN SPORTVLUCHT VAN INDIE NAAR HOLLAND Op Schiphol aangekomen Hedenmiddag te 12,40 uur is de P.K. K.K.A. met den Ned. Indischen sportvlie ger, den heer Khouw Khe Hien en zijn in structeur, den heer C. ter Luin, na een geslaagde vlucht van Ned. Indië naar Ne derland op Schiphol gedaald. De Amsterdamsche Aero-club en de Nat. Luchtvaartschool als vertegenwoor digsters van de sportvliegerij hadden den beiden kranige sportvliegers een enthou siaste ontvangst bereid. Nadat familiele den den heer ter Luin hadden begroet en velen den vlieger de hand hadden ge drukt, begaven zij zich naar het Clubge bouw, dat spoedig geheel was gevuld. Toen de champagne-glazen waren inge schonken, nam de heer Kolff, voorzitter van den Raad van Beheer van de Nat. Luchtvaartschool - het woord om den vlie gers namens alle luchttoeristen en sport vrienden met hun vlucht geluk te wen- schen. AUTO OP ONBEWAAKTEN OVERWEG GEGREPEN. Door losse wagons van rangeerenden trein. Uit Eindhoven wordt gemeld: Gister avond omstreeks elf uur reed de auto, be stuurd door den heer Van t Hof, waarin drie dames gezeten waren, n.L mevrouw van 't Hof en een andere dame met haar dochter, op de Fellenoord, kamende uit de richting St. Oedemrode. Op het oogenblik, dat de wagen den Woenselschen overweg moest passeer en, werd het verkeer juist weer vrijgegeven. Toen de auto midden op den spoorweg overgang was, zagen voorbijgangers, dat de voorste drie wagons van een rangeeren den trein, die aan de achterzijde door e^n locomotief werden opgeduwd, in de rich ting van den overweg rolden. De auto van den heer van t Hof werd gegrepen en een eind weegs verder ernstig beschadigd, tus- schen de rails geworpen. De rangeerder had inmiddels de losge raakte wagons weten te remmen. Als door een wonder bleek geen van de vier inzit tenden letsel te hebben bekomen. Zij moes ten evenwel in zeer overspannen toestand naar him woning worden vervoerd. De overwegwachter heeft aan de poiltie verklaard, dat hij meende een sein gekre gen te hébben, waarop hij de boomen kon openen. Het onderzoek wordt nog voortge zet. DE „POOLSTER,, VERGAAN. Vijf man aan boord. Omtrent het wrak op de Wester Eems, waarvan, zooals reeds onder Gem. Ber. in dit blad gemeld is, de mast boven water uitstak, vernemen wij nog het volgende: Gisteravond werden verschillende malen vanuit Oost-Mahorn Groningsche schippers- families opgebeld, of men iets wist omtrent de bemanning van het Groningsche motor schip „Poolster", aan boord, waarvan zich buiten den kapitein Kajuiter nog vier an dere personen bevonden, waarvan één uit Oost-Mahorn. Men stelde zich tenslotte in verbinding met de Groningsche politie, waar men vernam, dat de „Poolster" inderdaad uitge varen was en reeds gisteren te Delfzijl werd verwacht. Het 223 ton metende schip behoorde toe aan kapitein R. J. Kajuiter, wiens 22-jarl- ge zoon tijdens deze tocht het bevel over het scheepje voerde. Toen den heer Kajuiter Sr. door de poli tie werd medegedeeld, dat een witgeschil derde' vlaggestok aangespoeld was, zeide deze: „Zeg mij maar niets meer, ik weet al genoeg, de jongens zijn verdronken!" Uit deze verklaring van den ouden zeerot kan men met groote waarschijnlijkheid op maken, dat de „Poolster" met man en muis is vergaan. De beschrijving, die kapitein Kajuiter Sr. gaf vain het bovenste gedeelte van de mast, komt geheel overeen met de verklaring van den gezagvoerder van de „Insulinde" den heer Mees Toxopeus. Toenemende ongerustheid te f Groningen. Nader vernemen wij nog: De ongerust heid omtrent het lot van de „Poolster" neemt toe. Hedenmorgen is de reddingboot „Insulinde" opnieuw uitgevaren naar de plaats, waar men de masten boven het wa ter heeft ézien uitsteken. Aan boord bevin den zich eenige personen, die de „Poolster" kennen om te trachten vast te stellen of het gevonden wrak inderdaad dat van ge noemd schip is. De „Poolster" is een driemastschoen er met een 150 P.K. Deutz Compressorlooze Dieselmotor en meet bruto 223 ton. Het schip is in 1917 bij de Scheveningsche Scheeps bouw Maatschappij gebouwd èn had een certificaat van den Germanischen Lloyd voor de Atlantische vaart. Het schip was alleszins zeewaardig, een vaartuig, dat men in deskundige kringen een „goed schip" noemt. Wanneer de „Poolster" inderdaad in de Waddenzee is gebleven, dan moet dit wel toegeschreven worden aan het feit, dat door het plotseling uitschieten van den Noord- westerstorm de zee ter plaatse zoo hol is geweest als sinds menschenheugénis niet is voorgekomen. De „Poolster" kwam van Engeland, zonder lading en was op weg naar Groningen om nieuwe lading te halen. Behalve de kapitein, de 22-jarige J. Ka juiter, ongehuwd, uit Groningen, bevonden zioh nog aan boord de 27-jarige stuurman H. Wories, uit Groningen, de 24-jarige ge huwde matroos Z. Veenstra, eveneens uit Groningen, de ongehuwde 18-jarige motor- drijver M. Vollenhoven uit Zuidbroek en de eveneens ongehuwde 18-jarige kok-licht matroos Th. Haima, uit Anjum. Allen werden op 3 September van dit jaar te Groningen gemonsterd. TELEGRAMMEN VIER JAPANSCHE DESTROYERS DOOR TAIFOEN GEGREPEN. TOKIO, 27 Sept. (A.N.P.) Volgens een bericht uit vlootkringen, zijn vier Ja- pansche torpedo-jagers eerste klasse, elk 1700 ton metende, tijdens oefeningen aan de Zuid-Japansche kust overvallen door den taifoen en zwaar beschadigd. De „Hat- soeyoeki" en de „Yoegiri" zijn naar het schijnt in de woelige zee met elkaar in aanvaring gekomen. Een en vijftig leden van de bemanningen worden vermist. Van de beide andere torpedo-jagers zijn nog geen berichten ontvangen over ver lies van menschenlevens. De minister van marine Osoemi heeft den keizer onmiddel lijk rapport uitgebracht. ROME, 27 September (A.NP.). Gis teravond heeft de Paus uit Castel Gan- dolfo een radio-boodschap en Zijn zegen uitgezonden naar het nationale Eucharis tische Congres te Cleveland in Ohio. De boodschap werd door Z. H. de Paus in het Latijn uitgesproken. Sprekende over den vrede, zei de Paus, dat Hij Zijn gebeden bij die van 't Eucha ristische Congres had willen voegen, ten einde de onuitsprekelijke materieele en mo- reele verwoesting van den oorlog door bid den te trachten af te wenden, evenals de verschrikkelijke gevolgen van tranen en leed, en verder af te smeeken, dat de door allen zooveel begeerde vrede, vrede voor hen die nabij en vrede voor hen die ver af zijn, gegeven moge worden en tenslotte te vragen om een minder ondragelijken levenslast voor een wereld die afgemat is door uitputting, tengevolge van de ver woestingen door de groote crisis aange- HET WAPEN-EMBARGO. Niet meer volledig gehandhaafd? LONDEN, 27 Sept. (A.N.P.) De cor respondent van de „Times" in Addis Abeba seint aan zijn blad: Het is thans duidelijk, dat het wapen embargo definitief verbroken is en dat de Abessijnsche regeering een zending wape nen uit België iederen dag verwacht. Deze zending wapenen was 2 maanden ge leden door de Belgische regeering tegen gehouden en uit een schip verwijderd dat te Antwerpen lag, ofschoon de Abessijn sche keizer de betaling reeds verricht had. De zending omvat 1700 geweren, 2300 ka rabijnen en 7.000.0000 patronen. De totale kosten hiervoor bedragen 3-700.000 Belgi sche francs, betaald in vier termijnen. Een aantal Zwitsersche Oerlikon luchtaf- weer-kanonnen zijn inmiddels reeds te Ad dis Abeba aangekomen en zullen misschien als verrassing tentoongesteld worden bij de militaire parade die vandaag ter gele genheid van het Maskal-feest gehouden wordt en waarvoor de parades in de af- geloopen weken slechts repetities vorm den. Op het oogenblik zijn de Abessijnsche troepen nog niet op de hoogte met de be handeling van dit geschut, maar er zullen acht Zwitsersche instructeurs komen, die hierin ongetwijfeld verbetering zullen brengen. Drie van deze instructeurs zijn reeds in Abessinië, de overige vijf zijn on derweg hier heen. Het ligt voor de hand, dat de Abessijnsche regeer in g niet zonder eenige voldoening ziet dat het wapen-em bargo voor zoover de kleine mogendheden betreft, begint ineen te storten. In offi- cieele kringen wordt de meening volgens welke de wapen-positie thans „hoopvol" i§, conservatief genoemd. ITALIAANSCHE TROEPEN OP DE DODEKANESOS. ATHENE, 27 Sept. (A.N.P.) Volgens hier gisteren van de Dodekanesos ontvan gen berichten zijn kortgeleden talrijke Italiaansche troepen te Astypalaea aan land gezet en zijn vele huizen gerequi- reerd te Cassos voor troepen, die binnen kort nog verwacht worden. Verscheidene eilandbewoners, die verdacht worden van pro-Britsche sympathieën zijn in arrest ge steld. Italiaansche oorlogsschepen patroüil- leeren tusschen de eilanden. ITALIAANSCHE DESERTEURS. INNSBRUECK, 27 Sept. (A.N.P.) Volgens alhier ontvangen berichten zijn in Zuid-Tirol verscheidene deserteurs aan gekomen die opgeroepen waren om naar Oost-Afrika te worden gezonden. Elf deserteurs die de Oostenrijksche grenzen overschreden hadden, zijn hier Woensdag door de politie in arrest gesteld. Zij vertelden, dat zij ternauwernood aan den dood ontsnapt waren. Boven in de bergen, werden iij, toen zij trachtten de grens te bereiken, achterhaald door Ita liaansche gendarmes, die verkleed waren als toeristen en die hen plotseling hadden toegeroepen, dat zij een grenspatrouille vormden, waarop zij het vuur openden. Het aantal sedert Juni in Oostenrijk aan gekomen deserteurs wordt officieel geschat op 500. ERNSTIG BOUWONGELUK IN BUENOS AIRES. Reeds vijf dooden. BUENOS AIRES, 27 Sept. (A.N.P.) In het stadsdeel Belgrado is een in aan bouw zijnd huis van twee verdiepingen in gestort, tengevolge waarvan 30 arbeiders bedolven werden. Tot dusverre zijn vijf dooden en vijf gewonden geborgen. LEIDEN. Ondertrouwd: Chr. Holswilder jm. 27 j. en J. M. P. Heijberg jd. 26 j. Overleden: W. Flasmeijer-Rietveld wede. 72 j. H. v. d. Wijngaard m. 49 j. P. Mooten m. 83 j. W. J. v. d. Linden gesch. vr. 76 j. NOODWEER IN POLEN WARSCHAU, 27 September (A.N.P.) Hevige onweders hebben gisteren gewoed in het Oosten en Zuiden van Polen, waar door het inslaan van den bliksem talrijke groote branden zijn ontstaan. Twee dorp jes werden geheel in de asch gelegd. In Loeck zijn 15 personen door den bliksem gedood. ENGELAND GAAT OORLOGSSCHEPEN BOUWEN. LONDEN, 27 Sept. (A.N.P.) Naar de „Daily Mail" meldt, zal Groot-Brittannië den Vereenigden Staten en anderen onder teekenaars van het vlootverdrag van Was hington binnenkort mededeelen, dat het voornemens is zonder uitstel over te gaan tot de uitvoering van een groot vloot- bouwprogram. BRIDGEFORT, 27 Sept. (A.N.P.) Naar hier bekend wordt, heeft het depar tement van marine alle particuliere en marine-werven opdracht gegeven de werk zaamheden aan de voor de regeering in aanbouw zijnde schepen te bespoedigen. Het departement heeft zich bereid ver klaard alle extra kosten, die daardoor mochten ontstaan, te betalen. DE OVERSTROOMINGEN IN JAPAN 190 Dooden TOKIO, 27 September. Uit de pro vincie Goemma ten Noordwesten van To kio, wordt gemeld, dat bij den taifoen en de overstroomingen 190 personen het le ven hebben verloren, terwijl nog 130 personen vermist worden. Vijftien hon derd huizen zijn overstroomd of ingestort. Het spoorwegverkeer naar deze provincie is gestremd. TREIN ONTSPOORD IN ITALIË Een doode, twaalf gewonden. ROME, 27 September, Uit Monza wordt gemeld, dat gisteravond een uit Bergame komende trein waarin zich onder de wapenen geroepen soldaten bevonden, ontspoord is, waarbij twee wagons omvie len. Een soldaat werd gedood en twaalf werden gewond, waarvan vier ernstig. ENGELSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Twee dooden JERUZALEM, 27 September. Een Engelsch militair vliegtuig van het lucht- escader te Sarphent is in een sinaasappel- tuin neergestort. De piloot en zijn metge zel werden gedood. DE GROOTE BRAND IN LONDEN Nog steeds niet gebluscht LONDEN, 27 September. De gewel dige brand in het pakhuis in Wapping was vannacht om 12 uur nog steeds niet ge- hluscht. Donderdagavond laat zijn ver scheidene verdiepingen ingestort. Herhaal delijk weerklonken ontploffingen, die de geheele omgeving deden dreunen. Telkens sloegen dichte bundels vlammen over de geheele breedte van het gebouw omhoog. Een deel van de muur aan den achterkant van het gebouw, is op straat gestort. Laat in den avond slaagden de drijven de spuiten er weer in, toen de vloed weer was begonnen, in de nabijheid van het brandende gebouw te komen. Om 11 uur nam de brand in hevigheid af, hoewel toch nog op een afstand van 20 K.M. den gloed der vlammen tegen den donkeren nachthemel zichtbaar was. De brandweer heeft met bijzonder groote moeilijkheden te kampen. Telkens weer moeten de slangen bevrijd worden van de massa's gesmolten rubber, die over de straat stroo men. Vanmorgen om 2 uur joeg de wind de vlammen in de richting van een naburig pakhuis, waar thee ligt opgeslagen, zoo dat de brandweer alle krachten moest in spannen om dit gebouw te' behouden. Een der brandweercommandanten heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat ge vreesd moet worden, dat de brand nog wel tot Zondag zal duren. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN NAAR AFRIKA. ALEXANDRIë, 27 Sept. (A.N.P.) Se dert Vrijdag j.l. zijn 117 Engelsche vlieg tuigen op weg naar Aboekir alhier aan gekomen. H00GE M0RSCHWEG 148 IN LOSSING EEN LADING: Analyse: vluchtige stoffen 7.5°/o vocht 1.5% as 4.5°'o smeltpunt as 1400 0 verbrandingswarmte 8200 cal. 5441 VRAAGT NOG HEDEN ONZE V00RDEELIGE Z0MERPRIJZEN Telefoon 2760 (2 Lijnen) Na 18 uur: 3254

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3