VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? REGENACHTIG. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, tijdelijk regen, aanvankelijk zachter. Hoogste barometerst.: 768.4 te Haparanda. Laagste barometerst.: 744.8 te Vestmanoer. De depressie in het Oostzee-gebied is thans bezig, naar Rusland te verdwijnen. Het weer in onze omgeving wordt thans geheel beheerscht door de uitgebreide de pressie in het Noord-Westen, die station- nair schijnt te zullen worden tussohen Ier land en IJsland en waarvan de zwak ont wikkelde secundairen door het Kanaal en over de Noordzee trekken. In Noord-Scan- dïnavië en op het continent liggen gebieden van hoogen luchtdruk. In net geheele Wes ten is het weer betrokken en regenachtig; helder weer wordt alleen in de Alpen ge vonden. Het is te voorzien, dat het sombe re weer met nu en dan een weinig regen aanhouden zal, echter met iets hoogere tem peratuur. LUCHTTEMPERATUUR. 14.6 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 15.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Van Vrijdagnamiddag 7.21 uur tot Zaterdagmorgen 6.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 28 September voorm. 3.48 en nam. 4.02 uur. Frater Orlandus Alvares da Silda uit Maroda Nova (Brazilië). Frater Theodulf Kamsma uit Bols ward. Broeder Wilhadus Stevens uit Wormer- veer. Broeder Baptista Berkelaar uit Bod e- graven. Broeder Plechelmus Kokke uit Beek-tPb- bergen. Voor het laatst bijeen. In de kapel van het Missie-college waren allen voor het laatst bijeen: de ouders met hun kinderen, de broeders met hun mede broeders. Het afscheid was reeds geno menIn den kamer stonden de koffers zij aan zij te wachten, met de blauwe la bels van de Royal Mail Service South America". Vele Franciscaansche mede-broeders wa ren gekomen, om van dit afscheid getuige te zijn. Onder hen waren: Prof. Jac. v. d. Veldt O.F.M.. Professor van de Prop. Fide te Rome, P. Simon Bennebroek, oud-Provin ciaal P. drs. Balduin us de Goede, Directeur H.B.S. te Leiden, P. Lucidiius Verschueren, Magister der paters te Alverna, P. Stepha- nus Lucassen, P. Quirianus Jacobs, P. Lae- tantus Vaske, P. Pacianus Teepe, de laatste vier missionarissen op vacantie, Pastoor Smits, Leiden, Pastoor W. Donk, Rotter dam, Pastoor Goldenberg, Delft, Pas toor de Graaff, Gouda, Pastoor Bulters, den Haag, PaPstoor Ellerbeek, Bolsward, P. Nolascus v. Vliet, Gardiaan v. Hooge- retz, veel medebroeders uit de omtrek, Pas toor Buijs van Katwijk. De H. Mis werd opgedragen door den Wel eer w. Pater Respicius van Valkenhoef, die 6 jaar, vanaf de stichting van 't Mis siecollege, te Katwijk leeraar was, geas- siteerd door Pater Godhard Boom als Dia ken, door Pater Bertram v. Breuk el en als Subdiaken, terwijl Pater Juniperus Gron- heid O.F.M. van Katwijk als Ceremoniaaius fungeerde. Studenten zongen Gregoriaan- sche zang. Na het Evangelie heeft Pater' Climacus Bayer in een treffende predicatie woorden van bemoediging gesproken. Een bemoedigend woord. Tot tekst had de gewijde redenaar de woorden gekozen uit het Magnificat: „Mijn ziel looft den Heer.... omdat Hij, Die machtig is, groote dingen aan mij heeft gedaan." Hij begon met er op te wijzen, welk een bijzonder voorrecht het voor het College was, dat het vertrek der vijftien missio narissen van hieruit mocht plaats vinden. Een pracht propaganda en stralend voor beeld, waarvan de herinnering aan menig studenten kracht en steun zal geven om zijn roeping te bewaren. Maar ook de missio narissen moest'deze plaats welkom zijn, waar zij zoovele jongens om hen heen zien, die vervuld van hetzelfde ideaal niets liever wilden dan hen onmiddellijk ver gezellen. Dit te weten, dit in hun jeugdige oogen te lezen zal de vertrekkenden goed doen. Vooral op dit oogenblik, nu vlak voor het afscheid toch ook de mensch zich in hen doet gelden, ook de stem van het bloed in hen spreekt. Maar luider dan de stem van het bloed klinkt de roepstem van Christus en de geest, die het vleesch over wint doet de Missionaris met de Moeder maagd uitjubelen: Mijn ziel looft den Heeromdat Hij, Die machtig is, groote dingen aan mij heeft gedaan. Over die groo te dingen: het voorrecht van de roeping tot missionaris, wilde de spreker nader uitwei den Wat van de kloosterling, wat van de priester geldt, dat geldt ook van de mis sionaris: Niet gij hebt My verkozen, maar Ik verkoos u." Hoezeer ook schijnbaar door toevallige, menschelijke omstandigheden bepaald, heeft God toch tot in de kleinste bijzonder heden in zijn roeping de hand gehad. Zoo menig jongeman, die eens van hetzelfde ideaal bezield was en die ondanks alle meoite, welke hij zich gaf, niet mocht sla gen. Maar u, aldus wendde de spreker zich tot de missionarissen, heeft God ver kozen. Aan de kroon van uw religieuse staat, uw priesterambt heeft hE nog een ander, een derde willen toevoegen: die van missionaris, die van apostel in de volle zin van het woord. Want letterlijk alles zult gij ter wille van Christus verlaten om enkel God en de zielen te dienen, om naar het voorbeeld van uw goddelijke Meester als een graankorrel in de aarde te sterven en daardoor rijke vruchten voort te bren gen. Benijdenswaardig voorrecht, waarvan de wereld niets begrijpt, maar wat voor ons christenen, een zeker teeken is van Gods bijzondere voorliefde tot den missionaris, wat er op wijst dat Hij hem meer lief heeft dan anderen. En dit zij de missiona ris dan ook tot troost in de uren van een zaamheid en mislukkig, van heimwee en verdriet. Maar ook de familieleden moet deze gedachte steunen in de dagen, dat zij hun zoon, hun broer zullen missen. Al het tijdelijke gaat voorbij, eens moeten wij toch van alles en allen scheiden, terwijl Gods liefde blijft in eeuwigheid. En wat zal hun ten slotte meer voldoening ge ven dan te weten, dat God een der hunnen heeft willen uitverkiezen tot Zijn missio naris, Zijn apostel. Zijn vertrouweling. Dan ook, wat zal eenmaal het loon er voor zijn? Al wie zijn leven verliest, hij zal het winnen voor de eeuwigheid. Geldt dit niet op de eerste plaats van den missionaris? En zullen ook de familieleden daarin niet deelen, die toch ook een stuk van hun le ven afstaan uit liefde tot God? Maar niet alleen zullen zij het eeuwig leven winnen, doch zelïs een heel bijzondere belooning. In de verbeelding ziet de gewijde rede naar reeds de tallooze zielen, die door tus- schenkomst van de missionaris zullen wor den gered: hoe zij eenmaad in de hemel hen en hun familieleden vol vreugde en dankbaarheid tegemoet zullen treden. Als we dit overdenken, is er dan bij alle pijn van het afscheid geen groote reden tot vreugde? Voelen wij ons dan niet ge drongen, om uit de volheid van ons hart in te stemmen met de lofzang van het Mag nificat, die aanstond bij het vertrek door de kapel zal klinken? Waarlijk groote din gen heeft God aan hen gedaan, en alle aanwezigen hopen vurig, dat zij aan die overvloedige genade zulen beantwoorden. Maar niet alleen hopen zij dit, zij zullen hen daarbij ook daadwerkelijk steunen door hun gebed en goede werken. Vooral de studenten, waarvan velen eenmaal hun plaats zullen innemen, zullen in de jaren van voorbereiding reeds hun missietaak beginnen met een veelvuldig en hartelijk gebed voor hen, in dankbare herinnering aan het voorbeeld, door de missionarissen geven. Zóó zullen zij niet alleen staan in de taak die God hen heeft opgedragen," zóó zullen zij met Gods hulp, hun jeugdig idealisme en het gebed der aanwezigen de velden rijp en vruchtbaar vinden, tot een kostbare offerande voor den Heer van den oogst. Na de zegen van God, Zijn Onbevlekte Moeder en de Serefaijnsche Vader Francis- cus over hen hebben afgesmeekt, wenschte de predikant de vertrekkende missiona rissen een hartelijk vaarwel toe. Steek in zee, werp uw netten ter vischvangst uit. Toen de H. Mis was opgedragen, be kleedde de zeereerw. pater Paulus Stein, waarnemend provinciaal der Minderbroe ders, zich met de koorkap en hield, ge zeten voor het altaar, een korte toe spraak tot de nieuwe Missionarissen. Het oogenblik is genaderd, zeide spr., dat gij in naam der H. Gehoorzaamheid, de reis naar het verre Brazilië gaat aanvaarden. Gelijk St. Paulus voor zijn vertrek naar Macedonië een inwendige stem vernam: „Kom over en help ons", zoo hebt ook gij de stemmen vernomen van overzee en zijt gij bereid alles te verlaten, om u te bege ven naar het land, waarheen de H. Gehoor zaamheid u zendt. Het groote, onmetelijke Brazilië met zijn millioenen katholieken en ontzettende priesternood, wacht u en wenkt u blijde toe. Zoo gaat gij, als ware zonen van St. Fran- ciscus, als „herauten des grooten Konings" de zee over om de banier des kruisas te planten en allen rond dit teeken te verza melen. Een hooge roeping, welke de vol eindiging is van het offer, dat gij bij uw professie hebt gebracht. Ontvang onze har telijke gelukwenschen met de heerlijke uit verkiezing, welke u is ten deel gevallen. Toont u als missionaris een trouwe volge ling van St. Franciscus, die door de H. Kerk wordt genoemd „een waarlijk aposto lisch man" en put uit de liefde tot God de kracht om de eerste frischheid van uw missie-ijver te bewaren. Maar waarom, zei- de de waarnemend provinciaal, zal ik daar over uitweiden? Gij zijt gevormd binnen de stille kloostermuren, getraind voor het apostolisch werk, waartoe God u geroepen heeft. Vol vertrouwen zeg ik tot u de woorden door Christus tot Petrus gespro ken: Steek in zee, werp uw netten ter vischvangst uit, want God zal u tot men- schenvisschers maken. Vaarwel dan, mijne broe ders! God zegene U. Mogen de H. Engelen U geleiden en binnenvoeren TWEEDE KAMER De Antirev leider wenscht een eensgezind front tegen devaluatie, - De Vrijzinnig-Democraten zullen het Kabinet- Colijn steunen. - Ook de Vrijheidsbond zegt steun toe De heer Bi er ma (V.-B.) zegt, dat het program dezer regeering in hoofdzaak het zelfde is als dat van het vorige kabinet- Colijn. Spr. vermaant tot voorzichtigheid bij het ingrijpen in particuliere verhou dingen. De pogingen tot bevordering van industrialisatie juicht spr. toe, doch dan moet ook de afzet worden bevorderd. Spr. wil daarvoor o.m. verbetering van den con- sulairen dienst. Spr. sluit zich aan bij de voornemens der regeering inzake de handelspolitiek met name het in studie nemen van vervan ging der contingenteeringen door heffingen aan de grens. Spr. betoogt, dat verdere be zuinigingen noodzakelijk zijn. Ook om re denen van internationalen aard is het niet verantwoord geen loyale houding jegens de regeering aan te nemen. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). De heer Joekes (V. D.). zal geen al- gemeene beschouwingen houden nopens het Regeeringsbeleid. Incomptabilité d'humeur is volgens spr. oorzaak geweest van de crisis. Het ver trouwen in het Kabnet zou bij de stem ming over het Bezuinigingsontwerp wel zijn gebleken. De heer Albarda heeft de vrjjz. dem. ver antwoordelijk gesteld voor het mislukken van de poging van den heer Aalberse om een parlementair kabinet te vormen. Spr. draagt het verwijt met volle overtuiging. Er was geen basis voor zulk een kabinet. Intusschen is de vorming van een par lementair kabinet in de toekomst niet uit gesloten, wanneer dé democraten van ver schillende partijen een basis voor samen werking vinden. Daarna volgde de opdracht aan dr. Co- lijn. en blijkens de uitlatingen hier gedaan is de mogelijkheid van samenwerking niet uitgesloten. Van essentieel belang lijkt spr. herstel van evenwicht tusschen productiekosten en prijzen. De regeering betrachte spoed met haar maatregelen tegen onredelijke executies, teneinde ongerustheid weg te nemen. Men ga niet lichtvaardig over tot het steunen van nieuwe industrieën, bevor- dere de uitvoering van werken en die zoo veel mogelijk tot bestrijding van jeugd werkloosheid. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) heeft geen enkele verwachting van de plannen van minister Gelissen. De heer Schouten (A.-R.) zegt met genoegen den heer Aalberse te hebben be luisterd, wiens rede van toenadering ge tuigde. Een parlementair kabinet lijkt spr. niet te vormen. Er is geen - formatie denkbaar waarin de soc-.dem naast anti-rev. samen werken. De verschillen zijn zoo groot, dat zij niet te overbruggen zijn; spr. noemt: gezag, defensie, verhouding tusschen rijk en gemeenten, economisch- en financieele politiek. Over het Plan van den Arbeid der soc.- dem. kan bij de begrooting worden gespro ken. De voorloopige publicaties spreken wel over uitgeven van geld, niet over het ontvangen wat aan het uitgeven toch moet voorafgaan. Spreker hoopt, dat er geen verwijdering is gekomen tusschen R.-K. en anti-rev. in het land uwer idealen. Als een bede om sterkte voor de jonge missionarissen en steun voor hun nabe staanden, steeg nu het „Veni Creator" tot den grooten Vertrooster op. De H. Kerk weet, als een echte, liefheb bende Moeder, steeds het juiste woord te vinden, om Haar kinderen bij to staan in de gewichtige, plechtige en beslissende oogenblikken van een menschenleven. Dat groote oogenblik was thans aangebroken. Een voor een bestegen de jonge geloofs verkondigers de trappen van het altaar, om met het missiekruis omhangen te worden. Vol vaderlijke goedheid boog de waarne mend provinciaal zich over ieder van hen heen, om hen de vredeskus te geven. Geridderd met het Missiekruis, flonke rend op hun bruine pij, als de sterren van het Zuiderkruis in de donkere nachten van Brazilië, daalden de missionarissen van het altaar af, om, nadat het „Ave Maris Stella" en het reisgebed was gezongen, voor het uitgestelde Allerheiligste in aanbidding neer te knielen. „Wij aanbidden U, Allerheiligste Heer Je sus Christus, hier en in alle kerken, welke op de geheele wereld.zijn: en wij zegenen U, omdat Gij door Uw heilig Kruis de we reld verlost hebt. Laten we voortgaan in vredo. In de Naam des Heeren. Amen." Alle mede-broeders kwamen den ver trekkenden de vredeskus geven: „De Heer geve u vrede en volharding". Het einde was gekomen. Onder het zin gen van het „Magnificat" verlieten de vijf tien twee aan twee de kapel. Door de kale gangen van het klooster liepen zij, juichend in God, naar de poort, waar de autobus ge reed stond. Vluchtige handdrukken, vluchtige kussen: „Dag Moeder", „Dag jongen". De motor ronkte, de autobus zette zich in beweging. Vele zwaaiende bruine armen, uit de weg rijdende bus. Gejuich en „Io vivat" van de jonge studentjes. Betraande oogen bij hen, die achterbleven. I De autobus was uit het oog verdiwenen. j De regen viel mistroostig neer. Maar boven uit hat St. Willibrordus-college krulde zich de Ncderlandsche vlag met de Kerkelijke wimpri. trotsch op de jonge zonen, die hun lever, geven voor hun medemenschen. door het niet-slagen van de poging van den heer Aalberse. Spr. kan instemmen met de uiteenzet ting van de ministers Colijn en Oud om trent het regeeringsbeleid. Maatregelen tegen onredelijke executies noemt spr. uitermate urgent. Er kome een objectieve instantie ter beoordeeling of de executie al dan niet gerechtvaar digd is. Rechtszekerheid is noodig: het ware ge- wenscht dat wij één groot front konden vormen ter verdediging van die zekerheid, ter afwijzing van devaluatie, ter verdedi ging van onze monetaire positie en tegen aantasting van de hoofdsommen. Devaluatie beschouwt spr. als een ramp, die met de uiterste middelen moet wor den afgewend en daarom moet de Kamer zich achter de regeering scharen. De heer Westerman (Nat. Herstel) heeft eerbied voor minister Colijn, al moet hij dezen bestrijden. De porties industrialisatie zijn onder minister Gelissen wat grooter geworden dan zij onder minister Steenberghe wa ren. Maar opmerkenswaardig is dat mi nister Colijn den inhoud van den lepel met moeite slikt. Er is bij hem weinig geest drift, hij beschouwt de industrialisatie als een twijfelachtig medicament. Spr. verdedigt de industrialisatie; een nieuwe ordening van ons bedrijfsleven is noodig; maar ook de levenswijze van ons heele volk moet worden veranderd: Java- koffie drinken, sinaasappelen uit Suriname consumeeren, zich meer autarkisch instel len. De beslissing over al of niet devaluatie ligt bij ons volk, heeft minister Colijn ge zegd. De regeering verklaart zich ten deze onmachtig, het publiek komt in de mee ning te verkeeren, dat deze binnen ver loop van tijd voor de deur staat. Spreker vreest, dat wij het afgevloeide goud nooit weer terug zullen zien. Hoe wil de regee ring de positie van den gulden beschermen verdere afvloeiing van goud tegengaan? Spreker dringt op nadere mededeelingen aan. Nog voeren het woord de heeren D e Visser (C. P.), v. Houten (Chr. Dem.), Vervoorn (PI. B.) en Arts (R.-K. D.). De heer Arts (R.-K. D.) acht het spij tig, dat de heer Aalberse het niet met'de soc.-dem. heeft aangedurfd, een Kabinet te vormen. Spr. zet uiteen dat het volk geen vertrouwen meer heeft in de toe komst. Spr. zal geen steun meer verlee- nen aan regeeringsmaatregelen, die den toestand verergeren van hen die door de crisis het meest getroffen worden. De staking te Tilburg is een gevolg van het crisisleed, een bewijs dat de menschen niet meer achter hun leiders staan. Als de R.-K. Staatspartij doorgaat er in de Ka mer een andere democratie op na te hou den dan daarbuiten, zal zij de wrange vruchten daarvan hebben te plukken. De voorzitter van den Minister raad, Minister Col ij n, zegt, dat er betrekkelijk weinig is gezegd over het wetsontwerp; meer is gesproken over de crisis, en ook is een en ander gezegd, dat bij de begrooting thuis behoort. Het is niet de bedoeling de departemen ten van Koloniën en Defensie te blijven vereenigen onder één minister. Spr. her innert zich een uitlating van minister Briand, toen deze te Genève terug kwam na te Parijs zijn zooveelste kabinet ge vormd te hebben. Men vroeg hoe het ge gaan was en Briand antwoordde: Zooals gewoonlijk: zooveel aan die groep, zooveel aan deze: en één portefeuille heb ik be waard voor den tijd. Dit antwoord wil spr. thans den heer Vervoorn geven, en verzoekt dan zijn rede morgen te mogen voortzetten De vergadering wordt te 5.35 uur ver daagd tot Vrijdag 1 uur. VERGADERING VAN HEDEN. Voortgezet wordt de behandeling van het Bezumigingsontwerp. Minister C o 1 ij n zegt, met den heer Aalberse, dat niemand de bedoeling heeft gehad, de crisis uit te lokken. Spr, ver klaart, in eerste termijn niet om een mo tie van vertrouwen te hebben gevraagd. Een verklaring van den voorzitter van de R.K, fractie ware voldoende geweest. Ook een extra-parlementair kabinet kan in dezen tijd niet met succes werkzaam zijn dan in een sfeer van algemeen vertrou wen. Doch de R.K. fractie had eenstemmig verklaard, geen vertrouwen te hebben in het sociaal-economisch beleid der regee ring, die dus wel moest optreden, zooals zij in den avond van 23 Juli deed. Spr, betoogt, dat spr, niet anders kon wegens den mpnetairen toestand dan zelf zoo spoedig mogelijk een extra-parlementair kabinet samen te stellen. De groote ban ken hebben cordiaal met de Nederland- sche Bank samengewerkt om kapitaals- vlucht tegen te gaan zooveel als mogelijk was. Prijsgevi-ng van den gouden stan daard is vrijwillig van dit kabinet niet te verwachten. Als vrucht van dit debat is inmiddels gebleken, dat men elkaar beter verstaat. Dit kabinet is een andere dan het vorige. Spr. heeft zijn vroegere ambtge- nooten aangezocht o.a. omdat iedere porte feuille-wisseling tijdverlies beteekent, dat in dezen tijd moest worden voorkomen. Voor devaluatie is bij deze regeering geen plaats. Voor de rust op monetai gebied is het gewenscht dat ook de Kamer zwijgt over devaluatie. Spr. noemt allen, die de vlucht uit den gulden in vreemde valuta bevor deren onvaderlandslievende „schobbers". Het crediet is alleen te bevorderen als men de zenuwachtige stemming onder- AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R.K. Prop.club ,.Dr. Schaepman Den Burcht, 8.15 uur. Vrijdag. R. K. Ver. van Handelsreizigers „St. Christoffel", Ledenvergade ring „Harmonie" 8 y2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Sept. a.s. waargeno men door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef, 594rJ. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. WEET U? Hedenavond wordt in het Maria- huis in de Pieterskerkkoorsteeg de tentoonstelling der Missienaaiver- eeniging „St. Franciscus Xaverius" geopend. Weet u al, dat er vanavond Op het jaarlijksche festijn. Van de damesmissienaaiclub Weer iets schoons te zien. zal zijn? Weet u dat een jaar van arbeid En daarvan het resultaat Hedenavond als een sprookje Ook voor u te pronken staat? Weet u, dat die zaal vol dingen Alle schoone dingen zijn, Voor de armsten van de armen Geel en bruin en groot en klein? Weet u wel, dat vele dames Daarvoor werkten met elkaar, En dat uwe hulp gevraagd wordt Nu, maar één keer in het jaar? Weet u wel, dat zij wel weten, Dat u allemaal wel weet, Dat uw kwartje of uw gulden Hieraan prachtig is besteed? Daarom weet ik zeker, weet u, Dat u bij dit kleedfestijn Door de dames van de Missie Allemaal present zult zijn. TROUBADOUR. drukt en terugkeert tot de oud-vaderland- sche deugden van rustige beradenheid en crimmige volharding. (Bravo's). Minister Oud repliceert en be strijdt o.m. het standpunt van den heer v. d. Tempel inzake de ambtenaarssala rissen. INGEZONDEN STUKKEN Muziek- en Toonee!-uitvoeringen in „Endegeest". Zooals de dagbladen indertijd uitvoerig gemeld hebben, hebben de gestichten Ende geest, Rhijngeest en Voorgeest een mooie, ruime centrale ontspanningszaal gekregen, die op 14 Juni j.L werd ingewijd. Nu het winterseizoen nadert, leek het mij ge wenscht om nog eens de aandacht op deze ontspanningszaal te vestigen, die onder meer bedoeld is om er een paar maal in de maand een uitvoering te geven voor de pa tiënten der gestichten. Het is een modern ingerichte zaal mei goede accoustiek, plaats biedend aan ruim 400 personen; een flink tooneel met een aantal kleedkamertjes, maakt dat niet alleen zang-, muziek-, gym nastiek-, maar ook tooneel-uitvoeringen ge geven kunnen worden. Natuurlijk laten de finantiën van de ge stichten niet toe om beroeps-artisten te enagageeren voor dergelijke uitvoeringen; daarom doe ik thans een beroep op de ver schillende amateurs-vereenigingen in Lei den en omstreken om voor het geven van een liefdadigheids-uitvoering ook eens aan de gestichten te denken. Ondergeteekende zal gaarne aanbiedingen tijdig ontvangen om een goede verdeeling van de uitvoeringen over het seizoen mo gelijk te maken. Met dank aan de redactie voor de plaats ruimte, De Geneesheer-Directeur, Dr. F. J. STUURMAN. ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „De ontwikkeling van het begrip Valentie", de heer T. R. A. Beukema, geboren te Hoogezand; idem, op proefschrift getiteld: „Aliphati- sche Jsocyanaten en hun omzetting in. N. Aryl-N' Alkylurea", de heer J. W. Boeh- mer, geboren te Leiden. Geslaagd: arts-examen 1ste gedeelte de heer K. A. Wouters, Rotterdam; bevorderd tot arts: mej. J. H. Posthuma, Den Haag, A. H. Lorentz de Haas, Lei den, A. van Straaten, Den Haag. (Linkerhelft van het bord wit; rechter helft: roode rand met rood doorge streepte zwer- »eP) Aande rechterzijde De linker- der straat is pa rkeeren dus vrij. verboden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2