VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 DE AALSMEERDER COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 BINNENLAND STEUNVERLAGING AAN DE GRIEND EN RIETCULTUUR. Naar wij vernemen kan over eenigen tijd de afkondiging van eenige Ministe- riëele Beschikkingen, inzake steunverlee- ning aan de griend- en rietcultuur gewas 1935, worden tegemoetgezien. De Regeerin gscommissaris voor den röckerbouw en de Veehouderij deelt ons dienaangaande mede, dat hoewel aanvan kelijk wegens de instelling van het mono polie voor griedproducten en riet in den afgeloopen zomer, het niet in de bedoeling lag daarnaast nog afzonderlijke steun maatregelen voor de verschillende takken van cultuur in uitvoering te ne men, de toestand in de bedrijven van dien aard is, dat voor sommige cultures bij zondere maatregelen niet achterwege kun nen blijven. Het ligt dan ook in het voor nemen om als overgangsmaatregel naast het monopolie, nog de volgende steun maatregelen te treffen. L Rietcultuur. ,a. M a t r i e t. Gelegenheid zal worden geboden tot levering van ten hoogste 40 pet. der productie matriet van het gewas 1935 voor een prijs van 0.20 per bos, franco voor den wal aan te wijzen opslag plaats onder aftrek van 0.01 per bos voor kosten van opslaan. b. D e k r i e t. Gelegenheid zal worden geboden tot levering van ten hoogste 25 pet. der productie le soort dekriet van het gewas 1935 voor een prijs van 3.50 per vim (100 bos) franco voor den wal aan te "wijzen opslagplaats. De prijs geldt voor bossen met een omtrek van 32 tot 33 c.m. Bossen met een andere omtrek kun nen, wanneer overigens aan alle andere vereischten wordt voldaan, worden om gerekend tot* bossen van 32 tot 33 cm. omtrek. c. Bladriet. Voor het snijden, schoonmaken en zuiveren van goedge keurde bladrietvelden zal steun worden verleend tot een bedrag van f 12.50 per H. A. Velden, welke niet regelmatig on derhouden zijn, in staat van verwaarloo- zing verkeer en of waarvan houtopslag tot en met een ouderdom van 4 jaar niet is verwijderd, komen niet voor steun in aan merking. n. Griendcultuur. a. Bij den export van geschilde wilgen- stokken van het gewas 1935 zal aan door de N. A. C. erkende exporteurs een prijs verschil worden toegekend tot gelijkelijke bedragen als voor het gewas 1934 aan schilsteun is uitgekeerd. Voor het artikel stelen wordt geen prijsverschil toegekend. b. Voor 4-jarige grienden (gewas 1935) zal steun worden verleend per H.A. en wel tot gelijke bedragen als voor het gewas 1934. De voor steun opgegeven perceelen worden wederom volgens een taxatie van het gewas op stam geclassificeerd. Bij de classificatie zal onderscheiden worden ge maakt tusschen grienden^ welke geschikt zijn voor omzetting in een andere cultuur en grienden, welke daartoe niet geschikt zijn en wel met dien verstande, dat de vereischte minimum-opbrengst voor de laagste klassen zal worden vastgesteld: 1. Voor grienden, die voor omzetting ge schikt zijn, op 600 bos per HA., en 2. Voor grienden, welke niet voor om zetting geschikt zijn, op 550 bos per HA. Grienden, welke in staat van verwaar- loozing verkeeren en die, welke de hier voor genoemde minimum opbrengsten niet bereiken, zullen van steun worden uitge sloten. In afwijking van vorige jaren zal het steunbedrag niet voor de helft aan den exploitant en voor de helft aan den bewer ker worden toegekend, maar geheel aan den exploitant. Tevens bestaat de mo gelijkheid, dat in door de N. A. C. te be oordeel en gevallen aan erkende bewerkers van griendproducten gelegenheid zal wor den gegeven, om een door deze Centrale vast te stellen hoeveelheid van hun op 1 Juni 1936 aanwezige onverkochte voorraad geschilde inlandsche bushelteen van gewas 1934, mits van goede kwaliteit zijnde, over te dragen aan die Centrale, welke daarvoor een prijs van ongeveer 5 tot 7 cent per kg. naar gelang de kwaliteit, zal betalen. Be langhebbenden, die van deze aanbieding gebruik willen maken, worden verzocht, onder opgave van de op 1 October 1935 aanwezige onverkochte voorraden, zich tot voormelde Centrale te wenden. .Tenslotte worden belanghebbenden bij de hiervoor genoemde steunmaatregelen nog eens met nadruk gewezen op het feit, dat zij er ernstig rekening mede moeten houden, dat deze maatregelen thans waar schijnlijk voor het laatst in uitvoering zul len komen en voor het gewas 1936 naast het monopolie geen steun meer zal wor den toegekend. DE OPHEFFING VAN DE HAARLEM MERMEER-SPOORLIJN En de pogingen tot behoud Dezer dagen heeft de commissie uit ge meente- en polderbesturen, welke onlangs is ingesteld om te trachten de voorgenomen opheffing der Haarlemmermeerspoorlijn alsnog te voorkomen, te Utrecht een be spreking gehad met de directie der Neder- landsche Spoorwegen. Hoewel men hierbij nog niet tot een re sultaat is gekomen, werden de pogingen tot behoud van de spoorlijn voortgezet. Naar wij vernemen, zal de commissie thans op 7 October as. te Den Haag een conferentie hebben met den minister van Waterstaat. TIEN MILLIOEN GULDEN BELASTING OP HET VARKENSVLEESCH Doch desondanks een verlies van ruim het dubbele Het „Hlbd." verneemt, dat de opbrengst der heffing op de binnenlandsche varkens- vleeschconsumptie in 1934 heeft bedragen 10 millioen, terwijl de bruto-verliezen der Varkenscentrale 23 millioen bedroegen, zoodat het tekort 13 millioen heeft be- loopen. Dit geeft, aldus het „Hbld.", ons aanlei ding om nog verder op deze zaak in te gaan, daarbij vooropstellende, dat dank zij de van vele zijden en herhaaldelijk afge keurde geheimzinnigheid op het stuk van financieele gegevens, onze cijfers niet. officieel zijn, hoewel de juistheid ervan kan worden aangenomen. Voor het overige bieden wij hierdoor aan de leiding der Veehouderij-centrale, afdeeling varkens, een uitnemende gelegenheid, om in een tweede communiqué, eventueel onze cijfers te substitueeren door de hare! In ronde cijfers kan worden gezegd, dat de heffing op de binnenlandsche varkens- vleeschconsumptie in het afgeloopen jaar heeft opgebracht tien millioen gulden, ter wijl het bruto-verlies heeft bedragen drie- en-twintig millioen gulden, zoodat een net to verlies ontstond van dertien millioen gulden. Het juiste heffingsbedrag heeft bedra gen 10.313.000, terwijl aan de met de in ning belaste keuringsdiensten 173.000 moest worden betaald. Van de voornaamste der in totaal 23 millioen bedragende verliesposten noemen wij: op bacon (4.73) per varken)., 1.505.000 gezouten zachte bacon 327.700 versche 658.770 spek 4.141.000 geslachte varkens naar Frankrijk 443.000 België 223.000 Italië 593.000 Duitschland (340 st.) 8.000 vriesvarkens 7.354.000 levende varkens naar Saar- gebied (3500 stuks) 58.000 dito naar Tsjechoslowakije (2000 stuks) 88.000 dito naar Italië (922) 25.000 varkens geleverd in het bin nenland (184.173 st.) 1.384.000 gehaktvarkens 230.000 onthouders 231.000 De niet door ons genoemde posten leve ren tenslotte nog een verlies op van ruim vijf millioen, waardoor het totaal op f 23 millioen komt, tegenover een inkomsten- post van 10 millioen. Hoewel de vordering van den fiscus op het Landbouwcrisisfonds, zooals die uit de Millioenen-nota's blijkt, uit den aard der zaak geen maatstaf behoeft te wezen voor het beoordeelen van tekorten, zegt het toch wel iets, dat deze vordering dit jaar ƒ21.5 millioen bedraagt tegenover ƒ4.7 millioen vorig jaar, een stijging dus met ongeveer 17 millioen. VERKOOP VEENDERIJ BIJ HALFWEG? Droogleggingsplannen der Nederlandsehe Heide-Maatschappij Naar wij vernemen, worden sinds eeni gen tijd onderhandelingen gevoerd tusschen de Nederlandsehe Heide-Maatschappij en het bestuur van „De Eendracht" te Half weg over eventueelen verkoop van de veen derij „De Eendracht" aan genoemde Mij. Het betreft hier de bekende veenderij aan den Rijksstraatweg tusschen Halfweg en Sloterdijk, welke een driehoek beslaat van genoemden straatweg af naar Osdorp en vandaar naar Halfweg. Het was een publiek geheim dat de veenderij er in de laatste jaren alles behalve rooskleurig voor stond. Zijn wij goed ingelicht, dan schijnt het in de bedoeling te liggen den veenpolder droog te malen, behalve een strook groot plm. 80 Hectare, gelegen in de onmiddel lijke nabijheid van Halfweg. Hierdoor zou de bekende Halfwegsche Llsbaan, de groot ste in den lande, voorloopig geen gevaar loopen. Op het overige deel zou na de droog- maling de grond worden genivelleerd en door de Ned. Heide Mij. in werkverschaf fing worden bewerkt voor bet aanleggen van wegen, boschages enz. Zelfs' zou er sprake zijn van den aanleg van een ver bindingsweg tusschen den Rijksstraatweg en den Lutkeneerweg te Osdorp, z.g. als schakel in den toekomstigen grooten ver keersweg AmsterdamDen Haag. Of vóór de droogmaling eerst de aanwe zige veenlaag in versneld tempo ontgon nen zal worden of dat men onmiddellijk zal overgaan tot droogmaking en slechting is een vraag, die ook wij nog niet kunnen beantwoorden. Inmiddels moeten de onderhandelingen reeds zoo ver gevorderd zijn, dat practisch van het zich terugtrekken van „De Een dracht" geen sprake meer zal kunnen zijn. „Tyd". DE NIJMEEGS CHE WAALBRUG. Juni of Juli opengesteld. Naar wij vernemen, kan de officieele openstelling van de Waalbrug te Nijmegen thans worden verwacht in Juni of Juli van •het volgend jaar. Het comité „Waalbrug 1936" bereidt groote feestelijkheden voor. De voorzitter van het comité de heer C. Ivens, die als zoodanig aftrad, heeft in mr. K. Weve een opvolger gevonden. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Tegen twee uur hedenmiddag kwamen de Hofauto's op den Dam om H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana voor een rijtoer, waarvan het einddoel was de „Kweekschool voor de Zeevaart" aan het einde van de Prins Hendrikkade. Er was overal veel publiek langs den weg, dat herhaaldelijk een „hoera" aan hief. Ongeveer half drie "werd het gebouw van de Kweekschool bereikt. Koningin en Prinses hebben van alles met groote aandacht kennis genomen. Tegen vier uur zijn de vorstelijke perso- sonen weer op den Dam teruggekeerd. MELK-CONTROLEURS. In verband met publicaties in de pers, naar aanleiding van een door de Holland- sohe Maatschappij van Landbouw bij den Minister van Landbouw en Visscherij aan hangig gemaakte zaak betreffende klachten over het optreden van melk-controleurs, wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat door den ambtsvoorganger van den Minister, zoodra hij deze klachten vernam aanstonds een onderzoek hiernaar is bevo len. De opdracht hiertoe was reeds ver strekt voordat de klacht den Minister van de zijde van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw had bereikt. Wij vernemen voorts dat bij het uitge breide onderzoek reeds tal van personen zijn gehoord, maar dat dat onderzoek nog niet is beëindigd. Men verzekerde ons voorts dat niet nagelaten zal worden krach tige maatregelen te nemen, indien het re sultaat van het onderzoek daartoe aanlei ding zou geven, terwijl t. z. t. nadere be richten hieromtrent kunnen worden tege moet gezien. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsohe boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 95 cent per kg. (onveranderd). BOTERPRIJS 58 CENTS. 'De Leeuwarder Commissienoteering is gisteren wederom vastgesteld op 58 cent. R. K. LEERGANGEN. Tot tijdelijk docent aan den cursus Aard rijkskunde M.O. der R. K. Leergangen te Tilburg heeft het Curatorium benoemd dr. B. Vroklage S. V. D. te Teteringen. Door de R. K. Leergangen is met den aanvang van het studie-jaar 1935—1936 een nieuwe cursus voor de akte Paedagogiek M. O. geopend te Utrecht. Prijzenlijst loterij Puzzlewedsttrijd Comité Zomerpostzegels. Het Comité voor de Zomerpostzegels maakt bekend, dat het aantal goede oplos singen van'den door het Comité uitgeschre ven puzzle wedstrijd 19264 bedraagt. Het aantal ter beschikking van het Co mité gestelde prijzen bedraagt 1000. Er moest dus om die prijzen worden geloot. Deze loterij heeft Vrijdag 20 September te Amsterdam plaats gehad ten overstaan van notaris F. W. Ludwig. Nadat alle in gekomen goed ingevulde puzzlekaarten in de volgorde van den datum van ontvangst zijn genummerd, zijn de prijzen ook ge nummerd, waarna de notaris telkens tege lijkertijd een willekeurig lotnummer en een willekeurig prijsnummer trok. Het resultaat van deze loterij wordt aan alle prijswinnaars bericht door toezending van een volledige trekkingslijst. De prijzen kunnen worden afgehaald ten kantore van het Comité, Tesselschadestraat 9, of voor rekening der winnaars ander rembours worden toegezonden. Indien een der win naars op het zenden geen prijs stelt, of af halen van het bureau te bezwaarlijk vindt, wordt door het Comité aangenomen dat be trokkene zijn prijs weer ter beschikking van het Comité stelt. In dat geval zal het Zomerzegel-Comité deze prijzen aanbieden aan het Comité voor de Kinderpostzegels voor den door dat Comité in den winter weer uit te schrijven puzzlewedstrijd. De prijswinnaars zullen zich vóór 1 No vember moeten uitspreken. Wie vóór 1 October geen prijslijst heeft toegezonden gekregen, kan aannemen dat hij geen prijs getrokken heeft. Voor hen blijft een prijslijst ter inzage liggen op het kantoor van het Comité voor de Zomerpost zegels of bij de plaatselijke Comité's. LEEST DE ADVERTENTIES IN U W DAGBLAD LUCHTVAART LUCHTVERBINDING VAN SAN FRAN CISCO NAAR AUCKLAND? Een wekelijksche dienst De Amerikaansche voorstellen aldus wordt uit Wellington aan de „Times" ge seind om een luchtdienst over den Zui delijken Oceaan tot stand te brengen met Auckland (Australië) als eindpunt, maakt op het oogenblik een onderwerp van be spreking uit tusschen de Nieuw-Zeeland- sche en Britsche regeeringen. De „Wellington Post" meldt, dat mr. Harold Gatty" van de Pan American Air ways voorstellen overgelegd heeft voor een wekelijkschen dienst van San Fran cisco, via Honoloeloe, Kingman Reef en Pagopago naar Auckland! n 40 vlieguren. De vlucht neemt drie dagen in beslag en de vliegtuigen zouden passagiers, post en vracht vervoeren. De Pan American Airways heeft, geen financieelen steun verzocht, maar het recht gevraagd om gedurende 10 jaren naar Auckland te kunnen vliegen zonder drukkende belastingen. De Nieuw-Zeeland- sche regeering heeft haar beslissing nog opgeschort. Vernomen wordt dat men over het voorstel van gedachten wil wisselen met de verschillende regeeringen van het keizerrijk en die der V. S. Mr. Coates, minister van Financiën, zei- de, dat hij op de terugreis van Engeland naar Australië de zaak besproken heeft met officals van de Pan American Air ways. „We zijn zeer geinteresseerd bij de voorstellen die gedaan zijn. Geisoleerd als we zijn is het van belang voor ons onze verbindingen te verbeteren". De Kamer van Koophandel van Auck land dringt eveneens op de totstandko ming der verbinding aan. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 58-jarige loswerkman L. J. F. van L. uit Leiden heeft 1 Januari j.l. aldaar eenige ruiten (14) ingegooid van Maat schappelijk Hulpbetoon, omdat hij het niet eens was met de genomen beslissingen. Verdachte is in lichten graad psychopaat, hetgeen in hoofdzaak te wijten is aan het gebruik van sterken drank. Tegen verdach te, die meermalen is veroordeeld, vorderde de officier drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter wilde het nog eenmaal met verdachte probeeren en zeide hem een voorwaardelijke straf te zullen opleggen. Dat wil ik niet, zeide verdachte, een voor waardelijke straf wil ik niet hebben. De Politierechter legde hem 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk op met twee jaar proeftijd. L. A. van I. udt Leiden moest zich ver antwoorden wegens diefstal van 10.uit de werkplaats van zijn vader. Verdachte was niet verschenen. De vader werd als getuige gehoord. Uw zoon is niet meer thuis, informeerde de Politierechter, prof. van Bemmelen. Gelukkig niet, antwoordde de vader, welk antwoord hem een flinke berisping bezorgde. Uit het reclasseeringsrapport bleek dat de vader evengoed schuld had als zijn zoon. De zaak werd aangehouden tot 18 Oct. Vervolgens moesten zich verantwoorden M. den B. en H. J., beiden uit Ter Aar. In April j.l. hebben zij zich schuldig ge maakt aan diefstal van radijs uit een groen- tenloods. Verdachte J. heeft bovendien dén eigenaar mishandeld. De eisch luidde: tegen verdachte den B. een geldiboete van 7.50 subs. 15 dagen en tegen verdachte J. 15.subs. 30 dagen hechtenis. Den B. werd veroordeeld tot 3.subs. 6 dagen hechtenis en verdachte J. tot een geldboete van 10.su'bs. 20 dagen hech tenis. Adr. A. J. B. en D. Z„ beiden uit Oegst- geest, stonden terecht respectievelijk voor beleed iging en mishandeling. Beide ver dachten ontkenden. De herrie was ontstaan bij het colpor- teeren en de partijen waren pro- en contra het fascisme. De Officier vroeg vrijspraak van ver dachte Z. nadat de mishandelde zelf ver klaarde geen pijn te hebben ondervonden van de „tik". Tegen verd. B. luidde de eisch 10.boete, subs. 10 dagen hechte nis. Conform wees de Politierechter vonnis. H. O. te K a t w ij k had zich te verant woorden wegens beleediiging en wederspan- nigheid en C. P., eveneens uit K a t w ij k, wegens wederspannigheid. De eisch tegen verdachte O. luidde 25 subs. 25 dagen hechtenis en tegen verdach te P. 20.subs. 20 dagen hechtenis. Het vonniis was wat de straf van O. be treft overeenkomstig den eisch en P. werd veroordeeld tot 16.subs. 15 dagen hech tenis. De schoenmaker J. G. uit Rij nsbnrg heeft zich schuldig gemaakt aan diefstal van 10. De Officier vorderde 2 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van het Nederl. Ge nootschap.. Dienovereenkomstig werd hij veroor deeld. WINKELIER EEN PORTEFEUILLE MET 4600 ONTSTOLEN. De Amsterdamsche rechtbank wees heden vonnis in de zaak tegen den 32-jarjgen steenhouwer G. F. v. B. en zijn 29-jarige vrouw, die een winkelier, in wiens woning zij een feestje hadden bijgewoond, een por tefeuille met 4600 hadden ontroofd. De rechtbank veroordeelde den man we gens heling, de vrourw wegens diefstal, ieder tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van twee maanden en drie weken voorarrest. Het OM. had anderhalf jaar met aftrek van voorarrest gerequireerd. KERKNIEUWS BOETE-PROCESSIE VAN DEN L. T. B. Gisteren werd de L. T. B.-processie naar het genadeoord van O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo gehouden, waaraan 2000 perso nen onder leiding van ongeveer 40 gees telijke adviseur deelnamen. Pastoor A. J. v. Meeuwen, uit Heiloo, droeg de plech tige Hoogmis op in de kapel met assisten tie van de kapelaans J. Oudshoorn uit Noord-Scharwoude en J. J. Wieman uit Edam. Het zangkoor uit Broek op Langen- dijk zong de kerkelijke gezangen. Prof. A. Cleophas, de algemeen Geestelijk Ad viseur van den L. T. B„ hield de predica te, waarin hij wees op den zin van het lijden. Wij vechten er tegen, dat is na tuurlijk. Maar toch dienen wij te besef fen, dat lijden helden of lafaards kweekt. Ook Christus bad: Indien het mogelijk is, laat deze kelk voor Mij voorbijgaan. Maar Hij aanvaardde toch het lijden en nam Zijn kruis op. Zoo moeten ook wij ons Kruis opnemen. Zoo wordt heldenmoed gekweekt. Blijf rustig, want verliezen wij onze kalmte en onze tevredenheid dan is alles verloren. Wij staan hier op den grond, waarop velen hebben gestaan sinds eeuwen met him leed en smart. Zal de Moeder der Smarten, zal O. L. Vrouw ter Nood ons dan nu ook niet aanhooren? La ten wij haar bidden bij Haar Zoon aan te dringen op verzachting van ons lijden. In de kapel werd om half één een plech tig Lof opgedragen door Deken E. P. Rengs uit Alkmaar met assistentie van de kape laans J. Loerakker uit Hem en H. Berk hout uit Leimuiden. Daarna werd de groo te boeteprocessie gehouden, waarbij leden van het hoofdbestuur het baldakijn droe gen en vaandels van den L. T. B. werden medegedragen. De processie werd besloten met een Te Deum. Prof. Cleophas was zeer tevreden over deze plechtigheid, welke hij voor het eerst had medegemaakt Z. D. H. de Kapittel-Vicaris van het Bis dom Haarlem zal Woensdag 2 October geen audiëntie verleenen. SPOR' GYMNASTIEK EEN ZWITSERSCHE KUNSTTURNER IN ONS LAND. Het initiatief vkn het Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond, dat deze gedachte ontleende aan het ijverig streven van den voorzitter van den Technisch en Bondsbestuurder, den heer J. H. F. Sommer te Dordrecht, die reeds gedurende een achttal jaren met succes pogingen aanwendt <>m het keur tur nen in ons land op hooger plan te brengen, heeft er thans voor de vijfde maal toe ge leid, dat een Zwitsersehe keurturner werd aangezocht een cursus te komen geven in verschillende deelen van ons land in die kringen en vereenigingen, die hiertoe de noodige candidaten wenschen op te bren gen. Waren voorheen de Zwitsersehe Olym piade-kampioen George Miez en na hem Melchior Wezel daartoe in overleg met de technische leiding van den Zwitserschen Turnbond uitgenoodigd, thans is het de overwinnaar der Zwitsersehe Kampioen schappen 19341935 Walter Bach, die op 29 September te Leiden den cursus zal ope nen met de leden van het K. N. G. V.-keur corps, om vervolgens ook in Den Haag, Utrecht, Leeuwarden en andere plaatsen gedurende drie maanden als trainer der Nederlandsehe Gymnasten op te treden. Walter Bach, de thans 25-jarige „Gerate- meister" behoort tot de Zwitsersehe Kunst- tumersriege, waarin sterren als Hanggi, Mack, Miez Steineman e. t. g. zijn opgeno men en waarmede Zwitserland bij het we reldkampioenschap kunstturnen te Boeda pest na een geweldigen strijd tegen de Duitschers de eerste plaats wisten te be zetten. Op tal van kantonnale en Bondswedstrij den in zijn vaderland is Walter Bach, lid van de „Alten Sektion Zürioh" gelauwerd uit den strijd gekomen en als leider van diverse cursussen in eigen land is hij ge kend om zijn nauwgezette systematische werkwijze, waarmede hij uitstekende resul taten wist te behalen. Het kunstturnen in Zwitserland staat zooals algemeen bekend mag worden ge acht, aan de spits van het internationale turnen. Aan den titel „Geratemeister" wordt daar de hoogst mogelijke waarde toegekend. Men mag gezien ook de resultaten, die Miez en Wezel met hun cursussen in ons land wisten te bereiken veilig aanne men, dat het werk van Walter Bach voor de turnerij van Nederland goede vruchten zal dragen. SCHAKEL DE MATCH EUWE—ALJECHIN. Alle toebereidselen zijn thans getroffen voor de nu definitief geworden match om het wereldkampioenschap schaken tus schen Dr. Euwe en Dr. Aljechin. Heden hield het „Euwe-Aljechin Comité" te dien einde haar laatste voltallige zitting. De opening is nu definitief vastgesteld op Woensdag 2 October des avonds te 8.15 uur in de zalen van het Carlton Hotel te Amsterdam. Deze opening zal een officieel karakter dragen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14