Z'H HOED UIT DE OMGEVING VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DE COMPETITIE-INDEELING. Naar ons eerst thans blijkt, is in de vo rige week gepubliceerde competitie-indee ling uitgevallen de indeeling van de 2de klasse B. Ons wordt naar aanleiding van deze emissie aangewreven, dat zulks opzettelijk zou zijn geschied onder invloed van be paalde vereenigingen. Deze verdachtmaking wijzen wij be slist af. Onze courant is van geen enkele vereeniging afhankelijk en zou op een der gelijk verzoek indien het gedaan ware niet zijn ingegaan zonder daarbij een alleszins verklaarbare reden van niet-op name te hebben gegeven. In tegenstelling overigens met de mee ning van bedoelden inzender, weten wij doch niet van de betrokken vereeni- ging(en) zelf dat men reeds vóór de publicatie in de „Sport. Hl.", allerminst tevreden was over het feit, dat slechts ze ven clubs in 2 B zijn ingedeeld. Dat is dus juist het tegenovergestelde van het geen inzender meent. Intussohen plaatsen we alsnog de in deeling van 2B de res. 3e klas E en de res. 4e klas F. werden wel vermeld: SMC, KRV, Van Nispen, WSB, RWD, Foreholte en Steeds Hooger. A. L K. (STOCKHOLM) NAAR ONE LAND. De bekende Stockholmsche club A. L K. zal in November a.s. een tournee door ons land maken. Op Dinsdag 12 Novem ber a.s. wordt te Den Haag gespeeld tegen een Haagsch elftal. Op Donderdag 14 No vember speelt A. I. K. te Haarlem tegen een Haarlemseh elftal, terwijl een derde ontmoeting te Amsterdam plaats vindt en wel tegen Ajax op Zondag 17 November. EERE-WEDSTRIJD L. P. S. V. Gisterenavond speelde L. P. S. V. ter eere van het behaalde kampioenschap te gen Leidsche Bank Elftal. L. P. S. V. was verhinderd door dienst verband volledig uit te komen. Het Leid sche Bank elftal was volledig en sterker en leidde bij de rust met 30. Na de rust maakte ze 50 en even voor het einde maakte L. P. S. V. het verdiende tegen- punt 51. Voor den wedstrijd reikte de aanvoerder van het Leidsche Bank-elftal aan den aanvoerder van L. P. S. V., den heer Slot, een prachtbloemstuk over met linten in de Leidsche kleuren en felici teerde L. P. S. V. met het behaalde kam pioenschap. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-Competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als volgt: 1 e kl.: Katwijk 1Noordwijk 1, 3.30 uur; LRC 1ASC 1, 5 uur; SLF 1ABC 1, 3.3 Ouur (N.B.L.O.-terrein); Ter Leede 1Quick B. 1 3.30 uur. 2e kl. A.: ARC 2Woubrugge 1, 3.30 uur. Quick B. 2Sleutels 1, 3.30 uur; Kou dekerk 1Ter Leede 2, 3.30 uur; Ons Clubje 1—SCO 1, 3.30 uur. 2 e kl. B.: Rijnsb. B. 2Noordwijk 2; SC A 2Weter. B. 1, 3.30 uur. 3 e k 1. A.: Katwijk 3SCO 3, 3.30 uur; (bijterrein): Noordwijk 3Ter Leede, 3.30 uur; Quick B. 4LRC 2. 4.30 uur, (bijter rein) Woubrugge 2ARC 3, 3.30 uur. 3e kl. B.: Weter. B. 2Koudekerk 2, 3.30 uur. 4e kl.: ASC 2—Weter. B. 3, 3.30 uur, (2e terrein); LRC 4Noordwijk 5, 3 uur; Sleutels 2Katwijk 4, 3.30 uur. Adspiranten: NoordwijkOns Clubje, 3-30 uur, (bijterrein); Quick B. (a)Quick B. (b), 3 uur (bijterrein); Ter Leede Rijnsb. B., 3.30 uur (bijterrein). ZWEMMEN BEGRAFENIS JOOP STOTIJN. Onder zeer groote belangstelling is gis teren te 's-Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Joop Stotijn leeraar M. O. Lichamelijke opvoeding, lid van de H.Z. en P.C., bekend scheidsrechter op het gebied van de watenpolosport, 2den secretaris van den kring Den Haag van den K. N. Z. B., secretaris van de zwemcommis- sie van dien bond en kampioensChoonsprin ger van Nederland. Omstreeks half 2 arriveerde de stoet op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Van het hek van de begraafplaats tot aan de aula stond een dichte haag leden van de H.Z. en P.C., waarvan tevens aanwezig was het bestuur, bestaande uit de heeren Snoeck Van Wijk, Vinges, Van Kleef, en de dames van TolTilburg en Hankes Drielsma Junkers. De voorzitter van de H.Z. en P.C., de heer Lecointre, en de heer de Vries, voor zitter van de K. N. Z. B. kwamen mee in den stoet. Onder de aanwezigen bevonden zich af gevaardigden van C. J. M. V., Rijswijksche Hockeyclub, Leidsche Zwemclub, „De Jon ge Kampioen", dc directie van „De Regen tes", den K. N. Z. B., den kring Den Haag van den K. N. Z. B. en de dames Braun, Willy den Ouden en Wuyckhuise. In de aula voerde het eerst het woord de heer J. de Vries, voorzitter van den K. N. Z. B., daarna de heer Leoointre, voorzit ter van de H.Z. en P.C. De kist, welke gedekt was met de vlag van de H.Z. en P.C. werd door leden van deze vereeniging grafwaarts gedragen. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DUSSELDORF. Met Nederlandsche deelneming. Op Zondag 29 September worden in het Rijnstadion te Dusseldorf internationale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan ook Nederlandsche athleten deelnemen. Aan de sprintnummers zullen van Ne derlandsche zijde deelnemen Berger, Osen- darp en Van Beveren, waarbij de Duit- schers Borchmeyer, Homberger en Heithoff op de 100 en Neckermarm, Schein en Marx- reiter op de 200 meter de voornaamste con currenten zullen blijken te zijn. Het nummer 800 meter hardloopen is goed bezet. Finland is vertegenwoordigd door Mikkeli, Duitschland d<Jor Fink, Mer- tens en König, terwijy ons land zal uitko men met Bonman. De 4 x 100 meter estafette zal waarschijn lijk een spannenden strijd opleveren tus- schen de Duitsche en de Nederlandsche ploeg. De Nederlandsche ploeg zal hoogst waarschijnlijk bestaan uit de loopers Osen- darp, Boersma, Van Beveren en Berger, terwijl Duitschland uitkomt met Borch meyer, Homberger, Schein en Necker marm. Op de 3000 meter heeft de Fin Iso Hollo als sterksten tegenstander den Duitscher Schaumburg, terwijl in het nummer 10.000 meter hardloopen o.m. zullen uitkomen Maki (Finland) en de Duitschers Syring en Kelm. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT." a.s. Zondag zal door bovengenoemde ver eeniging de tweede rit van het sprintkam pioenschap worden verreden over 600 m. Bijeenkomst aan het clublokaal om half negen, terwijl de start om negen uur pre cies plaats vindt. Alleen de A klassers zul len op baanmateriaal mogen starten. Ver der wordt medegedeeld dat het lange af stand kampioenschap in een rit wordt ver reden.. De uitslag van den onbekenden prü zijn- dag is gevallen op 18 Augustus. De prijs winnaars zijn: J. Schuller, C. Verburg, Ab. Strijk, C. van Diemen, J. Benning, J. F. Hintzbergen, J. Sinteur. Deze prijzen evenals de wisselbeker wor den a.s. Zondag na afloop der sprintwed strijden uitgereikt. AUTOMOBILISME DE INTERNATIONALE KALENDER. De data voor 1936 vastgesteld. De Internationale Sportcommissie van de A. I. A. C. R. heeft voor 1936 de vol gende wedstrijddata vastgesteld: 13 April Groote Pry's van Monaco; 30 Mei Groote Prijs van Amerika; 28 Juni Groote Prijs van Frankrijk; 12 Juli Groote Prijs van België; 26 Juli Groote Prijs van Duitsch land; 23 Augustus Groote Prijs van Zwit serland; 5 September Tourist Trophy van Groot Brittanië; 13 September Groote Prijs van Italië; 27 September Groote Prijs van Spanje. Bovendien zullen nog de volgende wed strijden plaats vinden: 1 Januari Groote Prijs van Zuid-Afrika; 23 Februari Groote Winterprijs van Zwe den; 10 Mei Groote Prijs van Hongarije; 7 Juni Groote Prijs van Rio de Janeiro; 3 Augustus wedstrijden in Ierland; 17 Mei of 4 October Groote Prijs op de Masary- kring: 4 October Groote Bergprijs van Fe- leac (Roemenië). De Internationale Sportcommissie heeft voorts besloten om de internationale wed strijdformule ook voor 1936 te handha- HET A. I. T. CONGRES TE BOEDAPEST. Dezer dagen is te Boedapest de alge- meene vergadering gehouden van de Al liance Internationale de Tourisme (A. I. T.), den wereldbond, waarin de grootste toeristische en automobilistische clubs vereenigd zijn. De Koninklijke Neder landsche Toeristenbond A. N. W. B. was daarbij vertegenwoordigd door zijn Direc teuren, de heeren H. J. van Balen en W. A. M. Westerouën van Meeteren. Ditmaal was het A. I. T.-congres van bijzonder groote be teekenis, omdat eraan vooraf ging een conferentie inzake den weg, die van Londen uit voorloopig tot Stamboel loopt, doch in de toekomst naar het verre Oosten zal worden doorgetrokken. De des betreffende besprekingen werden ook bij gewoond door vertegenwoordigers van de erbij betrokken regeeringen. Men heeft hierbij niet te doen met een speciale autobaan, maar met het voor snel verkeer geschikt maken van de hoofdver binding tusschen Londen Calais Brus sel Keulen Frankfort a. d. Main München Ween en Boedapest Stam boel. In verband o.m. met het feit, dat deze route door zoovele landen loopt, waaron der er zijn, die nog slechts in het eerste stadium der motoriseering verkeeren, zijn er heel veel moeilijkheden te overwinnen; men denke slechts aan de talrijke grenzen, de benzinevoorziening in den Balkan, de eerstehulpverleening, enzoovoorts. Om de verwezenlijking dezer plannen te bevorde ren, is nu een permanent Bureau opgeriaht in Boedapest. Ook door de afgevaardigden uit zeer ver verwijderde streken (als Nieuw Zeeland, Birma, Ceylon, Egypte, Britsoh- Indië, enz.) werd veel belangstelling voor dit project en zijn toekomstige uitbreiding getoond. De Italiaansche ver tegenwoordi - oAT 9 Dinsdagavond 1 October! Een wedstrijd met schit terende prijzen ger lichtte een plan toe om den zijtak van den grooten weg te traceeren door Spanje en zoo langs de Noordkust van Afrika naar Egypte. Italië heeft o.m. in Tripolis baan brekend werk op wegengebied verricht, zoodat de route naar Egypte gemakkelijk te ontsluiten zal zijn. Plannen om ook Kaapstad aansluiting te geven op dezen weg dateeren reeds van vroegeren datum; thans is aan de belanghebbenden opdracht gegeven de wegen door de Sahara naar den Congo nauwkeurig te bestudeer en. Vertegenwoordigers uit O ost-Afrikaan- sche streken drongen aan op het instellen van gemakkelijker grensdocumenten voor het toerisme aldaar; dat dit zich reeds zoo ver ontwikkeld heeft, dat men aan het in ternationale verkeer toe is, zal voor me nigeen wel nieuw zijn! Een ander opmer kelijk feit was het besluit van de toeristen bonden uit het verre Oosten (met inbegrip van Ned.-Indië) ora binnen het kader van de A. I. T. een federatie te stichten ter behartiging van de speciale toeristische be langen van dit deel der wereld. Een en an der is wel zeer sprekend voor de universali teit van de A. I. T., waartoe thans meer dan 100 toeristische organisaties behooren! Dat men in dit bij uitstek internationale en deskundige milieu den A. N. W. B. lof toe zwaaide voor het hier te lande bestaande systeem van wegwijzers, dat als voorbeeld zal worden gevolgd in vele andere staten, zal menigeen met genoegen vernemen. Van de vele andere punten van terna- tionaal-toeristisoh belang, welke op het congres werden behandeld, noemen we nog de voorstellen om verdere faciliteiten te verleenen aan houders van autoradiotoe stellen, het streven om rechtskundigen bij stand te versohaffen aan automobilisten, die in den vreemde in moeilijkheden geraken en de prae-adviezen, waarin aangedrongen werd op verlaging van paspoort- en visum- kosten. Ook de wederzijdse he vrijstelling van belasting voor automobilisten, die een buitenlandsche reis maken, werd verder ontwikkeld. De eerstvolgende A I. T.-vergadering zal in September 1936 te Lissabon worden ge houden. BILJARTEN Competitie F. B. H. o. Het verdere programma der le klasse luidt: 1 October: TOG IVriendenkring I; Ex celsior IOVS I, de Poort IInsulinde I. 15 October: OVS I—TOG I; Vrienden kring—Insulinde, ExcelsiorDe Poort. 29 October: VriendenkringOVS; Insu lindeExcelsior, de PoortTOG. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN HILLEGOM. Verkooping. Gisteren had in Hotel Sis- fcenmans ten overstaan van Notaris D. Lod der de verkoop bij afslag plaats van: 1. Meerstraat 86 groot 2.65 A.; in bod po 3600; niet gemijnd. 2. Meerstraat 88 groot 1.87 A.; in bod op ƒ3500; niet gemijnd. 3. Meerstraat 90 groot 1.88 A; in bod op 3500; niet gemijnd. 4. Meerstraat 92 groot 1.87 A.; in bod op ƒ3500.niet gemijnd. 5. Meerstraat 94 groot 2.96 A; in bod op 3500.niet gemijnd. 6. Meerstraat 96 groot 2.58 A.; in bod op ƒ3500.niet ge mijnd; 7. Meerstraat 98 groot 1.85 A.; in bod op 3500.niet gemijnd. 8. Meer straat 100 groot 1.84 A.; in bod op ƒ3500. niet gemijnd. 9. Meerstraat 102 groot 1.82 A.; in bod op ƒ3500.niet gemijnd. 10. Meerstraat 104 groot 3.82 A.; in bod op 4300.niet gemijnd. Comb. 1 t-m. 3 niet gemijnd; comb. 4 en 5 niet gemijnd; comb. 1 t-m. 5 staande op 17.600, gemijnd op 1 door J. J. en P. van Benten te Amsterdam. Com. 6 en 7 niet ge mijnd; comb. 6 t.-ro. 9, staande op 14.000, gemijnd op 25 door J. Wijnders te Haar lem; camb. 6 t-m. 10 staande op 18.325 gemijnd op 1 door J. J. en P. van Benten te Amsterdam. Eind combinatie 1 t-m. 10 staande op 35.927, gemijnd op ƒ110 door de heeren van Benten voornoemd. Koopsom 36.037. taald werd van 5090 ct. per kist van 25 K.G. voor groote. en 3045 ct. voor Drie lingen. De hoogste prijs geldt slechts voor de mooie aardappelen uit de duinpannen. Ook voor het artikel kroten bleef er re delijke vraag bestaan. De aanvoer en de prijs bleven beiden redelijk goed, van 35— 45 ct. per kist van 20 K.G. LEIMUIDEN. Ongeluk. De elfjarige J. de H., die in een boom was geklommen om appelen te plukken op het terrein liggende tegenover het gemeentehuis, had het ongeluk boven uit den boom te vallen. De val was zoo ernstig, dat de jeugdige klimmer twee ar men en een pols brak. Dr. Stapensea ver leende geneeskundige hulp. Het moge voor de jeugd een waarschu wing zijn om deze gevaarlijke klimmerij na te laten. Crisis-comité. De collecte voor het Cri sis-comité bracht in de afgeloopen week j 9.36 op. Gehuwd: G. Pulleman., 26 j. en J. Schoenmaker 24 j. NOORDWIJKERHOUT. Fancy-fair. In de parochie van St. Vic tor zal ten bate der St. Martha-Vereeniging een fancy-fair gehouden worden op Zater dag 19 Oct. van 710 uur en op Zondag 20 Oct. van 111 uur en van 210 uur. Aan deze fancy-fair zal een loterij verbonden zijn behoudens goedkeuring. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Voor wat de noteering der prijzen betreft had ook deze week een gunstig verloop. De prijzen waren voor bijna alle producten zeer bevredigend, An ders is het gesteld ten opzichte van de ge wassen. Er was volop reden tot klagen doch tenslotte heeft het stormweer van de laatste dagen aan wat nog goed was, veel schade veroorzaakt. Het staat vast dat ver schillende perceelen napeen, die door de ongunstige periode waarin het zaad tot ontkieming moest komen, al reeds veel te laat waren, als verloren beschouwd kun nen worden. De stortregens en de koude nachten hebben het laatste vernielingswerk gedaan. Ook op de gewassen van gele en roode kool valt veel aan te merken zoodat de prijs die op heden voor dit product be taald wordt en goed genoemd kan worden, de uitkomst niet loonend kan maken. Voor deze koolsoorten varieerde de prijs deze week van 9.8012,10 per 100. Bospeen die den geheelen zomer maar een matigen soms een te lagen prijs heeft opgebracht, krijgt de laatste weken meer belangstel ling en zacht-aan werd de prijs beter, waardoor de uitkomst nog eenigszins be vredigend kan worden. De laatste noteerin gen waren voor de beste soort van ƒ4,80 7.20 per 100 bos. Met een verhooging van den prijs voor bospeen ging tevens ge paard een beteren prijs voor de waschpeen die ook zacht-aan naar boven gaat en de teeltuitkomst, al staat het product bij ver schillende tuinders wat dun, bevredigend maakt, Het feit, dat het product veel van het ongunstige weer geleden heeft, zal er veel toe hebben bijgedragen dat een ver hooging van den prijs volgde. Er werd ook nog aardig wat gekocht voor export. Voor uien kwam er nog weinig vraag en de ver wachtingen zijn voor dit artikel ook niet hoog gespannen. De prijs bleef stabiel, van 1.602 per 100 K.G., onvoldoende voor de tuinders. Meer animo was er voor groene kool, welk product graag weg ging tegen 4.206.20 per 100. De meeste be langstelling echter was er voor bloemkool. Aangezien dit product in andere streken en voornamelijk in Noord-Holland, de koolstreek, buitengewoon veel te lijden heeft van ongedierte, de luis, en dit euvel hier niet voorkomt, ligt het voor de hand dat hiervoor volop koopers aanwezig zijn. Koopers die zich steeds voorzagen van bloemkool uit „de Noord" zijn geregeld hier aanwezig omdat zij aan bloemkool met een „pietje" voor hun klanten niets heb ben en zij hier verzekerd zijn van extra kwaliteit bloemkool, zonder „vee". Dit heeft, logisch, een gunstigen invloed op den prijs en deze was den laatsten tijd zeer goed. De" eerste kwaliteit varieerde van 13.5019, tweede soort was naar ver houding nog duurder en bracht van 8.40 12.20 per 100 op. Vooral de laatste dagen was er buitengewoon veel vraag naar tweede soort. Begrijpelijk dat tweede soort die prijzen opbrengt als hierboven ge noemd, nog zeer goed is van kwaliteit. Met de beste kwaliteit eigenheimers liep het ook iets vlugger. Vermoedelijk als gevolg van de vele regen, waardoor het rooien in de kleigronden zeer bemoeilijkt werd. Be- j Geboren: Johanna Petronella, d. van H. Zuiderduin-Duivenvoorden Johannes Theodorus Maria, z. van W. C .Schrama- l'Ami Maria Theresia, d. van W. Korte- kaas-Los Cornelia Maria, d. van M. van der Klauw-de Groot Johannes An toni us, z. van H. Th. Turnhout-Burgmeijer Wil- helmina, d. van W. v. d. Niet-Haasnoot Petrus Jaoobus, z. van P. C. de Haas-Die ben Leonard us Adrian us, z. van L. A. van den Burg-Meiland Leonardus Anto- nius Martinus Maria, z. van L. A. Duiven- voorden-van Eeden Albert us Hendricus Gerard us, z. van Th. Bader-Meeu wissen Jacobus Theodorus Gerardus, z. van A. de Groot-Franck Petrus Wilhelmus, z. van C. de Groot-Kouwenhoven Alida Anna Maria, d. van H. M. v. d. Bardelaar-War- merdam Johannes Comelis Maria, z. van J. M. van Paridon-Versteijnen Petronella Cornelia, d. van N. P. Duivervoorden-Duij - venvoorde Laurentius Hermanus, z. van L. J. J. Meijer-van den Burg Aloysius Ni- colaas Maria," z. van H. M. van Haaster- Warmerdam Albertus Martinus Nico- laas, z. van J. den Elzen-Vosmeer Jo hannes Leonhardus Jacobus, z. van H. L. C. Persoon-van Loon Jacobus, z. van W. vanden Barg-van der Meer Johannes, z. Getrouwd: C. H. J. Conijn 29 j. en van L. C. Bouwmeester-Wassenaar. J. A. Buschman 28 j. B. Griekspoor 20 j. en T. W. Mens 18 j. Overleden: Th. Voss 75 j., wedr. van A M. A. J. Hegeman P. van den Berg 64 j., echtgenoote van D. Duivenvoorden Maria Anna Duivenvoorden 1 j. C. H. Hoogduin 71 j„ weduwe van H. Heemskerk. RUNSBURG Tuinbouw. Het voornaamste product van aanvoer is momenteel nog de bloem kool alhoewel deze ook aanmerkelijk min der dan voorgaande weken. De prijs is zeer bevredigend en gaat van ƒ12.3015.40 per 100 le soort. Tweede kwaliteit bracht van 6.309.80 op. De prijs voor uien is nog te laag om een flinke aanvoer te verwachten. Men heeft nog wat den tijd. Betaald wordt thans van ƒ1.501.90 per 100 K.G. Voor waschpeen komt weer vraag metoploopen- de prijs van ƒ3.604.50 per 100 K.G. Van roode en gele kool komt nog weinig. De prijs is zeer goed doch de gewassen zijn zonder uitzondering beneden middelmatig. Het staat er voor dat dit product dezen winter niet goedkoop zal worden. Momenteel wordt van ƒ9.5012.20 per 100 betaald. ZOETERMEER. Geboren: Comelis Martinus, zoon van J. T. Barbier en van G. Buis. Neeltje Maria, dochter van A. van Elleswijk en G. Dóozi. Jozef Pietr, zoon van N. H. Brus- sé en N. van Straten. Sietske Annie, dochter van K. War en B. de Groot. Jeroene Adriana, dochter van C. Noorda- nus en T. C. van der Giesen. Jan, zoon van C. J. van der Spek en K. van Vliet. Overleden: Johanna Maria Louisa Kamps, dochter van A. L. Kamps en C. H. de Jong. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL 239. De heele stad was in rep en roer en over het bericht dat Drein en Piet met het zeemonster op weg waren naar het vaderland. Overal gingen de menschen bij elkaar op visite om dit nieuws te bepraten en de kranten lieten overal groote bulletins aanplakken, waarop het groote nieuws stond venmeid. 240. Intusschen brak voor de beide vrienden weer een moeilijke tijd aan. Ze trokken thans over een uitgestrekte vlakte waarop de zon al bijna vier maanden had geschenen zonder dat het er geregend had. Ze vergingen bijna van dorst.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10