Adverteert in dit blsd WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 FAUSTINUS I KONING VAN HAITI Hij werd gekozen om zijn dom heid. Een kroon met valsche dia manten. De keizer is geboren in slavernij Toen de emancipatie der negers begon, koos Soeloek den militairen loopbaan; hij werd zelfs chef van een bataillon onder president Doyen. Devisie-generaal gewor den, werd hij in 1874 tot president geko zen. Dit had hij te danken, schrik niet le zer, aan zijn ontzaggelijke domheid. De nieuwbakken president was absoluut onontwikkeld en voor de politici was dit uiterst welkom. De president van een stroo-man. In een manifest schreef hij in Potjes-Fransch: „Moi pas cherché ga; c'est Dié qui volé et quand père moi veni, moi tué li". Dit be- teekent: „Ik heb deze uitverkiezing niet gezocht; God heeft het gewild. En wanneer mijn vader er mij zou willen afhalen dan zou ik hem vermoorden". Keizer Soeloek is een van de mooiste zwarten van Haiti. Wanneer men hem zag zou men niet zeggen, dat hij reeds 65 jaar was, vooral, wanneer men hen trotsch te paard door Port-Au-Prinee zag rijden. Toen Soeloek tot president was gekozen zocht hij zich een onderwijzer uit, die hem leerde lezen en schrijven. Aldus „ontwik keld" begon hij zijn ministers te wantrou wen, hij liet er zelfs enkele fusilleeren en stelde een bij zonderen raad in, die de mi nisters moest controleeren. Een kroon met valsche diamanten Een Fransch huis te Port-Au-Prince werd in gereedheid gebracht voor een grootsche plechtigheid. Uit Parijs arriveer de twee kronen, een keizerlijke mantel, een rijtuig, ringen en orde-teekenen van den H. Faustinus en het Legioen van Eer. Ver der een kostbaar ameublement, alles bij een een grapje van 4500 piasters. Toen de nieuwbakken keizer vernam, dat zijn kroon met valsche diamanten was bezet, ontstak hij in hevige toorn; hij meende door zijn beschermheeren bedrogen te zijn. Hij be greep niet, dat een echte diamant van die grootte alleen reeds de 45000 piasters ver slonden zou hebben. Na de plechtige kroning bij een tempe ratuur van 30 graden, begaven hunne ma jesteiten zich in vol ornaat naar de troon zaal om te recipieeren. Het corps diploma tique trad allereerst naar voren en toen de verschillende consuls zich terugtrokken, riep de ceremoniemeester: „Men keere hunne Majesteiten niet den rug toe!" De consuls luisterden nauwelijks, maar de ambtenaren en de geestelijkheid trokken zich terug, zonder het gelaat van de vor sten af te wenden. Uitgestrekte vlakten.... Wanneer men door het land reist, ziet men overal uitgestrekte vlakten met een zeer weelderige plantengroei. De fauna is hierdoor ook zeer rijk. De gronden die aan particuileren toebehooren zijn daarentegen dor en venvaasloosd Zij behooren meestal aan negers die slechts het hoogst noodige verbouwen. De Mulatten maken de burge rij uit. Hun eigendommen verkeeren in een verwaarloosden .toestand, omdat er geen handen zijn om haar te onderhouden. De negers brengen hier de bekende woorden in praktijk: „Ieder voor zich en God voor ons allen". Het land vaart er in- tusschen wel bij. Bij een dergelijk beschavingspeil komt w de waarde van den arbeider goed uit: zon- I werd de pastorie wederom bestormd. Men der hem blijft de aarde onbebouwd, de I wilde dit zeldzaam heksel-geval wel eens vruchten verdorren, de gronden verliezen zien. Maar er was niets te zien. Toch werd hun waarde, de eigenaar wordt geruineerd. J het vertelsel geloofd en vormde deze hek- Een hectare vruchtbare grond nabij de serij het onderwerp van de gesprekken van stad is slechts 1.502 waard. Wanneer de den dag eigenaar erin slaagt een pachter te vinden dan eischt deze allerlei landbouwwerktui gen en trekt er dan vaak plotseling tus schen uit. Het is een interessant gezicht, de arbei ders onder een brandende zon in de stad te zien werken. Slechts gekleed met een broek en een stroohoed werken zij onver moeibaar in één stuk door als een machine. Langs de kust van Haiti ligt het heer lijke Terra Nova met zijn prachtige bergen en valleien. De eerste bewoners, Fransche kolonisten, lieten er een kerk bouwen, die thans nog staat. Zij werd door een Franschen arbeider opgetrokken en is bij zonder fraai van stijL Haiti onafhankelijk. Vreedzaam leefden in Terra Nova de kolonisten onder het bestuur van Toussaint Louverture. Maar toen op 1 Januari 1804 te Gonaives de onafhankelijkheid werd uit geroepen van Haiti, verklaarde Dessalines op zeer hartstochtelijke wijze „De Fransche naam onteert nog deze gebieden." Deze woorden waren het sein tot den aanval en er werd een waar bloedbad on der de kolonisten aangericht. Dessalines werd in 1806 vermoord en werd opgevolgd door Christophe, die zich tot koning liet uitroepen. Om zijn haat tegen de Fran schen te demonstreeren liet hij alle kolo nisten van Terra Nova wurgen. Thans woont er nog één blanke, die uit Fransche ouders werd geboren. Hij werd door zijn voedster, een negerin gered en als haar eigen kind opgevoed. Hij spreekt slechts Crecclsch, heeft tien kinderen groot ge bracht en heet Vadertje Jacques. Hij heeft nooit zijn familienaam gekend en hij be kommert er zich ook niet om. hij werk hoopte te vinden. De kano was voorzien van een primitief zeil en volko men onzeewaardig. De man had een liter water en voor vijf dagen levensmiddelen aan boord. Tot nu toe heeft men niets meer van hem vernomen, zoodat men vreest, dat deze roe- kelooze onderneming, die niet anders -dan als een wanhoopsdaad (D. kon geen werk vinden en genoot geen steun) moet wor den beschouwd, een tragisch einde heeft gekregen. AANRIJDING TE HALFWEG. Storm en hevige regenbuien zijn oorzaak geweest, dat tegen middernacht op den Haarlemmerweg bij Halfweg een auto is aangereden door den Haarlemschen tram. De auto bestuurd door den heer B. uit den Haag moest op den gladden weg uithalen voor een hem tegemoet komenden wagen. Door het slechte uitzicht heeft de bestuur der te ver naar rechts uitgehaald en kwam met zijn wagen daardoor in botsing met de paaltjes langs de trambaan. De voorste wie len kwamen op de rails te staan. Elke po ging om de auto terug te zetten, mislukte. Zelfs toen een chauffeur van een vracht wagen zijn hulp verleende gelukte het niet den wagen op den weg te krijgen. Intusschen naderde een tram uit de rich ting Haarlem. Door de koplichten aan en uit te draaien werd gepoogd de aandacht van den tram-bestuurder te trekken. Deze heeft echter die teekens niet opgemerkt. Op het laatste oogenblik wist de heer B. nog uit den wagen te springen; het volgend oogenblik werd de auto door de tram ge grepen en weg geslingerd. De heer B., die nog even werd geraakt, kwam er goed af. Het tramverkeer had eenige vertraging; de auto, die ernstig werd beschadigd, werd later weggesleept. De despoot Christophe. Een oude neger, die op de Kaap woont was eveneens voor het despotisme van Christophe gevlucht, ofschoon deze slechts goede bedoelingen met hem had. Hij wilde hem officier maken. Maar de man was bang, dat met de epauletten ook de verant woordelijkheid zwaar op zijn schouders zou drukken en hij wist, dat Christophe streng was. Hij ontvluchtte de bewoonde wereld en woonde tien jaren in de grootste eenzaamheid in de bergen. Hy verbouwde daar wat vruchten en gebruikte nooit zout of vleesch. Zoo toonde hij aan, dat een ne ger ook zonder zout en vleesoh kan leven. Maar in die tien jaren, ik mag dit niet ver zwijgen, was de goede man erg verzwakt. Zeden en gewoonten op Haiti. In Haiti heeft men vreemde gewoonten. Op Witte Donderdag had de (Fransche) pastoor van Gonaives op de preekstoel ver teld, dat slechts enkele oogenblikken van wellust voldoende kunnen zijn om een mensch zijn ziel en zaligheid te doen ver liezen. Zij, die zich dit het meest konden aantrekken, zonnen op wraak. Op Paasch- morgen strooiden zij het volgende praatje rond. Van de Gros Morne was een wagentje ge komen waarop twee personen zaten, een man en een vrouw. Deze hadden op Goeden Vrijdag ontucht bedreven en waren op heeterdaad betrapt. Als behekst waren beiden nu aan elkaar gegroeid. Het wagen- j tje was nu bij den pastoor, opdat deze met zijn gebeden den Wanga of boozen geest zou bezweren en aan de hekserij een einde zou maken. Het volk is zeer bijgeloovig en het gevolg was, dat honderden menschen land is op dit oogenblik de vraag of de pastorie bestormden om van deze bezwe- Schacht dan wel de nationaal-socialisti- ring getuige te zijn. Er werden enkele sol- sche revolutie het sterkste zal blijken te daten uitgezonden, die het volk uiteendre- zij"- Eenigen tijd geleden, aldus Strasser, DIEF VAN RLJWIEL-BELASTING- MERKEN AANGEHOUDEN. Den laatsten tijd werden ten nadeele van Hilversumsohe scholieren voortdurend fietsplaatjes gestolen. Gisteren zijn van een achttal fietsen, geplaatst in de bewaarplaat? van de H.B.S. aan den Schuttersweg, de be- tastingmerken ontvreemd. Gisteravond heeft de politie den dief op heeterdaad kunnen betrappen. Toen deze zich ontdekt zag, sloeg hij op de vlucht en kon eerst door een hem achtervolgend re chercheur worden gearresteerd, nadat deze drie schoten uit zijn revolver had gelost De aangehoudene bleek te zijn een 16-jarig jongmensch, wonendie te Hilversum. Er werden eenige belastingmerken op hem gevonden. TELEGRAMMEN DE POSITIE VAN DR. SCHACHT IN DUITSCHLAND Een belangwekkend interview met Strasser PARUS, 25 September (A.N.P.) De „Excelsior" heeft een interview gehad met Otto Strasser, die daarbij o.m. het vol gende zeide. Het voornaamste probleem voor Duitsch- BURGERLIJKE STAND ven en er enkelen arresteerden. De pastoor bevond zich intusschen ge heel onwetend in de kerk en toen hy de H. Mis aanving, waarbij de militaire staf en het geheele garnizoen aanwezig UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Felle brand in een pakhuis. Hedennacht ongeveer kwart voor drie brak in de van Mandersloostraat een felle uitslaande brand uit in het pakhuis van den drogist P. Laros. In het perceel be vond zich een aanzienlijke hoeveelheid chemicaliën en andere brandbare artike len, waarin het vuur gretig voedsel vond. De brandweer, die na eenigen tijd met twee motorspuiten ter plaatse kwam tast te het vuur met drie stralen aan. Eenigen tijd bleven de vlammen nog hoog oplaaien, doch weldra begon den brand zichtbaar te verminderen. De brandweer die zeer actief optrad, wist den brand tot het pak huis te beperken. Het perceel is geheel af gebrand. Een vat benzine, dat in het pak huis lag, kon door een der omwonenden nog tydig worden verwijderd. Naar we dekt verzekering de schade. LAATSTE BERICHTEN DRIE MINDERJARIGEN NAAR NEDERLAND TERUGGELEID. Zij wilden lieekenen voor het Vreemdelingen Legioen. Drie minderjarige Eindhovenaren, Lem- mens, Verspagget en Van Tongeren bleken sinds eenigen tijd, zonder een adres te heb ben achtergelaten, de ouderlijke woning te hebben verlaten. Hun ouders deden hiervan aangifte bij de politie, die een onderzoek instelde. Dit onderzoek had evenwel geen resultaat. Intusschen kwam vast te staan, dat een van de jongens gecorrespondeerd had met het Fransche gezantschap in Den g en dat de jongens zich hadden aan gemeld voor het Vreemdelingen Legioen. Het gezantschap had geantwoord, dat zij zich daarvoor konden opgeven té Rijssel (Frankrijk). Inderdaad heeft de Fransche politie de jongelui in de kazerne te Rijssel aangetrof fen. Zij worden naar Nederland terugge leid. Dezer dagen worden zij terugver wacht. DOOR VALLENDE BALK GEDOOD. Op de in aanbouw zijnde nieuwe sluizen te Vreeswijk is hedenmorgen de 42-jarige werkman A. v. d. Wal, wonende te Amei- de, in de sluisput door een vallende balk getroffen. De man was op slag dood. Waarschijnlijk is de balk tengevolge van den hevigen storm losgeraakt. EEN ROEKELOOZE ONDERNEMING. Zaterdagmorgen is een inwoner van IJmuiden, zekere W. Duin van Umuiden, de Noordzee opgegaan in een door hem zelf van zeildoek vervaardigde kano, met de bedoeling te trachten Zuid-Frankrijk te be reiken om vervolgens gelegenheid te zoe ken om naar Zuid-Afrika te komen, waar LEIDEN. Geboren: Tjoe Lan d. van Sing Poo Ko en Hing Nio The Ondertrouwd: A. H. Doornik jm. 24 j. en M. G. H. v. Eelen jd. 20 j. J. A A. Hermans jm 27 j. en E. B Vermeulen jd. 25 j. Overleden: W. Oostveen m. 71 j. Ph. Kroes m. 68 j. K. G. Schuitemaker m. 36 j. A, Gregoire dr. 7 m. J. C Pellekoorne m. 57 j. E. C. v. d Reijden Kooien vr 45 j. heeft een geheim gehouden vergadering van hooggeplaatste nationaal-socialistische persoonlijkheden een ultimatum gezonden aan Hitier, waarin het ontslag van Schacht geëischt werd. Hierop zou Hitier hebben geantwoord: „Ik heb Schacht noodig voor onze herbewapening. In de herfst wanneer de bewapening gereed zal zijn en wij weer sterk zullen zijn, zal Schacht verdwijnen. Met de voltooiing van de herbewapening van Duitschland zullen ruim IA millioen arbeiders op staat komen te staan Hitier zal dan moeten beslissen wat hij wil, oor log of een nationaal-socialistische revolu tie. Strasser sprak als zijn overtuiging uit, dat Hitier, gezien de ontwikkeling, die hij sedert 30 Juni 1934 ondergaan heeft, in dit dilemma den oorlog zal kiezen. Hitier heeft het oorlogscomplex, aldus Strasser. Hij weetw at oorlog is, omdat hij dien heeft meegemaakt, maar hij weet niet wat revolutie is en hij vreest die. Tusschen het bekende en het onbekende staande zal hij het bekende kiezen. WERVELWIND IN JAPAN TOKIO, 25 September. De met wolk breuken gepaard gaande taifoen die giste ren in de omgeving van Kioesjoe losge broken is, heeft zich met verwoestenden kracht naar Midden-Japan voortbewogen en op zijn weg,ontzaggelijke schade en een j groot aantal ongelukken veroorzaakt.. In Tokio werden volgens de laatste berich ten door den ontzaggelijken regenval ruim 53.000 huizen overstroomd. Een wervel wind verwoestte hedenmorgen vroeg in het mijndistrict talrijke woningen, waarbij 31 mijnwerkers gedo'od werden, terwijl ve- lenge wond werden of nog vermist worden De spoorlijn Tokio-Kobe is op verschil lende plaatsen vernield zoodat groote sto ring in het verkeer ontstaan is. Honder den koelies zijn aan het werk om de scha de te herstellen. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zijn in Midden- en Wesct-Japan 63 personen door het instor ten van huizen en door aardverschuiving gedood. Ook de visscherij heeft groote groote verliezen geleden door het nood weer. Zoo zijn aan de kust van Sjimane vele schepen gekenterd. In totaal worden 62 visschers vermist. ECONOMISCHE DEBATTEN IN DEN V. B.. Een Engelsche ontwerp-resolutie. GENèVE, 25 September A.N.P. De belangrijke economische debatten in de 2e Volkenbondscommissie hebben thans hun neerslag gevonden in een Engelsche ontwerp-resolutie, waartegen de vertegen woordigers der goudbloklanden zich niet verzetten De ontwerp-resolutie stelt de wensdhe- lijkheid in het licht van een terugkeer naar een gemeenschappelijke internatio nale gouden standaard, hetgeen mogelijk zou zijn, wanneer de hinderpalen, die thans den internationalen handel belemmeren, uti den weg werden geruimd Voorts beveelt de resolutie aan meer bilaterale verdragen af te sluiten en een meer liberale handels politiek te voeren met de meest begunsti- gings-clausule tot basis. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 25 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 285 vette kalveren: 42—50, 3640 en 30—34 cent per kg. levend gewicht; 48 nuchtere kalveren f 4.00—7.50 per stuk, 231 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 5455 cent, zware 5354 cent en vette 5253 cent per kg. Overzicht: Vette kalveren, aanvoer gelijk aan die van vorige week, weinig eer ste kwalieit, prijzen vrijwel onveranderd. Voor eenige uitgezochte kalveren, hoogere noteering. Nuchtere kalveren korte aan voer, vlugge handel, constante prijzen. Var kens minder aanvoer, gedrukte handel, prij zen iets hooger. BOSKOOP, 24 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 812 cent, Marcel Rouyer 815 cent, Hadley 2040 cent, Claudius Pernet 3047 cent, Columbia 1015 cent, Butterfly 12 25 cent, Mac Keiler 815 cent, Wilh. Kor- des 1220 cent, Mme Jules Bouché 1016 cent, Rosalandia 1530 cent, Florex 1018 cent, Phoebe 2035 cent, Wendland 1830 cent, Kraus 20J35 cent, Edith Helen 18 30 cent, Eist Poulsen 3056 cent. Gloria Mundi 2542 cent, Briarcliff 1825 cent, Ingar Ohlson 2036 cent, Chrysanten, grootbloemig 4080 cent, idem tros 3050 cent, Physalis Franchetti 1016 cent, Cle matis Durandi 10J15 cent, Clematis Prins Hendrik 80110 cent, Ligustrum 1014 ct., Tritoma 710 cent, Acerblad 1015 cent. ROTTERDAM, 24 Sept. Vee. Aanvoer totaal 3696; 189 paarden; 15 veulens; 1130 magere en vette koeien; 700 vette en 426 graskalveren; 745 nuchtere kalveren; 343 schapen en lammeren; 2 varkens; 26 bok ken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien le kw. 47, 2e kw. 43, 3e kw. 26 30; vette ossen 44, 40, 3234; stieren 42, 38, 3234; vette kalveren 75, 65, 3646; schapen 38, 32, 28; lammeren 38, 33, 28; graskalveren 30, 28; nuchtere slachtkal- veren 29, 23; slachtpaarden 41, 36, 31; veu lens 38, 35, 34. Prijzen per stuk: schapen le kw. 17, 2e kw. 12, 3e kw. 8; lammeren 12, 8, 6; nuchtere slachtkalveren 8, 6, 4; nuchtere fokkalveren 16, 12, 8; slacht paarden 160, 120, 80; werkpaarden 230, 140, 80; hitten 100, 80, 60; veulens 100, 80, 40; stieren 200, 150, 100; kalfkoeien 190, 140, 90; melkkoeien 185, 135, 85; vaarzen 100', 75, 60; pinken 75, 65, 60; graskalve ren 30, 20, 14. BIOSCOPEN: Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Lux or:. Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen VEUR, 24 Sept. Groentenveiling. Eng. komkommers f 1.502.50, 2e soort f 1.00 1.50, gele komkommers f 2.004.20, 2e soort f 1.001.80, kropsla le soort f 1.00 2.80, 2e soort f 0.501.20, bloemkool f 4.00 12.50, 2e soort f 1.503.50, tomaten (mid.) f 1.502.0, gr. ronden f 1.502.20, 2e soort f 1.50, 3e soort f 1.00, bonken f 1 1.20, andyvie f 0.501.20, spinazie peT 4 kg. f 0.080.32, postelein f 2.003.50, peen f 3.006.50, snijboonen 830 cent, sper- cieboonen 418 cent, meloenen 312 cent. WOERDEN, 25 Sept. Kaas. Aanvoer 387 partijen, met rijksmerk le kwal. f 2628, 2e kwal. f 2325 en zware f 30. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 75 Londen 7.303/4 New York1.483/s Parijs 9.78 Brussel 25.09 Zwitserland 48 20 Milaan 12.10 Madrid 20.271,'2 Oslo36.75 Kopenhagen32.65 Stockholm 37.70 Praag6.13 Wéenen Boedapest ProL 6 1/2 pet BEURSÖVERZICHT. De wisselmarkt gaf vandaag een scherpe stijging te zien van de buitenlandsche de viezen-noteeringen. Zoo steeg het pond tot 7.33, de Fransche franc tot 9.78 A, de dol lar tot 1.48 7/16, op welke koersen de göud- export ondanks de hoogere premie voor molest-risico weer winstgevend is gewor den. Later op den middag volgde weer een algemeene daling. De fondsen mar kt was onder invloed van de wisselmarkt vast ge stemd en vooral bij de opening trad over de geheele linie een belangrijke koersstij ging in. Er bleek nogal wat vraag te be staan, terwijl de verkoopen zich aanvan kelijk zeer gereserveerd betoonden. De eer ste koersen droegen dan ook een zeer gefor ceerd karakter, waardoor in het verloop een reactie intrad. Deze daling werd bevor derd door de vaste houding, die Ned er land - sche Staatsfondsen ten toon spreidden. De 4 pet. obligaties Nederland zetten op 92 pet. in en verbeterden vervolgens tot 931/* pet. Zij handhaafden zich later nagenoeg op hert hoogste peil. De 4 pet. obligaties Ned. Indië zetten iets luier in op 89 9/16, doch stegen in het verder verloop tot 90 A en konden zich eveneens handhaven. Oude Schuld was prijshoudend. Van de Indus- trieelen waren Philips aanvankelijk 6 pet. hooger, doch na enkele schommelingen kwam het slot 4 pet. boven het peil van gisteren. Unilevers stelden zioh aanvan kelijk op pari, doch moesten later onge veer 1 pet. weer afstaan. Aku's verbeterden ruim 1 pet. Oliewaarden waren vast met kalmen handel. Kon. Olies golden begin beurs 6 pet. hooger, liepen vervolgens 3 pet. terug en sloten 4 pet. boven gisteren. De Amerikaansche soorten werden even eens hooger genoteerd. Rubbers lagen vast in de markt, niet alleen onder invloed van de algemeene stemming, doch mede als ge volg van de verscherping van de rubber restricties en de daarmee verband houden de stijging van den rubberprijs. Tabakken en Suikers lagen goed prijshoudend; ook Scheepv. konden zich gemakkelijk hand haven. In navolging van Wallstreet wa ren Amerikanen vast gestemd, hoewel ook hier het slot onder het hoogste peil van den dag lag. Duitsch e obligaties waren zoo goed als onveranderd. De geldmarkt bleef uiterst stroef; prolongatie noteerde ambts halve 6 A pet Heden overleed tot onze diepe droefheid voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster venden onze innig ge liefde Moeder, Behuwd Grootmoeder en Tante GEERTRUIDA VAN DER HULST WED. van ADRIANUS SPIERENBURG in den ouderdom van 79 jaren. Uit aller naam, Familie SPIERENBURG Zoeterwoude, H. Rijndijk, 24 Sept. '35 Eenige en Algemeene Kennisgeving. De Uitvaart, waarna de begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 28 September des morgens te 9 uur, in de Parochie kerk van de H. Bernar- dus te Groenendijk. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden onze innig geliefde Echtge noot en Vader JOANNES NOTENBOOM in den ouderdom van 77 jaar. M. J. NOTENBOOM- KOOT J. C. NOTENBOOM Aarlanderveen 24 Sept. 1935. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben Zater dag 28 September, 9 uur (O. T.) in de parochie kerk van den H. Petrus en Paulus te Aarlander veen. 5420 GEVRAAGD NETTE MEISJES voor fabrieksvrerkzaamheden. Aanmelden: Fa. A. H. J. WIJ- T EN BUIIG. Ingang fabriek Uiterstegracht. PIETERSKERK - Leiden 5e Vrijdag 27 September |8'/< A CAPPELLA KOOR yac het Scheurleer-MuBeum, Den Haag COR KINT, viola d'amore REIN. HEERING 1 LEO MENS J 9 Progr. f0 50 bij Fa EGGERS en 's avonds bij de Kerk. Netto-opbrengst voor Orgelfonds 540-1 Voor de vele en hartelijke blijken van belang stelling, die ik bij gelegenheid van mijn Zilveren Kloosterfeest mocht ontvangen, betuig ik door deze mijn oprecht gemeenden dank. Pater SMITS, PASTORIE HARTEBRUG Zweedsche Gymnastiek I October nieuwe clublessen voor Dames en Kinderen. DORA v. DITZHUYZEN Dipl. Stockholm Spreekuurl2.30-l.30beh.Zat. Papenstraat 7, Telefoon 83. 5424 b. g. g. 1490

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3