WIE LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK FINANCIëN EN ECONOMIE KERKNIEUWS WILT U IETS WETEN? WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 19 POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Tot sluiting van de wedvluchten in dit seizoen had bovengenoemde vereeniging een stedelijke wedvlucht uitgeschreven welke uitnemend is geslaagd, gezien de vele eereprijzen. Er werd aan deelgeno men door eigen leden en donateurs. De Snelvlieger, de L. P. C. en de Reisduif alsmede nog eenige liefhebbers waarvoor vergunning was verkregen. Deze vlucht heeft alle records geslagen van dit seizoen, want de snelheid was zoo opgevoerd, waarschijnlijk door den sterken stootwind, dat vele niet op hun hokken aanwezig waren en dus laat of niet in de prijzen kwamen. De duiven waren ook eenigszins nerveus, waarschijnlijk door de groote snelheid en bleven zitten. De afstand Mons bedroeg circa 194 K.M. en werden er 203 stuks ingekorfd waarvan er 137 stedelijk stonden, welke om 8 uur met Zuidoosten wind in vrijheid gesteld wer den. De heer A. N. Krol klokte de le prijs- duif om 9 uur 42 min. en 29 sec. Deze duif maakte 1890 meter per minuut, dat is nog heel wat hooger dan in dit seizoen ver meld werd met de Duitsche duiven. Om 10 uur 4 minuten waren de prijzen ver diend met een snelheid van 1561.60 meter per minuut. De verdere uilslag is als volgt: A. W. Krol 1 en 17, L. Gijsman 2, 7, 13, 14 en 15, L. v. d. Nieuwendijk 3, G. A. L. v. d. Reij- den 4, 9 en 10, Joh. Vogelenzang 5, 11, 18 en 21, A. P. v. d. Voort 6, G. F. Tisseur 8, Th. Houthoff 12, S. N. v. Leeuwen 16 en 20, W. le Mair 19, 22 en 23, H. Klein 24, T. F. Vlieland Jr. 25, F. Hopman 26 en A. H. Korenhof 27. le Overduif T. F. Vlie land Jr., 2e Joh. Vogelenzang en 3e Th. Houthoff. De uitreiking der eereprijzen zal plaats hebben in het clublokaal der Vriendenclub as. Vrijdagavond 8uur. De vereenigingsuitslag der Vriendenr- club is als volgt. In concours 156 duiven, waarvan de heer Gijsman de mooiste uit slag maakte door er 6 van zijn zeven dui ven in de kopprijzen te behalen n.l. 1, 2, 8, 16, 17 en 18; G. A. S. v. d. Reyden 3, 4, 6, 10, 11 en 14; Joh. Vogelenzang 5, 11, 12, 13, 23, 27, 32, 33 en 34, een uitslag om van te watertanden; A. Singeling 7, 15, 21 en 26; G. F. Tisseur 8; S. N. v. Leeuwen 19, 22, 24, 25 en 28; Joh. Neuteboom 20 en 29; A. H. Korenhof 30. De Racké-wisselbeker, welke op naam stond van A. H. Korenhof is hiermede ook op naam gebracht van L. Gijsman. Bin nenkort volgt de uitslag der kampioenen. „De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht vanaf Bergen, afstand 202 K.M., duiven los 8 uur, Z. O. wind. Uitslag als volgt: L. v. d. Nieuwendijk le, 4e en 6e; A. P. v. d. Voort 2e, 5e en 7e; F. Hofman 3e, 8e en 9e. Eerstgeconstateerde vogel 9.47.57; laatst- geconstateerde vogel 10.16.52. AFSCHEIDSLUNCH KAPITEIN-VLIEGER W. C. J. VERSTEEGH. Het hoofdbestuur der Kon. Ned Vereeni ging voor Luchtvaart heeft in samenwer king met eenige andere luchtvaartlicha men gisteren in Hotel de Wittebrug te 's-Gravenhage een afscheidsïunch aan ka pitein-vlieger W. C. J. Versteegh aangebo den. Gelijk reeds eerder gemeld is zal de heer Versteegh binnenkort naar Ned-Indië ver trekken, teneinde zijn nieuwe betrekking van chef van den vliegdienst bij de K N. I L. M. te aanvaarden. Als tafelpresident fungeerde ir. J, F. de Vogel, voorzitter der Kon. Ned Ver. voor Luchtvaart, terwijl tevens aanzaten gene raal Snijders, kolonel Wallaardt Sacré, jhr. Van den Berg van Heemstede, de heer Edo Bergsma, voorzitter van den A, N. W. B_, en van de commissie voor hjchttoerisme de heer Hans Martin, secretaris van de L L M. en de heer De Vries, inspecteur van de Indië-route van de K L. ML, de heer Dellaert, havenmeester op Schiphol, ir. Stephan, adponct-directeur van de Fokker fabrieken, de heer Blackstone, oud-direc teur B. O. W. in Ned-Indië, jhr. Wittert van Hoogland chef van het bureau hicht- toerisme, de heer Kalff, president van de Rotterdamsche Aerochib, kolonel Best, commandant van den Luchtvaartdienst Soesterberg, waar kapitein-vlieger Ver steegh sinds 1913 werkzaam is geweest, de heer Enthoven, voorzitter van den raad v-an beheer der K. N. L L. M. De heer Versteegh is op zeer waardee- rende wijze toegesproken door ir. J. F. de Vogel, kolonel Best, generaal Snijders, den heer Enthoven, jhr. van den Berg van Heemstede en ir. Stephan. Nadat de heer Versteegh bedank bad, had een drukbezochte receptie plaats in Hotel de Wittebrug. HAARLEMMERMEER. Aanbestedingen. Bouw van een boer derij, aan den Sloterweg nabij Hoofddorp, voor rekening van den heer J. Smit, wiens hofstede kort geleden door brand werd ver nield, (architect C. van Damme). Perc. I: H. J. Koedijk te Haarlem f 11.494; J. Robijn te Hoofddorp f 11.233; firma Bik en Blazer te Rijnzaterwoude f 10.650; Fa. Jansen en Appelman te Nieuwvennep f 10.263; P. Hulsbos te Ab- benes f 10.170; A. Jonker te Nieuwvennep f 10.165; Jac. Mienis te Hoofddorp f 9994; H. Luiing te Rijk f 9543; G. Westerman te Hoofddorp f 9490W. N. Bakker te Hoofd dorp f 8949; W. Pijlman te Hoofddorp f 8880; Fa. Daudeij en Co. te T.isse f 8749. Perceel H: H. Telbbens te Nieuwvennep f 959; W. N. Wamsteker te Hoofddorp f 948; P. Kool te Hoofddorp f 924.15; A. de Lange te Hoofddorp f 907G. J. de Tello te Hoofd dorp f873; W. Hofmeester te Rijk f675; J. Lustig te Weesp f 384.60. Perceel IH: H. Korringa te Hoofddorp f 548; J. Hoogstra ten alaar f395;*W. N. C .Groeneveld al daar f398; J. Duval te Nieuwvennep f350; J. Meijer te Nieuwvennep f 294; A. L. Klootwijk f 294. Massa: C. Westenhuis te Amsterdam f14.898; Gebr. Overbeek te Hoofddorp f 12.632; C. van Dijk te Nieuwvennep f 12.240; Fa. Jansen en Appelman te Nieuw vennep f 11.358; H. Luiing te Rijk f 10.883; J. v. d. Meent te Alphen f 10.640; C. Wester man te Hoofddorp f 10.590; W. N. Bakker te Hoofddorp f 10.199; W. Pijlman te Hoofddorp f 10.095; Fa. Daudeij en Co. te Lisse f 10.174. KATWIJK. Personalia. De heer C. van Vliet Albz slaagde te Amsterdam voor het politie-di- ploma met aanteekening. Gevestigd: K. D. Kooiman, Zeehospi tium. M. Brandjes, Boulevard 34. N. v. d. Oever en gezin, Remisestraat. A. Zandvliet en gezin, Valkenb.weg 19a. H. Brourwer, Zeehospitium. M. P. v. Eeden, Voorstraat 1. W. Bras, Boulevard 33 d. C. Anker en gezin, Achterweg 6. J. M. Koot en gezin, Voorstraat Zee 35. W. Doornik, Drieplassenweg 12. J. Nachte gaal, Mr. Fochstraat 29. J. Taal en ge zin, Duinstraat 61. G. de Jager, v. Meis kade 75. N. J. Udo, Zeehospdtium. Vertrokken: J. Kukler en echtgenoo- te, Wassenaar. A. Stuard en gezin, Lei den. A. Spaanderman, Den Haag. B. Beijnen, Eindhoven. J. C. M. v. d. Ak ker, Valkenburg. L. W. J. Boubuis, Ned. Oosteinde. W. M. Bodaan en gezin, Val kenburg. L. Westerveld, Amsterdam KATWIJK AAN DEN RIJN. AFSCHEID PATERS MISSIONARISSEN O. F. M. Vrijdagmorgen zal er in 't Missiecollege St. Willibrord aan het Overrijn een heel bijzondere plechtigheid plaats hebben. 15 Missionarissen zullen van hieruit naar hun Missiegebied Brazilië vertrekken. Naast de veelvertakte werkzaamheden, die de Paters Minderbroeders in ons land verrichten, is ook de Missiearbeid een van hun voornaamste en dierbaarste taken. Tengevolge van het stijgend aantal roe pingen voor Minderbroeder Missionaris is •het in 1929 noodig gebleken naast 't Mis siecollege St. Franciscus Solanis te Sittard, een tweede Missiecollege hier te Katwijk aan den Rijn te beginnen; waar nu onge veer 140 jongelingen worden opgeleid. In den korten tijd dat wij de Paters in ons midden hebben, zagen we reeds verschil lende leeraren naar de Missiën vertrekken, Pater Gelasius Wismans O. F. M vertrok in 1932 naar de Missie van China, vorig jaar October aanvaardde Pater Oscar Cremers O. F. M. zijn reis naar Java en nu as. Vrij dag vertrekt Pater Respicius van Valken- hoef O. F. M. leeraax van t Missiecollege naar de Missie van Brazilië. Met hem ver trekken nog 5 Paters, 6 Fraters en 3 Broe ders. Vrijdagmorgen om 10 uur wordt in de kapel van 't College een Plechtige Hoog mis opgedragen, waarna de Missiekruizen worden uitgedeeld en omgehangen, en de afscheidsgebeden worden verricht. Onmiddelijk na de plechtigheden ver trekken de Missionarissen naar Boulogne sur Mer, waar zij zich voor de groote reis zullen inschepen. K. R. O. Ter gelegenheid van het 2de Lustrum van de K. R. O. zullen eenige da mes zich verdienstelijk maken en meewer ken aan het welslagen der actie om de KJt. O. een Jubileumcadeau aan te bieden. Met deze dames onder leiding van den heer Staats moet deze actie alhier slagen. Tragisch. Op nog onverklaarbare wijze S3 de kapper Jac. S. G. bij het in zee gaan een ongeval overkomen en verdronken. Zijn lijk is den anderen dag aangespoeld. G. was de eenige zoon van Wed. J. G. en kostwin ner voor het gezin. Men kan zich de smart der familieleden voorstellen na het bericht G. was 32 jaar oud. LISSE. Winterseizoen St Jos.-Gezellen. Naar men ons meedeelt, zal de St. Josepbgezel- lenvereenigimg op Zondag 6 October as. des avonds na het Lof, op een eenigszins feeste lijke vergadering haar win terprogram ope nen. Op dezen avond zullen den adspiran ten, welke de leeftijd van 14 jaren hebben bereikt en de op leidingscursus met succes hébben gevolgd, worden geïnstalleerd, ter wijl „Guido Gezelle" des avonds met en kele voordrachten een feestelijk karakter zal geven. Daar de St. Jozef gezellen, K. J. C. en „Adolf Kolprng" nog enkele financieeüe ver plichtingen hebben te voldoen, doch bij al len de „bodem van de schatkist" zichtbaar is, is er door deze instellingen een loterij georganiseerd, welken loten verkoop natuur lijk vlug van de hand gaat, om de finan ciën te versterken, terwijl er as. Zaterdag avond voor het zelfde doel een Koek- en palindraaierij zal worden gehouden in het Bondsgebouw alwaar „Jaap" natuurlijk aan het rad zal staan. Dat 't dien avond stamp vol zal zijn in het Bondsgebouw durven we nu wel al te voorspellen! De poppen van Zuster Josepha. Wij willen er bij dezen nog even aan herinneren dat morgenavond de door Zuster Josepha georganiseerde Poppententoonstelling wor<it geopend.-De Lisser Katholieken zullen het natuurlijk de ijverige wijkzuster niet aan belangstelling op haar tentoonstelling laten ontbreken! Aanbesteding. Dinsdagmorgen werd door het architectenbureau Kees Barnhoorn en Theo van der Eerden, te Lisse, namens de N.V. Eletriciteitsbedrijf Hiliegom-Lisse-Sas- senheim gevestigd te Lisse, aanbesteed het maken van twee archiefruimten met bijbe- hoorende inwendige verbouwing in het be staande administratiegebouw van gemeende N.V. aan de Vuursteeg onder deze gemeente. Ingeschreven werd als volgt: A. L. Beu- gelsddjk te Lisse 2663.Gebr. M. en A. van Breda te Sassenheim 3188.C. J. Jansen te Hillegom 2777.A. Meeuwissen te Lisse f 3750.Th. Reeuwijk te Sassen heim 3232.Fa. Veenman en Vink te Hillegom 2620.Jac. Waasdorp te Sas senheim 3204.en de Wilde te Hillegom 2979.De giunning is aangehouden. Verkooping. Ten overstaan van nota ris D. Lodder te Hillegom had gisteravond in het hotel „de Witte Zwaan" alhier de openbare verkooping bij afslag en gunning plaats van de navolgende perceelen: Woonhuis Heereweg no. 55 in bod gezet op 5200.niet gemijnd. Woonhuis Hee reweg no. 57 in bod gezet op 5000.niet gemijnd. Bloembollenschuur en plm. 17.40 A. in bod gezet op 4600.— niet gemijnd. Bloembol'lengrond, groot ongeveer 43.15 A. in bod gezet op 4500.niet gemijnd. Combinatie der 2 woonhuizen, in bod voor 10.200.niet gemijnd. Combinatie der bloembollengrond en bloembollenschuur in bod voor 9100. niet gemijnd. Geheele combinatie in bod voor 19300. niet gemijnd. NOOTDORP. V. O. G. E. L. De RK. Voetbalver eenii- ging V.O.G.E.L. houdt een algemeene leden vergadering as. Donderdag in het R.K. Ver- eenigingsgebouwDe leden worden opge wekt deze vergadering bij te wonen. Aanrijding. Onze plaatsgenoot J. Th. J. had op den nieuwen Rijksweg bij de Hoorn brug te Rijswijk het ongeluk in aanrijding te komen met den motorrijder B. uit Voor schoten, welke laatste in overtreding was. Het rijwiel van eerstgenoemde werd door deze aanrijding totaal vernield, terwijl de motor van B. licht werd beschadigd. B. be kwam eenige lichte verwondingen, terwijl J. met den schrik vrij kwam. Van een en ander is prooes-verbaal opge maakt. Verzekering dekt de schade. NOORD WLTKERHO UT. Nieuwe Overste. Als overste van het St. Bavogesticht alhier is aangesteld de Eerw. Overste van het Gesticht voor krank zinnigen te Venray. WARMOND. Door den heer N. Scbavemaker is ontslag gevraagd als secretaris van de R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" al hier. In zijn plaats is als zoodanig benoemd de heer S. G. van Styn. Gezonken. Tengevolge van een aanva ring met een motorschuit is een vlet, bela den met groenten, op de plassen alhier ge zonken. Gelukkig bevond de vlet zich dicht aan de walzijde zoodat een groot gedeelte der groenten nog in veiligheid kon worden gebracht. De schipper van de vlet sprong te water en zwom naar de wal, waar hij door hulpvaardige handen op het droge werd ge bracht. Bouwvergunning. Aan den heer C. M. van Styn Jr. alhier is vergunning verleend tot verbouw van de door hem aangekochte panden in de Dorpsstraat alhier waarin zul len worden gevestigd een kapsalon voor Heeren en Dames annex een sigarenwinkel. ZEVENHOVEN. Steunregeling. In verband met de nieuwe voorschriften, moeten voortaan alle niet-verdienende inwonende gezins leden boven 15 jaar zich bij de arbeidsbe middeling doen inschrijven. Via de plaat selijke organisatie heeft de Burgemeester hierop de aandacht gevestigd. Crisis-comité. Vorige week kwam het plaatselijk Crisis-comité in vergadering bijeen. O.a. werd behandeld de circulaire van den Minister, dat op 1 Mei 1936 het Nationaal Crisis-Comité zal worden opge heven en of het plaatselijk comité het noodig oordeelt nog aan te blijven. Beslo ten werd om nog aan te blijven voor ge vallen waarin directe steun dringend noo dig is. Aan het verzoek van het N. C. C. om in de eerste helft van October met de bus te collecteeren voor een extra inza meling, zal voldaan worden. ZOETERWOUDE. Geitenfokvereen. „Zorg en Vlijt". Gisteren hield bovengenoemde vereeni ging zijn jaarlijksche keuring, die werd gehouden op het terrein bij A. P. Westhof. Keurmeester was de heer S. de Jong, Rijks- veeteeltconsulent. Aangevoerd waren 23 geiten, waarvan de prijzen ten deel vielen aan: Rubriek 1-jarige wit ongeh. 1ste prijs Marie van N. Straathof, 2e pr. Coba van W. den Elzen. Rubriek 2-jarige of oudere wit ongeh. le pr. Plonia van A. P. West hof, diploma, 2e pr. Martha van N. Straat hof, 3e pr. Jannie van P. v. d. Salm, 4e pr. Hanna van W. Vink. Rubriek gehoorn de en bonte: le pr. Lena van L. Droog, 2e pr. Anna van N. Hoogeveen, 3e pr. Lena van W. den Elzen, diploma. Rubriek lam meren: le pr. P. v. d. Salm, 2e pr. J. Roes- sen. Rubriek overloopers: twee 2e prijzen aan P. W. Beijersbergen en N. Straathof. P. de Gruyter Zoon. Aan het verslag over 1934/'35 der N.V. P. de Gruyter Zoon te 's Hertogenbosch antieenen wij het volgende: De gevolgen van de wereldcrisis hebben zich in het afgeloopen jaar in ons land nog sterker doen gevoelen dan in de voorgaan de jaren; de moeilijkheden op commer cieel zoowel als op financieel gebied nood zaakten de regeeringen in het buitenland zoowel als in ons eigen land tot het nemen van maatregelen, die op onze zaken in het binnenland, en in nog sterkere mate ap onze dochtermaatschappijen in het buiten land ernstige nadeelige gevolgen oefenoen. Het eindresultaat der winst- en verlies rekening, hetwelk een batig saldo aangeeft van 1.623.879 (2.257.503), is dan ook niet onbelangrijk lager dan dat van het vorige boekjaar, hetgeen gedeeltelijk aan de re sultaten der buitenlandsche ondernemingen is toe te schrijven. Behalve de normale af schrijvingen op gebouwen en installaties werden ook dit jaar weder eenige extra- afschrijvingen op deze posten gedaan en werd voor waardevermindering van goede ren een bedrag van 7026 (5016) afgeschre ven. Na aftrek van deze afschrijvingen, in totaal groot f 548.241 (534.252) en ander bijvoeging van 'het onverdeelde winstsaldo van het vorige jaar groote f 365.597 (255.802), blijft er een saldo winst van 1.441.236 (1.979.053) ter verdeeling over. Hiervan kan allereerst worden uitgekeerd een dividend van 6 pet (onv.) op de beide soorten van preferente aandeelen en op de gewone en prioriteitsaandeelen. Van deze dividenden werd op de beide soorten pre ferente aandeelen reeds 3 pet als interim dividend betaald. De tegenwoordige toestand met zijn on overzienbare moeilijkheden en gevolgen eischt, mede met het oog op het risico ver bonden aan onze binmenlandsohe bedrijven, het volgen van een conservatieve dividend politiek. Wij stellen daarom voor uit de overwinst na aftrek van 73.424 (209.422) voor tantièmes, een bedrag van 200.000 (onv.) te storten in het reservefonds en het dan nog overblijvende restant groot ƒ375.632 over te brengen naar nieuwe re kening. (Het vorige jaar werd na reser veering op de gewone aandeelen nog 2 pet. en op de preferente winstdeelende aan deelen pet uitgekeerd, waarna 865.597 naar nieuwe rekening ging. Benoemingen in het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den zeereerw. heer J. H. van Laak op zijn verzoek om gezondheidsredenen eer vol ontslag verleend als pastoor van Olst en heeft benoemd tot pastoor te Olst den zeereerw. heer M. W. Olthof en tot pastoor te Deventer (H. Hartparochie) den zeer eerw. heer J. H. G. Batenburg en tot pas toor te Neede den zeereerw. heer G. S. Uijterwaal; heeft voorts den zeereerw. heer W. F. Gloerich op zijn verzoek wegens hoo- gen leeftijd eervol ontslag verleend als pastoor te Deurningen en heeft benoemd tot pastoor te Deurningen, den zeereerw. heer T. Galama en tot pastoor te Lemmer den zeereerw. heer H. W. A. de Bruijn. Vraag: Mijn kippen hebben zich zelf kaal gepikt. Als zij het nu na den rui-tijd weer doen wat moet ik er dan aan doen, of kan ik ze opruimen. Antwoord: Uw klippen zullen wel te weinig ruimte hebben. Zij hebben vermoe delijk een te klein hok, zoodat U het moet vergrooten of 'n aantal kippen opruimen. De dieren moeten veel beweging hebben en steeds voldoende groen voer. Vraag: inzake weduwen-pensioen voor tweede vrouw. Antwoord: Zeker, heeft ook den twee de vrouw recht op dat pensioen. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Noordwijkerhout naar Blauwhuis? Hoeveel KM.? Antwoord:: Noord wij kerhout, Vogelen zang, Haarlem, Velsen, Castricurn, T .immern, Heiloo, Alkmaar, Koedijk, Burgervlotbrug, St. Maartenvlotbrug, en St olpervlotbrug, Het Zand, Westeinde, De Kooi, Ewijksluis, Wieringen, Hippytushoef, Oolsterland, Den Oever, Afsluitdijk, Kornwerd, Wons, Schr^ard, Tjerkn, Werd, Jonkershuizen, Sinserhuizen, Blauwhuis. Afstand plm. 160 KM. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Uithoorn naar Amersfoort? Hoeveel K M.? En van Uithoorn naar Nijmegen? Hoe veel KM.? Antwoord: Uithoorn, Wil nis, Zuilen, Utrecht, de Bildt, Soesterberg Amersfoort. Afstand plm. 55 K.M. Uithoorn, Mijdrecht, Koekingen, Kamerik, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Elden, Eflst, Nijmegen. Afstand plm. 115 KM. Vraag: Hoeveel KM. is het van Oegst- geest naar Houten via den hoofdweg? Is er mogelijk nog een kortere weg (per fiets) hoeveel K.M.? Hoeveel K.M. is het van Houten naar Mui den? Antwoord: Oegst geest-Houten 63 K. M. Een kortere weg is er niet. Houten-Mui- den 39 KM. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 235. 't Zeemonster scheen niet goed te kunnen hebben, dat Piet en Drein zoo vernederend werden behandeld. Het stak eensklaps snuivend zijn kop vooruit zoodat de dames en. heeren angstig begonnen te gillen. De dames gilden „Brand!", de heeren schreeuwden: „Moord!" 236. Zoo'n beleediging hadden de passagiers nog niet öellijk zou opstijgen om ze naar Amsterdam te brengen, waar zooiets onmogelijk was. Weemoedig staarde het zee monster van Nagasaki de vliegmachine na.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10