ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KONINGIN EN PRINSES NAAR HET LOO HJVI. zal gedurende eenige dagen de legeroefeningen bijwonen Men meldt uit Den Haag: H.M. de Koningin is gistermiddag met dien Staatsspoortrein van 3.10 uur, waarin het Koninklijk salonrijtuig meereed, naar Het Loo vertrokken teneinde gedurende eenige dagen de legeroefeningen in Gelder land bij te wonen. H.M. was vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana. De Apeldoornsche correspondent van de „MsbcL" meldt: H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Ju liana zijn gistermiddag om kwart over vijf per trein aan het hoofdstation te Apeldoorn aangekomen en vandaar per auto naar het paleis „Het Loo" gereden. Ondanks het regenachtige weer hadden zich bij het sta tion en het paleis veel belangstellenden opgesteld. De vorstinnen waren vergezeld van de hofdames jkvr. de Bra uw en jkvr. van As- beck en den adjudiant Rost van Tonnin gen. De Christ. Juliana Ver. te Apeldoorn zond den vorstinnen aan 't paleis een fraai bloemstuk als welkomstgroet. GEEN OPHEFFING DER CENTRALE H.L.S.? Advies van het dagelijksch bestuur. Vaststelling minimale contributie. Het dagelijksch bestuur der Centrale H. L.S., te Amsterdam in vergadering bijeen op 20 September 1935, gelet op de verzoeken oni advies over de wenschelijkheid het. lidmaatschap der Centrale H.L.S. op te zeggen tegen 1 Ja nuari a.s. overwegende: dat de huiden-, leder-, schoenen en aan verwante branches thans in de Centrale li. L.S. bezitten een organisatievorm, die ge legenheid schept a. tot onderling contact en overleg tus schen de branches, b. voor de afzonderlijke groepen, tot het maken van regelingen ter algemeene ver bindend verklaring, dat de economische toestand van het be drijfsleven met gedoogt dat de Centrale H.L.S., zoolang zij voor haar leden geen voordeel en in tastbaren vorm. oplevert, voor het komende jaar hetzelfde contributie bedrag vergt als thanS wordt opgebracht; dat ter richtige voorbereiding van alge meen verbindend te 'Verklaren regelingen steeds een contact-lichaam noodig zal zijn en dat de mogelijkheid bestaat, dat bij de uitvoering diier regelingen een dergelijk contact-lichaam wordt ingeschakeld; dat de zeer onlangs plaatsgevonden aan wijzing van de leden der vaste commissie van den Economischen Raad wijst op daad werkelijke uitvoering van de wet op het algemeen verbindend verklaren van onder nemers-overeenkomsten, dat prof. H. A. Kaag, regeeringscon- tact-commissaris der Centrale H.L.S. ter vergadering van het dagelijksche bestuur heeft verklaard het bestaan van een con tact-lichaam met het oog op genoemde wet nuttig en gewenscht te achten. dat gezien die Verklaring het thans op heffen der Centrale een overijlde daad zou zijn, adviseert aan de leden der Centrale H.L. S. him lidmaatschap niet op te zeggen, c.q. hun medewerking te blijven verleenen; adviseert aan de groepsbesturen voor hun leden over het jaar 1936 een minimale con tributie vast te stellen, en voorts, waar noodig, een regeling te maken waardoor het lidmaatschap van een bepaalde vereeni- ging, federale e.d. geheel of gedeeltelijk vrijstelt van contributiebetaling aan de Centrale H.L.S. en automatisch het lidmaat schap der Centrale medebrengt; besluit op heden de formatie van het Algemeen Bureau dusdanig in te krimpen, dat het bekostigd kan worden uit de con tributies, overeenkomstig bovenstaand ad vies te verwachten. DE NOOD IN DEN TUINBOUW. De hoofdbesturen van den Ned. R. K. Boeren- en Tuindersbond, den Christelij- ken Boeren- en Tuindersbond, den Ned. Tuindersbond, den Ned. Bond van Arbei ders in het landbouw-, tuinbouw-, zuivel- en veenbedrijf, den Ned. Christelijken Landarbeidersbond en den Ned. R. K. Landarbeidersbond hebben een adres aan den minister-president en aan den minis ter van Landbouw en Visscherij gericht, met den nookdreet om op korten termijn doeltreffende maatregelen te willen tref fen, voor den in uitersten nood verkee renden Nederlandschen tuinbouw. Eenparig zijn de besturen van oordeel, dat het bij den huidigen gang van zaken absoluut noodzakelijk is, aan den tuin bouw voor het oogstjaar 1935 den volle- digen richtprijs tot den vollen 100 pet. uit te betalen en deze uitbetaling zeer spoedig te doen plaats vinden, subsidiair zeer spoedig bekend te maken, dat deze uitbetaling tot de volle 100 pet. van den richtprijs zal worden gegarandeerd en daarop zoo snel mogelijk voorschotten en eindafrekening te doen verstrekken. (Zoo als men elders kan lezen is reeds door den minister aan dit verzoek voldaan. Red.) Tevens dringen de besturen er krachtig bij de ministers op aan, wel te willen be vorderen, dat aan de uitbetaling van den vollen richtprijs de voorwaarde worde verbonden, dat de reeds zeer laag gezon ken arbeidsloonen in den tuinbouw niet Verder zullen mogen worden verlaagd. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN In de week van 16 tot en met 21 Septem ber 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 780.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vor deringen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 79962—80300. Het totale bedrag van de op het Son derkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 38,6 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer RM 340.000 met de begunstigden afgere kend Het hoogste afgerekende volgorde nummer was 17068 Het totale bedrag van de op het Treu- handerkonto Niederlan^ uitstaande vor deringen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks RM 17,4 millioen De Treuhander konto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen SURSEANCE FIRMA J. SCHAAP Lzn. In een gisteren te Wormerveer gehou den vergadering van schuldeischers van de firma J. Schaap Lzn. is op advies van mr. H. Mulderije, advocaat en procureur te Amsterdam, ipet algemeene stemmen besloten, mede te werken aan de verlee ning van definitieve surséance van beta ling. Anti-Rev. Tweede Kamer-fractie. De A.-R.-fractie der Tweede Kamer heeft voor het nieuwe zittingjaar tot haar voor zitter benoemd den heer J. Schouten, tot 2en voorzitter den heer J. J. C. van Dijk en tot secretaris den heer Chr. van den Heuvel, van Lennepweg 36, Den Haag. INGEZONDEN STUKKEN DE LEIDSCHE SCHOUWBURG. Nu het winterseizoen weer aanbreekt en vele trouwe bezoekers zich opmaken om de tooneelvoorstellingen bij te wonen, zou ondergeteekende gaarne het Bestuur van den Leidschen Schouwburg opmerkzaam willen maken op de z.i. verkeerde indee ling van de bovenrangen. Tegelijk met de plaats gehad hebbende verbetering van de zitplaatsen is het Am phitheater vervallen en het aantal boven rangen gebracht van drie op twee, n.l. tweede Rang en Galerij. Door het verval len van dien tusschenrang zijn twee na- deelen ontstaan: 1. dat het prijsverschil tusschen de bei de overgebleven rangen te groot is gewor den, en 2. dat tengevolge van het eerstgenoem de feit de Galerij (althans bij een voor stelling van eenig belang) dusdanig is be zet, dat vele personen zich met een plaats op de tweede rij tevreden moeten stellen, terwijl zich ook menigmaal het geval voordoet, dat die rang geheel is uitver kocht. Bedoelde plaatsen op de tweede rij zijn dermate slecht, dat men den geheelen avond moet staan om het ten tooneele ge brachte te kunnen gadeslaan, wat in som mige gevallen niet eens gelukt, wanneer de acteurs zich in een der hoeken van het tooneel bevinden of van z.g. verhoogde decors wordt gebruik gemaakt, zooals o.a. bij „Gele Koorts". Het gevolg hiervan is, dat sommige bezoekers, die toch gekomen zijn om het opgevoerde stuk, behalve het te hooren, ook te zien, onmiddellijk na het begin van het spel veelal plaats ne men in het looppad tusschen tweeden Rang en Galerij, wat steeds eenig rumoer met zich meebrengt. Door een kleine wijziging van de indee ling der plaatsen zou z.i. aan bovenstaande bezwaren tegemoetgekomen kunnen wor den, temeer waar het zeer zelden voor komt, dat alle plaatsen van den tweeden Rang zijn uitverkocht, zoodat een en ander geen financieele nadeelen met zich zal medebrengen. De navolgende regeling zou alsdan aan beveling verdienen: a. de tweede rij van de Galerij aan bei de zijden wordt afgesloten; b. de tweede Rang-plaatsen aan beide zijden grenzende aan de Galerij, in totaal 56 stuks, worden bestemd voor Galerij, hetgeen een uitbreiding van het aantal Galerij-plaatsen na aftrek van de in to taal 28 afgesloten Galerij-plaatsen op levert van 28 stuks; c. de drie laatste rijen van dat gedeelte van den tweeden Rang, hetwelk zich recht tegenover het tooneel bevindt, in totaal bestaande uit 59 plaatsen, wordt weer be schikbaar gesteld voor Amphitheater. De verdeeling van het aantal boven- plaatsen in totaal alsdan bedragende 200 zou dan worden, respectievelijk voor Tweeden Rang, Amphitheater en Galerij 57, 59 en 84 plaatsen. Ondergeteekende gelooft in den geest van vele trouwe bezoekers te handelen, indien hij het steeds diligente Bestuur van den Leidschen Schouwburg verzoekt het bovenstaande in welwillende overwe ging te nemen, waarvoor zij zeer zeker dankbaar zullen zijn. Schouwburgbezoeker. LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND* 2e helft September. Bloemen. Wanneer men bij het arran- geeren van bloemen in vazen en schalen een beetje overleg en zorg gebruikt, kan men met dezelfde hoeveelheid bloemen wel tweemaal zooveel uitrichten als ie mand, die ze maar zonder nadenken neer zet Om wat bloemen in een schaal of mand te schikken, zoodat ze op het voordeeligst uitkomen, vult men deze eerst met droog mos. Dit wordt voldoende met water be goten, en dan worden de stengels van de bloemen: er in gestoken. Op deze wijze heeft menslechts de helft der hoeveelheid bloemen noodig, die men anders in een platte schaal of ondiep mandje te schikken, verdient vooral aanbeveling wanneer ze dienst moeten doen ais tafelversiering. De bouquetten in hooge vazen benemen het uitzicht op de tafel en zijn dikwijls bij zonder hinderlijk bij de conversatie. Wan neer men slechts over een geringe hoeveel heid bloemen te beschikken heeft wat zelfs in iederen tijd van het jaar wel eens gebeuren kan doet men wijs ze in mand jes en vazen te arrangeeren, welke men voor een spiegel plaatst. Daardoor komen de bloemen bijzonder voordeelig uit, zoo dat het gewenschte effect zelfs met een kleine hoeveelheid bereikt kan worden. Bloemen met bijzonder dunne teere, eenigszins doorschijnende blaadjes, zoo als azalia's, papavers en dergelijke, maken het meeste effect, wanneer men ze van het licht af plaatst, zoodat het licht als het ware door de bloembladeren valt, en ze aldus in hun volle schoonheid doet uitko men. Ceintuur bouquetjes moet men liefst aan de stelen omwinden met wat zilver papier waardoor men vermijdt, dat ze vlek ken geven op lichtkleurige toiletjes of gar neeringen In den Moestuin. Met het opbinden van de andijvie gaat men naar verhouding tot het gebruik voort de andijvie bestemd voor de inmaak wordt thans opgebonden, de planiten zijn thans op zijn best. Wittekool vooral die van weeuwenplanten, beginnen thans te scheuren, althans hiervan heeft men nog al eens last. Voor de groote in maak voor wintergebruik is het nog wat te vroeg. Toch is het thans een geschikte tijd om wat in het zout te zetten, als men dit wenscht. Wil men dit niet, dan is het aanbevelenswaardig de kooien, die reeds flink ontwikkeld zijn, om te leggen, di.: men legt de krop naar het Noorden toe. Door deze betrekkelijk kleine bewerking maakt men een gedeelte van de wortels los, waardoor mee de groei van de plant wordt gestuit en de oorzaak van het bers ten der kooien meestal wordt voorkomen. Ook Savoye kool scheurt wel eens; is dit het geval, dan handele men hiermee als boven is aangegeven. Groeit uw Spruitkool zeer sterk dan kan dit, doordat de plant veel en groot blad maakt, waar door weinig licht aan den stam kan komen, ten gevolge hebben, dat van 'n goede vor ming van kooltjes geen sprake is, of dit eerst laat geschiedt. Een tweede gevolg is dan meestal, dat deze kooltjes, onvolgroeid als ze zijn weinig weerstandsvermogen te gen de strenge vorst bezitten en bij vrie zend weer te loor gaan. Zijn uw planten in bovengenoemde schijnbaar gunstige po sitie, ga ze dan wat tegen door de planten een weinig op te trekken. U trekt ze zóó veel op, dat U de wortels wat hoort kra ken, natuurlijk zonder overdrijving. Voor de keuken! Van vruchten mag men niets verloren laten gaan, ook niet van de in 't wild groeiende. Wie in een streek woont, waar de braamstruiken (in Gel derland zegt men „brummelstuiken") langs de wegen en slooten groeien, moet men niet nalaten de bramen in te zamelen. Een goed werkje voor kinderen, die de stekels gaarne trotseeren voor de lekkere, sappige vruchtjes. Als ze goed rijp zijn, zijn ze zacht zuur en worden door jong en oud met graagte gegeten. Wie ze stoven wil, kan dit doen b.v. volgens dit recept: 1 K.g. bramen. 2 ons suiker, 1 theel. maizena of sago. Met zeer weinig kokend water op zetten, met de suiker, eenige minuten laten doorkoken, uit het vocht opnemen met de schuimspaan en in een schaal doen; het nat binden met de aangemengde maizena of sago, nog even laten doorkoken, daarna over de bramen gieten. Wie in 't bezit is van een vlierstruik en de bloesem niet heeft gedroogd (om bij verkoudheid er vlierthee van te zetten), benutte nu de bessen, die als bloedzuiverend medicijn goede diensten kunnen bewijzen, maar waarvan het sap ook wèlsmakend gemaakt kan worden, en daarom in dezen tijd in menig gezin niet versmaad mag worden. Het sap smaakt wat flauw, waarom som mige huismoeders er wat citroensap, of kaneel, of wel beide door doen. Maar m,en kan het ook vermengen met bessensap, waarvan het de zuurheid tempert en den aangenamen smaak verhoogt. Ziehier nog een recept: 1 Kilo vlier bessen, 2 citroe nen, 1 ons suiker. (De hoeveelheid citroe nen en suiker is ongeveer, men handele hier in steeds naar omstandigheden en smaak). De bessen wasschen, opzetten zon der water, eeinge minuten zachtjes laten koken. Suiker toevoegen, de citroenschil laten meekoken. Met schuimspaan uit het vocht opnemen, in een schaal doen. Het nat binden met aangemengd#» sago of mai zena, nog even laten doorkomen, daarna over de bessen gieten. Ook kan men half vlierbessen, half rabarber of zure appelen nemen. Zeer smakelijk! KOOPT BIJ SiEEJ, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN KERKNIEUWS De nationale Noveen ter eere van de Kleine H. Theresia. Deze noveen wordt gehouden in ons klooster, te beginnen op 24 September a.s. en eindigend op 2 October, daags voor het feest der Heilige. Ieder, die ons zijn verlangen daartoe te kennen geeft, heeft deel aan alle gebeden, goede werken en boetedoeningen der reli- gieusen, welke gedurende die dagen, uit sluitend voor de intenties der deelnemers aan de noveen worden opgedragen. Ingezonden intenties worden bij het ver sierde beeld en de relikwie der Heilige neergelegd. Het nieuwe gebedsformulier, met de daarop gedrukte heerlijk schoone en troost volle beloften der Heilige, zal ongetwijfeld voor velen een gewaardeerd bezit zijn. Men verzuime dus niet dit (s.v.p. tijdig) aan te vragen. Ook zonder vergoeding wor den ze gaarne toegezonden, het kan dus voor niemand te bezwaarlijk zijn. De H. Theresia zal wel enkele edelmoedige har ten ingeven, ons wat te helpen in t be strijden der onkosten. Mochten allen, bijzonder degenen, die onder zorg en leed gebukt gaan, maar nog gelooven in de macht van het gebed, vooral het gezamenlijk gebed, mochten zij over tuigd zijn, dat het voor ons een ware vreug de is, met en voor hen te bidden, met hen Gods Vaderhart te verblijden door een vertrouwen, dat tegelijk met de macht, Zijn kleine Heilige Rozenstrooister verleend, een verheerlijking is van Zijn eindelooze goed heid. Giro no. 39730. ZRS. KARMELITESSEN. Heerenweg, Egmond a. d. Hoef (N.-H.). NED. R.K. VOLKSBOND, PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur. Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. zsangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag Cursus Bakkers. Dinsdag Repetitie Vondel. Woensdag Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag Vergadering Euóh. Actie, om 8.30 uur. Zaterdag Spaarbank en Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Op het Kantoor. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Beur trooster: Zondag: Fr. van Hal en Friesema. Maandag: G. Cam bier en A. Uphoff. Dinsdag: C. v. d. Meel en N. Breedeveld. Donderdag: C. Otten en Th. v. Schaick. Zaterdag: J. de Groot en H. Klein. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. Van 1 tot 2 uur Bibliotheek. 8.15 uur Filmvoorstelling ten bate van het Kempermanfonds. Opening der zaad 7.45 uur. Toegang voor leden 25 cent. Niet-leden 40 cent. Heden Zondag te 11 uur repetitie Lieder tafel „Sebastian Scheffer" inplaats van Woensdag. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.15 uur. Woensdag. Geen Liedertafel „Sebastian Schaeffer". 8.30 uur Tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Vrijdag 8.15 uur: Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Bestuursvergadering Studieclub. „St. Petrus Canisius". Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaar*. Iedere Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 89 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor leden en dona teurs der Vereeniging. Mededeelingen: Ons 48e Stichtingsfeest wordt gevierd op Zondag 13 en Maandag 14 October a.s. Het feest wordt ingezet Zondag te 7 J5 uur In de Kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis met een gezongen H. Mis en Algemeene 'si. Communie, waarna gemeenschappelijk ontbijt, 's Avonds voert de Tooneelclub „Adolf f.'olping" op „De Trein der Verschrlklcr-g". Kaarten zijn verkrijgbaar by den huismeester ad 30 ct. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 3.30 uur Inschrijving nieuwe leden. Adspiranten bijeenkomst. 5.00 uur Missieclub. Alleen voor leden. Maandag. 7.00 uur K. J. C. Mis Parochie Maria Hemelvaart en St. Jozef. 7.00 uur Don Boscoban. 8.00 uur Tarcisiusban. Dinsdag 8.15 uur S. K. en V. W. bijeen komst. Allen vooral op tijd. Woensdag 7.00 uur Sloydban. 8.30 uur Aloysius- en Godfriedban. Donderdag. 7.00 uur Lode wijk en Francis- cusban. "8.15 uur Willebrordusban. 8.15 uur J. W. club. Vrijdag 7.00 uur Blauwe Vendel bijeen komst. Vrijdag 7.30 uur C. Musiusban. Zaterdag 7.00 uur K. J. C. Mis Parochie St. Petrus. 6.006.30 uur Afrekenen Penningmeester ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zondag 7.30 uur Gezongen H. Mis, waar onder Algemeene H. Communie voor Wel pen, Verkenners, Kruistoohters en Maria- Congreganisten. Daarna gezamenlijk ontbijt in het Club huis. 7.30 uur Opening der zaal. 8 uur Huldigingsavond van Pater Serv. Smits door de K. J. C. en Maria-Congrega- tie. Zonder kaart geen toegang. Maanda 7.45 uur Opening der zaal. 8.10 uur Feestavond voor ouders der K. J. C.'ers en van de M. C. Zonder kaart geen toegang. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Missieclub. 7 uur Zaagclub. Donderdag 7 uur Martinus- en Servatius- ban. Vrijdag 5 uur Zangclub. Zaterdag 2.30 uur Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 7 uur Bibliotheek. ST. PAN CR AS - KRUISVAAR! (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Maandag 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners. 7.30 Canisiusban. 7.30 Adspirantenban I. Dinsdag 6.30 uur Aloysiusban. 6.30 uur Adspirantenban IL 8.00 Godfriedban. 8.00 Godfriedban. 8.00 Adspirantenban IV. Woensdag 7.30 uur Tarcisiusban. Donderdag 7.30 uur Adspirantenban ni. 8.00 uur William Doyleban. Vrijdag 8.00 uur Inschrijving adspiranten Zaterdag: 3.00 Paulusban. 4.455.45 uur Afrekenen 3-cents-fonds. Tevens kampspaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur Morgengebed waarna de H. Mis; ontbijt. 6 uur lof; ontspanning als gewoon. Woensdag 7 uur zangclub. 7.30 uur Lof. Zaterdag: 8 uur Ontspanning oudste af- deeling. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avond bijeen komsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 2.30 en 4 uur Mulochib. 7 uur cadetten. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag 12 uur Vergadering voor de ver antwoordelijke leidsters van de Pijltjesac tie in het Lidwinahuis. 121 uur contributie betalen. 3 uur vergadering voor alle ingewijde leden. 4.30 uur zangclub. Maandag. 7.00 uur H. Mis. 7.309.00 uur volkszang en handwerken 8.009.30 uur missie handwerken, cha- ritatiefnaaien, huisvlijt en naaien. Dinsdag 79 uur vrije clubs in handwer ken en naaien. 8.009.30 uur Engelsch voor beginnenden Woensdag: 23 uur kruiskinderen. 56 uur gym. kleuters in de Ursulasteeg. 8.009.30 uur reidansen I en II en naai: Donderdag 56 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. Donderdag: 8.30—10.00 uur Vioolclub. 810 una naaicursus op de Vakschool. 8.009.45 uur Alg. Ontwikkeling en Charitatiefnaaien. 8.309.30 uur „Actief" damesafd. I. Vrijdag: 7.15—8.15 uur „Actief" Afd. meisjes. 8-309.30 uur „Actief" Afd. Dames II. 8.009.30 uur tooneelclub. Overbodige bezorgdheid! Brr! Nu ben ik m'n betrekking kwijt! De chef heeft g&7 2«&, dat hij mij zou ont slaan, als ik ooit een kooi liet openstaan!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7