HULP IN NOOD Beijtenlieek's Fotoliandel UIT DE OMGEVING ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE EEN REIS, EEN HULDE EN NOG WAT. Zondagmorgen waren we allen VToeg op. Mijn buren dachten de eersten te zijn, maar tot htm verbazing liepen er om half zes al te genieten van den koelen morgenstond, t Was er ook heerljfk rustig in Mülheim en in de verste uithoek lag bepaald Keu len. daar rolden de treinen en rookten de schoorsteenen. Zoo ongeveer bwart voor zeven zeiden we Mülheim vaarwel en tevens „Auf wie- dersehen." Want het was er 's avonds zoo gezellig aan toe gegaan, dat we er nog eens gaarne willen terugkeeren. Langs de schitterende oevers van den Rijn (een ietsje breeder dan hier!) gingen we weer naar Keulen terug. De stad lag nog in Zondag-sfeer en droomde blijkbaar van haar luisterrijk verleden. Het moet wel een imposante stad zijn geweest door alle eeuwen, deze „Godin van het Rijn land." Hoog rijst er de machtige Dom, koe pels en torens van talrijke kerken schieten de lucht in en de enorme bruggen spreken een geweldigen taal. „Das heilige Köln". En ik mijmer: Waarom wil men hier met onkiesche methoden een duizend-jarig rijk scheppen? Konden de steenen spreken, zij zouden verhalen van een Bonifacius en van de duizenden na hem, die het kruis van Christus en daarmee beschaving en ge luk hier hebben gébracht. Waarom zoekt men nieuwe wegen en bewandelt niet de beproefde paden van een christelijken staat? Konden die oude torens spreken, de „wijsgeeren" vein thans zouden zich scha men. Vooral over him gemis aan ware deugden. Maar hier spreekt het kruis nog een taal. Hoog in de lucht flonkert het nog en als de zon rijst en de bundels van stralend licht over Keulen zendt, dan getuigt nog Christus' Kruis: Ik overwon het heiden dom. Te zeven uur liep de Minoritenkerk weer vol. Ook menig Keulenaar wilde er bij zijn, nu de Gezellen van Holland in Kolping's heiligdom rond altaar en communiebank zach verzamelden. Hoe treffend was het gemeenschappelijk zingen van de Engelen- mis; ik geloof, dat we daarmee den Duit- schers nog iets geleerd hebben. Echter kreeg heel dat samenzijn bij dit Misoffer een nog höogere wijding, toen de honder den opgingen ter H. Tafel. Heusch waar, wij weten niet genoeg te waardeeren, het geen we bezitten. Jong en oud, rijk en arm, zij behoeven niets meer, als ze ont vangen hebben het „Brood dat levend maakt", de „Spijs der Engelen", den „Of feraar, Die Zelf de Offerande is". Daar werd een gemeenschap van jonge ren uitgetild boven het alledaagsche, om als weleer Ghristophorus den Redder der wereld tusschen de menschen te dragen. Na dit verheven schouwspel kwamen we weer bijeen in de groote zaal van het „Ge- sellenhaus", om.... den honger te ver drijven. U herinnert zich de eenige zijde van het avondmaal, waardoor tientallen niet genoeg gegeten hadden. De sage gaat, dat de massa gedroomd heeft van een Hol- landsche keuken, 't Is best mogelijk. Dan zijn ze nog hongeriger opgestaan ook! Maar het ontbijt was goed. Natuurlijk was het geen Hollandsch. brood; daar zijn ze ook nogal „zwaar" in, en de worst was „meelig." Desniettemin hebben we als Hollandsehe jongens flink ons best ge daan. Wat de Duitschers mee hebben? Ze zijn buitengewoon disciplinair in hun orga nisatie-leven. En daaraan was het te dan ken, dat in een minimum van tijd de ruim 500 menschen verzadigd waren. Toen sloegen de deuren weer open en gingen we Keulen verkennen. Want er is nog wel wat te zien in een stad met 700.000 inwoners. SEVEEUS. WIST MEN DAT NIET? Al ruim zestig jaren bestaat in Neder land en voornamelijk dan in het bisdom Haalem de Gezellen-Vereeniging, die zich ten doel stelt: een krachtige, godsdienstig- sociale levensbeschouwing en levensprak tijk te wekken en te ontwikkelen in den geest van Adolf Kolping. Door gestagen arbeid van priesters en 1 Jeeken is deze beweging, die een zeer spe- ciale roeping heeft ten opzichte van den katholieken jongeman, enorm uitgegroeid. Zij telt momenteel 9500 Gezellen, 1750 Ge- huwden, 275 patroons en (in Amsterdam I en Rotterdam I alsook in Nijmegen) bijna j 1000 leerlingen. Alzoo nadert het ledental de 13000. Men zou zoo zeggen, een dergelijke or ganisatie mag er zijn. Bisschoppen en voor aanstaande leeken hebben dat meermalen onomwonden verklaard en geprezen het offervolle (nooit gehonoreerde) besturen en leiden. Toch zijn er nog journalistieke pennen, die blunders laten vloeien. In 't Verbonds blad (de Volkskrant) lazen wij een „In memoriam" aan Mgr. Aengenent, waarin AUTOMAAT: ROLFILMS Breastraat 79 hoek Diefsteeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs betreurd werd, dat.... de jonge arbeiders in ons Bisdom geen organisatie hébben, die in kracht zich kan meten met anderen; ja, dat het organiseeren der arbeidersjeugd nog op een antwoord wacht(?) Ruim 9000 jonge arbeiders van het dio cees Haarlem zijn georganiseerd in de Ge zellen Vereeniging, een erkende standor ganisatie Dat zegt toch wel iets! Ook in Utrecht kan men dat weten; deze „blun der" eert de Volkskrant niet. Of wist men dat niet? Dan voortaan be ter oriënteeren! S. M. CENTRAAL-PRAESES H. d. VEN. Op zijn verzoek is aan den Centraal- Praeses eervol ontslag verleend. Het heengaan van Praeses v. d. Ven is voor ons nationaal verband een ernstig ver lies. Onze Leidsche Gezellen, die zijn bi- zondere sympathie hadden, zullen hun oud- Gezellenvader niet licht vergeten. Daar om durven ook wij vragen dat veler ge bed den scheidenden Praeses moge ver gezellen. HET STICHTINGSFEEST. De viering is bepaald op 13 en 14 Oct Zondag 13 Oct. is er 's morgens een H. Mis in de kapel van het Elisabeth-Ge- sticht, met een algemeene H. Communie. Daarna volgt een feestelijk ontbijt Voor de leden worden wederom vrij kaarten verstrekt voor de twee feestavon den in de Stadsgehoorzaal. Tevens aan het Gezellenhuis en bij de commissarissen zijn kaarten te koop a 30 cent, een ver laging van 25 procent. Maar wij rekenen nu ook op daadwerkelijke steun. De feestavonden worden verzorgd door de eigen clubs voor zang, muziek en too- neel, die met een zeer goed programma uitkomen. Door geluidversterkers zal op elke plaats alles goed hoorbaar zijn, zoo dat niemand reden heeft tot klagen. Komt, hoort en ziet steunt ons Kolpingswerk. Er zal dit jaar zorg worden gedragen, dat overal in de zaal alles goed ver staanbaar is. DE LOTERIJ DER RETRAITECLUB. Zaterdag 14 Sept. waren de loten klaar voor den verkoop. Verschillende leden namen een aantal mee. Het was immers voor een prachtig doel, de werklooze Ge zellen mee te doen gaan met de Kerst- retraite. En Dinsdag 17 Septuitverkocht! In drie dagen 750 loten geplaatst, dat is weer een echt stuk Gezellenwerk. Eén lid plaatste er zelfs 300. De trekking heeft plaats vóór 1 Novem ber, waarschijnlijk Maandag 21 October. Tijd en plaats worden nog bekend ge maakt. WIE GEEFT ZICH OP: voor de retraite, nu reeds kan men gaan sparen. Zooals de Pater Dinsdagavond ons heeft verklaard, 't retraite werk in onze Leidsche afdeeling gaat langzaam achter uit. Er zijn jaren geweest dat er meer dan 50 op retraite gingen. De laatsten jaren is dit 40. Dit jaar moeten wij onze oude stand weer halen. Geeft U ons op. Gelegenheid tot sparen bij den huismeester. WEE GEEFT ZICH OP: voor onze boekhoudcursus. Alle leden, zoo wel getrouwde, als ongetrouwde alle dona teurs en van de donateurs en getrouwde leden ook de zoons, zoo zij nog geen 17 jaar zijn. Bij voldoende deelname, zal cursusgeld slechts 3.bedragen, 't welk in termij nen betaald kan worden. Derde protestvergadering Bloembollen- exporteurs op Duitse hl and Donderdagavond kwamen circa 150 bloembollenexporteurs op Duitschland in „De Witte Zwaan" bijeen, ten einde te vernemen, wat met de actie is bereikt. De heer Charles Hulsebosch presideerde de vergadering. Hij opent ze te half negen en drukt zijn tevredenheid uit over de op komt Spr. deelt mee, dat tengevolge van de bespreking, die het Protest-Comité Maandag had met het Crisis Uitvoer Bu reau (C.U.B.), nog dienzelfden dag twee heeren van dat Bureau naar Haarlem zijn gegaan om de geopperde grieven te onder zoeken. Dit onderzoek werd Dinsdag per soonlijk door dien directeur van het C.U.B. voortgezet, waarna de Protestcommissie werd uitgenoodfgd Woensdag in Den Haag te komen. Daar werd medegedeeld, dat de grieven diepgaand waren onderzochten gerechtvaardigd bevonden, terwijl werd toegezegd, dat naast de bestaande verdee ling een aanvulling zou plaats vinden, waarbij bijna alle gedupeerden gebaat zul len zijn. De directeur van hetNü.U.B. deel de verder mede, dat het overleg van de Hollandsehe Commissie te Haarlem met belanghebbenden niet was geschied, zooals dat door Den Haag gewenscht was en dat dit overleg in de toekomst anders zal plaatsvinden. We kunnen dus wat de resultaten be treft van een succes spreken. Uit de vergadering werd de handelwijze van de Holl. Comm. te Haarlem sterk af gekeurd, wijl vele bedrijven indien deze actie niet ware ontplooid zouden geschaad zijn geworden, terwijl slechts enkelen dan een voordeel hadden genoten. Geconstateerd werd, dat het bestuur van Groep ni van den Bond van Bloembollen- handelaren niet handelend is opgetreden, daar de actie van het Protestcomité in feite had moeten uitgaan van dat bestuur. Uit de vergadering werd dank gebracht aan het Comité voor zijn bemoeiingen en gecomplimenteerd met het behaalde suc ces. De voorz. bracht nu dank voor de on dervonden medewerking en sloot de ver gadering. Weer een. Gisteren is weder een auto geslipt op het beruchte gedeelte van de Leidschestraat. Het hek voor het woonhuis van den heer Kerkhof is totaal vernield. Voetbrug gereed. De voetbrug langs de Molenbrug is gereed. Zij heeft een flin ke breedte, zoodat de voetgangers niet meer over de bestaande brug behoeven te gaan en deze uitsluitend voor het rijwiel- verkeer blijft. De verbreeding van den weg is niet alleen een verbetering daar van importantie, doch door het doortrek ken van het ijzeren hek tot de brug en het rooien der haag is het daar zeer verfraaid. Gevestigd: J. Bakker, Meestraat S. Mijzen en fam., Burg. Pontstraat 79. H. C. van Rheenen, Weeresteinstraat 16. H. Schouten-Schrama, Amerikastraat 29. T. Westerdiep, Hofstraat 47. Wouterson, Talm astraat 11. Vertrokken: D. Th. J. Meijer, naar MedemJblik, Torenstraat 9. L. J. Roe ien, naar Noordwij kerhout, Havenstraat 46. W. J. Pruijssers met fam. naar Delft, Oosterstraat 56. F. A. Faas naar Lisse, Wilhelminastraat 47. C. S. Rijnveld naar Den Haag, Bovooylaan 13. C. M. Seijsener naar Camphuyserüaan 12, Heem stede. J. de Rooy met gezin naar Benne- broek, Wilheliminaplein 3. M. E. den Berg naar Haarlem, Burg. Sandbergh- straat 24. Geboren: Annette Marianne Christi na, d. van K. J. van Gemert en M. Kiers. Theresia Maria, d. v. P. J. Mathot en M. H. de Graaff. Agatha Maria, d. v. A. J. L. Pij-pers en A. Heemskerk. Joanna Maria, d. van A. van der Linden en H. A. van Looij. Johannes Adrianus, z. van I. Zwaneveld en M. C. Warmerdam. Ondertrouwd: E. Timmerman em M. Rusman. Getrouwd: S. Aptroot en C. S. Rijn veld. P. van Lierop en M. Klitz. Overleden: W. van den Ent, m. 78 j. HAARLEMMERMEER SAMENWERKING langs den weg, déór gaat het oml Niet alleen om de eigen auto of fiets denken, maar ook reke ning houden met ande ren. Dan zal het ver keer vlotter worden. Dan wordt de verkeersveilig- heid grooter. Helpt allen mee: meer samenwerking LANGS DEN WEG G e v e st i g d: H v. d. Velden, van Am sterdam C. J. van der Veldt, id. J. W. Vogelsang id Cornelis J. Wafelbak ker van Utrecht G. Boellaard van Haar lem J. F. Bongers van Amsterdam M Deters van Alkemade W. C. van Eijsden j van Amsterdam M. de Grauw van Aals meer B. Hessels van Rotterdam C. J. M. Holla van Amsterdam A. M. Kos ter van Heemstede A. J. Lieverse van Woubrugge C. K M. Straathof van Al- j kemade H J van Veldhoven van Aals- i meer C Alderden, van Aalsmeer H M. Bierman van Amsterdam C. de Bruijn van Leimuiden P. J. van Dalen van Hilversum T. Grimbergen van Lis- se S. F van Hefferi.van Amsterdam H. Heemsbergen van Haarlemmerliede E. A. van den Hoek, van Voorschdten C. D. Koole, van Ellewoutsdijk j. Ko per, van Hillegom T Lubberden, van Aalsmeer L. Maarse, van Aalsmeer Z. C. A. Mesman, van Heemstede N. den Ouden, Rotterdam M. Ravenhorst, van Bloemendaal A. K. Roelofs, van Alkemade W. Ruizeveld, van Poortugaal A. van der Steen, Rotterdam C. To- lenaars, van Amsterdam T. van der Wiel van Noordwijkerhout. Vertrokken: G. Chr. J. Castelein n. Maduik A. J G. Bakker naar Amster dam M Pannekoek naar Aalsmeer E. F. D. van Lieshout naar Asten (N.-Br.) J. den Rooijen naar Amsterdam E. C. J Massar naar Oudenbosch I R. M. Tops naar Hilversum A. S. L. Beck- mann naar Driebergen K. Jongkind n. Aalsmeer Wed J. van de Wiel naar Am- Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. De gewone Pre fatie. Dagelijks als laatste gebed (behal ve Zaterdag) het voorgeschreven gebed tot den H. Geest. ZONDAG 22 Sep. Vijftiende Zondag na Pinksteren. Mis: Inclina. 2e gebed v. d, H. Thomas van Villanova, Bisschop en Be lijder; 3e v d. H.H. Mauritius en Gezel len, Martelaren. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen, Op deze Zondag stelt de H. Kerk ons voor oogen de Christus met Zijn groot, medelijdend hart. Ongevraagd verricht Hij uit medelijden met die arme moeder Zijn wonder en wekt de gestorven jongeling weer ten leven op. (Evangelie) Wat een krachtige aansporing voor ons te gaan naar dat zelfde medelijdend Hart en juist bij het H. Misoffer, dat goddelijk wonder van medelijden en barmhartigheid, te smeeken: „Neig uw oor o Heer, tot dege nen, die roepen tot U. (Introtius). Moge uw barmhartigheid ons voortdurend reinigen en versterken" (Gebed). En als wij ons offer brengen van de onderdrukking des vleesches en der liefderijke verdraagzaam heid onder elkander, (Epistel) zullen wij verhoord worden. (Offertorium). De gena de van het verheven Geheim der H. Mis zal ons verdedigen tegen de aanvallen des duivels (Stilgebed); Christus in Zijn H. Sacrament (Communio) zal in ons doen bloeien het leven der ziel. (Postcommunio). De bewondering over het blijde zieleleven in ons zal ons in den mond geven een nieuw lied, een hymne voor onzen barm- hartigen God, den Allerhoogste, Die de groote Koning is over geheel de aarde. (Graduale; Offertorium; Alleluja-vers). MAANDAG 23 Sept. Mis v. d. H. Linus, Paus en Martelaar: Statuit. 2e gebed v. d. H. Thecla, Maagd, en Martelares; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heiligen). Kleur: Rood. DINSDAG, 24 Sept. Mis van O.L Vrouw tot vrijkoop van slaven: Salve: Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U op het feest) Kleur: Wit Aan de H. Petrus Nolascus verscheen Maria en maakte bekend, dat zij graag een Orde van religieusen zag ingesteld met het doel de Christenen uit de handen der Tur ken te bevrijden. Ook verscheen Maria aan den biechtvader van den H. Petrus, den H. Raymundus de Penafort en aan koning Jacobus van Arragon, die zij aanspoorde hulp te verleenen. Den lOden Augustus 1218 werd de Orde ingesteld met een vier de gelofte, n.l. zichzelf te geven tot onder pand, als het noodig is, voor den vrijkoop van een christenslaaf. WOENSDAG 25 Sept. Mis v. d. vorig en Zondag: Inclina. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze van den priester. Kleur: Groen. DONDERDAG 26 Sept Mis d. HJL Cyprian us en Jnstina, Martelaren: Sal us autem, 2e en 3e gebed als gisteren. Kleur: Rood. VRIJDAG 27 Sept Mis v. d. H.H. Cos mos en Damianus, Martelaren: Sapien- tiam. 2e en 3e gebed als op Woensdag. Kleur: Rood. Cosmas en Damianus, twee broeders, ge- neesheeren in de stad Aegea, werden om hun fiere geloofsbelijdenis en hun standr- vastigheid in het geloof, na vele martelin gen gedood ZATERDAG 29 Sept Mis v d H Wences- laus, Hertog en Martelaar: In virtute 2e gebed A Cunctis; 3e tot den H Geest; 4e voor den Paus. Kleur: Rood. Wenceslaus, geboren uit een christen vader en een heidensche moeder, opgevoed door de godvreezende Ludmilla, onder scheidde zich als koning door zijn liefde voor armen, weduwen en weezen. Hij was ook gewoon eigenhandig het brood te be reiden en de wjjn, noodig voor het H. Mis offer. Op aanstoken van zijn moeder werd hij verraderlijk door zijn broer Boleslaus vermoord op een feestmaal (10e eeuw). IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Feest der vinding van het lichaam der H. Clara, Maagd: Mis: Conver- sus. 2e gebed v. d. H. Linus; 3e v. d. H. Thecla. Kleur: Wit DINSDAG, Mis v. d. H. Pacificns van Septempeda, Belijder: Os Justi. 2e gebed en laatste Evangelie van O. L. Vrouw tot vrijkoop van slaven. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Franciscus Maria a Camporubeo, Belijder: Justus. Gloria. Kleur. Wit. DONDERDAG, Mis v. d. Z. Lucia van Caltagirone, Maagd: DilexistL 2e gebed v. cL H.H. Cyprianus en Justina; 3e A Cunc tis. Kleur: Wit. VRIJDAG, Mis v. cL EL Elzearius, Belij der: .Os Justi. 2e gebed v. d. H.H. Cosmas en Damianus, Martelaren. Kleur: Wit ZATERDAG. Mis v. d. Z. Bernardinus van Feltre, Belijder: Liberabit. 2e gebed v. d. H. Wenceslaus; 3e A Cunctis; 4e tot den H. Geesty 5e voor den Paus. Kleur: Wit Rector A. M. KOK sterdam A. v. Gelderen naar Amster dam W F. H. Vatter naar Amsterdam L G. H Buchel naar Amsterdam I. den Baas naar Amsterdam M. Pijlman naar Haarlem J. G. Jopkman naar 'sGravenhage S Hulscher naar Leeu warden M. Verhoeven naar Heemstede J. Verhoeven naar Haarlem G. Th. Wezenbeek naar Haarlem C. C. Schoen maker naar Heemstede L de Groot naar Diemen C. R. Deichmann naar Amster dam Wed. M. van den Bos naar Am sterdam Wed Th H Strootman naar Amsterdam A. W. Meuleman naar Nij megen H Reuman naar Amsterdam G. C. Buitenhof naar Amsterdam M. Abma naar Amsterdam H. C Maarse naar Aalsmeer C. J. Willemse naar Am sterdam. KATWIJK Geboren: Dirkje d. van. J. van Duyn en A. van Duyn Willem Hendrik Johan z. van J. C. Tieleman en L. Immerzeel Gijsje d. van J. Hus en G. Meijvogel Cornelia Adriana d. van D. Blansjaar en A. Baalbergen Cornelia d. van C. v. Duyn en L. Hellendoorn Dirkje Wilhel- mina d. van J. v. d Oever en L. v. d. Niet. Ondertrouwd: J. Verhoef en H. v. Duyn P. v. d. Meij en N. van Beelen Getrouwd1: G. Freke en P Guyt. Overleden: Toon Spaanderman 85 j. wed. van M. v. d. Plas. Diederik Hen drik Waan 49 j. geh. met M. C. Berkman Klaas Hoek 65 j. echtg. van E van Dijk KATWIJK AAN DEN RIJN Bloemkool. Het is in den handel ta melijk algemeen bekend dat men te Kat wijk aan de veiling zijn moet voor kwali teit bloemkool. Thans, nu men in Noord- Holland zoo te kampen heeft met de „luis" in de bloemkool, welk ongedierte de bloemkool voor den consument bijna on genietbaar maakt, komt het nog meer uit dan gewoonlijk dat men voor v-o-V"* zijn moest. Doch een reuzenreclame is het deze week wel geweest dat de groentestand in de tentoonstelling te Leiden was opge maakt met Katwijksche bloemkool. Het product had aller bewondering. LEIMUIDEN Winkelweek. Dinsdag vergaderde de winkeliersvereeniging onder voorzitter schap van den heer Mays. Besloten werd evenals vorige jaren een winkelweek te organiseeren omtrent St. Nicolaas. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in een openlbare vergadering bij eengeroepen op Woensdag, 25 September a.s. des avonds om 7 uur, ter behandeling van de navolgende agendapunten: 1. Benoeming van 2 leden der Sportcom- missie. 2. Benoeming van 2 leden der com missie voor de verstrekking van kiweekers- credieten. 3. Benoeming van een lid van •het Burgerlijk Arbestuur in de vacature L. Boot. 4. Herhaald verzoek van den heer A. van Diemen, alhier, om het maximum aan tal drankwetvergunningen zoodanig uit te breden, dat aan hem een vergunning tot den verkoop van sterken drank in het- klsin kan worden verleend. 5. Gewijzigd besluit tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening. 6. Vaststelling van verordeningen en instructiën in verband met de uitvoering van den keuringsdienst voor vee en vleesch in den keuringskring „Lisse." 7. Verhuur van een perceel grond langs den Grachtweg voor ijsbaan aan de Lissesche IJsclub. 8. Verhuur van een strook grond van het eilandje langs de ha- vensloot voor opslagruimte aan de N.V. Lissesche Kistenfabriek. 9. Vaststelling van de rekening der ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1934. 10 Voorloopige vaststelling van de bedrijfrekeningen over het dienst jaar 1934. 11. Comptabiliteit. 12. Ingèko- men stukken en mededeelingen. Verhuur grond. Burg. en Wethouders stellen den Raad dezer gemeente voor: a. aan de N.V. Lissesche Kistenfabriek te Lisse, tot wederopzeggens toe te verhu ren, echter in geen geval langer dan voor den tijd van 5 jaren ingaande 1 October 1935, een strook grond van het perceel Lisse, kadastraal bekend in sectie D. no. 354, gelegen langs de havensloot, ter breed te van ongeveer 30 meter en ter diepte van ongeveer 25 meter, totaal ongeveer 750 M2, tegen een huurprijs van 25.per jaar, zulks onder voorwaarde, dat langs de ha vensloot een trekpad ter breedte van ten minste 2 meter ten behoeve van den open bare dienst beschikbaar blijft en onder toezegging, dat, als zich een kooper voor dezen grond aanmelden, de huurster als nog allereerst in de gelegenheid zal wor den gesteld tot koop te besluiten; en b. aan de IJsclub „Lisse" wederom voor den tijd van 5 jaren, voor een tijdvak van 15 November15 Maart, te verhuren het perceel Lisse kadastraal bekend in sectie D. no. 3922, gelegen langs den Grachtweg ter grootte van ongeveer 1.49.60 H.A., zulks tegen een huunprijs van 120.per jaar en onder de navolgende voorwaarden en bepalingen: le. De gemeente behoudt zicht het recht voor den huurtijd steeds tusschentijds te beëindigen, als het in haar belang noodig is aan het perceel of een gedeelte daarvan een andere bestemming te geven; 2e. het perceel mag tijdens bovenver meld tijdvak uitsluitend als ijsbaan worden bestemd; 3e. het bestuur van de LJsclub is ver plicht de voorschriften op te volgen, wel'ke het door Burg. en Weth. in het belang van de openlbare veiligheid worden gegeven. Aangehouden. Door de gemeente-po- litie van Haarlem is aangehouden een ze keren P., als verdacht van diefstal van een rijwiel te Lisse. Door genoemde politie is verdachte naar Lisse getransporteerd en in ver-zekerde bewarring gesteld om ver hoord te kunnen worden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14