H. M. de Koningin bezoekt de vee-tentoonstelling te Leiden. De burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, vol belangstelling voor het melken van een geitje op de vee- en zuiveltentoonstelling, welke Donderdag te Leiden geopend werd. Links achter den burgemeester prof. dr. H. C. L. E. Berger, directeur van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht In actie tijdens den ploegwedstrijd te Langley (Eng.), waar aan deze week vele mooie spannen deelnamen De drie verbouwde molens ven den Driemanspolder te Zoetermeer zijn Donderdag met eenige plechtigheid en met medewerking van een straffen wind weer m gebruik genomen De Engelsche marine-soldaten, die gedurende eenigen tijd de wacht voor de paleizen In Londen betrokken, verlaten St. James Palace voor een grooten tocht door de stad H. M. de Koningin bracht Donderdagmiddag een bezoek aan de vee- en zuiveltentoonstelling te Leiden, waar de vorstin het geëxposeerde met belangstelling in oogenschouw nam. Een foto tijdens de rondgang op het tentoonstellingsterrein Het Fransche expeditieschip .Pourquoi Pas" in het ijs te Ammassalik, op zoek naar de vier jeugdige personen, die daar gedurende een jaar Yan de bewoonde wereld afgesloten waren FEUILLETON. HAAR MOEDERS EVENBEELD Naar het ErtgeLsch van LOUIS TRACY. (Nadruk verboden). 13) „Er is iemand voor u, mijnbeer, die u beslist wil spreken Hij eb hij maakt *n beetje heftigen indruk. Hij zei, dat, wanneer ik hem niet aandiende...." „Wie is 't", viel MeikXejohn den bedien de in de rede. „Hij gaf den naam Voles op." Voles?" „Ja, mijnheer, maar hij zed er bij, dat u ■hem beter aan zijn initialen zou herkennen R. V." Meiklejohn spande al zijn geestkracht in, om geen emotie te laten blijken en slaagde daarin vrij goed. Hij verschoof achteloos enkele papieren op tafel en zei toen, met toch wel even een lichte tril ling in zijn stem: „Laat mijnheer Voles binnen komen en denk er aan, ik ben verder voor niemand te spreken, Johnson." Het was te begrijpen, dat de slappe, blee- ke bediende zich eenigszkts bevreesd had getoond voor den bezoeker, die na enkele seconden Mr. Meiklejohifs kamer binnen trad. Hg was forsch en breedgeschouderd, nog heel wat grooter en robuster dan de afgevaardigde van North Loamshixe, die toch ook een rijzig man was met een wer kelijk imponeerende gestalte. Wilde wree- de kracht sprak uit zijn trekken, die te gelijkertijd toch ook den onmiskenbaren stempel van opvoeding en goede geboorte droegen. Als hij zwart was geweest en uitgedost als een Zoeloe-opperhoofd, zou zijn ver schijning meer ia overeenstemming zijn geweest met hetgeen de diepste kern van zijn persoonlijkheid moest zijn. De harde, scherpe lijnen van zijn gezicht waren als uit steen gehouwen, 'n Paar donkere oogen gloeiden onder zware, borstelige, overhan gende wenkbrauwen. Het hooge voorhoofd, de vierkante, massieve kin en de mooi ge vormde mus gaven het gezicht een zweem van intellectualiteit, die echter door de brutale, sensueele trekken om den mond weer werd teniet gedaan. In ieder opzicht was de binnentredende iemand, die de aandacht moest trekken, maar wiens uiter lijk tegelijkertijd niet kon nalaten antipa thie en zelfs vrees in te boezemen de soort man, die men liever niet 's avonds op een eenzamen weg tegenkomt. „Je wordt hier schitterend bewaakt, broertjelief, dat moet ik zeggen!" spotte hij. De aangesprokene steunde met zijn han den op de tafel, die tusschen hen in stond. Zijn gezicht was spookachtig bleek en ver trokken; de zelfbeheersching van straks scheen hem thans geheel verlaten te heb ben. „Jij?" stiet bij mt. „Ben je nu heelemaal stapel krankzinnig om hier te komen?" „Hm." De ander haalde bruusk de schou ders op. „Het is niet de eerste keer, dat je me voor gek verslijt!" „Maar bet risico, man, het verschrikke lijke risico! Ze weten van je af Rachel is al gearresteerd. Een paar uur geleden had ik een detective hier. Het zal me niet verwonderen als het huis door de politie in 't oog gehouden wordt." Fh!" was de onverschillige repliek. „Ik ben al zoo lang opgejaagd, dat het mij de keel gaat uithangen. Voor de verandering wü ik nu eens hier voor jager spelen! Waar is 't geld, dat je Rachel beloofd hebt?" Meiklejohn haalde het bundeltje papie ren uit zijn portefeuille. Er was iets van een automaat in zijn bewegingen. „Hier en nu in 's hemelsnaam „Nog altijd precies dezelfde, William", lachte de bezoeker schamper en hij liet zich nonchalant op een stoel neer vallen. „Altijd als de kippen er bij, wanneer er wat te gappen valt, maar als de dood, dat ze in de gaten krijgen, hoe die keurige mijnheer ki werkelijkheid is. Neen, ik blijf. Het zal je geest opfrisschen gezellig met mij te praten en ondertusschen je ooren te spitsen of je nog geen stelletje agenten op de trap hoort....! Wat ben je toch een zot!" vervolgde hij grimmig, want Meiklje- john sprong inderdaad verschrikt op, toen in de aangrenzende flatwoning een deur dicht sloeg. „Geloof je nu werkelijk, dat ik blindelings het gevaar zou riskeeren in de val te 'loopen? Neen, ventje, daar ben ik de man niet naar.dat moest je toch wel weten!" „Maar man, je schijnt het niet te be grijpen", fluisterde Meiklejohn, buiten rich zelf van angst. „Op de een of andere ma nier schijnt Scotland Yard van je bestaan op de hoogte te zijn gekomen. Ze hebben ontdekt, dat je gisteravond in Henrystreet bent geweest. Waarom zouden ze anders Rachel gearresteerd hebben?" „Dat moet je mij niet vragen. Op het moment logeer ik in een van de grootste hotels m West-End en d a a r zullen ze me nooit zoeken." „Maar hoe is dat in vredesnaam moge lijk? Rachel vertelde me, dat je aan den grond zat?" „Dat was ook zoo, voordat ik den in houd van dien vent z'n zakken in de mijne had laten verdwijnen. Hij had dertig pond bij zich en ik wist bovendien, dat ik er van jou vanavond nog vijftig bij zou krij gen." „Maar, Ralph, waarom wilde je mij ver moorden?" „Vermoorden? Schei uit, kerel Ik wilde niemand vermoorden. Maar zooals je weet, vertrouw ik je niet bijster. Ik ben altijd voorbereid op een of andere gemeene streek van jou. Nu, gisteravond was ik dat ook en had een lasso klaar. Nu heb ik dit." Met een ruk haalde hij een revolver uit zijn zak en hield die den ander voor. Meiklejohn schoof met stoel en al ach teruit, zoo heftig, dat hij tegen den rand van den haard stootte en tang en pook met een slag op den grond vielen. „Je moet bij den drogist eens een doos je zenuwen koopen", hoonde Ralph en stak de revolver weer in zijn zak. „Maar waarom", vroeg het gefolterde parlemectsöd, „ben je naar Engeland te rug gekomen en vooral, waarom heb je je terugkeer aangekondigd door een misdaad, die 't geheel e land in rep en roer brengt?" „Zoo is t beter. Nu toon je tenminste broederlijke belangstelling! Als je het dan weten wilt: ik ben terug gekomen, omdat ik beu was van de rimboe. Be had, als ik het eens 'n beetje sentimenteel mag zeg gen, heimwee naar *t verleden, theaters, races, mooie vrouwen, de heele drommel- sche boel. En wat de misdaad betreft, ja, dóe heb ik niet met voorbedachten rade gepleegd. Ik dacht, dat jij die gek op 't terras was. Hg riep de politie." „De politie? Waarom?" „Omdat mijn tong hem iets te scherp was veronderstel ik." „Wist hij, dat je daar was om mij te ont moeten?" „Ik zou het je niet kunnen zeggen, 't Was in een ommezien gebeurd. Je weet, ik heb altijd een vlugge natuur gehad." „Maar veronderstel, dat je mij gedood bad. Welke andere dwaze gans zou je dan van gouden eieren voorzien hebben?" „Je vergeet, dat de bedoelde gans op t punt stond heelemaal geen eieren meer te leggen. Bovendien, ik wilde je alleen maar bang maken. Het zou het aanzien van je hoogstaande persoonlijkheid een aardigen schok gegeven hebben, als je daar zoo hals over kop uit het Parlement in de rivier was getrokken! Maar ik vergistte me in den persoon, we hebben elkaar ook in zooveel jaren niet gezien." „Maar waarom waarom heb je Lord Ronald Tower vermoord?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5