m RADIO PROGRAMMA'S UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1935 DE LEID5CHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 14 ZATERDAG 21 SEPTEMBER. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN NATIONAAL HERSTEL EN N. S. B. In E^nheidspolitiek door Nationale Con centratie, Oipröep van het Hoofdbestuur van het Verband voor Nationaal Herstel aan alle nationaal gevoelende Nederland- sche Mannen en Vrouwen*' lezen we over -ie N.S.B. het volgende: „"Rij overeenstemming van sommige nationale doeleinden is het V. v. N. H. van de N.SB. gescheiden door het on overkomelijk beletsel van het Leiders beginsel, hetwelk voor het Verbond als strijdig met de Nederlandsche his torische traditie en de nationale plicht jegens het Oranjehuis be teekent: a. knotting van de staatsrechtelijke hoogheid van het Hoofd van den Staat, schending van zijn constitutioneele rechten en bevoegdheden en uitscha keling van rijn actieve deelneming in de uitoefening van het Staatsgezag: b. volledige uitschakeling van de volksinvloèd op de behandeling van 's Lands zaken; en c. volledige opheffing van de gezon de vrijheid vein gedachte- en meenings- uiting; ingrijpen van de Overheid in het gezins- en gemoedsleven; gelijk schakeling van alle denken, spreken en doen naar het schema van het staatsgezag." De (Ail.) Rotterdammer teekent hier bij aan: Terecht spreekt de oproep van een on- nederlandsche figuur, strijdig met „het beginsel, dat de nieuwe Nederlandsche Staat zal zijn gegrondvest op het zuiver Nederlandsche volkskarakter, op de Ne derlandsche historische vrij heidsgedachte en op het' onwankelbaar verbond met het Huis van Oranje. Nederland, trotsch op zijn nationale traditiën, wil zijn en blijven „van vreemde smetten vrij!" We maken met instemming gewag van deze robuste en ronde verklaring. Alleen vragen we ons af, wat we nu moeten den ken van de heel en half fascistische pro paganda, welke bij de raadsverkiezingen gevoerd is en wat de vertegenwoordigers van Nat. Herstel thans in de gemeentera den doen.? Rectificatie In deze rubriek is gisteren onder den kop „De voorgestelde belastingverhoogin gen" opgenomen een citaat uit een artikel in de Tijd; de regel „De Tijd schrijft" was echter uitgevallen. voor den veehouder -weer verhoogd. Ont stemming daarover kwam duidelijk aan het licht op de jaarvergadering van de Alg. Nederl. Zuivelbond. De minister heeft deze verhooging gerechtvaardigd door op de gedaalde wereldmarktprijzen van pro ducten als haver en gerst te wijzen, waar door de binnenlandsche prijzen met de oude monopolierechten niet loonend wer den. Intusschen teengen deze verhoogde mo nopolierechten op granen grootere bedra gen in de kas van het landbouwcrisisfonds. Nu de zeer verliesbrengende boterexport relatief kan verminderen en vooral de zoo uiterst lage prijzen bij den export niet meer zullen worden aanvaard, nu kan het Fonds blijkbaar met een geringere heffing op boter volstaan. Het is te hopen, dat in deze richting zal worden voortgegaan, en de crisisheffing op boter verder zal wor den verminderd. Hierdoor zou het boterverbruik in het binnenland gtijgen, de moeilijkheden met den export zouden afnemen, en het drei gende melkoverschot zou in een geheel ander licht komen te staan. Hier bevindt onze regeering zich nu, naar onze mee ning, op den goeden weg, en als het blijkt, dat de uitwerking der prijsverlaging van boter aan de verwachtingen beantwoordt, is het vurig te wenschen, dat in deze rich ting zal worden doorgegaan, hetgeen mo gelijk is zonder den richtprijs, dien de vee houders voor hun melk ontvangen, te ver minderen. Wij zijn het geheel eens met den voor zitter van den Zuivelbond, die in zijn rede ter vergadering erop wees, dat verhooging van de binnenlandsche akkerbouwproduc tie een bloeiende veehouderij vooropstelt, omdat de helft of meer van het product van den akker slechts waarde heeft, wan neer het, via de veehouderij als veevoeder, in producten voor menschelijk verbruik wordt omgezet. De veehouderij in den ruimsten zin is ongetwijfeld de kernposi tie van het Nederlandsche landbouwbe drijf, en als deze de mogelijkheid krijgt om zich te ontwikkelen, zal het den gehee- len Nederlandschen landbouw goed gaan. LEEVÏUIDEN. Geboren: Johannes, zoon van H. van Hameren en H. Pennenburg Adna- na Maria Gerarda, dochter van G. A. de Boer en van Jacoba Maria Blom. Do rothea Maria dochter van C. H. M. v. d. Tol en van Gesina Wilhelmina Diekman. SASSENHEIM. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. In den regel is men met enkele regenbuien in den nazomer nogal ingenomen doch het is ook hiermee als met meerdere andere zaken, men kan van het goede ook te veel krijgen. Zoo ook van die regenbuien. Zooals het er den laatsten tijd van langs gaat is men er heelemaai niet op gesteld. Vooral met de late peen gaat het er bedenkelijk voor staan. Eerst kwam •het zaad niet op vanwege de droogte, daar na kwam er volop regen, en wat nog kans zag om te ontkiemen, kwam op. Het was in tusschen maar een gedeelte wat nog le vensvatbaarheid had. Doch daarna is er zooveel regen, zooveel stortregen gevallen dat ook hierdoor weer 'n gedeelte verloren is gegaan. En als het nog even zoo door gaat, wordt dat gedeelte wel wat heel erg groot. Ook de bloemkoolgewassen zijn er door de massa regen niet beter op gewor den. De prijzen waren deze week vrij goed, voor bloemkool zelfs zeer goed te noe men. Deze varieerde voor de eerste soort steeds tusschen 10.50 en 16.10, voor de tweede soort van f 2.908.40 per 100. In tegenstelling met andere streken waar heel erg over het vele ongedierte wordt ge klaagd, is de bloemkool hier van beste kwa liteit en vrij van luis. Enkele tuinders ko men ook met de eerstelingen van late bloemkool. Ook deze gewassen zullen, als niet spoedig beter weer komt, niet prima worden. Integendeel. Voor sommige dreigt het al verloren te zijn. Dit product is aan merkelijk later dan vorig jaar. Die achter stand is al ontstaan met het planten doordat 't land niet eerder vrij kwam vanwege het feit, dat ook de vroege aardappelen later waren dan gewoonlijk. Roode en gelekool komt in kleine kwantums en brengen res pectievelijk 8.3011.20, per 100 op. Bos- peen ging vlug weg tegen 3.506.40 in de goede kwaliteit. Waschpeen ging in prijs naar boven en varieerde van 0.600.85 per kist van 20 kg. In uien kwam geen wij ziging. De prijs bleef hangen van f 1.60 2.00 per 100 kg. Voor aardappelen nog steeds weinig animo. Beste kwaliteit kan gemakkelijk verkocht worden tegen 7085 cent per kist van 25 kg., doch wat niet pri ma is gaat voor 4560 cent per kist. Drie lingen voor 2540 cent, Groenekool kwam in kleine kwantums en werd gekooht voor 3.704.40 per 100. Summa summarum: er was geen enstige reden tot klagen. Er waren geen hofleveranciers. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het slechte weer der laat ste dagen heeft bij meerdere tuinders scha de veroorzaakt. De hevige stortregens doen voornamelijk in de kleigronden veel scha de. Koolsoorten worden door de stortre gen bevuild en verliezen de waarde, de grond regent in1 elkaar, waschpeen komt niet voldoende tot wasdom, vooral niet de laat uitgezaaide. De producten in de goede kwaliteit hebben momenteel redelijke waarde. Bloemkool brengt in de beste soor ten van f 1014.30 per 100 op. Roode kool is goed gevraagd, gaat voor 9.0010.54, waschpeen f 3.104.20 per 100 kg. Ook de andere producten waarvan nog geen be langrijke aanvoer is gaan vlug weg. Al leen uien dalen iets, van 1.501.90 per 100 kg. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Gisteren werd in de Prins Hendrikstraat een zoontje van v. H. door een autobestuurder aangereden. De jon gen, die een bloedende hoofdwonde be kwam, werd door dr. W. verbonden. „Herwonnen Levensrdacht" De speld jesdag deze week gehouden ten bate van het fonds „Herw. Levenskracht" heeft 207.02 opgebracht. Ingekomen: Theodorus Heijneman, van Zoeterwoude. Maria Verhorst, van Zeist. Maria M. G. Vreeswijk, van Noord wykerhout. Hermanus H. Kuijk- hoven, van Mijdrecht. Alida H. Ranse laar, van Leiden. Hendrik Wamsteker, van Zutphen. Marretje Huisman, van Amsterdam. Wed. G. F. L. van Voort- huijzen geb. van Griethuizen, van 's-Gra- venhage. Hendrika Wijsman, van Lei den. Gesina J. Avenhuis, van Eiteren. Vertrokken: Pieter van Rijsdam, naar Warmond. Harmen Bouthoorn, naar Leiden. Aartje C. Kroon, naar Rijn- zaterwoude. Wilhelmus J. M. van Nie- kerk, naar 's-Gravenhage. Suzanna E Voors, naar Amsterdam. Adriana J. Bakker, naar Mijdrecht. Willem Papen- huyzen, naar Zeist. Jan H. Munnik, naar Hazerswoude.. W. A. H. van Rotterdam, naar Hazerswoude. G. Radersma geb. de Weerd en gezin, naar Amsterdam. Martha Klessa, naar Tilburg. Annigje de Rijk, naar Haarlemmermeer. Geboren: Jenneke Jacoba d. v. Dirk Pauw en Willemina Maria de Raat. Cornelia Barbara, d. van Cornells Vonk en Hendrika Walbrugje Visser. Catharina Maria Johanna cL van Cornelis H. J. van Frankfoort en Elisabeth J. Redegeld. Jo hanna Helena Maria d. van Lnoeardus J. J. Scheerder en Petronella A. H. M. Baars. Adriana d. van Simon Poth en Jeltje Koopman. Cornelia Johanna d. van Pie ter Adrianus Burger en Cornelia Petro nella van Hemsbergen. Roosje Eva, d. van Philippus Nathan van Dien en Roza- lina van Rhijn. Theodorus Gerard us z. van Petrus Johannes Kooyman en Ma ria Johanna Verhoef. Willem z. van Jan Pieter Houtman en Adriana Petro nella van Leeuwen. Matthijs Hendrik z, van Hendrikus van Wijk en Petronella Martina de Vries. Hillegonda Hendrika d. van Gerardus Johannes van der Sluijs en Petronella Antonia Splinter. Gehuwd: Gerrit van Asselt 39 j. en Adriana Willempje Sneep 29 j. Johan nes Wesseling 30 j. en Teuntje van Dijk 21 j. Jacobus van Leeuwen 21 j. en Ma ria Reeuwijk 19 j. Hendrik Boon 26 j. Hilversum, 301 M. KJt.O.-Uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon en K.R.O.-Orkest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.16 Gramofoon. 6.00 Het K.R .O-Orkest. 5.30 Esperanto-nieuws, waarna vervolg KJt.O.-Orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht 7.15 Medische causerie. 7.35 Gramofoon. 7.50 Inleiding Esperanto-cursus. 8.00 Berichten, K.R.O.-fooys. 8.50 Accordeon-soll 9.00 De a.s. mode-cursus. 9.10 De K.R.O.-boys. 9.45 Belevenissen van Daniël de Vrome. 10.05 Gramofoon. 10.30 Berichten, waarna KR O.-Boys. 11.15 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. V.AR.A-Uibzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VP.R.O. 10.16. Voor Arb. i.d. Continubedr. 12.00 Gramofoonplaten, 12.30 Orvitropia. I.45 De Flierefluiters. 2.00 Causerie. 3.00 Gramofoonplaten. 3..30 Causerie. 3.50 Gramofoonplaten. 5.05 Fantasie. 5.40 Literaire lezing. 6.00 De Bohemians. .00 Bont Programma. 8.00 Herh. S.O.S.-Berichten, Nieuwsbe richten. VAR.A-Varia. 8.15 Gramofoonplaten. 8.40 „Paniek in de studie", muzikale co- medie. 8.55 Dubbel-X. 9.10 Causerie. 9.20 Accordeon. 9.30 E. Walis en zijn orkest. 10.00 „Oude kennissen", spel. 10.15 Cymbaal en piano. 10.30 Uit het Grand- Theater Amsterdam: „Da.s wat anders", mm.v. solisten en' or kest. II.00 Orgel en ViooL 11.3012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.1610.50 Morgenwijding. 11.50 BBC-Northern Orkest. I.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 BBC-Northern Ireland Orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 De Continentals in hun reportooire. 4.35 Reg. King en zijn orkest. 5.35 BBC-Dansorkest. 7.05 Pianorecital. 7.20 Fred Hartley's Novety Kwintet. 8.00 Programma mm.v. straatartiesten. 8.20 BBC-Symphonie-orkest. 10.30 BBC-Theaterorkest. II.2012.20 Ambrose en zijn Band. Rome, 421 M. 9.00 „L'inganno felice", operette van Ros sini H. „Ciottolino", operette van Ferrari- Trecate. en Johanna Altona 26 j. Huibertus Mul der 32 j en Regina Krap 30 j. Overleden: Wilhelmus Hendricus Mattheus Witjes 11 j. Cornelis Wou ters 54 jaar, gehuwd met Maria Bosman overleden te Leiden. ZWAMMERDAM. Verkooping. In het hotel „De Rusten de Arend" alhier had de openbare verkoo ping plaats van het café „Rijnzicht", be woond door den heer E. P. J. Beumer. Per ceel 1, het café werd ingezet op 3.500, en perceel 2 „De Waag" op 600, beide door den heer J. Beumer te Uithoorn. Beide perceelen werden bij afslag niet gemijnd. ZOETERWOUDE. Geboren: Petronella Elizabeth Maria <L v. Ph. v. Benten en P. M. v. d. Hoe ven. Petrus Cornelis z. v. P. C. Paarde- kooper en W. M. P. de Vette. Wilhel mina Johanna Maria d. v. F. Zandbergen en C. J. Colijn. Bernardus Petrus Jo hannes z. v. L. v. d. Geest en Ch. Th. Brox- terman. Hendrikus Wilhelmus z. v. W. Turk en W. J. Akerboom. Petronella Paulina Maria d. v. J. M. v. d. Geer en A. M. Schoonderwoerd. Petronella Theo dora d. v. A. Straathof en C. A. Berg. Pieter Johannes z. v. D. C. de Wit en M. Rijnsburger. Anna d. v. C. Rijlaarsdam en G. v. Vliet. Ondertrouwd: Franciscus Antho- nius Grimbergen 38 j. wonende te Leiden wedr. van E. C. Schoenmaker en Anna Ma ria v. d. Valk 30 j. Vertrokken: B. Suringbroek en gez. naar Leiden. J. Chr. Roesen naar Heem stede. Th. E. F. v. Diemen, naar Sas- senheim. J. P. L. v. d. Geest naar Stomp- wljk. J. D. H. v. d. Kwast en gez. naar Leiden. J. H. v. d. Stoel naar Strijen. Wed. G. A. Lekkerkerker naar Pijnacker. L. M. G. v. od. Meer naar Kaatsheuvel. A. J. v. Mil naar Amsterdam. J. M. Voordouw naar Bodegraven. Th. Heij- neman naar Alphen aan den Rijn. M. H. Pieper naar Leiden. W. Swaak en gez. naar Leiden. A. J. v. d. Born en gez. naar Leiden. Gevestigd: Wed. G. Post geb. Ma- rijt F 65. W. M. Janson D 59. A. E. C. Keulen E 133. J. v. d. Vis F 252d. B. J. v. Veen en gez. F 144. C. M. Mijer C 67. J. H. Lagerak F 213. P. L. Spierings E 97. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkesteoncent. 8.20 Zang. 9.05 Se! „Le sire de Vergy", operette. 11.1012.35 Pascal-orfcest. Kalundborg, 1261 M. 12202.20 Concert uit rest. „Wives**. 3.205.20 Omroeporkest. 8.20 Oude muziek, zang en voordracht. 9.20 Pianorecital. 9.40 Balletmuziek. 10.40 Trombone-recital. 10.55 Omroeporkest. 11.2512.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Uit Stuttgart: Orkestconcert. 4.20 Vroolijk programma, mm.v. solis ten en verst. Omroepkleinorkest. 7.20 Octetconcert. 8.30 Joh. Strauss-conoert, m.m.v. he Omroeporkest, Keulsche Mannenzangver eenigrng en solisten. 11.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20, 1.30—220, 4.20 en 4.50 Gra mofoonplaten. 5.20 Cellorecital, 6.35 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphoniconcert. 102012.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 1220, 120-220, 425 Gramo foonplaten. 520 Dansmuziek. 6.20 Zang. 6.50 Vioolrecital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Salonorkest en radiotooneel. 10.30 Dansmuziek. 11.201220 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M 8.30 Gevar. programma uit Stuttgart 1020 Berichten. 10.50 Pianorecital. 1120—1.15 Orkest Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden (Wijzigingen voorbehouden), 3 e Programma. 8.00 Keulen. 8.40 Deutschl.sender. 1020 Keulen. 11.40 London Reg. 12.20 Brussel VL 1420 Deutschl .sender. 1520 Parijs Radio. 1620 Keulen. 1820 Brussel FR. 18.35 Brussel VL 19.20 Brussel FR. 19.50 Diverse. 2020 Keulen. 22.20 Paris Radio of Diversen. 22.30 Weenen. 4e Programma. 3.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 1120 Droitwich. 18.20 Diversesn. 1850 London Reg. 19.20 Droitwich. 22.00 London Reg. 22.30 Droitwich. Vraag: Hoe verwijdert men een ana- line potloodvlek uit een gabardine regen jas? Antwoord:: Verwijder de vlek met verwarmde spiritus, of eau de cologne of absolute alcohol. Verwarm de vloeistof in een bakje met warm water. Vraag: Hoe verwijdert men een hars- vlek uit een grijs pak? Antwoord: Breek zooveel mogelijk: de overtollige hars eraf. Los de overgeble ven hars op in eau de cologne of in alco- hoil. Vraag: Op welke wijze kan men een vuilgeworden witte vilten hoed reinigen? Antwoord: Maak den hoed eerst grondig stofschoon. Wrijf de hoed' by ge deelten in met een mengsel van tarwe bloem en keukenzout, tot hij geheel schoon is. Neem gelijke hoeveelheden zout en bloem Een andere manier: Maak een papje van magnesia en benzine of tetra. Wrijf de hoed zeer gelijkmatig in en laat hem droogen. Borstel hem goed uit en verwijder alle resten magnesia door de hoed uit te klop pen. 2 a 3 lepels magnesia: 1/2 a 1 d.l. benzine of tetra. Nog een andere methode: Maak een mengsel van verwarmde ze melen en magnesia. Wrijf de hoed bij ge deelten in tot het vuil verwijderd is en het vilt geen donkere streepen meer vertoont. Verwijder zoonoodig overgebleven vlekken met zeer fijn schuurpapier N.O. Vraag: Hoe kan men houtworm be strijden? Antwoord: Spuit de gaatjes zorgvul dig in met petroleum. KOOPT BIJ HEM, DIE IN UW DAGBLAD ABVERTEEREH Tn het verslag van de Eerste Kamer stond gisteren: „Tijdens de eedsafleggingen en voordat hijzelf beëedigd is, verlaat de heer Van Vessem (het ander lid van de N. S.B. dat niet was toegelaten) uit protest de zaal". Er moest staan: (het ander lid van de N.S.B. dat wel was toegelaten). Onze boterproductie en het mengingspercentage in margarine De plotselinge verlaging van het percen tage boter, dat in margarine bijgemengd moet worden van 25 op 10, zal voor velen een groote verrassing zijn. Een groot deel van onze bevolking begroet dezen maat regel met sympathie, omdat het verschil tusschen natuurboter en margarine er veel grooter door wordt en het product van onze eigen veeteelt daardoor betere con- currentiekansen in ons land krijgt. Deze vreugde en instemming kan even wel niet verhinderen, dat wij trachten ons rekenschap te geven van de oorzaken van deze regeeringsmaatregel. Wij zijn de noodkreten van het afgeloopen voorjaar nog niet vergeten, toen de Crisis-Zuivel- centrale blijkbaar geen raad wist met de „melkplas", die cms land dreigde te over stroom en, en toen door dit regeerings- lichaam werd medegedeeld, dat alle be perkende maatregelen van de rundveeteelt niet hebben kunnen voorkomen, dat de melkproductie sterk was gestegen. En zie, nu kan plotseling het mengper- centage in de margarine op 10 worden te ruggebracht. hetgeen wil zeggen, dat voor- loopig de hier te lande geproduceerde bo ter slechts zeer weinig de hoeveelheid overtreft, die voor de binnenlandsche con sumptie van zuivere natuurboter en voor export tezamen noodig is. Deze snelle wijziging in het aspect van de boterpositie heeft ook in vroegere jaren wel plaats gevonden, toen het mengper- centage in snelle opvolging werd veran derd. Op zichzelf is hiertegen geen be zwaar, als de hoeveelheid boter, die over schiet, in de margarine vermengd moet worden en deze hoeveelheid met de jaar getijden en andere omstandigheden schom melt. Anders wordt het evenwel, wanneer men zich door een dreigend teveel aan boter angst laat aanjagen en dientengevolge on zen export forceert en met zeer lage prij zen genoegen neemt Dan is het een kwes tie van berekening om na te gaan, of het voor de schatkist niet voordeliger uit komt om in tijden van overvloedige pro ductie wat meer boter in koelhuizen op te slaan en deze in latere maanden voor margarine-productie en andere doelienden te gebruiken. Het geforceerd exporteeren gedurende een paar maanden geeft niet alleen niets, maar brengt onzen boter zelfs in kwaden reuk op buitenlandsche mark- te, vooral in Engeland, waar het heet, dat Nederland1 in den winter heelemaai geen boter kan leveren. De jongste verhooging van monopolie rechten op diverse granen heeft de kosten Geboren: Theresia Henrica Adriana, dochter van Chr. Verdegaal en C. P. Alke made Eva, dochter van J. Bette en E. Verhoef Maart je Margaretha, dochter van J. P. Vis en M. M. Schalk. Overleden: F. H. Doll, 70 jaar zoon van Ph. J. J. Doll en E. Burger. Ondertrouwd: J. Steenbrink 25 jaar en G. Wesseling 23 jaar. Getrouwd: H. W. Schoo 25 jaar en J. Beutick 21 jaar. j Gevestigd: H. J. M. Tolido, Zand- j slootkade 20, van Lisse Th. P. Vos, J. P. Gouverneurlaan 42, van 's Gravenhage A. M. Meijer en gezin, Beukenlaan ,3, van Voorhout J. Beutick, Kerklaan 15, van Oegstgeest J. O. M. Hoogveld, Hoofd straat 167, van Heeze J. B. van der Kraan, Lindenlaan 3, van Leimuiden. Vertrokken: J. J. A. van der Burg, Zandslootkade 38, naar Noord wij kerhout J. Brussee, Klinkenberg 11, naar Leiden E. H. M. Huiskamp, Hoofdstraat 220, naar Dieren. J. P. M. van den Bergh, J. P. Gouverneurlaan 42, naar Haarlem. VOORHOUT. Veiling D. V. V. Gisteravond hield D. V. V. haar gewone wekelijksche veiling in Boerhaave. Ondanks het slechte weer was de aanvoer en de belangstelling zeer groot terwijl de kooplust graag was en de prij- zijn zeer goed Aangevoerd waren 80 ko nijnen, die opbrachten 0.151.25 per stuk. Volgende week Donderdag weer vei ling om 8.30 uur in Boerhaave. Zie de ad vertentie as. Woensdag in dit blad, ZOETERMEER. „Verdekkering" molens Driemanspolder. De molens van den „Driemanspolder" staande onder de gemeente Stompwij k zijn gistermiddag 3 uur „verdekkerd" overge dragen aan het bestuur. De voorzitter van den polder hield daarbij de volgende toe spraak: Als Dijkgraaf van den Driemans-polder, heet ik U allen van harte welkom. Onze trouwe molens hebben eene verandering ten goede ondergaan. Ze zijn verdekkerd, dus veel verbeterd, ze loopen reeds bij weinig wind en de uitgaven voor zeilen zullen lager worden. De verdekkering is uitgevoerd door gebroeders van Beek te Rijpwetering, aan wie dank wordt ge bracht door het Bestuur, voor hun solide werk. Zeer veel dank ook aan den heer Bel- graver te Leiden, voor zijn belamgelooze voorlichting gedurende vele maanden. Het besluit tot verandering der wieken werd genomen met algemeene stemmen (161). Een vreemd verschijnsel op eene landbouwersve r gader in g. Behoef ik U nog te vragen, geachte ge- noodigden, om doorgaande belangstelling voor onze Hollandsche molens? Tracht ieder in eigen omgeving tegen te gaan het onnoodig sloopen, het vernietigen van die reuzen, want: De molens in Nederland, Zijn ook een sieraad van ons vaderland. Roode Kruis. De collecte gehouden op Woensdag LI. ten behoeve van het „Neder landsche Roode Kruis" heeft in deze ge meente de som opgebracht van f 73.15

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14