t BRIEVEN OVER ONS GELOOF VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 Het kenteeken der Eenheid en de Katholieke Kerk. Je herinnert je nog Paul, waarover ik je de vorige keer schreef? Hierover: dat, waar Christus gewild heeft, dat ieder mensch lid zou worden van Zijn Vereeni- gmg, van de door Hem gestichte Kerk, Hij óók gezorgd zal hebben, dat de menschen met zekerheid kunnen uitmaken, welke van de tallooze kerken, die zich „Christe lijk" noemen, waarlijk Zijn Kerk is. Hij zal dat zegt je gezond verstand je al van te voren Zijn Kerk dus uitwen dige ken teekenen hebben gegeven, <Lw.z. duidelijk waarneembare eigenschappen, aan Haar alléén en onafscheidbaar eigen, waardoor men Haar, Christus ware Kerk, van andere z.g. „Christelijke" kerkgenoot schappen gemakkelijk en veilig kan onder scheiden. Ik begon met je aan de behandeling van het kenteeken de eenheid en ik heb je aangetoond, dat uit Christus' eigen woor den duidelijk blijkt, dat Hij werkelijk die eenheid als kenteeken van Zijn Kerk heeft gewild: een drievoudige eenheid, nJ. van geloof, van middelen tot berei king van het doel Zijner Kerk, en van b e- stuur. Als leden van een Kerkgenootschap be weren: „Wij zijn de ware kerk van Chris tus", dan moeten zij dus kunnen bewijzen, dat uitsluitend in hun kerk die drievoudige eenheid duidelijk waarneembaar te vin den is. Ook de Roomsch Katholieke Kerk beweert dit. En waarlijk, als wij bij Haar vragen of Zij één is in geloofsleer, in ge nademiddelen en in bestuur, dan kan zij ons gemakkelijk overtuigen! Méér dan driehonderd millioen leden telt zij, in alle klassen en standen der maatschappij, overal ter wereld: geen land is er of Haar torenspitsen groot of klein, wijzen er den weg ten hemel! Maar al die millioenen, rijken en armen, bestuurders en onderdanen, geleerden of ongeletterden, zij allen belijden hetzelfde Geloof tot in de kleinste bij zonderheden toe. Overal ter we reld ontvangen ze dezelfde Sacramenten, nemen zij deel aan hetzelfde heilig Mis offer, overal knielen de gelooVigen aan de zelfde Tafel des Heeren om er allen te ontvangen, zooals overal wordt geloofd: het H Lichaam en Bloed van Christus, Christus Zelf. Het zwarte kindje uit de Congo krijgt hetzelfde Doopsel als het vorstenkind van een Europeesch hof, de arme onwetende Indiaan in zijn laatste uren op de einde- looze prairie hetzelfde H Oliesel als een wereldbekend geleerde op zijn sterfbed. Hoe duidelijk blijkt ook aan ieder, Paul, die nadenkt, de onderwerping van alle Katholieken aan één en hetzelfde be stuur. Dat is zóó duidelijk en zóó alge meen bekend, dat daarom de katholieken vaak 't verwijt moeten hooren, van een domme gedachtelooze massa te zijn, die alles klakkeloos en slaafs aanvaardt, wat de Paus van Rome gebiedt! Ik behoef je na onze brieven over den Paus natuurlijk niet meer de onzinnig heid van dat verwijt aan de kaak te stel len, maar uit het hardnekkige bestaan van een dergelijke bewering blijkt wel de al- gemeene overtuiging, dat alle katholieke onderworpen zijn aan één en hetzelfde be stuur. De Pastoor, die aan *t hoofd staat van zijn parochie, gehoorzaamt aan zijn Bis schop. De Bisschop weet zich onderworpen aan den Paus van Rome en Hem erkennen volgen en eeren allen, priesters en ge- loovigen als den Opvolger van Petrus en den Plaatsbekleeder op aarde van Chris tus, den on zichtbaren Opperbestuurder der Kerk. Die indrukwekkende eenheid die ons on weerstaanbaar doet denken aan de „ééne kudde met den éénen herder" waarvan Christus sprak, is niet pas sinds eenigen tijd in de Katholieke Kerk te vinden. Zoo- de Kerk vandaag één is, zoo was Zij hét gisteren, was Zij het in de vervlogen eeuwen, ja tot den tijd der apostelen toe. Voor de leer, die de Kerk vandaag nog predikt, vloeide het bloed der martelaren reeds in het oude Rome. De Sacramenten, dde wij nu ontvangen, kregen onze voor vaderen toegediend van een H. Willibror- dus, Bonifacius, Ludgerus! En ook toen reeds luisterden allen en volgden allen, als de stem van Petrus' opvolger over de wereld klonk. De woorden, die de H. Irenaeus al in de 2e eeuw neerschreef, zijn thans nog even waar: „Ofchoon over de geheele aarde ver spreid, bewaart de Kerk hetzelfde Geloof, dat zij van de Apostelen ontving, als be woonde zij één en hetzelfde huis; gelooft zij overal dezelfde waarheden, als hadde zij slechts één ziel en één hart, leeraart zij overal hetzelfde als had zij slechts één mond." Ja, beste Paul, nu zal ik je antwoorden op een paar bezwaren, die je Protestantsche vriend al opperde toen je zoo in 't algemeen over de eenheid in onze Kerk met hem sprak. Van sommige, schrijf je, ben je eigenlijk een beetje geschrokken, omdat je 2e niet behoorlijk weerleggen kon. Wel, we zullen ze eens bezien. „Jullie eenheid?" zed hij, „me dunkt, jullie heele kerkgeschiedenis is vól van godsdienstige strijdvragen! Vroeger en nu waren en zijn er bij jullie evengoed als bij ons, Protestanten, verschil lende „scholen" en „denkrichtingen" onder GEMENGDE BERICHTEN jullie godgeleerden, die *t allesbehalve roe rend eens zijn met elkaar!" Inderdaad is dit waar en toch doet dit in 't geheel geen afbreuk aan de Eenheid! Je weet, al wat de Kerk leert als deel uit makend van de Openbaring, of als een waarheid, die uit een geopenbaarde waar heid is af te leiden (die er, m.a.w. onver brekelijk aan „vastzit") wordt door alle katholieken, dus ook door alle katholieke godgeleerden aanvaard. Maar t kan gebeuren, dat het Kerke lijk leergezag omtrent een of ander punt zich nog niet heeft uitge sproken, dat het dus nog in H geheel niet vaststaat of dat punt deel uitmaakt van de Openbaring of veilig afgeleid kan worden uit een reeds geopenbaarde waarheid, 't Gaat dus dan niet over een „leerstuk van het Geloof", maar over een punt, waarover het Kerke lijk leergezag nog niet heeft beslist, waar over het dus nog niets „te gelooven voor houdt"; 't betreft dus „v r ij e kwesties", zooals men dat noemt. Maar let eens op, hoe ook in deze kwesties de katholieke godgeleerden tenslotte luisteren naar het Kerkelijk leergezag: zij onderwerpen zich als „Rome" een uitspraak doet. Waarom? Uit slaafsehe, klakkelooze gehoorzaamheid? Neen, omdat zij weten, dat dit leergezag bij Zijn bindende uitspraken, volgens Jezus' belofte, wordt bijgestaan door God Zelf, door den Heiligen Geest. (Zooals ik vroe ger met je besprak: het Leergezag verkon digt dan geen nieuwe geloofwaarhedd, het doet geen nieuwe openbaring, maar verklaart slechts: dit of dat punt was al- j t ij d in de Openbaring besloten al was j dat dan ook nog niet algemeen bekend i en daarom verklaart het dan plechtig, dat I ieder geloovige voortaan gehouden is, dat punt te gelooven). Je vriend wees je er ook op, dat in de Katholieke Kerk in verschillende speciaal in de Oostersche landen, ritus sen en godsdienstige gebrui'ken worden gevolgd, die hier onbekend zijn, of althans véél van de riten en gebruiken hier te lande verschillen. Hij wist bijv. zelfs, dat de ceremonieën bij een H. Mis volgens de Oosterschen ritus héél anders waren dan volgens de Romeinsche, zooals bij ons. Waar gaat het hier om? Die verschil len betreffen alléén het b ij k o m- st i g e, nl. de ceremonieën, die de vol trekking of toediening der Sacramenten omgeven en die niet zooals de Sacra menten door Christus Zelve zijn inge- j steld, maar door de Kerk zijn geregeld. Al die verschillende ceremonieën omrin- gen eenzelfde en gelijke hoofdzaak; j hetzelfde geloof aan dezelfde Sacramenten 1 ligt aan al die ceremonieën en gebruiken ten grondslag, al komt dat geloof dan ook op verschillende wijze tot uiting, t Is trou wens weer dat ééne gezag in de Kerk, dat die verscheidene riten laat voortbestaan en het kan dat doen omdat deze zooals ik je zei geen veranderingen betreffen om trent de door Christus onveranderlijk inge stelde Sacramenten, maar omtrent door de Kerk Zelf geregelde bijkomstigheden. En daf de wetten van kerkelijke tucht soms verschillen voor verschillen de streken, soms gewijzigd, soms afgeschaft worden, zegt dat iets tegen de Eenheid der Kerk? 't Spreekt vanzelf, dat we hier niet met goddelijke, maar met zuiver kerkelijke wet ten te doen hebben. Welnu, een wetgever kan toch zelf zijn wetten wijzigen, uitzon deringen toelaten, ze afschaffen? Als hij dat doet, omdat de omstandigheden veran derd zijn, of omdat de behoeften in de ver schillende landen verschillend zijn, is dat dan niet zeer verstandig? Of moet soms door dik en dim éénzelfde strakke eenvor migheid worden ingevoerd en gehand haafd? De Kerk als Wetgeefster weet wel beter! Zij verstaat als elke wijze moeder de verschillende nooden van Haar kinde ren en weet, dat „andere tijden, andere ge woonten" brengen, en dat het gezag tot op zekere hoogte en tot zoover dat gezag rei ken kan, daarmede rekening moet houden. Gaat 't, Paul, in een goed gezin niet even zoo, of worden de wetten van een Staat nooit terecht gewijzigd of afgeschaft? 't Blijkt dus, dat bij alle eenheid in du hoofdzaken, er in de Kerk toch een zekere vrijheid van beweging en denkwijze in de bijkomstigheden te vinden is. Zeer geluk kig, want een absoluut doorgevoerde een heid óók in de bijzaken zou het gezonde leven van de wereld-omspannende Kerk beletten en dreigen te verstikken. De Kerk Zelf waakt daarvoor en brengt in practijk wat de H. Augustinus in de 4e eeuw al zoo kernachtig uitdrukte: „In de noodzakelijke hoofdzaken eenheid, in nog onzekere pun ten vrijheid, in alles onderlinge liefde". De Eenheid onzer Kerk beteekent dus nriet: enghartige „gelijkschakeling"! In de Katholieke Kerk is zóó, voor een ieder duidelijk waarneembaar, de Eenheid te vinden. Maar mag ik ook zeggen: Alléén de R. K. Kerk is één, of zijn er misschien nog andere kerkgenootschappen, die ons zulk een Eenheid in leer, genademiddelen en bestuur kunnen toonen? Je kent het antwoord, Paul, maar de volgende keer zal ik je het bewijs voor de juistheid van dat antwoord uitvoerig geven! Gegroet, beste! Correspondentie-adres Mr. A. Diepen- brock, Seminarie Hageveld, Heemstede. Brutale roofoverval te Groningen. Gemaskerde bandieten dringen met revolvers fabrieks- kantoor binnen. Gistermiddag zijn twee, met revolvers gewapende bandieten het kantoor van de N.V. Tabaksfabriek Th. Lieftinck in de Raamstraat te Groningen binnengedron gen, en hebben daar, onder bedreiging met hun vuurwapenen getracht zich van een som gelds meester te maken. Op dat moment was slechts een bedien de aanwezig, terwijl in het kantoor vóór aan de straat zich de directeur, de heer P. E. Arent bevond. De bediende zag plotseling de beide ge maskerde mannen vóór zich, die elk een revolver op hem richtten en riepen: han den omhoog!" Een van de kerels begaf zich naar het kantoor van den directeur, richtte den re volver op dezen, riep: „handen omhoog!" en eischte een som gelds. De directeur verloor zijn tegenwoordig heid van geest niet, draaide zich plotse ling om, en greep den bandiet bij den kraag. Er ontstond een worsteling, waarbij de directeur een klap met den revolver op het hoofd kreeg. Hij wist den bandiet den revolver afhandig te maken en bij het ge vecht herkende hij, door het verschuiven van het masker, in den bandiet een vroe ger en knecht, den 23-jarigen arbeider G. P. A. uit Groningen. Terwijl deze worsteling plaats had, was ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" ROOKTABAK baaMSISI .25 cent per ]/2 pond Fa. Wed. C. J. VISTER HAVEN 20 - LEIDEN GEFINGEERDE INBRAAK TE YELP Een inwoner van Velp, die er mee be last is om aan werkloozen margarmeboter te verstrekken, welke hij door bemiddeling van de arbeidsbeurs van de Crisiscentrale betrekt, deed bij de politie aangifte, dat in zijn woning was ingebroken en een be drag van ƒ760 was ontvreemd. De poiltie stelde een uitgebreid onder zoek in, waardoor kwam vast te staan, dat er in het geheel geen inbraak had plaats gehad. De aangever werd gearreseerd. Hij was tei achter met het afdragen van gel den. Aan een streng verhoor onderwor pen viel hij door de mand en bekende fraude te hebben gepleegd. Een bedrag van ƒ400 a ƒ500 heeft de aangehoudene niet verantwoord en dus te dien aanzien verduistering gepleegd. Toen de man nader werd verhoord, ver klaarde hij in een busje, dat hij ergens aan den IJsel had verborgen, nog 200 te hebben bewaard. In deze richting werd 'n onderzoek ingesteld en inderdaad werd door de recherche 't bewuste busje met 200 gevonden. De aangehoudene zal ter beschikking van den Officier van Justitie worden ge steld. KNAAPJE DOOR AUTO GEDOOD Omstreeks vier uur gistermiddag is het 7-jarig zoontje van den landbouwer Wou ters op den Rijksweg te Gil ze, door een personenauto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Ernstig gewond werd het knaap- de bediende ernstig in het nauw gedreven je naar het ziekenhuis te Breda vervoerd, doordat de andere bandiet zijn eisch geld met een revolverschot kracht bijzette. De kogel kwam in het plafond terecht, zoodat niemand werd gewond. Er bleef den bediende niets anders over, dan een bak met zilvergeld aan den ban diet te overhandigen, waarna deze ge maskerde zich uit de voeten maakte. Voor de deur van het kantoor, in de vestibule, struikelde hij, waardoor het geld op den grond terecht kwam. De beide bandieten waren door den loop van zeiken zoo onthutst, dat zij hals over kop de trap af, naar buiten vlogen, met achterlating van het geld, de revolvers en enkele kleedingstukken. De recherche, die aanstonds gewaar schuwd werd, heeft de bandieten nog niet achterhaald. LICHT IN INBRAAK BIJ WILTON TE SCHIEDAM Drie vermoedelijke daders gevat De Schiedamsche politie heeft een drie tal Schiedammers gearresteerd, die als de daders moeten worden beschouwd van de inbraak, welke in den nacht van 21 op 22 Februari j.L bij de werf Wilton-Fijenoord werd gepleegd, en waarbij een bedrag van 50.000 gulden werd buitgemaakt. Het be- I drag zou zoo goed als geheel reeds op het I waar het bij aankomst reeds aan de ver wondingen was bezweken. DE BRANDSTICHTING TE APELDOORN Nieuwe misdaad aan het licht gekomen In verband met het onderzoek naar de brandstichting in een villa te Apeldoorn, waarbij B. en G. uit Laren, C. uit Huizen en de eigenaar van de villa, V. uit Naar- den als verdachten zijn gearresteerd, heeft men ernstige aanwijzingen gekregen ten aanzien van een tweede misdaad van vroe ger datum. Vernomen wordt n.1., dat C., die, zooals bekend, ervan verdacht wordt de beide inwoners van Laren tot de brandstichting te hebben aangezet en hun een huissleutel te hebben verschaft, thans onthullingen heeft gedaan, welke geleid hebben tot de aanhouding van zekeren B. R., die vroe ger te Laren woonde. C. zou bekend hebben, dat hij in samen werking met B. R. in Juli 1933 een land huisje aan de Gooiersgracht-Zuid in brand heeft gestoken. De politie heeft indertijd met dezen brand, een onderzoek ingesteld en B. R. en C. toen op de kermis te Laren aangetroffen. C. had de polis der brand verzekeringsmaatschappij in zijn zak. De Eemnesscher politie vond echter geen aan- ATHLETIEK SINGELLOOP VAN „DE BATAVEN" Morgenmiddag pl.m 3.15 uur zal het startschot vallen van den j aarlij kschert Singelloop, op verzoek van de R.K. Sport- centrale dit jaar georganiseerd door „De Bataven". In afwijking met de traditie zal de start niet plaats hebben bij de Morschpoort, maar bij de Haarlemmertrekvaart, aange zien de Rijnsburgersingel in verband met de feestelijkheden voor de landbouwten toonstelling niet beloopbaar is. De strijd om den Peter Verhoef-wissel beker zal zeker interessant zijn. Zoo schreef o.a. in Jan Zeegers Jr. (V.I.C.) startnummer 12) die favoriet is voor de overwinning, Waar hij echter ook heeft ingeschreven voor roeiwedstrijden, die den zelfden middag elders worden gehouden, is zijn komst onzeker. Komt hij, dan zullen zijn concurrenten Loogman (5) van „Wilskracht" uit Al phen, en de beide Bataven L van de Klugt (9) en A. van Leeuwen (10) hem den be ker zeker niet cadeau doen; en komt hij niet, dan is de strijd zooveel te interessan ter, want dit drietal ontloopt elkaar in krachten niet veeL Het resultaat is dus moeilijk te voor spellen, en we zullen het dan ook maar afwachten. De loopers worden ruim half drie ver wacht bij de finish, op den Witten Singel, bij het Noordeindsplein. Tot slot nog het verzoek aan het publiek, de loopers niet te hinderen door op de fiets mee te rijden. LEIDSCHE ATHLETIEK COMMISSIE. De Singelloop Morgenmiddag organiseert de L.A.C. den nationalen singelloop om de Wesseling Sleutels en nog een aantal personeele prij zen. 33 Athleten uit Nederland hebben in geschreven o.a.: A. Groeneweg (Rotter dam) winnaar Wesseling sleutels 1933, P. Hartman, Rotterdam, H. Knol Enkhuizen, v. Teijlingen, Boskoop, P. Balder, den Haag, J. Punt, Amsterdam. De veteranen: Vrij moet, Delft, Hart, Krommenie, Peters, Leiden, Vonk, Gouda, Kruit, Leiden. Van Donar: J Wassenaar, J Questroo, W Mulder en H. A. Bonte. Van U.V.S.: W. Houps, J. Kramp, C. Griffioen. Van Holland: J. Dubbelaar en H. Lepe laar. Dan nog persoonlijke inschrijvingen van Leidsche voetbalvereen. De start heeft plaats 5 uur aan den Spooroverweg Haarlemmertrekvaart. De te volgen weg is verder: Maresingel, Heeren singel, Zijlsingel, Utrechtsche Veer, Plant- doen, Korevaarstraatbrug, Lammeschans- weg. Kastanjekade, Heerenstraat, Ko- ninginnelaan, Lammenschansweg. Finish Jan van Houtkade. Prijsuitreiking café Royal, Doezastraat. politiebureau te Schiedam aanwezig zijn. j leiding tot arrestatie aanwezig, daar zij Wij hebben ons tot den commissaris van politie te Schiedam, den heer H. P. Clasie, j gewend, die ons mededeelde, dat het on derzoek nog irf vollen gang is. Hij beves tigde ons, dat inderdaad een drietal in brekers zijn gearresteerd, en zeide nog zeer binnenkort meer arrestaties te ver wachten. Nagenoeg het geheele bedrag dat gestolen was, is reeds veilig en wel op het hoofdbureau van politie aanwezig. Naar wij nog vernemen is het onderzoek in deze richting eerst sedert eenige dagen aan den gang. Dank zij de activiteit van den hoofdinspecteur van politie Dazoul, en de rechercheurs Lugtenburg, Vogt en Dors man, die onder leiding van commissaris Clasie het onderzoek in handen hadden, is dus deze belangrijke inbraak tot een op lossing gekomen. De politie stelde een uitgebreid onder- oord heeft destijds een belooning toegezegd van 10 pet. van het gestolen bedrag, aan hen, die eenige opheldering of aanwijzing konden geven omtrent de daders. Het is evenwel nog niet bekend of dit bedrag thans zal worden uitgekeerd. „TeL" meening was, dat de beide mannen een geldig alibi hadden. De ver zekerings som is toen dan ook uitgekeerd. INBRAAK TE HILVERSUM De dader loopt in de handen der politie Men had bij de politie te Hilversum aangifte gedaan van inbraak met diefstal uit de tijdelijk onbewoonde, doch wei-ge meubileerde villa „Hooge Dreuvik" aan den Bergweg te Hilversum. O.m. werd ver mist een slaapkamerameublement en een kostbaar Deventer tapijt. Toen een rechercheur zich gistermorgen in de villa bevond in verband met het on derzoek, liep de dief hem juist in de ar men. Hij was voornemens nog een bed te komen halen, reden waarvoor hij een handkar bij zich had. Het bleek een 25-jarige Hilversummer te zijn, die zijn aanwezigheid in de villa met een zeer doorzichtig uitvluchtje verklaar de. Hij werd evenals zijn jongere broer, die medeplichtig aan een en ander is, in arrest gesteld. Hetzelfde lot heeft de heler ondergaan, bij wien een gedeelte van den buit is teruggevonden. Ook de rest van de buit is in beslag genomen. De politie heeft o.m. het Deventer tapijt, dat ongeveer twee jaar geleden ƒ2800 heeft gekost bij een anderen Hilversum- schen opkooper opgespoord. Deze had het tapijt voor vijf rijksdaalders gekocht.... De gearresteerden, die ook nog van an dere diefstallen worden verdacht, hebben inmiddels bekend. LEIDSCHE VOETBALBOND De Zaterdagmiddagcompetitie Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als volgt: le klasse: A.R.C. I—L.R.C. I 3.30 uur. A.S.C. I—Katwijk I 3.30 uur (N.B.L.O.- terrein); Quick B IS.L.F. I 3.30 uur; Rijnsb B ITer Leede 4.30 uur. 2e kl. A: Ter Leede n—A.R.C. H 3.30 uur; S.C.O. IQuick B n 3.30 uur; Sleu tels IO. Clubje I 3.30 uur; Woubrugge I —Koudekerk I 3.30 uur. 2e kl. B: Katwijk nWeter. B II 3.30 uur; Noordwijk IIQuick B IH 3.30 uur; S.L.F. H—S.C.O. n .3.30 uur. 3e kL A: L.R.C. INoordwijk IH 3 uur; Quick B TVWoubrugge 4.30 uur (bijter rein) Ter Leede HIA.R.C. IH 3.30 uur (bij terrein). 3e kl. B: LJt.C. HI—Quick B V, 5 uur; Noordwijk IVRijnsb. B IH 3 uur (bijter rein); Koudekerk IIKagia 3.30 uur; O. Clubje IIWeter. B n 3.30 uur. 4e kl.: Katwijk IVQuick B VI 4.30 uur (bijterrein), Noordwijk VA.S.C. n 5 uur (bijterrein); Weter. B niSleutels II 3.30 uur. Aspiranten Quick B (b)Ter Leede 3 uur (bijterrein); Rijnsb. BQuick B (a.) 3 uur; KatwijkNoordwijk 3 uur (bijter rein). OEFENWEDSTRIJD VAN HET NED. ELFTAL Het voorloopige Nederlandsche elftal speelt Woensdag 23 Oct. a.s. te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen de Engelsche prof-club Watford, een club die in de Zui delijke derde divisie uitkomt. IERSCHE VRIJSTAAT—NEDERLAND Op 8 December? De Voetbalbond van den Ierschen Vrij staat heeft den K.N.V3. voorgesteld, den wedstrijd Iersche VrijstaatNederland! op 8 December as. te houden. De KLN.V.B. moet zich hierover nog nader beraden. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT." Voor de sluitingsgrasbaanwedstrijd van bovengenoemde vereeniging op as. Zondag is het geheele programma bezet. Er is door de sterkste grasbaanrenners en ook door verschillende baanrenners gecontracteerd, o.a.: Dieterman, Hiddes, v. d. Moll, Van Rijn, D. Ramp, J. Hollander, Bats. Vioen, Daenen, v. d. Muiden, Hofstede, Van der Meer en de bekende Leidsche baanrenners J. Riethoven en J. Verschoor. Er zal een omnium worden verreden door de renners C. Verburg, Noordwijk en A. Strijk, Rijp- wetermg, terwijl er tevens door een twaalf tal Nieuwelingen is ingeschreven voor den klassementswedstrijd. Zondagmorgen as. des morgens om 10 uur, zullen de renners van Nieuw Swift bij eenkomen bij Café de Eerste Aanleg aan de Haagsohe Schouw. SCHIETEN LEIDSCHE BURGERWACHT. Morgenavond om 17 uur zullen de on derstaande leden der Leidsche Burgerwacht op de schietbanen te Katwijk kampen om den mr. F. J. J. Trapman Wisselbeker (te vens kampioen scherp 1935): J. H. v. Sta veren, H. Jaspers, F. v. d. Velden, J. van Leeuwen, P. Gadrie, A, S. Scheffer en F. J. Zeilstra. BILJARTEN JAARVERGADERING L. B. B. De jaarvergadering der L. B. B. zal plaats hebben op Maandag 30 Sept. e.k. bij den heer I. van Rijzen, Heerensteeg, alhier. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. Door bovengenoemden B. V. worden ne derlaagwedstrijden gehouden te gelegen heid van haar derde lustrum wat in begin. 1936 plaats heeft. Er wordt gespeeld in 5 afd. van 4 spelers, zonder voorgift. De in schrijving sluit 5 Oct. ek. terwijl op 7 Oct. de loting plaats heeft onder toezicht van het bestuur van den L. B. B.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13