MUSSOLINI BLIJFT ONWRIKBAAR VRIJDAG 20 SEPTEMBER 193.. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALBANIË. LIQUIDATIE VAN DEN OPSTAND IN ALBANIË Dertig doodvonnissen Naar de „Prawda" uit Tirana verneemt heeft de speciale rechtbank te Fieri 539 vonnissen geveld tegen deelnemers aan den opstand van 14 Augustus j.l. Dertig personen zijn ter dood veroordeeld, 39 zul len levenslang in een strafkolonie moeten vertoeven, terwijl 121 personen tien tot twintig jaar dwangarbeid krijgen. GRIEKENLAND. GRIEKSCHE VOLKSSTEMMING OP 3 NOVEMBER De Grieksche regeering heeft thans de finitief besloten, dat de volksstemming over den regeerin gsvorm op 3 November a.s. zal worden gehouden. BUITENLANDSCHE BERICHTEN NIEUWE DIJKDOORBRAKEN IN DE PROVINCIE KIANGSOE. Uit de Chineesehe provincie Kiangsoe wordt gemeld, dat bij Hsiaosetoean, dat op 15 K.M. ten Oosten van Peihsien is gelegen, een nieuwe dijkdoorbraak groote schade heeft aangericht. De Hoanho heeft enorme gebieden onder water gezet. Het water is reeds tot de stadsmuren van Peihsien genaderd. Sedert eenige dagen werken 12.000 man onder gloeiend heete zonnestralen aan dijken, welke nu reeds over een lengte van 25 K. M. zijn aangelegd. Men hoopt op deze wij ze een verdere uitbreiding van den wa tersnood in de provincie Kiangsoe te kun nen verhinderen. Niettemin stroomt het water nog met aanzienlijke snelheid in Zuidelijke richting. 180.000 memschen dakloos. De nieuwe dijkdoorbraak bij Hsiaoszet- soean, zoomede een op een Noordelijke ten Noorden van deze stad gelegen plaats heb ben in het district-Peihsier ontzettende verwoestingen aangericht. 180.000 men- schen zijn dakloos. Tien dagen voor den oogst zijn de te velde staande gewassen in hoofdzaak boonen geheel verwoest. DE TANKBOOT .JOSEPH MEDHILL" ALS VERLOREN BESCHOUWD. Het was haar eerste reis. Men heeft alle hoop ogegeven, dat de vermiste Briteche tanker „Joseph Medhill" terecht zal komen. Zooals bekend had het schip op 10 Augustus, op haar eerste reis, de Tyne veriaten met bestemming naar Montreal. De verdwijning van de „Joseph Medhill" is een van de weinige gevallen, waarbij een schip op haar eerste reis verloren gaat, zooals bijv. on et de „Titanic" het geval was, die in 1912 na op een ijsberg te zijn geloo- pen tot zinken kwam. De Joseph Medhill" werd het laatste gezien in de buurt van Dunnet Head, aan de Noord-Oostkust van Schotland. Daarna heeft men haar niet meer gezien en men neemt aan, dat het schip in een verschrik- kelijken storm is geraakt, welke vijf we ken geleden langs de bust van New-Found- land woedde. PRINS VAN WALES BIJ EEN OORSPECIALIST. Uit Weenen wordt gemeld: De prins van Wales, die Dinsdagmorgen alhier aankwam, heeft den oor-specialist, professor Neumann, geconsulteerd. Deze heeft hem een oor-operatie aangeraden, waarvoor de prins nog eenige dagen te Weenen zou moeten blijven. OP ZOEK NAAR HET GRAF VAN MOZES. Opgravingen te Madeba. Naar het Joodsche Tel. -Agentschap uit Jeruzalem meldt, is een archreologische expeditie bezig met het doen van opgra vingen in het plaatsje Madeba, in Trans- Jordanië. Deze expeditie gelooft aanwijzi gen gevonden te hebben voor de ligging van het graf van den grooten leider van het Volk Israël, Mozes. Naar men weet, staat in Deuteronomium 34,6 te lezen: Men begroef hem in het dal, in het land Moab, tegenover Beth-Pe'or en niemand heeft zijn grafplaats ervaren tot op dezen dag Voorts wordt gemeld, dat in Noord-Sy- rië een vesting uit den tijd der Hittieten ontdekt is. De ruïnes zijn nog in vrij goe den staat en wijzen op een ouderdom van ten minste 4500 jaar. LUCHTVAART ROEMEENSCH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een militair watervliegtuig van de ba sis te Constanza is neergestort, ten gevol ge waarvan een der inzittenden verdronk, en drie anderen zwaar gewond werden. WRAKSTUKKEN VAN ONBEKEND VLIEGTUIG AANGESPOELD. Aan de kust van het Nauw van Calais zijn deelen van een vliegtuig aangespoeld waarop letters voorkwamen als ,3-V" en ..R.F." alsmede diverse data, als 16 Juni 13 Juni en 2 Augustus 1935. Het gevonden deel van den romp van het vliegtuig voert een groote „F", waaronder diverse getal len. Uit het ingestelde onderzoek heeft men de'herkomst van het vliegtuig nog niet kun nen vaststellen. Wat de voorstellen der Commissie van vijf behelzen, Amerika heeft geen bezwaar tegen een blokkade van Italië. DE OORLOG ONVERMIJDELIJK? Aloisi gaat niet naar Rome. Naar Reuter uit Genève meldt, gaat Aloisi niet naar Rome. Men meent te we ten, dat de Duce hem gezegd heeft, dat hij geen behoefte had aan raadsslagen uit Ge nève. Dit bericht heeft te Genève een ta melijk smartelijken indruk gemaakt, om dat men er uit afleidt, dat Mussolini zich niet van zijn onwrikbare houding wil laten afbrengen. HET COMPROMIS-PLAN DER VIJF. Internationale bijstand, administratieve hervorming en economische ontwikkeling. Over het aan Italië en Abessynië voorge legde plan van de raadscommissie van vijf waarover Mussolini zich in een interview met Ward Price zoo ongunstig uitliet, weet het „Journal des Nations" de volgende aan vullende mededeelingen te doen. De voorstellen van de raadscommissie worden genoemd voor de administratieve hervorming en de economische ontwikke ling van Abessynië. Het plan bestaat uit vier verschillende gedeelten, betrekking hebbend op: a. de reorganisatie der openba re diensten, b. de economische ontwikke ling, c. de financieele reorganisatie, d. den afstand van grondgebied van Engeland en Frankrijk aan Abessynië. Het eerste gedeelte over de reorganisatie der openbare diensten is onderverdeeld in voorstellen over de reorganisatie van de politie, de rechtspraak het openbare onder wijs en volksgezondheid. Het belangrijkst zijn de voorstellen met betrekking tot de reorganisatie der politie. Deze reorganisatie zal worden toever trouwd aan een buitenlandsche deskundi gencommissie. De politie zal voortaan in het bijzonder tot taak hebben, zorg te dra gen voor een strikte naleving van de wet inzake de afschaffing der slavernij, het dra gen van wapenen door hen, die niet tot het leger behooren, de verzekering van de vei ligheid in de gebiedsdeelen, waar zich tal van Europeanen bevinden, en de handha ving van de openbare orde ki het alge meen en vooral in de grensgebieden door het verhinderen van invallen in het aan grenzende koloniale gebied en door de be strijding van den slavenhandel daarheen. Het gedeelte over de economische ont wikkeling van Abessynië heeft ten doel grootere mogelijkheden voor buitenlanders te scheppen, om aan de economische ont wikkeling van het land deel te nemen door een reorganisatie van het stelsel van het grondbezit en van de mijnen en van de commercieele en industrieele bedrijvig heid. Een reorganisatie van den buitenland- schen handel op den voet van gelijkheid onder inachtneming van het beginsel der wederkeerigheid wordt hierbij ook voor zien, evenals een ontwikkeling van de ge- heele organisatie van den dienst der poste rijen, telegrafie en telefoon, van de open bare werken en van het verkeerswezen. Het derde gedeelte van het plan heeft betrekking op de financieele reorganisatie en eischt de opstelling van een begrooting en de schepping van toezicht op de uitga ven. Voorts de reorganisatie van het be lastingstelsel, de schepping van fiscale mo nopolies en de bestudeering van de uitgifte van leeningen voor de economische ontwik keling van het land. Het vierde gedeelte betreft een afstand van grondgebied, die Engeland en Frank rijk bereid zijn aan Abessynië aan te bie den, om een oplossing van 't Italiaansch- Abessynische geschil te vergemakkelijken, ABESSIJNSCHE BEZWAREN. Hoewel men in officieele kringen te Ad dis Abeba over het algemeen gunstig oor deelt over de door de commissie van vijf gedane compromis-voorstellen, zijn er groote bezwaren tegen het punt, dat betrek king heeft op de economische ontwikkeling van het land. Dit punt laat namelijk onze kerheid bestaan over het aandeel, dat Ita lië feitelijk zal hebben in de verbetering van den economischen toestand in Abes synië. ALS ITALIË WEIGERT. De Geneefsche correspondent van de „Temps" zou vernomen hebben, dat in ge val van de verwachte Italiaansche verwer ping der voorstellen van de raadscommis sie van vijf, er op gerekend dient te wor den, dat de volkenbondsraad zal overgaan tot de samenstelling van het eindrapport krachtens artikel 15 van het volkeribonds- pact. Dit eindrapport zou Dinsdag gereed kunnen zijn en den betrokkenen in een zit ting van den volkenbondsraad ter kennis worden gebracht. Lloyd George acht economische sancties met voldoende. In een te Bradford gehouden rede zeide Lloyd George met betrekking tot het Ita- liaansch-Abessynisch conflict, dat hij zich niet met economische sancties tevreden zou stellen, omdat deze te laat zouden komen, om nog afdoende te kunnen zijn. „Wij zijn thans nog één of twee weken verwijderd van een aanvals-oorlog, even erg als de aanval van Duitschland op Bel gië. De vertraging, die heeft plaats gehad, is onbegrijpelijk en niet te verontschuldi gen. Economische sancties zouden nut kun nen hebben gehad maanden geleden. Thans, nu Mussolini een millioen man onder de wapenen heeft, nietmeer. Heft eenige, dat de mogendheden hebben gedaan, is Abessynië beletten munitie te koopen, om zijn vrijheid te verdedigen". Spreker keurde nogmaals de rede van Hoare te Genève goed, doch kan zich niet geheel vereenigen met de politiek der re geering, doe hij vergeleek met het treffen van een regeling voor schulden. Rome verrast door de actie der Blitse he vloot. In officieuze kringen te Rome is men buitengewoon verrast door het optreden der Britscbe vloot in de Middellandscbe Zee. Men meent, dat de beschermende maaftregelen der admiraliteit ongerecht vaardigd zijn, omdat Italië geen enkelen verbindingsweg van het Britsche rijk be dreigt. Omtrent het zenden van troepen naar Li- byë wordt verklaard, dat het hier slechts gaat om de in het communiqué van den mi nisterraad van Zaterdag aangekondigde maatregelen, d.w.z. de bescherming der ko lonie. De uit Libyë naar Oost-Afrika ge zonden afdeelingen zijn slechts vervangen door afdeelingen uit het moederland. De „Giornale dTtalda" richt uiterst scher pe aanvallen tegen de „Times" en de En- gelsche volkenbondspers „Te Genève", aldus verklaart het Ita liaansche blad, „heeft men de Italiaansche 'belangen volkomen over het hoofd gezien. In plaats daarvan wérd er een openlijke repressaille-politiek gevoerd, welke door Engeland geinspireerd wordt. De sympa thieën voor de Italiaansche expansiebe hoeften, waaraan sir Samuel Hoare tot tweemaal toe voor het lagerhuis heeft uit drukking gegeven, zijn thans verdwenen. Over blijft de wil van, Engeland, om Italië slag te leveren". Even heftig richt het Italiaansche blad zich tegen de „News Chronicle", die van preventieve sancties, gesproken heeft, waar bij Engeland sluiting' van het Suezkanaal en versperring van Gibraltar zou hebben door te voeren. Het blad wijst er op, „dat in de provocaties van de Engelsche open bare meening een uitgesproken neiging tot een conflict ligt opgesloten. Deze „wanho pige Engelsche verbittering" tegen Italië neemt den vorm van de ongehoordste be- leedigingen aan". AMERIKA BLIJFT NEUTRAAL. Vermoedelijk geen bezwaar tegen blokkade van Italië. De Amerikaansche regeering heeft, verband met het dreigende oorlogsgevaar in Oost-Afrika, voor het eerst gebruik ge maakt van de neutraliteitswet. Op grond van deze wet heeft minister Huil voor a~s. Dinsdag de commissie van controle op de vervaardiging en den uitvoer van munitie bijeengeroepen. Deze commissie bestaat uit de ministers van Buitenlandsche Zaken, Oorlog, Marine, Financiën en Handel. De commissie zal een lijst moeten opstel len van alle artikelen, die als oorlogstuig moeten worden beschouwd, voor het geval president Roosevelt bij het uitbreken van een oorlog een uitvoerverbod voor oor- logsmaterieel uitvaardigt. Volgens de „Washington Times" over weegt de regeering in geval van oorlog zich van handel in het gebied der Middel- landsche Zee te onthouden. Mocht de Vol kenbond een blokkade tegen Italië afkon digen, dan zal Amerika hiertegen geen be zwaar maken, zelfs indien er niet alleen sprake is van oorlogsmateriaal. Deze hou ding is in overeenstemming met den wensch der Amerikaansche bevolking, dat de Ver- eenigde Staten niet opnieuw gewikkeld worden in een Europeeschen oorlog. HULP VOOR ABESSYNIë. Baron Coroeille de Mey d'Alkemade, een groot veehouder te Honoloeloe, die zegt een volgeling te zijn geweest van wijlen Law rence, is van Honoloeloe naar de Vereenig- de Staten vertrokken, teneinde minstens twaalf vliegtuigen te koopen en naar Abes synië. te laten vervoeren om te gebruiken tegen een eventueelen invaller. Baron d'Alkemade vertelde aan journa listen, dat hij zelf het eskader zou aanvoe ren en jeugdige Amerikaansche piloten aanwerven, die bereid w^ren met ware doodsverachting te strijden. Zij zouden met concessies van Abessynië worden be loond. In tegenwoordigheid van den negus en den minister van oorlog zijn gisteren 5000 vrijwilligers onder het commando van pas aangekomen Belgische "officieren geplaatst. Urr DE OMGEVING HILLEGOM. Brand. Gisterenavond tegen 12 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de aangebouwde schuur van huize Cor nelia aan de Van den Endelaan alhier. De hulpbesteller Walter bemerkte dit het eerst en spoedde zich naar het politiebu reau, waar Agent De Ruiter onmiddellijk de brandweer alarmeerde. In mindtr dan geen tijd was deze aanwezig, doch het vuur kon met emmers water geblusoht worden, zoodat de spuit overbodig was. Manden en wat bloembollen van de firma Bakker-Scheepens gingen verloren of kre gen waterschade. Door het spoedig ingrij pen is erger voorkomen. Verkooping. Gisterenavond had in Hotel Sistermans ten overstaan van No taris D. Lodder de verkoop van 10 Bur- gerwoonhuizen aan de Meerstraat bij in zet plaats. De uitslag was als volgt: 1. Het Burgerwoonhuis met erf e n schuurtje, Meerstraat 86, groot 2.65 A. Hoogste bieder P. Noppen ƒ3600.2. Idem Meerstraat 88, groot 1.87 A. Hoogste bieder W. van Zanten 3500.3. Idem Meerstraat 90, groot 1.88 A. Hoogste bieder, f 3500. dezelfde. 4. Idem Meerstraat 92, groot 1.87 A. Hoogste'bieder 3500.W. J. M. v. d. Bosch, Heemstede. 5. Idem Meerstraat 94, groot, 2.96 A. Hoogste bieder K. de Groot 3500.6. Idem Meerstraat 96, groot 2.58 A. Hoogste bieder P. Flentrop f 3500.7. Idem Meerstraat 98, groot 1.85 A. Hoogste bieder J. W. M. v. d. Bosch f 3500.—; 8. Idem Meerstraat 100, groot 1,84 A. Hoogste bieder P. Flentrop 3500.9. Idem Meer straat 102 groot 1.84 A. Hoogste bieder P. Flentrop 3500.10. Idem Meerstraat 104 groot 3.82 A. Hoogste bieder W. van Zan ten 4300.Afslag en combinaties over eene week. HOOGMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield haar eerste maandvergadering van dit sei zoen in de zaal van café Witteman. De voorz. heet de leden van harte welkom en hoopt dat de besprekingen welke zullen plaats hebben in het belang van de organi satie mogen zijn. De secretaris leest de notulen van de laatstgehouden vergadering welke onder dank worden goedgekeurd. De nieuwe Geest. Adviseur binnenkomen de, werd door den voorz. met een toepasse lijk woord verwelkomd. Onderwijl reikte de agent van de Centrale Volksspaarbank eenige propagandaboekjes uit. Na het zingen van het Bondslied werd door den afgevaardigden een breedvoerig verslag uitgebracht van de Centrale Raads vergadering, welke gehouden is op 6 Mei te Amsterdam, waarvoor de voorzitter hem hartelijk dank bracht. Na de bespreking van de ingezonden stukken, was aan de orde de installatie van den Geest. Adviseur. In korte maar schoone woorden sprak de Voorzitter den nieuwen Geest. Adviseur toe, hem als zoodanig in stalleerend. De Geest. Adviseur, vervolgens het woord verkrijgend, wijst er op, dat -hij in Hoog- made een zware taak heeft te vervullen. Hij roept aller medewerking in en beloofd van zijn kant steeds met raad te zullen bijstaan, waar gewenscht en mogelijk. De voorzitter dankte den Geest. Adviseur voor diens woorden en sprak den wensch uit dat het hem gegeven moge worden vele jaren hier werkzaam te mogen zijn. De rondvraag leverde nogal stof tot be sprekingen, maar de antwoorden werden door den voorzitter tenslotte naar ieders wensch gegeven. „Hulp in Nood" bracht op 0.73 K. LEIDSCHENDAM. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Gerard van Berkel hield de Stu dieclub der Leidschendamsche K. J. M. V. gisteren een algemeene Ledenvergadering. Na opening met den K. J. M. V. groet heet de voorzitter allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Eerw. Moderator, waarna de Notulen worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven inzake de bestuursverkiezing en waarin candidaten voor Bestuur worden aanbevolen, wordt terstond tot Bestuurs verkiezing overgegaan, waarbij de heer Van Berkel met vrijwel algemeene stem men tot Voorzitter wordt herkozen, terwijl wegens bedanken van de heeren Piet Mul der en Piet Al tot Bestuursleden worden gekozen de heeren J. Hendriks en J. Kor- tekaas. De voorzitter dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en vraagt aller medewerking. In bespreking komt het win terprogram ma, waarbij diverse plannen worden, naar voren gebracht; het - bestuur zal een en ander uitwerken. Na de loting voor de te houden kroniek, volgt behandeling reglement. Een voor stel van den Voorzitter om de vrijwillige bijdrage en de boete af te schaffen en het kassaldo af te dragen aan de Actiegroep, wordt met algemeene stemmen aangeno men, waardoor art. 4 van het reglement vervalt, terwijl het geheele reglement, waaraan nog een paar artikelen zullen worden toegevoegd, verder met algemeene stemmen wordt aangenomen. Van de rondvraag wordt door enkele gebruik gemaakt, terwijl de Eerw. Mode rator zijn vreugde uitspreekt over het voor stel van het Bestuur om op de studie- avonden zooveel mogelijk de leden zelf te doen werken en spreken, waardoor zeer veel zal bereikt worden. Na een hartelijk dankwoord van dien Voorzitter voor de opkomst en de prettige samenwerking en een aansporing tot me dewerking, sluiit hij deze welgeslaagde vergadering op de gebruikelijke wijze. STOMP WIJK. Benaming Stompwijkscheweg. B. en W. van Stompwijk deelen den Raad mede, dat de reconstructie van den St&mpwijk- schenweg er toe heeft geleid de wensclje- lijkheid onder de oogen te zien dezen weg een andere benaming te geven. Bij de of ficieele openstelling werden in verband hiermede de plannen medegedeeld!, terwijl1 de toen aanwezig zijnde Raadsleden te kennen gaven met deze plannen te sympa- thiseeren. Er dient echter nog een officieel besluit genomen te worden. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor: le. Het gedeelte Stompwijksche weg vanaf Leidschend am tot aan de Kniplaan te noe men: Stompwijkscheweg"; 2e het gedeelte Stompwijkscheweg vanaf de Kniplaan tot aan de Kees Jan Koenébrug te noemen „Dr. van Noortstraat"; 3e het gedeelte Stompwijkscheweg vanaf de Kees Jan Koenebrug tot aan de grens van de Ge meente Zoeterwoude te noemen „Oostein- de"; een en ander overeenkomstig he± ter inzage gelegde ontwerp-raadsbesluit. Met deze wijziging behoort, wat de Dr. van Noortstraart, en het Oosteinde betreft, gepaard te gaan vernummering van de daaraan gelegen perceelen, alsmede aan schaffing van de noodige naamborden. De kosten van vernummering worden begroot op plm. 15.B. en W. stellen voor hun. tot het doen van de met een en ander ge paard gaande uitgaaf te machtigen en deze kosten te vinden uit die Kapitaalsdienst. (object reconstructie Storapw.weg). Vaccinatie. Donderdag, 26 September a g zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen in deze gemeente de gele genheid worden gegeven tot kostelooze in enting en herinenting. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan de Gebr. Moolenaar, al hier, vergunning verleend tot -het bouwen van een woonhuis op het perceel kadas traal bekend gemeente Lisse in sectie D no. 4047, gelegen hoek Tulpenstraat, Lisch- bloemstraat. Verkeersongeval. Woensdagavond is binnen deze gemeente wederom een verkeersongeval geschied, waarbij een per soon is gewond. De heer v. K. stak vrij plotseling den Rijksweg binnen deze ge meente, ter hoogte van dr. Haase, over met het gevolg, dat hij door een auto werd ge grepen en tegen de voorruit van dit ver voermiddel kwam. De heer v. K. bekwam een heupfractuur en kreeg een zoodanige kwetsuur aan zijn neus, dat dit lichaams deel brak. De getroffene werd na door een geneesheer te zijn verbonden vervoerd naar de Maria-stichting te Haarlem. Naar wij vernemen treft de automobilist in het ge heel geen schuld en is dit verkeersongeval te wijten aan eigen schuld, omdat de heer v. K. geen richting aangegeven had. Geboren: Willem zoon van A. de Graaf en W. Roode Christina Martha, dochter van J. A. Wessels en A. C. Baars. Getrouwd: K. van den Berg met J. van Biezen, beiden te Lisse A. H. Le- feber met M. C. van der Vlugt, beiden te Lisse. Overleden: Leendert Nieuwenhurjs, 56 jaar echtgenoot van S. C. Potman Si mon Hoogerbrugge, 54 jaar Johannes Hubertus van Schie, 68 jaren, wed. van M. P. Janssen. Gevestigd: E. L. Hüttig uit Hille- gom D. Visch uit Soest E. van Til uit Hoorn W. S. Simons uit Oegstgeest Th. C. Pijnacker uit Hillegom. .Vertrokken: G. S. Nagtegaal en gezin naar Leiden L. Verdoes naar Hil legom E. J. van der Reep naar Wijk aan Zee en Duin C. M. van den Berg naar Haarlemmermeer H. Hain naar Haarlem H. H. M. en J. C. M. Lefeber naar Voorschoten W. R. van der Voort naar St. Michielsgestel G. C. Schenk naar Loon op Zand F. Eisinga naar Mijdrecht Th. L. Grimbergen naar Hillegom T. Kulk naar Haarlemmermeer. TER AAR. Een mooi uitstapje. Nu de drukte van het seizoen achter de rug is had het be stuur van het Patronaat gemeend eens een uitstapje te gaan maken met de leden van het groot en klein patronaat naar Amster dam. Voor deze tocht was de motorboot van M. Lek gecharterd, welke extra opge tuigd, precies om acht uur vanaf het Pape- veer vertrok met de Directeur van het Pa tronaat, de commissie leden en 72 jongens. Zoo tegen elf uur waren zij op het IJ ge arriveerd. Op dit groote kille water werd enkele uurtjes rondgedobberd en verschil lende groote zeeschepen bezichtigd. Wel bizonder troffen zij het, dat juist een flinke Amerikaansche kruiser in een van de vele kleine havens lag en op verzoek mochten zij dit groote oorlogsschip nauwkeurig be zichtigen. Om in de vele afdeelingen een kijkje te nemen was werkelijk de moeite waard. Na de tocht op het Y brachten de jongens een bezoek aan het Rijksmuseum waarvoor zij via het Departement van Kunsten en Wetenschappen een gratis ticket ontvangen hadden. De groote verscheidenheid van ten toongestelde voorwerpen van kunst trok in groote mate de belangstelling der jongens. Om vier uur verlieten zij de stad en kwamen tegen half acht aan het Papeveer. Tijdens de reis werden de jongens onthaald op vele versnaperingen o.a. koek, choco lade, melk, cigaretten, e.zn De plaatselijke middenstanders hadden hiervoor gezorgd, dat de jongens geen gebrek zouden lijden en dit is ook niet gebeurd want alles heb ben zij niet verorberd, en dit zegt nogal wat voor jongens, Dat het bestuur deze geste op hoogen prijs stelt behoeft geen betoog. Voldaan waren allen over deze mooie tocht, welke zeker in aanmerking ko*it voor herhaling.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10