UIT DE OMGEVING DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 de totstandkoming van een openbaar werk, waarvan de bestektermijn loopt over en kele maanden, kort genoemd mag worden. Al kan men het betreuren, dat openbare werken zoo langzaam geboren worden, wij willen er ons vandaag over verheugen, dat ook nuttig werk er is en, dat het zoo goed geslaagd is. Het bureau van Gemeentewer ken heeft de uiterste zorg en moeite er aan besteed en ik mag directie en staf geluk- wenschen met het bereikte resultaat. Dat ik dit van harte doen kan stemt mij per soonlijk tot groot tevredenheid, omdat een moeilijkheid, die zich bij de plannen voor deed, en die mij met zorg vervulde, dank zij de bijzondere toewijding van den inge nieur Boogerd, op gelukkige wijze is opge lost. In het oorspronkelijke plan was de molen „De Valk" wel is waar niet naar den slooper verwezen, maar dan toch ten aan zien van de verhevenheid waarop hij prijkt zoo beknot, dat het aanzien alle charme dreigde te verliezen. De Leidenaars heb ben zich nu kunnen overtuigen, dat het operatief ingrijpen in dit stukje stads- schoon met zooveel voorzichtigheid en kunstvaardigheid is geschied, dat de aan blik noch door de molenbrug noch door oen langs den voet van den molen getrok ken weg, geschaad is. Uit de geschiedenis van dit werk is u bekend, dat de veemarkt thans gebouwd is op een terrein, dat voor groot en ver keersweg bestemd is. Financieele overwe gingen weerhielden er ons van om het groote marktplein ten uitvoer te brengen. Dat de gemeente Leiden toch een belang rijk bedrag voteerde van het scheppen van een toestand, hoewel die tijdelijk moet zijn, vloeit alleen daaruit voort, dat wij het marktbelang zoo hoog aanslaan. Leidens centrale ligging maakt het als vanzelf tot een marktplaats. Dat het dit ook door haar geheele geschiedenis ge weest is daarvan getuigen de vele straat namen, die aan de daar vroeger gehouden markten herinneren. Garenmarkt, Turf markt, Boommarkt, Bloemmarkt, Kaas markt, Hooimarkt, Aalmarkt, Vischmarkt, Botermarkt, Lammermarkt, Varkensmarkt, Kalvermarkt en uiteindelijk de meest be langrijke Beestenmarkt, die dan thans tot parkeerterrein verheven of verlaagd is, al naar men het noemen wil. Deze beesten markt, die aan de veemarkt plaats bood, is wel de voornaamste dier vele markten ge worden en gebleven. Voor de streek de meest belangrijke, is zij ook voor het ge heele land als een der drukst bezochte, van groote beteekenis. Van deze Beestenmarkt in den tooi, waarin wij die sinds onheugelijke jaren op Vrijdagmorgen gekend hebben nemen wij afscheid, niet met weemoed denk ik. Geen geloei van koeien die naar de wei verlan gen zal onze ooren daar meer streelen, geen gelijkbeenige driehoeken met lammeren gevuld zullen de trams en 't verdere rijver- keer meer ophouden. Al die gezellige drukte, die ons het landleven met zijn geuren en geluiden binnen de stad bracht zullen wij daar missen, want de gewone gang van ons leven zal er ons niet meer dwars door heen voeren. Maar het Leidsche marktbelang ver dient ook volop, dat daarvoor eenige blok ken huizen werden aangekocht en gesloopt, dat een groot stuk grond van de Broodfa briek werd aangekocht en eindelijk dat de toch al zoo ruim van bruggen voorzie ne gemeente er nog weer een bij sloeg, nauwelijks 100 Meter van een reeds be staande. Wij vleien ons, dat wij de aantrekkelijk heid van de Leidsche veemarkt verhoogd hebben, wij hopen, dat de boeren zich in de nieuwe omgeving thuis zullen gevoe len en er zich aan zullen hechten. Heel radicaal is de verplaatsing trouwens niet. Voor ons is de drijfveer geweest een marktcomplex te scheppen, dat beant woordt aan de eischen, die door de ge bruikers daarvan redelijkerwijze gesteld mogen worden. En nu zou ik tot de opening der tentoon stelling over kunnen gaan en het markt terrein aan zijn bestemming kunnen over geven, had ik niet nog een persoonlijk woord tot een uwer te richten. Eere wien eere toekomt en van mij zou het zekerlijk een onvergeefelijke fout zijn, indien ik hier niet wees op de verdiensten tegenover de gemeente, ten aanzien ook van dit markt-verbeteringsplan, van den gewezen wethouder, den heer Goslinga. Het is on der zijne leiding, dat dit plan rijpte en het is aan zijn bekwame stuurmanskunst te danken, dat het in veilige haven binnen kwam. Het doet mij innig leed, dat hij deze plechtigheid niet in de kwaliteit van wethouder mag meemaken, maar dit ont slaat mij niet van de aangename plicht hem voor het belangrijke aandeel, dat hij in de totstandkoming had, hartelijken dank te brengen. Laat ik thans aan uw verzoek om de ten toonstelling te openen gevolg geven, daar bij uitsprekende den wensch, dat zij na den aanvankelijken tegenslag, voorspoedig mo ge verloopen en het doel dat er mede be oogd wordt, de veeteelt en zuivelindustrie in het Rijnland bevorderen, in ruime mate bereikt worde. GELUKWENSCH VAN DE KAMER v. KOOPHANDEL. De voorzitter van de K. v. K. voor Rijn land, de heer D. ten Cate Brouwer, hul digde de tentoonstellingscommissie voor haar werk. De behaalde resultaten heb ben de verwachtingen overtroffen, meende spreker. Tentoonstellingen zijn in het al gemeen genomen teekenen van voorspoed en welvaart. In tijden waarin wij thans le ven en waarin de vraag in geen redelijk verband meer staat tot het aanbod is het inzenden op tentoonstellingen een meer riskante onderneming dan voorheen. In dit verband huldigde spr. de inzenders, want deze tentoonstelling toont ten duide- 'ijkste, dat door eendracht iets grootsch tot stand kan worden gebracht. Spr. hoopt, dat de oude Leidsche, die tot voor kort de derde plaats innam in de rij van Ne- derlandsche veemarkten, deze plaats in de toekomst zal herinneren. Spreker bracht spr. speciaal hulde aan den heer Mennes, directeur van den Markt- en Havendienst te Leiden en den heer Leman, secretaris van het tentoonstellingscomité. Ten slotte deelde spr. mede, dat de Ka mer van Koophandel de verdiensten van den heer Bond a heeft willen eer en, door hem de gouden medaille der Kamer toe te kennen. TOESPRAAK PROF. BERGER. De heer prof. dr. Berger wenschte in den burgemeester de gemeente Leiden ge luk met het tot stand komen van de ver nieuwde veemarkt. Uit eenige artikelen in het programma voor de veetentoonstelling kan worden afgeleid de beteekenis van een veemarkt voor de veehouders, voor den handel en voor de gemeente, waarin een bloeiende veemarkt is gevestigd. Spr. erkent gaarne de beteekenis van een markt, maar wijst daarbij ook op de gevaren er van bij de verspreiding van be smettelijke ziekten. Wel heeft de Regee- ring wettelijke bepalingen uitgevaardigd, waardoor het besmettingsgevaar tot de kleinst mogelijke proporties wordt terug gebracht doch het toenemende veevervoer heeft de laatste jaren de besmettingskan sen weer doen stijgen. Maatregelen moeten genomen kunnen worden, dat een eenmaal besmette vee markt deugdelijk ontsmet kan worden. Al is met de nieuwe Leidsche veemarkt geen volkomen ideale toestand bereikt, toch ver heugt het spr., dat het gemeentebestuur van Leiden zich niet beperkt heeft tot het minimum van wettelijke voorschriften. Spr. uitte den hartgrondigen wensch, dat de veemarkt zal beantwoorden aan haar doelstelling. Spr. prees de tentoonstellingscommissie om haar durf en doorzettingsvermogen. Het lijkt wel, of de elementen de „Ausdauer" van het tentoonstellingscomité op de proef hebben willen stellen. Het tentoonstellings comité is niet bij'de pakken gaan neerzit ten, maar heeft de Nederlandsche spreuk tot de zijne gemaakt „Ende desespereert niet". Prof. Berger sprak ten slotte de hoop en verwachting uit, dat deze tentoonstel ling een goed en nuttig resultaat zal op leveren. TOESPRAAK KAMERLID VAN DER WEYDEN. Met verwondering ongetwijfeld zal men, aldus spr., in sommige kringen kennis heb ben genomen van het feit, dat onder de uiterst moeilijke omstandigheden, waaron der onze geheele bodemproductie en in zonderheid wel de zuivelpToductie en de veefokkerij verkeert, hier in Leiden zal worden gehouden een vee- en zuivelten- toonstelling. Wanneer men weet, onder welke moei lijke omstandigheden de veehouders en zui- vèlproducent zich staande moet trachten te houden wanneer men dagelijks uit hoofde van zijn functie op de hoogte ge steld wordt van het leed van vele be ar ijfsgenooten, die zich met noeste vlijt een zuivelbedrijf hadden opgebouwd; waarin zij zichzelf en hun gezin een le venstaak hadden toegedacht en nu door de ongunst der tijden groot gevaar loopen uit pure armoede deze bedrijven te moe ten verlaten, klan, mijne heer en, valt het soms inderdaad moeilijk een gezond opti misme te bewaren. Daartegenover kunnen wij vaststellen, dat deze tentoonstelling er weer getuigenis van zal afleggen, dat de veehouder en zuivelproducent, ondanks alle moeilijkheden, zijn bedrijf in stand zal trachten te houden. Het doel immers van een dergelijke ten toonstelling is, om aan de bevolking, liefst ook nog aan anderen te toonen, wat de Nederlandsche veehouder-zuivelprodu- cent heeft te bieden. Deze tentoonstelling mag dus ongetwij feld gelden als een der middelen welke er toe kennen voeren om den binnenland- schen afzet te verhoogen van de voortge brachte producten. Wij hebben in Nederland 2300.000 H.A. cultuurgrond, waarvan de helft 1.300.000 H.A. grasland en meer dan 2.000.000 koeien en de zuivel- en veeproductie is langen tijd geweest een der belangrijkste takken val volkswelvaart. Ik spreek bij deze gelegenheid de hoop uit, en ik zeg dit ook over uwe hoofden heen, dat de Regeering er spoedig van overtuigd moge worden, en dan daar ook meer dan tot dusver uiting aan zal geven, dat wij in Nederland niet door kunnen gaan met een economische inrichting van ons volk, waarbij we datgene, wat wij hier zelf kunnen produceer en en ook producee- ren, in een of anderen vorm uit het bui tenland betrekken en onze eigen verede lingsproducten voor afbraakprijzen over de tolmuren blijven gooien. M.a.w. Dat men het nationale product der zuivel de voorrang zal geven en op het eerste plan plaatsen. Als hiervoor strijd noodig is, mogen we dien niet ontloopen. Men zal zich langzamerhand eens scherp voor oogen moeten stellen, duidelijk moe ten realiseeren, wat hier moet domineeren. De belangen van circa 200.000 veehouders en hun gezinnen en alles wat daarom heen staat, of de belangen der margarine industrie, die op zichzelf ook belangrijk kunnen zijn, maar daarbij in 't niet vallen. De tentoonstelling is geopend door den edelachtbaren heer burgemeester van deze stad en uit dit feit reeds en ook uit de kernachtige rede zelf blijkt reeds duide lijk, dat een dergelijke tentoonstelling voor den stedeling een welkome gelegen heid biedt om een beter begrip te krijgen van den landbouw en beter doordrongen te worden van de beteekenis, welke meer in het bijzonder de veehouderjj en de zui- velproductie voor ons land heeft. Ik neem dan ook deze gelegenheid te baat om hulde te brengen aan de initia tiefnemers voor het houden van deze ten toonstelling, hulde ook aan hen, die in een of andere vorm tot haar welslagen zullen me dewerken of hebben medegewerkt en ik spreek de hoop uit, dat het beoogde doel ten volle moge worden bereikt tot heil van de boerenstand, van de stad Leiden en van het Nederlandsche volk. Moge, besloot spr., de voorafgegane in eenstorting van de tentoonstelling geen voorafbeelding zijn van de toekomst van onzen land- en tuinbouw. Moge veeleer de vlugge herbouw van deze tentoonstelling een voorafbeelding zijn van een spoedige heropbloei van onze bedrijven. De voorzitter, de heer Bonda, heeft daar na een slotwoord gesproken en alle gasten uïtgenoodigd de tentoonstelling te bezich tigen, aan welk verzoek gaarne werd vol daan. KONINKLIJK BEZOEK. Hedenmiddag te half 2 heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de Vee tentoonstelling en aan de Zuiveltentoon- stelling. H. M. arriveerde per auto uit den „Rui- genhoek" en werd op de brug, welke bel de tentoonstellingen verbindt, verwelkomd door den burgemeester, mr. van de Sande Bakhuyzen, die de heeren Bonda, Mennes en van der Stoel, leden van het tentoon- stellingscomité aan H. M. voorstelde. Daarna begaf de Koningin, die geheel in het wit was gekleed en een witte parapkiie droeg, zich naar de veemarkt, waar zij, voorgelicht door den heer van der Stoel, met groote belangstelling het vee bezich tigde. Verschillende inzenders liet nu H. M. aan zich voorsteilen, om Haar eenige bijzonderheden over het ingezondene mede te deelen. Het Koninklijk bezoek, dat voor velen onverwachts kwam, wekte begrijpelijker wijs groote belangstelling onder de ten toonstelling-bezoekers. Gelukkig brak, terwijl H. M. op de vee tentoonstelling rondwandelde het zonne tje door, dde deze feestelijke gebeurtenis in een feestelijk licht zette. Na ruim een half uur op de Veetentoon stelling vertoefd te hebben, bracht de Ko ningin nog een bezoek aan de Zuivelten- toonstelling, waar H M. eveneens ook belangstelling en waardeering toonde voor het hier tentoongestelde. Te ongeveer half drie vertrok H. M., toe gejuicht door de samengegroepte menigte. De Koningin was bij Haar bezoek aan de tentoonstelling vergezeld van Haar hofda me, Freule Van Tets, van Haar Kamerheer, Jhr. Dedel en van luitenant-kolonel de Jonge van Ellemeet. De Koningin heeft bij Haar vertrek Haar hooge waardeering betuigd aan de orga nisators der tentoonstelling, voor hun on vermoeide arbeid. BEKRONINGEN. Goudsche kaas boven 10 K.G. lste prijs 20.door Adr. Hoogstraten, Ter Aar, en verguld zilveren medaille aangeboden door Ned. Vereeniging van Kaashandelaren te Gouda, afd. Leiden. 2e prijs 10.en verguld zilveren leg penning, aangeboden door de vereeniging „Het Kaasmerk" te Leiden, winnaar J. W. v. d. Geest, Oegstgeest. 3de prijs 5.M. v. Z wieten, te Alphen aan den Rijn. 4de prijs verguld zilveren medaille aan geboden door Kaascontrole-station Z.-H., winnaar J. H. Straathof Lzn., Rijp we te ring. 5de prijs: zilveren medaille aangeboden door het tentoonstellingsbestuur, door A. v. d. Berg, te Zoeterwoude. Goudsche kaas van 710 K.G. lste prijs niet toegekend. 2de prijs 10.door G. Eikelenboom, te Rijnzaterwoude. 3de prijs 5.door C. van Dam. te Bot degraven. Goudsche kaas 57 K.G. lste prijs niet toegekend. 2de prijs ƒ10, door T. Kersbergen, te Lopik. 3de prijs niet toegekend. Leidsche kaas beneden 6 K.G. lste prijs, verguld ziveren medaille, aan geboden door de Ver. „Leiden Holland" en J 20.door Jac. v. d. Salm, Zoeterwoude. 2de prijs, zilveren medaille en 10, aan geboden door de Ver. „Leiden Holland", door C. C. van Leeuwen, Zoeterwoude. 3de prijs, 5 F. J. van Vliet, Voorscho ten. Leidsche kaas boven 6 K.G. lste prijs verguld zilveren medaille, aan geboden door de Vereeniging „Leiden Hol land" en 20.door Jac. v. d. Salm, Zoe terwoude. 2de prijs, bronzen plaquette, aangebo den door H. M. Verhulst, accountant te Leiden, door W. G. Duynisveld, Voorscho ten en 10. 3e prijs 5 door Th. A. v. d Hulst, Oud-Ade. Plaquette aangeboden door de vereeni ging van Handelaren in Zuivelproducten te Leiden, voor beste polderkaas, winnaar: Jac. v. d. Salm. te Zoeterwoude. Eenzelfde prijs voor de beste kaas van den geestgrond, winnaar W. Heemskerk, te Lisse. LEIDSCHENDAM. Studieclub. Donderdag 19 September 1935, des avonds tes 8.15 uur, houdt de Studieclub „St. Petrus Canisius", onder- afdeeJing der K. J. M. V. te Leidschendam een algemeene ledenvergadering, waarop alle K. J. M. V.'ers worden verwacht. Agenda: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Inge komen stukken, 4. Bespreking winterpro- gram. 5. Loting kroniek. 6. Behandeling Reglement. 7. Bestuursverkiezing. 8. Ver der voorkomende zaken en diverse bespre kingen. 9. Rondvraag. 10 Sluiting. NIEUWVEEN. DE BOERDERIJBRAND. Vier bergen en drie gebouwen tot asch. Zooals wij gisteren in het kort meldden, staat de oorzaak van de brand, die de boer derij van den heer G. C. v. d. Weijden in puin legde, niet vast. Zeer waarschijnlijk is het een vonkje uit de schoorsteen van het waschhuis geweflst, dat de catastrophe bewerkt heeft. Het vuur kwam aan boven in de berg mét hooi en erwtenstroo, gele gen vlak achter de woning. In een spanne tijds deelden de vlammen zich mede aan drie groote en een klein bergje, die de krachtige Westenwind mee hadden. Blus- sohen had geen zin; het vuur was niet te stuiten. De spuitgasten richtten de slangen op het woonhuis, dat men dacht te kunnen sparen. Het dreigend karakter der vlam men noopte de inboedel reeds in veiligheid te brengen. Inmiddels waren ook de koestal aan de woning en de wagenloods achter op het erf door het vurige element aangetast. Beide brandden totaal af. Het gevaar voor het woonhuis groeide voortdurend. De goten moesten geregeld nat gehouden worden, want telkens doken vurige tongen op. Oogensohijnlijk stond 't veiligst het per ceel dienende voor paardenstal, dorsch- zolder en koetshuis. De vlammen vermees terden ook dit tegen drie uur in den mid dag. Toen wij nadien nog eens keken, stond slechts het woonhuis nog overeind. De voorzijde had, althans van het vuur, niets geleden. De achterzijde evenwel bleek ern stig gehavend. De brand- en waterschade aan het behouden pand, is bij elkaar groot. De eerste vuurhaard, schreven we boven reeds, bestond uit hooi. Verder was er een berg met ongedorschte tarwe en haver, dan nog een berg ongedorschte tarwe en een met stroo. In de koestal lagen opge stapeld 100 zak haver, 150 zak boonen en 240 zak erwten. De landbouwwerktuigen in de wagen- loods waren ook voor het vuur. Voor zoo ver er vee op stal stond, kon dit in veilig heid gebracht worden. De heer v. d. Weijden, die juist uit was, vernam op de thuisreis de mare, dat zijn eigendommen verbrand waren. De ge moedsgesteldheid laat zich denken. De schade wordt door verzekering bij de „On derlinge" te Ter Aar gedekt. De brandgasten hebben de wacht bij de vurige bergen betrokken, die, vooral in het donker spookachtig uitkomen. Blijft de wind zijn richting houden, dan zal de ge blakerde woning geen verdere brandplek- ken oploopen. NOORD WIJKERHOUT. Been gebroken. Mej. de C., alhier had het ongeluk bij het zeemen van de ramen van het trapje waarop zij stond te vallen. Hoewel zij op de tweede trede stond kwam zij zoo ongelukkig neer, dat zij haar linker been brak. Dr. H. verleende de eerste hulp, waarna zij naar het ziekenhuis te Haarlem werd vervoerd, waar het been is gezet. Schade. Vele kweekers van snijbloe men, vooral de dahlia-kweekers ondervin den groote schade van den storm en het slechte weer. Heele velden welke nog met prachtige bloemen prijkten zijn voor het grootste gedeelte vernield. Een kweeker verklaarde, dat hij wel drie keer zou moe ten overslaan om bloemen te veilen. Dit betéekent voor de kweekers een flinke schadepost, wat des te harder gevoeld wordt nu de prijzen zoo laag zijn voor de snijbloemen. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. Na een va- cantie van eenige maanden heeft de afdee- ling Wassenaar van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar ledenver gadering weer ingezet. Door voorzitter J. Polderman werden de aanwezigen harte lijk welkom geheeten. Na het voorlezen der notulen komen di verse ingekomen stukken ter tafel, waar onder een schrijven van de cursuscom missie, houdende bericht, dat de speciale cursus (die in bloembinden en schikken) haar eindlessen zal houden op Maandag 23 en Donderdag 26 September a.s. Voorts een programma van de najaars bloemententoonstelling door de Prim a ver a te Rotterdam, voor de najaarskeuring en Orchideeëntentoonstelling te houden op 6 10 November in den Dierentuin te Rot terdam. Ook een schrijven van het hoofd bestuur van de Maatschappij, vergezeld van bescheiden voor het eventueel formee- ren van een jeugdorganisatie binnen het kader der Maatschappij. Tenslotte de aankondiging van de te or- ganiseeren bloemententoonstelling op 29 October tot 3 November te houden te Aalsmeer. Hierop wordt aan een 7-tal liefhebbers gelegenheid geboden deel te nemen aan prijsvraag 1, n.l. het maken van een bloemstuk van gelijk materiaal (allen de zelfde soort dahlia's) tijdens de vergade ring. Tot jury-leden werden aangewezen de heeren De Gans, W. Maarsen en J. van Vugt. Alvorens een aanvang werd geno men, werden door het jurylid de Gans eenige aanwijzingen gegeven Tenslotte was het resultaat: le pr. A. F. van Zetten, 2e J. van Noort, 3e Ruiten beek, 4e H. Schipper. Voor prijsvraag 2, luidende 10 soorten dahlia's van ieder 5 stuks, waren tot jury leden aangewezen de heeren A. van der Schans, J. Anerson en D. van Barneveld. Door hen werden toegekend aan J. van Noort le pr., G. Verlind, 2e pr. Tot jury-leden om het ingezondene voor het puntenstelsel te keuren werden aan gewezen de heeren: J. K. v. d. Hoek, J. v. Noort en J. Polderman. Toegekend werd aan J. Anderson voor: peren Beure a Me- rode 6 p.; Mad They,ver 10 p.; Signeur d'Epern 10 p.; Magaret Marilot 8 p.; Lou- wees de Congress 8 p.; Beuree lebrun 10 p.; terwijl ter opluistering was Ingezonden een sierlijk opgemaakt bloemenmandje met Bischop of Llandaff, inzender de heer Ruitenbeek. Na afloop dezer bekendmakingen heeft de heer de Gans aan alle deelnemers als nog diverse wenken en raadgevingen naar voren gebracht die voor een volgende maal voor allen van nut kunnen zijn bij het opma ken van een bloemstuk. Niet alleen dat, liet hij ook zien hoe het soms met veel minder bloemen dan waren gebruikt, mo gelijk bleek juist een nog mooiere mand te maken. Deze wenken werden dan ook door allen van harte aanvaard en met een warm applaus werd hij hiervoor beloond. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken naar voren gebracht waren, volgde slui ting. Gevestigd: C. G. van Bavel, dienst bode, uit Leiden, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 28 H. Brinkert, slager, uit Den Haag, Adrianastraat 7 J. B. C. Eckholt, hulp in de huishouding, uit Den Haag, v. Cal- carlaan 19 E. Geysman, hulp in de huis houding, uit Leiden, Rijksstraatweg 420 B. D. de Gelder, uit Voorburg, L. v. Oud-Clingendaal 7 H. Steiniger geb. Hochgatterer, dienstbode, uit den Haag, L. Kerkdam 43 H. Hoffman, en vrouw, directeur N.V., uit Den Haag, Nasaulaan 3 K. A. Irriger, kokin, uit Den Haag, Schouwweg 106 T. H. de JonghHijl- kema, en dochter, uit Leiden, van Zuylen van Nijeveltstraat 28 P. W. G. M. Juli- cher, dienstbode, uit Tegelen, Wilhelmina- laan 2 G. Jentoch, dienstbode, uit den Haag, Louisestraat 32 A. Juszczak, dienstbode, uit Den Haag, Laan van Koot 43 J. C. G. M. Kortmann, uit Oegst geest, Wasenaarscheweg 8 S. K. Kraak, uit Loosduinen, Zijdeweg 2 H. A. J. Kreuger, dienstbode, uit 's Gravenhage, van Bommellaan 2 L. van Lien en ge zin, uit Djember, v. Z. v. Nijeveltstraat 126 E. J. Lohmann, dienstbode, uit Duitschland, v. Z. v. Nijeveltstr. 76 E. M. Schouten, dienstbode, uit Leiden, Rijks straatweg 465a E. Sieburgh, C. Sie- burgh, uit België, Duinlustweg 9 C. A. Taconis, ass. apotheker, uit Renkum, Schouwweg 32 M. A. Terhell, dienst bode, uit Den Haag, Weteringlaan 3 H. J. M. Toet, kinderjuffrouw, uit Zeist, Ja gerslaan )3a J. Veldman, veehouders knecht, uit Rijnsburg, Oostdorper weg 197 S. C. Wesseloo, uit aBtavia, Hyacinth- straat 15 K. Will, dienstbode, uit Den Haag, Persijnlaan 9 E. Zagoniji, uit Den Haag, Wittenburgerweg 42 J. M. Lodewijks, huisknecht-chauffeur, uit Vor- den, Berkheistraat 23. Vertrokken: J. L. Vogelbusch naar Solingen H. J. Knottenbelt naar den Haag A. W. K. Eichhoff naar Oberhau- sen D. Chr. Lohan, naar Oberhausen D. C. de Haas geb. Fallaux naar Noord- wijk, Julianaweg 31a L. P. Kwak, naar Rotterdam F. Puntigam naar den Haag Joha. A. de Smit naar den Haag C. M. van der Valk naar Monster F. Tkalec naar Bloemendaal H. E. Krickhahn naar Borkum D. E. Bruckes naar Duitschland M. Klein naar Duitschland M. J. van VelzenKor- tekaas naar Stompwijk Geboren: Pieter Johannes z. van D. Schmal en J. A. C. van Zoest Cornelia Elisabeth Maria d. v. P. J. v. d. Barselaar en D. C. Remmers waal Marina Maria Theodora d- van A. l'Ami en E. van Leeu wen Jannetta Annie d. van C. van Laar en A. E. de Jong Henrica Cornelia d. v. H. A. W. Overdevest en E. A. J. Niers man. Getrouwd: F. J. van Velzen en N. J. Kortekaas C. Visser en A. van Hoven. Overleden: Johan Oudshoorn 19 j. ongeh. WARMOND De oudste inwoonster. De oudste in woonster dezer gemeente, mej. A. M. Ba der, wed. van J. van Leeuwen, oud on derwijzeres in de nuttige handwerken al hier, is in den ouderdom van 94 jaar over leden. Vertrokken: P. J. Zwetsloot naar Haarlem A. Lambertsz. naar Velzen E. M. E. Vlierboom naar Rotterdam A. Lie ver se naar Woubrugge G. M. v.. d. Meer naar Katwijk A. Groen naar Ter Aar J. v. d. Berg naar Noordwijk G. J. A. M. Ruygrok naar Rotterdam D. Tascher naar Duitschland J. Twaalf- li oven naar Uitgeest H. C. van Lanke- ren naar 's Gravenhage. Gevestigd: W. P. v. Voort van Bos koop B. J. v. d. Krogt van Sassenheim C. Bakker van Heemstede J. J. W. Noordemeer van Sassenheim M. Klü- mann van Tilburg A. v. d. Willigen van Westzaan P v. Rysden van Alphen a. d. Rijn. Geboren: Johannes Petrus Joseph z. van J. H. Montagne en J. M. Heymans Maria Christina d. van C. J. P. v. d. Voort en M. C. van Rijn Joannes Adrianus Cornelis Maria z van J. J. van Leeuwen en A. Versluys Theodorus Jacobus Pe trus z. van G. de Winter en H. J. v. d. Kerkhof. Cornelia Hendrina d. van G. Landman en Cl. Hageman. Overleden: Francois Banyak 58 j Agatha Maria Bader 94 j.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6