DONDERDAG 19 SEPTEMBER 193S DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 EEN YANKEE ZIET HOL LAND OP ZIJN SMALST. Mr. Robert Armstrong, directeur van „Foreign Delicacies" Inc., Import Export, hing zijn jas aan den kapstok en keek uit het raam van de 44ste verdieping naar het aan zijn voeten liggende New York, wazig in de morgenzon en vol belofte voor een heeten dag. Hij sloeg zijn overhemdsmou wen op tot over de ellebogen en zette zich achter zijn bureau. „Good morning, Mr. Armstrong!".... „Good morning, young lady!" De secreta resse legde een armvol opengevouwen brie ven en drukwerken voor hem neer, waar uit iets weg gleed en op den grond fladder de. Ze raapte het op en legde het boven op den bundel met een schouderophalen: „A post cardstel je voor, dat iedereen je zakencorrespondentie kan lezen!" De „boss" had met den eersten brief ge ëindigd en 'schoof instinctmatig de brief kaart op zij. Hij snapte er niets van. Nu pas een antwoord? Den llden verzonden en vanmorgen den 22sten ontvangen. Elf dagen over den Atlantisch en Oceaan, ter wijl de booten als de Bremen of de Maje stic er zes dagen over doen. Waarom zet ten die Europeanen toch niet op de envelop, dat zij den brief met die of die snelle boot verstuurd willen hebben. Dit was liefst een antwoord op zijn telegramEn nog was hem de zaak niet duidelijk geworden!!! Mr. Armstrong doofde nijdig zijn cigar et uit en vond, dat het al erg warm begon te worden. De volgende brief -was een vel uit een blocnote, met lijntjes en aan twee kanten beschreven met een volkomen on duidelijk handschrift en een volkomen dito ©nderteekening. Maar gelukkig gaf een gevlekt paars stempel in den rechter bovenhoek naam en adres vrij leesbaar op. Zonder er zich ver der rekenschap van te geven werd dit epistel op de briefkaart gelegd, d.w.z. onge lezen en bestemd om ongelezen te blijven. En daarop volgde een brief, die als een model van typkunst kon gelden, zooals Mr. Armstrong met een oogopslag merkte en zich direct tot aandachtig lezen zette.... een nieuwe connectie? De Maatschappij tot Vervaardiging van Limonades en Fijne Vruchtensiropen, v.h. Olsthuizen Zn., N.V., Koediefstraat 21. Hij had geen idee wat dat allemaal te be- teekenen had, las consciëntieus de heele preek op zijn Engelsch af en kwam tot de conclusie, dat hij dezen briefschrijver niet in zijn klankenherinnering had zitten. Hij las goed Engelsch, een offerte met moge lijkheden, een opgaaf van referenties. Hij las hem heelemaal door en vond drie on- derteekeningen: een krullerige in inkt en twee verschillende hanepooten ki potlood. En op de heele pagina was geen naam te bespeuren. Wacht es! Olsthuizen Zn.? Hij deed zaken met een Zn.", Bakker Zn. Zeker, dat was old man Bakker and Son, natuurlijk! Waarom die lui altijd zoo anoniem wilden blijven was hem een raad sel. Van een paar connecties had hij na maanden nog geen idee met wie hij corres pondeerde. Langzaam werkte hij zich door den sta pel heen. Dan rinkelde de telefoon weer en bovendien kwamen de noodige bezoekers hem afleiden, maar ten lange leste was hij er doorheen. Heel veel belangrijks bij, dat goede vooruitzichten beloofde. Hij moest even lachen één had een postzegel van zijn eigen land voor het antwoord ingeslo ten maar hij waardeerde de goede be doeling. Hij belde en de secretaresse zette zich op haar vaste plek voor het stenografische dic taat. „This letter is tooh, dash it hier, schrijf het even overHet meis je schreef: Nederlandsche Stoomfabriek; de rest: van Verduurzaamde Levensmidde len en Vruchten. De Boomgaard, Waddinx- veen, zou ze later wel overtikken. „Heb je het? Allright! Weet niet hoe die kerel heetDear Sir, in reply to your. Tja, wat staat hier eigenlijk? Kimt u 't le zen, Miss Lago?" „Het kan elf zijn, maar ook tien, ze héb ben de een over de nul heen getikt, zonder een van beiden eerst uit te vlakken. Ik zal maar zeggen, dat het de elfde is, net als de andere brieven gedateerd waren, maar wat moet ik van die referentie maken? Kef. 3 S. 25 Nr. 6, sectie 70?" Al die cijfers beteekenen toch niets in onze file zet er voor ons boven „Preser ves Waddinxveen" en berg het op onder „Preserves". Robert Armstrong dicteerde verder. Hij nam den een en na den anderen brief in zijn hand en al lezende groeide zijn onbe wust gevoel van Amerikaansche superiori teit hoe langer hoe meer aan. Dear me, wat een brieven schrijven ze daar in het bui tenland! Wat een goedkoope bende! Moet je daar nu zaken mee doen? Maar hij was te lang in zaken cm niet te weten, dat zelfs de onooglijkste kattebelletjes van eer ste klas firma's kwamen en dus was hij voorzichtig. De secretaresse vulde het eene vel na het andere met hiëroglyphen, copieerde ge duldig de onbegrijpelijke en onuitspreek bare firmanamen, waaraan geen eind scheen te komen en verwenschte innerlijk alle buitenlanders. Ze maakten haar dol! Drie, vier verschil lende onderwerpen werden in één enkelen brief behandeld. Berg zoo iets maar eens in een goed systeem op. Ze kon nog zoo hard elk onderwerp op een apart velletje beantwoorden, hardnekkig kwamen de brieven terug ellenlang over verschil lende dingen en de pagina's aan twee kan ten beschreven. „Cheap skates", armoed zaaiers, schold ze inwendig. De baas scheen voor een raadsel te zit ten, fronste zijn wenkbrauwen, tuurde naar buiten. Eergisteren was er nog een brief aangekomen, die sprak van een „enclosed sample", maar het monster had er niet in gezeten en een tijdje geleden had een an der een monster ingesloten om de Ameri kaansche markt mee te veroveren: een zak je met zes heele zuurtjes, die in puin waren aangekomen, in plaats dat zoo iemand een kist vol stuurde! Wat had de boss gevloekt! „Wat moet ik met zoo'n monster doei? Denken ze, dat ik met dat hoopje gruis naar Macy's of Park Tilford kan toegaan, waar honderden agenten en vertegenwoordigers eiken mor gen met een voorraad aankomen? Wat heeft u daar? Kaas, conserven, patrijs in aspic? Allright, laat maar iets achter, onze afdeeling voor onderzoek zal er over een paar dagen rapport over uitbrengen. Zes zuurtjes in gruis!!!" Het antwoord was keurig geweest. Dear Sirs, in antwoord op uw schrijven dato dan en dan moet ik u tot mijn spijt mede- deelen op het oogenblik geen kans te zien mij daadwerkelijk voor uw aanbod te in teresseeren. Yours very truly, Robert A. Armstrong. Wat kan je and ens doen? Om meer monsters vragen en de franco en te gen betaling van inkomende rechten over gestuurd te krijgen? Op die manier krijgt de importeur alle risico te dragen in plaats van den exporteur en wie wil hier inge voerd worden? Niet de heer Robert A. Armstrong! Hij had al heel gékke dingen beleefd. Prachtige oplichterijen en doorzichtige stumperigheden, die goed bedoeld waren. Maar het was een heksentoer om er uit wijs te warden, wat wel deugde en wat niet. Want onlangs was er een prachtbrief gekomen en een prutsbriefkaart; de eerste was juist van een flesschentrekker geweest en de kaart van een oude gevestigde zaak. „Geef me even den brief van Lutaan, ge dateerd den 22sten Mei". Het meisje kwam nu een oogenblik met het gevraagde te rug. Ook zoo'n komiek geval: Lutaan Co. bleven hardnekkig aan hetzelfde adres schrijven, waarvan de Armstrong Compa ny ruim een jaar geleden verhuisd war. En toch had deze driemaal aan Lutaan de adresverandering meegedeeld. Maar dank zij het New Yorksche postkantoor, dat trouw het oude adres doorschrapte en er het nieuwe boven schreef, kwamen de brie ven altijd op him bestemming. „Wat bedoelen ze nou eigenlijk? Willen ze in Holland importeeren of naar de V.S. exporteeren? Miss Lago, u hakt den knoop doorVolgens u willen ze hier impor teeren? Allright, schrijf dan, dat we gene gen zijn om Drie weken later bleek, dat Lutaan naar Nederland wilde importeeren. Toen was het te laat. Succes. Fouten die een goed verkooper niet maakt. Een reiziger vertelde aan zijn patroon: en toen die vent met z'n hautaine ge zicht uit zijn kantoor kwam en met zoo'n air zei: „aan jullie artikel is toch niets te verdienen", toen antwoordde ik op denzelf den toon. „U hebt gelijk, meneer. Voor u is aan ons artikel niets meer te verdienen". En ik draaide me om en ging heen. Maar z'n patroon antwoordde: „U vergat, dat u op reis was om te ver- koopen. Dan moet men zich wel eens wat laten welgevallen. Ik heb liever één or der, dan tien van die heldendaden". Een vertegenwoordiger deed vele ver- geefsche pogingen, om bij een firma „er in" te komen. Ten slotte gaf hij het op. Ook la ter ging hij er nooit meer heen. Dat was een fout. Want toen zijn opvolger deze firma be zocht, bleek het dat er sedert meer dan een jaar een nieuwe directeur gekomen was, die volstrekt niet zoo aan de oude le veranciers gehecht was en spoedig een be langrijke afnemer werd. ,,'n Reuze-match geweest Zondag". Was u er heen? „Nou reken maar. Als er niet te ver ach ter in de maand een wedstrijd gespeeld wordt ben ik van de partij". Hierop werden alle details van de laatste voetbalmatch uitvoerig besproken, en de tijd ging voorbij. Tot de winkelier zich herinnerde, dat er ook in zijn zaak nog iets te doen was. „Maar kerel, neem me niet kwalijk; ik heb niet langer tijd. Stuur me maar...." en met een stevigen handdruk verdween hij in zijn kantoor, terwijl de reiziger slechts een onbeteekenend ordertje kon ro- teeren. Buiten gekomen bedacht deze met spijt dat hij wel gesproken had over de doel punten van anderen, maar zelf vergeten had te scoren. Een vertegenwoordiger werkte met een seizoencollectie in een provinciestad. Eén van* z'n klanten, die veraf woonde, schikte het niet de collectie in te zien en sprak met den reiziger af, dat deze den volgenden Maandagochtend terug zou komen. Toen deze op den afgesproken dag met zijn kof fer kwam, was de klant de afspraak blijk baar vergeten, want de vertegenwoordiger kreeg de boodschap, dat men hem niet kon ontvangen. Deze werd daarop zóó boos, dat hij woedend tegen het winkelpersoneel te keer ging, waarna de klant de relatie verbrak. Hoezeer deze winkelier ook ongelijk had, toch was het van den vertegenwoordiger een grove fout, zijn zelfbe'neersching te ver liezen. Hierdoor kon hij alleen nadeel boe ken. Succes. GEMENGDE BERICHTEN TRAGISCHE AANRIJDING. Vrouw door vrachtauto gedood. Woensdagmiddag omstreek half twee is op den weg VenrayMaashees een onge veer 50-jarige vrouiw, Rutten genaamd, die daar voor haar woning uit een auto bus stapte, gegrepen door een uit tegen overgestelde richting komenden vracht auto met aanhangwagen uit Rotterdam. Zij werd tegen den grond gesmakt en met een zeer ernstige hoofdwonde opgenomen. Eenige oogenblikken later is de vrouw in haar woning overleden. De autobus werd bestuurd door den zoon van het slachtof fer. JONGETJE DOODGEREDEN. Gisteravond is het ongeveer 7-jarig zoontje van den heer E. van der Scheer te Bovensmilde door een vrachtauto van de N.V. Asser Houthandel overreden en gedood. De politie heeft het lijkje in be slag genomen en stelt een onderzoek om trent de schuldvraag in. AUTO MET 6 PERSONEN IN EEN SLOOT GEREDEN. Eén zwaar en één licht gewonde. Gistermiddag heeft op den weg Amster- dam-Umuiden een auto-ongeval plaats ge had, waarbij één dame ernstig werd ge wond terwijl een andere dame licht ge kwetst werd. Een familie uit Rotterdam bestaande uit 6 personen, (vier dames en twee heer en) waren gisteren naar Amsterdam gekomen om afscheid te nemen van een famielid, dat per boot naar het buitenland zou ver trekken. In Umuiden zouden zij hem nog een laatsten groet brengen. Om dit voornemen uit te voeren, huurden zij een A.C.O. wa gen. Toen deze achter de Ford-fabriek bij de Hemibrug was gekomen, nam de chauffeur den bocht te groot, de wagen kwam daar door op den berm van den weg terecht en verdween voorover in de sloot. Door den schok werden de inzittenden door elkaar geworpen. Al spoedig konden een paar zich uit den wagen werken en met behulp van anderen werden tenslotte allen weer op den beganen grond gebracht. Vier van hen kwamen er goed af. Een dame van 53 jaar echter was bewusteloos Zij had een groote wond aan het hoofd, terwijl een andere dame haar arm had ge broken. De hulp van den Geneeskundigen Dienst werd ingeroepen. De bewustelooze dame bleek niet alleen een hoofdwonde te hébben, maar ook een schedelbreuk te hebben gekregen. Beide gewonden zijn naar het Wïlhekninagasthuis vervoerd. De bewustelooze dame, wier toestand ernstig is, werd opgenomen, de andere kon na ver bonden te zijn zich weer bij het gezelschap voegen. De tocht naar LJmuiden werd niet voort gezet LOCOMOTIEF GRIJPT EEN VRACHTAUTO. Op de Javakade te Amsterdam is gister middag om één uur een open vrachtauto aangereden door een rangeerende locomo tief met 'het gevolg, dat de wagen geheel vernield werd en de chauffeur een wond aan het hoofd kreeg De wagen werd volledig gekraakt. Naast den bestuurder zaten twee personen. De ze kwamen er goed af. De gewonde chauf feur werd door personeel van den G. G. D. verbonden doch behoefde niet in een zie kenhuis te worden opgenomen. De loco- moteif kreeg geen schade. GRIEKSCH SCHIP TE IJMUIDEN BINNENGELOOPEN. Tijdens den storm dekschade opgeloopen. Het Grieksche stoomschip „Anna TT, op weg van Gdynia naar Fiume, is gister avond de haven van Umuiden binnenge- loopen. Het schip, dat 200 ton groot is en een lading steenkolen aan boord heeflt, had tijdens den zwaren storm op de Noord zee lichte dekschade opgeloopen. O.m. was een der sloepen stukgeslagen. Het schip heeft ligplaats gekozen in de binnenhaven waar de schade zal worden hersteld. Van de schepen, die Dinsdag door het slechte weer genoodzaakt waren, binnen de pieren te blijven, ligen thans nog negen in de haven. De andere hébben zee geko zen. TRAGISCHE HERINNERING AAN EEN OUDE MOORDZAAK. Naar de „Msb." verneemt, is Maandag j.l. te Zwijndrecht begraven G. van G., welbekend uit de moordzaak op wacht meester Hoekman, gepleegd in het jaar 1894 te Oss. Van G. is indertijd veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf en heeft daar van 32 jaar in de strafgevangenis te Leeu warden doorgebracht. Ter gelegenheid van het zilveren regeeringsjuibilé van H. M. de Koningin is hem toen gratie verleend. Hij moest zich op last van de justitie te Zwijn drecht vestigen. Van G. heeft een leeftijd bereikt van 73 jaren. Tot het einde toe heeft hij volgehouden onschuldig te zijn veroordeeld en wees hij als den moorde naar van wachtmeester Hoekman aan ze keren van B„ bijgenaamd „de baron", die indertijd de wijk naar Amerika heeft ge nomen. NIEUWE BEKENTENIS TE OSS. In verband met nieuwe gegevens, welke de Koninklijke Marechaussee te Oss had verkregen, is J. C„ bekend als de Geel uit het Huis van Bewaring te 's-Hertogen- bosch naar Oss overgebracht en aan een verhoor onderworpen. Hierbij heeft C. be kend, dat hij op verzoek van L. van dter W. in begin 1935 diens vinger zou hebben afgehakt om hem zoodoende in de gelegen heid te stellen diverse verzekerings-uitkee- ringen hiervoor te ontvangen. De uitkee- ringen zijn thans reeds gedeeltelijk ge schied. Naar aanleiding van deze bekentenis is van der W. gistermiddag door de Kon. Marechaussee gearresteerd en aan een ver hoor onderworpen. Hij blijft tot dusverre hardnekkig ontkennen. INBREKER AANGEHOUDEN. De Rijksveldwacht te Muiden heeft gis termiddag de 19-jarige J. V. aangehouden wiens opsporing door den burgemeester van Abcoude-Baaimlbrugge was .verzocht, omdat hij sinds Vrijdag jü. was verdwe nen, nadat hij bij zijn patroon, den land bouwer F., een inbraak had gepleegd. De veldwachter, die hem op den Rijks weg had aangehouden, telefoneerde in een café naar den burgemeester van AJbcoude. Toen hij uit de telefooncel kwam, zag hij, dat V. een portefeuille onder een stoel wierp. Deze bleek te behooren aan den landbouwer B. te Muiden, waar Maandag nacht een inbraak werd gepleegd. V. heeft tenslotte een bekentenis afge legd inzake de inbraken te Abcoude en te Muiden. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. DE VALSCHE MUNTERS TE ROTTERDAM. Omtrent de arrestatie van een tweetal valsehe munters te Rotterdam vernemen wij nog het volgende: Reeds geruimen tijd was bij de Rotter- damsche politie bekend, dat daar ter ste de en in den omtrek vele valsehe guldens en rijksdaalders werden uitgegeven. De munten waren zeer goed nagemaakt. Eerst wanneer zij bij bankinstellingen terecht kwamen, werd daar ontdekt, dat zij valsch waren. De munten waren dan al door zoo veel handen gegaan, dat de oorsprong niet meer kon worden opgespoord. Door een toeval is nu aan het bedrijf van twee val sehe munters een einde gekomen. Een van hen, degene, die de munten uitgaf, vertoef de Zondag in een winkel en liet daar een paar rijksdaalders zien aan den winkelier met de vraag: „Vind je ze niet mooi?" Een andere bezoeker van den winkel vond dit vrij vreemd en meende goed te doen, de politie hiervan op de hoogte te brengen. Hij gaf een signalement van den man en dat bleek heel goed te kloppen met dat van een man, die al vroeger wegens valsehe munterspractijken met de politie in aanraking was geweest. In de woning van dezen man, den 53-jarigen J. P. M. werd Maandagmiddag een inval gedaan. Men vond daar den bewoner en bij hem was de 42-jarige J. S. B„ een onbekende van de politie, maar die nu gebleken is, degene te zijn, die de voortreffelijk nage maakte guldens en rijksdaalders maakte. Beide mannen werden naar het hoofdbu reau overgebracht. Tijdens het vervoer wierp M. een rolletje weg, waarin 20 val sehe rijksdaalders zaten, van een soort, die de laatste maanden al bij de politie als valsCh waren gedeponeerd. Bij M. werd eenig materiaal gevonden voor het vervaardigen van valsehe mun ten, maar geen installatie. Men deed een huiszoeking in de woning van den twee den gearresteerde en daar vond men een volledige, zeer goed ingerichte installatie. Beide mannen hebben bekend. De twee de gearresteerde, de vervaardiger deelde mede, dat hij jaren lang bezig is geweest proeven te nemen. Tenslotte had hij goede resultaten en sinds eenige maanden liet hij de munten uitgeven. Hij zegt, dat hij ongeveer tweehonderd valsehe guldens en rijksdaalders in omloop heeft gebracht. Van deze m omloop gébrachte valsehe munten zijn er de laatste maanden in to taal bij de politie een veertigtal ingele verd. De andere zijn dus nog in omloop. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. SPORT VOETBAL UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. Programma voor as. Zondag 22 Sept.: Afdeeling A Teylingen aKRV a, 1 uur, Joh. Meyer; NVC aSJCa, 1 uur. J. Janson; ASC a Forého'lte a, 1 uur G. E. Bakker. Afdeeling B. DOS aMeerburg a, 1 uur, G. J. van Dil len; Kolping Boys a—Nic. Boys a, 2 uur, C. v. d. Geer; Majella a—St. Bernardus a, 1 uur, E. de Koning. Afdeeling C. SJC b—Teylingen b, 12.30 uur, P. H. Gijlswijk; Meerburg bNVC b. 1 uur, P. H. v. d. Meijden. H. HOOGERVORST, Camp.leidor. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der gisteren gespeelde Lea gue-wedstrijden, luiden als volgt; Eerste afdeeling. Derby CountyBrentford 21 Leeds UArsenal 11 LiverpoolStoke City 20 MiddlesbroughWolveih. W. 42 Preston N. E.Everton 22 Westbromw. A.Birmingham 00 Tweede afdeeling. FulhamBurnley 22 Manchester U.Hull City 20 DE TRAINING DER INTERNATIONALS IN BELG IE. De Belgische Voetbalbond heeft besloten geen gemeenschappelijke training voor de internationals in het Heyselstadion meer te houden. Blijkbaar waren de kosten te hoog, daar men aan de spelers ook vrij hooge vergoeding van onkosten moest geven. Kwade tongen beweerden zelfs, dat die hooge vergoedingen juist de spelers er toe brachten, geregeld naar het Heyselstadion te trekken. Een bezwaar tegen de techni sche training in het Heyselstadion was, dat deze training in veel gevallen niet in over eenstemming was met hetgeen de club trainers den spelers leerde. Dat gaf in de club-elftallen nog ai eens moeilijkheden. Het kwam aan het geheel van de clubelf tallen niet ten goede. Wat men thans zal doen om de ploeg voor een internationalen wedstrijd voor te bereiden, is nog niet be kend. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Zaterdag zijn op het A. V. V.-terrein te Alphen aan den Rijn verschillende athie- tiek-wedstrijden georganiseerd voor plaat selijke vereenigingen onder auspiciën van de K. N. A U. Deelnemende vereenigingen zijn Alphen", „Alphia", A. R. C„ „Wils kracht" en „Houvast". De wedstrijden voor dames en meisjes vangen aan om half drie, voor heeren en jongens om vier uur, in totaal hebben zich 80 deelnemers opgege ven. De nummers bestaan uit een zeskamp voor heeren 100 en 800 m„ hoogspringen, verspringen, kogelstooten en speerwerpen. Als open nummer 1500, 3000 en 4 x 100 meter estafette. Driekamp voor jongens: 80 meter, ver springen en kogelstooten. Open nummer 4 x 80 meter estafette. Dames vijfkaimp: 100 rn.t hoogspringen, verspringen, speerwerpen en kogelstooten. Open nummer 4 x 100 m. estafette. Meisjes driekamp: 60 meter, verspringen, balwerpen, 4 x 60 m. estafette. De prijsuitreiking heeft plaats 7 uur. ESTAFETTE DWARS DOOR LEEUWEND AAL. Deze estafette, waarvan de organisatie wel wat te wenschen overliet heeft giste ren in het avondlijk duister door Rijswijks straten plaats gevonden De Holland I- ploeg, welke door het ontbreken van Brons geest en van Bakel niet op haar juiste sterkte was samengesteld, bezette toch nog de eervolle derde plaats, terwijl zij als tweede athletiekvereeniging geclassifi ceerd werd. Daar eenige leden door werk zaamheden verhinderd waren werd de Holland Il-ploeg omgezet in een combina tie HollandZwaluwen. Deze ploeg, die langen tijd de zesde plaats bezette, eindig de tenslotte als 9de. De volledige uitslag is: 1. Trekvogels I, Den Haag met de hee ren: Balhan, van Dam, Mulder, Eisema, Baumgarten en Stolk in 5 min. 59.8 sec.; 2. Don ar I (Leiden) in 6 min. 1.6 sec.; 3. Holland I (Leiden) in 6 min. 5.4 sec.; 4. Zwaluwen I (Den Haag) in 6 min. 6.6 sec.; 5. D. H. C. (Delft) in 6 min. 17.6 sec.; 6. Trekvogels II (Den Haag); 7. Olympia (Den Haag); 8. Zwaluwen II (Den Haag); 9. Holland II (Leiden) en 10 Rijswijk L SCHAKEft LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP Binnenkort zal de winterwedstrijd in het Leidsch Schaakgenootschap beginnen. Voor deelname gaven zich reeds op: Prof. Dr. J. Droste, W. Demmendal, G. Bosscha, Dr. J. F. Sirks, M. J. Dieben, F. Juressen, J. Koet, I. Zitman, Mr. A. G. de Blécourt, I. Samkalden, D. de Jong, Ir. H. N. Frangois, A. Mulder, W. H. v. d. Nat. L. J. Rutten, P. Slagmolen, J. Swart, M. M. Segaar en Dr. J. F. van Oss. Ook Prof. Dr. W. v. d. Woude speelt waarschijnlijk mede. In dat geval zullen Prof. van der Woude, Prof. Droste, Demmendal en Bosscha een vierkamp met dubbele ronde spelen. Deze kamp kan in teressante partijen opleveren. De overige deelnemers zullen vermoedelijk in groepen van 4 gerangschikt worden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10