De Regenjassen die „DE FAAM" verkoopt hebben twee bijzondere eigenschappen UIT DE OMGEVING VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 ÏRSIMdm Ze xijn WATERDICHT en xe xijn MOOI. - Dat xe niet daar zijn behoeft eigenlijk niet te worden vermeld, want 264 geen enkel artikel is dnnr bij „DE FAAM". En xe zijn best zooals elk artikel bij „DE FAAM" best is. Kledingmagazijn „DE FAAM" voorheen ViSChmarkt thans Hoogstraat bij de Donkersteeg, heeft nu Regenjassen geëtaleerd. DE STAKING IN DE TILBURGSCHE TEXTIELINDUSTRIE. Een en ander over de weerstandskas van St. Lambertus. De correspondent te Tilburg van het „Vad." schrijft: In een plaatselijk fascistisch-anarchistisck weekblad wordt van de wilde staking gre tig partij getrokken om onrust onder de bevolking te zaaien en de textielarbeiders in opstand te houden tegen de leiders der •betrokken vakorganisaties. De laatste en nieuwste uitvinding is, het lanceer en van allerlei lasterpraatjes en ver dachtmakingen in vragenden of onder stellenden vorm natuurlijk, teneinde niet met den strafrechter in aanraking te komen nopens de financieele positie van St. Lambertus. Zoo in dezer voeige: Waarom gaan eigenlijk de weerstandskas- sen niet open.? Is het misschien, omdat, naar verluidt, de fondsen van St. Lambertus belegd zijn in allerlei kerkelijke leeningen, die om een of andere reden, niet onmid dellijk opvorderbaar zijn? Of staan de lei ders van St. Lamibertus altemet onder zoo- danigen druk en invloed van de geestelijk heid, dat zij den moed missen om htm gel delijk eigendom, dat de arbeiders toch zelf hebben bijeengebracht, terug te eischen? En meer soortgelijke insinuaties! Inlichtingen nu, ter bevoegder plaatse in gewonnen, hebbeh ons de zekerheid ver schaft, dat 'het hier slechts geldt een cam pagne van minderwaardige bedenksels. De weerstandskas van St. Lambertus, die bezit is van de nationale organisatie en dus van alle 80 afdeelingen gezamenlijk, waarover niet door elk harer afzonderlijk en eigenmachtig kan worden beschikt •bedraagt rond 222.000. En in geval van noodzaak stelt een overeenkomst met het R. K. Werkliedenverbond in staat, dit be drag met nog 200.000 aan te vullen. Het fondsenbezit van St. Lamibertus, dat nog in Mei j-1. door een accountant nauwkeurig is gecontroleerd waarvan bewijzen voor handen zijn omvat echter geen enkele kerkelijke leening of iets van dien aard, maar is uitsluitend belegd in alleszins cou rante waarden, welke elk oogenblik in con tant "geld kunnen worden omgezet. Een staking van een omvang als de hui dige, zoo verzekerde men ons, zou weke lijks een bedrag vorderen van 50.000. Het 'bedrag, dat wekelijks in de Tilburg- sohe texielindustrie verloond wordt, kan veilig op 120.000 a 130.000 worden ge schat. De staking duurt nu al reeds 2 1/2 week! „St. Lambertus" bij minister De Wilde. Gisteren is het 'hoofdbestuur van „Sint Lambertus" door den Minister van Binnen- landsche Zaken te zijnen depart emente ont vangen om Z. E„ op diens verzoek, inlich tingen te verstrekken nopens het looncon- flkrt te Tilburg. Prof. Aalberse treedt met op als rijksbemiddelaar. Op een hernieuwd verzoek van de Til- burgsche stakingsleiding aan den rijksbe middelaar, prof. Aalberse, om bemiddeling in het conflict, heeft prof. Aalberse gisteren telegrafisch geantwoord: „Na ontvangst van uw schrijven opnieuw inlichtingen ingewonnen hebbend, moet ik bij de conclusie blijven, dat er voor mij bij dezen stand van het conflict geen kans van slagen is bij bemiddelend optreden". DE HANDELSOVEREENKOMST MET ITALIË. Sinds 30 Augustus definitief m werking. Het Ministerie van Buitenlandsche Za ken maakt bekend, dat op 30 Augustus 1935 te Rome de uitwisseling heeft plaats gehad van de op 1 Maart 1934 aldaar tus- schen Nederland en Italië gesloten handels overeenkomst met bijbehoorend slotproto- col, welke krachtens op 19 Maart 1934 tus- schen het hoofd der Italiaansohe Regeering en den Nederlandschen gezant te Rome ge wisselde nota's met ingang van 20 Maart 1934 voorloopig is toegepast, is dienvolgens op 30 Augustus 1935 voor Nederland, Ne- derlandsch-Indië, Suriname en Curasao in werking getreden. NATIONAAL LUCHTVAARTFONDSZEGEL. Met ingang van 16 October a.s. zal op de postkantoren een bijzonder postzegel ver krijgbaar worden gesteld, waarvan de toe slag boven de frankeerwaarde ten bate komt va nhet Nationaal Luchtvaartfonds. De frankeerwaarde bedraagt 6 cent en de toeslag 4 cenit. Het gezel is ontworpen door den beel denden kunstenaar M. C. Escher en stelt voor het deel van de aardbol, waar Neder land zich bevindt. Er teekenen zich daarop af de schaduw van een drietal vliegtuigen en van de woorden „Nederland 6 cent". Langs een der smalle en de aansluitende lange zijde is als randschrift aangebracht: „Voor het Nationaal Lucht vaartfonds". In verband hiermede kan het zegel liggend of staand worden opgeplakt. De kleur is bruin, de afmetingen zijn dezelfde als die van de crisiszegels. Het zegel is geldig voor frankeering tot en met 31 December 1936. WERKVERSCHAFFING IN ZUID-HOLLAND Provinciale commissie van advies door Minister Slingenberg geïnstalleerd In de vergaderzaal van Ged. Staten van Zuid-Holland te 'sGravenhage heeft giste ren de installatie plaats gevonden van de Provinciale rijkscommissie van advies voor werkverschaffing in de provincie Zuid- Holland. Als voorz. van deze commissie treedt de heer Th. Heukels, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, op. Verder hebben in de commissie zitting de heeren jhr. L. E. M. von Fisenne, lid van Ged. Staten, J. A. J. Jansen Manenschijn, inspecteur voor de Werkverschaffing, mr. H. W. J. Mulder en mr. D. Simons, beiden administrateur ter provinciale griffie, ir. D. S. Talma, inge nieur bij het Werkfonds 1934 en ir. L. T. van der Wal, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat. De installatie geschiedde door den mi nister van Sociale Zaken, mr. M. Slingen berg. die er op wees, dat een van de groot ste zorgen voor de regeering in deze tijds omstandigheden wel het vraagstuk is, op welke wijze en met welke middelen de werkloosheid in ons land behoort te wor den bestreden en hoe de gevolgen van die werkloosheid kunnen worden gelenigd, waar reeds goote, al haast niet meer te torsen uitgaven door rijk en gemeente voor dit doel worden gedaan. De regeering is er van overtuigd, dat de overheid niet mag volstaan met het geven alleen van geld aan werkloozen zonder meer, maar dat alle krachten moeten wor den aangewend, teneinde normale werk gelegenheid te kunnen aanbieden. Intusschen is niet te verwachten, dat het economisch leven zich in de naaste toe komst zoo snel zal ontwikkelen, dat voor alle werkloozen deze ruimere normale werkgelegenheid aanwezig zal zijn. Daar om is het nuttig, dat krachtige pogingen in het werk worden gesteld om werk objec ten te vinden, die, hoewel niet altijd steeds ten volle rendabel, toch door uitvoering in werkverschaffing verantwoord zijn, omdat zü anders niet ter hand zouden worden ge nomen. De ervaring heeft geleerd, dat regionaal op het gebied van de werkverschaffing veel goeds tot stand is te brengen, weshal ve het de regeering tot groote voldoening stemt, dat thans ook voor Zuid-Holland een speciale commissie tot stand is ge bracht. De minister wees er verder op, dat wan neer hij goed zag, in de provincie Zuid- Holland nogal een en ander op het gebied van de werkverschaffing valt te doen. De minister vergeleek eenige andere provin cies met Zuid-Holland, doch vestigde er de aandacht op, dat waar in Zuid-Holland eenige zeer groote steden zijn, uit dien hoofde reeds de mogelijkheden voor werk verschaffing min of meer beperkt zijn. Dat neemt niet weg, dat het aantal geplaatsten bij de werkverschaffing in Zuid-Holland gering is. Terwijl toch over het geheele land van elke 100 man, die door werkloo- zenzorg worden geholpen, 25 a 26 bij de werkverschaffing zijn geplaatst, is dit in Zuid-Holland 5 a 6 en in de gemeenten met meer dan 20.000 zielen in die provin cie slechts 4. De Commissie zal dan ook, zoo zei de minister, een dankbaar arbeidsveld vinden, al zal zij zich van den aanvang af voor oogen hebben te stellen, dat de financieele omstandigheden de mogelijkheden welke er zijn, beperken. De voorzitter van de commissie, de heer Th. Heukels, beantwoordde den minister. Na de installatie verliet minister Slin genberg de vergadreing, waarna de com missie nog eenigen tijd haar arbeid voort zette. Besloten is voorloopig elke 14 da gen, te beginnen 27 September a.s., op het provinciaal gouvernement te 's Gravenhage te vergaderen en wel des namiddags van 2 uur af. Voor gemeentebesturen, water schappen enz. zal alsdan gelegenheid be staan eventueel plannen inzake werkver schaffing met de commissie te bespreken. Echter zal alleen dan gelegenheid voor een rechtstreeksche bespreking met de com missie bestaan, indien vooraf mét het bu reau van de commissie, dat op de prov. griffie zetelt, overleg is gepleegd en een uitnoodiging tot het bijwonen van de ver gadering van de commissie is ontvangen. De directeur-generaal der werkverschaf fing en steunverleening of de hoofdinspec teur voor de werkverschaffing zal de ver gaderingen van de commissie zooveel mo gelijk bijwonen. WIJZIGING VAN HET MENGPERCEN- TAGE VAN BOTER IN MARGARINE. In verband met de wijzigingen, welke ten. aanzien van de 'bo terpos it ie zijn ingetreden, is bepaald, dat ingaande Maandag 16 Sep tember as. het mengpercentage van boter in margarine wordt teruggebracht van 25 op 10%. Verder is de heffing op de boter voor de productie vanaf 15 September verlaagd tot 95 cent per kg. Naar Brussel. Wij verwijzen naar een tweetal adverten ties in dit nummer waarin mededeeling wordt gedaan om per goedkoope trein naar Brussel te gaan. TOERISTENSTROOM NAAR BELG IE. Tweemaal zooveel triptieken als verleden jaar. Dat de trek van Nederlanders naar Bel gië in het afgeloopen seizoen groot was, blijkt uit de boeken van den A.N.W.B. die het meerendeel der door Nederlanders be- noodigde grensdocumenten afgeeft. In de maanden Juni, Juli en Augustus van het vorige jaar werden 2353 triptieken verstrekt voor een bezoek per auto aan België. In de overeenkomstige maanden van dit jaar was dit aantal 4626, dus het dubbele. Vooral is het bezoek aan België toegeno men door het feit, dat men tot 15 Novem ber, voor toeristische doeleinden reizend, geen internationaal rij- of wagenbewijs meer noodig heeft, alsmede door de invoe ring van triptieken, welke slechts één maand geldig zijn en daardoor tegen zeer verlaagden prijs verkrijgbaar konden wor den gesteld. Deze zoogenaamde „maand-triptieken" zullen ook na afloop der Brusselsche ten toonstelling verkrijgbaar zijn. TENTOONSTELLING „EFFICIENCY". Gisterochtend is in het gebouw „Belle- vue" te Amsterdam de „Efficiency"-ten- toonsteüling geopend, welke georganiseerd is door de Ned. Ver. van Fabrikanten en Importeurs van Kantoormachines. Deze tentoonstelling, de grootste, op dit gebied hier te lande ooit gehouden, is offi cieel geopend met een rede van ir. M. H. Damme, directeur-generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie. Zij blijft te bezich tigen tot 19 September as. en bevat vele bezienswaardigheden op technisch en ad ministratief gebied. Wetenschappelijke Berichten DE RIJKDOM VAN DE NEDERLANDSCHE TAAL. Wie helpt mee bij het onderzoek. De Dialecten-Commissie van de Konink lijke Academie van Wetenschappen schrijft ons: De meeste Nederlanders hebben niet het flauwste besef van den ontzaglijken rijdom onzer moedertaal. Westvlamingen, Limburgers, Hollanders, Groningers, zij spreken allen Nederlandsch. Maar hoe ein deloos geschakeerd is het Nederlandsch dan toch! Wie verzamelt al deze kostelijke taalschatten en wie geeft ons een goed geo- graphisch overzicht van de bekendste ver schijnselen? De mannen der wetenschap staan gereed, maar ze kunnen niet verder zonder de medewerking van het geheele volk. Wel heeft de Dialectencommissie der Academie van Wetenschappen te Amster dam reeds vele honderden medewerkers, maar er moeten duizenden komen, en wel uit alle rangen en standen. Al wie het dia lect van zijn geboorteplaats goed spreekt, kan medewerken aan de totstandkoming van den Nederlandschen Taalatlas, die eens moet en ook zal komen. De bovengenoemde dialectencommissie heeft thans een onderzoek op touw gezet, dat, naar zijmet reden meent te mogen verwachten, een rijker oogst voor het ge heele Nederlandsche taalgebied zal opleve ren dan tot dusverre is binnengehaald. Daartoe heeft zij zich verzekerd van de medewerking van de Commissie voor To ponymie en Dialectologie te Brussel, den Leidschen Taalatlas (prof. G. G. Kloeke), het Nijmeegsch Phonetisch Laboratorium (prof. Jac. van Ginneken), het Seminarie voor Vlaamsche Dialectologie te Gent (prof. E. Blancquart) en de Zuid-Neder- landsche Dialectencentrale te Leuven (prof. L. Grootaers). Het initiatief tot het uitzenden van de gemeenschappelijke vragenlijst die mede bedoeld is als een symbool van samen werking van de Noord.- en Zuid-Holland- sche taalkundigen, is uitgegaan van prof. Kloeke. Voor Noord-Nederland heeft ech ter het Centraal Bureau voor Nederland sche en Friesche Dialecten (Kloveniers burgwal 29, Amsterdam) de uitzending en ontvangst der lijsten op zich genomen, ter wijl voor Zuid-Nederland de Leuvensche Dialecten-centrale (Naamsche Steenweg 158, Leuven) zich met die taak heeft be last. Het is de bedoeling, dat degenen, die de vragen beantwoorden alleen het dialect van één plaats, dat zij beheerschen. Heb ben zij kennissen in andere plaatsen, die voor de juistheid van him dialect kunnen instaan, dan zendt het bureau ook hun gaarne een formulier toe. Men moet zich voorts niet laten weer houden door het feit, dat de dialect-woor den vaak min of meer op de woorden der schrijftaal gelijken. Het is immers van het grootste belang te weten, in welke gewes ten dat het geval is en in welke niet. Juist als de antwoorden gelijkmatig verdeeld over het geheele Nederlandsche taalgebied binnenkomen, kunnen ten slotte de belang rijkste grenzen worden getrokken. Uit welke provincie zouden de meeste in zendingen komen? Zullen Noord-Brabant en Gelderland, als altijd, weer de kroon spannen? Maar ook de Zeeuwen, de Gro ningen, de Limburgers en de Friezen heb ben zich met hun vroegere inzendingen goed geweerd. Noord- en Zuid-Holland konden wel wat actiever zijn. Maar het slechtst is tot dusver altijd Utrecht vertegenwoor digd geweest. Is daar niets aan te doen? WASSENAAR. DRIE ERNSTIGE ONGELUKKEN OP ééN DAG. Twee dooden. De motorrijder Smit, die gistermorgen omstreeks half twaalf met een auto in botsing kwam en daarbij evenals de op de duo-zitting gezeten heer Smits, ernstig werd gewond, is omstreeks zeven uur gis teravond aan zijn verwondingen in het zie kenhuis aan het Westeinde, te 's-Graven- hage, bezweken. Het drukke verkeer op den Rijksstraat weg te Wassenaar heeft gistermiddag om streeks drie uur wederom een menschenle- ven geëischt. Omstreeks drie uur reed ter hoogte van de Eikenlaan de motorrijder C. Oudshoorn, uit Den Haag, met op de duo zijn broer J. Oudshoorn in de rich ting Den Deyl achter een trailer. Juist toen zij deze wilden passeeren, kwam van de andere zijde een personenauto. De mo torrijder hield in doch kwam daarbij in aanraking met een achterwiel van de trai ler, waardoor het motorrijwiel over den kop sloeg en beide berijders tegen de straat werden geworpen. De duorijder werd door den personenauto gegrepen en op slag gedood. De bestuurder van den aan rijd enden auto is doorgereden en tot dus verre onbekend gebleven. De motorrijder, die gewond werd, is naar het R.-K. Ziekenhuis te Den Haag overge bracht. Zijn toestand is naar omstandighe den vrij goed. Een derde verkeersongeval had om kwart voor zevenen op het rijwielpad plaats. Hier kwamen een wielrijder en een wielrijdster in botsing. De wielrijder liep hierbij een zware hersenschudding op. Bloembollencultuur. In het Wapen van Leiden hield de af deeling Wassenaar van de Vereen, voor Bloembollencultuur een ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer A. P. Ruyg- rok werden de leden hartelijk welkom ge- heeten, waarna door den secretaris, den heer J. Hoogstraten de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen, die on veranderd werden vastgesteld. Ingekomen is de beschrijvingsbrief voor de te houden 178e algemeene vergadering •te Haarlem, benevens een brief uitgaande van de heeren Pijnacker, Romijn en Ber- «bee te Lisse over de saneeringsplannen. De voorzitter deelt mede dat het bestuur in groote meerderheid tegen verdere sa neeringsplannen door de Regeering is. Nu komen van het hoofdbestuur zelf voor stellen om tot algeheele of gedeeltelijke op heffing der saneering te geraken omdat o.m. de voorraad thans geacht mag worden in overeenstemming te zijn met de afzet mogelijkheid en voorts omdat de kweekers de kostbare regeling der saneering niet lan ger meer kunnen dragen. Als le wordt in stemming gebracht het voorstel van het hoofdbestuur om tot ophef fing te geraken van alle saneeringsmaatre- gelen. Dit voorstel wordt met op drie na algemeene stemmen aangenomen. Voorstel 2 om wel een teeltregeling in te stellen, zonder minimumprijzen wordt met alge meene stemmen verworpen. Aan de te benoemen afgevaardigden wordt met op 2 na algemeene stemmen op gedragen, dat wanneer het le voorstel van het hoofdbestuur niet mocht worden aan genomen, slechts dan hun stem te geven voor voorstel n, wanneer dit wordt gewij zigd in den vorm als door de circulaire van meergenoemde heeren uit Lisse wordt voor gesteld dus een z.g. teeltregeling met een bodem in het- vat. Tot afgevaardigden worden hierop ge kozen de heeren J. Hoogstraten en A. P. Ruygrok en tot hunne vervangers de heeren A. Hoogeveen en Mooyman. Tenslotte wordt bij monde van den se cretaris nog medegedeeld dat aan de kwee kers voor de maanden Juni tot einde Sep tember brandvergunningen kunnen worden bekomen, onafgebroken voor slechts een maal de legeskosten. Hierna kwamen eenige huishoudelijke zaken aan de orde waarna de vergadering •werd gesloten. Floralia-vereeniging. In het „Wapen van Wassenaar" hield gisteren de Floralia- vereeniging een tentoonstelling van de in het voorjaar aan de schooljeugd en oude ren verstrekte plantjes. Het geheel vormt een zeer prachtige tentoonstelling mede doordat van de leden der Tuinbouwver- eeniging Wassenaar en Omstreken bloe men, planten en bloemstukken waren ge laten terwijl van mevr. Weise, vaste plan ten ter beschikking waren gesteld, welke allen zijn benut om een mooi geheel te vor- Er vallen prachtige exemplaren te be wonderen en men kan zich bijna niet voor stellen, dat de nu ingebrachte planten in het voorjaar allen even groot zijn geweest en in slechts stekpotjes aan de liefhebbers uitgereikt. Wat een goede verzorging ge durende eenige zomermaanden vermag komt op deze tentoonstelling wel bijzon der tot uiting. Dat de jury geen gemakke lijke taak heeft gehad laat zich begrijpen. We laten hier van de velen de vornaam- ste prijswinnaars volgen. Fuchsia's 2-ja- rige: le prijs mej. A. van Biezen; 3e pr. W. van Tol; Margrieten 2-jarige le prijs Dick de Rooij; Asplenium. le prijs mej. Duivenvoorden geb. v. d. Velde; 2e pr. mej. de Rooij; 3e pr. mej. v. d. Lely; Zonalen 2-jarige: le prijs Arie Zegwaard; 2de pr. Dick de Rooij; 3e pr. kinderen va/i der Boon. Margrieten voor kinderen: le prijs A. de Rooij (met lof der jury), 2e pr. Dick de Rooij; 3e pr. Dick Hilgeman; Afrika nen voor kinderen: le pr. Z. van der Holst; 2e pr. W. Zegwaard; 3e pr. Adr. de Rooij; Fucvhsia's voor kinderen le prijs J. van Biezen; 2e pr. Wim van. Tol; 3e Adri de Rooij. Begonia's (2-jarige) le prijs Wim van Tol; 3de kinderen van der Boon; Zonal en.-voor kinderen: le pr. L. Cromp- voets; 3e pr. kinderen van der Boon; 3de Adri de Rooij; Zonalen voor ouderen: le Corn, van Tol; 2e Joh an van Tol; 3de juffr. van Tol. Cyperus 2-jarige: le pr. mej. De Rooij; 2e A. van Biezen; 3e L. Crompvoets. Kochiaês: le pr. Annie van der Lely; 2e mej. v. d. Berg. Salvia's voor ouderen: le prijs Jozel van Tol, 2e pr. mej. van tier Boon, 3e pr. mej. v. d. Lely. P.tunia's: le prijs mej. de Rooij, 2e pr. mej. v. d. Boon, 3e pr. mej. v. d. Lely. Bego nia's voor kinderen: le pr. kinderen van der Boon; 2e pr. Adr. de Rooij, 3e pr. Dirk de Rooij. Agarathum voor kinderen: le pr. Marie van Biezen; 2e Cor van der Holst; 3de de Hoog. Coleus voor ouderen: le prijs Jozef van Tol, le pr. Cornelia van Tol, 2e prijs R. van Tol, 3e pr. C. van ToL WARMOND. KONTNGINNEFEESTEN. De Harddraverij. De derde en laatste dag der Koningrrme- feesten was speciaal bestemd voor de al om bekende harddraverij. Toen het wed strijdprogramma verscheen, bleek dat veertien paarden aan den wedstrijd zou den deelnemen, waaronder zeer bekende dravers. Voorafgegaan door de War mond - sche Fanfare begaven de deelnemers en be langstellende zich naar de wedstrijdbaan, waar spoedig een aanvang werd gemaakt met den wedstrijd. Zooals steeds viel er goede sport te ge nieten en om de prijzen werd zeer scherp gereden. Er bestond voor deze harddrave rij zeer veel belangstelling, niet het minst van buiten de gemeente. Toen circa zes uur de wedstrijden af geloopen waxen werden door den voor zitter van de Oranje-commissie, door ont stentenis van den burgemeester, de prij zen aan de resp. winnaars uitgereikt Al vorens de heer van Delft hiertoe overging bracht hij een woord van dank aan allen die aan het welslagen van deze harddra verij hadden medegewerkt. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan den heer Vaandrager, die zijn beproefde krachten weder in dienst der vereeniging had ge steld. Verder, aldus spreker, rest mij nog een woord van dank te brengen aan de Warmondsche Fanfare die zoo welwillend is geweest deze feesten met muziek op te luisteren, hetgeen er zeker toe heeft bij gedragen de feeststemming te verhoogen. Niet vergeten, aldus spreker, wil ik de Warmondsche en rijkspolitie die door hun tactvol optreden mede hebben gewerkt aan een zoo'n prettig verloop dezer feesten. Hierna ging spreker over tot het uitrei ken van de prijzen aan de volgende prijs winnaars: le prijs Johanna M. eigenares mevr. Kramer berijder J. van Leeuwen, 2e prijs Rolls Roys eigenaar Jac. Klarenbeek, berijder L. Ensing. 3e prijs Weidlooper, eigenaar R. F. Sormani, berijder J. de Vlieger. 4e prijs Trotteur, eigenaar Taams, berijder F. Broer. Nadat deze plechtig heid was afgeloopen begaf men zich in optocht weder naar het feestterrein, na eerst nog even met muziek een rondwan deling door het dorp gemaakt te hebben. Op de Baan werd de stoet ontboden en nu begon pas de werkelijke pret want alles liep vol en overal heerschte een prettige en opgewekte stemming. Warmond heeft feest gevierd 'op vroolijke doch waardige wijze en wij gijn de ceommissie dankbaar, dat zij ons deze dagen bereid heeft. Laten wij het volgende jaar daadwerkelijk onze dankbaarheid toonen door flink op de aan te bieden lijsten in te teekenen. Zij heeft het aan ons verdiend. RUNSBURG. Tuinbouw. Het verloop van den han del gaf sinds vorige week weinig verande ring. Voor aardappelen is maar matige vraag en kleieigenheimers brengen niet meer op dan 1.80 tot 2.20 per 100 K.G., drielingen van ƒ1.tot f 1.40. Beter gaat •het met het product bloemkool dat voor de tuinders nog wel eenige winst geeft. Het ós jammer, dat het maar heel weinigen zijn die van deze heel goede prijeen kunnen profiteeren. De 1ste kwaliteit bracht deze week van 9.90 .tot 14.60 op. Tweede soort ging voor 1.90 tot 5.40. Voor de zouterij kon ditmaal niet gekocht worden; geluk kig, want als de zouterij-koopers in actie komen is het misere voor de tuinders. Van andere producten blijft de aanvoer matig. Waschpeen wordt iets aangevoerd en brengt van 2.50 tot 3.10 per 100 K.G. op. Kro ten gingen voor 1.20 tot 1.70 per 100 KG. VALKENBURG. Paardenmarkt. Gisteren had hier de jaarlijksche paardenmarkt plaats. Er was, gezien de omstandigheid, dat de paarden oneer en meer ruim baan moeten maken voor de auto's, nog een redelijke aanvoer. De handel -was echter vrij mat.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6