RADIO-PROGRAMMA'S B DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN JONGETJE DOOR MOTORFIETS AANGEREDEN. Zwaar gewond opgenomen. Door onoplettendheid hij het oversteken van den druken Rijksweg Arnhem-Nifrie- ,gen, is Woensdagmiddag te Eist het zeven jarig knaapje L. A. door een motorfiets, welke 'bestuurd werd door den controleur bij de landbouw-orisisor.ganisaties C. W. K. uit Groesbeek, aangereden. Het knaapje werd over den weg geslin gerd en in ernstigen toestand, met bloe dende verwondingen en een zware hersen schudding, door een passeerenden auto naar 'huis vervoerd. K., wiens motorrijwiel danig gehavend was, bekwam bij den val eenige schaaf wonden. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Op den Rijksstraatweg te Haarlem, ko mende uit de richting Santpoort, reed met groote snelheid een auto, bestuurd door een fabrikant uit Delft. Ter hoogte van de Haas straat moest de autobestuurder remmen voor een motorbakfiets, die uit de Haas straat kwam, en voorrang had. De auto schoof geheel naar links over den weg en botste tegen een 15-jarige wielrijdster, mej. G. Duivendijk uit Santpoort, die geheel rechts fietste. Het meisje brak haar neus been en liep een hoofdwonde, verschillen de schaafwonden en een lichte hersen schudding op. Een toevallig passeerende dokter verleende eerste hulp en liet het slachtoffer per ziekenauto naar het Et. Eli- sabeths-gasthuis transporteeren. Het rij wiel was geheel vernield. Tegen den chauf feur is proces-verbaal opgemaakt. DE ELECTRISCHE STROOM. Dinsdagavond is de monteur Th. Waain- ders, verbonden aan het Gem. Electr. Be drijf van Haaksbergen, tijdens herstellings- •werkzaamheden aan het bevengrondsch net te buurtschap Buurse, in aanraking ge komen met den gevaarlijken stroom. W., die klimschoenen en een veiligheids gordel droeg, zat boven in een paal, en werd be wusteloos. Zijn mede-arbeider ten Berge had de tegenwoordigheid van geest en knipte ijlings den draad door, waarna hij het slachtoffer vastbond. Daardoor wist hij te voorkomen, dat de getroffene kwam te val len. In bewusteloozen toestand is W. naar het St. Anthonius-Gasthuis gebracht. Men heeft hoop, dat W. er het leven zal afbrengen. GROOTE TREINDIEFSTAL. Nederlandsche dame tusschen Bazel en Bern van kostbaarheden beroofd. Politie en justitie houden zich, naar de „Telegraaf" meldt, reeds eenige weken bezig met een belangrijken diefstal, die on langs in een trein tusschen Bazel en Bern ds gepleegd ten nadeele van een alleen naar Zwitserland reizende Nederlandsche dame. De diefstal beloopt ettelijke duizenden gul dens aan effecten en sieraden. De dames was op weg. naar Bern, waar schijnlijk met de bedoeling zich daar te vestigen. Zij had een groot deel van haar effectenbezit alsmede een collectie kost bare sieraden in 'n tasch bij zich. Tusschen Bazel en Bern viel zij even in slaap. Toen zij ontwaakte kwam zij tot de ontstellende ontdekking, dat haar tasch gestolen was. Zij deed van het gebeurde terstond aangif te bij de Zwitsersche politie, die de politie van verschillende landen van den diefstal in kennis stélde. Eenige weken na den diefstal zijn in ver schillende steden, o.a. bij een bank te Pa rijs, eenige der gestolen effecten ter ver zilvering aangeboden. De Parijsche politie ds hierop onmiddellijk op zoek gegaan naar den aanbieder. Deze is echter nog niet ge vonden. WEER TWEE GRANATEN TE WADDINXVEEN GEVONDEN. Niet afkomstig van schepen. Het zand, dat te Waddinxveen uit het Hollandsch Diep wordt aangevoerd voor den aanleg van 'het weggedeelte onder Wad dinxveen van den nieuwen Rijksweg Rot terdamDen HaagBodegravenUtrecht, blijkt vol gevaarlijke verrassingen te zit ten. Gisteren zijn opnieuw, en nu zeik twee gTanaten te voorschijn gekomen, die den vorm hadden van vijf-litenkruiken ongeveer. 40 c.M. lang en eenige tientallen kilo's zwaar waren. Ook ditmaal trof de burgemeester, de heer P. A. Troost, de noodige voorzorgs maatregelen, welke zich ben de Maandag gevonden granaten o.a. uitstrekten tot het bewaken dag en nacht ter voorkoming van onheilen. Gistermiddag is te Waddinxveen een des kundige van de artillerie-inrichting aan de Hem'brug aangekomen om de granaat wel ke Maandag gevonden werd, op te ruimen, zoodat hij nu en passant ook de twee nieuwe gevonden projectielen onschadelijk kon maken. De deskundige heeft dit gedaan door de granaten tot ontploffing te bren gen. Daartoe werden de projectielen 70 c.M. in den grond pnder het zand begraven en door middel yan een lont stuk voor stuk tot explosie gebracht, nadat de militair zich vooraf uit de voeten 'had gemaakt. Met een 'hevigen knal ontploften de pro jectielen, waarbij zij groote gaten in den grond sloegen. De scherven vlogen dertig tot veertig meter de lucht in en de explosie trok begrijpelijkerwijs groote belangstel ling. Dat de projectielen inderdaad gevaarlijk waren, 'bleek uit de nadere bijzonderheden welke bij het onderzoek van den militairen deskundige van de Hembrug aan het licht gekomen zijn. Men bleek hier namelijk te doen te hebben met een granaatkartets, ge vuld met kogels en twee buskruitgranaten, alle drie 40 c.M. lang en wegende 34 K.G., 'behoorende tot het zwaarste gevechtsge- schut. Indien de projectielen niet zoo rus tig waren blijven liggen en ontijdig ont ploft waren, zouden zij ernstig onheil heb ben kunnen uitrichten. Het is tevens gebleken, dat de veronder stelling, dat de granaten in de mobilisatie jaren van een schip met munitie gevallen zijn en in het Hollandsch Diep, waaruit het zand dat te Waddinxveen verwerkt wordt, zijn terecht gekomen, niet juist is. De deskundige heeft vastgesteld, dat de granaten gebruikt zijn bij oefeningen en wel afgeschoten doch niet ontploft zijn. Er zal onderzocht worden welke oefening dit geweest kan zijn. De plaats waar zij gevonden zijn is ge legen op 3 K.M. ten Oosten van de brug over den Moerdijk, daar waar de Amer in het Hollandsch Diep vloeit. Daar wordt het zand gebaggerd en per schip naar Wad dinxveen vervoerd. Nadat de granaten tot ontploffing waren gebracht zijn de scherven verzameld om als herinnering in het raadhuis te Waddinx veen bewaard te blijven. »Tel." VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Het programma voor a.s. Zondag. De wedstrijd Het NoordenL. F. C., wel ke voor Zondag as. was vastgesteld, is door den K. N. V. B. uitgesteld. Nederlaagwedstrijden C. G. W. Gisteren had in Nathaniel de uitreiking plaats der prijzen. Alvorens hiertoe over te gaan dankte voorz. v. d. Velden alle mede werkers en voor den secretaris van C. G. W., den heer J. Crama, voor het zware en correcte werk, hieraan verbonden. Afd. I: le prijs Beker M. D. S.; 2e prijs S. C. O. I lauwertak; 3e prijs P. C. en L. kunstvoor werp. Afd. II: le prijs Ons Clubje II Beker, 2e prijs De Kroon, lauwerkrans, 3e prijs R. B. F. lauwertak. VOETBALVARIA. Een nieuw boekje van Louis Dobbelmann. Het enthousiasme waarmede het boekje van de N.V. Louis Dobbelmann „Voetbal- Varia" het vorig jaar is ontvangen, heeft haar doen besluiten, ook dit jaar weer een dergelijk boekje gratis ter beschikking te stellen van allen, die hierin belang stellen. Louis Dobbelmann geeft dit jaar echter twee boekjes uit, één met de competitie- schema's Van den K. N. V. B. en één met die van den Interdiocesanen Voetbal-com petitie Bond. Behalve de competitie-schema's bevat ten de boekjes twee artikelen van de hand van den heer A. Cocheret, den bekenden schetsboek-schrijver van de Nieuwe Rot- terdamsche Courant. Op de hem eigene, vlotte manier geeft hij in één dezer artikelen een interessant in terview met Karei Lotsy. Lezen wij, wat de Sportredacteur van de „N. Rott. Crt." over „Voetbal-Varia" schrijft dan gelooven wij, dat dit boekje - ook dit jaar voor menigen voetballiefhebber een begeerd bezit zal zijn. Wij juichen het in de N.V. Dobbelmann toe, dat zij dit jaar ook aandacht heeft be steed aan de Katholieke Sport. Tienduizen den heeft zij daarmede een genoegen ge daan. Op aanvraag bij Dobbelmann wordt Voetbal-Varia K. N. V. B. of R. K. Voetbal bond, gratis en franco toegezonden. MOTORSPORT DE INTERN. ZESDAAGSCHE. Door het zware parcours zijn ook De Ridder en Zuur uitgevallen. Ook de derde dag van de internationale zesdaagsche motorwedstrijden, waarop een afstand van 480 km. van Oberstdorf naar Titisee moest worden afgelegd, is buitenge woon zwaar geweest. De wegen op dit tra ject zijn slecht, vele steile hellingen moesten worden genomen en er waren weer snel heidsproeven ingelascht. De Nederlandsche rijder de Ridder, die Dinsdag zijn voet verstuikt' had, is giste ren op medisch advies niet gestart. Men had gisterenmorgen nog een onderzoek naar de verstuiking ingesteld, doch de K. N. M. V.-leiding achtte het niet verant woord, De Ridder te laten vertrekken. Waar een team 100 straf punten per dag krijgt voor een deelnemer, die is uitgevallen, zijn de kansen van het Nederlandsche A-team op den Zilveren Vaas door het uitvallen van De Ridder verkeken. Verder is Zuur uitgevallen door een ge broken frame. De oorzaak van dit ongeval is het lostrillen van een moer der zijspan- verbinding. Roëll liep vier strafpunten op door pech, van Dinter een door bandenpech terwijl jhr. de Beaufort een goede pres tatie leverde, door slechts 22 strafpunten te krijgen, hoewel hij tweemaal achter elkaar een lekken band kreeg. Hij heeft thans in totaal 26 strafpunten. Fijma zag" zijn strafpunten-totaal opge- loopen tot drie. De Nederlandei's Hoogeveen, Timmer, Teeken, van der Voort en Vermaak zijn nog strafpuntvrij. Daar de eerste drie het Ne derlandsche B-team vormen, is dit team in den strijd om de Zilveren Vaas thans zeer goed geplaatst. Van de zestien teams, die in dezen strijd gestart zijn, zijn er nl. nog slechts twee érij van strafpunten, nl. het Duitsche A-team en het Nederlandsche B- team. Men heeft zich een oogenblik wat ongerust gemaakt over Timmer, die binnen kwam met een defecte aohterrem en zeer vermoeid was. Door onmiddellijk te gaan rusten, is hij thans echter weer geheel fit. Gisteren zijn in totaal niet minder dan 22 lijders uitgevallen. In totaal zijn thans 81 deelnemers uitgevallen, 92 hebben reeds Strafpunten, zoodat nog slechts 75 rijders een olanco-strafpuntenregister hebben. Het is niet onwaarschijnlijk, dat in den strijd om de Internationaal Trophy de be slissing gisteren reeds is gevallen, doordat het Tsjechische team drie strafpunten op liep door bandenpech. Het EngeLsche zij span Bradley viel uit wegens motordefect, terwijl het Italiaansche zijspan Gilera even eens uitviel. Alleen het Duitsche team heeft thans nog 0 strafpunten, doch een Duitsche overwinning is nog niet zeker, daar de zij- spanrijder Kraus, niet ver van Titisee met zijn machine over den kop is geslagen, waarbij zijn passagier Müller vrij ernstig weid gewond. Hij reed het traject, bewus teloos iii den zijspan liggend uit. Waarschijnlijk zal de internationale jury geen bezwaar hebben tegen het vervangen van Müller door een anderen passagier. Van de 36 merkenteams, die gestart zijn, zijn nog slechts vier vrij van strafpunten, nl. de teams van B. M. W., D. K. W., Puch en Ruyal Enfield. In dit laatste team rijdt de Nederlander Vermaak mee. WIELRENNEN „NIEUW-SWIFT." A.s. Zondag zal door genoemde vereeni- ging de eerste rit van het clubkampioen- schap sprint op den weg worden verreden over den afstand van 700 meter. Het is ten strengste verboden op baanmateriaal te starten. De renners, die deelnemen aan het sprintkampioenschap zijn verplicht ook aan den langen afstand deel te nemen. Bij eenkomst aan het clublokaal om half negen, terwijl de start om negen uur plaats vindt. Naar wij vernemen worden met ver schillende renners wederom onderhande lingen gevoerd tot het houden van een grasbaan wedstrijd tot sluiting van het sei zoen op Zondag 22 Sept. a.s. Buiten de renners Hiddes, v. d. Poll, Fruitema, Ramp, den Hollander e. a. zul len dan nog deelnemen: H. J. Dieterman, Zaandam, de Ron, Den Haag, en de be kende Amsterdamsche renners J. O verdijk en C. Kramer. PAARDENSPORT BAHRAM WINT OOK DE ST. LEGER. Het bekende renpaard Bahram, die fa voriet was heeft na de 2000 guinjes en den Derbv ook de St. Leger voor den Aga Khan gewonnen. Sinds 1809 toen de 2000 voor het eerst geloopen werd, is het aan slechts 10 paarden in 127 jaar gelukt de „triple crown" te veroveren, maar Bahram deelt met Ormonde bovendien nog het record van als twee- en driejarige ongeslagen te zijn gebleven. Rock Sand was in 1703 het laatste paard, dat alle 3 rennen gewonnen had, maar het jaar daarvoor had Sceptu 4.van de 5 klas sieke rennen gewonnen, om echter in den voorn aamsten, den Derby, door Aird Patrik te worden geslagen. Bahram heeft officieel gewonnen met 5 lengten en hij is met 3 min. 1.8 1/5 sec. on der het record van Windsor Lad en Coto- noch gebleven, maar dat kwam omdat hij in de laatste 200 m. geen tegenstanders meer had en in een „canter" kon winnen. Jockey Smirkë, die den, den vorigen dag gewonden Fred Fox verving, reed daar zijn tweeden St. Leger in successie, maar de Aga Khan had reeds in 1924 met Salmon Trout en voor 3 jaar met Firdaussi ge wonnen. De 8 paarden, het kleinste aantal sinds 1919, gingen precies op tijd af en Flash-By nam direct zijn plaats als gangmaker in en veroverde een voorsprong van 3 lengten. Na de mijl kwam Field Tria'l de eenige concurrent van Bahram naar vo ren en bij het ingaan van het laat ste eind nam hij de leiding van Flash- By over, terwijl Bahram nog rustig op de derde plaats bleef. Op 400 meter voor het eindpunt begon Smirke zijn spurt, maar toen scheen Bahram ook te vliegen en bin nen 100 m. was Field Trial gepasseerd, die meteen opgaf. Aan den buitenkant kwam toen Solar Ray, prachtig door Sirrett ge reden opzetten en hij hield Bahram enkele 10-tallen meter op denzelfden afstand, n-.aar toen was ook het paard van mr. Mc Alpine geslagen en Bahram won zooals hij wilde. Buckleigh, die tot 2500 m. op de laatste plaats gelegen had kwam eveneens in een felle eindspurt met Solar Ray naar voren en sloeg zoowel Fairbairn als Field nog voor de derde plaats. POSTDUIVEN „De Snelvlucht" (Bodegraven). Uitslagg Vilvoorden 128 km. Gelost om 8 uur. Aankomst eerste duif 10—447, laatst geconstateerde duif 10—35—43. Uit slag was als volgt: 1, 11 en 12 T. Sterk; 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 13, 14 en 15 L. Wolswijk; 5, 18 en 22 A. Veelenturf; 7, 17 en 19 A. Ver- meij; 16 en 23 P. Zeilstra; 20 J. Walraven; 21 T. Vonk, en 24 R. v. d. Star. LUCHTVAART VLIEGTUIG NEERGESTORT. De vlucht BoekarestTokio mislukt. Een vliegtuig, dat bestuurd werd door kapitein Popisteance en luitenant Papana •en dat gisternacht te Boekarest was opge stegen, om een vlucht te maken naar Tokio via Siberië, is op drie K.M. afstand van Boekarest neergestort. De motor ontplofte en het toestel vatte vlam. De beide inzittenden wisten zich met hun valscherm het leven te redden. VRIJDAG 13 SEPTEMBER. Hilversum, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.pl. 11.30 Chr. Kinderkoor „De kleine Lof- stem". 12.45 Gram.pl. I.15 Ensemble van der Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Vervolg concert. 4.00 Orgelspel. 5.00 Declamatie. 5.45 Viool-recital. 6.30 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau, waarna N. C. R.V.-orkest. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. (Om 10.000 Berich ten). 10.30—11.30 Gram.pl. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, en AVRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.15 Modepraatje en gram.pl. Pl.m. 3.10 De AVRO-Decibels. 4.00 Orvitropia. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 De Zonnekloppers. 6.00 Causerie. 7.20 Orgelspel. 7.50 Nieuwsber., herh. S.O.S.-ber. en luserie. 8.30 U. h. Kurhaus, Scheveningen: Resi dentie-orkest o.l.v. C. Schuricht. 10.00 Lezingen. 10.45 Nieuwsber., Vrijz. Gods. Persbu reau. II.00 Jazzprogramma (gr.pl.). 11.3012.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 11.50 Trocadero Cinema Orkest. 12.50 BBC-Dansorkest. 6.50 BBC-Militair orkest. 7.20 BBC-Theaterorkest. 8.20 BBC-Symphonie-orkest. 10.20 Het Parkington Kwintet. 11.3512.20 Harry Roy en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.50 Concert uit Vichy. 1020 Radiotooneel. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Ritz". 3.505.50 M. Hansen's orkest. 8.30 Omroeporkest. 9.40 Kamermuziek. 10.35 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Uit Frankfort: Orkestconcert. 4.20 Keulsch 'Symphonie-orkest. 7.20 Dansmuziek. 11.2012.20 Omroeporkest. Rome, 421 M. 9.00 Concert m.m.v. orkest. 10.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Kamemuziek. 7.05 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Piano, viool en cello. 8.50 Radiotooneel. 10.05 Vervolg van 8.20. 10.3011.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.40 Zang. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 5.50 Accordeonmuziek. 6.20 en 7.10 Gram.pl. 7.35 Zang. 8.20 Voor oudstrijders. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20 Uit Nurnberg: Vrouwencongres in de Festhall. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. II.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Orkest. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.40 Deutschlandsender. 11.20 London Reg. 13.20 Brussel (VI.). 14.20 Deutschl.s. 15.20 Radio-Paris. Pl.m. 16.20 Keulen. 17.15 London Reg. 17.35 Brussel (Fr.). 18.35 Brussel (VI). 19.20 Keulen. 20.05 Gram. GH.D. 20.50 Radio Paris. 22.20 Paris Poste Parisien. 22.50 Leipzig. 4e Programma. 8.05 Radio Paris. 10.35 London Regional. 12.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 19.05 Droitwich. 22.00 Londen Regional. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). VERSTERKTE ZENDER TE HILVERSUM. Zondag a~s. in dienst. In aansluiting op ons bericht over de a.s. ingebruikneming van den versterkten NB.F .-zender te Hilversum (golflengte 301.5 m.) vernemen wij thans, dat Zondag 15 September a.s. te zes uur nm. (Amst. zomertijd) de nieuwe zender in dienst zal worden gesteld. De omroep, die gebruik maakt van de korte golf, zal van dien da tum af in de urén na zonsondergang van den versterkten zender gebruik maken, de desbetreffende overeenkomst is thans de- fintief tot stand gekomen. De energie zal ten minste 60 kw. bedra gen; overdag blijft de energie 15 kw. De tijdstippen van aanvang der uitzen dingen via den sterken zender zijn in Amst. wintertijd als volgt vastgesteld: Januari te 15 u., Febr. te 16 u., Maart te 17 uè, April te 18 u., Mei te 19 u., Juni en Juli te 20 u., Augustus te 19 u„ Sept. te 17 u., October te 16 u., Nov. en Dec. te 15 uur. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. „Hanze". In Hotel Oudejans kwam de R. K. Middenstandsvereenoging in verga dering bijeen. Wegens ziekte van den voor zitter, den heer A. v. d. Heijden, presideer de de heer Bahlmann. Na de korte inleiding van den voorzitter herdacht in een korte toespraak de Geeste lijk Adviseur 'het zoo plotseling overlijden van onze bemanden Bisschop. Voor het Congres te Rotterdam gaven zich verschillende personen op, zoodat Bo degraven er goed vertegenwoordigd was. Hierna verkreeg de weleerw. heer kape laan van Teijlingen het woord voor de be spreking van Kernvorming bij onze leden. In duidelijke, klare taal stelde de spr. het groote belang zijn hoofders voor oogen, tevens en vooral er op wijzende, dat hier door in practijk gebracht worden de ideëen der Encycliek Q. A. Vele leden gaven zich op aLs a.s, deel nemer aan de Nat. Winkelweek van 14 tot 26 October. Het pro en contra over ons Parochieblad had de belangstelling der aanwezigen in hooge mate. Het bestuur zal met voorstel len ter bevoegder plaatse komen, om ver betering in dezen te verkrijgen. Op de ge wone wijze volgde sluiting. NIEUWKOOP. Aanbesteding Burgemeesterswoning. Heden werd onder de aannemers in deze gemeente bij inschrijving' aanbesteed het bouwen van een landhuis met bijkomende werken, voorzoover betreft timmer- en met selwerk voor den Burgemeester, den heer P. M. M. van der Weijden. Ingeschreven werd als volgt: K. C. de Pater 9350; C. van der Helm 9340; P. Bodegraven 9249; J. Woeaxïe 8690; C. Veenman uit Noorden 8416; P. Stam 8197.50. De gunning is nog aangehouden. KOUDEKERK. Gemeentebestuur. In de laatst gehou den vergadering van B. en W. is de wet houder N. P. Slegtenhorst wederom aan gewezen den Burgemeester bij eventueele afwezigheid te vervangen. Aanrijding. Gistermorgen werd bij de steenfabriek van de N.V. v/h J. E. M. v. Beers, door een vrachtauto de driewieler bakfiets aangereden van den groenten koopman H. L. wonende in de Hoogewaard alhier, waardoor deze belangrijk werd bè- Van een en ander werd aangifte bij de politie gedaan diie het geval wel zal onder zoeken. NOORDEN. Geslaagd. Mej. C. Baas alhier behaalde in Rotterdam het diploma van baker, uit gaande van de R. K. VereenLging voor Kraamverpleging. Onersteuning. De Christelijke en R. K. Tuindei-sorganisatie besloten te adressee- ren bij het gemeentebestuur voor het toe kennen van een wekelijksche steunuitkee- ring voor haar behoeftige leden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9