UIT DE OMGEVING DUNUbKDAU 12 SEE1LC.TiJtK 1935 Ut LEIDSCHE COURANT DEKUE BLAD - PAG. 10 H OOGMADE. De Harmonie. Gisteravond hield de R.K. Muziekvereeniging „Heerlijkheid Hoogmade" een ledenvergadering in de zaal van het Café Witteman. Na opening worden de notulen goedgekeurd. De pen ningmeester bracht verslag uit van de fi nanciën: in kas 1 Januari 1935 81.98. ont vangsten 195.50 y., uitgaven ƒ239.54, op heden in kas 37.93 waarvan nog enkele rekeningen betaald moeten worden, zoo dat er een tekort is en wij door den bodem heen zijn. De voorzitter zegde den penning meester dank voor zijn accuraat beheer. Daarna werd door het bestuur gevraagd: wat zullen wij met onze vereeniging doen? Zullen wij hem nog in het leven kunnen houden, of moeten wij hem maar laten rusten? Besloten werd om onze Harmonie- vereeniging die nu reeds 25 jaar bestaat en in dezen naren crisistijd de mensehen nog eens wat- opvroolijkt te laten be staan. Daar de vereeniging op het oogen- fclik maar 13 werkende leden telt, zal er propaganda gevoerd worden om nog eeni ge leden aan te werven, wat waarschijnlijk wel gelukken zal, daar de contributie vast gesteld is op 20 cent per lid. Ook zal pro- paagnda gemaakt worden om nog meer dere donateurs aan te werven om zoodoen de onze vereeniging staande te houden. Het bestuur spoort de leden sterk aan, om de samenwerking in onze vereeniging zoo goed mogelijk te bevorderen, dat allen op tijd aanwezig zijn op de repetities en ver gaderingen. Spr. vertrouwt, dat de leden zelf ook hun best zullen doen voor het aan werven van leden. Ook vertrouwt het be stuur, dat de parochianen zich willen opge ven als donateur. Als allen iets doen, dan kan en zal zeker onze vereeniging het hoofd boven water houden en blijven be staan. KATWIJK. Personalia. De politieagenten D. van Duij venbode en P. v. Duijn, benevens de heer N. P. van Dijk zijn te Amsterdam ge slaagd voor het politiediploma van den Alg. Ned. Politiebond. SASSENHEIM. ..Arbeidsbeurs. Bij den correspondent van de arbeidsbemiddeling staan heden in geschreven 137 werkloozen, tegen 116 voor een week, en 113 op hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Hiervan zijn 104 gehuwd en 33 on gehuwd. Geboren: Wilhelmus Bartholomeus, z. van B. van den Lans en M. Hoogkamer Arnoldus Simon, z. van P. Th. Zwetsloot en J. M. Verkleij Grietje, d. van C. Bloe- mendaal en H. Blijleven Maria, d. van A. Tukker en M. Vis Margaretha Johan na Cornelia, d. van C. Staring en A. Ver- bree Johanna Allegonda Maria, d. van G. J. Huijts en C. van der Plas. Ondertrouwd: J. J. Koomen 30 j. en M. P. Onderwater 29 j. Gevestigd: Th. P. van Diemen van Zoeterwoude A. A. Bliek en gezin van Lisse J. M. Keijzer van Texel (Den Burg) A. M. Kapiteijn en gezin van Lisse G. Wijntjes van Loppersum. Vertrokken: N. G. S. Schreuder en gezin naar Haarlem J. Verburg naar Beesd G. H. M. Kort naar Leiden. STOMP WIJK. Hij krijgt 't weerJa, hij krijgt 't weer, dat schietgevoel, waarnaar hij heel den zomer gehunkerd heeft. Hij krijgt 't weer, dat reikhalzend uitzien naar de vol gende schietoefening. En onder die „Hij" is begrepen iedere Stomp wij ksche B.V. L.-er, hij zij Landstormer of Motordienster. Hij krijgt 't weer! En als-t-ie 't weer krijgt, pakt hij de fiets of de beenenwagen alias lijn twee en rijdt even naar de Bles. Daar krijgt hij 't weer op z'n «heupen en 't moe ten er minstens 48 of 50 zijn. Na zoo'n zo- mervacantie valt dat aantal niet mee, maar „als-t-ie 't weer krijgt", lukt 't zeker. In elk geval 'n reden temeer, om niet thuis te blijven, maar te komen oefenen. Alle B.V. L.-ers worden bij deze uitgenoodigd voor onzen eersten oefen-avond op Vrijdag 13 Sept. a.s. om 8 uur. Behoudens onvoorziene omstandigheden wordt er dan geoefend iederen 2en en 4en Vrijdag van de maand. Zaterdagmiddag 14 Sept. wordt de Wis selbekerwedstrijd gehouden voor 't Land stormkorps „Zuid-Holland-West". Onze af- deeling schiet daarin natuurlijk ook mee en wel op de baan te Voorburg. Vrijdagavond wordt nader afgesproken. Tevens wordt dan een keuze gedaan uit de schutters, wie onze afdeeling zal vertegenwoordigen. Ge let zal worden op de resultaten der schiet oefeningen van dat voorjaar. Bij gelijke kansen besliist te hoogst aantal punten van Vrijdagavond. B.VX.-ers van Stompwijk! Krijgt weer dat schietgevoel en komt allen. Krijgt ook weer dat saamhoorigheidsgevoel, opdat on ze schietoefeningen vlot verloopen en er weer die gezellige geest moge heerschen als altijd. Tot morgenavond! WASSENAAR. ,.Het Gastmaal der Kinderen". Onder persoonlijke regie van den heer Anton Sweers, vindt as. Zondagavond in het R.K. Vereenigingsgebou-w een uitvoering plaats van het bekende mysterie-spel „Het Gast maal der Kinderen". Er blijkt voor die uit voering zeer veel belangstelling te zijn, ook uat omliggende plaatse» Belangstellenden buiten Wassenaar, kun nen a 75 cent een toegangsbewijs verkrij gen bij Boekhandel Hoogeveen te Wasse naar, telef. 716706. Voor omliggende ge meenten zijn slechts enkele kaarten ver krijgbaar gesteld. De uitvoering is gearrangeerd door het Weekblad „Roomsch Wassenaar". Aanrijding. Op de v. Zuijlen v. Nije- veltstraat, nabij halte den Deijl, had een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuur door den heer v. L. S. uit Noord- wijk en den wielrijder v. d. H. alhier. Laatstgenoemde die even tevoren geverba liseerd was wegens het ontbreken van een reflector achter op zijn fiets, kwam te val len en werd aan hoofd, hals en knie ge wond. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp. De fiets werd ernstig beschadigd. De autobestuurder stelde onzen plaatsgenoot schadeloos. Au|to verbrand. Op den Rijksstraatweg nabij Maaldrift, geraakte de auto van een Haagsche Garage in brand. De resten van de geheel uitgebrande auto zijn door de brandweer met een straal op de waterlei ding gebluscht. Geboren: Johanna Margaretha, d. van A. M. Beyersbergen en E. W. v. d. Krogt Petronella Maria Gerada, d. van W. J. T. van Niekerk en G. M. E. Hartveld. Ondertrouwd: R. C. Teemstra en W. J. Raaphorst. Gehuwd: C. J. A. Smoor en C. K. Pelka J. Terpstra en G. Ellens M. Lens en E. Mathol C. Visser en A. van Hoven. Gevestigd: Chr. H. G. Arens van Wehl G. Boer van Midwolda J. N. Broese van 's-Gravenhage L. C. A. Graafland geb. Calot van 's-Gravenhage M. J. Charmant van Waalre A. P. Krul geb. van Dongen van 's-Gravenhage M. W. Gerritsen van Renkum U. Grüneberg van 's-Gravenhage G. E. Hünike van Duitschland W. A. de Jong en vrouw van Voorburg M. Kleffmann van 's-Gra venhage J. J. A. de Koning van 's-Gra venhage S. J. Helmich geb. de Lee van Amsterdam A. van Lith van Wade- noijen S. L. Louwes en gezin van Zwolle G. van Maanen van Naaldwijk P. C. van den Bogaert geb. Mos en dochter van 's-Gravenhage A. J. J. Naber en gezin van Leiden C. A. Noordermeer van N oord wij kerhiut J. Oskam van 's-Gra venhage G. Polderdijk van Driebergen- Rijsenburg P. A. M. Siebers en gezin van Rotterdam M. Sieburgh van Ber gen op Zoom A. J. van Eed en geb. Streng van Nieuwer-Amstel M. M. B. de Voogt van Nijmegen W. de Vries van Doniawerstal N. Zweedijk van Zwolle Chr. van Wijk van Haarlemmer meer C. S. van Beusekom van Laren N.-H. L. Blase van 's-Gravenhage K. Gasperïn van 's-Gravenhage M. H. Drevers van 's-Gravenhage L. I. Du- bourcq van Laren N.-H. M. C. Vliegent- hart geb. van Gink van Amsterdam H. A. Holtus van Voorburg L. Les en vrouw van Rotterdam M. Lorenz van Parijs A. E. J. Möller van Noordwijk J. Post van Heerenveen D. W. van der Rest en vrouw van Amsterdam E. Schrader van 's-Gravenhage J. Wapper van 's-Graven hage H. Zuiddam van Schoonhoven F. J. Th. M. Hendriks van Ubbergen J. M. A. van der Zon, Wassenaarscheslag 9 L. N. Arkesteijn van Schipluiden M. Kleffmann van Duitschland. Vertrokken: E. M. W. C. von Pohl- reich, naar Den Helder Joh. A. Hoornik geb. Spruit, naar den Haar M. E. Neu- berger naar Rotterdam L. Flender naar Den Haag B. Wehrle naar Haarlem G. J. Boelen naar den Haag K. Wedam naar het buitenland M. Neff naar den Haag P. l'Istelle geb. Geervliet naar den Haag A. Dettmar naar Leiden P. M. Knol naar Schiebroek M. Hodgkinson geb. Readings naar Engeland M. C. de Fouw naar Zwijndrecht L. A. van der Veer naar de Bilt A. P. Kaagman naar Leiderdorp Jè Nagtegaal naar Katwijk M. Krasse naar Duitschland L. van den Ende naar Driebergen-Rijssenburg A. J. A. Materman naar Oegstgeest C. M. P. L. Arts naar Venray P. J. A. van der Herp naar 's-Gravenhage E. Lens geb. Mathol naar Haarlem Snijder van Wissenkerke geb. Molhuysen naar den Haag B. Berroth naar den Haag C. M. Mijer naar Zoeterwoude J. Bolt naar den Haag (Schev.) P. E. Langeveld naar den Haag. WARMOND. De tweede dag der Koninginnefeesten. Onder een stralend zonnetje kon de twee de feestdag van de Koninginnefeesten een aanvang nemen. Te circa negen uur bewo gen zich reeds honderden in de Dorps straat om deel te nemen aan de volksspe len. In den voormiddag werd overgegaan tot stoeltje wisselen, een spel dat tot de meest grappige momenten leidt, „naar de slaapkamer", iets nieuws doch zeer amusant enz. Als van ouds prijkte ook weer op het programma „Tobbetje steken" waarvoor ook dit jaar, evenals vorige maal groote belangstelling bestond. Nu het is inderdaad een waterfestijn geworden van je welste en de lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht. Men kon hier terecht zien dat men in het waterland was en in het veen kijkt imen niet Oip een turfje, zal wel de ver moedelijke redeneering zijn geweest. Ook voor het ringrijden met rijwielen bestond: zeer groote belangstelling. Daar dit onder deel der feesten gewoonlijk geruimen tijd in 'beslag neemt, was voor een prettig stuk je muziek gezorgd, hetgeen de stemming zeer ten goede kwam. Toen alle spelen ten einde waren trok men in optocht met de muziek naar het oude Raadhuis waar de prijzen door den eere-voorzit ter, den heer Burgemeester, werden uitgereikt. Deze complimenteerde de winnaars met het 'behaalde succes en bracht een woord van lof aan de Commis sie voor de wijze, waarop zij dit feest heeft georganiseerd en aan de beide muziekkorp sen voor hunne medewerking. Hierna nam de heer van Delft, voorzit ter der Oranje-Commissie, het woord om in de eerste plaats allen dank te brengen voor hunne bijdragen, waardoor dit feest weder om doorgang heeft kunnen vinden. Daarna bracht hij dank aan den eere-voorzitter voor zijn bereidwilligheid, om persoonlijk de prijzen te willen uitreiken en eveneens aan de beide muziekkorpsen voor hunine medewerking, die 'bij zulke gelegenheden onontbeerlijk is. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. Naar de slaapkamer: 1. J. Tyssen; 2. A. Keyzer; 3. D. Hartveld; 4. S. Landman. Stoeltje wisselen: 1. A. van Staveren; 2. Greta Haverkort; 3. Jo Kortekaas; 4. Truus Weyers. Naar den trein: 1. Kees van Leeuiwen; 2. G. Vosser; 3. P. van Schie; 4. A. v. d. Geest. Tobbetje steken: 1. G. Versluys; 2. Kees Kortekaas; 3. A. van Kruyssen; 4. H. Schel- tens. Ringsteken: 1. J. van Schie; 2. J. Brede- rode; 3. J. Roest. Rinigsteken mooiste versiering: 1. C. Schakenbosch en G. van Seggelen; 2. -E. Leenen en J. Leen en; 3. M. Juffermans en P. de Haas; 4. N. van Leeuwen en R. van Dam. Ringsteken geestige costuums: 1. J. Tys sen en D. Tyssen. Rinigsteken mooiste costtium: 1. Neeltje en Nelly Zwetsloot. Na afloop ginig men met muziek voor op het dorp door en verspreidde het pu bliek zioh over het feestterrein. Nog zeer lang bleef men gezellig bijeen en allen wa ren vol lof over de wijze waarop de Oranje Commissie ook dezen dag weder tot een ware feestdag had weten te maken. Rest thans nog de laatste en derde dag, die spe ciaal gewijd is aan de Harddraverij en waarop wij morgen nader terugkomen. ZOETERMEER. Bloemententoonstelling. Op 18, 19 en 20 September organiseert de vereeniging „Floralia" alhier in het Spaarbankgebouw een bloemententoonstelling. Zwemwedstrijden. De jaarlijksche zwemwedstrijden in de badinrichting al hier die op Zaterdag 7 September 1935 wa ren vastgesteld, zijn niet doorgegaan. Bij gunstig weder zullen de wedstrijden ge houden worden op Zaterdag 14 September as. Tevens is er dan gelegenheid om het zwemdiploma van de N.R.B. te behalen. Een mooie wandeling. Als men des Zondagsmiddags den Bleiswijkscheweg op wandelt, valt het op, dat zoo velen geme ten van de zoo bij uitstek gezonde wandel sport. Waarom den Bleiswijkscheweg, zoo vraagt men zich af? Op de eerste plaats is men benieuwd naar de vorderingen van het werk en in de tweede plaats is een wandeling rondom den vijver die ten volle waard. Wat men te zien krijgt als men zich de moeite getroost om een half uurtje al daar rustig te verblijven is voor liefheb bers van de fauna een lust. Men kan dan verschillende vogelsoorten bewonderen, die in normale gevallen bijna hier niet gezien worden. Wat zal er na verloop van tijd met den vijver gebeuren? Zal het zoo gaan als 't Huis te Palensteyn met de mooie bosschen en vijver? Alleen een gevelsteen duidt nog de plaats aan waar weleer natuurschoon het oog streelde. De vroede vaderen van vroeger hebben weinig opgehad met na tuurschoon. Is er nu geen taak voor de h edend aagsche vroede vaderen om te voor komen, dat de gemeente wederom iets ont glipt? Wat een prachtig wandelpark zou men aldaar niet kunnen aanleggen, waar klein en groot, jong en oud naar hartelust zich zouden kunnen vermaken, terwijl ge legenheid te over is om op het meer te zei len en te roeien. Wordt er niet tijdig door de gemeentelijke autoriteiten ingegrepen, dan duurt het niet lang of van de wande ling is het mooie af, door de bordjes „Ver boden toegang" c.q. Toegang tegen beta ling. Geboren: Dorothea Catharina Petro nella, d. van M. A. van der Kraan en P. J. Erdtman. Gehuwd: Chr. J. de Jong 30 j. en J. E. Friggen 32 j., beiden wonende te Zoeter- meer A. Zielman 23 j., wonende te den Haag en N. van Mullem 20 j., wonende te Zoetermeer. Overleden: M. Bos 71 j., weduwe van Jac. Kalisvaart, wonende te Zoetermeer. Johannes Pieter van der Eist, z. van A. van der Eist en J. J. de BiL GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Punt 1 is mededeeling van ingekomen stukken, voornamelijk missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van geno men raadsbesluiten. B. en W. bieden den raad de gemeenterekendng aan over 1934. De gewone dienst sluit met een batig slot van 47.109.38. De kapitaaldienst met een nadeelig slot van 78.448.26. Punt 2 is voorstel van B. en W. tot ver huring van de woning Duinstraat no. 26 aan D. Schaap die woonachtig is in een onlangs door de gemeente aangekocht huis en die thans den raad verzoekt het huis te mogen blijven bewonen tegen een huurprijs van f 1.75 per per week. Daar het pand voor het bij den aankoop bestemde doel voorloopig nog niet noodig is, stellen B. en W. voor de genoemde woning met in gang van 14 Juli 1935 tot wederopzegging aan D. Schaap te verhuren. De raad kan zich met dit voorstel vereenigen en con form het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Tot bestuursleden der Katwijksche Bouwvereeniging worden benoemd de hee- ren J. v. d. Perk (aftr.) en W. Ku'lk. Punt 3 is voorstel tot verkoop van grond aan Gebr. Jac. en P. van Duyn, gelegen aan de Baron Sweerts de Landas Wyborch- straat, ter grootte van pl.m. 427 M2. a f 4.50 per M2. Ook hiertegen geen bezwaar en aldus wordt besloten. Punt 4, het voorstel tot wijziging der verordening op de invoerdering van ha vengeld is op de agenda geplaats omreden Ged. Staten het wenschelijk achten dat achter de woorden „Prins Hendrikkanaal met haven" vermeld in art. 1 van genoem de verordening, zal worden ingelascht het woord „Zanderijvaart". Dit om moei lijkheden te voorkomen, wanneer ligplaats wordt genomen in deze vaart. Goedgekeurd. Punt 5. Voorstel inzake ruiling, aankoop en verkoop van grond in „de Koestal". In 1914 is door de gemeente met Baron v. Was senaar een ruiling van grond tot stand ge komen in dezen zin, dat de gemeente den eigendom verwierf van eenige strooken grond, bestemd voor de verbreeding van den Commandeurslaan te Katwijk aan den Rijn, onder bepaling, dat door den ver- kooper een weg door „de Koestal" wordt aangelegd ter vervanging van den bestaan de, in ruil waarvoor aan Baron v. W. een strook grond wordt afgestaan met het recht tot afgraving van den bestaarden weg, waartoe pas mag worden overgegaan na dat de hiervoor bedoelde weg gereed aan de gemeente is opgeleverd. In verband met de omstandigheid dat thans door Baron v. W. is aangevangen met het doen ontwerpen van nieuwe tracé van den weg door „de Koestal" is bij B. en W. de wensch naar voren gekomen om, met het oog op het be loop der ontworpen wegen in het uitbrei dingsplan aldaar, tegelijker tijd met Baron v. W. een nadere regeling te treffen ten aanzien van den eigendom van eenige per ceeltjes duingrond nabij dien weg gelegen. Daar enkele perceeltjes ter grootte van 120 tot 530 M2. geheel door gemeentegronden worden omsloten komt het B. en W. ge- wenscht voor, dat deze gronden eigendom van de gemeente worden. Voor een goede richting van den weg is het noodig dat nog een perceeltje van 810 M2. wordt aange kocht. Meerdere voordeelen worden hier door voor de gemeente verkregen. Enkele gemakkelijk uit te voeren voorwaarden worden door Baron v. W. gesteld. Verder is het gewensoht dat de raad be sluit een perceeltje grond groot 410 M2. te verkoopen aan de Leidsohe Duinwater maatschappij wie hiertoe bereid is tegen den prijs van 0.70 per M2. Het wil B. en W. voorkomen dat deze regeling op billijke grondslagen berust en mitsdien stelt dit college voor overeenkomstig het bovenge noemde te besluiten. De heer P. Guijt begrijpt het prae-advies niet. De wethouder Dubbeldam geeft na dere inlichtingen. De heer M. van 't Wout vindt het alleen een voordeel voor de Ba ron. Z. h. st. besloten. Punt 6, het voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de bezoldiging van den Directeur der Arbeidsbeurs is meer een formaliteit. In de vergadering van 18 Juli 1.1. is besloten aan de functie van Directeur van de Gemeentelijke Ar beidsbeurs een jaarwedde te verbinden van 1200 tot 1500.De Directeur heeft in- tussch'en medegedeeld dat bedoeld besluit tot verhooging der jaarwedde en verande ring van naam dier functie bij hem geen bezwaar ontmoet, reden waarom B. en W. thans een ontwerp-salarisverordening ter vaststelling aanbieden. Wordt zonder dis cussies en z. h. st. aangenomen. Punt 7. is een voorstel tot intrekking van de gegeven toestemming om de O. L. School voor het geven van Zondagschoolonder- wijs te gebruiken. In 1930 is deze toestem ming gegeven, doch aangezien de oude school door een nieuwe is vervangen, heb ben B. en W. met het oog op mogelijke be schadigingen e. d. overwegende bezwaren om van de nieuwe school lokalen aan de vereeniging af te staan. In de oude school die vermoedelijk in de tweede helft van November zal worden afgebroken, kan tot die tijd dit onderwijs nog gegeven worden. De heer P. Guijt vraagt of er bezwaren zijn op grond van feiten. De heer L. v. d. Zwan zegt, dat waar zes dagen kinderen de school bezoeken, het ook op Zondag wel kan. De voorzitter zegt, dat er geen ernstige klachten zijn, doch dat er toch bezwaar is deze nieuwe school af te staan. Er zal ge tracht worden de Zondagsschool onder te brengen dn de Gemeenteschool Conform besloten. Verbetering van de rioleering. Volgt punt 8, een voorstel van B. en W. inzake verbetering van de rioleering te Katwijk aan Zee. In de vergadering van 24 Juli jl. is o. m. besloten de Bestevaersweg en de Badstraat te vernieuwen, de riolee ring in de Louwestraat en de Weeshuis- straat te wijzigen en de Badstraat van een nieuw wegdek te voorzien. Tevens om van een en ander een kostenberekening over te leggen. Een en ander is thans gereed gekomen. De begrooting is in totaal 8200.Het Grondbedrijf, dat groot belang heeft bij een goed riöleeringstelsel, zal 2690.hierin bijdragen, de rest zal door bijdragen uit den gewonen dienst moeten komen, totaal 5510.te dekken in 10 jaar, is per jaar 551.—. Na beantwoording van een aantal vra gen en inlichtingen wórdt het voorstel z. h. st. aangenomen. Een commissie voor de werk verschaf fin g. Ten slotte punt 9, een prae-advies op het voorstel van den heer C. van Tongeren e.a. inzake instelling van een Commissie voor de werkverschaffing. B. en W. zijn tegen dit voorstel. Het be oogde doel kan volgens B. en W. evengoed of betèr worden bereikt met de tot ieu toe gevolgde methode. De heer C. van Tongeren, als eerste on derteekenaar, verdedigt uitvoerig het voor stel. De heer W. Kulk deelt mede, dat de heer L. v. d. Zwan niet namens de geheel fractie der C. H. het voorstel heeft onderteekend. Spr. verdedigt het prae-advies en (meent dat de nieuwe commissie niet anders zal zijn dan een commissie van Fabricage naast een commissie van Fabricage. De heer C. van Rijs meent, dat de com missie heel goed werk zal kunnen doen en bestrijdt het prae-advies. Ook de heeren P. Guijt, M. v. d. Marei en J. G. Schoneveld zijn tegen het prae- advies. De voorzitter licht het prae-advies nader toe. Het college van B. en W. heeft voor de werkverschaffing meer gedaan dan in vele andere gemeenten. De commissie zal geen nieuwe werkobjecten kunnen vinden, die niet onder het oog zijn gezien. Spreker is bevreesd, dat een commissie de zaak meer zal ophouden dan bevorderen. Na repliek en tripliek wordt met 143 stemmen besloten een commissie voor werkverschaffing te benoemen. Tegen de heeren W. Kulk, C. A. Veltkamp en J. Dubbeldam. Benoemd worden de heeren P. Guijt, D. F. E. Meerburg, C. van Tongeren, J. Dub beldam en B. v. d. Bent. Na rondvraag sluiting der vergadering met dankgebed. Ha, ftj bofferd! Je hebt de honderdduizend is 't niet? Sst, dan toch, zwam- mers, de kelner krijgt twee kwartjes van me.,. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 213. Weldra kwam de politie al aanzetten. De aanvoerder was een Engelsoh soldaat want Piet en Drein waren al binnen de grenzen van Engelsch-Idië. Hij werd gevolgd door twee Inlandsche politieagenten, elk met een geweer op den schouder. 214. Zoodra de dieven de agenten zagen aankomen, na men ze de vlucht zoo hard ze konden. Wel probeerde de politie hen nog te vangen, maar het lukte niet. De kerels liepen als hazen, 't Voornaamste was dat Piet en Drein ongestoord verder konden trekken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10