MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 SPORT WIELRENNEN GRASBAANWEDSTRIJDEN LEIDSCHE REN- EN TOER-VEREENIGING „NIEUW SWIFT". Onder begunstiging van uitstekend weer en onder behoorlijke belangstelling in aanmerking genomen de concurrentie van de demonstraties met het Autogiro-vlieg tuig te Leiden werden gistermiddag op het nieuwe terrein van de Leidsche Ren- en Toer-Vereeniging „Nieuw Swift" aan den Haagschen Schouw onder de gemeente Voorschoten geslaagde grasbaanwedstrij den gehouden. De resultaten luiden als volgt: Sprintwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken over 2 ronden: le serie: 1. J. Hollander, 2. R. Riethoven. 2e serie: 1. D. J. Ramp, 2. C. Vioen. 3e serie: 1. J. Hidden, 2. De Ronde. 4e serie: 1. J. Hofstede, 2. J. Toet. le demi-finale: 1. J. Hollander, 2. R. Riethoven. 2e demi-finale: 1. D. Ramp, 2. J. Hiddes. Finale: 1. D. Ramp (Gouda), 2. J. Hid des (Amsterdam), 3. J. Hollander (Den Haag), 4. R. Riethoven (Leiden). Klassementswedstrijd voor nieuwelin gen, over 5 ronden een klassement. 1. J. Riethoven Azn. (Leiden) 26 p. (533 510), 2. J. de Wolf (Amsterdam), 22 p. (35536), 3. J. van der Poll (Waar der) 12 p. (2—2—2—2—4). Voor giftwedstrijd voor leden van „Nieuw Swift", over 5 ronden: 1. W. van- Rooijen, 2. Hinsbergen, 3. J. Brosius. Omniumwedstrijd tusschen J. Schuller en C. Verburg om den Nieuw Swift-Bres- sard. Er werd gereden een sprint wedstrijd, een tijdrace met vliegenden start en een achtervolging over 25 ronden. Winnaar werd C. Verburg met sprint- en tijdrace. In de achtervolging werd Schuller win naar met 40 Meter voorsprong. Afvalwedstrijd voor amateurs en onaf- fa ankelij ken. Om de twee ronden viel de laatste deelnemer af. Uitslag: 1. J. Hiddes (Amsterdam), 2. J. van der Poll (Waarder), 3. P. van der Meer (Leiden). Wedstrijd Nieuw Swift-leden over 30 ron den: L. A. Lodewijks, 2. F. de Roode, 3. J. Ribot. Koppelwedstrijd over 150 ronden van 200 M. Hieraan namen zeven koppels deel. Vanaf het begin heeft het" koppel J. Hid desvan der Poll de. leiding gehad, waar na het na ongeveer 40 ronden een ronde wist te nemen. De koppels D. Rami?J. Hollander en R. Riethoven met F. Fuike- ma streden om beurten. J. van der Poll op 2 ronden, 2. R. RiethovenFuikema, 3. Rampde Hollander. Door enkele valpar tijen van Fuikema moest Riethoven hierna eenige ronden alleen rijden. Niet zoodra zat Fuikema weer in de baan of hij ging met felle pace verschillende tegenstanders voorbij. Met nog 20 ronden te rijden was het kopped RiethovenFuikema ingeloo- pen op Rampde Hollander en de dezelfde volgorde werd ook het einde bereikt, zoo dat de einduitslag werd: 1. J. Hiddesvan der Pol 25 pnt. (5510). 2. Op 2 ron den R. Riethoven:F. Fuikema 9 pnt (1234). 3. D. Rampde Hollander 7 pnt. (231). 4. VerburgSchuller, 5. A. BerhouwerJ. Hofstede. De regeling der wedstrijden was vlot en het terrein, door den heer Ramp Sr. met behulp van N. S.-leden in orde gebracht, voldeed aan de gestelde eischen. GRASBAANWEDSTRIJDEN DE RIJNSTREEK Door de Wielerclub „De Rijnstreek" te Alphen waren Zaterdagmiddag op het A V.V.-terrein aldaar verschillende grpsbaan- wielerwedstrijden georganiseerd, waarvoor men zeer bekende rijders had weten te engageeren. Jammer was de weersgsteld- hid van dien aard, dat bij de finale van den koppelwedstrijd, de verdere wedstrij den moesten worden afgelast. Door de re gen der laatste dagen was de toestand, van het terrein reeds zoodanig, dat na de eer ste wedstrijden meerdere valpartijen ont stonden. Toen dan ook gedurende den wedstrijd Pluvius zijn tranen meerdere malen de vrije loop liet, besloot het be stuur zeer verstandig de verdere wedstrij den af te lasten. Een en ander was wel jammer voor de vele toeschouwers, die in groote getale naar dit wieler-evenement waren opgekomen, en temeer daar de meest spannende wedstrijd nog moest plaats hebben. Aangevangen werd met een sprint wedstrijd over 2 ronden bestaande uit 6 seriees van elk 4 renners, met in iedere serie 2 afvallers, zoodat in de kwart finale 12 renners uitkwamen n.l. 3 series van 4 met 2 afvallers; in de demie-finale kwamen dus 6 renners uit in 2 series. In de finale van dit nummer wisten zich te plaatsen de bekende renners Ramp, Ehül- ler, Verburg en Vink. Na een vinnige kamp van de uitslag: 1. Ramp, 2. Vink, 3. Verburg en 4. Schüller. Mede in verband met de weersgesteldheid werden enkele andere nummers als Omnium voor de oude garde; achtervolgingsrit over ten hoogste 5 ronden afgelast en werd een aanvang ge maakt met de koppel wedstrijd, waarbij 5 koppels tegen elkaar uitkwamen. Van deze 5 koppels wisten zich in de finale te plaatsen de koppels v. Egmond en Riet hoven; v. Kasten en Nieuwhuis; Ramp en v. d. Wiel; Verburg en Schüller; Vink en Riethoven en v. Veen en v. Leeuwen, waar bij vooral het koppel Verburg en Schül ler het beste gedeelte van den strijd in handen hadden en ook aanvankelijk steeds een ronde voor waren. Helaas kwam ook dit koppel te vallen. Verder kon dit num mer niet worden afgewerkt en met dezen stand werd de wedstrijd verder afgelast. Zoowel voor organisatoren, deelnemers en publiek was een en ander wel een teleur - stlling. De voortzetting der wedstrijden zal nader worden bekend gemaakt. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID-HOLLAND Gistermidag werd op de Rijswijksche wielerbaan de finale van de wedstrijden verreden van het Z. Hollandsch Club Kam pioenschap. „Swift" was gehandicapt daar ten eerste de deelnemers amateurs of on- afhankelijken moesten zijn en meerdere goede krachten, zooals J. Riethoven en J. Verschoor te Capellebrug en de gebr. v. Amsterdam te Apeldoorn moesten starten en W. Severijnen ziek was, zoodat alleen R. v. Aart, Chr. Vink en J. Rietbroek in alle wedstrijdnummers de blauw-witte kleuren moesten verdedigen. De deelne mende clubs waren „Sparta" en „Voor waarts" Den Haag; de R'damsche Leeuw" en „Swift". Als uitslag der wedstrijden konden wij noteeren: le serie sprint over 2 baanronden (één deelnemer van elke club). 1. v. d. Heuvel (S.); 2. Meijer (V.); niet geplaatst Chr. Vink (Sw.), v. Tilburg (R.L.). 2e serie: 1. Buchli (S.); 2. Crezee (R.L.), niet gepl. Gover (V.), Rietbroek (Sw.). De finale die gereden werd door de eer ste twee geplaatsten van elke serie werd nadat een klein incident had plaats gevon den overgereden als wedstrijd match deux. le rit: 1. v. d. Heuvel, 2. Meijer; 2e rit: 1. Buchli, 2. Crezee; 3e rit: 1. v.d. Heuvel, 2 Buchli; 4e rit: 1. Meijer, 2. Buchli. Hiermee behaalde Sparta de le plaats; Voorwaarts 2e en R. Leeuw 3e plaats. Als 2e wedstrijd volgde een 1 K.M. tijd rit met staande start. Voor elke vereeni- ging 2 deelnemers. In volgorde van de gemaakte tijden is hiervan de utislag: v. d. Heuvel 1 m. 15 2/5 s. (S.); v. Tilburg 1 m. 181/5 s. (R.L.); Beukers 1 m. 19 2/5 s. (S.); v. Weijen 1 m. 20 s. (V.); R. v. Aart 1 m. 20 4/5 s.; Crezee 1 m. 211/5 s. (R.L.); v. d. Heide 1 m. 21 4/5 s. (V.); J. Rietbroek 1 m. 22 s. (Sw.). Hierna volgde de le serie der ploeg achtervolging tusschen „Sparta" en „Swift". Sparta's renners Grimme, v. Es, Ver- heijen, Rigtgering, wisten de 3 Swiftren- ners toen Rietbroekw na de 7 ronde opgaf in te halen. 2e serie tusschen R'damsche Leeuw en „Voorwaarts". De renners v. d. Horst, Hillemans, Ver meer en de Keizer van de R. L. hadden na 10 ronden tijd 5 m. 23 4/5 sec, ruim 20 M. ingeloopen op Govers, Meijer, v. d Heide en Grimme van Voorwaarts. De 2e geplaatsten reden hierna om de 3e en 4e plaats, Rietbroek die het tempo niet gemakkelijk volgde werd nu nog krachtig bijgestaan door Chr. Vink die zich tegen het einde liet afzakken naar de opkomende ploeg en de aanval welke dezen ondernamen om te passeeren, afsloeg en zich daarna nog bij z'n clubgenooten wist te voegen. Hiermede had hij de eer dat ze wel waren ingeloopen maar niet gepasseerd waren. Tusschen „Sparta" en „Voorwaarts" ging nu de strijd om de le en 2e plaats. Na een hevig jagen wist „Sparta" als overwinnaar te eindigen en „Voorwaarts" op een eervolle 2e plaats eindigde. Als laatste wedstrijd werden een 10 K.M. race gereden met 5 klassementen. Hierbij wist v. Aart zich tweemaal 3e te plaatsen, maar na een unfaire behan deling door een der renners gaf hij op, terwijl Rietbroek in de 7e ronde had opge geven. Wel bleef Chr. Vink nog steeds in de baan en wist hij zich ook tweemaal als 3e te plaatsen, maar de kansen om in de totaal uitslag niet als laatste te eindigen waren voorbij. Na beëindiging van dezen wedstrijd werd de totaal stand bekend gemaakt. Het eind resultaat was dat „Sparta" met 24 punten den kampioenstitel had behaald. „Voor waarts" kwam met 12 punten op de 2e plaats R'damsche Leeuw met 7 punten op de 3e en „Swift" met 1 punt op de 4e plaats. Na afloop ontving „Swift" als 4e prijs een mooi sport-attribuut in lijst. A. v. Amsterdam staat nog aan den kop bij een avondenwedstrijd te Apeldoorn. MOTORSPORT DE ZESDAAGSCHE IN BEIEREN. Gister moesten de motoren voor den Zes- daagschen Motorwedsttrijd te Oberstdorf welke hedenochtend vroeg aanving, wor den ingeleverd. In totaal rijden 267 deel nemers mee. Voor de Internationale Trophee rijden 5 landenteams, voor de Zil veren Vaas komen uit 9 landen met 16 teams waaronder de beide Nederlandsche. KERKNIEUWS 40-JARIG PRIESTERFEEST MGR. A. VAN VELSEN SJ. Druk bezochte receptie. In de feestelijk versierde aula van het Sint Ignatiuscollege aan de Hobbemakade te Amsterdam had Zaterdagmiddag tnos- söben half vier en vijf uur een drukbe zochte receptie plaats ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van Z. H. Exc. mgr. A. van Velsen S J., oud-apostolisch vi caris van Batavia. Zeer velen, onder wie vooral tal van per sonen, die gelijktijdig met mgr. in Indië hadden vertoefds, 'kwamen den jubilaris complimenteeren. Kapelaan A. A. van Rijn f In den ouderdom van 43 jaar is te den Haag overleden de weleerwaarde heer A. A. van Rijn, thans kapelaan te Loosduinen. De overledene was geboortig uit War monden werd in 1923 poester gewijd. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN NAÏVETEIT. Een onzer lezers meent, aldus schrijft De Maasbode, dat een bestrijding op principieele gronden van de N. S. B. er nog door kan. Maar het moet blijkbaar niet te erg worden, want: „U begrijpt toch, dat, indien de N. S. B. hier in Holland (bedoeld zal zijn: Nederland) eens een meerderheid mocht krijgen, deze methode dubbel en dwars op de katholieke pers en de katho lieke Staatspartij zal worden verhaald". Nu is het uiteraard mogelijk, dat in de polemiek een argument wordt gebezigd, dat niet juist is of een feit, dat niet vast staat. Als wij daarvan overtuigd zijn, be staat onzerzijds heelemaal geen bezwaar de dwaling te erkennen. Alleen de Paus is onfeilbaar en dan nog slechts onder zeer bepaalde omstandigheden. Maar op één misvatting willen we wij zen. Men denkt soms, dat alles wel los zal loopen, als de dictatuur losbreekt. Als men maar netjes en gedwee is, zal de heer Mus- sert ook wel netjes zijn. Men vergist zich. Dictatuur van een partij onder leiding van den ex-vrij heidsbonder Mussert beteekent in wezen precies hetzelfde als dictatuur onder den afgevallen katholiek Hitier. Er zal noch van onze organisaties, noch van onze pers, noch van onze radio ook maar iets overeind blijven staan. Men zal ons onderwijs vernietigen, evengoed als in Duitschiand. Dictatuur is uiteraard wille keur. De N.S.B. is een doodelijk gevaar voor de Katholieke Kerk in Nederland. Er is tegen haar maar één houding, de houding, die wij aannamen tegen de oude socialis ten: open, en eerlijke, maar onverbiddelijke en harde strijd. LUCHTVAART MILITAIR VLIEGTUIG IN BELG IE VERONGELUKT. Twee inzittenden gedood. Te Bierwart in de omgeving van Hoel is een Belgisch militair vliegtuig, dat deel nam aan de manoeuvres verongelukt. De beide inzittende onderofficieren zijn om het leven gekomen. VLIEG ONGELUK IN FRANRUK. Een waarnemer om het leven gekomen. Zaterdagmiddag is bij St. Meen (by Rennes, (departement Ille et Vilaine) een militair vliegtuig, dat door een kapitein werd bestuurd, verongelukt. De waarnemer eveneens een kapitein, werd op slag ge dood. De püoot werd niet ernstig gewond. De vliegers deden mede aan een wedstrijd. Bij een noodlanding raakte het vliegtuig een boom ten gevolge waarvan de landing mislukte. BOTSING IN DE LUCHT. Vliegtuig valt in de straat van Blackpool. Uit Londen wordt gemeld, dat boven Blackpool bij een escadrille-vlucht van vijf vliegtuigen (waarschijnlijk wordt be doeld sport vliegtuigen) een sportvliegtuig een ander vliegtuig ramde. Het vliegtuig, dat geramd werd, kreeg nogal wat schade bij deze ongezochte ont moeting, maar de bestuurder slaagde er in, het toch nog behouden aan den grond te brengen. Het andere sportvliegtuig verongelukte. Maar niet zoo eenvoudig. Want het viel de oefening had juist plaats vlak boven de kom van de stad Blackpool eerst op het dak van een kerk en rutschte daarna op het dak van een naast de kerk staand huis met het gevolg, dat het brandende vliegtuig de vlammen aan dat huis mee deelde en dit in brand vloog. Ten slotte viel het vliegtuig ook van dit huis af en werd in de straat verpletterd. De ijlings toegeschoten brandweer haalde het lijk van den bestuurder uit de overblijfselen. Voordat het vliegtuig op het dak van de kerk viel het brandde toen al viel de passagier uit het toestel: ee n vrouw. In de takken van een boom bleef de ongelukkige, die reeds overleden bleek te zijn, hangen. Het ongeluk vroeg nog een derde slacht offer: ook een vrouw; een toeschouwster, die door vallende stukken van het vlieg tuig zoo zwaar gewond werd, dat zij spoe dig daarop overleed. De bewoners van het huis, dat in brand gevlogen was, kwamen met den schrik vrij. DE MAHARADJA VAN PATIALA OP SCHIPHOL. Zaterdagmiddag heeft de Maharadja van Patiala een bezoek aan Schiphol ge bracht. Te 4 uur arriveerde de auto op het terrein en onmiddellijk werd doorgereden naar de motor-afdeeling, waar Z.H. werd ontvangen door den directeur der K. L. M., den heer A. Plesman, door wethouder Kropman en den heer Boogerd, directeur der Handelsinrichtingen. Nadat de motor af deeling was bezichtigd, arriveerden de drie prinsessen in - gezel schap van een adjudant op het terrein. De Maharadja zelf was vergezeld van Sir James Fitz Patrick, den controleur in Pa tiala en Lady Fitz Patrick. Voorts was hij vergezeld van den bekenden amateur-vlie ger Lord Sempill. De dames werden rond geleid door de heeren Thompson en van def Beek. Nadat de Nationale Luchtvaart School was bezichtigd, nam de Maharadja met zijn gevolg een aantel typen vliegtuigen in oogenschouw. waarbij hij zeer veel inte- UIT DE OMGEVING NOORD WIJK Verkooping. De gehouden verkooping tn overstaan van notaris Punt in hotel Centraal alhier had de volgende uitslag: Perceel 1. Woonhuis, schuren, loods, broei kas en erf van den Nieuwen Zeeweg groot 7.62 A. ingezet op ƒ4800, werd afgemijnd door C. Admiraal welke kooper werd voor ƒ6000, Perc. 2. Bollenland in Noordzijder- polder, groot 91.30 A„ ingezet ƒ2600 en werd niet afgemijnd, kooper: C. M. Hoek Mzn., Bollenland naast vorig perceel groot 94.50 A., ingezet op 2600, werd eveneens niet afgemijnd, kooper werd C. Vogelaar. Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantenkunde. Vrijdagavond hield genoemde Maatschap pij, na in Augustus niet te hebben verga derd, wederom haar maandelijksche bij eenkomst in hotel Royal onder presidium van den heer H. de Boer. In zijn openingswoord haalde de voorz. aan de symptomen, welke er op wijzen, dat de herfst weer in aandacht is, de tijd dat Dahlia en Chrysanthen hoogtij vieren, ter wijl het op het oogenblik een lust is onze mooie heide te bewonderen. In verband met onze hei, wilde spr. wijzen op de z.g. planten-associatie in de natuur en zoo ook op onze heidevelden, welke zeer merkwaar dig is. De notulen werden hierna ongewij zigd vastgesteld. Het volgende agenda-punt was bespre king van een excursie naar Zeist, de hui dige woonplaats van onzen voorzitter. Voor deze excursie bestond flink animo; deze zal gehouden worden op Dnisdag 17 Sept. as.. Het vertrek werd bepaald op 's mor gens half acht vanaf het Lindenplein, ter wijl gereden zal worden via de Vlashoven naar Noord wij kerh out om de deelnemers aldaar op te nemen. Verder wordt de mooie route genomen via Amsterdam door het Gooi, naar Zeist, waar de heer de Boer het gezelschap zal opwachten en de leiding op zich zal nemen. Volgens eenige korte mededeelingen, door hem verstrekt, belooft het een mooie tocht te worden voor de deelnemenden. Ook niet-leden kunnen aan deze excursie deelnemen. Opgave voor deelname kan nog geschieden bij den heer A. R. O vervelde, de kosten zullen 1.50 be dragen. Hierna hield de voorz. een causerie over de Aristolochia, een plant, welke vroeger veel werd geteeld voor de artsenij en in de natuur veelvuldig voorkomt, waar voor heen kloosters voorkwamen, wélke op dit gebied werkzaam waren. Zoo komt deze plant veel voor in de Santpoortsche dui nen en in de bosschen van Bloemendaal, De kruisbestuiving door insecten van deze plant is zeer merkwaardig en vroeg terecht aller belangstelling. Evenals vorige jaren werd besloten het komende voorjaar wederom een Hyacin then-expositie te houden van Hyacinthen, getrokken in kas of huis. Een flink aantal deelnemers gaf zich hiervoor op. Ver strekt werden van de soorten L. Innocense Bismarck en La Victoire, ieder 3 bollen; de verplichte inzending moet bestaan uit 2 potten van ieder soort. Opgave om aan dezen wedstrijd deel te nemen, kan nog geschieden tot 20 Sept. bij den heer A. R. Overvelde. Na de gebruikelijke keuring en verloting van de ingezonden planten, waar voor de voorz. dank bracht aan inzenders en allen aanspoorde om ook op de volgen de vergadering iets in te zenden, werd deze geanimeerde vergadering onder dank voor de opkomst gesloten! WOUBRUGGE Plaatsvervangend burgemeester. B. en W. hebben als eerste wethouder (loco-bur gemeester) aangewezen den heer C. W. Lie- verse (R.K.) en tot tweede plaatsvervanger C. M. v. d. Nagel (A-.R). Straatverlichting. B. en W. hebben, in verband met een in den Raad gestelde vraag, besloten de straatverlichting reeds nu, in plaats van 1 October a.s. te doen branden, zoowel te Woubrugge als te Hoog made, voorloopig tusschen 8 en 10 uur. De wegen in den Veenderpolder. Bij besluit van Ged. Staten zijn de wegen in den Veenderpolder gesloten verklaard in beide richtingen voor het verkeer met mo torrijtuigen op meer dan twee wielen. Het voor den Polder groote bezwaar, dat de wegen in den Polder worden stukgere den, terwijl de lasten voor den polder ble ven, is hiermede ondervangen. Indien be langhebbenden zich niet met de beslissing van Ged. Staten kunnen vereenigen, staat beroep open bij de Kroon. Motorrij tuigen op meer dan 2 wielen, hebben in het vervolg vergunning noodig van Ged. Staten. Vertrokken: naar Ter Aar: N. Jan sen Alphen a. d. Rijn: D. de Wit Utrecht: C. N. van Dam en gezin Alke made: A. T. Turk Alphen a. d. Rijn: J. P. Noomen en gezin Wassenaar: N. Gul- demond. Gevestigd: van den Haag: A. C. de Hu Koudekerk: Kraan en gezin Wad- dinxveen: J. Verzaal Alphen a. d. Rijn: Sjoerdje Sunting Warmond: A. Lieverse Hazerswuode: J. Verhorik Oegstgeest M. A. v. d. Eng. Geboren: Theresia Clasina d. van J. L. Bakker en E. M. v. Ruiten Petrus Al- bertus z. van W. v. d. Laan en J. E. Pijn- acker Cornelis Jan z. van A. Buis en E. M. Westdijk. Ondertrouwd: P. J. Rozenboom23 j. wonende te Rijnsaterwoude en P. van Kla- ven 24 j. A. C. J. Verburg 24 j. wonende te Leimuiden en M. van Klaven 24 j. resse toonde. Daarna maakte het gezel schap een korte vlucht met de „Roerdomp" waarover de Mali ar ad ja en de prinsessen zeer verrukt zeiden te zijn. Ten slotte werd de thee gebruikt in het stationsgebouw, waarna de terugreis naar Den Haag werd aanvaard. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer H. v. Zanten, brugwachter der Ned. Spoor wegen, is met ingang van 15 dezer over geplaatst naar Krommenie. Auto uitgebrand. Door oververhitting van de motor is Zondagavond op den Rijks straatweg in de Hoorn een luxe-auto in brand gevlogen. De vier inzittenden, af komstig uit Duisburg (Duitschiand), wis ten zich in weiligheid te brengen. De auto welke juist had getankt brandde geheel uit. Nachtverblijf gevraagd en gekregen. Een zwerver, die op het politie-bureau om nachtlogies vroeg, is in arrest genomen, wijl bleek, dat hij nog zes maanden ge vangenisstraf moest ondergaan. .Athletiek-middag. De verschillende plaatselijke vereenigingen hebben op Za terdagmiddag 21 Sept. a.s. een athletiekl middag georganiseerd op het A.V.V.-ter rein. HAZERSWOUDE. STIER OP SPOORWEG-OVERGANG. Verpletterd door een motortrein. Zaterdagmorgen om zeven uur stak een veehouder met een stier een weiland-spoor wegovergang onder Hazerswoude over, juist toen de motortrein LeidenGouda naderde. Plotseling bleef het beest onwrik baar midden op de overweg staan en werd door de trein gegrepen en vermorzeld, ter wijl de man nog juist op tijd opzij kon springen. De motortrein, waarvan een treeplank werd afgerukt en die aan de voorzijde ernstig werd beschadigd, kreeg circa een kwartier vertraging. NOORDEN. Drankbestrijding. Vrijdagavond werd een ledenvergadering gehouden van Kruis- verbond en Mariavereeniging. Kapelaan Hermans herdacht bij de opening in ge voelvolle woorden het overlijden van Haar lem's Bisschop, schetste zijn groote gaven als priester en geleerde met daarnaast zijn groote minzaamheid en eenvoud en stortte met de vergadering staande een gebed voor zijn zielerust. Na de notulen brengt mej. C. Wansinck- ten Brink verslag uit van het reisje der 32 jeugdleden naar Valkeveen per autobus van J. Pietersen, waar de kinderen zioh naar hartelust hebben vermaakt. De uitgaven bedroegen 40.90, wat zij met een paar centen per week hebben opgespaard. Besloten wordt op Zondag 15 September de jaarlijksche bloemendag te houden ten bate van het liefdewerk der drankbestrij ding. De dames Annie Vroonhof en Rie Pie- terse hebben als afgevaardigden de jaarver gadering bijgewoond van den Mariabond te Amsterdam. Eerste brengt daarover een even uitvoerig als keurig verzorgd verslag uit. Het Hoofdbestuur deed een speciaal ge bed samenstellen voor het openen en slui ten van de vergaderingen. Besloten wordt dit voortaan te bezigen. NIEUWVEEN. De „Kruisvaart" demonstreert. De kath. jeugdbeweging wint ook in onze pa rochie terrein. Op verzoek van kap. Ni- colaas was de weleerw. heer Luken uit Haarlem met twee bans, elk van twaalf jongens, op de fiets naar Nieuwveen afge zakt, om het wezen, het doel en de werk wijze van de „Kruisvaart", een tak van de K J. C., zoowel in theorie als in practijk te toonen. Vele ouders en jongens hebben de de monstratie der kwieke jongens in hun frissehe uniformen gadegeslagen. Na een woord van den geestelijke leider, over de noodzakelijkheid om reeds de katholieke jongens op zeer jeugdige leeftijd jn kath. verband samen te voegen en een verkla ring der zinrijke beteekenis der vaandel voorstellingen, kwamen de jongens voor 't front. Geruimen tijd hielden zij met hun talrijke spelletjes de aanwezigen bezig, die er geheel in opgingen, zoo zelfs, dat eenige Abraham-kenners nog blindemannetje speelden! Kap Nicolaas sprak een hartelijk dank woord en liet het laatste woord aan kap. Luken, die o.a. hoopte later nog eens met zijn jongens terug te mogen komen om ze tegen de Nieuwv. Kruisvaarders te laten kampen. KOUDEKERK. „Helpt elkander". In de Vrijdag j.l. gehouden bestuursvergadering van de ver- eeniging „Helpt Elkander" werd wegens vertrek van den heer P. F. Geerlof, in diens plaats tot bode benoemd de heer H. J. Boer, alhier. De Lagewaard. In verband met het verrichten van noodzakelijke herstellin gen zal de Lagewaardsche weg op Woens dag 11 September a.s. van des voorm. 6 tot des nam. 6 uur voor het doorgaand ver keer voor motorrijtuigen, rij- en voertui gen gesloten zijn. ZOETER WO UDE (H.-R) St. Josephgezellen-ver. De leden wor den er aan herinnerd, dat de installatie van. den nieuwen vice-praeses, welke installa tie 14 dagen terug door omstandigheden niet kon plaats hebben, thans zal geschie den op Woensdag 11 September a.s. des avonds om acht uur in het Patronaatsge bouw. Alle leden worden verwacht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7