H. M. J. W. I. KORÏMH Haspelaarsters MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 berekende bedrag, dat gelijk 100 gesteld wordt. Om duurtecijfers te kunnen bere kenen moet men echter eerst beschikken over de resultaten van het gezinsuitga- venonderzoek, waaruit men alle uitgaven der gezinnen benevens het geldbedrag voor de totale kosten van levensonderhoud der gezinnen leert kennen. Er rest dan nog regelmatig na te gaan, welke veran deringen dit totale geldbedrag in den loop der jaren ondergaat tengevolge van prijs- veranderingen. Het zou te ver voeren uit voerig te beschrijven op welke wijze dit geschiedt. Volstaan moge worden met de opmerking, dat het Bureau de prijsveran- deringen van elk artikel geregeld zal moe ten opnemen en daartoe inlichtingen zal moeten inwinnen in de winkels en maga zijnen, waarin de gezinnen plegen te koo- pen. Deze duurtecijfers zijn als objectieve maatstaf voor het meten van de koop kracht der loonen van groote beteekenis, o.a. bij loononderhandelingen tusschen werkgevers en werknemers. Belangrijk is het gezinsuitgavenonder- zoek voorts, omdat daaruit voor tal van artikelen van dagelijksch levensonderhoud kan blijken, in welke mate en tot welke bedragen die artikelen door de in het on- zoek betrokken gezinnen werden gekocht; door omrekening op de geheele bevolking kan vervolgens het totale verbruik van elk dier artikelen op globale wijze worden berekend. Zulke verbruiksaanwijzingen zijn voor de verkoop- en productiepolitiek van handel en nijverheid van groot be lang. Ook kan een deel van het in den loop van een vol jaar verzamelde materiaal voor onderzoekingen op het gebied van de voedingswaarde van niet te onderschatten beteekenis zijn. Alle hier genoemde doeleinden maken het gezinsuitgavenonderzoek tot een werk van groote sociale en economische betee kenis, terwijl de gezinnen, die hieraan hun medewerking verleenen, arbeid verrichten, die ver boven het individueele belang uit gaat, omdat hij geschiedt in het belang van de geheele volksgemeenschap. Geheimhouding tegenover derden verzekerd. De medewerkende gezinnen kunnen er van verzekerd zijn, dat ten aanzien van de door hen verstrekte gegevens door het Bu reau volstrekte geheimhouding tegenover derden (belastingen, enz.) in acht geno men wordt. De gezinnen, die zich tot medewerking bereid verklaren, ontvangen tegen den tijd, dat het onderzoek aanvangt, van het Bu reau de noodige stukken (huishoudboekjes en aanwijzingen voor de invulling der boekjes). Het Centraal Bureau voor de Statistiek zal het zeer op prijs stellen, indien gezin nen, die in dit onderzoek belang stellen en daaraan hun medewerking willen verlee nen (normaal samengestelde gezinnen; gee gezinnen met kostgangers), zich alsnog vóór 16'September a.s. aan het Bureau, Oostduinlaan 2 te 's Gravenhage, opgeven. K. J. C.-DAG. Voor den K.J.C.-dag, Zondag a.s. te hou den op het R.K. Sportpark aan den Haag- weg, luidt het programma als volgt: 2 uur: Groot Jeugdlof in de Dekenale kerk aan den Heerensingel. 3 uur: Tornier van de Kruisvaart op het terrein van de R. K. Sportcentrale aan den Haagweg. Dit Tornier zal worden afgewisseld door spel van de Verkenners. 4.45 uur: Uitspraak der Jury en uitreiken der Oriflamme van het District. Door loudspeakers zal voorlichting' ge geven worden aan het talrijke publiek. 8.30 uur: Groot kampvuur van de Ver kennerij op den Burcht. Bij het Kampvuur zal assistentie worden verleend door de Kruisvaarders. VERKEERSONGEVALLEN IN 1934 IN LEIDEN. Een leerzame statistiek. Bij het Centraal Bureau voor de Statistiek is verschenen het statistisch overzicht van de verkeersongevallen in 1934. Wat de stad Leiden getreft ziet deze sta tistiek er als volgt uit: Het totaal aantal verkeersongevallen bedroeg in 1934 1076. Hiervan werden er 888 veroorzaakt door fouten van bestuurders van vervoermidde len, 81 door fouten van voetgangers, 24 door gebreken aan vervoermiddelen, 29 tengevolge van den toestand van den weg, inclusief slippen en doorglijden, 27 door andere oorzaken en 27 door onbekende oorzaak. Deze 1076 ongevallen alhier had den tot gevolg, dat 3 personen werden ge dood, en 232 gewond. In 949 gevallen ont stond materieele schade en in 839 uitslui tend materieele schade. Ventvergunning. De Commissaris van Politie alhier brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de aan gevraagde ventvergunningen kunnen wor den afgehaald aan zijn bureau Zonneveld straat op werkdagen tusschen 8 uur v.m. en 3 uur n.m. De legeskosten bedragen 50 cent, welk bedrag onmiddellijk moet worden voldaan. Op verzoek van den Commissaris van Politie is te Den Haag aangehouden de 25- jarige teekenaar H. C. W. zonder vaste woon- of verblijfplaats, verdacht van ver duistering en flessch en trekker ij hier ter stede gepleegd. Hij stond bovendien nog gesignaleerd in het Alg. Politieblad tot het ondergaan van 8 dagen hechtenis subs, ƒ11 boete. UIT DE OMGEVING WASSENAAR. Ongevallen. Op Maaldrift werd een bakfiets, bestuurd door den 27-jarigen B. uit Leiden, aangereden door een vracht auto die daarna doorreed. B. bekwam een hersenschudding en werd aan het hoofd gewond. Na eerst hulpverleening door dr. Hubbeling is B. per ziekenauto overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Een onderzoek bracht aan het licht dat de vrachtautobestuurder een ze kere P. uit Heemstede was. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De 23-jarige mej. Sch. uit den Haag brak bij het korfballen op een terrein aan den Buurtweg de reohter-onderarm. Na eer ste hulpverleening door dr. Hubbeling is zij per taxi huiswaarts gegaan. Op den rijksstraatweg nabij de Rust en Vreugdlaan reed de 18-jarige motorrij der E. uit den Haag tegen de auto op van S. alhier. E. bekwam een gecompliceerde rechterbeenbreuk en wonden aan hoofd en handen, terwijl het motorrijwiel ernstig was beschadigd. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp waarna E. per ziekenauto is overgebracht naar Bronovo te den Haag. LAATSTE BERICHTEN KONINGIN EN PRINSES KEEREN TERUG. Naar wij vernemen zullen H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana morgen met de dagboot van de Maatschappij „Zee land" uit Engeland naar Vlissingen vertrek ken en worden des avonds omstreeks 9 uur aan het Hollandsche Spoorstation in de Residentie terugverwacht, om zich vandaar naar den Ruigenhoek te begeven. MOTOR-ONGELUK IN BELGIE. Nederlander gedood. Gisternamiddag is te Verviers (België) de heer G. H. Rutten, technisch ambtenaar bij Publieke Werken te Heerlen, met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een voertuig. De heer Rutten werd bewusteloos opgenomen. Hij is hedenmorgen te Verviers overleden. Mevrouw R., die op de duo ge zeten was, werd slechts licht gewond. EEN „TREFFENDE" RECLAME. Hedenmorgen is de 44-jarige gehuwde arbeider P. de Boer uit Farmsum, gemeente Delfzijl, bij het opstellen van een reclame bord door dit gevaarte getroffen. De man is met ernstige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen over gebracht. BRAND. Vannacht 'heeft te Glanerbrug, gemeen te Enschede, een felle uitslaande brand gewoed in de woning van den aannemer Morskate. De bewoners, man, vrouw en 6 kinderen, werden met moeite door de buren gered. Het pand is geheel afgebrand, een bedrag van f 400.papiergeld ging mede verloren. Een aangrenzend huis bekwam ernstige brand- en waterschade. Oorzaak van den brand is onbekend. TELEGRAMMEN REVOLVERAANSLAG OP SENATOR HUEY LONG. Senator zwaar gewond; dader gedood. LONDEN, 9 September. (A.NP.) Uit New York wordt gemeld, dat senator Huey Long Zaterdagavond in een couloir van het parlementsgebouw van Louisiana door een onbekend man gewond is door een schot in de maagstreek. Zijn verwonding is levensgevaarlijk. De aanvaller werd door de particuliere lijfwacht van Long, bestaan de uit twee gewapende mannen, onmid dellijk neer geschoten met een regen van kogels uit repeteerpistolen. Een ooggetuige verklaarde, dat het bloed uit Long's mond stroomde, toen hij uit het gebouw gedragen werd. Teneinde het uiterste in het werk te stellen om het leven van Long te redden is men onmiddellijk tot een operatie over gegaan. NEW YORK, 9 September. (A.N.P.) Uit Baton Rouge wordt nog gemeld, dat een direct doodelijke verwonding van Long klaarblijkelijk daardoor verhinderd is, dat een rechter, die zich in het gezelschap van Long bevond, den revolver van den aan valler op het moment waarop deze vuurde, wist te grijpen, waardoor de richting van den kogel eenigszins gewijzigd werd. De aanvaller zelf viel door 40 kogels door boord, terwijl de menigte die van de gale rijen van den Senaat en het Huis van Af gevaardigden kwam, in een wilde paniek uiteen stoof. In politieke kringen te Washington heeft het bericht van den aanslag groote opwin ding veroorzaakt. LONDEN, 9 September. (A.N.P.) Uit Ba ton Rouge in Louisiana wordt gemeld: De doodgeschoten aanvaller van senator Huey Long is een jonge arts uit Baton Rouge, een specialist voor keelziekten, A. C. Weiss Jr. geheet en. In een kortgeleden in den Senaat uitge sproken redevoering heeft Long gezegd, dat hij op de hoogte was van het feit, dat er een samenzwering gesmeed werd tegen zijn leven. Op dat oogenblik had men ech ter deze uitlating niet au sérieux genomen. De aanslag is gepleegd in een corridor tusschen de zittingszalen van den Senaat en het Huis van Afgevaardigden van den staat Louisiana in een wolkenkrabber van 33 verdiepingen. Een man in tropen klee ding vuurde uit een revolver een schot af, dat Long in den maag trof. De beide lijf wachten, die Long, wanneer hij in het open baar verscheen, steeds begeleidden, legden den aanvaller neer met een regen van ko gels uit „miniatuur-machinegeweren"'. Long's toestand wordt zeer ernstig ge noemd. Ruim 100 aanhangers van Long hebben zich ter beschikking gesteld voor een bloed transfusie. Er is een vliegtuig gehuurd om een chirurg uit de staatsuniversiteit van Louisiana te halen. Long was oorspronkelijk een aanhanger van Roosevelt en van diens nieuwe econo mische politiek. Later oefende hij echter bittere critiek uit op den president. Door handige politieke manoeuvres heeft hij zich in Louisiana de positie weten te scheppen van een ongekroond koning. De tegenwoor dige gouverneur Allen is een intiem vriend van hem en de Wetgevende Vergadering van den staat is volkomen in zijn handen. De oppositioneele bladen zijn vrijwel ge heel tot zwijgen gebracht en de verdeeling van baantjes en functies onder zijn aan hangers heeft hem de controle gegeven over het bestuur van den staat. Huey Long was voorstander van een liquideeren van alle vermogens die meer dan 3 of 4 millioen dollar bedroegen. Ieder gezin moest volgens hem een bepaald inkomen gegarandeerd hebben en bovendien de beschikking heb ben over een auto en een radiotoestel. De behandelende geneesheeren hebben heden besloten een bloedtransfusie toe te passen' waarvan zij zich een verbetering in den toestand van Long voorstellen. Het is gebleken, dat de kogel den maag doorboord heeft. Er bestaat groote bezorgdheid, aan gezien men rekening houdt met de moge lijkheid dat de kogel vergiftigd was, zoo dat een bloedvergiftiging ontstaan zou. DE ASSEMBLEE BIJEEN. GENEVE, 9 Sept. (A. N. P.). Onder grootere algemeene belangstelling dan de laatste jaren gebruikelijk was, is heden in het Volkenbondsgebouw de vergadering van de Assemblée geopend. De meeste Euro- peesche staten hebben hun ministers van buitenlandsche zaken naar Genève afge vaardigd. Frankrijk is vertegenwoordigd door Laval. Herriot en Paul Boncour. De zitting begon als gebruikelijk met een openingstoespraak van den Raadspresident den Argentijnschen gedelegeerde Ruiz Guinazu. MET EEN GEWOON JACHTTOESTEL NAAR DE STRATOSFEER. MOSKOU, 9 September (A. N. P.). De Russische vlieger Jefsejef is erin geslaagd met een gewoon jachtvliegtuig naar de stratosfeer op te stijgen. Hij bereikte een hoogte van 12020 meter. DE NOORDELIJKE ZEEWEG. PETROP A WLO WSK (Kamtsjatka), 9 September. (A. N. P.). De beide schepen „Vanzetti" en „Iskra", de eerste vracht schepen die erin geslaagd zijn den Noorde lijken zeeweg van West naar Oost af te leg gen zijn thans behouden te Petroplawlowsk aangekomen. Na een kort oponthoud zul len zij weer in zee steken naar het einddoel van hun tocht, Wladiwostok. PETROLEUM IN ABESSINIE. LONDEN, 9 September. (A. N. P.). De concessie door Abessinië aan den heer Ric- ket verleend, heeft de vraag doen rijzen of Abessinië inderdaad rijk aan petroleum is. In 1921 verwierf de Anglo-American Oil Company, een dochtermaatschappij van de Standard Oil Company of New Jersey een concessie voor den tijd van 50 jaar in een Oostelijk gebied van Abessinië, doch nadat gedurende anderhalf jaar geologische on derzoekingen waren gedaan, werden geen olievelden aangetroffen die op winstge- venden basis te ontginnen zouden zijn. In deze concessie werd niet ver van de grens van Britsch Somaliland echter wel petro leum aangetroffen. Het was echter duide lijk, dat indien velden zouden worden ge vonden, welke op winstgevenden grondslag zouden kunnen worden geëxploiteerd, het noodzakelijk zou zijn een pijpleiding naai de krist aan te leggen. Een dergelijke lei ding zou een lengte van ongeveer 300 mijl moeten hebben, en de constructie daarvan zou naar berekening ongeveer 3.000.000 pd. st. kosten. Bovendien zouden waar schijnlijk omvangrijke voorbereidende werkzaamheden moeten worden verricht. Waar tot dusverre weinig is vernomen, waaruit de gevolgtrekking zou kunnen worden gemaakt, dat Abessinië een rijk pe- troleumland is, zal men voorloopig beter doen alle mededeelingen omtrent rijke pe- troleumvelden onder het noodige voorbe houd te aanvaarden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 9 Sept. Vee. Aanvoer 618 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwaliteit 5054 per kg. slechtgew. 2e kw. 4248 id. 3e kw. 3440 id. 12 stie ren: 3539 id. 133 melk- en kalfkoeien 125170 per stpk. 143 vette kalveren: le kw. 2e kw. 3742 per kg. levend gewicht. 3e kw. 2836 id. 70 nuchtere kalveren: 47 per stuk, 170 schapen en lammeren: schapen 1215 per stuk, lammeren 911, 413 varken: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 5051 per kg. slachtgew. zware varkens 4950 p. kg. slachtgew. Vete varkens 4849, 15 paarden 60100 per stuk. Overzicht. Runderen, ruimer aanvoer dan vorige week, handel niet vlug. Prijzen onveranderd. Melkkoeien aanvoer iets ruimer. Redelijke handel. Vette kalveren, redelijke aanvoer, gedrukte handel, prij zen lager. Nuchtere kalveren, korte aan voer, vlugge handel. Schapen, ruime aan voer, stugge handel, prijzen iets lager. Var kens gewone aanvoer, handel niet vlug, prijzen hooger, paarden korte aanvoer, en weinig handel. ROTTERDAM, 9 Sept. Vee. Aanvoer vette runderen 615, 340 vette kalveren, 893 schapen en lammeren, 532 varkens, 4 nuch tere kalveren, 3 bokken. Pr. per k.g.: vet te koeien 49, 45,2834, vette ossen 45, 40, 3235, vete kalveren 75, 65, 4048, var kens (levend gew.) 42, 40, 39, schapen 35, 31, 28, lammeren 36, 33, 28, Pr. per stuk: schapen 15, 11, 8, lammeren 11, 8, 6. Overzicht: vette koeien en ossen, aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen als 3 September prima koe 52, prima os 47 Vette kalveren, aanvoer iets ruimer, han del matig, prijzen hooger, prima kalf plm. 80, Schapen en lammeren, aanvoer iets rui mer, handel willig, prijzen stabiel. Varkens aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, af loop traag, prijzen hooger, enkele exem plaren gingen 1*2 ct. boven noteering. Ver scheidene partijen schapen werden kort verkocht. UTRECHT, 7 Sept. Vee. Op de week markt waren heden 2625 stuks vee aan gebracht. De prijzen waren voor sieren 0.170.19, vaarzen 80140, pinken 50 70, melkkoeien 100165, kalfkoeien 110 175, vaarskoeien 70125, slachtkoeien 2e srt. 0.200.24, 3e srt. 0.170.19, 650 stuks. 245 magere kalveren 1535, 335 nuchtere kalveren 58, 415 magere varkens 21 30, schrammen 1520, 585 biggen 1115, 105 schapen 1016, 390 lammeren 610. WISSELNOTEE RINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 53 Londen 7.293/g New York1.48 Parijs 9.75^/3 Brussel 24.98 Zwitserland 48 12 Milaan 12.05 Madrid 20.25 Oslo36.65 Kopenhagen32.55 Stockholm 37.60 Praag 6.l2l/2 Weenen Boedapest Prolongatie 5 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. Aan de Italiaansoh-Abessijnsehe kwestie zitten zooveel verschillende kanten en met deze kwestie zijn zooveel belangen ge moeid, dat het vrijwel onmogelijk is zich een juiste voorstelling van deze aangele genheid te vormen, niet het minst omdat de argumenten die door de verschillende partijen woerden aangevoerd, er niet be paald toe kunnen bijdragen een juiste kijk op de werkelijkheid te geven. Volgens de laatste berichten is Italië hoegenaamd niet geneigd om zich te schikken naar de in zichten van de andere mogendheden. Het schijnt wel alsof Italië alles doet om tijd te winnen teneinde t.z.t. toch naar believen zijn gang te kunnen gaan. Doch desniette min is het beter zich niet te wagen aan het maken van ontijdige gevolgtrekkingen. In ieder geval maakten de laatste meldingen niet bepaald een aangenamen indruk en waren in dit opzicht in tegenstelling met de berichten die tegen het einde van de vorige week werden gepubliceerd. Geheel tegenovergesteld aan hetgeen omtrent de politieke situatie werd vernomen, waren de telegrammen uit Amerika omtrent de beurzen aldaar van een vrij optimistische strekking. In de Vereenigde Staten heeft zich van het publiek een mentaliteit van optimisme meester gemaakt. De uitlatingen van president Roosevelt wijzen er op, dat hij zich waarschijnlijk niet wederom zal wagen aan experimenten die in hun uit werking zoo vèr strekkend kunnen zijn al die welk tijdens zijn bewind reeds zoo veel vuldig zijn genomen. Zoo langzamerhand moet hij zich gaan voorbereiden op de ver kiezingscampagne en hij zal waarschijnlijk niet het risico willen loopen door een poli tiek a outrance vele van zijn volgelingen van zich te vervreemden. Daarbij gelooft men, dat het Roosevelt ernst is met zijn ver klaring, dat de tijd is aagebroken waarin het bedrijfsleven op adem moet komen. Wat dien binnenlandschen toestand hier te lande betreft, zoo komt het oogenblik waarop de regeering zijn plannen verder uiteen zal zetten nader en nader en het zal niet lang meer duren alvorens men weet op welke wijze de verhouding tusschen re geering en volksvertegenwoordiging zicih zal ontwikkelen. Met dat al blijft op het oogeniblik afwachten de boodschap. In de afgeloopen week was het echter een be moedigend verschijnsel dat de Nederlaind- sche staatspapieren zich zoo goed konden handhaven, waarbij vooral in aanmerking moet worden genomen dat de geldkoers een uitgesproken neiging tot stijging aan den dag legde. De nieuwe week heeft veel verandering in de beurssituatie gebracht. Op de beleg- gings afd. waren echter integralen en de 3 pet. Staatsobligaties weer goed gedispo neerd. De 4 pet. obligaties Nederland en j Ned. Indië waren evenwel aan den ge- drukten kant. Het zakenverkeer op de lo- I cale aandeelenmarkt had ook heden weer niet veel te beteekenen. De belangstelling werd in de eerste plaats getrokken door Philips, die vast gestemd waren. Bij de ope ning werden deze papieren op ongeveer het vorig slotniveau afgedaan, doch reeds BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem Jan z. van A. de Sitter en H. J. Zoetelief Tromp Johan na Maria d. van J. P. A. Laven en J. M. Heemskerk. Ondertrouwd: G. J. Kuhn jm. en M. Holsbeek jd. M. de Kier jm. en G. Keereweerjd. J. Trouwee jm. 23 j. en M. W. P. Crama jd. 22 j. J. H. Wijnberg jm. 25 j. en S. C. J. v. Es jd. 23 j Overleden: A. L. Verleun z. 7 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. dadelijk ontwikkelde zich goede vraag, zoo dat in korten tijd de koers eenige pets naar boven liep. Unilevers waren op kleine schaal verhandeld en ondergingen in door snee niet veel wijziging. Van de overige Industrieelen was niets te bemerken. Olie waarden hadden een kalm verloop. Kon. Olies bewogen zich op ongeveer het koers- peil van Zaterdag. De Amerikaansche soor ten waren maar weinig veranderd. In Rub bers ging er weinig om: de hoek waarin A'dam Rubbers worden verhandeld was bijwijlen niet te vinden. Tabakken waren hier en daar eerder iets aangeboden. Sui kers en Scheepv. waren vrijwel geheel ver waarloosd. De affaire in Amerikanen was niet omvangrijk doch ook thans ontwikkel de zich in enkele specialiteiten eenige af faire. Bij het Nederlandsche publiek schijnt over het algemeen de opinie te bestaan, dat voor Amerika het ergste leed achter den rug is. Ook vandaag werd hier en daar weer eenig materiaal uit de markt genomen. Tot onze diepe droefheid overleed heden in het R.K. Ziekenhuis te 'sGra- venhage in den ouder dom van 43 jaar, tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, onze gelief de Heeroom, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de WelEerw. Heer ADRIANUS ANTONIUS VAN RIJN, Kapelaan te Loosduinen. C. VAN RIJN en familie. Warmond, 8 Sept. 1935. 4998 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, voor zien van de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig ge liefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, CATHARINA PETR0NELLA H00YMANS Echtgenoote van CORN. GRUNDEKEN, in den ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam: C. GRUNDEKEN en familie. Voorschoten, 8 Sept. '35. Voorstraat 12 A. De H. Uitvaardienst zal gehouden worden op Woensdag 11 September 's morgens 9 uur in de kerk van den H. Lau ren tius te Voorschoten, waarna de begrafenis. 5002 4994 Arts Hervat morgen depraktijk Een in den lande uitstekend bekend staande kleermakerij vraagt uitsluitend voor acquisitie een beschaafd, goed onderlegd en welbespraakt PERSOON, met het vak eenigszins bekend, bij voorkeur in het bezit van auto, om tegen ruime provisie pionierswerk onder het betere publiek te verrichten. Brieven, liefst met foto, opgave van leeftijd en antecedenten te riohten onder No. 2312 bureau van dit blad. GEVRAAGD. N.V.van Cranenburyli s Heringa's Sajetfabriek. 5004 Aanmelden: VLIET 15.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3