MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 MALLEGATSLUIS TE GOUDA BESCHADIGD. Door anker van een schip. Bij het schutten in de Mallegatsluis te Gouda heeft Zaterdagmiddag het schip „Dana Adriana" van schipper W. van den Berg, komende uit Sluiskil, en varende naar Boskoop, beladen met cokes, bij het passeeren van een der sluisdeuren het an ker van de rol laten schieten, dit bleef aan de sluisdeur haken, waardoor deze werd verwrongen en niet meer goed af sluit. Het verkeer door deze sluis kan voorloopig slechts plaats hebben bij gelij ken waterstand. Overwogen wordt, zoo lang de Mallegatsluit niet hersteld is, op sommige tijdstippen van den dag, te be ginnen met heden tegen den avond en op eigen risico der schippers eenig schutten toe te laten door de nieuwe sluis te Gou da, welke eerst in October officieel ge opend zal worden. ONVEILIG WESTLAND. vrijdagmiddag vervoegde zich aan de villa van den heer S. aan den Monstersche- weg te Monster, een koopman. Toen het dienstmeisje de deur opende, en de man bemerkte, dat zij allen thuis was, drong hij de woning binnen, waar hij poogde het meisje aan te randen. Zij verweerde zich evenwel heftig, en op dit moment kwam juist een slager aan de deur, waar op de onverlaat de vlucht nam op zijn mo torrijwiel, dat hij voor de woning had la ten staan. De slager nam evenwel het num mer van het voertuig op, zoodat het reeds na enkele uren aan de politie gelukte den man te arresteeren. In den afgeloopen winter is het hi de omgeving van Maasland enkele malen ge beurd, dat personen des avonds op de bui tenwegen werden aangerand en beroofd. Hierbij is zelfs iemand uit Vlaardingen nog vrij ernstig gewond. Thans schijnt die spel opnieuw te gaan beginnen, althans deze week werd de 22- jarige V. uit Maassluis op den Maasslui- scheweg door drie personen aangevallen. Echter verweerde V. zich met een fiets pomp zoodanig, dat de mannen de vlucht namen. Intusschen deelt de politie mede, dat in de toekomst een nauwlettend toezicht des avonds zal gehouden worden. LETTEREN EN KUNST FILMEN IN NOORD WIJK. De Ufa maakt buitenopnamen voor een Nederlandsch sprekende film. 't Begint al vroeg in den morgen. Klok slag zeven uur staat er een auto van de Ufa voor de deur. De regen klettert ailer on vriendelijks t tegen de ruiten, de lucht is zwaar en dicht bewolkt, een gure, kille wind, striemt in 't gezicht. Geenszins ideaal weer derhalve om bui ten te filmen.Doch dat hebben de film- menschen met ons, journalisten, gemeen: ze laten zich niet gauw ontmoedigen, men is gewend aan een beetje tegenslag. Dus trokken we met een flinken gang naar Noord wijk, waar men buitenopnamen zou gaan maken. Het is voor de tweede Nederlandsch spre kende film, die door de Ufa wordt vervaar digd, een Hollandsche versie van „Hilde Petersen Postlagernd" waarin hoofdrollen worden vervuld door: Cor Hermus, Herman Tholen, Fientje Berghegge, Louis Borel, Marie Faassen, Dolly Bouwmeester, Jean Stapelfeld, Robert Milton, Hilde Alexander, L. Tummers, W. Poncia, Alex de Meester Jr. en Margot Hoppenbrouwers. Zij wordt vervaardigd onder regie van Victor Jansen, bijgestaan, voor wat de Ne- derlandsche dialoog betreft, door Cor Her- mus en, heeft ongeveer den volgenden in houd: Philip van Noort, een pas getrouwd auteur, heeft met zijn vrouw Lize, zijn in trek genomen in een hotel in Noordwijk aan Zee „Palast Hotel" om zich daar aan een nieuwen roman te zetten. Daarvoor heeft hij een secretaresse noodig en bij het maken van de keur ontstaat de eerste ech telijke oneenigheid. Van Noort pakt, ge- irriteerd, zijn koffers en neemt zijn intrek in de nog lang niet voltooide villa, die voor hen in Noordwijk wordt gebouwd. De va der van Lize van Noort arriveert juist uit Soerabaya om met zijn schoonzoon kennis te maken. Dan ontstaat een hoogst verma kelijke verwarring, wanneer mr. Willem van Scheltema een huisvriend van de fa milie van Noort door papa voor zijn sahoonzoon wordt gehouden. Daardoor ont staan allerlei komische verwikkelingen tot dat tenslotte op een zomerfeest „Een nacht op Java" alles uitkomt, hetgeen tot een al- geheele verzoening leidt. Het hotel „Huis ter Duin" ligt op dezen guren nazomer-dag temidden van het hoo- ge heuvellandschap eenzaam en verlaten als wij er op het vroege uur arriveeren. Doch als we eenmaal boven hi de ruime eetzaal -zijn, vinden we daar een groot aantal menschen verzameld. Meest bekende gezichten. Althans van de Ufa uit Berlijn. Regisseur Victor Jansen bleek te zijn ver hinderd er zelf bij te zijn. De opnamen zouden worden gemaakt on der algeheele leiding van den opnamelei der Fritz Kurth, cameraman is Georg Bruchbauer, geluidsmixer dr. Berker, ca mera-assistent Hugo Scholt. Verder merk ten we op de medewerkenden: Herman Tholen, Cor Hermus, Louis Borel, Fientje Berghegge en Dolly Bouwmeester. Van de Ufa in Nederland waren er de heer en Di- well, Bolongino, Burbach en Ooms. Het duurde lang voor er eenige teekening in kwam. 't Was een uur of tien, toen alle apparaten wat komt er voor zooiets toch veel kijken! in een der badhuisjes, een welkome gelegenheid, stonden opge steld. Het weer was intusschen heel wat beter geworden, het zonnetje scheen vrien delijk, en alles leek nog goed te worden. Herman, de bekwame grimeur en dikke vriend van alle artisten, had z'n werk be ëindigd en allen waren geschminkt en ge kapt, kant en klaar voor de opnamen. Intusschen allen stonden, onder groo- te belangstelling van het publiek, in af wachting op het strand openbaarde zich 'n technisch malheur aan een der motoren. Na lang zwoegen mocht het de techni sche staf eindelijk gelukken, het defect te herstellen, Doch toenhad het zonne tje ons weer in den steek gelaten. Een he vige stortbui deed allen weer in het hotel vluchten, waar men menig uur heeft door gebracht. Hermus imiteerde, Tholen zong en vertelde moppen, Dolly Bouwmeester stond ook geen minuut stil, een gemeen schappelijke dans werd gemaakt.Totdat een vreugderoep van den heer Kurth allen opschrikte: „Die Sonne!" Allen holden naar buiten, de figuranten, leden der roeiver- eeniging Arsa uit Amsterdam, verschenen op het appèl. Hermus gaf aanwijzingen aan z'n artisten: Probe! Alles was „ausgezeich- net", de man met de klapper treedt voor de camera. De heer Schulz roept: „Wir können" Ruhe drehen!" Borel begint het gesprek met Fientje Berghegge Mr. Scheltema met Lize vijf minuten, langer niet. Dan een volgende scène. Doch vrouwe Fortuna wilde maar niet helpen! De zon verdween weer achter het grauwe wolken dek, en scheen er voorloopig niet meer achter vandaan te willen komen. De heer Kurth verklaarde zich overwon nen. Hij gaf 't op voor vandaag. Tholen moest er trouwens gauw vandoor, 's Avonds moest hij weer in de K.R.O.- studio zijn. Van 's morgens zeven tot 's avonds vijf geschminkt zitten wachten en dan nog niet eens „gedraaid" te zijn. Geschminkt en wel in de auto en met een flinken gang naar Hilversum. Artisten.... UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Wethouder Vermeer. De heer J. O. Vermeer heeft de benoeming als wethouder, welke hij in beraad had gehouden, thans aangenomen. Personalia. Mej. A .C. M. Koenders alhier, is benoemd tot tijdelijk onderwijze res aan de R. K School te Nieuw-Vennep. Diploma's zwemmen. Het Diploma A (geoefend zwemmer) is uitgereikt aan de dames B. van Ruiten, M. E. Schreuder, N. Verkuy., J. M. van Arkel, A. Zwetsloot, C. Zwetsloot, E. Broukman, T. Mailand, G. M. Guldemond, A. Kommer en aan de heeren: C. L. Woerlee, J. van Roode, P. W. Trossel Jr., G. L. de Graaf, J. v. d. Schrier, W. Heir- man, R. W. v. Dam, J. G. Vonk, W. S. Steensma, G. R. Fhilippo, W. van Ruiten, C. v. d. Walt, O. de Rooy, J. Onos, D. Kuis en J. Smit. Diploma B (zeer geoefend zwemmer) de dames J. Veenstra en M. Gul demond en de 'heeren R. v. Huis en A. A. Dinghof. De Feesten. De Koninginnefeesten zul len hier gehouden worden op Dinsdag 24 en Woensdag 25 September. De eerste dag zal geheel aan de kinderen gewijd zijn; bij zonderheden volgen. Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan thans 290 werkzoeken den ingeschreven tegen 265 voor een week. KATWIJK. Stand der werkloosheid. Opperlieden 22, grondwerkers 54, timmerlieden 31, met selaars 25, fabrieksarbeiders 4, kuipers 35, schilders 6, losarbeiders 111, landarbeiders 46, vissdhers 59, stokers 12, binnenschippers 3, varensgezellen 8, machinisten 2, machi nebankwerkers 3, loodgieters 4, tuinlieden 2, smid 1, molenaar 1, mandenmaker 1, autogeenlasscher 1, broodbakker 1, kok 1, kelner 1, scheepmakers 6, letterzetter 1, chaufers 4, voorslager 1, stucadoors 4, mo- tordrijven 1, dienstmeisjes 3, jongens 18, meisjes 23 Totaal 500. WARMOND. Uitvoering. Al waren de weersomstan digheden minder gunstig, toch bestond voor het 4e zomerconcert van de R. K. Muziek- vereeniging „St. Mathias" groote belang stelling. Het is dan ook steeds een waar ge not de uitvoeringen van deze vereeniging te volgen, want steeds kan men er van overtuigd zijn dat, wat ten gehoore wordt gebracht, van het beste gehalte is. Zoo was het ook weer ditmaal. De diverse num mers werden op onberispelijke wijze uit gevoerd en 'hieronder waren toch nummers, ■die èn aan spelers èn aan Directeur d>e hoogste eischen stelden. De wijze, waarop de Grande Fantasie de 1'opera Faust werd uitgevoerd was in een woord meesterlijk. Het publiek gaf telkens door een hartelijk applaus te kennen, dat zij deze mooie mu ziek wist te waardeeren. Aan de uitvoe ring nam ook deel de afdeeling zang, wel ke onder leiding stond van d'en heer Mar- tijn. Deze vereeniging is de laatste jaren niet alleen quantitatief doch ook quaiitatief sterk vooruitgegaan. Zij beschikt thans over goed stemmen-materiaal en maakt ook als geheel een uitstekende indruk. Het is een avond van werkelijk muzikaal genot ge worden en wij brengen hiervoor „Mathias" in haar beide afdeelingen hartelijk dank. Aan den vooravond van de komende Ko ninginnefeesten had de traditioneele ron- dendans om de muziektent natuurlijk weer zeer veel bekijks en zoowel jong al oud werd in deze vreugdedans opgenomen. Wij roepen „Mathias" een hartelijk tot weer ziens toe. LISSE. EEN OVERDEKTE KERMIS. Verbonden met een nuttige tentoonstelling. Zaterdagnamiddag te 3 uur had van de door het Plaatselijk Comité van „Herw. Le venskracht" georganiseerde tentoonstelling met Fancy Fair de officieele opening plaats. Hierbij waren genoodigd Burg. en Weth. en de Gemeenteraadsleden, de plaatselijke ge- neesheeren, besturen van R.K. Wijkverple ging en „Groene Kruis", de besturen der plaatselijke sociale organisaties, comitéle den uit de naaste omgeving enz. enz. van wie bijna allen vertegenwoordigers aanwe zig waren. Ook waren mede aanwezig de Zeereerw. heer Pastoor H. J. Thomann en Kapelaan Tabink van de St. Agatihapa- roohie. Het behoeft geen betoog, dat de achterzaal van het Bondsgebouw, waar een gedeelte van de tentoonstelling is ingericht en het andere voor de Fancy fair, flink be zet was. Het strijkje „The Musicmakers" bracht er al direct een feestelijke stemming in. De voorzitter van het PI. Comité, de heer S. Langelaan, heette allen welkom. Hij wees er op, dat nu 8 jaar geleden alhier een dergelijke tentoonstelling werd gehou den en toen met een overweldigend suc ces. Spreker weet wel, dat het thans niet worden zal als in 1927, immers allen ge voelen den terugslag van den slechten tijd, maar toch hoopte hij, dat het PI. Comité met genoegen op deze tentoonstelling zal moge terugzien. Na een woord van dank gebracht te hebben aan de burgerij van Lisse voor de steun om prijzen beschikbaar te kunnen stellen voor de aan deze tentoon stelling verbonden loterij, gaf hij het woord aan dr. F. G. M. Haase, medisch adviseur van „Herw. Levenskracht", om het ope ningswoord te spreken. Dr. Haase zeide met genoegen de uitnoodiging tot opening te hebben aanvaard, omdat deze instelling, om het doel dat zij nastreeft, n.l. de bestrij ding der tuberculose, hem zeer sympathiek is. „Herw. Levenskracht" is een instelling welke aller belangstelling verdient om al les wat zij in de afgelegde 20 jaar heeft verricht. Hij schetste vervolgens, dat „Herw. Levenskracht" eene instelling is van het R.K. Werkliedenverbond, alzoo van den „kleinen man". Zoo ooit, dan is hier bewaarheid de spreuk „Eendracht maakt macht". Aan de hand der statuten schetste spreker vervolgens, hoe H. L. zijn mooie doel tracht te bereiken. Vroeger, aldus spreker, wist men niet wat T.B.C. was, tot dat 50 jaar geleden prof. Koch te Berlijn dat ontdekking deed. Omtrent de oorzaak echter taste men nog volkomen in 't duis ter. Men bond den strijd aan tegen deze ziekte, doch het bleek een guerilla, want ondanks de bestrijding allerwege, eischte deze ziekte steeds meer slachtoffers. Het middel om de bacil te vernietigen is tot heden nog niet gevonden. Wat men echter wel heeft, dat zijn middeleii ter voorko ming van besmetting; het sterftecijfer van T.B.C.-lijders is dan ook in de laatste 20 jaar aanzienlijk .verlaagd. H. L. is een in stelling in ons land, welke met kracht en succes de bestrijding van deze gevreesde ziekte ter hand neemt. Zij heeft een eerste klas Sanatorium te Bilthoven, waar aan 't hoofd staat de Geneesheer-Directeur dr. Bronkhorst, een specialiteit welke voor zijn ijver en de bestrijding der T.B.C. door H. M. de Koningin is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens wees spreker op de werk zaamheden van het Plaatselijk Comité al hier. Door dit comité worden gelden bijeen gezameld door bloempjesverkoop en loterij. Koekavonden etc. voor het uitzenden van patiënten en voor de plaatsing van patiën ten in de plaatselijke lighal. Voorts wees spreker erop wat de tentoonstelling aan leerzaams geeft op het gebied van bestrij ding der T.B.C. en kon daarbij als vanzelf niet nalaten om te wijzen op de attracties aan deze tentoonstelling verbonden, waar zoo aanstonds een bescheiden aanslag op ieders beurs zal worden gedaan. Helpt al len naar vermogen, want alleen mét ver eende krachten zal men er in slagen de slang der T.B.C. te verpletteren. Met deze mooie rede verklaarde dr. Haase de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens voerde nog het woord de heer Verzuu, hoofdbestuurder van H. L., dei wees op onze goed geoutilleerde bestrij- dingsapparaat. Van groote beteeken is is echter, zei spr., dat men tijdig ingrijpt om de ziekte te bestrijden en het is een voor naam belang, dat het groote publiek weet hoe moet worden omgegaan met T.B.C.-lij- ders, hetgeen te leeren is op deze ten toonstelling. Sprekende over het Sanato rium deed hij uitkomen, dat H. L. j aar lij ksch 400 patiënten uitzendt, doch dat de wachtlijst steeds nog 150 namen bevat. Met klem spoorde spreker aan om de vrijwil lige 5 cent per week te offeren en daarvoor propaganda te maken. De voorzitter bracht een woord van dank aan dr. Haase voor zijn openingswoord. Hierna ging men over tot een bezoek aan de tentoonstelling onder leiding en voorlichting van den heer Ver zuu, waarna een kop thee werd gepresen teerd. Wij willen er nog even op wijzen, dat onder de attracties aanwezig zijn een schiettent, koekrad, touwtrekken, buswer- pen, speerwerpen, trektafel, bal werpen, ping-pong enz. enz., alzoo gelegenheid te over om zijn geld goed te besteden. Voor de verloting zaken we als hoofdprijzen een fiets, een eetservies en een étui met lepels. Aan de verschillende stands hadden de ijve rige jonge dames heel wat te doen. Onzer zijds wenschen we het Plaatselijk Comité succes met deze tentoonstelling. Verkeersongeval. Zaterdagmorgen had op den Heereweg in deze gemeente, nabij het pand van den heer Berkhout een ver keersongeval plaats. Daar ter plaatse werd n.l. de groenten wagen van den groentenhan- delaar B. aangereden met een vrachtauto. De groenten, alsmede het fruit werd over den Heereweg verspreid. Een en ander liep gelukkig af zonder persoonlijke ongeval len. Het verkeer werd geruim en tijd ver sperd. De politie maakte verbaal op. NOORD WIJKERHOUT. Geslaagd. De Gemeenteveldwachter P. Jansen alhier slaagde Zaterdag te Amster dam voor het politie-diploma met aanteeke- ning van den Alg. Ned. Politiebond. De werkloosheid. Ondanks het feit dat voor vele arbeiders in het bloemibollenibe- drijf een bijslag betaalt wordt zijn er nog 20 werkloozen meer als het vorig jaar op dit tijdstip. Thans staan er 169 werkloozen ingeschreven. Vooral onder de bouwvak arbeiders heerscht een groote werkloosheid, 11 timmerlieden, 6 metselaars en 3 opper lieden zijn zonder werk. Men riet uit een en ander dat in deze gemeente de bijslag regeling de werkloosheid niet heeft ver minderd! SASSENHEIM. Gouden huwelijksfeest. Het was Za terdag voor het echtpaar Haver-Altena een groote dag. De Bijdorpstraat was met vlag gen getooid en het huis van de Jubilarissen was door de buurtbewoners versierd. Des avonds werd een serenade gebracht door beide muziekcorpsen. Namens Crescendo sprak de heer v. d. Hèyden een woord van gelukwensoh, in 't bijzonder tot den brui degom, die zooveel interesse heeft voor de concerten en zelfs slecht weer trotseert om deze te komen beluisteren. Nadien kwam „St. Ambrosius" zijn trouwen bezoeker en donateur vereeren met een serenade om met muziek te zeggen, wat hen op het hart lag. Na de eerste marsch werd het bruids paar gelukgewensoht door den voorzitter, den heer Post, die daarbij den wenscht uit sprak, dat het bruidspaar eens het diaman ten feest moge beleven. Spr. besloot met een driewerf hoera, en lang zullen zij leven. Namens ouders wi familie dankte een zoon voor de attentie. Zondag te 10 uur werd een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen voor het bruids paar. Speldjesdag. Zaterdagmiddag werd al hier een speldjesdag gehouden ten bate van het Crisis-Comité. De jonge dames wis ten voor dit schoone doel een bedrag van 107.bij elkaar te brengen. Kruisvaart KJ.C. De Katholieke Jeugdbeweging was gisteren weer het ■brandpunt van belangstelling, want 19 nieuwe kruisvaarders werden met kerke lijke ceremoniën geïnstalleerd. Des morgens was er een algemeene H. Communie en des avonds had onder het Lof de plechtige installatie plaats, waarna allen zich begaven naar 'het K-S.A.-gebouw, ■waar de ouders der Kruisvaarders en vele anderen hun belangstelling toonden. In de zaal was een kampvuur aangelegd en daaromheen waren de lieders en jon gens. De avond werd geopend door den Di recteur kap. Westerkamp, met een kort wel komstwoord en een uiteenzetting van het doel van dit kampvuur. De leiding was tot nog toe in handen van de Leidsohe leiders, welke de jongens en toekomstige leiders reeds eenige maanden inleiden. Het jeugd werk werd thans bij monde van de heeren de Graaf en Stemman overgedragen aan de Sassenheimsche leiders, de Directeur en de heeren Mondiaan en Vugts, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat het jeugdwerk moge bloeien en een van de beste moge worden uiit de omgeving. Bij het kampvuur werden door de jongens geestige voordracht en verzen voorgedra gen, waarbij het publiek zich zeer vermaak ten. Aan t einde gevoelde de Pastoor zich ge drongen uiting te geven aan zijn dankbaar heid' voor het jeugdwerk, in het bijzonder aan den Directeur, die met onvermoeide zorg rijn schouders er onder gezet heeft en daaibij de grootste medewerking heeft on dervonden van de Leidsche leiders. Met waardeering heeft hij het werk van de K.JX2. gevolgd en geconstateerd, dat deze nieuwe beweging de jongens pakt. Hij vraagt de medewerking der ouders voor de moreele en finantieele steun, om het werk van den directeur te verlichten. Ten slotte hoopt hij, dat de jeugdbeweging onder de toekomstige leiding van de eigen leiders mag groeien tot heil der maatschappij. Na nog een opwekking aan de ouders en belangstellenden om volgende week de groote K.J.C.-dag te bezoeken in Leiden, sloot de Geest, directeur met den zegen en groet dezen mooien avond. Autobotsing. Gisteravond te 6 uur had voor het café Bergman een botsing plaats van twee luxe auto's, waarvan er een met flinke gang uit de richting Warmond kwam en een uit de richting Leiden. Bij deze bot sing waren wonder boven wonder geen menschenlevens te betreuren. Bij den groo- ten söhok raakten de auto's een lantaarn, welke bij den grond afknapte, een der wa gens reeds vervolgens over het fietspad tegen hef hek van het aldaar staand huis van den heer Berbee en kwam daar tot stilstand. Toevallig passeerde geen wiel rijders of wandelaars. Van de inzittenden werden eenige door den schok licht gewond. Dr. Hueber was spoedig ter plaatse en heeft de patiënten in het St. Bernardus- gesticht verbonden. Politie heeft van een en ander proces-verbaal gemaakt. De auto's zijn met behulp van een kraanwagen weg gesleept. Zaterdagmiddag had aan de Oude Post een botsing plaats tusschen een drie tal auto's waarbij eenige ruiten het moes ten ontgelden. Politie heeft een en ander opgenomen, om de schuldvraag te beant woorden. VEUR. Serenade Zondagavond werd bij den burgemeester W. Keijzer, die tevens eere voorzitter is der R.-K. Harmoniekapel „St. Cecilia", door „St. Cecilia" een serenade gebracht bij gelegenheid van den verjaar dag van Z.Edelachtbare. ZOETERMEER Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag, den lOden September, des nam. 7.45 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Verzoeken ontheffing hondenbelasting. 3 Verzoeken ontheffing schoolgeld 4. Verzoek Bond Koffiehuishouders om verlaging grondslag personeele belasting. 5. Vaststelling veror dening hulpverleening bij brand. 6. Aan vulling en herziening verordening veld wachters. 7. Vaststelling diverse bestaande verordeningen voor de nieuwe gemeente met eenige noodzakelijke wijzigingen. 8. Instructie secretaris en instructie ambte naren ter secretarie. 9. Ontslag en benoe ming ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 10. Vaststelling jaarwedderegeling ambtenaren ter secretarie; brandweerper soneel en plaatselijk deurwaarder. 11. Vaststelling jaarwedden, pensioensgrondsla gen, herbenoeming en ontslag van: bode, concierge raadhuis, gemeentegeneesheeren, keurings-veearts, gemeente-opzichter, weg werker, gmeentarbeider belast met de ge meentereiniging, lantaarnntsteker. 12. Vast stelling algemeene politieverordening. 13. Aanleg algemeene begraafplaats. Politie. De woningen van de veld wachters J. Steenhuisen en J. van den Bos rijn vanaf heden aan het telefoonnet van het kantoor alhier verbonden. Eerstgenoem de veldwachter heeft telefoonnummer 50, met dag- en nachtverbinding, laatstge noemde telefoonnummer 105, enkel dag- verbinding. Van inbraak afkomstig. Zaterdagmid dag kreeg de politie alhier kennis, dat men uit de watering langs den Zegwaartschen- weg. een opengebroken brandkast had op- gevischt. Bij onderzoek bleek het een sta len doos te zijn, voor de opberging van een losbladig systeem een er boekhouding. In derdaad bleek later, dat de in de doos pas sende laden, ook in de watering lagen. Bij een nader ingesteld onderzoek is ge bleken, dat een en ander afkomstig is van een inbraak in den nacht van 23 op 24 Augustus in de Vredensteinfabrieken te Loosduinen. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 207. En brutaalweg wandelde Piet Prikkel over den rug I 208. Maar Piet had er niet op gerekend dat de slang een van de slang naar den overkant zonder daarvoor zijn dub- probaat middeltje had om wanbetalers te straffen. Voor Piet beitje te betalen. De slang keerde zich woedend naar hem I wist wat er gebeurde, had zij haar staart losgelaten en., toe maar Piet begon nog brutaal te worden op den koop I hoepla, daar ging Piet kopje onder, toe. „Zie maar dat je geld krijgt", riep hij de slang lachend toe. 1

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14