MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 UE LLILKL'HË UJUKAIfl 0CKDL DLAD TAG. IZ De gelukkige ploeg van Sparta met haar aanvoerder na de overwinning In het zilveren bal-tournooi te Rotterdam, met de behaalde trophee Boven Blackpool (Eng.) kwamen Zaterdag twee vliegtuigen met elkaar in botsing. Een der machines stortte in de stad neer; de andere kon behouden landen. Drie personen werden gedood. Het blusschen der brandende resten De finales om Med. tenniskampioenschap werden Zondag op de Festina banen gespeeld. De winnaressen dames dubbel, Rollin Couquer- que Boutmy, worden door haar rivales, Kerk- hoH Beltzer (links) gelukgewenscht Een kijkje tijdens de golfwedstrijden om de Britsh American Challenge Cup op de golfbanen te Noordwijk Het Nederlandsche kampioenschap touwtrekken, afd licht gewicht tijdens de atletiekwedstrijden van Pro Patria te Rotterdam werd gewonnen door de ver. D.O.S., die wij hierboven in actie zien De bekende Amerikaansche filmspeler Wallace Beery die weer in ons land vertoeft, bracht Zondag een bezoek aan Volendam, waar hij met zijn filmcamera menig aardig tooneeltje probeerde vast te leggen De bemanning van het Argentijnsch opleidingsschip .Presidente Sarmiento legde Zaterdag een krans op het graf van Michiel de Ruyter in de Nieuwe Kerk te Amsterdam PAARDENSPORT INTERN. CONCOURS TE WIESBADEN. Zaterdag werd het internationaal con- oours-hippique alhier voortgezet met een springconcours om den prijs van het Hol Hansen. Het parcours was 900 meter lang en hierop waren 17 hindernissen geplaatst met maximale hoogte van 1.50 meter en maximale breedte van 4 meter. In totaal namen 69 ruiters deel. Slechts 9 paarden slaagden er in, dit parcours zon der fouten af te leggen. Geen der Neder landsche officieren had een rit zonder fou ten gemaakt. De beste prestatie verrichtte nog luitenant Ruys de Perez met „Sichen- krans", die 3 fouten maakte en daarmede de tiende plaats bezette. Ritmeester Heuff werd elfde met „Jimmy", eveneens met 3 fouten. De andere Nederlandsche ruiters maakten meer dan 3 fouten en kwamen niet voor een prijs in aanmerking. Opgemerkt dient nog te worden, dat lui tenant Pahud de Mcrtanges deelnam met het paard „Gawein". Luitenant Steenkamp was n.l. plotseling teruggeroepen naar Ne derland voor de manoeuvres en daarom be sloot men, luitenant Pahud te laten uitko men met het paard van luitenant Steen kamp. Het andere paard van luitenant Steenkamp, „Arkansas" verscheen niet aan den start. De negen ruiters en paarden die zonder fouten het parcours hadden afgelegd, moes ten overspringen over een parcours met 8 verhoogde rindernissen. Vier paarden gingen nogmaals zonder fouten over de hindernissen en toen bleek dat „Arnim" van mevr. von Opel het snel ste was. Na het succes van gisteren heeft mevr. von Opel met hetzelfde paard dus wederom een fraai resultaat bereikt; voor waar een bijzondere prestatie. Een dressuurproef voor rijpaarden klas se I om den Kochbrunneprijs werd gewon nen door mevrouw von Behr uit Hamburg met „Almasar". De beste Duitsche dres suurruiters namen aan dit nummer deel en de concurrentie was dus bijzonder fel. Lui tenant Pahud de Mortanges eindigde met „Maedel wie du" op de 7e plaats. Luit. Ruys de Perez wint den Groeften Prijs van Wiesbaden. Op den laatsten dag van het Concours werd een groote springconcours gehouden om den Grooten Prijs van Wiesbaden. Dit springconcours ging over 22 hindernissen van maximale hoogte 1.60 Meter en maxi male breedte 4 Meter. De lengte van het parcours was 1000 Meter. In totaal namen 45 ruiters aan dezen wedstrijd deel. Het was een tijdspringen, waarbij de fouten in sec. werden omgerekend. Onze landgenoot Luitenant Rusy de Pe rez ging met „Eichenkranz" in prachtige stijl, uiterst snel en zonder een moment van aarzelen, over het parcours. Zonder fout werden de hindernissen genomen in den snelsten tijd van den dag n.l. 2 min. 6 sec., waarmede de Groote Prijs van Wies- baden in Nederlandsche handen kwam. Wat de andere Nederlandsche ruiters be treft, „Jimmy" onder Ritmeester Heuff maakte 4 fouten, terwijl „Godard" er 3 kreeg. Ook de andere Nederlandsche paar den maakten fouten en vielen niet in de prijzen. „Arkansas" en „Gawein" van Lui tenant Steenkamp lieten verstek gaan we gens vertrek van den berijder naar Neder land. DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De resultaten van de gisteren op Duin- digt gehouden draverijen luiden als volgt: Zesde Aanmoedigingsprijs: Prijzendrave- rij 4e klasse, afstand 1730 meter: 1. Willy Quetteville, eig. C. v. d. Burg; 2. Varia, eig. A. L. Janson. Kohinorprijs: Ren op de vlakke baan, af stand 1350 meteir: 1. Coroner, eig. Stal Duinhoeve; 2. Fusée de Nuit, eig. W. H. Habraken. Jupiterprijs: Handicap 2e en 3e klasse, afstand 2000 meter: 1. Xilandra G„ eig. Stal Birkhoven; 2. Welvaart van Duindal, eig. A. de Vlieger. Zevende Heerrijdersprijs: Handicap le klasse, afstand 2000 meter: 1. Fanfare, eig. Gebr. A. W. en J. Knijnenburg; 2. Diamant Bleu, eig. C. F. Oockhorst. Kolomeaprijs: Ren op de vlakke baan, afstand 1350 meter: 1. Kenya, eig. mej. M. M. Wilson; 2. Framono, eig. mr. F. j. M. Bartels. Jocondaprijs: Pr ij zendraverij 4e klasse, afstand 1200 meter: 1. Achilles, eig. S. J. Brouwer; 2. Akron B., eig. Stal Gruno. 2500 meter kampioenschap: Draverij van meet over 250 meter: 1. Calumet Bastle, eig. G. J. v. d. Elshout; 2. Victoria, eig. H. v. d. PoL AUTOMOBILISME OM DEN GROOTEN PRIJS VAN ITALIË. Hans Stuck met Auto-Union winnaar. Op de autoracebaan te Monza waren 50.000 toeschouwers getuigen van de wed strijden om den Grooten Prijs van Italië, welke gewonnen werd door Hans Stuck met Auto-Union. Hij legde de 502,97 K.M. 73 ronden af in den tijd van 3 uur 40 min. 9 sec, d.w.z. met een gemiddelde uur snelheid van 137.080 K.M. Slechts 5 cou reurs beëindigden de race. In totaal startten 16 wagens. De Italiaan Graaf Trossi ontbrak op het appèl, omdat hij met zijn nieuwen wagen niet tevreden was geweest tijdens de trainingsritten. 2. Nuvolari met Alfa Romeo 3 uur 41 min. 50 sec. Gemiddelde uursnelheid 136.039 K.M. 3. Rosemeyer met Auto Onion op 3 ronden. 4. Marinoni met Alfo Romeo met 5 ronden achterstand. 5. Taruffi met Bugatti op 14 ronden. De snelste ronde werd door Nuvolari ge reden met een tijd van 2 min. 49 4/5 sec. Deze tijd beteekende een gemiddelde uur snelheid van 146.07 K.M. Deze tijd bereikte Nuvolari in de 33e ronde. MOTORSPORT NACHTRIT LEID SC HE H. D.-CLUB. In den nacht van Zaterdag op Zondag 7 en 8 September werd door de Leidsche Harley-Davidson Club een nachtrit gehou den over 578 K.M. met twee rustplaatsen: in Winterswijk een half uur en een urn- rust in Stroe, waar tevens gelegenheid was tot tanken. Het was geen snelheidswed strijd of gejakker op slechte of onbegaan bare wegen, doch een sportieve rit, waar aan ieder kon deelnemen, zoowel motor als autorijder. Temiddernacht had de start plaats van café-restaurant Royal aan de Doezastraat te Leiden en vertrokken er dertig deelne mers, van wie er twaalf uitvielen. Alle deelnemers, die den rit, welke o.m. eenige steile hellingen en bochten te nemen had, volbrachten, kwamen in het bezit van de uitgeloofde plaquette. De navolgende rijders volbrachten den tocht: F. J. Goethart (Amsterdam) op Rudge, C. Zuiderhoek Jr. (Amsterdam) op Triumph, G. van Almeloo (Amsterdam) op A. Macht (Eindhoven, verste deelnemer), op H. D., P. J. Majolee (Leiden) op Fran cis Barnett, J. Baars Jr. (Haarlem) op H. D.-comb., J. J. Th. Kappen (Amsterdam), op H.D., A. J. Sciaroni (Den Haag) op H.D., Th. Segaar (Leiden) op Ariel, A. van der Linden (Leiden) op H.D., S. Erkelens (Lei den), op H.D.-Comb., P. A. Kemper (Den Haag), op Francis Barnett, W. van der Sar (D enHaag) op H.D., J. Kestermans (Den Haag) met Ford-auto, J. Speijer (Den Haag), op kleinste type D.K.W., S. Smits (Haarlem) op H.D., J. A. van den Boogaard (Haarlem) op H.D.-comb., W. J. B. Martens (Hen Haag) met M. G.-sportauto. Vermel denswaard is nog, dat de heer J. Speijer (Den Haag) reed op het kleinste type D.K. W., feitelijk fiets met hulpmotor en steeds in de laatste minuut de controlepunten wist te bereiken, terwijl J. Kosterman met zijn Ford-auto steeds als eerste de controle punten wist te passeeren. WIELRENNEN NEDERLAND WINT MET 28—20 VAN DENEMARKEN. Op de wielerbaan van het Sportpark te Ginneken is gisteren voor een talrijk pu bliek de 1 andenwedstrijd NederlandDe nemarken verreden, met als resultaat, dat de Hollandsche renners de meeste punten wisten te yerwerven. Zij wonnen de ont moeting met een totaal van 28 punten, te gen Denemarken 20 pnt. De Nederlanders wonnen den sprint-, den tandem- en de achtervolgingswed- strijd, terwijl de tijdrace voor de Denen was. De gedetailleerde resultaten luiden: Tijdrace over 1 K.M., staande start: 1. Ame W. Pedersen (Den.); 2. Arne Voss (Den.); 3. C. M. Kropman (Ned). 4. P. Coomans. Tijd van den winnaar: 1 m. 15.1 sec. Nederland 3 p., Denemarken 7 p. Sprint over 1 K.M.: 1. B. Leene (Ned.), tijd laatste 200 Meter 13 4/5 sec., 2. A. van Vliet (Ned.). 3. C. Magnussen (Den.). Nederland 5 p., Denemarken 1 p. Tandem wedstrijd over 2 K.M.: 1. Leene Ooms (Ned.); 2. LundquislAndersen (Den.); 3. VerberkKropman (Ned.). 4. MagnussenVoss (Den.). Tijd van het winnende tandem 2 min. 54 1/5 sec. Nederland 12 p., Denemarken 8 p. Olympiade Achtervolging over max. 5 K.M.: 1. Nederlandsche ploeg, bestaande uit de renners Arie van Vliet, Ooms, Lee ne en Coomans. (De Nederlanders liepen veertig Meter in op hun tegenstanders in den tijd van 5 minuten. 15 4/5 sec.). 2. Deensche ploeg, bestaande uit de renners H. Chr. Nielsen, Lundauist, Peder sen en Magnussen. Nederland 8 p., Denemarken 4 p. Totaal-uitslag: 1. Nederland 28 p., 2. De nemarken 20 p.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12