MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 DE JAARVERGADERING VAN DE R.KJF. Naar een Landelijke Sportunic? In het Oranje-hotel te Den Bosch hield de Federatie van R. K. Voetbalbonden in Nederland glisteren haar jaarvergadering. De „Maandagmorgen" geeft hiervan het volgend verslag: De voorzitter, de heer P. van der Heijde, herdacht in zyn openingswoord Z. H. Exe. Mgr. A-engencnt voor wiens zielerust werd gebeden, sprak woorden van waardeering aan het adres van den zeereerw. Pater Es- ser, die het bestuurslidmaatschap had neer gelegd in verband met zijn pastoorsbenoe ming en bracht dank aan de grootste clubs, die de Federatiewedstrijden zoo uitstekend hadden doen slagen. Daarna ging spr. naar aanleiding van de door hem ingestelde enquête uitvoerig in op hetgeen hij noemde „De momenteele toe stand en de wenschelijke toekomst van de R. K. Sport/beweging". Hij schetste de orga nisatorische bouw van de Federatie, die uit locale sportcemtrales, districten en dioce sen samengesteld, naar zijn meening een te stroef instrument was met te beperkte bevoegdheden om voor het geheele land voldoende dwingend te kunnen optreden. Een en ander is het gevolg van de te groote decentralisatie en het te groote aantal ge zaghebbende personen, die iéder in eigen kring en op eigen gebied zeggenschap heb ben, en die ongaarne hun plaats willen af staan of de macht overdragen aan daarvoor meer geëigende instanties. Daarbij Itomt, dat velen niet voldoende ernstig streven naar uniformiteit, die juist noodzakelijk is om de vele voordeelen daaraan op allerlei gebied verbonden, te kunnen genieten De Federatie zelf staat bijna chronisch mach teloos, terwijl de IV-CB, over de grenzen van de diocesen uitgegroeid, niet voldoende bevoegdheden bezit. Daardoor ontbreekt de werkelijke eenheid, die toch brood-noodig is voor de noodzakelijke verdere ontplooiing. Bij velen ontbreekt de „feeling" voor de ge- wenschte eenheid. De Federatie, uitgegroeid tot een ledental dat de 50.000 dicht nadert, is niet het lichaam met vele „kinderen" zooals men elders onlangs 'heeft verkondigd maar een organisatie, waarin de fleur van de jonge lingschap is opgenomen van verschillende leegtijden, volkomen gelijk als in den KNVB. Spr. vraagt daarna met klem of er, even als er maar een R. K. Staatspartij, een Werkliedenverbond en een Verkennersbe weging ook op sportgebied en op dat der lichamelijke opvoeding, niet ëén lichaam in den lande zou kunnen .worden gecreëerd? Hij houdt vast aan de „totaliteitsgedachte" die op de sociale studieweek te Rolduc zoo •uitmuntend werd vertolkt, en wenscht die toegepast te zien op het gebied der R. K. sport. Zeer in den breede ontvouwt spr. daarna hoe naar zijn inzicht, die eene algemeene R. K. Sportunie zou kunnen worden gecon strueerd. Aan elk van de daarmee in ver band staande instanties wees hij een nauw keurig omschreven taak toe. Dit plan vond volgens de daarna gevoerde korte beschou wing wel bij val. Voor de tot stand koming van zulk een alles omvattende sportunie riep spreker de eendrachtige samenwerking op van al'le diocesane en landelijke instan ties. Het resultaat van de enquête, neer gelegd in een dossier van meer dan 500 fo liovellen en vergaard in alle deelen des lands, heeft spr. gesterkt in zijn overtui ging, dat het hoog tijd wordt om de organi satie van de geheele Nederlandsche katho lieke sportunie opnieuw te entameeren; strekt hem bovendien in zijn opinie, dat dit algemeen in de voetbalwereld wordt ge- wenscht. Fel kantte spr. zich daarna tegen de ka tholieke zusterorganisaties, die blijkbaar het mandement van het vorig jaar onvol doende hebben begrepen, en die nog lang niet alle st§un aan de katholieke sportver- eenigingen verleenden; hij achtte het noo- dig, dat hierover nog eens nader diende te worden beraadslaagd. Ten slotte memoreerde spr. enkele pun ten die hem in het afgeloopen jaar bijzon der hadden getroffen, met name dè hou ding van dei KRO en het RKWV. Voor „op portunisme" wanneer het 't handhaven van het katholieke principe betreft, voelde spre ker in deze omstandigheden al heel weinig, van geschipper was hij afkeerig. Gaarne had spr. gezien dat op de paedagogische week te Tilburg, die bijna geheel aan de lichamelijke opvoeding was gewijd, ook een der onzen zijn standpunt inzake sport had kunnen uiteenzetten. Ten slotte vatte spr. zijn inleiding samen in de volgende con clusies, dat hij echter niet aan een bespre king wilde onderwerpen: A. De Katholieke SportUnic. Conclusies. 1. Er worde gesticht een Nationale RK. Sport Unie (K.S.U.), omvattende alle tak ken van sport, en waarin alle bestaande R. K. Sportinstanties met behoud van eigen zelfstandigheid zijn opgenomen. 2. De juiste vorm van de Unie worde on derzocht en voorgesteld door een commissie bestaande uit leden van alle Diocesane Bon den. OM DEN ZILVEREN BAL Sparta slaat Excelsior met 41 Op het Sparta-terrein te Rotterdam is gistermiddag ten aanschouwe van een ta melijk talrijk publiek tusschen Sparta en Excelsior de finale van het tournooi om den Zilveren Voetbal gespeeld. Evenals vori jaar is Sparta er ook nu weer in ge slaagd op de trophee beslag te leggen. In een meer spannenden dan mooien wed strijd hebben de Spartanen een 41 over winning behaald. Zonder twijfel heeft de thuisclub de zege verdiend, al waren de cijfers geflatteerd. De eerste aanvallen zijn voor Excelsior 3. De nadruk worde erop gelegd, dat middels de Diocesane Bonden deze Natio nale Eenheid wordt opgebouwd. 4. In de K.S.U. wordt vooral: bevorderd de vorming van leiders en ar biters, gewaakt tegen cumulatie van functies, verkapt beroepsspel, ontaarding in lei derskringen zelf, zoowel als in de vereeni- gingen. B. .Vereenvoudiging federatief bestuur. 1. Men halveere het thans bestaande federatiebestuur, en benoeme de uitvallers tot vaste plaatsvervangers. 2. Bestudeerd wordt de mogelijkheid om de technische verzorging der Federatie ve wedstrijden aan de I.V.C3. op te dra gen. C. Verhouding tot den K.N.V.B. De federatie blijve streven naar een over eenkomst met den K.N.V.B. AUlereerst om alle mistoestanden op sport-technisch ge bied gelij'k te reglementeeren. Vervolgens om het overloopen van spelers en vereend- gingen aan banden te leggen. Tenslotte, om datgene te bereiken, wat voor een rustige toestand op sport-technisch gebied 't meest ge wenscht is. D. Mandement der Bisschoppen. De Federatie zal het Hoogw. Episcopaat in kennis stellen van het bedroevend resul taat van het uitgevaardigde mandement, in hoofdzaak toe te schrijven aan het totale gebrek aan medewerking van alle R. K. nevenorganisatdes en particuliere personen van wie anders verwacht mocht worden. E. Medewerking nevenorganisaties en buiten onze beweging staande personen. 1. De Federatie blijve nog steeds con tact zoeken met alle R. K. nevenorganisa ties zoowel als met alle categorieën van personen op wier medewerking men mag rekenen. 2. Zij gaat er vanaf heden toe over om alle wantoestanden op ddt gebied regelma tig en uitvoerig te publiceer en. Verslagen. Het jaarverslag lokte enkele opmerkin gen uit. De heer Kruijver sprak over de ju niores en de actie uitgaande van den IVCB. De heer H. Smits legde nog eens vast, dat de mislukking van de onderhandelingen met den K.N.VB. niet toe te schrijven zijn aan de R.K.F., daar deze wel voor samenwer king was (technische samenwerking, de K.N.V.B. algemeen leidend lichaam); naar spr.'s meeniing zou de afzijdigheid van den K.N.V.B. zich wreken in een anarchie op spelersgebied. Het financieel verslag werd na enkele op merkingen vastgesteld, evenals de begroo ting. De bestuursverkiezing had tot resul- taat dat de volgende heeren in het bestuur zitting namen: P. van der Heijde, voorzit ter; G. P. Weijers, Lugtenberg, Ir. .Steen bergen, F. van Veen, Kruijver, De Grood, Goorse, B. Roosenboom, Lugtenberg en Heijnen. Voor Utrecht waren nog geen leden opgegeven. In de fiinancieele-, tevens kaseommissie werden benoemd de heeren P. van der Heijde, A. van der Aa en Roskam. De com missie van 'beroep werd gehandhaafd en be staat uit Mr. Leesberg, Mr. Jansen, Pater d'Aquin en pastoor Goossens. De voorstellen. De voorstellen tot het wijzigen van de bepalingen van de gerechtigheid van spe lers lokten veel discussies uit. Daar de K.N.V.B. voortaan inlichtingen weigert was een andere houding van de R. K. bonden noodzakelijk geworden. Na ampele discus sies over de voorstellen door den I.V.C.B. en door de R.K.L.V. ingediend werd be sloten, om voortaan geen wachttijd voor spelers meer te handhaven, dan alleen voor spelers, die zich na 1 Januari opgeven, voor wie een wachttijd van drie weken zal gel den. Een voorstel Limburg om art. 3 van de am ateursbepalingen uit te breiden met een nieuwe alinea, werd na bestrijding verwor pen. Een voorstel van den R.K.V.B. 's-Bosch om bii royementen van vereenigingen de laatste ledenlijst voor 't individueele roye ment als grondslag te nemen, tenzij de spelers kunnen aantoonen (naar genoegen van het bestuur), dat ze vóór 1 Aug. geen lid meer waren, werd met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag informeerde rector Vis sers naar de wijze, waarop de voorzitter zich de verwezenlijking van zijn wenschen dacht. De heer Rooseboom stipuleerde nog eens de noodzakelijke eenheid om aan de bepalingen van de R. K. F. volledige rechts kracht te geven; de weleerw. heer Van der Lugt had het wensehelijker gevonden als de ideëen van den voorzitter in meer be perkten kring waren geuit; de heer Kruij ver roerde nog eens aan de registratie van de clubnamen, terwijl de heer Weijers een lans brak voor de bondsscheidsrechters om deze op vertoon van hun diploma toegang te doen verschaffen bij de I.V.C.B.-wedstrij den. Nadat de voorzitter de ondervragers had beantwoord, sloot hij de vlot verloopen ver gadering onder woorden van dank op de gebruikelijke wijze. en reeds kort na het begin verkeert het Sparta-doel eenige malen ernstig in ge vaar. Aanvankelijk slaagt Cohen erin het gevaar te bezweren, doch na 5 minuten spelyen wordt de druk te zwaar. Nadat de Excelsior-voorhoede het leder goed heft opgebracht, kogelt Niehoff uit een voorzet van Engelsman den bal in de tou wen (01). Eenige oogenblikken later krijgt Excelsior weer een goede kans, doch op het laatste moment spelen de roodbroe- ken den bal terug, zoödat de gelegenheid om te schieten voorbijgaat. Excelsior blijft voortdurend in de meerderheid en belegert het Sparta-doel telkens weer. Een plotse linge doorbraak van de Sparta-voorhoede is echter het begin van een reeks gevaar lijke Sparta-aanvallen, waaruit tenslotte de gelijkmaker geboren wordt. Er zijn on geveer 20 minuten gespeeld, als Papenho ven uit den voorzet van rechts onfeilbaar inkogelt (11). Sparta blijft nu in den aanval; voor het Excelsior-doel dreigt het voortdurend en het duurt geruimen tijd voor de strijd weer wat meer gelijk op gaat. Even ziet het ernaar uit, dat Excel sior de leiding zal gaan nemen. Engels man lost een hard schot, dat den boven kant van de paal beukt. Er is in deze oogenblikken spanning te over, want ook aan den anderen kant dreigt het meer dan eens. Een schot van Voormolen komt tegen den paal. Voor het Sparta-doel ont staat dan een scrimmage, welke Engels man tenslotte besluit met hard in te schie ten, doch scheidsrechter Mutters annu leert het doelpunt, omdat Engelsman even te voren het leer met de handen zou heb ben aangeraakt. Bijna onmiddellijk daarna scoort Papen hoven uit een corner op fortuinlijke wijze voor Sparta (21) Enkele minuten later gaat Voormolen er alleen vandoor. Na een kort duel met de backs brengt hij de stand op 31. Hiermee eindigt de eerste helft. Na de rust slaagt de thuisclub er al spoe dig in den voorsprong te vergrooten. Na eenige mislukte aanvallen maakt Oostlan- der na een kort duel met de Excelsior- achterhoede het leer vrij en schiet hard in (41). De bezoekers blijven ondanks den grooten achterstand krachtig partij geven. Doch pogingen blijven vruchteloos. Sparta is en blijft sterk in de meerderheid en zet er alles op om de scorte te verhoogen. Bij Sparta raakt Bloemendal zoodanig gebles seerd, dat hij van verder medespelen moet afzien. Hij wordt vervangen door Meyer. Er volgt nu een periode waarin het spel danig verslapt. Beide ploegen hebben er blijkbaar genoeg van en veel moois wordt er niet meer vertoond, noch door Sparta, noch door Excelsior. In de laatste minu ten wordt de wedstrijd forscher en de scheidsrechter moet eenige malen ingrij pen. Iets bijzonders wordt er niet meer vertoond en de stand blijft onveranderd 41 ten gunste van Sparta. U. V. S.—THE RISING HOPE 2—7. U.V.S. heeft het voetba.lseizoen voor Leiden ingeluid door een oefenwedstrijd te spelen tegen The Rising Hope. Het is heel onpleizierig om reeds over een eersten wedstrijd critiek uit te oefenen, maar dit moet ons van 't hart: Het spel, dat U V. S. liet zien, was absoluut geen tweede klas spel, maar op zijn best gespro ken middelmatig derde klas. De zwakste plek was wel de nieuwe linksback, terwijl de door elkaar gehutselde voorhoede weer in haar oude fout verviel door veel te kort samenspel, wat nu eenmaal niet tot doel punten leidt. Als U. V. S. volgende week de competitie moet openen met een uitwed strijd tegen het sterke CVV, dan zil zij h nr opstelling moeten wijzigen en door snel open spel moeten probeer en succes te be halen. Als de scheidsrechter beginnen blaast, het is inmiddels haast half drie, stelt U. V. S. zich als volgt op: doel: H. Kramp. Achter: G. den Daas en G. Burgy. Midden: G. de Lange, B. Wallaart en P. Hansen. Vóór: P. Kantebeen, E. de la Bije, C. van Goor, L. Platteel en W. van Weizen. The Rising Hope trapt af en gaat ten aanval, maar door naast schieten gaat de kans verloren. De thuisclub probeert het ook eens aan de overzijde, maar ook hier wil het niet lukken. Nadat er 15 min. ge speeld zijn gaat de U. V. S.-voorhoede er eens goed combineerend vandoor en v. Wei zen opent de score (10). Reeds twee mi nuten later is hat weer gelijk als Kramp een hoogen voorzet mist en de linksbuiten in het verlaten doel schiet (11). Na 25 min. neemt The Rising Hope de leiding als bij een doorgespeelden bal Kramp en den Daas met elkaar in botsing komen, waarbij Kramp eenige oogenblikken blijft liggen (12). Platteel ziet even later kans om met behulp van den back den stand weer gelijk te brengen (22). The Rising Hope maakt voor de rust nog twee doelpunten. Als Kramp eens te vroeg uitloopt maakt de linksbinnen er 23 van, terwijl de rechtsbuiten even voor rust nummer vier scoort (24). Na de rust weer hetzelfde spelbeelcL Als er 20 minuten gespeeld zijn weet de voor hoede der Rotterdammers er via het been van den Daas 25 van te maken. Vijf mi nuten later maakt de rechtsbuiten het hal ve dozijn vol (26) en de mid voor maakt er 10 minuten voor het einde 27 van. U. V. S. heeft inmiddels eenige opgelegde kansen verknoeid. Onveranderd breekt het einde aan. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Dë uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste afdeeling. BirminghamArsenal 11 BrentfordHuddersf. Town 12 Derby CountyBolton Wanderers 40 Grimsby TownChelsea 13 Leeds UnitedBlackb. Rovers 14 PortsmouthAston Villa 30 LiverpoolEverton 60 Preston North EndMiddlesbrough 05 Sheff. Wedn.Wolverhampton 00 SunderlandManchester City 20 West Bromw. AlbionStoke City 20 Tweede afdeeling. BradfordSheffield United 33 BurnleyHull City 20 BuryBlackpool 11 DoncasterCharlton Athletic 20 FulhamBarnsley 11 Leicester CitySouthampton 11 Manch. UnitedBradford City 31 Port ValePlymouth Argyle 20. Swansea TownNorwich City 43 Tottenh. HotspurNewc. United 12 West Ham UnitedNottingh. Forest 52 ALPHEN IFEIJENOORD H 3—4 De laatste oefenwedstrijd voor de a.s. competitie speelde Aljfhen tegen de Feijen- oord-reserven, welke laatsten met de on even goal als overwinnaar uit het strijd perk traden. De Rotterdammers bleken over het geheel technisch beduidend beter dan de thuisclub. Vooral tijdens de twee de helft had Alphen weinig in te brengen. Dat de overwinning van Feijenoord niet grooter is geworden, was ongetwijfeld te danken aan de stoere Alphen-verdediging, die met doelman Tuinenburg aan het hoofd geducht van zich af beet. Om half drie laat scheidsrechter v. d. Spek beginnen. Nauwelijks is een minuut gespeeld, of Al phen neemt reeds de leiding, wanneer Bin- nenkamp goed voorzet en via Dijkman door v. d. Leek het net wordt gevonden (10). De tegenaanvallen van Feijenoord blijken intusschen lang niet zonder gevaar, zoodat de rechtsbinnen der bezoekers wel dra gelijkmaakt (11). De beurt is weer aan Alphen, als v. d. Leek een voorzet van links keurig benut (21). De bezoekers beginnen nu hun kunnen te demonstree- ren. We zien thans menig staaltje van keu rig positie-spel, waaraan de thuisclub meer dan de handen vol heeft. De linksbinnen der Rotterdammers brengt dan ook wel dra den stand op gelijken voet (22), waarop kort voor rust de linksbinnen door een goed geplaatst schot zijn club de lei ding doet hernemen. Na een aanvankelijk overwicht van Al phen in de tweede helft, waarbij de Rot terdammers eenige malen over geluk niet hebbeh te klagen, neemt Feijenoord het spel weer spoedig in handen. Menige goed opgezette aanval der bezoekers bezorgt de Alphen-defensie handen vol werk, doch eerst tien minuten voor het einde weet de linksbuiten der bezoekers het net te vin den (24). Voor Alphen blijkt zulks aan leiding beter aan te pakken. De bezoekers worden meermalen op eigen helft terug gedrongen, waarbij de wit-zwarte voorhoe de menigmaal gevaarlijk om het Rotter- damsche doel zweeft. De laatste minuut heeft Alphen het genoegen, door Dijkman den achterstand te verkleinen (3-j-4) in welken stand geen wijziging meer komt. KENNEMERS I—L.F.C. 10—2 Door deze nederlaag is L.F.C. in de eer ste ronde reeds uitgeschakeld. Onder de zeer slechte leiding van den heer P. Krom (Zaandijk), is deze wedstrijd tenslotte nog tot een goed einde gekomen. Het begin is goed, beide partijen spelen voor wat ze waard zijn. Na plm. 10 min. doelpunt Kennemers, wat zij na 5 min. herhaalt, hoewel in zuiver buitenspel-po sitie werd gescoord. De invaller keeper van L.F.C. is erg onzeker. L.F.C. zit niet bij de pakken neer, zij brengt goed op en het is M v. Leeuwen, die met een goed doelpunt de achterstand verkleind (21). Weer is het voor den scheidsrechter geen bezwaar om Kennemers een doelpunt toe te kennen, welke in buitenspel-positie werd gemaakt (31). Snel hierop maakt de rechtsbinnen 41. Bij een aanval van L.F.C. krijgt zij een penalty te nemen, wel ke Nagtegeller onberispelijk inzet (42). Kennemers gooit er dan nog een schepje op en het wordt 62, waarna de rust in gaat. Na de rust tracht L.F.C. uit een ander vaatje te tappen, maar niets lukt haar, vele schoten gaan rakelings over en naast. De scheidsrechter staat Kennemers ter zijde door spoedig nog een doelpunt toe te kermen in buitenspel-positie, waarna het spoedig 82 wordt. Op een moment wordt keeper Pijnacker door twee spelers aan gevallen, wat een botsing veroorzaakt tusschen hem en twee K.-spelers, waarna de L.F.C-speler van het veld wordt gezon den. De zonderlingste beslissingen volgen elkaar hierna op, waar het publiek zich ook kostelijk mee amuseert, wat tengevol ge heeft dat ook de linkshalf van L.F.C. van het tapijt verdwijnt. Met 9 spelers houdt L.F.C. geruimen tijd stand, waarna tenslotte toch nog het tiende doelpunt valt, waarmede het einde spoedig komt. Als gewoonlijk speelde beide elftallen een correcte wedstrijd, alleen de scheids rechter trachtte daaraan een einde te maken. Na afloop besloten de beide besturen om bij den K.N.V.B. te protesteeren tegen zulk een leiding. GOUDSCHE VOETBALBOND. De competitie. Gisteren is de competitie van den Goud- schen Voetbalbond aangevangen. Een goed begin is het halve werk. Er was een club, die met 300 won! De uitslagen luiden: lste klasse: AmmerstolNieuwer- kerk 21, Gouda IIISchoonhoven II 35, MoercapelleGouda IV 22, Olympia III Bergambacht 26, ONA IHOudewater 2—2. 2de klasse A: Gouderak II—GSV III 33, NieuwveenBoskoopsche Boys II 42, ONA IVWoerden II 30, Dilettant IIZwervers II 02, Moordrecht IIWad- dinxveen II 16. 2de klasse B: Groot AmmersGou derak II 42, Dilettant IIILekkerkerk II 07, StolwijkOlympia IV 80, Haas trecht 2ONA V 41, Groeneweg Schoonhoven III 100. 3de klasse A: Bodegraven IIIGcuda V 24, NieuwkoopWoerden III 102, Nieuwveen IIVoorwaarts 14. 3de klasse B: Nieuwerkerk II Zwervers ni 73, Moordrecht 3Moer capelle II 112, Gouda VIGroeneweg II 1—2. 3deklasseC: Lekkerkerk IIIGoude rak IV 30—0. 3de klasse D: Ammerstol IIIGSV IV 24, Stolwijk IIILekkerkerk IV 60. Bergambacht IIOudewater III 4—2. 3de klasse E: Boskoopsche Boys V Waddinxveen IV 43, Nieuwerkerk III Moercapelle Hl 71. LUGDUNUM—NAALDWIJK 5—2. Lugdunum speelde gisteren een goeden wedstrijd tegen het bekende „Naaldwijk" en won met 52, zoodat onze stadgenooten de lste Bekerronde overleefde in tegen stelling met voorgaande jaren. Bij Naald wijk misten wij Stam, die slechts nood» werd gemist; keeper Veenendaal vormde in de Westlandsohe achterhoede nog steeds het grootste struikelblok. Lugdunum, dat sinds vorig seizoen niet veel verandering heeft ondergaan, speelde voor de rust wer kelijk goed. De tweede helft was beduidend minder. Of de groote voorsprong de spe lers met minder inspanning deed verder spelen of dat zij het tempo voor de rust te hoog opgevoerd hebben, dient tot de vol gende wedstrijden te worden afgewacht. Over het verloop het volgende: Precies 2 uur laat de scheidsrechter beginnen. Al di rect misten links- en rechtsbinnen der be zoekers een prachtkans, doch v. d. Berg brengt redding. Geleidelijk kwam groen wit er beter in, doch Veenendaal hield er eenige goede schoten uit. Na 15 min. plaatste linkshalf v. d. Berg het leer fraai naar rechts; Koolloos mistte, doch rechtsbuiten v. Berkel gaf Veenendaal niet de minste kans (10). Door dit succes aangemoedigd kwam de thuisclub er steeds beter in en 5 min. na het eerste doelpunt, volgde reeds het 2e, toen Mom een voorzet "an rechts linea-recta in schoot (20). Wel poogde rechtsbuiten v. Seelt men enkele snelle ren nen de kans te doen keer en, doch de groen witte defensie retourneerde alles. Integen deel, na werkelijk keurig samenspel der ge heele voorhoede, joeg Mom op schitteren de wijze no. 3 langs Veenendaal (3- -0). Steeds bleef groen-wit in het offensief en toen tot overmaat van ramp de rechtsback der withemden zijn eigen doelman pas seerde (40), was de Leidsche zege zeker. Toch wist de Naaldwijksche midvoor met een gelukkig schot den stand nog voor de rust op 41 te brengen. Na de rust daalde het spelpeil belangrijk; toch kregen beide keepers nog veel te verwerken. Na 20 min. lokte v. Berkel Veenendaal uit zijn doel, gaf daarna over aan Mom, die slechts voor het inschieten had (51). Na een hevige schermutseling voor het Lugd.-doel, zag Naaldwijk zich een penalty toegewezen, die benut werd (52). Zonder verdere doel punten kwam het einde met een goede 52 zege voor Lugd. Scheidsr .v. Erk leidde op prettige wijze. NOORWEGEN—FINLAND 5—1 Voor 7000 toeschouwers vond te Helsing- fors de landenwedstrijd NoorwegenFin land plaats, welke door de Noren met 51 werd gewonnen. De rust was ingegaan met gelijken stand (11). Nederlaag wedstrijden C.G.W. Zaterdag speelde C.G.W. I. Met 41 ver loor het elftal van M.D.S. (rust 30).. Scheidsrechter J. Crama floot correct. C.G. W. verscheen met 10 mèn in 't veld. He denavond de laatste wedstrijd op Stoeke- terrein G.G.W. ITwensche Bank. ZEILEN WEDSTRIJDEN TE BURNHAM ON CROUCH. Op den laatste dag van de zeilweek te Burnham werd de „Piet Hein" van A. E. Dudok van Heel in de race der zesmeters derde. Winnaar werd de „Catherine" van C. Leaf in den tijd van 5 uur 1 min. 22 sec.; 2e werd „Kyla" van W. Russell in 5 uur 1 min. 47 sec. De tijd van den Neder- landschen zesmeter was 5 uur 39 min. 15 sec. Voor dezen laatsten dag stond nog een open race in de starklasse op het program ma. Winnaar werd de „Lady Betty" met de bemanning L. J. Martin en J. Fraser Mitler met een tijd van 4 uur, 33 min. 53 sec.; 2de de „Goetzee" met Th. van Marie en P. E. Moes in 4 uur 34 min. 27 sec. De uitslagen luiden: 1. Hinde st. P. J. Huybers (Aegir) 22 punten, 2. Strik-Strak, st. G. van Luyn (Aegir) 16 punten, 3. Stormy Weather st. C. Aerts (V.Z.O.D.) 13 punten, 4. Bonaventura st. W. Daniels (Aegir) 9 punten, 5. Hinde st. J. de Winter (Aegir) 8 punten. KRACHTSPORT NIEUW NEDERLANDSCH RECORD DRUKKEN. Op initiatief van de Venlosche Kracht sport Vereeniging KD.O. werd gisteren een poging gedaan tot verbetering van het Ne derlandsche record drukken met twee ar men, sind 1929 met 97 K.G. op naam staan de van J. Dreyer uit Den Haag. J. Mut- saerts uit Eindhoven zag zijn poging met succes bekroond en bracht het record op 97,5 K.G. WANDELSPORT N. U. W.-MARSCHEN. Voor de 3e nationale 30 km. N. U. W.- marsch, te houden op 28 en 29 Sept. a.s. is de start op 28 Sept. te 14.30 uur, op 29 Sept. te 13 uur van.den theetuin „Oud-Hortus- zicht" Witte Singel. POSTDUIVEN De Snelvlieger (Leiden). Wedvlucht vanaf Kathelijne Waver afst. 118 K.M.; duiven los 8 uur Z.-W. wind. Uit slag als volgt: A. P. v. d. Voort le, 2e, 3e, 6e, 9e, 10e en 11e; F. Hofman 4e, 7e, 8e en 13e; B. v. d. Mark 5e en 12e. Eerstgecon. vogel 9.41.8. Laatstgec. vogel 10.9.26. Wedvlucht vanaf Vilvoorden, 138 K.M. Duiven los 8 uur N.-W. wind. Uitslag als volgt: A. P. v. d. Voort le, 3e. 6e, 7e, 8e, 9e en 10e; F. Hofman 2e, 11e, 12e; B. v. d. Mark 4e en 5e. Eerstgec. vogel 10.14.6. Laatstgecon. vogel 10.30.8.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11