MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VOETBAL I. V. C. B. LISSE I—GEEL WIT I 3—2. Om half drie wordt onder leiding van scheidsrechter van Loon begonnen. Geel Wit heeft direct haar vorm te pakken. Lisse wordt als het ware overrompeld en in de eerste minuut neemt Geel Wit door haar rechtsbinnen de leiding (01). Na de af trap gaat Lisse er van door, doch de aan val strandt op Gigengack en levert niets op. Het is nu een gelijk opgaande strij. welke het aanzien ten volle waard is. Bei de doelen verkeeren om beurten in gev de doelen -verkeeren om beurten in gevaar, doch de keepers geven niet thuis. De aan vallen van Lisse zijn gevaarlijk, omdat ze erg breed van opzet zijn. De bal wordt van rechts naar links geplaatst, de linksbinnen van Lisse geeft een afgemeten voorzet en de rechtsbinnen doet de rest (11). De wedstrijd kenmerkt zich door snelheid. Zoo is het Lisse-doel door het oog van een naald gegaan of in het andere oogenblik wordt de achterhoede van Geel Wit voor een probleem gezet. Dan weer is Geel Wit aan het woord. De bal wordt ingeschoten, de keeper van Lisse stompt den bal weg, die wordt opgevangen en weer ingezet. Weer redt de keeper. Nu een voorzet van rechts en de linkshalf van Gee* Wit plaats ineens in het doel, zoodat Geel Wit de lei ding herneemt (12). Even hierna is het rusten. Na dt rust is Lisse het eerst aan het woord. Dan raakt het spel weer meer ver deeld en krijgen wij hetzelfde spelbeeld van voor de rust met Lisse gevaarlijker, wat dan ook na 20 minuten in een mooi doelpunt wordt uitgedrukt. De mid voor was de maker (22). Fel wordt er nu ge streden om den winnenden goal, doch voor Lisse is Gigengack een struikelblok, want deze speler verstaat de kunst om een ge- heele vgoorhoede in den buitenspelval te lokken, waardoor de meeste aanvallen van Lisse verloren gingen. Nog enkele seconden zijn te spelen. De rechtsbuiten van Lisse krijgt den bal, zwenkt naar binnen en met een lage schuiver via den binnenkant van de paal bezorgt hij Lisse de overwinning DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DISTRICT HAARLEM—LEIDEN 6—4. De vereeniging BSM te Bennebroek heeft wel eer van haar werk nu ze haar terrein zoo gemoderniseerd heeft dat er een der gelijk treffen daar plaats vond. Beide elf tallen zijn compleet en de eerste aanvallen zijn voor Haarlem. Echter slechts kort, want ook Leiden is direct ingespeeld en hierdoor zien we direct een aantrekkelij ken strijd. Niersman van WL leidt meestal de Leidsche aanvallen en het ge lukt ook dezen actieven speler zijn district na een kwartier de leiding te geven met een mooien omhaal. Haarlem wordt nu iets sterker doch de Leidsche keeper verde digt met veel talent en niet minder geluk. Bij een H.-aanval van links komt de bal bij Vernooij die plotseling keihard inschiet (11). De H.-backs maken een meer be trouwbaren indruk dan de Leidsche, waar door een afgeslagen aanval ook dikwijls vlugger terug is. Van* beide kanten wordt echter stevig op den bal gezeten. H. komt weer sterk in den aanval. Honkes (DSS) geeft verre passes naar de vleugel. Len- sen zet keurig voor en Vernooij scoort voor de tweede maal. Kort hierop is het rust. Hierna start Leiden het beste en het ziet er uit, dat ze spoedig him achterstand in zullen loopen. Het valt weer op, dat in den aanval het speciaal van de V.V.L.'er moet komen die over een geweldigen ausdauer blijkt te beschikken, daar hij ook in de verdediging indien noodig is een handje helpt. Hoofdzakelijk door zijn toedoen komt de L. m.v. dan ook in de gelegenheid te scoren waarbij de H.-keeper eerst een fel schot van v. Leeuwen had weten te koe ren. Nog laat de L.-voorhoede het er niet bij en zijn nu overwegend sterker, en weer is het Wiersman die er 32 van maakt. Haarlem schijnt zich van het drei gend gevaar bewust te worden. Echter wordt nu vooral de rechtervleugel-speler Kleijn te veel genegeerd, Zandstra (DSS) is een handig voetballer maar hoede zich voor te veel egoisme. Dit werd er niet be ter op toen deze speler na een solospel letje inderdaad kans zag te scoren (33). 't Werkt aanstekelijk ook de B. S. M. Ver nooij laat dit staaltje zien met resultaat (43). Toch is de L.-keeper zeer voldoen de als hij een vuurpijl van v. Marin en Zandstra kort achtereen stopt. Keurig sa menspel in de H.-voorhoede is oorzaak dat op een gegeven moment Zandstra alleen voor Siemering deze geen kans geeft. De L.-backs zijn er weer even uit en raken de bal maar half, zoodat de sneltoeloopen- de Vernooij er 63 van maakt. De laatste minuten zijn voor Leiden en nu grijpt Aares (Conc.) de schoten links en rechts uit de lucht doch moet vlak voor het eind signaal zich door een schuiver van Meier (KRV) zien passeeren. Het geheel was een welstrijd waarin duidelijk uitkwam, dat de techniek zoowel in Haarlem als Leiden hard vooruit gegaan is, waarbij Leiden (door DOS) nog niet eens op z'n sterkst was. Scheidsrechter de Caluwe (Delft) leidde prettig, rustig en feilloos. R. K. SPORTDAG TE STOMPWIJK. Ofschoon deze dag enkele weken gele den gehouden had moeten worden, maar toen door de regen geen doorgang kon heb ben, is zij nu door buitengewoon gunstig weer een waar succes geworden. De groote belangstelling die deze sportdag heeft ge had is een bewijs dat zulke sportdagen ze ker in den smaak vallen. Begonnen werd met een keurige optocht samengesteld door de medewerkende sport ver een igingen nl. S. N. A., De Bataven, Kolpings Boys en Sparta. Voorafgegaan door de plaatselijke mu- ziekvereeniging werd in flink tempo naar het sportveld gemarcheerd waar direct een aanvang gemaakt werd met een zeer om vangrijk programma, zooals gymnastiek athletiek en voetbal. Begonnen werd met 100 meter en 1500 meter haixlloopen voor heeren, gedemonstreerd door de Bataven uit Leiden, die hebben laten zien wat men door training vermag. De Sparta acrobaten uit Lisse hadden zooals gewoonlijk met hun geweldige zware en mooie toeren een dankbare ovatie in ontvangst te nemen, welke deze heeren ten volle verdiend heb ben, dit werk gegeven door R. K. Sport- menschen moest eigenlijk nog meer door onze Roomsche vereenigingen gewaardeerd worden. De voetbalwedstrijd tusschen S. N. A. uit Stomp wijk en Kolpings Boys Lei den paste geheel in het kader van deze sportdag, er werd keurig spel gegeven, een Roomschen sporter waardig. Deze wedstrijd werd verdiend door S. N. A. met 42 ge wonnen. De muziekvereeniging verhoogde met verschillende nummers muziek de echt gezellige stemming, waarvoor zij, voor haar belanglooze medewerking zeker onze dank verschuldigd is. Hieronder nog de verschillende uitslagen: 100 meter heeren invitatie: le prijs v. Teylingen Bataven" 12.6 sec., 2e prijs Var- kevissed, Bataven 13 sec. 100 meter Heeren S. N. A.: le prijs Stijn- man 13.2 sec., 2e prijs Beekman 13.4 sec. 1500 meter le prijs Zuiderwijk 4 min. 46.8 sec., 2e prijs v. Roode, Bataven 4 min. 49.2 sec.; 3e prijs Blijswijk St. Martin us, Am sterdam. 60 meter adsp.: le prijs Corn. Caspers 8.8 sec., 2e prijs Jaap Caspers 9 sec.; 3e prijs v. d. Bosch. 40 meter, kleinste jongens: le prijs Ha- viks, 2e prijs Beekman. De prijzen werden door Kapelaan Bregte met een kort en hartelijk woord uitgereikt. R. K. SPORTVER. „ADOLF KOLPING". Een goed geslaagde Sportmiddag. Zondagmiddag heeft de R. K. Sportver- eeniging Adolf Kolping wederom een sport dag georganiseerd die zeker in alle opzich ten geslaagd mag heeten. Het weer was uitstekend, de 'belangstelling van het pu bliek was groot, ruim 850 personen waren de controle gepasseerd (een record-aantal) en het gebodene viei goed in den smaak. Om half een werd het programma geopend met een voetbalwedstrijd tusschen Adolf Kolping I en Nicolaas Boys I, van Nieuw- veen, onder leiding van Hub. van Lamme ren. De rust trad in met 10 voor Kolping. Na de hervatting kwam N. B. sterk opzet ten en weldra zagen zij hun zwoegen be loond door den stand cp gelijken voet te brengen. Vinnig werd nu gestreden om de overwinning. Kolping bleek de sterkere wat zij uitdrukte in nog twee doelpunten en daardoor won met 31. Even over half drie had de groote pro- paganda-wedstrijd plaats, nl. Alph. Boys versus Roda I uit Bovenkerk, beide eerste klassers DHVB. Na een half uur spelen, wist A. B. met een mooi schot van haar rechtsbuiten de leiding te nemen, die on veranderd bleef tot de rust. In de tweede helft hebben wij een tijd lang in het onze kere gestaan wie den beker in het bezit zou krijgen, want een twintig minuten voor het eind was de stand nog steeds 22. Edoch, toen zette A. B. zijn beste beentje voor en door hun snelle overrompelende aanvallen belegerde zij het Roda-doel. Hoe het backstel met den keeper aan het i hoofd eerst moedig stand hielden, later konden zij het, tegen het technische spel j van A.B. met de bekende „Georgie" als mo tor in de voorhoede, niet meer bolwerken. Voor het eindsignaal klonk had A. B. nog zesmaal het doel weten te vinden en won met 82. Hierna speelden onze Junioren tegen Ni colaas Boys. De Kolping-jongens wisten te winnen met 41. Het slot van den middag was de vliegde- monstratie. In de afgeloopen week had een verloting plaats gehad, die zoo ongeveer de kosten van deze demonstratie dekte. Een acht-tal personen waren zoo gelukkig het juiste lot te treffen, wat een vrijkaart gaf voor deze rondvlucht boven ons terrein. Toen de tijd was aangebroken, dat het vliegtuig zou moeten komen zaten velen met hun horloge in de hand. Waarom? Wel ook hier was een wedstrijd aan verbonden, immers hij of zij die precies geraden had hoe laat het vliegtuig boven het terrein zou zweven, kwam in aanmerking voor een prijs. Er was dus spanning. Heel in de verte hoorden wij het vliegtuig ronken en precies kwart voor vijf registreerde het hor loge van Vice-Praeses Groen, dit was de onverbiddelijke uitspraak, wanneer een één-motorig Fokker-toestel cirkelt boven het terrein. Er is gezwaai van zakdoeken, een hoera-geroep. Tot tweemaal toe vliegt het over het terrein heel laag, ja men zou zelfs de personen kunnen onderscheiden hebben, indien zij voor de raampjes geze ten hadden, doch Nog even willen wij opmerken, dat het geen Douglas-type was. De bekende Snip piloot van Balkom maakte de rondvlucht. Ruim vijf uur verlieten wij het terrein en gingen uiterst voldaan huiswaarts. R. K. Sportver. „S. J. C." Onder ideaal voetbalweer kwam gisteren allereerst ons 2de elftal op het groene ta pijt om den strijd aan te binden met Lisse II. Werd vorige week de uitwedstrijd tegen dit elftal nog met groote cijfers door onze reserves verloren, gisteren tapten zij uit een ander vaatje en in een vluggen gelijk opgaanden wedstrijd werd de uitslag nu 12 voor onze gasten. Onze jongens kon den wel geen overwinning behalen op him sterke gasten, maar het goed sluitende spel bewerkstelligde dat zij een goeden tegen stand boden, dat deze wedstrijd ten volle het aanzien waard was en moed geeft voor de komende competitie. Na een half uurtje wachten arriveerden de Volendammer wijdbroeken, welke hun krachten zouden meten met S. J. C. I. De Op het R.K. Sportpark te Leiden De auto-giro is geweest en we hebben genoten van de prachtige techniek van deze machine, die op bijna volmaakte wijze het luchtruim beheerschte. Wat échter voor onze Sport-centrale en Prop.club een tegenvaller was, en ook wel licht voor een gedeelte van het publiek, dat was het feit, dat we als sportvereni gingen niet beter voor den dag konden komen. Reeds maanden hing de auto-giro in de lucht, maar eerst ruim een week geleden wisten we, dat hij zou dalen. Onze clubs hadden toen op verschillende plaatsen reeds afspraken gemaakt, zoodat geen en kel eerste elftal kon spelen, terwijl de Ba taven nog vliegensvlug van een andere demonstratie zijn gekomen. 't Is nu eenmaal zoo en gedachtig het gezegde: ^rückwarts nimmer, vorwarts immer" komen me met een enkel woord de belangstelling vragen voor hetgeen ge schieden gaat. A.s. Zondag wordt het Sportpark stor menderhand veroverd door de K.J.C., waarvoor u per strooibiljet reeds bent in gelicht. Zondag 22 September is het ook weer een belangrijke dag. Dan zal vlootaalmoe- zenier majoor Bangert, met 2 Marine-elf tallen naar Leiden komen en de eerste elf tallen van Leiden en Kolpings-Boys hun keren reeds om de Jantjes van katoen te geven. Tevens zullen op dien dag de volksspe len voor de schoolgaande mannelijke jeugd worden gehouden die naar wij hopen door de medewerking van allen zullen slagen. Wij vragen dan ook met aandrang aan de ouders, wanneer hun jongens vragen om mede te mogen doen, zij hun toestem ming zullen geven en indie mogelijk zelf van hun medeleven zullen doen blijken door hun tegenwoordigheid. - Bij de laksheid die in vele kringen ten opzichte van ons werk heerscht,. ook van de leden der sportvereenigingen zelf ten opzichte van het werk van hun bestuurs leden, trof ons zeer het aanbod dat wij gis teren op het sportpark in ontvangst moch ten nemen van den, als wij ons niet ver- igssen, ongeveer 90-jarigen oud-zouaaf. S. (hij moet het ons niet kwalijk nemen, dat wij het hier schrijven!) om het lange gras van sommige gedeelten van het Sportpark wat kort te houden. Jongelui, denkt hier eens over na, wan neer het er op aan komt om te te werken voor je club, voor de sportbeweging in het algemeen. R.K. Sport Prop. Club. verwachtingen van dezen wedstrijd zijn niet ten volle bewaarheid geworden. Wel werd er van begin tot het eind een enthou siast en doortastend spel te zien gegeven, maar duidelijk bleek dat de Volendamsche combinatie wel iets te zwak was voor onze jongens. Voor rust kwam dit nog niet zoo tot uiting, hoewel de stand toen reeds 41 was, doch in de tweede helft bleek dit dui delijk, want niettegenstaande dat de gas ten goed volhieden bracht S. J. C. de stand op 101. Het spel bij de Volendammers wilde niet vlotten en hun verdediging was te zwak. Het S. J. C.-team was bijzonder op dreef en gaf ons de indruk dat de trai ning deze uitwerking heeft tot stand ge bracht. R. K. Sportver. „Leiden". Leiden II speelde gisteren een vriend- schappelijken wedstrijd tegen A. S. C. I uit Zoeterwoude. Met de rust had Leiden reeds een 40 voorsprong. Toen na de rust de voorsprong tot 70 was opgevoerd kwam plotseling de bewuste auto-giro in het zicht en was het met het voetballen afgeloopen. R. K. Sportver. „Jajella". ,De resultaten van de beide wedstrijden, die gisteren op het Majella-terrein gehou den werden, doen het beste hopen voor de komende competitie. De wedstrijd Majella IIForeholte III, een medaille-wedstrijd, leverde op het laat ste moment nog een overwinning voor Ma jella op (32). Het eerste elftal speelde hierna tegen een Teylingen-combinatie. Buitengewoon mooi samenspel gaf Majella te zien. De schoten op het doel der tegenstanders waren dan ook legio. Maar de doelman wist zijn hei ligdom op uitstekende wijze te verdedigen. I Uit een keurig genomen strafschop volgde het eenste doelpunt voor Majella. Langza merhand begon de tegenstand te verslappen Vooral na de rust was de wedstrijd zeer eenzijdig. Eindstand 40 voor de thuisclub. Nu met vertrouwen de competitie tegemoet! R. K. Sportver „Esto". Na de gehouden wedstrijd Esto IIDonk III welke door Donk met 31 gewonnen werd, werd onder leiding van scheidsrech ter C. J. van Dijk te half vier begonnen met de match Donk IIEsto I. Nadat Donk den toss gewonen heeft en de wind in den rug kiest, trapt Esto af, en er ontwikkelt zich dra een vlot spel, hetwelk 'n enkel gevaar lijk moment voor het Esto-doel met zich brengt. Als geleidelijk het offensief door Esto overgenomen wordt, en Hoogeveen de bal vrij krijgt, geeft deze door aan van Liempt, die er met een prachtige omhaal het eerste doelpunt van maakt (10). Tot de rust blijft de stand dan onveranderd. Bij de hervatting van het spel gaat het in on verminderd tempo voort. Wanneer Donk gevaarlijk doorbreegt, loopt diens midden voor recht op doel af en scoort onhoudbaar den gelijkmaker. Niettegenstaande nog enkele mooie kansen, mocht het geen van beiden meer gelukken een doelpuntje te zetten. Scheidsrechter van Dijk leidde, zooals gewoonlijk, onberispelijk. R. K. Sportver. „Nicolaas Boys" Onze Boys zijn gisteren niet fortuinlijk geweest, en toch, met hoop zien we de a.s. competitie tegemoet. Vooral doelen wij op ons eerste. Ze gaan vooruit. Het was tegen Adolf Kolping I te zien, en wie het niet zag, had maar te luisteren, want de jongens kregen een goede noot, al verloren ze met 3—1. De junioren hadden eveneens een ver- eerende aanschrijving ontvangen van Lan- geraar maar ze konden de medaille niet be machtigen. Met 41 werden ze ingemaakt. N. B. II was in den vreemde, d.w.z. Lei- muiden, evenmin gelukkig. Met 51 was ODI II haar de baas. R. K. Sportver. „A. V. V." Zondag speelde het le elftal tot sluiting der gehouden nederlaagwedstrijden een medaillewedstrijd tegen PFC I uit Poel dijk. Als te pl.m. 3 uur scheidsrechter Teu- nissen beginnen blaast, wordt er direct aan beide zijden flink aangepakt en krijgen wij een aahtrekkelijken wedstrijd te z waarin heel aardig spel vertoond wordt. AVV is in het begin in de meerderheid en er worden mooie aanvallen opgezet, daar mede PFC echter wel raad weet. AVV blijft echter aanvallen en met succes, want zij weten spoedig op mooie wijze de leiding te nemen,.terwijl kort daarna den voorsprong wordt vergroot (20). Dit blijkt PFC toch te bar en zij komen geestdriftig opzetten, doch ook zij vinden in de AVV-achterhoe de een groot struikelblok. Eindelijk toch weten zij de achterhoede te passeeren en den achterstand te verkleinen (21). Dit is voor AW het sein om opnieuw eenige aanvallen op te zetten, waaruit tenslotte den voorsprong op fraaie wijze wordt ver groot (31). Met dezen stand komt de rust. Na de rust gain beide partijen aardig tegen elkaar op, zoodat aan weerszijden diverse aanvallen worden opgezet, doch de resp. achterhoeden houden stand. Tenslotte weet PFC den achterstand nog te verklei nen (32), doch verder brengen zij het niet, terwijl ook A. V. V. het niet meer tot doelpunten brengen kan, zoodat het einde komt met een verdiende 32 overwinning voor AVV, waarmde zij in het bezit kwam van de uitgeloofde medaille. Een AVV combinatie speelde om 1 uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen Vogel I en moest met 52 de meerderheid van Vogel erkennen. Na afloop der wedstrijden werden met hartelijke woorden door den AVV voorzit ter de prijzen der gehouden nederlaagwêd- strijden uitgereikt aan de winnaars, welke prijzen werden behaald als volgt: le Afdee ling: Alphensche Boys 1; 2e afdeeling Oli- veo II; 3e afdeeling Aeolus III (bij loting); 4e afdeeling: Vogel II; Junioren a: Aeolus a; Junioren b: VVP b. R. K. Sportver. „V. C. H." Het tweede elftal ontving bezoek van een gecombineerd elftal van Leiderdorp, Hoewel op eigen terrein konden zij het tegen deze niet bolwerken. De uitslag was 42 voor Leiderdorp (Meerburg). Het eerste elftal moest de groote reds aanvaarden naar Noordwijkerhout om te gen NVC II te kampen. Al spoedig bleek, dat ze hier goed thuis waren. De rust ging in met 20 coor VCH. Ook na de rust werd er goed aangepakt. De uitslag was 41 voor V. C. H. R. K. Sportver. „S. M. C. Van de wedstrijden van gisteren zijn er twee doorgegaan en wel Concordia IIS. M. C. II, welke wedstrijd na een pleizierig verloop door de onzen met 61 werd ver loren. De oefenwedstrijd van de Junioren had een eentonig verloop. Deze werd ge wonnen met 111. Zooals de mees ten wel reeds zullen weten is door de D. H. V. B. de verplichting vastgesteld dat ieder drie pasfoto's moet opsturen, deze moeten geno men worden in voetbalshirt, de kosten be dragen als dit voor allen tegelijk geschied, 25 cent, die ieder zelf moet betalen. De ge legenheid hiervoor is op a.s. Zondag. De tijd wordt nog nader bekend gemaakt. R. K. Sportver. „D. O. S." In de R'damsche ploeg Aeolus had D.O.S. een waardige tegenstander en het was dan ook een tamelijk gelijk opgaande strijd. Als er is begonnen, laat Aeolus al direct goed spel zien en de eerste aanvallen zijn reeds voor hen. De DOS achterhoede is echter goed op dreef en ze weten hun vlugge aan vallen steeds of te slaan. DOS past zich dan aan het spel wat aan en al spoedig verkeert ook het Aeolus-doel verschillende malen in gevaar. Hun uiterst kalme keeper toont dam zijn plaats waard te zijn en diverse schoten houdt hij er keu rig uit. Als bij een vlugge DOS aanval, de linksbuiten den bal goed krijgt toegespeeld, besluit Hoogeboom zijn ren met een ge richt schot en DOS heeft met 10 de lei ding. Dan volgen aan beide kanten nog wat corners en onveranderd wordt gedraaid. Als weer is' begonnen duurt het niet lang of Aeolus weet met een hard schot op korten afstand de Koning te passeeren en de stand is gelijk. Dan wordt er hard gestre den om de leiding, en bij de vele gevaar- lijke DOS-aanvallen konden doelpunten niet uitblijven. Wanneer dan enkele malen het Aeolus- doel ternauwernood aan doorboring ont snapt, zet van Es nog eens onberispelijk voor en Rodewijk geeft DOS de leiding (21). Ook Aeolus krijgt een paar maal een mooie kans doch weet deze niet te be nutten. Onveranderd komt het einde. Met dezelfde uitslag als vorig jaar bleven de Rotterdaunmers de minderen. Het was een stevige faire partij voetbal. R.-K. Sportver. „Foreholte". De laatste Zondag van het Foreholte- beker tournooi afd. B. leverde twee wed strijden en is dus afgewerkt. De verwach tingen daaromtrent kwamen vrijwel uit, n.l. WL II verwierf door een 42-zege op Steeds Hooger n den 3den prijs, ter wijl dus de Rijpweteringers genoegen moes ten nemen met den 4en prijs. Als No .1 ein digden in den wedstrijd Foreholte IIv. Nispen II onze reserven! Bravo! Niet ge heel door de 20-zege, maar ook voor een groot gedeelte, omdat onze jongens voor de zooveelste maal hebben getoond zich niet aan onderschatting schuldig te maken. Werkelijk werd hert beste beentje voorge zet. Vooral de tegenpartij v. Nispen II een eeresaluut, als prettige verliezers, met als belooning den 2en prijs. Foreholte ni hield zich kranig in Oude Wetering tegen Ma jella II. De thuisclub slaagde er in om op 't kantje te winnen 32. Majella behield daarmee de medaille. De leden worden er aan herinnerd, dat de training deze week weer begint, men wordt echter verzocht om 7 uur present te zijn. Aller opkomst ge- wenscht. Dus hedenavond alle junioren om 7 uur. R. K. Sportver. „Rood-Wit". Rood-Wit opende gisteren het nieuwe voetbalseizoen met een drietal wedstrijden tegen S. V. F. uit Den Haag. De grootste verrassing was wel de 40 overwinning van het derde senioren-elftal, dat na een zwak begin een vlot en prettig partijtje voetbal ten beste gaf en dezen wedstrijd verdiend won. Het tweede behaalde een 72 overwinning, 't Zag er eerst niet naar uit, dat de overwinning zóó groot zou wor den, want reeds na tien minuten had S. V. F. een 20 voorsprong. Maar toen was ook al hun kruit verschoten en kwam Rood- Wit al meer en meer in den aanval. Met de rust was de achterstand reeds omgezet in een 3—2 voorsprong. De wedstrijd Rood Wit IS. V. F. ein digde in een gelijk spel (44). Toen om 3 uur door S. V. F. de aftrap was verricht, had het er eerst den schijn van alsof S. V. F. dezen wedstrijd ging winnen. Toch neemt Rood-Wit de leiding door goed door zetten van den mid voor, die in moeilijke positie inschiet. Door een misverstand in de achterhoede weet S. V. F. gelijk te ma ken. Dank zij uitstekend werk van den Rood-Wit doelman weet S. V. F. haar groo te meerderheid maar slechts in een tweetal doelpunten om te zetten. De rust ging in met éen 31 voorsprong voor S. V. F. In de tweede helft kreeg Rood-Wit meer vat op het bewegelijke spel van de S. V. F. voorhoede, zoodat Rood-Wit meer in den aanval kwam. Wel vergroot de linksbinnen van S. V. F. den voorsprong (41) doch daarna is 't steeds Rood-Wit dat den toon aangeeft. Drie goede doelpunten werden gescoord en het einde kwam met 44. Morgenavond (Dinsdag) ledenvergade ring in café Royal, Doezastraat. Aanvang 8.30 uur. R. K. Sportver. „O. D. I." Gisteren had ODI UilNic. Boys II op bezoek tot het spelen van een vriend schappelijken wedstrijd. ODI was overwe gend in de meerderheid en bracht den eindstand op 41 voor Odi. ODI II speelde uit tegen DOS IV en moest met 14 het onderspit delven. De hoofdschotel op het ODI-terrein was echter de medaille-wedstrijd tusschen ODI en Kolp. Boys II. ODI speelde niet geluk kig terwijl de keeper van Alph. Boys prach tig werk verrichtte, 't Einde kwam met 34 voor ODI. 't Publiek had dezen middag ge noten. KON. NEDERL. VOETBALBOND De Competitie. AFDEELING II. Vierde klasse B.: De OoievaarsOranje Blauw 62. Om den Zilveren Bal- Spar taExcelsior 41. Om den Ned. Voetbalbeker. BodegravenJ. O. S. uitgesteld; T. H. B. D. E. C. 44; LarenHolland 64; Elinckwijk—Rivalen 1—7; Z. N. C.—V. V. A. 11; BaarnT. I. W. 21; Bosk. Boys Moordrecht 42; TerlaakAlphia 54; D. H. S.S. I. O. D. 32; De Kennemers L. F. C. 102; R. D. M.Haastrecht 31; A. S. C.Delft 32; CromvlietLaak kwartier 33; Hillir.enPostduiven 32; De Hollandiaan—S. M. V. 9—1; G. S. V.— V. O. 52; SchotenRijswijk 14; V. I. O. S.Transvalia 58; S. E. P.Dilettant 23; DunoD. C. V. 36; Waddinxveen Steeds Volharden 23; GouderakR. V. C 14; LugdunumNaaldwijk 52; B. M. T. Fortuna 23; D. S. O.Hillegom 42. Bij gelijk spel komt het bezoekende elf tal in de tweede ronde. V riendschappclijk R. C. H.—Enschede 0—3; H. F. C.—Z. V. V. 11; Leeuwarden—Enschedesche Boys 34; HilversumA. F. C. 52; Ajax Watford 02; BlauwwitNoad 32; D. W. S.—B. V. V. 3—2; H. B. S.—Feijenoord 23; V. U. C.Eindhoven 14; Vitesse Z. A. C. 35; HengeloBe Quick 22; A. G. O. V. V.Longa 23; Go AheadN. A. C. 8—3; H. S. C.—Wageningen 1—5; Z. F. C.—'t Gooi 3—2; K. F. C E. D. O. 1—3; D. H. C.Xerxes 44; D. O. S.Be Quick 0—1; HerculesH. V. V. 3—4. OM DEN MITROPABEKER Meer dan 40.000 toeschouwers woonden gisteren te Boedapest den eindstrijd bij van het tournooi om den Mitropacup tus schen Ferencvaros en Sparta (Praag). Met rust leidden de Hongaren met 20 door doelpunten van Toldi en Kisz. In de twee de helft scoorde Raymond Braine voor de Praagsche club tegen, doch verder dan dit eene punt brachten de Tsjechen het niet. Ferencvaros is dus winnaar van den Mitropabeker beworden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10