STADS NIEUWS ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 DIT NUMMER BESTAAT UIT VIJF BLADEN WAARONDER GE ÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. OPKLAREND EN WARMER DE BILT SEINT: Wat!ge tot zwakke veranderlijke wind, gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk weinig of geen regen. Warmer overdag.. Hoogste barometerst.: 770.1 te Seydisfjord. Laagste barometerst.: 745.0 te Helsingfors. Aan de achterzijde van de Oostelijk gele gen depressie stijgt de barometer flink, zoo dat deze depressie weldra voor ons weer weinig meer te beteekenen zal hebben en zich de rug van hooge drukking ook over ons land zal uitbreiden. Over de Oostzee en Noord-Duitschland waait het nog flink. De lucht is er evenals in Scandinavië nog zwaar bewolkt of betrokken, terwijl er zware tot matige regen viel. In het overige gebied is het rustig weer. Over de Britsche Eilanden en Frankrijk helderde de lucht op, hetgeen een daling van de ochtendtempe- ratuur tengevolge had. De drukverdeeling in haar veranderingen wijzen op een lang zame verbetering van den weerstoestand ten onzent. De regenkansen zijn voor mor gen niet zeer groot, terwijl afnemende be wolking en lichte stijging van temperatuur waarschijnlijk is. LUCHTTEMPERATUUR. 15 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 8.07 uur tot Zondagmorgen 5.50 uur; van Zondagnamid dag 8.05 uur tot Maandagmorgen 5.52 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 8 Sept. voorm. 11.02 en nam. 11.47 uur, op Maandag 9 Sept. nam. 12.32 uur. RECHTZAKEN INBRAAK IN EEN PASTORIE. Voor de rechtbank te 's Hertogenbosch heeft terecht gestaan de zwervende arbei der A. v. E., thans gedetineerd, die in den nacht van 24 op 25 Juli te Best heeft in gebroken in de pastorie van pastoor Vos. Hij had daartoe gaten in de buitendeur ge boord. Hij bekende volledig. Het O-M. eischte tegen hem vier jaar ge vangenisstraf. De uitspraak van de rechtbank luidde vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. UITLOKKEN VAN DIEFSTAL. Voor het Gerechtshof te Arnhem had zich in hooger beroep te verantwoorden G. W., chauffeur van beroep, wonende te 's-Gra- venhage. Verdachte was door de rechtbank te Almelo veroordeeld tot 4 jaren gevange nisstraf wegens het uitlokken van diefstal emt braak. Verdachte was tegen deze hoo ge straf in beroep gekomen. In Maart van dit jaar was er ingebroken in een gebouw van een landbouwersver- eeniging te Wierden. De brandkast werd opengebroken en een bedrag van 2700 ge stolen. Aan verdachte nu werd ten laste gelegd, dat hij de beide daders van deze inbraak, die tot hooge straffen zijn ver oordeeld, heeft overgehaald tot het plegen van den inbraak door ze het gebouw te wij zen, de situatie die hij kende mede te dee- len, ze des nachts met een auto er naar toe te brengen en ze na een paar uur weer op te halen; ook heeft hij een gedeelte van het gestolen geld als loon voor zijn diensten ontvangen. Hoewel verdachte voor de Almelosche rechtbank ontkend heeft de inlichtingen te hebben verstrekt, heeft bij daarna aan het' gerechtshof een brief geschreven, waar in hij mededeelde de feiten te bekennen en berouw te hebben. De ivocaat-generaal mr. Visscher vond de aan erdachte opgelegde straf niet te hoog. Deze verdachte is een berucht mis dadiger, die reeds, evenals zijn medeplichti gen, zware straffen achter den rug heeft. Er moet maar eens een geducht voorbeeld gesteld worden, aldus spr. Spr. eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank. De verdediger van verdachte, mr. Zui dewaal, pleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. KERKNIEUWS EEN PLOTSELINGE GENEZING. Sinds vier jaren etterende wonde eensklaps geheeld te Lourdes. Naar wij in een Praagscih blad lezen, is een, na een 15-daagsche pelgrimsreis uit Lourdes teruggekeerde groep van ruim 200 Oostenrijksche en Tsjecho-Slowaaksche bedevaartgangers, waaronder 34 priesters, met den bisschop van Olmütz, Z. H. Exc. mgr. Schinzel, aan het hoofd, getuige ge weest van een wonderbare genezing, welke in Maria's genadeoord heeft plaats gehad. Een Italiaansche bedevaartgangster, me juffrouw Nerini Marzoll uit Forli aldus het relaas over het treffende feit, door het blad gegeven was met een sinds vier jaren etterende wonde, ontstaan op de plaats der operatiesnede, na een blinde darmoperatie, naar Lourdes gekomen. In de laatste twee jaren waren met den etter ook afvalproducten der spijsvertering uit de wonde naar buiten getreden- De kwalijk riekende geur, door de wonde verspreid, was zoo ondraaglijk, dat zelfs de patiënte door sterke reukstoffen zich tegen dit inconvenient moest wapenen. Op reis werd een eigen ziekencoupé voor haar gereserveerd, daar men vreesde, dat zij zou sterven. Gedurende de Sacramentsprocessie op Maria Hemelvaartsdag werd zij op het oogenblik, dat de zegen met het Allerhei ligste gegeven werd, een sterken innerlij- ken schok gewaar. Zij bemerkte spoedig dat haar wonde droog en pijnloos gewor den was. Op het bureau der medische constateerin gen stelde men vast, dat de wonde volko men genezen was. De bevestiging en re gistratie der genezing zal echter, volgens de bekende strenge methode van het me disch bureau, pas geschieden, nadat de ge nezing' zich een jaar lang zal hebben ge handhaafd. Het blad memoreert nog, dat in de laat ste tientallen jaren tegen de 5000 plotse linge genezingen, welke door geneesheeren als onverklaarbaar en buiten de natuurwet ten om tot stand gekomen erkend en gere gistreerd zijn, te Lourdes zijn voorkomen. „Msb." Naar de Missie. De weleerw. pater A. van Rijn O.F.M., die op den lsten Paaschdag in de Kerk van den H. Nicolaas en Gezellen te Delft zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg zal binnen kort naar de Missie in Brazilië vertrekken. Het afscheid der Missionarissen zal plaats hebben op 27 September a.s. in het Willi- •bordus-college der Franciscanen te Kat wijk. 200 Een erfenis gekregen? Ja warempel!.... en heelemaal onverwacht. Dat zijn zoo van die witte raven; je ziet ze haast niet heer; ze zijn zoo zeldzaam geworden. Maar hier is er toch weer één!!! Neen, ik heb maar niet gewacht op een dagje regenweer, blijkbaar zoo geschikt om erfenissen te verdeelen of na te gaan. Dadelijk maar eens wel met wat krie belende zenuwen de zaken onderzocht. En..?? Ja, ik heb de erfenis aanvaard, onvoor waardelijk, met alle voor en tegen die er bij waren. Ze bestaat uit: departement van financiën van het Missiehuis. Ik heb alles eens nagegaan. Ik wist wel zoo'n beetje hoe het stond. „Boter tot den bodem"?.... wie praat daar nu nog van; dat is nog van dien goeden ouden tijd. ,Zorgt dat je nooit schulden hebt" was destijds dew ij ze raad van onzen sub-regent op Hageveld. Enhij werd pastoor van een nieuwe parochie en zat er in eens diep in. „Maar hij had geen centime schuld", las ik eens van Napoleon. Hij was toen 20 jaar. En later? Ik weet het niet niet, maar oorlogvoeren brengt veel ellende en is ont zettend duur. Ons Missiehuis als erfenis?het lijkt zoo mooiè „Zorg dat je nooit schulden hebt"! Ja. dat is nu juist mijn zorg. Fath. J. v. HEININGEN. St. Bonifacius-Missiehuis. Post rek. 120937, Hoorn. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN. OP DUITSCHE DEBITEUREN. In die week van 2 tot en met 7 Septem ber 1935 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 1.200.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uit staande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen met 7951679675. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 40 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersfixee- ring is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer R.M. 250.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgorde- nummer was 16601. Het totale bedrag van de op het Treuh an derkon to Niederlande uitstaande vorderin gen die nog niet tot uitbetaling zijn geko men, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 16,3 millioen. De Treuhanderkonto- posten waarvoor koersfixeering is verkre gen, zijn hieronder begrepen. UITVAART EN BEGRAFENIS JOHANNES LANGEVELD Hedenmorgen werden in de parochie kerk aan de Hartebrug de uitvaartdiensten gehouden voor de zielerust van Johannes Langeveld. Het geheele priesterkoor was in plechti- gen rouw gehuld en in den zachten schijn van het talrijke kaarslicht stond de kata falk met het stoffelijk overschot van den overledene. De plechtige H. Mis van Requiem werd te kwart voor achten opgedragen door den zeereerw. pastoor der parochie, S. Smitz, O.F.M. Het zangkoor zong op zeer verdien stelijke wijze een twee-stemmige Requiem mis. In het priesterkoor had plaats genomen de vice-praeses der St. Jozefgez.Ver., de weleerw. heer B. J. Schrama. Een talrijke schare van geloovigen vulde het kerkgebouw, terwijl zeer velen tot de H. Tafel naderden. Naast de familieleden waren o.a. tegen woordig de heer de Vroom en van War mond, patroon van den overledene, het be stuur van de Maria-congregatie, van de St. Jozefsgezellenver., de afd. Leiden van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, de plaatselijke kern van de R.K. Staatspartij en talrijke belangstellende leden van genoemde ver- eenigingen. Na het beëindigen der kerkelijke plech tigheden had te 10 uur de begrafenis plaats op het R.K. kerkhof. Aan de lijk koets waren een drietal kransen bevestigd. Ook op het kerkhof was de belangstelling buitengewoon groot, waaruit opnieuw bleek hoeveel sympathie de zoo vroeg uit het le ven gerukte werker zich had weten te ver werven. In de kerkhoflaan hadden zich de leden van de St. Jozefgez.ver. opgesteld met het vaandel der vereeniging, in rouwfloers ge huld. Zoowel de plechtigheden in de ka pel als de beaarding geschiedde eveneens door den Zeereerw. heer pastoor Smits. Voorafgegaan door het vaandel der St. Jozefsgezellenver. werd het stoffelijk over schot ten grave gedragen door eenige le den dezer vereeniging als laatste bewijs van dankbaarheid en piëteit voor hem, die in deze vereeniging zulk een groote acti viteit wist te ontplooien. Ook hier waren verder de genoemde or- ganisties vertegenwoordigd. Nadat door zeer velen de laatste eer aan den overledene was gebracht, dankte de heer Nijhuis namens de ouders en familie leden voor de betoonde deelneming en be langstelling. Nadat in de kapel nog' een gezamenlijk gebed voor de zielerust van den overlede ne was gestort, verliet men diep onder den indruk den doodenakker. DE RONDRITTEN DER H. T. M. Busdienst Den HaagLeidenBodegra venGoudaRotterdamDen Haag. De autobuscommissie van Ged. Staten van Zuid-Holland heeft gistermiddag be handeld een aanvrage van de Haagsche Tramweg Maatschappij om vergunning tot het in Werking brengen van een autobus- dienst (rondrit) van Den Haag (Plein), via Wasensaar, Voorschoten, Leiden, Rijn dijk, Alphen a. d. Rijn, Zwammerdam, Bo degraven, Reeuwijk, Gouda, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Rotterdam, Overschie, Delft, Rijswijk naar Den Haag (Plein). Ir. Felix, onderdirecteur der H. T. M., heeft weersproken een aantal bezwaren van eenige autobusdienstondernemers. Deze rondrit levert voor de H.T.M. een redelijke winst op. Steeds is echter vol daan aan alle wettelijke bepalingen. De menschen stappen in Den Haag in en uit. Er is geen sprake van dat eenig ander vervoer benadeeld wordt. De heer J. M. H. Dolk van de H.T.M., heeft dit betoog nog aangevuld. De heer Gunning bestreed de aanvraag van de H.T.M. namens H. Bolhuis te Noordwijk a. Zee, die een busdienst heeft tusschen Den Haag en Noordwijk. Hij zeide, dat een dergelijke dienst zich ge makkelijk kan uitbreiden en dan zou men een groote versnippering van het vervoer krijgen. De heer Kraak Steeman, secretaris van den Bond van Autobusdienstonderne mers, bestreed de aanvrage eveneens. Hij begreep niet hoe de H.T.M. een dienst kan aanvragen, dien zij al twee jaren rijdt. De ondernemers voor wie pleiter optreedt, zien de H.T.M. ongaarne op hun traject komen, ook omdat de H.T.M. op een in het oog loopende wijze wordt ontzien. De Haagsche politie weet al jaren, dat de H.T.M. de wet op de Openbare middelen van vervoer overtreedt, maar zij doet er niets aan, naar men spr. heeft meegedeeld, omdat het gemeentebestuur zulks niet gaarne zou zien. Wanneer een vergunning gegeven zou worden, dient bepaald te worden, dat het vervoer beperkt blijft tot de menschen, die in Den Haag instappen. Rondrit over Wassenaar (Meyendel) en Voorschoten. Vervolgens is nog behandeld een aan vrage van de H.T.M. om vergunning voor haar rondrit over Wassenaar en Voor schoten, met oponthoud in MeyendeL De heer Gunning bestreed deze aan vrage namens H. Bolhuis te Noordwijk, die betoogde, dat in het vervoer langs het traject der H.T.M. volledig voorzien is door den dienst van Bolhuis. Bovendien is er een busdienst KievitMeyendel. De heer Dolk stelde hiertegenover het karakter van een rondrit waarbij het den deelnemers te doen is om den rit zelf. Ged. Staten zullen later beslissen. DE STAKING TE TILBURG. De afd. Leiden van „St. Lambertus" stelt vertrouwen in het hoofdbestuur. In een gisteravond gehouden vergade ring van de afd. Leiden van den R. K. Textielarbeidersbond „St. Lambertus" is onderstaande motie aangenomen: De afdeeling Leiden v. d. Ned. R. K. Textielarbeidersbond „St. Lambertus" in vergadering bijeen op 6 September 1935 in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, Steenschuur te Leiden; op de hoogte van de gevoerde acties der arbeiders-organisaties in Tilburg in verband met aangekondigde loonsverla ging! gezien de directe actie-staking, welke hierbij door kwade invloeden is ontke tend; overtuigd van het eenstemmig beleid en ingenomen standpunt van het hoofdbe stuur in deze; spreekt zich eenparig uit met het hoofd bestuur en adviescollege, en keurt ook in deze de directe actie-staking te Tilburg ten zeerste, af. Namens het Bestuur, J. GORDIJN, Voorzitter. J. KOEVOET, Secr. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6407. N.V. Nederland sche Fabriek van Vulmaterialen „Neder- vul", Leiderdorp, Burg. v. <L Valk Bou- manweg 3537, fabriceeren van en handel in textielproducten. De zaak is verplaatst naar: Amsterdam, Asterweg 45. 5192. C. J. I. Koelman, Oegstgeest, Deutzstraat 6, radio, electriciteit. Oph. Hl.: Leiden, Mare 116. Ten nadeele van den stalhouder D. al hier is uit een weide bij het Schuttersveld een paard ontvreemd. Het signalement van het vermiste paard luidt: donkerbruin bij na zwart, aftandsch, ruin, gecoupeerde staart, 12—14 jaar, de onderlip heeft een duidelijk lidteeken van een gehechte ver wonding. BIOSCOPEN. Trianon. Het is deze week wel een programma, dat pakt. En de volle zaal van Trianon beeft dan ook danig genoten. Vooreerst is er de hoogst komische film „Met volle muziek", van Watt en Half Watt, die half Watt niet is. Want bij het verschijnen op het witte doek, bemerkt men tot zijn verbazing, dat dit een andere half Watt is, even klein, hetzelfde gekleed, maar een copy. En bij de daverende on zin, die in deze film op het witte doel ge smeten wordt, heeft men maar even tijd te bedenken, dat het jammer is, dat de echte half Watt deze rol niet spelen kon. Want in dit zeer goede en vermakelijke scenario zou deze rol voor hem geknipt zijn ge weest. Dat neemt intusschen niet weg, dat Half Watt II zeer lustig heeft gespeeld, al mist hij het onnoozele karakter dat het spel van Half Watt I zoo interessant maakte Vast staat, dat deze film een der beste is ooit door hen gemaakt. En na het iet wat onbegrijpelijke begin volgt een prach tige serie dwaasheden, die lachstuipen ver oorzaken. Na de pauze kan men Emil Jannings, de groote karakter-speler, weer eens bewon deren in de film „De Zwarte Walvisch" Wat Jannings van zijn prachtige rol als kastelein in de havenstad gemaakt heeft, behoeft geen nadere beschrijving. Dat is de hoogste kunst. En het geheel als film is van de hoogste volmaaktheid. Ze is co- misch van kracht in hooge mate, span ning van het begin tot het einde. En toch kunnen wij deze film, die grootendeels speelt rond een buitenechtelijk kind, slechts voor volwassenen, geestelijk volwassenen, in den engsten zin aanbevelen. Waar de officieele Kath. keuring deze film toeliet, willen wij haar niet afwijzen, maar dan toch slechts onder dit ernstige voorbehoud. Zeer vermeldenswaard is nog de film van de begrafenis van Koningin Astrid, van wie men tevens eenige mooie levens episodes te zien kreeg, zoo o.a. dat zij met haar kinderen zich bevond tusschen het juichende publiek, toen koning Leopold eens uitreed. De opnamen der begrafenis zelf waren onbeschrijflijk mooi en ontroerend en maakten dan ook diepen indruk. Uit het journaal mogen wij nog vermel den de Stephanusprocessie op 20 Aug. te Budapest, welke de volle pracht van het oude Hongarije, met Horthy aan het hoofd, ontplooide. Lido. De hoofdfilm, welke Lido deze week brengt. „No greater glory" is een wonder lijke film; een geschiedenis, die pakt, ons onweerstaanbaar laat meeleven met een episode van jongensstrijd en ons ouderen tevens treft door de onmiskenbare paral lel, welke getrokken moet worden tus schen dezen oorlog om een speelplaats en den wereldoorlog. „Het gaat altijd om een stukje grond, zegt de wereldwijze concierge van de school, dat was gisteren zoo, dat is van daag zoo en dat zal morgen zoo zijn". Feller en indringender kan het nutte- looze en dwaze van eiken oorlog nauwe lijks worden aangetoond dan door deze prachtig gespeelde en zuiver in stijl ge houden film. Opgezweept door nationalis tische leuzen hebben een stelletje jongens zich militair georganiseerd in twee leger tjes, die zich de Paulstraat-jongens en de Roodhemden noemen. Zij hebben hun of ficieren en hun geheime bijeenkomsten; zij verdedigen hun „grondgebied", verove ren eikaars vlaggen, en hebben het zelfs te kwaad met spionnen en verraders; GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENING Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat op 11 September 1935, des voormiddags 11 uur in een van de vertrekken van het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van obligaties tot een bedrag van 55.500 in de 4 pet. geldleening van 1933, groot ƒ2.00.000 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 September 1935. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der doktoren te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Blanksma, Bruins Slot, Nieuwzwaag, Ras- sers, en Veldhuyzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordtt waargenomen door dokter Varekamp. Te lefoon 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Sept. a.s., waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Korevaar- straat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. kortom precies als in een echten oorlogs toestand bij groote menschen. Het is alles zóó echt, dat ons onweerstaanbaar het be lachelijke van het heele oorlogsgedoe wordt opgedwongen. En kan het slechts bij het belachelijke blijven! Maar er is ook een oorlogsslachtoffer; het kleine trouwe kereltje, dat ziek te bed ligt en toch zijn aandeel wil hebben in de ver dediging van de speelplaats, welke helden moed hij met den dood moet bekoopen. Zijn dood heeft den vrede tengevolge; de strijd was overigens volmaakt nutteloos, want op de speelplaats wordt een huis ge bouwd. Het is een zeer mooie film, welke door de jeugdige filmartisten welhaast vol maakt wordt gespeeld. In liet voorprogramma gaat een film „De Filmster" geheeten, die wel onder houdend is, maar weinig oorspronkelijks bevat. Uit het Journaal memoreeren wij o.a. de begrafenisplechtigheden van koningin Astrid. Naar de directie ons mededeelde, wordt reeds hedenavond de begrafenis van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent op het witte doek geprojecteerd. Luxor. Wanneer Hans Albers in het Lux or - Theater op het witte doek verschijnt, dan kan men ervan verzekerd zijn veel bezoe kers aan te treffen. Zoo was het gister avond weer. Hans Albers ziet men dezen keer in 'n geheel ander genre film dan we gewend zijn van hem. Hij is hier Jazzband leider in den vorm van dirigent Eckmann, die met pittige muziek zijn gehoor weet te boeien, die ten slotte ook in het laatste deel van deze film weer voor eenige Al- bers-sensatie zorgt, wanneer hij de gesto len instrumenten van een vrouwelijke col lega weet op te sporen en terug te bren gen. De andere hoofdfilm is 'n klucht van eerste klasse, waarin Ralph Arthur Ro berts de eerste hofdrol vervult wat het komische gedeelte betreft. De film „Mach' mich glücklich" is 'n aantrekkelijk, maar bovendien buitengewoon geestige film en grootsch van opzet en uitvoering. De bei de hoofdfilms voor volwassenen. Het programma zou niet volledig zijn, wanneer de begrafenis van koningin Astrid niet te zien zou zijn. Profilti laat verschil lende episoden uit het leven der tragisch verscheiden jonge koningin alsmede de aangrijpende begrafenisplechtigheid aan 't oog voorbijtrekken en de toeschouwers leven mee, opnieuw zich realiseerend hoe 'n lief vorstenkind aan haar gemaal, haar kinderen en haar land werd ontrukt.... Casino. Harold Lloyd is deze week in Casino en dat wel in „De Strooman", maar in een geheel ander karakter dan in zjjn vroegere films. Het Kareltje van weleer vol grap pen en grollen is verdwenen evenals zijn onafscheidelijke stroohoed. Hij draagt nu een tropenhelm en is de bezadigde zoon van een zendeling in China, die door zijn vader naar Amerika gezonden is om er een vrouw te zoeken. Opgegroeid in een Chineesch dorp komt deze eenvoudige jonge man in een voor hem nieuwe en on begrijpelijke wereld, waar hij al heel spoe dig de speelbal wordt van een politieke kliek, die hem bij een burgemeestersver kiezing de rol van „strooman" laat vervul len. Tegen alle verwachting in wordt hij gekozen en aanvaardt het ambt en als hij dan op de hoogte komt van de aldaar heerschende wantoestanden houdt hij een radicale opruiming onder 't geboefte daar bij toepassend een Chineesche methode, die den bandieten de schrik om 't hart doet slaan. Hij treedt als overwinnaar uit den strijd en is de gevierde man. In deze film vindt men een overvloed van span nende en ook humoristische tooneelen, waar men eens flink om kan lachen. Maar ook de film na de pauze „Verkeerd verbonden" is 'n combinatie van spanning en humor met vlot spel van de hoofdper sonen, en met veel meer handeling dan „de strooman". Een film, die ons telkens in aanraking brengt met Marie (Joan Blondell) een aardige telefoniste en Terry (Pat O'Brien) een monteur, een handige jongen, die door zijn handigheid Marie weet te redden uit de netelige situatie, waarin ze geraakt is door onbewust een verkeerde telefoonverbinding tot stand te brengen voor Nicky, een echten zwende laar. Een mooi en onderhoudend programma voor volwassenen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2