ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Werkloosheid. Alhier staan bij de ar beidsbeurs ingeschreven 119 werldoozen, waarvan er 43 bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Het aantal werkloozen neemt den laatsten tijd weer toe, daar wegens de slechte uitkomsten de patroons hun arbei ders gedaan geven. Het ziet er voor de ko mende winter dan ook allesbehalve roos kleurig uit. Geboren: Cornelia Maria Amanda, d. van L. J. van der Meer en J. E. Hoogeveen Anna Emerentia, d. van C. W. van der Zwet en C. E. Klein Apolonia Maria, d. van R. W. Turk en H. C. Kuijpers Geer- truda Maria Johanna, d. van J. W. de Jong en G. M. van Veen Maria Gesina, d. van J. C. Zoet en M. C. Zaal Johannes Theo- dorus, z. van W. van der Star en M. K. Ganzevles Gerardus Johannes, z. van W. M. Pieterse en J. M. van der Togt Cornelia Geertruida. d. van P. Klein en A. Koek Johanna Bernardina, d. van Th. van der Maat en B. van den Berg Corne lia Catharina Theresia, d. van P. J. Hoogen- boom en J. M. van der Meer Johannes Erasmus, z. van M. J. M. Jansen en P. IL Zoet Johanna Martina Maria, d. van Th. W. Witjes en J. M. van Amsterdam Eli sabeth Alid, d. van A. J. Sehoo en C. W. van Vel zen Gerard a -Jacoba Maria, d. van J. van Wieringen en C. C. Hillenaar Theodora Francina Maria, d. van A. H. Wesselman en A. M. de Koning Petrus Wilhelmus, z. van Th. J. Oijerhoek en C. van Klink. Ondertrouwd: A. van Rijn jm. 25 j. en Th. M. J. Rodewijk jd. 26 j. J. H. de Jong jm. 24 j. en R. B. Adema jd. 21 j. Gehuwd: G. C. Heemskerk jm. 24 j. en M. B. van der Hulst jd. 21 j. Overleden: Grietje Retel 69 j. So phia Maria van der Hoorn 6 j. Cornelia Tulen wed. 94 j. Komelis de Jong 62 j. Gevestigd: C. J. A. Moons van Nij megen c. H. M. Jagers van Bloemen- daal C. J. Kiebert van Warmond C. H. van Wetten van Koudekehk J. Bar- tels van Warmond J. W. Hagens van Deventer: Vertrokken: M. C. van der Hoorn naar Noordwijk H. Raaphorst naar Bennébroek J. C. M. Bontje naar Ha- zerswoude Th. J. Borst naar Ursum G. Gottschewski naar Bottrop (D.) A. Maienfisch naar Zwitserland met echtge- noote J. Q. Zwetsloot naar Haarlemmer meer A. C. M. van Velzen naar Alphen aan den Rijn J. M. Otten naar Heer len M. Th. van der Zwet naar Leiden. HILLEGOM. Geboren: Catharina Anna cL v. S. Uitendaal en C. Warmerdam. Cornelia Maria d. v. J. Admiraal en P. Dekker. Catharina Johanna Maria d. v. G. P. Lom- merse en C. J. van Dril. Johannes Pe trus Maria z. v. G. P. Lommerse en E. M. Kruijdenberg. Johanna d. v. C. Warmer dam en A. van der Linden. Bernard us Homobonus Petrus z. v. H. C. Spierings en H. C. A. Trom pert. Sjoekje Geer truida d. v. H. van der Werff en G. Eike lenboom. Ondertrouwd: S. Aptroot en C. S. Rijnveld. P. van Lierop en M. Klitz. Getrouwd: H. Kolk en A. E. Ver meulen. Gevestigd: A. C. Hart, Hoofdstraat 75. J. Hylkema, Burg. Pontstraat 44. Wed. G. KonigKarskens, Weerestein- strat 45. J. Koster, Amerikastraat 21. W. van Schravendijkde Rooy, Vin- kendwarsstraat 2. P. Waasdorp, Hoofd straat 2. Vertrokken: L. de Rooy, naar Haar lem. P. M. van der Heijden, naar Baarn. P. G. van der Veld met vr. ,naar Haar lemmermeer. J. Broekhof, naar Dongen (N.-B.) P. Oudaker, naar Heemstede. A S.el, naar Zetten. Hh. C. Pijnaker, naar Lisse. W. G. M. Janssen, naar Weert. P. C. M. Janssen, naar Bergen (N.-H.). J. M. van der Lans, naar St. Michiels-GesteL J. W. Dekker, naar Zaandam. P. Kramer naar Chantilly. A. van der Jagt, naar Eindhoven. C. H. van der Lans. naar Haarlem. S. J. Al leman, naar Velsen. KATWIJK. Geboren: Grietje, d. van D. A. Maag- delijn en A. v. Duyn Marijtje, d. van J. Ouwehand en M. van Houten Willem, z. van J. Mol en C. van Duyn Cornel is, z. van C. Zwanenburg en N. Kuyt Arie, z. van A. Vooys en E. Klinkenberg Arendje, d. van J. Paap en K. Hoek Cornells Arendje, d. van C. Kerkman en J. van Beelen Arie, z. van P. v. d. Bent en M. v. d. Plas Adrianus, z. van A. Zuyderduyn en A. v. d. Laar Anna Jo hanna, d. van P. W. Blaas en M. H. Odink Johanna, d. van W. van Duyn en E. Har te veld. Ondertrouwd: A. T. de Mol en M. Hoek A. van Duyvenvoorde en H. Ver does D. Zwitser en G. C.Brussee P. G. de Winter en H. C. Wouters A. v. d. Plas en G. Schaap G. Freke en P. Guyt. KATWIJK AAN DEN IUJN. Dam- en Schaakclub. Gisteravond kwam de Katwijksche Dam- en Schaak club in jaarvergadering bijeen onder lei ding van den voorzitter, den heer L. de Haan. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de heeren L. de Haan en P. v. d. Gugten Czn., van wie laatstegenoemde zich niet meer beschikbaar stelde. Herkozen werd de heer L. de Haan en gekozen de heer W. Böttcher, die hun benoeming aan namen. De wedstrijden zullen 12 Sept. as. een aanvang nemen. NOOTDORP. Hanze. In het café van den heer Sluijs vergaderde Donderdagavond de R.K. Mid den stands vereen iging „De Hanze" af dee ling Nootdorp. De notulen der vorige ver gadering, die door den secretaris werden voorgelezen, stelde de vergadering onge wijzigd vast. Hierna volgde een bespreking over het op 11 en 12 September a.s. te Rotterdam te houden Middenstandscongres; 6 leden ga ven zich op tot bijwoning hiervan. Uitvoerig is verder behandeld het win- terprogramma in deze gemeente. De verga dering besloot tenslotte tot het organisee- ren van een Middenstandstentoonstelling in October of November van dit jaar. Van de geboden gelegenheid tot het stel len van vragen maakten vele leden gebruik, o.a. werd geïnformeerd naar de werkzaam heden van de Santos-Commissie. Toegezegd werd, dat deze commissie spoedig aan 't werk zou trekken. Hierna volgde sluiting door den voorzitter. Ontslag brandmeester. Aan den heer A. C. van der Helm is met ingang van 1 Juli 1.1. eervol ontslag verleend als brand meester onder dankzegging voor de ter zake verleende diensten. Concert „Zanglust". Het concert, dat door de zangvereeniging „Zanglust", alhier in samenwerking met verschillende andere vereenigingen in den tuin van Café „De Gouden Star" Woensdag 4 dezer zou wor den gegeven en in verband met de weers omstandigheden is uitgesteld, wordt nu as. Woensdag in het Gebouw „Nove" gehou den. Van het rechte pad geweken! Op dear Oudeweg is gisteravond een paard en wa gen te water geraakt, doordat het paard schrok van een benzinemotor. De be stuurder wist nog van den wagen te sprin gen, doch een nog in den wagen zittende vrouwelijke persoon ging mede het water in. Spoedig werd zij uit haar minder aange name positie verlost, terwijl met eenige hulp paard en wagen weder op het droge werden gebracht. OUDE-WETERING. Zwem-diploma. Voor het diploma red- dend-zwemmen zijn alhier geslaagd 8 leden van de Oude-Weteringsche reddingsbrigade, waaronder twee dames. Het examen werd afgenomen vanwege den bond van red dingsbrigades. De alhier gevestigde red dingsbrigade oefende slechts een seizoen, zoodat het succes groot mag genoemd wor den. We wenschen deze jonge brigade van harte geluk. Zondag as. zullen in het zwembad wederom wedstrijden worden georgani seerd, waaraan een ieder kan deelnemen. Voorts zullen polo-wedstrijden worden ge houden, terwijl ook eenige nummers schoonspringen zullen worden gegeven. Een aantal prijzen zijn beschikbaar gesteld. In het paviljoen zal een gezellig strijkje zorgen voor de noodige afwisseling. SASSENHEIM. K. J. C. Aanstaande Zondagavond on der het Lof te 7 uur zullen 19 nieuwe kruisvaarder geinstalleerd worden, waar na door de jongens een kampvuur zal ge houden worden in de zaal van de K. S. A. Bij deze gelegenheid worden de 'ouders verwacht aanwezig te zijn, om hun sym pathie te betuigen voor het jeugdwerk. Gaat dat zien! De gewonnen lauwe ren van de afdeeling Zang en Harmonie „St. Ambrosius", behaald op het concours te Alkmaar en Zoeterwoude, zijn dezer dagen aangekomen, en zullen eenige da gen ter bezichtiging worden gesteld in de etalage van den heer v. Steijn, alhier. Cursussen voor jeugdige werkloozen. De commissie voor jeugd werkloozen zal in de eerste week van October een aan vang maken met de navolgende cursussen: A. Ned. taal, boekhouden, handelsrekenen, Engelsch. B: electriciteitsleer. C: bollen teelt. D: handteekenen en bouwkundig teekenen. Opgaven kunnen geschieden tot 16 Sept. a.s. ter secretarie. TER AAR. Naar de Missie. Deze week is onze plaatsgenoot, de eerw. Broeder-onderwij zer Adrianus (in de wereld P. W. Kroft) van de Congregatie der Broeders van Hui bergen, vertrekken naar de Missie. Zijn ar beidsveld is gelegen in Borneo, met als standplaats Bandjermasin. Adolf Kolping. In het R.-K. Vereeni- gingsgebouw hield de R.K S. V. „Adolf Kolping" een buitengewone ledenvergade ring onder presidium van den heer Jan de Haan. Na opening en verwelkoming, bijzonder van den weleerw. heer kapelaan Groen, worden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Bij de mededee- lingen geeft de penningmeester Adr. Otto eenige nuttige wenken om het financieel gedeelte der vereen iging gezond te houden. Mochten er leden zijn die lid wenschen te worden van de verzekering, dan worden zij in de gelegenheid gesteld zich heden avond op te geven. Door het bedanken van twee bestuursle den, P. van Zaal en Adr. Koeleman, wer den bij enkele candidaatstelling gekozen de heeren Ant. den Haan en Jan van Zaal, die beiden him benoeming aannamen. Bij de rondvraag kwamen verschillende huis houdelijke zaken aan de orde waarbij wel van belang was het voorstel uit de ver gadering, om boven het bestuur nog een commissie in te stellen welke toezicht houdt over het geheele verloop der ver- eeniging en waar noodig regelend op treedt. Het bestuur begreep de ernst van dit voorstel, zal dit spoedig behandelen met afhankelijke instanties en het dan met de noodige adviezen officieel afwerken in de eerstvolgende ledenvergadering. Hierna volgt sluiting. Een groote sportdag Onze R.K. Sport- vereeniging Adolf Kolping heeft voor Zon dag een mooie sportdag georganiseerd, die bij gunstig weer uistekend zal slagen. Om half één speelt het eerste elftal te gen Nicolaas I van Nieuwveen om een be ker. Dus vanzelf een spannende strijd. Zoo tegen half drie krijgen wij twee clubs op bezoek, welke in de eerste klas D. H. V. B. spelen, n.l. Alphensche Boys en Roda I van Bovenkerk. Voor een echte voetbal liefhebber zal dit een partij worden, waar van men kan genieten. Zondag hebben wij immers kunnen zien, dat de prestaties van de Katholieke Voetbalsport in het minst niet onder doen voor de neutrale sport. Na deze groote match zal een wieier- kunstenaar ongelooflijke staaltjes van vlugheid laten zien, uitgevoerd op een doodgewone fiets. Tot slot volgt een vlieg- demonstratie te geven door de K. L. M. Eén van de nieuwste Douglas-type zal ko men demonstreeren boven het terrein en wel ongeveer twintig minuten. Uit dit toestel zullen tevens biljetten gestrooid worden welke kans geven op veel fraaie prijzen. Deze sportmiddag zal besloten worden met een pittige voetbalmatch tus- schen de junioren van Kolping en Nicolaas Boys, met een medaille voor haar die de overwinning behaalt. Alles bij elkaar wacht ons dus een pro gramma, rijkelijk beladen, wat uitstekend een gang naar het sportterrein waard is. De entree voor de grooten is een kwartje, kin deren behoeven maar vijf cent te betalen. WASSENAAR H. H. van der Pas. t Op de R.K. Begraafplaats werd heden ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer H. H. van der Plas, oud hoofd der R.K. Jongensschool, bestuurslid van de Boerenleenbank en van de vereeniging voor ziekenhuisverplegimg „Draagt Elkan ders Lasten". De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door Kapelaan Blankers, terwijl het zangkoor de Gregoriaansche Mis uitvoerde. In de kerk hadden plaats genomen de leden van het bestuur van den Raad van Toezicht der Boerenleenbank, bestuursleden van „Draagt Elkanders Lasten", het oud-hoofd der openbare school, de heer M. Peereboom, afgevaardigden van de R.K. Kiesvereeni- ging, waarvan de overledene tot voor kort secretaris was en enkele van de hoogste klassen der schoolgaande jongens, die den heer van der Plas nog als hoofd hadden ge kend. Na de H. Mis verzamelden allen zich rondom het graf. Door Zuster Fidelia wer den met de kinderen eenige gebeden voor de zielerust van den overledene gestort. Door de vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" waren een tweetal kransen gezon den. Koninginnef eesten. De door de Koningin Wilhelmina-Ver eeniging in samenwerking met de Chr. Oranjevereeniging in scène gezette viering van den verjaardag van H.M. de Koningin is ondanks de minder gunstigeweersomstan- digheden toch een groot succes geworden. De stemming van de bevolking was gunstig en dat zegt al heel veel voor het welslagen. De eerste dag ving aan met de gebrui kelijke reveille door „Excelsior". Hierna was een optocht van ongeveer 1500 school kinderen, waarna diverse tractaties. Des middags werden wedstrijden voor kinde ren gehouden, die echter door een donder bui goeddeels in het water vielen. De gondelvaart des avonds telde een niet zoo groot aantal deelnemers als twee jaren geleden. Desniettemin waren er mooie boo ten te bewonderen. Voor versiering werden prijswinnaars: 1. J. Leyen, 2. H. Aartse, 3. G. van Egmond; voor orginaliteit: 1. W. van Ginkel, 2 Cor de Jong, 3. J. Leyen, voor verlichting: 1. J. Leyen, 2. H. Aartsen en 3. C. de Jong. De tweede dag stond weer geheel in het teek en van de volksvermaken en demon straties op sportgebied. Voor volwassenen werden gegeven stoelendans, waarvan prijswinnaars werden: 1. Coba van der Hilst, 2. M. Parlevliet, 3. To Borsboom, 4. C. Parlevliet. Verder het „Eerst aan den Trein", een niet gemakkelijk nummer, met zware hindernissen, o.m. een 2 Meter breede sloot, waarover ronde balken. Hier waren prijswinnaars: 1. A. van Leeuwen, 2. G. van Veen, 3. F. Visser, 4. W. van Rijn. Des middags werd op het Plein een op tocht geformeerd van de diverse deelne mers aan ringsteken en de demonstreer en- de vereenigingen n.L de sportvereeniging „Willen Is Kunnen", de handboogschietver- eeniging „De Jonge Germanen" en de Lan delijke Rij vereeniging „Koningin Emma". Door een groot deel van het dorp werd een rondgang gemaakt, waarna in de omgeving va nhet feestterrein de diverse spelen en demonstraties aanvingen, die enorme be langstelling hadden. De uitslagen waren: A. Ringsteken op versierde rijwielen: mooiste rijwiel: 1. T. Kouwenhoven, 2. M. van Rijn, 3. J. Knijnenburg, 4. A. Overde- vest, 5. C. van Veen, 5. T. van der Schans. Wedstrijd: 1. L. Ammerlaan, 2. C. van Haastrecht, 3. A. van der Kleij, 4. A. Over- devest, 5. L. Ammerlaan, 6. J. Knijnen burg. B. Ringsteken op motorrijwielen. Cos- tumeering: 1. D. van Barneveld, ridderpaar; 2. A. van Wijk, paar Volendammers; 2. J. van den Berg, Schotsch paar. Wedstrijd: 1. A. B. Borsboom, 2. A. Blankespoor, 3. J. van den Berg, 4. A. Knijnenburg. C. Ringsteken op los paard: 1. W. Spek, 2. C. van Wissen, 3. P. van Straaien, 4. L. Ruygrok, 5. T. van der Hulst en troostprijs de 8-jarige A. Beek. Wagentjerijden voor vrouwelijke perso nen: 1. Corrie Schoorl, 2. mej. de Groot, 3. A. Looijesteijn, 4. mej. Rotteveel. Behendigheidswedstrijd op rijwielen: 1. C. Vieoen. 2. W. Boddeus, 3. H. Mantel, 4. D. de Smit, 5. J. Overgaauw. Behendigheidswedstrijd op beladen transportrij wielen, een zeer belangwek kend, maar zwaar nummer: 1. L. van Teij- lingen, 2. Leo Parlevliet, 3. Koos Visser, 4. H. Hoogeveen. De demonstraties van W.I.K. welke ein- digdeii in een W-formatie met vendel- zwaaien en van de Landelijke Rijvereeni- ging (Carousselrijden) hadden belangstel ling van honderden. Des avonds concerteerde de mondharmo nicaclub „Door Vriendschap Sterk" zeer verdienstelijk op het Plein, terwijl te half elf een schitterend vuurwerk werd afge stoken. Het feestterrein, waarop een twintigtal attracties stonden, had beide dagen de be langstelling van duizenden. Het feest ver liep in alle opzichten naar wensch. Wan klanken werden niet vernomen. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg, nabij de Houtlaan, werd een met een paard bespannen brik, bestuurd door P. uit den Haag, achterop aangereden door een auto van D. uit Voorschoten. P. werd van den bok geslingerd en bleef gewond liggen; het paard werd ernstig gewond en het wagen tje totaal vernield. Ook de, auto kreeg ern stige schade. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp en op diens advies is P. per ziekenauto naar zijn woning te Den Haag overgebracht. Het paard is behandeld door der. dierenarts L. uit Den Haag en is daar na gestald bij manége de Boer. De auto van D. is door garage Riem opgesleept. Tegen D. is procesverbaal opgemaakt. V. uit Leiden reed op den Rijksstraat weg. nabij de Pauwlaan, met zijn auto te gen een lantaarnpaal en daarna tegen een boom. Dr. Hubbeling verleende aan V., die aan hoofd en handen gewond werd, de eerste hulp. Per Deijl-tax is V. daarna huis waarts gegaan. Garage Riem heeft de auto opgesleept. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. In de Hooftstraat werd gis teren de wielrijder A. R. aangereden door den autobestuurder A. de H. De wielrijder, die recht van den weg reed, geraakte door te kort snijden van den autobestuurder met zijn rijwiel tusschen de auto en voetstuk •bekneld. R. bekwam een bloedende verwon ding aan zijn voet, terwijl het rijwiel aan zienlijk werd beschadigd. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Concert. Dinsdag a.s. om 8 uur zal de muziekvereendging een avond-concert geven in den speeltuin „Bloemhof". BOSKOOP. Dioc. Volksbond. Donderdagavond •hield de R. K. Vrouwenbond alhier een al- gemeene vergadering, welke goed bezocht werd. De voorzitster opende de vergadering op de. gebruikelijke wijze en heette alle aan wezigen, inzonderheid Mevr. Stijger-As- perslagh, die dezen avond een lezing met lichtbeelden zou houden, hartelijk welkom. Allereerst deelde voorzitster mede, dat van de N.V. Verkoopcentrale te Rotterdam een uitrioodiging is ontvangen, om met de leden een excursie naar de fabriek te ma ken, alwaar hen een lunch wordt aange boden en waaraan tevens gelegenheid ver bonden is, om tegen geringe vergoeding een rondvaart over de Maas te maken. Daar de datum hiervoor is bepaald den 12en September, moeten de leden zich uiter lijk 6 September bij den voorzitster opge ven. De kosten hiervoor zouden alleen be dragen de reis heen en terug naar Rotter dam, ongeveer 80 ct. per persoon. De kos- - ten voor de rondvaart, die heel gering zijn, zullen uit de kas betaald worden, indien de vergadering hiertegen tenminste g<een be zwaren had. Vervolgens deelde de voorzitster mede, dat de voorgenomen Land- en Huishoud- cursus niet gegeven zal worden. Hierna gaf de voorzitster volgaarne het woord aan Mevr. Steij ger-Asperslagh voor het houden van haar lezing, waarvan het onderwerp was „Margaretha Sinclair". Op mooie, duidelijke wijze werd door Mevr. Steij ger-Asperslagh het leven van Margaretha Sinclair weergegeven en door de aanwezogen in ademlooze stilte aange hoord. Na een korte pauze werd het gesprokene, verduidelijkt door verschillende lichtbeel den, welke eveneens door de spreekster werden toegelicht. Een dankbaar applaus na de lezing en de lichtbeelden, deed duidelijk uitkomen, dat alle aanwezigen ten volle van het gebo- dene hadden genoten. Het was voorzeker een zeer aanbevelens waardige lezing en zoowel het bestuur als de leden zullen Mevr. Steij ger-Asperslagh gaarne nog eens in hun midden zien voor het houden van een dergelijke lezing. Na een woord van dank tot alle aanwe zigen in het bijzonder tot de spreekster van dezen avond, sloot de voorzitster de ver gadering. BODEGRAVEN. Esto. A s. Zondag zullen twee zeer in teressante wedstrijden plaats vinden op het Esto-terrein. 2 uur; Esto IIDonk HI en IV. 3 uur: Esto IDonk H. Een mooie gelegenheid om bij mooi weer weer eens te gaan genieten van de voet balsport. NIEUWKOOP. Nijverheidsonderwijs. Heden, dank zij het subsidie van 100.dat de Gemeente raad in zijn vergadering van 3 dezer heeft toegestaan, wordt ook thans weder krachtig propaganda gemaakt onder de jongelui in deze Gemeente voor hét bezoeken van de Nijverheidsavondschool met 5-jarigen cur sus te Woerden. De lessen vangen aan op Woensdag 2 October a.s. en eindigen op 31 Maart 1936 en worden gegeven eiken Maandag, Woens dag, Donderdag en Vrijdagavond van half zeven tot 9 uur. Onderwijs wordt gegeven aan timmerlie den, metselaars, smeden, bankwerkers, mon teurs, electriciens, koper-, lood- en zinkbe werkers, schilders, meubelmakers e.a. Vakken van onderwijs zijn: rechtlijnig teekenen, vakteekenen, technisch schetsen, projectie, perspectief, material enkennis, rekenen, meetkunde en Nederlandsche taal. Uit deze verscheidenheid van onderwijs- vaken blijkt dat ook zij die niet in een der bovenomschreven beroepen werkzaam zijn, véél van dit onderwijs zullen kunnen profi teered Voor de leerlingen uit Nieuwkoop en Noorden zal, bij voldoende deelname, ge legenheid zijn de school gezamenlijk per autobus te bezoeken. Ouders van leerlingen die niet in staat zijn deze kosten te betalen, kunnen zich wenden tot den Burgemeester hunner woonplaats ,om een bewijs van onvermo gen, waardoor de kosten aanzienlijk kun nen verminderen. Aangifte van leerlingen udt Nieuwkoop en omgeving zoo spoedig mogelijk tot uiter lijk 16 September as. bij den heer H. A. Otto, Leeraar N.O. te Noorden. Watersport. De waterspor tv ereeniging „Noord-Zuid" zalZondagmiddag a.s. om 2 uur een behendigheidswedstrijd houden voor motorboten op de Noordeinderplas al hier, terwijl de gondelvaart, die in ver band met het ongunstige weder op Konin ginnedag werd uitgesteld, zal gehouden worden op Zaterdagavond a.s. Geboren: Cornelius Ignatius Stanis laus, z. v. C. J. Groenendijk en C. M. Pie terse. Ondertrouwd: C. A. Sanne, 24 jaar en A. H. Leliveld, 18 jaar. B. van den Berg, 32 jaar, won. te Nieuwveen en P. van Leeuwen, 25 jaar. Overleden: J. Breeveld, 69 jaar, echt- genoote van L. van Geest. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 205. In de buurt woonde een groote slang, die voor een 206. Toen kwam er een groote Pelikaan aanwandelen, die de naar de overkant hielp. wilde ook naar den overkant, 't Arme dier was blind en dubbeltje iedereen die maar wilde naar de overkant hielp. Drein Drentel betaalde terstond en wandelde even later ge moedelijk over den rug van de slang naar den kant. De slang was wel een beetje glibberig maar het ging toch goed. naar daar de slang medelijden met het dier had mocht het voor niets mee. Piet Prikkel dacht dat kon ik ook wel doen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 16