ZICH TOESPITSENDE TEGEN STELLINGEN TE GENÈVE. sT SEPTEMBER KlotPfeDsaaaod VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Tijdens scherpe redevoering van Abessijnschen vertegenwoordiger loopen de Italianen weg. LITWINOF VOOR TOEPASSING VOLKENBONDSPACT. gens hun ras of hun trap van beschaving. Allen hebben een onvervreemdbaar recht op onafhankelijkheid en integriteit. Er bestaat voor militair optreden geen andere rechtvaardiging dan noodweer. Voorts herinnerde spr. aan het Kellogg- pact en riep hij den Volkenbond op geen inspanningen of resoluties na te laten om een gewapend conflict te vermijden. De raadspresident sloot daarop de zit ting met de aankondiging, dat in de eerts- volgende zitting, waarvan het tijdstip niet wordt vastgelegd, door hem aan den raad voorstellen zullen worden gedaan inzake de verdere procedure. EEN PLOTSELINGE RAADSZITTING. De Italianen verlaten de zaaL Gistermiddag is tot ieders verrassing plotseling een nieuwe vergadering van den Volken bondsraad bijeengeroepen. De Raadspresident gaf onmiddellijk het woord aan den Abessijnschen vertegen woordiger prof. Jéze.. Op dat oogenblik stond de Italiaansche vertegenwoordiger Baron Aloisi vati zijn plaats aan de Raadstafel op en verliet demonstratief de zittingszaal. Een lid der Italiaansche delegatie, die daarop zijn plaats innam, werd eenige minuten later, terwijl de Abessijnsche vertegenwoordiger reeds sprak, uit de zaal geroepen, zoodat de Ita liaansche zetel leeg bleef. Naar verluidt weigert Italië aan Volken bondsberaadslagingen over het Abessijn sche conflict deel te nemen in aanwezig heid van een Abessijnsch vertegenwoordi ger, doch heeft het geen bezwaar tegen diens aanwezigheid in de Raadszitting bij de behandeling van andere kwesties. De verklaringen van den Abes sijnschen vertegenwoordiger. Nadat Aloisi, de zittingszaal had verla ten, nam de Abessijnsche vertegenwoordi ger prof. Jezé het woord. Hij ging op de details van het Italiaansche memoran dum niet nader in, doch noemde het me morandum in den loop van zijn betoog een poging om te overbluffen. Italië wil den ban over Abessynië laten uitspreken om bevrijd te worden van zijn verplichtingen. Italië handelt volgens het Fransche spreek woord, dat wie zijn hond verdrinken wil slechts behoeft te verklaren, dat het dier hondsdol is. De beschimpingen, die Italië aan het adres van Abessynië uit, herinne ren er aan, dat Italië in de laatste jaren na elkaar al zijn groote Europeesche bu ren op de grofste wijze heeft beschimpt. Gevaarlijk wordt de houding van Italië thans echter slechts door de omvangrijke voorbereidingen, die onmiddellijk oorlogs gevaar hebben doen ontstaan. Wanneer Italië expansie en nieuwe afzetgebieden noodig heeft, kan het daarmee toch open lijk voor den dag komen. Abessynië is te allen tijde bereid, voor de uitvoering van hervormingen en voor de economische ont wikkeling van het land den onbaatzuchti- gen raad van den Volkenbond op te vol gen. De Abessijnsche vertegenwoordiger eisch- te van den Volkenbond: le. overeenkomstig artikel 10 van het Volkenbondsstatuut de noodige maatrege len te nemen om de onafhankelijkheid en de onschendbaarheid van Abessynië in verband met de Italiaansche troepencon centratie te beschermen; 2e. de in hoofdstuk 3 van artikel 15 voorziene procedure toe te passen. De tijd van verdagingen was thans voorbij. Te genover het tot het uiterste gestegen ge- vtaar. dat een Raadslid bedreigt, moet on middellijk gehandeld worden. Er diende een Volkenbondscommissie te worden ingesteld, die nog tijdens de hui dige Raadszitting rapport zou uitbrengen. Abessynië ging accoord met elke bemid delingsprocedure, die het uitbreken van een oorlog zou verhinderen. Het eischte slechts een rechtvaardige oplossing en een bevredigende regeling van de geheele kwestie. Het was tegen elke verdaging. Het ging er thans om, te weten of een staat die bedreigd wordt door een machtig buur land, met een beroep op artikel 10 en 15 van het Volkenbondspact op daadwerke lijke bescherming kon rekenen. Scherpe critiek van Litwinow. Na den Abessijnschen vertegenwoordi ger voerde de Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinow het woord. Hij gaf allereerst uiting aan zijn te leurstelling over het mislukken van de be sprekingen der drie mogendheden te Pa rijs en legde er vervolgens den nadruk op, dat de sympathie en achting van de Sow- jet Unie voor een der in het conflict be trokken landen sedert een tiental jaren de wensch doet opkomen, dat de gedurende 10 jaar gehandhaafde goede betrekkingen in denzelfden geest van vriendschap zullen kunnen worden voortgezet. Het tegen woordige conflict bevat de grootste geva ren voor den Volkenbond. Litwinow verklaarde niet in staat te zijn in te stemmen met de houding die de ver tegenwoordigers van den Volkenbond heb ben voorgesteld. Italië wil, dat de Raad geen belangstel ling meer zal toonen voor het Italiaansch- Abessijnsche geschil. Het gaat om het drei gen met een aanval, die niet ontkend, maar door de Italiaansche vertegenwoor digers zelf toegegeven wordt. Een derge lijke aanval zou een flagrante schending ja een volkomen verscheuren van het Vol kenbondshandvest beteekenen en voor de toekomst een gevaarlijk precent scheppen. Iedere oorlog is de vrucht van een voor- afgeganen oorlog en wekt weer nieuwe oorlogen in de toekomst. Het principe van de ondeelbaarheid van den vrede wint op verheugde wijze steeds meer terrein. Het gaat ook niet aan een militaire operatie te motiveeren met de binnenlandsche toestan den in een ander land. Zeker zal niemand sympathie hebben met de toestanden in Abessinië, gelijk Ita lië die voorstelt, maar dit mag geen aan leiding zijn tot een onderscheid maken tusschen de leden van den Volkenbond vol gens hun binnenlandsche toestanden, vol- TOESPITSING DER TEGENSTELLINGEN Italië niet accoord met samenstelling van de nieuwe commissie. Het zoo verrassende verloop van de raadszitting van gisteren is het resultaat geweest van oneenigheden, die op het laat ste oogenblik ontstaan zijn over de samen stelling van de commissie van vijf. Bepaald was, dat tot deze commissie zou den behooren Engeland en Frankrijk, be nevens drie kleinere mogendheden. De Ita liaansche vertegenwordiger stelde echter op het laatste oogenblik den eisch dat Ita lië eveneens in de commisie zou worden gekozen, aangezien het evenals Engeland en Frankrijk geïnteresseerd was bij de Abessijnsche kwestie. Wanneer dit niet ge- wenscht moet schijnen, dan moest gepre fereerd worden een commissie van volko men geïnteresseerde staten te benoemen. Deze Italiaansche eisch, die hierop neer kwam, dat tot uiting werd gebracht, dat de beide groote mogendheden Engeland en Frankrijk bevoordeeld waren heeft ver warring gebracht in den toestand. In het Volkenbondssecretariaat tracht men aan dit incident, evenals aan het de monstratief wegloopen van den Italiaan- schen gedelegeerde van de raadstafel een onbelangrijk tintje te geven. Het blijft echter een feit, dat de gebeurtenissen van heden reeds alleen het formeel werken van den Volkenbondsraad bijzonder bemoei lijkt hebben, nog afgezien van de politieke tegenstellingen, die daarin tot uiting ko- WIL ZWEDEN DEN BOND VERLATEN? Indien de Volkenbond faalt. Steeds meer stemmen gaan te Stockholm op, cum den Volkenbond te verlaten, indien in het Italiaansoh-Ethiopisch conflict geen maatregelen worden genomen tot het hand haven van den vrede. De „Handels Tidning", een onafhankelijk blad, dat te Goeteborg verschijnt, schrijft o.a. „dat de Scandinavische landen geen reden meer hebben, om lid te blijven van den Volkenbond, indien een compromis wordt aangegaan, dat zou bijdragen tot ver- waarloozing van de voornaamste principes van den Volkenbond. De Scandinavische landen kunnen voor zoo iets niet mede verantwoordelijk zijn. De Volkenbond zou op deze wijze een instrument van de erg ste geweldpolitiek zijn geworden". Een nieuwe toelichting van mgr. Hinsley. Mgr. Arthur Hinsley, aartsbisschop van Westminster, heeft opnieuw in een schrij ven aan de „Times" de meening van den Heiligen Vader over het Italiaansch-Abes- synisch conflict uiteengezet. In aansluiting op de rede van Z. H. den Paus van 27 Augustus 1.1. schrijft de Kerkvorst: „De H. Vader heeft gesproken als 1 ee raar, niet als scheidsrechter. Hij zelf waakt er angstvallig voor, de bijlegging van in- dividueele wereldlijke geschillen op zich te nemen. Vrijwillig is Paus Leo XIII vijftig jaar geleden op verzoek van Bismarck en met toestemming van Spanje als scheids rechter in het conflict inzake de Karolinen opgetreden. Doch krachtens het geheime verdrag van Londen is de Paus van elke deelneming aan het opstellen van het vre desverdrag en van elke verantwoording voor deze overeenkomst uitgesloten. Inmiddels heeft Paus Pius XI in de ver vulling van zijn plicht als Geestelijk Her der van zijn kudde getoond, dat hij niemand vreest en geenszins de dienstbare gevangene van Mussolini is, zooals door J den Anglicaanschen bisschop van Durham wordt beweerd. Zelfs heeft Mussolini per soonlijk verklaard, dat hij, ook indien hij dit wenschte, den Paus niet zou kunnen in- timideeren. Paus Pius XI verkondigt, hoewel steeds in terughoudende termen, een algemeen e leer. Hij tracht een reeds penibele kwestie, niet nog moeilijker te maken door dreige menten, die alleen de geesten ophitsen en de situatie verscherpen. Hij bidt den al- machtigeri God, de voortdurende bemoeiin gen te zegenen van vooruitziende mannen, die de eischen van het algemeen welzijn en van de sociale rechtvaardigheid van de volkeren verstaan en die aLs vredesstichters werkzaam zijn met de meest oprechte be doeling, den oorlog te vermijden. Ik geloof gerechtigd te zijn, de gedachten van Zijne Heiligheid aldus te interpreteeren, dat hij een beroep doet op de taak (trusteeship) van de geciviliseerde naties tegenover de minder beschaafde volkeren. De Volkenbond heeft de grondwet voor de mandaten geproclameerd en ik ben er van overtuigd, dat Engeland door indirecte heerschappij en goedo verwogen bestuurs- BUITENLAND DUITSCHLAND. NA DE RAMP IN DE GOERING- STRASSE. Vier personen gearresteerd. De persdienst der justitie te Berlijn deelt mede: Zooals indertijd reeds werd medege deeld, heeft de justitie direct na het onge luk bij den bouw van den Noord-Zuid-Oost- Spoorweg in de Hermann Goeringstrasse, waarbij 19 personen om het leven zijn ge komen, een onderzoek ingesteld naar een eventueele schuldvraag. Het onderzoek werd geleid door dr. Reimer, terwijl een commissie van deskundigen werd benoemd, bestaande uit twee professoren, resp. van de Technische Hoogeschool te Berlijn en te München en vooraanstaande architecten. Het onderzoek is intusschen zoover ge vorderd, dat op aanstichting van het O.M. gisteren arrestatiebevelen zijn uitgevoerd, tegen Hugo Hoffmann, directeur van de Berlijnsche Bouwmaatschappij, ir. Karl Rath, technisch adviseur dezer maatschap pij, den opzichter ir. Fritz Noth en Reichs- bahnrath Wilhelm Weyher. Deze personen zijn inmiddels gearres teerd. Zij worden beschuldigd van dood door schuld, omdat bij de uitvoering van het bouwwerk de erkende regelen van de bouwkunst zijn veronachtzaamd, waarvoor zij in de eerste plaats de verantwoordelijk heid hebben. Men verwacht, dat de deskundigen bin nen een week hun definitief rapport zullen hebben opgesteld. AMERIKA. ANTHONY FOKKER AANGEHOUDEN. Officieren van de Amerikaansche kust wacht is het thans, aldus wordt uit New York geseind, gelukt den vliegtuigbouwer Anthony Fokker te vinden. Hij bevond zich op het jacht „Montank", dat een plei- zierreisje langs de kust maakte. De heer Fokker werd gedwongen zijn reis te onderbreken en aan land te gaan. De voorzitter van de commissie uit den Senaat tot onderzoek naar den wapenhan del had opsporing van Fokker verzocht, aangezien thans de officieele dagvaarding aan Fokker om voor deze commissie te ver schijnen, is uitgevaardigd. Senator Nye heeft verklaard, dat hij Fok ker een reeks vragen zal stellen met be trekking tot transacties, die verband hou den met den vliegtuigbouw. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat de enquête commissie in verband daarmede een spe ciale zitting zal houden. Welke vragen pre cies aan Fokker zullen worden gesteld, kon senator Nye niet zeggen. Nadat Fokker had toegezegd, dat hij een reeks van vragen zou beantwoorden, is hij weer op vrije voeten gesteld. BUITENLANDSCHE BERICHTEN MEXICO. Bezittingen worden in beslag genomen. Volgens een bericht van „United Press" heeft de Mexicaansche president Cardenas een wert afgekondigd, volgens welke het vermogen van alle kapittels, kloosters, se minaries en andere kerkelijke bezittingen zullen worden geconfiskeerd, daar dit vol gens de grondwet feitelijk staatseigendom is. Voorts wordt bepaald, dat geen enkele kerk of religieuze organisatie grond in eigendom mag bezitten. maatregelen loyaal heeft medegewerkt, dit verheven ideaal te verwezenlijken. Feitelijk eerbiedigt Engeland de onaf hankelijkheid van den sultan van Zanzi bar, van den koning van Oeganda en van de stamhoofden. Engeland's jongste erken ning van de rechten van Indië op zelfbe stuur getuigt van een dergelijke zienswijze. Wanneer Engeland grootmoedigheid wil toonen zoowel tegenover bevriende naties als tegenover naties, die niets steeds vriendschappelijk tegenover hem stonden, wanneer Engel and een revisie en een uit breiding van het mandaat aanbiedt, zou een dergelijke geste Engeland tot eer strek ken en misschien aan de wereld een blij vende veiligheid tegenover de afschuwe lijke mogelijkheid van een oorlog verschaf fen. HET TANA-MEER. Overeenkomst Itusschen Egypte en den Soedan. In Londen is gisteren het bericht inzake het sluiten van een overeenkomst tusschen Egypte en den Soedan bevestigd. Deze overeenkomst regelt de waterverdeeling uit de zijstroomen van den Nijl volgens de uit voering van het Tana-meer-program. De Soedan zal het recht tot beschikking krijgen over 10 pet. van het water en daar voor jaarlijks een niet nader genoemde som aan Egypte betalen. Tegelijkertijd krijgt de Soedan het recht het waterverbruik la ter tot 50 pet. te vergrooten. In welingelichte Britsche kringen wordt er echter de nadruk op gelegd, dat deze overeenkomst Egypte niet verplicht het sluiten van het Tana-mam-verdrag met Abessynië te bespoedigen. Veeleer heeft een dergelijke overeenkomst de toestem ming noodig van vier partijen, zijnde Groot-Brittannië, Abessynië, de Soedan en Egypte. Voorts wijst men er in dit verband nogmaals op, dat alles moet worden ver meden, wat zou kunnen worden uitgelegd als een streven van Engeland van Abessy- Vijftien reizigers gewond. De sneltrein ParijsBarcelona is gister morgen tegen zeven uur op 10 K.M. van de stad Narbonne in botsing gekomen met een goederentrein. De machinist en 15 reizi gers werden gewond. Volgens verklaringen van den machinist moet het ongeluk geweten worden aan het weigeren van de. seininstallaties. De snel trein had een snelheid van 120 K.M. per uur en alleen door de tegenwoordigheid van geest van den machinist, die onmiddellijk z.g. tegenstooan gaf, kon de snelheid /tegen het moment van de botsing verminderd worden tot ongeveer 50 K.M. Twee goederenwagens zijn volkomen ver nield. De puinen der wagens versperren een deel van de lijn. DE ORKAAN IN FLORIDA. De verdere weg van den storm. De orkaan, die zoo'n ontzaggelijke schade in Florida heeft aangericht en daarbij zoo veel slachtoffers heeft gemaakt, heeft gis teren zijn weg naar het Noorden voortge zet door Georgia heen. Ofschoon de kracht van den stormwind door de hinderpalen op het land veel aan felheid had ingeboet, wordt toch zijn weg aangegeven door een breed spoor van vernielde oogsten en aan huizen aangebrachte schade. In het Zuiden van Georgia is zeer veel schade aangericht aan de katoenoogsten, terwijl vele steden in het donker gehuld werden, tengevolge van 't feit, dat de storm verschillende elec- triciteitsgeleidingen vernielde. De laatste berichten omtrent de dooden- lijst melden, dat deze ongetwijfeld de 1000 halen zal. Het Roode Kruis heeft gisteren medegedeeld, dat reeds 472 slachtoffers ge kist zijn, terwijl nog 200 doodkisten gereed staan voor de verdere lijken, die thans on derweg zijn. Er zitten thans nog drie sche pen 'buiten de kust aan den grond, doch reddingsbooten zijn in de nabijheid. De or kaan, die thans aan kracht begint te verlie zen, is doorgegaan naar Georgia en Zuid- Carolina. CYCLOON BOVEN BORDEAUX RICHT ZEER GROOTE SCHADE AAN. Ook noodweer in Engeland. Een cycloon van ongekende hevigheid heeft gisteren de omgeving van Bordeaux geteisterd en voor 50 mrllioen francs schade aangericht; vooral de wijngaarden hebben zeer van den storm géleden. In Bouscat (Gironde) is het dak inge stort van een huis, waardoor een slapende vrouw werd gedood en haar man zwaar werd gewond. In Bordeaux is het dak van het stadion afgerukt, zware kranen in de haven zijn omvergeworpen, traim- en tele foondiensten ontredderd, wegen door om gewaaide boomen versperd. Ook in Engeland heeft een zware storm gewoed, waarbij een man door den blik sem werd gedood en vier werden gewond. In de woning van den directeur der Har row-school is de bliksem ingeslagen, de brand kon door het onderwijzend personeel worden gebluscht. Ook de Manor House School te Havant is door het noodweer ge teisterd. De bliksem is ingeslagen in den vlaggestok en direct daarop zag de keuken meid een „vuurbal" in de hall, waarvan zij zoo schrok, dat zij het bewustzijn ver loor; zij kon spoedig worden bijgebracht. Door den binnenstroomenden regen is al leen waterschade aangericht. BANDIETEN PLUNDEREN DORP. En schieten 5 personen dood. Mexicaansche bandieten hebben gisteren op San Jeronimo (Mexico) een roofoverval gepleegd, waarbij zij drie personen ge wond en vijf gedood hebben. De vijf ge- doode personen waren kooplieden, die op de vlucht sloegen, toen de bandieten het plaatsje plunderden. Twee andere koop lieden werden ernstig gewond. De bandie ten ontvoerden voorts twee jeugdige on derwijzeressen. Een van de meisjes werd vermoord, het tweede wordt nog vermist, doch men vreest, dat ook zij gedood zal worden. Federale cavallerie achtervolgt de bandieten thans met den opdracht ze dood of levend mee te brengen. OMDAT HIJ KONINGIN ASTRID VERDEDIGDE. Pool In de straten van Valenciennes gedood. Dinsdag j.L, om. ongeveer negen uur des avonds, liep een stroovlechtersechtpaar, Abel Lefèvre en zijn vrouw, naar de Brus- selsche „Standaard" meldt, in de Rue de l'lntendance te Valenciennes te wandelen. Al voortgaande liet Lefèbvre, die zeer slecht bekend staat en reeds een 15-tal ver oordeelingen wegens dronkenschap en dief stal achter den rug heeft, zich beleedigend uit over koningin Astrid. Zijn woorden wer den opgevangen door een passeerenden Pool, die het dadelijk voor de betreurde doode opnaim. De twist liep zeer hoog en op een bepaald moment gaf de Pool vrouw Lefèvre een vuistslag in het gelaat. Nu werd ook Lefèvre woedend. Hij trok een mes en plofte het zijn tegenstander in de borst. Eenige oogeniblikken later gaf deze den geest. De politie werd gewaarschuwd en nam het lijk van den Pool, die een weduwe en vier kleine kinderen achterlaat, in beslag. De moordenaar werd in zijn woning aan gehouden. Het wapen der misdaad werd op zijn bed aangetroffen. Lefèvre poogde de schuld te werpen op zijn vrouw, doch alles wees er op dat hij de dader was. nië bijzondere voorrechten te krijgen. ALLE OPVARENDEN VAN DE „DIXIE" GERED. Na anderhalf etmaal van spanning. Gistermorgen is men opnieuw begonnen met de redding der passagiers van het s~s. „Dixie", dat nabij de kust van Florida op een rif is geloopen. Ongeveer tien uur 's morgens was men er in geslaagd, alle opvarenden naar de andere schepen over te brengen. Er heersoht na de laatste 36 uur van ze- nuwsloopende spanning thans een opge ruimde geest onder de passagiers, die naar zij verhalen, urenlang in den salon door elkaar zijn geworpen en al dien tijd de zwemvesten niet hebben durven uittrek ken. De moeilijkste nacht was die van Maan dag op Dinsdag, toen het schip door de branding en den woedenden orkaan heen en weer werd geworpen en bij elke golf, die op het dek uiteenspatte, dreigde uit elkaar te barsten. Overal in de gangen, op de trappen en in de hutten gutste het water in stroomen omlaag en niets bleef droog, zelfs niet de bedden en de bagage. Ondanks de onzekerheid omtrent het lot van het schip heerschte er onder de passagiers groote kalmte, terwijl de bemanning en de scheepsofficieren, der zeemanstraditie ge trouw, een voorbeeldige discipline hebben gehandhaafd. Het schip zelf verkeert thans niet meer in onmiddellijk gevaar. TRAGISCHE DOOD VAN EEN MISSIONARIS. In de nabijheid van Cotton-wood Rapids in het noorden van Britsch Columbia op 40 K.M. afstand van de Indianenmissiie M. Dame's Kreek is de Canadeesche Missio naris Pater AUard op een missiereis ver dronken. Daar de Missionaris de streek reeds 13 jaar kende had hij geen gids mee genomen en reisde hij in gezelschap van den 70-jarigen Bisschop Mgr. Bunoz per boot naar zijn missiestatie. Op een plek in de rivier waar de oevers dichtbegroeid zijn werd Pater Allard die recht op in de snelvarende boot stond door de overhangende takken uit de boot ge slingerd. Tegelijkertijd werd ook een groot gedeelte van de bagage overboord gesla gen. De bisschop die zich in de kajuit be vond kon zich nog niet zoo spoedig reken schap geven van hetgeen er gebeurd was. De boot dreef op goed geluk verder zon der stuurman en raakte na twee kilometer vast in de dichtbegroeide oever. De dichts- bijzijnde missiepost was nog 50 K.M. ver wijderd en zoo moest de oude bisschop onder den blooten hemel overnachten. Eerst den anderen dag tegen den avond kwam er een boot voorbij gevaren die het hulp geroep van den Bisschop bemerkte en den missionaris naar de missiepost bracht. Het lijk van Pater Allard werd eerst 14 dagen later gevonden op 15 KM. afstand van de plaats waar het ongeluk had plaats gehad. FRANSCH MISSIONARIS IN CHINA VERMOORD. Het Moederhuis van de Missionarissen van de Vreemde Missiën te Parijs ontving uit het Verre Oosten het volgende tele gram: „Biron door Lolos vermoord". Pater Biron was in 1906 naar China ver trokken en had zich totaal gewijd aan het missiewerk onder de Lolos. een wilde volks stam in de Zuid-West-Chineesche Provin cie Szetschuan en Juennan. Nadere bijzonderheden omtrent dezen tragisohen dood ontbreken nog. Na langdurige onderhandelingen met de regeering van Sovjet-Rusland heeft de Pre sident van de Republiek Litauen weten te bewerken, dat een groep gevangenen werd uitgewisseld tegen Russische Communisten, die wegens revolutionnaire woelingen wa ren gearresteerd. De Russische Communis ten werden per vliegtuig naar Moskou ver voerd. Thans heeft Sovjet-Rusland 15 ge vangenen aan de grens van Lithauen in vrijheid gesteld: onder hen bevonden, zich drie Katholieke Priesters en zeven vrou- WILT U IETS WETEN? V r aa g Wat is de kortste weg per fiets van Breda naar Gennep. Hoeveel km.? Antwoord: Breda, Tilburg, Moerges tel, Best, St. Oedenrode, Vechel, Volkeljl;St. Hubert, Haps, Oeffeit, Gennep. Afstand Daar gaat de zomerpracht. milliarden blaadjes moeten var de boomen.. daar liggen ze op den weg. Nu 'n malsch buitje... een slipperig laagje, en dSn nog gladde banden. Zóó wordt September de herfst van uw leven! 1 I.—i iiimiiiN in

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6