VOOR ONZE ZIEKEN. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER Geboren: Levenlooze z. van M. Bak- ke- en M. Koolhaas Agatha Antonia d. van M. van der Maden en M. M. van Leeuwen Jan, z. van M. Veenendaal en D. G. H. Maas Petronella Johanna Ma ria d. van P. Schelvis en J. M. van Ha- melsveld Theodora Catharina d. van H. Vastenhout en A. E. M. Lek Alida d v. H. Hopman en M. den Hartcg Frede- rika d. van J. J. Zegstroo en N. Krijgsman Ondertrouwd: H. Moolhuijsen 23 j. en A. C. Schelling 20 j. Wieger Lei 21 j. en J. Kardol 20 j. Getrouwd: Th. J. SLtvast 32 j. en A. H. de Groot 25 j. P. Krijger 25 j. en H. E. Frieda May 24 j. M. Kweak 29 j. en J. Bolland 28 j. P. Walstijn 23 j. en P. de Vries 17 j. A. C. Schilders 22 j. en M. Jongkind 18 j. WASSENAAR Tentoonstelling huis- en kasbroei De commissie voor huis- en kasbroei ver gaderde deze week en heeft besloten om in Februari een tentoonstelling te houden. Zij verzoekt alle deelnemers, zich daarvoor op te geven bij den heer J. Hoogstraten, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 189, alwaar te vens de voorwaarden ter inzage liggen. Gevonden voorwerpen Op werkdagen van 912 uur voorm. bij de politie te bevragen: handschoenen, hon den, sleutels, belastingmerken, ceintuUr, autoplaid, kinderportem. m. inh., dames* regenjas, slipover, badschoen, sportriem, armbandhorloge, voetbal, 3 busjes olie, post duif (komen aanvliegen), collier, Duitsch kerkboek, damestasch m. inh., gereed- schaptosch m. inh., muts, dameshalsket ting, kruisje van rozenkrans, portem. m. inh., alpino. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN Personalia. Onze plaatsgenoot mej. A. Smit, slaagde voor het toelatings-exa- men 2e klas Chr. Kweekschool te Leiden. Onze plaatsgenoot, P. Kramer,, leer ling der Chr. Mulo, slaagde voor het toe latingsexamen 3e klas H.B.S. te Alphen a. d. Rijn. Gem-veldwachter. - Voor de vacature van veldwachter in deze gemeente hebben zich slechts 62 sollicitanten aangemeld. Er zijn thans twintig liefhebbers minder dan in de vacature Vis, eenige maanden gele den. Onder hen bevinden zich dan nog ver schillende personen die een burgerbetrek king hebben, dus geen enkele le practische ervaring bezitten! Winkelweek. Op de laatstgehouden ledenvergadering van de handeldrijvenden werd eenparig besloten deel te nemen aan de middenstandscampagne onder den naam van „Mica", welke gehouden wordt van 14 tot 26 October, uitgaande van de drie mid denstandsorganisaties hier te lande, t.w. de Koninklijke Nederlandsche Middenstands bond; de Vereeniging voor den Chr. han deldrij venden en industrieelen midden stand en de R.K. Middenstand „De Hanze". Er zal voor het publiek een puzzle-wed- strijd worden georganiseerd, waaraan groote en zeer fraaie prijzen verbonden zijn. Gedurende deze campange zal iedere deelnemer een kaart in zijn étalage be vestigen, zoodat het winkelend publiek zich kan vergewissen of al of niet wordt deel genomen. Over den puzzle-wedstrijd komen nader dg noodige mededeelingen. Benoeming. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, werd aan de Christelijke Nijverheidsschool alhier be noemd voor de vakken van het Lager On derwijs de leerares mej. C. Pijl, wacht geldster te Rotterdam. N.S.B.-politiek. Op verzoek van de gem.politie werd in deze gemeente aan het pas gehuurde kringhuis van de N.S.B. op dracht gegeven de vlaggen van het huis te verwijderen, aangezien het geen vergun ning van B. en W. had om deze vlaggen uit te hangen. Hieraan werd voldaan, doch een half uur later wapperden beide vlag gen opnieuw van het kringhuis. Door de politie werd wederom een waarschuwing gegeven om de?e vlaggen te verwijderen. Hieraan werd ditmaal niet voldaan, zoodat de politie zich genoodzaakt achtte deze zelf te verwijderen. Een en ander had veel bekijks en bij het neerhalen der vlaggen kon het aanwezige publiek zich niet onbe tuigd laten en hief luide een hoera aan Door de gem.politie werd begrijpelijker wijze tegen deze overtreding een proces verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen. 1 armbandje 1 damesceintuur 1 tabaksdoos 4 belastingmerken (waaronder 1 kosteloos) Verloren: 1 belastingmerk 1 dames- portemonnaie 1 bankbiljet 1 5 kg. gewicht 1 alpino pet (blauw) 1 we- genbelastingkaart inschrijvingsbewijs en nummerbewijs. Geboren: Geertruida Margaretha d. van D. F. A. Goudriaan en W. H. Vergeer Wilhelmina Cornelia d. van dezelfde ouders Theodora d. van S. Blonk en A. Wansinck Janna d. van B. A. van Wijk en H. Houtman. Gevestigd: A. Verwaal, van Lange Ruige Weide A. B. Ruting, van Alphen aan den Rijn A. van Staveren, van Zwammerdam Joh. Hoogendoorn, van Oudenrijn T. F. Oskam, en echtgen. van Zwammerdam R. M. A. Overkamp, van Gouda. Vertrokken: M.* Mulder naar Am sterdam A. Vermeulen naar Haarlem mermeer I. M. van Zoest naar Ouder- Amstel. Koninginnefeest. Woensdag werd alhier op een beschei den wijze weer een Koninginnefeest ge houden. Onder feestelijk klokgelui werd deze dag ingezet en om 8 uur werd door de Chr. Muviekver. Harmonie „Concordia" onder leiding van den directeur den heer J. Noordanus koraalmuziek gegeven in de muziektent op de Galerij, hetgeen vanzelf sprekend al zeer veel belangstellenden trok. Om 9.15 uur werd er door de schoolkin deren op het Raadhuisplein een zanghul- de gebracht waarna zij in optocht door het dorp gingen. Onder stroomende regen ving deze optocht aan en moest dan ook weldra ontbonden worden. Hierna werden de kin deren in de scholen getracteerd. 's Middags werden er op hef terrein naast het gebouw „Flora" gelegen kinder spelen gehouden doch wederofn was de re gen spelbreker, zoodat de spelen maar ten deele konden gehouden worden. Ook de Poppenkast en de goocheltoeren moesten vanwege de regen in het gebouw „Flora" voortgezet worden. Des avonds om 5.30 tot 8 uur had er een demonstratie plaats van de Boskoopsche Reddingsbrigade aan den Otweg, welke ondanks de stroomenden regen toch door ging en door talrijke belangstellenden werd bijgewoond. Hier werd onder meer gedemonstreerd met een Ford-autocabine, welke geheel on der water was en waaruit door de leden der B. R. B. een pop gehaald moest wor den. Vanaf 8.30 tot 10 uur werd er vervol gens een concert gegeven door de Mu- ziekver. Harmonie „Excelsior" onder lei ding van den dir. den heer H. v. d. Veld in de op de Galerij gelegen muziektent, welk concert daar inmiddels de regen had opgehouden, buitengewoon veel belang stelling trok. De Harmonie „Excelsior" was dien dag voor het eerst in uniform. Het dorp zelf was 's avonds in het centrum aan de Oostzijde van de Gouwe feestelijk met lampions verlicht. Nadat de Harmonie het Wilhelmus ten gehoore had gebracht was het programma van dien dag beëindigd. VAN ONZE ADVERTEERDERS. NAAR BRUSSEL. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een extra Tentoon- stellingstrein naar Brussel op Zondag 15 September. Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van den patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. LAATSTE BERICHTEN DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant ADDIS ABEBA, 5 September (A.N.P.) Keizer Haile Selassie heeft heden, nog steeds woedend over wat hij beschouwt als een ingrijpen in de Abessijnsche souvereini- ateit, den Amerikaanschen zaakgelastigde bij HET ONGELUK VAN JHR. SANDBERG. Naar aanleiding van het aan Jhr. Sand- berg in Turkije overkomen ongeval heeft het A. N. P.-Persbureau een onderhoud ge had met de directie van de N.V. Ned. Vlieg- tuigenfabriek. In een rapport van Jhr. Sandberg over de door hem gemaakte proefvluchten wordt o. m. vermeld, dat bij eventueel voorvliegen met het toestel rus tig loodrecht gevlogen kan worden van 3000 naar 1000 m. Jhr. Sandberg stond op het punt naar Nederland terug te keeren en gaf een laatste demonstratie, die reeds een half uur duurde, en o.a. ook omvatte duikvluchten, die alle een normaal verloop hadden. Bij het uitvoeren van de laatste duikproef heeft het ongeluk bij het redres- seeren van het vliegtuig plaats gevonden. De gegevens, die tot dusver te beschikking staan, zijn niet voldoende om de oorzaak van het ongeluk in zijn vollen omvang te kunnen beoordeelen. Door de Turksche autoriteiten zal eveneens een onderzoek worden ingesteld. Het stoffelijk overschot van Jhr. Sandberg zal met een extra vlieg tuig van de Deutsche Lufthausa, dat in middels uit Berlijn is vertrokken, van Ankara naar Eindhoven worden gebracht. Het vliegtuig zal Zaterdag, uiterlijk Zon dag te Ankara aankomen. BRANDSTICHTING? In den afgeloopen nacht is te Tegelen in hotel Germania het dak en de zoldering uitgebrand. De brandweer heeft weten te voorkomen, dat de brand nog grooter om vang aannam. De aangerichte waterschade is zeer groot Alles was verzekerd. De politie van Tege len is overgegaan tot arrestatie van de ho telhoudster, Mevrouw de weduwe Smits, die van brandstichting verdacht wordt. De Officier van Justitie uit Roermond is hedenmorgen voor een onderzoek naar Te- gelen gekomen. LEIDIN. DE STADHUISBOUW. Naar wij vernemen zal Maandag a.s. of ficieel begonnen worden met het heien der betonpalen voor den onderbouw van het Leidsch Stadhuis. Dit officieel begin zal echter geen officieel karakter dragen. Er zullen omstreeks 675 palen in den grond gestoomd wonden. TELEGRAMMEN BALDUR VAN SCHIRACH ALS GEWOON SOLDAAT. Hij heeft bezwaren tegen de behandeling. PRAAG, 6 Sept. (A.N.P.)De „Prager j Presse" veiyieemt uit Berlijn, dat de Rijks- jeugdleider, Baildur von Schirach, op het oogenfoli'k als gewoon soldaat dienst doet bij een bataillon jagers. Hij heeft zich voor dezen dienst vrijwillig opgegeven doch te vens uiting gegeven aan den wensch, te worden ingedeeld bij de officiersopleiding. De militaire autoriteiten hebben dat ver zoek evenwel afgewezen. Verder verluidt volgens het blad, dat de rijksjeugdeider reeds bezwaren heeft inge- bracht, omdat hij meent, niet de behan deling te genieten, waarop hij als nationaal- socialistisch leider recht gelooft te hebben. Hij heeft deze bezwaren uiteengezet in een schrijven aan een vooraanstaande persoon lijkheid uit nationaal-socialistische kringen, die er de militaire autoriteiten van op de hoogte stelde. Het gevolg, aldus de „Pra ger Presse", is geweest, dat Baldur von Schirach arreststraf heeft gekregen Men schijnt er bij de weermacht aan te hechten, aldus vervolgt het blad, dat na tionaal-socialistische functionarissen geen andere behandeling genieten dan de rest der manschappen. Er is in den laatsten tijd juist veel om te doen geweest, of het lid maatschap der partij gedurende den dienst tijd al of niet invloed zou hebben. Thans is duidelijk de beslissing gevallen, dat dat lidmaatschap voor de recruten geen enkel gevolg mag hebben. Dit wordt ook beves tigd door een artikel, dat de voorzitter van het hoogste partijgerecht, Buch, heeft ge publiceerd in het tijdschift „Stunm". Buch schrijft daarin: „Waar slechts hij goed kan leeren ge hoorzamen, die geheel is overgelaten aan de verantwoordelijkheid van den opleider, heeft volgens de wet het lidmaatschap der nat.-soc. partij bij den soldaat geen invloed. Slechts op dezen grond ziet de N.S.D.AR. tegenover den soldaat af van het ópeischen van den geheelen mensch. Geen partij-in stantie mag gedurende den militairen diensttijd haar invloed bij den soldaat gel dend zich ontboden, tegenover wien hij zioh scherp uitliet over de wijze, waarop het Amerikaansche staatsdepartem-ent de anul- leering van de olieconcessie van de Stan dard Vacuum Oil Cy gedaan had gekre gen. De zaakgelastigde weigerde na het on derhoud verklaringen af te leggen. DE ORKAAN IN FLORIDA. Roosevelt laat onderzoek instellen. HYDEPARK, 5 Sept. (A.N.P.) President Roosevelt, die ten zeerste getroffen is door het groote aantal tewerk gestelde oudstrij ders die den dood gevonden hebben in de werkkampen nabij Miami, heeft heden last gegeven tot het instellen van een onder zoek naar de redenen, waarom de oud-strij ders, die in de kampen langs de Keys werkten niet zijn gered en waarom geen voorzorgsmaatregelen genomen waren voor hun veiligheid. Tegelijkertijd heeft hij last gegeven de hulpactie zooveel mogelijk te bespoedigen. DE NEGUS WOEDEND OVER HET INGRIJPEN VAN AMERIKA. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Sept. Vee. Aanvoer: 545 run deren, 249 kalveren, 1398 schapen, 823 var kens, 2 paarden, 24 veulens, 8 bokken of geiten. Prijzen: 31 stieren f 60200, schoon aan 'de haak 3238 cent, handel stug, 192 kalf- en melkkoeien f 80180, handel ta melijk; 132 varekoeien e. a. f 80125, han del tamelijk; 190 vette koeien f 95185, schoon aan de haak 3448 cent, handel stug 83 graskalveren f 1435, handel stug; 63 vette kalveren f 2065, schoon aan de haak 3266 cent handel stug; 103 nuchtere kalveren f 47, handel stug; 200 vette scha pen f 1218, 400 vette lammeren f 812, en 798 weideschapen f 813, handel matig; 427 mestvarkens f 1733, handel redelijk; 396 biggen f 1013.50, handel redelijk; 24 veulens f 60100; 8 bokken of geiten f 2 10, handel matig. Kaas. Aangevoerd 97 partijen, w. w. 72 partijen Goudsche en 25 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1921, 2e soort f 1718, le soort Leidsche kaas f 1824, 2e soort f 1617, per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leid sche kaas matig. ALKMAAR, 6 Sept. Kaas. Aangevoerd 69 stapels, zijnde 130.000 kg. Fabriekskaas kleine f 18, Fabriekskaas commissie f 18, Boerenkaas kleide f 16, Boerenkaas com missie f 18 per 50 kg. Handel goed. BOSKOOP, 5 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 612 cent, Marcel Rouyer 510 cent, Hadley 1530 cent, Claudius Pernet 12 20 cent, Columbia 1016 cent, Butterfly 15 31 cent, Mac Keiler 1015 cent, Rosalan- dia 1226 cent, Florex 1628 cent, Phoebe 1018 cent, Wenndland 1825 cent, Aug. Noack 815 cent, Else Poulsen 3052 cent Gloria Mundi 2545 cent, Paul Grampel 2035 cent, Briarcliff 1024 cent, E. G. Hill 915 cent, Ellen Poulsen 815 cent, Chrysanten, grootbloemig 6090 cent, id. tros 4060 cent, Physalis Franchetti 1218 cent, Clematis Durandi 1630 cent, Clema tis Prins Hendrik f 1.001.20, Ligustrum 1217 cent, Vuurpijlen 710 cent. HOOFDDORP, 5 Sept. Granen en Zaden. Rogge f 6.25—6.65, Ch. Gerst f 4.254.50, Wintergerst f 4.25—4.50, Haver f 5.75—6.10, Duiveboonen f 8.008.50, Paardeboonen f 5.506.00, Groene Erwten f 7.258.40, Vale Erwten f 13.00—14.50, Gele Mosterd f 1113, Kanariezaad f 78, Karwijzaad f 17.5018.50, Blauwmaanzaad f 14.5015. NIEUWVEEN, 5 Sept. Eierenveiling. Aanvoer: 1966 kippeneieren f 2.703.60, 47 eendeneieren f 2.152.30 en 10 kalkoen- eieren f 6 per 100 stuks, kaas 21 cent per pond, druiven 15 cent, tomaten 8 cent, handperen 10 cent per kg., meloenen 615 cent per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 5 Sept. Veiling „De Eendracht", dubbele boonen 4062 cent, snij boonen 4090 cent, enkele boonen zonder draad 4070 cent, idem met draad 4045 cent, stokboonen 70 cent. Aanvoer 1970 zakken. UITHOORN, 5 Sept. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 34 stuks. Prijs Goudsche kaas le soort R.M. f 2022, 2e soort R.M. f 1719. Handel matig. VOORSCHOTEN, 5 Sept. Veiling VPV Prijzen: kippeneieren f 3.303.80, eenden eieren f 4.00 per 100 stuks. Duiven 8 cent, hanen 50 cent per stuk. ZOETERMEER, 4 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 4000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.053.95, eendeneieren f 2.903.05, kal koeneieren f 6 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 49 Londen 7.303/g New York1.48 Parijs 9.751 /4 Brussel 24.88 Zwitserland 48.12 Milaan 12.05 Madrid 20.25 Oslo36.70 Kopenhagen32.60 Stockholm 37,65 Praag6.121/2 Weenen Boedapest Prolongatie 5 pet. BEURSOVERZICHT. Het verloop van de zitting van den Vol kenbondsraad is zeker niet in overeenstem- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Carla Maria Lamberta, d. van P. H. J. Staats en L. N. Leder Si mon Hendrik, z. van H. H. M. Walthaus en J. M. Brand Jacoba Maria Johanna, d. van Chr. Griffioen en M. J. J. v. d. Burgh Justus Adriaan, z. van H. G. Benckhuy- sen en E. M. v. Heuven. Ondertrouwd: C. Boom jm. 23 j. en J. M. Mieremet jd. 23 j. Overleden: J. Langeveld zn. 24 j. ming geweest met de verwachtingen, die daar van werden gekoesterd. Wel waren die verwachtingen nu niet zoo bijzonder hoog gespannen, doch de laatste dagen wa ren in sommige kringen toch vrij optimisti sche meeningen post gaan vatten. De hou ding door Italië aangenomen voorspelt op het oogenblik echter niet veel goeds. Het is natuurlijk niet geheel uitgesloten, dat men alsnog een catastrophe zal weten te voorkomen, doch de wending die deze zaak heeft genomen, stemt toch niet bijzonder hoopvol. Uit het geheele optreden van Italië moet de gevolgtrekking worden gemaakt, dat dit land zich niet zal laten weerhouden om te doen datgene waarop het thans zijn zinnen heeft gezet, en of de andere mogendheden er nu in zullen slagen Italië alsnog tot in keer te brengen, dient voorshands te wor den afgewacht. De beurs werd door de berichten uit Ge- nève natuurlijk niet op aangename wijze getroffen, doch daar stond tegenover, dat door het koersverloop van Wallstreet een vrij aangename indruk werd gewekt. Ten opzichte van de politiek die door de Ame rikaansche regeering zal worden gevolgd, blijft men in het duister tasten, doch men heeft zich toch in zekeren zin vertrouwd gemaakt met de inzekerheid waardoor de tegenwoordige politiek zi^h kenmerkt. Dit alles kan echter niet verhinderen, dat het algemeene verloop van zaken in de Ver- eenigde Staten niet onbevredigend is. Tal van maatschappijen behalen vrij goede re sultaten en de cijfers die dienaangaande worden gepubliceerd stemmen zeker be moedigend. Het Nederlandsche publiek betoont zich echter in verband met de verschillende factoren van onzekerheid nog altijd zeer te rughoudend en van een groote opleving van de affaire is dan ook geen sprake, niet het minst omdat men ook blijft wachten op de uiteenzettingen, die onze regeer in g thans spoedig zal geven van het door haar te voeren beleid. Heden werd op de effectenbeurs de aan dacht in de eerste plaats getrokken door de Philipsaand., die een groot verlies kregen te boeken in verband met de verklaring van onzen Minister van Handel en Nijver heid dat de prijzen van gloeilampen niet in overeenstemming zijn met het gedeelde prijspeil en dat het niet onmogelijk is, dat t. z. t. maatregelen dienaangaande zullen worden genomen. Na reeds verscheidene pets. beneden de slotkoers van gisteren te zijn ingezet, had nog een verdere inzin king plaats. Van de overige Industrieelen werden Unilevers wat lager afgedaan. On der de Petroleum waarden gaven Kon. Olies bescheiden omzetten te zien op eenigszins verlaagd niveau. Hoewel in Suikers weinig omging, kregen H. V. A.'s desniettemin een verlaging van eenige pets te boeken. Ta bakken golden hier en daar iets lager. Rub bers hadden een beperkte markt. A'dam Rubbers trokken slechts geringe attentie; Rubbers trokken slechts geringe attentie: de koers kwam iets lager. In tegenstelling met de tendenz op de aandeelenmarkt was de stemming op de beleggingsafdeeling goed prijshoudend, speciaal voor de Ned. Staatsfondsen. Oude Schuld werd op hoo- ger niveau genoteerd, terwijl ook de 4 pet. obligatis Nederland en Ned. Indië iets aan trokken. De omzetten hadden echter niet veel te beteekenen. Op de Amerikaansche markt was de bedrijvigheid niet groot, doch voor enkele specialiteiten bestond toch wel eenige belangstelling, zooals Beth lehem Steels en Un. States Steels. Dat men hier te lande de toekomst van de V. S. niet zoo ongunstig beoordeeld, wordt wel hier door bewezen, dat het publiek bij meer dan één gelegenheid als kooper van Amerikaan sche shares optrad. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het plotseling overlijden voorzien van het H. Oliesel van den Zeer- Eerw. Zeergeleerden Pa ter DRS. TELESPHORUS SNOYINK O.Carm. die gedurende enkele maanden in Huize Pius de zielzorg heeft waar genomen. Moge hij daarvoor de eeuwige beloon mg ont vangen. Het Bestuur van Huize Pius, P. v. BERKEL H. J. v. d. BERK J. M. J. G. HENKUS G. HULSEBOSCH A. DEKKER J. C. CLEMENS Lisse, 6 Sept. 1935 4917

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3