VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 VOETBAL Nederlaag-wedstrijden C. G. W. Zaterdagmiddag 4 uur speelt op R. C. L. terrein, Haagweg C. G. W. I tegen M. D. S. en Maandagavond half zeven op 't Soeke terrein C. G. W. I tegen het Twentsche Bank Elftal. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Competitie-indeeling. De Zaterdag-competitie van de L. V. B. wal aanvangen op 14 September, de Zon- Oagcompetitie op 15 September. Zondag-Competitie. Ie klasse: Alphen 3, Alphia 3, L. D. W. S. 2, L. F. C. 3, Lugdunum 2, Rouwkoop 1, Sportman 1, U. V. S. 3. 2de klasse A.: Alphen 4, D. S. O. 2, D. V. S. 2, L. F. C. 4, Lugdunum 3, Lugdunum 4, N. Vennep 1, Roodenburg 2, U. V. S. 4, Zuiderkwartier 1. 2de klasse B.: A. S. C. 3, Beresteyn 1, Hazersw. Boys 1, L. D. T. S. 1, Lugdunum 5, Rouwkoop 2, Sportman 2, U. V. S. 5, en Kagia. 3de klasse A: A. S. C. 4, D. V. S. 3, Leid- sche Boys 2, L. D. W. S. 3, L. F. C. 5, Lugd. 6. Sportman 3, T. O. N. A. 2, V. V. S. 1. 3de klasse B.: Alphen 5, D. V. S. 4, L. D. T. S. 2, Lugdunum 7, Oosterkwartier, Roo denburg 3, Rouwkoop 3, T. O. N. A. 3, U. V. S. 6, Zuiderkwartier 2. 4de klasse A.: A. S. C. 5, D. S. O. 3, Bere steyn 2, Leidsche Boys 3, Lugdunum 8, N. Vennep 2, Rouwkoop 4, Sportman 4, V. V. S. 2, Hazersw. Boys 2. 4e klasse B.: A. S. C. 6. D. S. O. 4, L. D. T. S. 3. Leidsche B. 4, Lugd. 9, U. V. S. 7, Zuiderkwartier 3, T. O. N. A. 4. L. D. W. S. 4 Juniores: Alphen, A. S. C., Lugdunum a, Lugdunum b, Oosterkwartier, Sportman a, Sportman b, U. V. S. Adspiranten A: Alphen a, A. S. C. a, L. D. T. S., L. F. C. a, Lugdunum a, Sport man a, U. V. S. a. Adspiranten B.: Alphen b, L. D. W. S., L. F. C. b, Lugdunum b, Oosterkwartier a, U. V. S. b, Zuiderkwartier. Adspiranten C: A. S. C. b, D. V. S., Lug dunum c, Roodenburg, U. V. S. c, L. F. C. c, Rouwkoop. Adspiranten D.: Lugdunum d, Oo6ter- kwartier b, Sportman b, T. O. N. A., U. V. S. d, U. V. S. e. Zaterdag-Competitie. lste klasse: A. R. C. 1, A. S. C. 1, Katwijk 1, L. R. C. 1, Noordwijk 1, Quick B. 1, Rijnsb. Boys 1, S. L. F. 1, Ter Leede 1. 2de klasse A: A. R. C. 2, Koudekerk 1, Ons Clubje 1, Quick Boys 2, S. C. O. 1, Sleutels 1, Ter Leede 2, Woubrugge 1. 2de klasse B.: Katwijk 2, Noordwijk 2, Quick Boys 3, Rijnsb. Boys 2, S. C. O. 2, S. L. F. 2, Weter. B. 1. 3de klasse A.: A. R. C. 3, Katwijk 3, L. R. C. 2, Noordwijk 3, Quick B. 4, S. C. O. 3, Ter Leede 3, Woubrugge 2. 3de klasse B.: Koudekerk 2, L. R. C. 3, Noordwijk 4, Quick B. 5, Ons Clubje 2, Rijnsb. Boys 3, Weter. B. 2, Kagia. 4de klasse: Katwijk 4, Noordwijk 5, Quick Boys 6, Sleutels 2, Ter Leede 4, We ter. Boys 3, L. R. C. 4, A. S. C. 2. Adspiranten: Katwijk, Noordwijk, Ons Clubje, Quick B. aQuick B. b, Rijnsb. B., Rouwkoop. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT." De inschrijvingen voor de grasbaanwed- strijden hebben een vlot verloop gehad. Uit alle deelen van het land werden in schrijvingen ontvangen. Zoo werden inschrijvingen gedaan door: renner Wiegman uit Enschede, die Fr. Slaats in de achtervolging klopte. Verder de bekende gasbaanspecialist Hiddes uit Amsterdam, van het vroeger beroemde koppel DietermanHiddes. Andere be kende renners als: Nijkrake, Enschede, Schukking, Almelo, J. Toet, Scheveningen, J. Hollander, Den Haag, van der Poll, Waar den, D. Ramp, Gouda, Riethoven, Leiden, enz. enz. Hedenmorgen wend het grasbaanterrein aan de Haagsche Schouw officieel door de Nederlandsche Wieier Unie goedgekeurd en werd verzocht hedenavond voor de leden een onderlinge wedstrijd met vrije toegang voor belangstellenden te houden ter pro paganda van de wielersport. Het vertrek der renners is vastgesteld op zes uur precies vanaf de Gijselaarsbank, Noordeinde. ATHLETIEK SINGELLOOP VAN „DE BATAVEN" UITGESTELD. Wegens de begrafenis van Mgr. Aenge- nent is de Singelloop door Leiden, georga niseerd door de Bataven welke morgen middag zou plaats hebben, tot een naderen datum uitgesteld. Vermoedelijk zal hij nu op 21 September gehouden worden. UIT DE OMGEVING Kellner, dat menu ia al van tien dagen geleden. 't Is roe bekend meneer, maar 't eten moet toch eerst op. (Smiths Weekly). HILLEGOM. Wie volgt? Weer is gisteren aan de Leidschestraat een auto-ongeluk gebeurd en een hek stukgereden. Het gaat er regel matig door. Concert Harmonie. Onder groote be langstelling en begunstiging van mooi weer gaf de Hillegomsche Harmonie gisteravond een concert in de tent aan de Sixlaan, dir. de heer M. Adam te Haarlem. Het pro gramma bestond uit: 1. Steadfast und Freue van C. Teike; 2. Lustspiel ouverture van Keler Bela; 3. Wein, Weib und Gesang (Walzer) van Joh. Straass; 4. Suite Oriën tale van Poppy; 5. The Gladiator, marsch van J. P. Sousa; 6. La Palowna, Spaansche Serenade van Joh. Hartman; 7. Fragmenten uit Ballet Coppélia van J. Deliles-Bouchel en 8. Fantasie op de Opera Rigoletto van G. Verdi. KATWIJK AAN DEN RUN Tuinbouw. Wat we reeds vorige week als ons vermoeden uitspraken, is bewaar heid geworden, tengevolge van het koelere weer zijn de prijzen van verschillende producten vrijwel op prijs gebleven. Er behoefde zoo goed als niets naar de belt. Van het artikel bloemkool kwam thans heel wat en in de meeste gevallen was de prijs gedurende de veiling oploopend. De eerste kwaliteit varieerde steeds tusschen 5.60 en 14 per 100. Tweede soort bracht van 1.70 tot 5.50 op. Er was voor zouterij ook eenige animo gekomen, doch de kans dat gekocht kon worden voor den mini mumprijs, kwam er niet. Een heel enkel partijtje kon niet meer halen dan 1.70 1.90 per 100 en dan was het afwijkende tweede soort. Ook van peen was het ver loop niet slecht te noemen. Soms was er eenige neiging tot zakken, doch dan was het van slechts korten duur. Eerste kwali teit bospeen is zeer goed verkoopbaar te gen prijzen van ƒ3.606 per 100 bos. Iets afwijkend gaat vor 2.403.10. Waschpeen ging ook redelijk goed weg, hield gelijken tred met de bospeen. Soms dalende tot 1.30 a 1.60 per 100 K.G. werd het dan weer spoedig 2.30 a 2.75 per 100 kg. Voor kroten blijft ook goede vraag be staan in dezelfde prijzen van vorige week, ƒ1 a ƒ1.30 per 100 bos en ƒ1.70 a ƒ2.70 per 100 kg. Er kwam ook weer spinazie, die vlug weg ging tegen goeden prijs van 2547 ct. per kist van 6 kg. In uien kwam geen wijziging. De aanvoer is maar matig. De prijs varieerde naar gelang van kwali teit van 1.702.20 per 100 kg. Met aard appelen blijft het mat gaan; beste kwali teit, mooie zandaardappelen kunnen 70 80 ct. per kist van 25 kg. opbrengen, doch wat niet extra mooi is, b.v. klei-eigenhei- mers gaan voor 5060 ct. per kist. De ge- heelen aanvoer van groenten en aardappe len is hier bestemd voor het binnenland, voornamelijk Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Leiden. SASSENHEIM Werklooze-belastingplaatjes. In deze gemeente zijn 293 aanvragen voor koste- looze belastingmerken binnen gekomen, waarvan inmiddels 250 zijn afgegeven en de laatste spoedig zullen volgen. Zwemmen, Voor het diploma A is ge slaagd mej. Jac. Bije, alhier. Bloempjesdag Morgen wordt alhier een bloempjesdag gehouden ten bate van het plaatselijk Crisis-comité. Gevonden en verloren voorwerpen. Verloren: een bruine heerenportemonnaie inh. ƒ20 en nota's ten name van J. B. Uitenboogaard, een achterklap van een vrachtauto gemerkt H. Gooi, een „Fix"- reserve-autoband maat 32 x 6 (zwaar) en een achterklap van een bandenbak, een blauwe heeren winterjas inh. een fietsen- sleutel, een bruine heeren portemonnaie inh. plm. 17.25, en weggeloopen een geel wit gevlekte hond, luisterend naar den naam „Trip". Geboren: Johanna Mathilda Hermi- na d. van A. van den Berk en H. M. L. J. Damen. Ondertrouwd: H. W. Schoo 25 j. en J. Beutick 21 j. J. P. de Greef 24 j. en C. J. Witteman 25 j. Getrouwd: N. S. G. Schreuder 25 j. en C. W. M. Kleijberg 22 j. Overleden: W. Bergman 18 j. z. van A. Bergman en J. van Voorst C J. J. Soesterbroek 51 j. z. van C. Soesterbroek en J. de Heer. G e v e s ti g d: G. Groeneveld en gezin, van Rijnzaterwoude G. de Rijk, van Vreeswijk P. Kooi, van Lisse C. van Ees, van Oegstgeest A. L. Noordhoek, van België E. J. Schouten, van Leiden. Vertrokken: A. Warnaar en gezin naar Hazerswoude Th. Loom an naar Nijmegen J. M. Berger, naar Hilver sum E. J. H. ten Bosch naar Leiden M. A. L. van den Bosch, naar Amsterdam E. M. Th. van der Bur naar Leiden A. C. van Miltenburg, naar Valburg (Oos terhout). VOORHOUT. Kleinveever. D. V. V. Gisteravond hield D. V. V. haar gewone wekelijksche veiling in „Boerhaave". De belangstelling en de aanvoer was deze week tamelijk groot en de prijzen waren redelijk en hoo- ger dan te voren het geval was. Aange voerd waren een 90-tal konijnen die allen verkocht werden in de prijzen van 0.15 1.15 per stuk. Verder nog 8 kippen van 0.200.65 per stuk. Volgende week n i e V Donderdag maar Vrijdag veiling. Lees de advertentie a.s. Woensdagavond in dit blad. ZOETERMEER. Oranjefeest. Woensdag werd in deze gemeente het oranjefeest gehouden. In af wijking van andere jaren, namen de scho len aan de feestelijkheden geen deel. De regen trad dien dag nogal eens als spel breker op. Den dag werd ingezet met een etalage wedstrijd. Zooals altijd hadden de deelne mende winkeliers veel werk gemaakt van hun etalages. Dit werd bewezen door de vele belangstellenden die zich voor de winkels ophielden en hun bewondering uitspraken van de smaakvolle en smake lijke uitstallingen. De etalages waren verdeeld in 4 klas sen t.w. klasse A, groote ramen; klasse B: middelramen; klasse C: kleine ramen en klasse D. slagers. De jury had geen gemakkelijke taak. In klasse A werden de prijzen als volgt toe gekend: le prijs: J. B. Heggelman 73 p., 2e pr. L. C. Hetten 70 p., 3e pr. G. P. Ros 65 p. 3de prijzen J. C. Swart 63 p., J. van der Goes 62 p., B. C. Groenheyde 59 p. In klasse B: le pr. A. J. M. van Well 71 p., 2e pr. M. J. W. Pieterse 69 p., 3e pr. D. van Vliet 63 p. In klasse C: le pr. J. S. Spruit 71 p., 2e pr. T. Tilburg 70 p., 3e pr. J. Buitendijk 60 p. In klasse D: le pr. J. van Aalst 72 p., 2e pr. J. Vollebregt 69 p., 3e pd. A. van Leeu wen 63 p. Om half tien kwamen op het terrein van „De Gouden Leeuw" een 15-tal deelne- mers(sters) groot en klein, bijeen, met ver sierde rijwielen, autopeds, wagentjes, enz. De deelnemers hadden keurige versierin gen aangebracht. O.a. werd door den be kenden „Toon" medegedongen op een ouderwetsche vélocipède, met groot voor wiel en klein achterwiel, waarop hij uitge- doscht gezeten, de lachlust opwekte. Jam mer dat de regen tijdens de optocht door de gemeente, met muziek van onze harmo- niet, wel wat afbreuk deed aan de kleuri ge verscheidenheid. De volgende prijzen werden toegekend: In afd. A. versierde rijwielen: le pr. Cor- rje Groenheyde Cd., 2e pr. Cor. van Leeu wen Azn., 3e pr. W. Noordam, 4e pr. H. Balvert. iii afd. B: verseirde wagentjes: le pr. G. P. Glijnes, 2e pr. Hetty Kramer, 3e pr. N. Huysman Jzn., 4e pr. J. Lagerwaard, 5e pr. J. Koole Jr. Des middags half twee werd het feest voortgezet. De deelnemers aan de motor- wedstrijd en aan de volksspelen stelden zich op het terrein van „De Gouden Leeuw" op, om met muziek af te marcheeren naar het feestterrein. De wedstrijden moesten onderbroken worden door den hevigen re gen. Het nummer volksspelen kwam door die onderbreking te vervallen. De uitslag van den motorwedstrijd was als volgt: le pr. de heer Verhagen, Naald wijk, 2e pr. H. Groenheyde Hzn., Zoeter- meer, 3e pr. A. Groenheyde Hzn., Zoeter- meer, 4e pr. P. Lammers, Zoetermeer, 5e pr. A. Th. van Es, Zoetermeer, 6e pr. Welp, Den Haag. De verrichtingen van de „Schieruiters" trokken zeer de aandacht van de aanwe zigen. De verschillende demonstraties als carousselrijden, springen, enz. leden ech ter door den regen. Om acht uur had de traditioneelk fakkel optocht met muziek door de gemeente plaats. Een vroolijke schare bewoog zich achter de pittige marschmuziek. Op de Leidsche Wallen waren eenige vermakelijkheden geplaatst, waarin en waarmede velen zich vermaakten. Om 12 uur 's nachts behoorde het feest weer tot het verleden. Een wedstrijd. Op de vergadering van oud-leerlingen van de landbouwcursus al- hner is besloten deel te nemen aan den wedstrijd voor veekeuring, op de tentoon stelling van vee- en zuivelbereiding te Leiden van 1621 September as. Een 3-tal personen en een 2-tal plaatsvervangers werden hiervoor aangewezen. Onweer. Tijdijs het onweder, hetwelk zich van Woensdag op Donderdagnacht bo ven deze gemeente ontlastte, is de bliksem geslagen in het lichtnet van de woning van den heer D. in de Molenstraat. De iso latie van de leiding werd geheel vernield, terwijl een stopcontact een er krachtinstal latie werd vernield. Verdere schade werd niet aangericht. Nachtwaker. Met ingang van 1 Octo ber a.s. in den heer J. Westbroek eervol ontslag verleend als nachtwaker dezer ge meente. Voor de vaceerende betrekking worden sollicitanten opgeroepen die ia deze gemeente woonachtig moeten zijn. Geboren: Arie z. van A. Gorissen en G. Jansen. Elderina d. van E. van Leeu wen en J. Koetsier. Johannes Pie ter z. van A. van Waaij en P. Sonneveld. Gehuwd: A van der Spek 25 j. en S. Pars 21 j. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN De Raad kwam in zijn nieuwe samen stelling voor 't eerst op 3 dezer bijeen on der voorzitterschap van den Burgemeester W. J. Bocxe; alle leden waren tegenwoor dig, en legden de vereischte eeden af. Tot wethouders werden herkozen A. P. v. d. Weijden (met 6 stemmen, R.K.) en C. v. Baren (met 4 st. AJt.). Dezelfde heeren werden herbenoemd tot resp. lid en plaatsv. lid van de Drinkwater leiding „De Elf Gemeenten". Herkozen werden als leden van de Be heerscommissie G.E.B., A. P. v. d. Weijden en W. J. Blom. Allen verklaren de benoemingen aan te nemen. De voorz. feliciteert allen, en vraagt voor de komende periode weer dezelfde prettige samenwerking. Wethouder v. d. Weijden dankt namens allen en spreekt de hoop uit, dat de voorz. ook weer op zijn bekende wijze in de beste gezondheid de vergaderingen zal mogen leiden. De notulen der laatste vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken treffen we aan: rapport Warendienst le halfjaar, goedkeuring van de verordening op de Straatbelasting en idem verhuur voorma lig schoolhuis. In /Verband met de voorgenomen ophef fing van het Nat Crisis-Comité deelt de voorz. mede, dat hij zich .tot het plaatse lijk comité heeft gewend met het verzoek, om de functies te blijven waarnemen, om met verschaffing van de geldmiddelen op dezelfde wijze als thans in dringende geval len te kunnen blijven voorzien. Er wordt besloten niet toe te treden tot de Vereeniging „Maatschappelijk Hulpbe toon" enz. te A'dam. Het besluit tot handhaving van drie ver gunningen ingevolge de Drankwet, als maximum, d.d. 29 Maart 1935 wordt inge trokken, omdat het voor de loopende pe riode vastgestelde maximum onveranderd voor een volgend 5-jarig tijdvak blijft gel den. Van het bestuurslid „St. D. Dedit", A. Bouwmeester, is ingekomen het verzoek, om van gemeentewege 25 pet. te betalen van de contributie van het z.g. dokters- fonds; bij inwilliging zal de dokter een gelijk percentage laten vallen. De bedoeling van het verzoek is: alleen aan steunhebbenden. De voorz. heeft bij den plaatselijken ge neesheer enkele< inlichtingen ingewonnen, en met dezen een onderhoud over een en ander gehad. Vorig jaar heeft zich een geval voorge daan, dat wegens niet-betaling van premie doktershulp zou zijn geweigerd; dit is ge bleken niet waar te zijn geweest, en be kend is, dat de geneesheer steeds helpt. B. en W. kunnen zich voorstellen, dat 't soms bezwaarlijk is, van een laag steunbe drag ziekenfondspremie te moeten betalen, maar bij stellen van een algemeenen re gel, wordt weer een stuk verantwoordelijk heid weggenomen ook bij hen, die toch nog voelen, dat een dergelijke premie toch hunnerzijds moet worden betaald; daarom wordt voorgesteld, deze aangelegenheid per geval te bekijken en af te doen, en dus af wijzend op het verzoek te beschikken. De heer van Veen vestigt er de aandacht op, dat men na vier weken niet-betaling bij het nieuwe fonds wordt geschrapt; vroe ger haalde men achterstand 's zomers in; nu er weinig gewerkt wordt en dus weinig verdiend, is dat niet meer mogelijk; het is voor de gemeente ook van belang, als men zorgt, dat de contributie kan blijven be taald. De voorz. geeft dit laatste toe; ook B. en W. zijn daarvan ten volle overtuigd, maar bij behandeling per geval wordt ook er ger voorkomen, waarom hij zijn stand punt niet kan wijzigen. De heer Blom vindt met den heer Kool het voorstel van B. en W. billijk. De heer de Groot vraagt, of er niet te veel geval len zullen komen. Hierop kan de voorz. natuurlijk niet ant woorden; hij acht 't in dat geval echter gewenscht, het verzoek met de dan ingeko men verzoeken weer in deze vergadering te brengen. Hiermede kunnen alle leden zich vereenigen. Het kohier voor de straatbelasting-1935 wordt volgens aangeboden concept, vastge steld; ten aanzien van enkele perceeien wordt de belastbare huurwaarde vastge steld, als door B. en W. voorgesteld. Een verzoek van Rijnlandsch Borgstel lingsfonds wordt in zijn geheel gelezen; B. en W. adviseeren, hierop afwijzend te be schikken, het gaat om 10 cents per inwo ner als bijdragen-in-eens of als een rente- looze leening, teneinde uit het door het fonds geformeerde kapitaal credieten tot een maximum van 500.aan den klei nen middenstand, te verschaffen, daar waar het bedrijf credietwaardig is, enz. Algemeen wordt het nut van een der gelijke instelling wel ingezien, maar voor gemeenten als de onze wordt er weinig heil van verwacht; ook het optimisme van het fonds ter verkrijging van het benoodigde kapitaal 100.000) wordt niet gedeeld; eisch zal toch zijn, dat te verwezenlijken, wil het beoogde doel worden bereikt. Met algemeen e stemmen wordt op het verzoek afwijzend beschikt. Ged. Staten deelen mede, dat de Bouw verordening is goedgekeurd; zij vestig»» echter de aandacht op een wijziging vort ondergeschikt belang; aan dezen wenseh wordt tegemoet gekomen. In verband met de opheffing der spoor lijn per 1 Januari 1936 en ten vervolge op de in de vorige vergadering gehouden be spreking ter voorziening in het verkeer door een autobusdienst, geeft de voorzit ter een overzicht van de gehouden bespre kingen met een drietal personen; de voorz. noemt daarbij de voorgenomen routes, ver trek-ureri, enz.; iets bepaalds is echter niet afgesproken, vooral niet met betrekking tot een toe te kennen subsidie. B. en W. zouden gaarne machtiging, om gaande tot een maximum van 450.sub sidie (zijnde de tegenwoordige rentegaran tie) in beginsel tot een einde te komen met bestaande bus-ondernemers; dit wordt al gemeen goedgevonden. Bij de vaststelling van het suppletoir ko hier voor de handenbelasting-1935 vraagt de heer v. Veen, of 't waar is, dat er hon denbelasting oninbaar is verklaard; de voorz. antwoordt hierop bevestigend; er was toen echter geen plaatselijk deurwaar der en ten aanzien van enkele twijfelachti ge gevallen van 1928 en '29 di$ boven dien intusschen verjaard waren moest dat volgen. De heer v. Veen zegt te hebben gehoord, dat niet iedereen hondenbelasting betaalt; dit lijkt den voorzitter onmogelijk; indien de heer v. Veen zulke personen kent, kun nen deze suppletoir worden aangeslagen. Na het noemen van één naam blijkt die persoon wel degelijk te zijn aangeslagen. Inzake het opnemen van arbeidskrachten in landbouwbedrijven deelt de voorz. mede* dat B. enW. hebben bewilligd deze gemeen te tot de regeling te doen toetreden; of'vee- houdersbedrijven ook in aanmerking ko men, is gevraagd; de voorz. geeft een uit eenzetting van de regeling. De Raad besluit algemeen van de geboden gelegenheid ge bruik te maken. Voor enkele steunaanvragen wordt de eteunbasis bepaald, terwijl na lange be spreking enkele gevallen van huishuurach terstand ter afdoening aan B. en W. wor den opgedragen. De voorz. zegt na de laatste vergadering nog weer eens speciale opdracht tot onder zoek van den toren (b. d. N.-H. kerk) eigendom der gemeente te hebben gege ven; gebleken is, dat de verzakking verder gaat; de opzichter wenscht niet verder al léén de verantwoordelijkheid te dragen, en B. en W. niet met hem, waarom een en an der wordt medegedeeld. Er is echter geen geld beschikbaar voor onderzoek en herstelling, waarom B. en W. voorstellen, alles aan Ged. Staten mede te deelen, en te vragen, of wellicht hunner= zijds (Prov. Waterstaat) een onderzoek op korten termijn kan worden ingesteld. Al gemeen besloten. De heer v. Veen vraagt, of de Minister al geantwoord heeft op het besluit tot toe kenning van hoogere steun aan werkloozen. De voorz. antwoordt ontkennend en zegt toe, weer te informeeren. De heer v. Veen vindt de indertijd ge troffen maatregel, dat men wil men aangesloten blijven bij het G.E.B. min stens naar 30 K.W.U. licht moet betalen, plus meter huur, niet goed, omdat het bedrijf daarvan schade heeft, nu afsluiting het gevolg is, en voor de aangeslotenen is 't ook niet goed. De voorz. merkt op, dat deze reeds jaren geleden getroffen maatregel niet „mooi" is, maar noodzakelijk was, om het bedrijf zonder verlies te doen werken; alle aangeslotenen beneden een 30 K.W.U.-ver- bruik zijn verliezen voor het bedrijf; van bedrijfszijde bezien is de afsluiting dus niet erg. Er hangen ten aanzien van het G.E.B. echter andere plannen in de lucht, waarom de voorz. voorstelt, niet verder op de kwestie in te gaan; binnenkort (9 October) worden de Raden voor een bespreking uit- genoodigd. De heer v. Veen legt zich hier bij neer. Hierna sluiting. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 203. Toen Piet Prikkel zich zóó leelijk jegens Sim-Sem ge dragen had, was het natuurlijk uit met de vriendschap. Het was 'nog nooit voorgekomen, dat een witte olifant in Siam zóó erg beleedigd -was. Er zat voor het tweetal dan ook niets anders op dan te voet verder te trekken. 204. Een half uurtje ging dat goed, maar toen stonden ze opeens voor een riviertje. Er was wel een nauwe plaats maar daar was geen brug. Piet Prikkel en Drein Drentel waren allebei radeloos. Hoe zouden ze verder komen? Maar spoedig kwam er redding opdagen in den vorm van een groote slang.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11