DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Dinsdagavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burge meester mr. E. P. Verkerk. De voorz. opende de vergadering, waar na de installatie en beëediging der nieuw inkomende leden plaats had, waarbij de voorz. een woord van dank sprak aan het adres der afgetreden leden, de heeren W. van Bergen en J. Loef, welke raadszetels thans bezet worden door de heeren W. Kranenburg en C. Grootendorst. Vervolgens kwam aan de orde de be noeming van twee wethouders, welke tot resultaat had, dat de aftredende wethou ders, de heeren J. W. van Gelderen (Lib.) en E. Guldemond (A.R.) beiden werden herkozen. Een voorstel tot benoeming van drie leden en een plaatsvervangend lid der raadscommissie voor het onderzoek van begrootingen en rekeningen. Aftredend waren de heeren W. C. van Kleef, J. Loef en A. Brand en als plaats vervangend lid de heer P. D. Noest. De heeren W. C. van Kleef en A. Brand wer den beiden herkozen en in de vacature J. Loef werd gekozen de heer C. Grooten dorst. De heer P. A. Brand bedankte echter voor zijn benoeming, aangezien hij in deze raadscommissie een minder aangename ervaring had opgedaan. Bij het nazien der rekeningen was n.l. een der wethouders bij de commissie ge komen, en had daarbij gezegd: als je bij de rekeningen der gemeentebedrijven komt, denk dan aan de auto van den di recteur. De commissie had dit als een soort tip beschouwd; vandaar het voorstel tot ver laging van de vergoeding. De betrokken wethouder had echter bij de behandeling hiervan tegengestemd, weshalve de heer A. Brand nu een verklaring vroeg voor deze woorden. Daar deze verklaring niet werd gegeven bedankte de heer Brand voor zijn benoeming en werd hiervoor in de plaats gekozen de heer H. A. Boekraad. Als plaatsvervangend lid werd herkozen de heer P. D. Noest. Vervolgens had de benoeming plaats van gedelegeerde der gemeente in de bestu ren van de woningbouwvereenigingen en stichting In de bouwver. „Onze Woning" werd herkozen de heer W. de Ruyter en in de plaats van den heer P. v. d. Staak de heer C. Grootendorst. In „St. Joseph" werd .herkozen de heer P. D. Noest en in plaats van W. van Ber gen de heer W. Kranenburg. In „Patrimonium's Woningstichting" werd herkozen de heer P. Loef en in de plaats van A. Brand de heer H. Haring. De benoeming van twee gedelegeerden in de Badhuiscommissie had tot resultaat dat de heer W. de Ruyter werd herkozen en in de plaats van den heer H. Haring werd gekozen de heer A. Brand. Tot leden van de commissie van toezicht op den tuinbouwcursus werden herbe noemd de heeren P. Loef en C. Grooten dorst. Hierna had de benoeming plaats van 3 leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Herkozen werd de her A. Frank. In de vacature ontstaan wegens het vertrek van den heer H. A. van 't Laar werd gekozen de i.eer A. van der Leeden en in de vacature J. J. Steen bakker Morilyon Loysen werd gekozen de hèer A. A. Abbenbroek. Tot leden van het Burgerlijk Armbe stuur werden herbenoemd mvr. J. van den BroekMacdaniël en de heer P. Krom hout Kzn. De rekening van ontvangsten en uitga ven der gemeente over het dienstjaar 1934 met bijbehoorende bescheiden werd in handen gesteld van de raadscommissie voor onderzoek van begrootingen en reke ningen. De loonbijslag in de boom- kweekerij Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van B. en W. inzake de loonbijslag re geling voor boomkweekerijbedrijven, het geen een zeer breedvoerige discussie ont lokte. De heeren Brand, Noest en v. d. Staak stelden voor dit voorstel aan te houden tot een volgende vergadering, aan gezien zijn nog niet voldoende tijd had den gehad om dit voorstel te kunnen overwegen en een oordeel hierover te vellen. Den heer v. Kleef bevreemdde de hou ding der drie heeren, daar dit systeem, in dit voorstel genoemd, reeds eenigen tijd in andere gemeenten in behandeling was. Spr. meende dat dit voorstel direct be handeld moest worden en dat de onbillijk heden, die er in voorkamen door de com missie van onderzoek wel rechtgezet zou den worden. Spr. bracht dank aan B. en W. voor hun activiteit om dit stuk nog op deze vergadering te behandelen. De voorz. adviseerde om deze zaak niet aan te houden, aangezien het hier maar een proef van 3 maanden betreft en de werkloosheid hiermede gebaat zal zijn. Wethouder v. Gelderen gaf een korte technische uiteenzetting van dit voorstel, waarin hij den nadruk erop legde dat dit systeem geheel nieuw was en dat de prak tijk zal moeten leeren, of dit het juiste systeem is. Na nog eenige discussie werd het voor stel van den heer Brand tot aanhouding tot een volgende vergadering met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Hierna ontspon zich nog een breedvoe rige gedachtewisseling over het voorstel zelf, waarbij de heer Boekraad onder meer opmerkte, dat een zekere categorie door dit systeem niet geholpen wordt en dat patroons, die geheel met eigen krachten werken, uitgeschakeld worden, zoodat hij zich dan ook niet met dit voorstel kan ver eenigen. De heer Haring vraagt, of dit voorstel geheel en uitsluitend voor het boomkwee kerij bedrijf is en wenschte er aan toe te voegen: direct of indirect, daar de tim merlieden, wier bedrijf nauw verband houdt met het boomkweekerij bedrijf, dan ook voordeel hiervan zouden hebben. Wethouder v. Gelderen antwoordde, dat een en ander nog overwogen en behandeld moet worden met de betreffende autoritei ten. In stemming gebracht werd het voorstel tenslotte aangenomen met 10 tegen 3 stem men. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Vergadering van den Raad der gemeen te op Dinsdag 3 September des v.m. 10.30 uur. Aanwezig alle leden, w.o. de nieuw ge kozen leden J. C. Lourier, G. Goedhart, M. Noordam en Jac. Looman. Voorziter is de burgemeester, de heer A. Warnaar. De gekozen raadsleden leggen daarop al len in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af. De voorzitter opent daar op de vergadering met het ambtsgebed en een korte toespraak. De heer D. de Bruijn brengt den voorzit ter een woord van dank voor de gesproken woorden, en wenscht hem toe dat God hem lust en kracht mog schenken tot het vervullen van zijn gewichtiige taak. De voorzitter spreekt daarop zijn erkentelijk heid uit voor alles wat voor hem en de zij nen werd gedaan bij het betrekken van de nieuwe woning op het dorp. De wethoudersverkiezing. De secretaris, de heer B. de*. Araver, leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Hierop stelt de voorzitter voor over te gaan tot verkie zing van een tweetal wethouders. De heer Mè Scheel vraagt echter vooraf het woord en zegt: Mijnheer de voorzitter, ik verzoek het woord nu we aan dit belangrijke punt van de agenda zijn gekomen. In de eer ste plaats moet ik ver van mij werpen de beschuldiging, die in den laattsen tijd in de gemeente de arbeiders in de schoenen werd geschoven: het voeren van een klas senstrijd, doch wat wij hier te aanschou wen krijgen is een klassen-combinatie van de eerste soort. Ons is de handschoen toe geworpen, en wij zijn voornemens, die te gen onzen wil te aanvaarden. Ten tweede onze Goddelijke Meester werd door Judas met een kus voor dertig zilverlingen ver raden. De leiders van het Katholieke volks deel onzer gemeente staan op het punt, als ik mij niet vergis, dit volksdeel inzake de wethoudersbenoeming te verkwanselen voor nog minder, door hun rechtmatige zetel en zelfs met hun medewerking uit handen te geven. Hieraan wensch ik mijn medewerking niet te verleenen, en ik zal met het meer democratische deel van den raad, mij onthouden van stemming in deze aangelegenheid. Ik hoop, dat bedoelde hee ren op hun rampzalig besluit voor de R.K. partij terug zullen komen, indien moge lijk. Het spijt mij als jongste vertegen woordiger der R.-K. partij dit aan mijn oudere collega's in overweging te moeten geven. De A.-R. partij treft geen blaam. De heer M. Scheel dankt den voorzitter voor de gelegenheid hem gegeven over deze zaak het woord te voeren, en ver laat daarop met de heeren J. C. Lourier en Jac. Looman de zaal tijdens de wethouders verkiezing. De voorzitter is van meening, dat de heeren zich door deze handelwijze onttrekken aan hun rechtmatige plicht, en stelt daarop voor over te gaan tot verkie zing van wethouders. Bij de gehouden stemming werd met 7 van de 8 uitgebrachte stemmen tot wet houder gekozen de heer D. de Bruijn IJzn., en eveneens met 7 van de 8 stemmen tot wethouder aangewezen die heer C. A. van Dam. Beide heeren laten zich de keuze welgevallen. De voorzitter richt daarop een hartelijk woord van afscheid tot ,den heer A. J. de Jong, en brengt hem dank voor al den arbeid als wethouder voor onze gemeente gedaan, en voor de pret tige en aangename samenwerking in het college van B. en W. ondervonden, en spreekt er zijn blijdschap over uit, dat de heer A. J. de Jong als lid van den raad behouden bleef. De heer A. J. de Jong spreekt een woord van dank tot den voorzitter voor de waar- deerende woorden tot hem gericht, en ver klaart hierbij tevens als lid van den raad zijn krachten voor de belangen der ge meente te zullen geven. De heer D. de Bruyn dankt voor het ver trouwen in hem gesteld door de verkiezing tot wethouder der gemeente, en hoopt zoo lang hem God daartoe nog de gelegenheid geeft, zich te geven voor de belangen der gemeente. De heer C. A. van Dam spreekt woorden van dank voor het in hem gestel de vertrouwen in de verkiezing tot wet houder, en hoopt onder Gods zegen zijn gaven en krachten te geven tot welzijn der gemeente. De heeren Scheel, Lourier en Looman komen weer ter vergadering. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken. Missive van het Departement van So ciale Zaken houdende mededeeling, dat voor het landbouwbedrijf steun zal wor den verleend voor arbeidskrachten, en hiervoor 50 pet. zal worden vergoed. Po gingen zullen worden gedaan dit ook voor de veeteeltbedrijven te verkrijgen. In ver band hiermede is een verzoek ingekomen van de afd. van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, waarvan nota zal worden geno men. Schrijven van den Min. van Sociale Zaken houdende mededeeling van- verla ging der huren van die woningen, die met voorschot van het Rijk zijn gebouwd, waar van door het Rijk 3/4 zal worden vergoed en 1/4 ten laste van de gemeente zou ko men. In betrekking tot deze zaak zal na der overleg worden geplaegd met de be staande bouwvereeniging, waarvan op de volgende vergadering rapport zal worden uitgebracht. Op voorstel van B. en W. wordt eenige wijziging gebracht in de bouwverordening wat betreft de inrichting van de stallen voor veehouders enz. Hier op komt aan de orde vaststelling van een verordening ingevolge art. 122 der Ge- mentewet betreffende de invordering van begraafrechten. De voorzitter geeft hier omtrent een nadere toelichting en wijst er op, dat heit noodig is op voorstel van Ged. Staten een borgstelling voor zeker heid te stellen voor het bedrag, dat de directeur voor de begraafplaats onder zijn berusting heeft, en wat door hem per 3 maanden moet worden afgedragen aan de gemeente. Gemiddeld zou het bedrag per jaar bedragen ƒ450, waarvoor dan borg stelling zou worden vereischt. Na breede bespreking, waaraan verschillende leden deelnamen wordt besloten aan het borg stellingsfonds deel te nemen. Bij de rondvraag informeert de heer Jac. de Kort wanneer met de werkzaam heden van de begraafplaats een aanvang zal worden gemaakt. De voorzitter zegt, dat deze zaak de aandacht heeft van B. en W., maar merkt tevens op dat van Rijkswege alleen in arbeidsloon wordt tegemoet gekomen; voor het overige als materiaal enz. blijft de gemeente aanspra kelijk. Verschillende leden informeeren r.aar bijzonderheden in deze zaak, waar op de voorzitter van antwoord dient. De heer Goedhart informeert, of nog niet iets meer kan worden gedaan voor de veilig heid bij het verkeer, door het plaatsen van seinlichten of waarschuwingsborden op gevaarlijke plaatsen. De voorzitter belooft dat hiervan nota zal worden genomen en acht ook waarschuwingsborden wel ge- wenscht. De heer Jac. Loomans zou wel in overweging willen geven de raadsverga deringen des avonds te houden, ten ge rieve van die leden van den raad, die door hun werkzaamheden op den dag ge bonden zijn. Na eenige bespreking waaraan verschil lende leden deelnamen stelt de heer M. Scheel voor als regel in den avond te ver gaderen. Dit voorstel, in stemming ge bracht, wordt echter verworpen met 6 te gen, 4 sternen vóór en 1 blanco stem. Door de heer Jac. Loomans worden nog eenige inlichtingen gevraagd omtrent ge neeskundige hulp voor de veldwachters en inzake de verlaging van het salaris, die door den voorzitter worden beantwoord. Hierop sluit de voorzitter de vergadering. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond te half negen kwam het nieuwe raadscollege voor de eerste maal bijeen, onder voorzitterschap van Burge meester Gees ink. Opvallend zooveel nieu we gezichten we waarnamen. De jongste verkiezingen hebben belangrijke verschui vingen teweeg gebracht. Slechts de heeren H. S. Ran en W. Plomp bleven zitten. Zelfs de secretaris en de raadstafel deelden in de verschuivingen. De eerste troont voortaan links naast den voorz. Het afleggen van de zuiveringseed en de eed van trouw in handen van den voorz. geschiedt achtereenvolgens door de heeren D. J. Joha (C.H.), Chr. Jonker en J. Vree ken (A.R.), P. Springintveld. H. S. Ram en D. P. Akerboom (R.K.) en W. Plomp (Ge meentebelang) De voorz. spreekt vervolgens de leden een welkomstwoord toe en merkt de wis seling in de vroedschap op, waarvan 5/7 deel nieuw is. Bij de keuze van den lsten wethouder komt de heer Ran er uit met 4 van de 7 stemmen; de heer Plomp heeft 2 stem men en de heer Akerboom 1. Alzoo is de heer Ran gekozen. De tweede wethouders zetel is met 4 stemmen voor den heer Joha, terwijl de heeren Plomp en Akerboom resp. weer 2 en 1 stem krijgen. De uitverkorenen nemen hun functie aan en nestelen zich in de comfortabeler stoelen. Ook anderszins treden de voorrechten aan den dag. De beide wethouders worden tevens benoemd in de commissie van het G.E.B. De heer Ran wordt op verzoek van den heer Plomp ook gekozen in de Drink waterleiding-commissie, waar voor Nieuw- veen reeds inzaten de voorz. en oud-weth. J. Augustinus. De nieuwbenoemde vult de vacature-K. Hoogervorst aan. Bij de rondvraag informeert weth. Joha naar de huur der burgemeesterswoning. Ged. St. blijken ace oord te gaan met een huurverlaging van 345.op 280. De heer Springintveld vraagt of er geen ingekomen stukken zijn en doelt op een schrijven van „St. Deus Dedit" inzake ver vroegde steun aan de werkloozen. De voorz. beperkt een dreigende discussie tot het hoogst noodige, door interpellant te wijzen op de vacante weth. zetels, zoodat van be handeling geen sprake kon wezen, temeer waar spr. deze materie zoo ingrijpend acht, dat hij voor een persoonlijk advies terug schrikt. Nu inmiddels de wethouders geko zen zijn, kan in een volgende zitting waarvan de datum nog geenszins bepaald is de steun ter tafel komen. Is er hooge nood, aldus de voorz., dan wordt zoo'n ge val apart en tijdig behandeld. Hiermee is de eerste zitting voor de heeren beëindigd. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Met den voorzitter zijn alle leden aan wezig. Na opening der vergadering met ge bed heet de voorzitter de nieuwe leden wel kom en hoopt, dat de komende vierj aar lij ksche periode even prettig zal verloo- pen als de vorige. Den leden wordt hierna de zuiveringseed en de eed van trouw afgenomen. Overgegaan wordt tot verkiezing van wethouders. Bij de eerste stemming wor den op den heer Lieverse uitgebracht 6 stemmen, zoodat hij met meerderheid van stemmen is benoemd. Bij de tweede stemming worden uitge bracht op Chr. v. d. Nagel 3 stemmen, W. A. Boot 2 stemmen, J. Anker 1 stem en L. Donker 1 stem. De vrije stemming, wel ke hierna plaats vindt, geeft als uitslag: Chr. v. d. Nagel 4 stemmen, W. A. Boot 2 stemmen en L. Donker 1 stem, zoodat de heer v. d. Nagel is benoemd. Een commissie voor de bedrijven. De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt hierna mede, dat er een commissie benoemd moet worden voor de bedrijven en een bouwcommissie. Spr. voelt er echter voor om niet tot benoe ming van vaste commissiën over te gaan, doch eventueel commissiën ad hoe te be noemen. De heer van Ruiten betoogd, dat hij steeds geweest is tegen het instellen van commissiën, doch bij het achterwege laten van oommissiën zal de Raad buiten vele zaken gelaten worden en zullen B. en W. een te groote macht krijgen, hetgeen spr. niet wenscht. Spr. vraagt waarom er vroe ger wel commissiën moesten zijn en nu ineens niet. De voorzitter acht om verschillende rede nen zulke commissiën overbodig. Wanneer B. en W. technisch advies noodig hebben, dan moeten zij dit elders inwinnen, omdat in de gemeente zulk een advies niet kan worden ingewonnen. De heer Boot vindt een oommissie ge- wenscht, omdat dit veel discussie in den Raad voorkomt. Besloten wordt tot instel ling van de commissie voor de bedrijven en een bouwcommissie. Benoemd worden in de bedr ij venoom- missie de heeren J. Zwetsloot, L. Donker en P. van Ruiten. In de bouwcommissie worden benoemd de heeren J. J. Anker, L. Donker en J.i Zwetsloot. De heer Boot verklaart tevoren geen be noeming te zullen aannemen. Als hij be noemd wordt tot lid van de bouwcommis sie, deelt hij mede, deze benoeming niet te zullen accepteeren en meent, dat de voorzitter telkenmale behoort te vragen of het benoemde lid zijn benoeming aan neemt. De voorzitter acht het een zedelijken plicht van een raadslid om een hem opge dragen taak, voortvloeiende uit het raads lidmaatschap, te aanvaarden. Als een lid voor benoeming niet in aanmerking wenscht te komen, moet hij dit van te vo ren mededeelen, waardoor veel tijdverlies voorkomen kan worden. Het vervoer van schoolkinderen. Bij de ingekomen mededeelingen leest de voorzitter een schrijven voor van Ged. Sta ten, waarbij dit College bezwaren maakt tegen de betaling van 150.in de kosten van vervoer van kinderen van Hoogmade naar Woubrugge voor het bezoeken van de Christelijke school in verband met de op heffing der openbare school te Hoogmade. Ged. Staten zeggen, dat hier strijd met art. 5 der L.O.-wet 1920 aanwezig is en dat terugbetaling in de gemeentekas moet plaats hebben. Het toegekende en inmiddels uitgekeerde bedrag over 19341935 moet der naive te ruggestort worden in de gemeentekas, ter wijl het besluit van April jj. tot toeken ning van een gelijk bedrag voor 1935 1936 ingetrokken behoort te worden. Wil len de ouders echter iets bereiken, dan opent artikel 13 dier wet hiertoe de mo gelijkheid. Z. h. st. wordt besloten aan het verzoek van Ged. St. tegemoet te komen. Met de gemeente Alphen a. d. Rijn wordt een nieuwe regeling aangegaan inzake bet bezoeken van kinderen uit Alphen op de openbare school te Woubrugge. De in 1927 gesloten overeenkomst spreekt van 20. per leerling, hetgeen door Alphen te hoog wordt geacht. Het voorstel van Woubrugge om een be drag van 15.aan te houden en bij stij ging van de kosten per leerling boven 15.een bedrag van 20.in rekening te brengen ontmoette bij Alphen bezwaren. Na overleg wordt nu door B. en W. voor gesteld om jaarlijks een bedrag van 15. te declareeren en bij stijging boven 15. het werkelijk uitgegeven bedrag per leer ling te doen betalen. Voor schipperskinderen, die langer dan 8 dagen op een school staan ingeschreven, zal f 2.per kind en per maand worden betaald door Alphen. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Een tweetal ontheffingen van schoolgeld worden hierna verleend. Wederom, aldus de voorzitter, komt de verordening van de veldwachters aan de orde. Ged. Staten meenen bezwaren te moe ten maken tegen het in de verordening opgenomen huurbedrag van 2.50 per week welk bedrag volgens dat College te laag zou zijn en een verkapte salarisver- hooging zou beteekenen. Een huur van 250.tot 300.acht dat College meer in overeenstemming met de werkelijkheid. Z. h. st. wordt besloten de heer te be palen op 3.per week, nadat de heeren Donker en Anker vragen of geen reke ning kan worden gehouden met den aan slag personeele belasting, die wel eenige maatstaf zou kunnen geven by de beoor deeling van de huur. Een voorstel van v. E. te Alphen a. cL Rijn om het postkantoor, dat in slechten staat van onderhoud verkeert en noodig hersteld moet worden, door de gemeente te doen aankoopen, wordt verworpen, na dat de voorzitter betoogd heeft, dat de grond eigendom is van de Ned. Harv. Kerk met recht van opstal, zoodat de gemeente nooit de beschikking over den grond vol ledig zal kunnen verkrijgen. Ter uitbreiding van de gemeentelijke los- en laadplaats wordt besloten de langs de Wetering liggende perceelen van v. Diggele en Verzaal in eigendom over te nemen, gratis en vrij op naam. De kosten van het onderhoud der schoeiingen komen dan voor rekening der gemeente. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. De voorzitter deelt mede, dat het ge- wenscht is het contract met de Gekro nog niet opnieuw af te sluiten omdat nog niet bekend is op welke wijze de arbitragecom missie zal worden samengesteld, terwijl de gemeente, als direct belanghebbende, niet eens gehoord is bij het opstellen van de verzwarende financieele bepalingen. Beslo ten wordt het bestaande contract te conti- nueeren tot 1 Juli 1936 en na dien datum geen zwaardere verplichtingen in het con tract op te nemen. Breedvoerig wordt gediscussieerd over het verleenen van een bijdrage in het Rijn- landsch Borgstellingsfonds. Enkele leden zien er geen nut hi, omdat de borgstelling slechts geldt voor credietwaardige midden standers die, juist om hun credietwaardig- heid, ook elders wel crediet kunnen ver krijgen, terwijl de kleine zaken niet gehol pen worden. Andere leden betoogen, dat het bijdragen van ƒ260.voor de gemeente geen financieel nadeel kan opleveren, om dat het bedrag te allen tijde der gemeente blijft toebehooren. Tegenover een rente verlies van enkele guldens kan staan, dat middenstanders geholpen worden. Slechts één geval van steunverleening door de ge meente zal meer kosten dan een aanslui ting bij het fonds. Besloten wordt een bedrag van 0.10 per inwoner beschikbaar te stellen. De heer Boot zet tegen te stemmen, omdat hij het nut van deze instelling niet inziet en het meer beschouwd als een politieke zet van de Kamer van Koophandel om, in verband met de mogelijkheid van opheffing, motie ven voor eventueel voortbestaan te kun nen aanvoeren. Bij de rondvraag wijst de heer van Rui ten op de wenschelijkheid om op bepaalde gevaarlijke punten in de gemeente Lan taarns te laten branden, hetgeen de voorzit ter zal onderzoeken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. WARMOND. GEMEENTERAAD. Dinsdagmorgen kwam de Raad dezer Gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer Kete laar, Burgemeester. Nadat deze de bijeen komst met gebed had geopend, sprak hij als volgt: Alvorens verder te gaan stel ik voor Haar te gedenken, die kort geleden haar vijfenvijftigste verjaardag heeft ge vierd. Laat ons God smeeken, dat zij nog vele jaren moge gespaard blijven voor Volk en Vaderland, alsmede voor haar ko ninklijke dochter, onze beminde Prinses. Hierna memoreerde de voorzitter in gevoel volle woorden het tragisch overlijden van Koningin Astrid van België, zoomede het overlijden van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Vervolgens wenschte spreker allen geluk die heden hun eed als Raadslid hadden af gelegd, daarbij de wensch uitsprekende, dat de aanstaande jaren weder nuttig zou den worden besteed, zoo als dit steeds ge schied is. In 't bijzonder werden welkom geheeten de heeren Walenkamp en de Dunne, die heden voor de eerste maal ach ter de groene tafel hadden plaats genomen. Hierna werden door den Secretaris, den heer H. L. v. Delft, de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen, welke zonder'op- of aanmerkingen onder dankzegging wer den vastgesteld. Hierna ging men over tot de verkiezing van twee wethouders. De heeren C. Zwetsloot en A. Oudshoorn wer den als zoodanig herkozen. Beide heeren verklaarde hun benoeming te aanvaarden. De voorzitter feliciteerde met welgekozen woorden de nieuw benoemden. Weth. Zwet sloot bracht een woord van dank aan den voorzitter voor de sympathieke woorden tot hen gesproken alsmede den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en beloof de zijn beste krachten te zullen geven. Ook weth. Oudshoorn sloot zich bij den heer Zwetsloot aan en sprak de wensch uit, dat de nieuwe zittingsperiode in dezelfde goede verstandhouding zou geschieden als de afgeloopen jaren. Hierna kwam aan de orde de benoeming van diverse commissiën: Waterleiding-commissie: Als leden wer den benoemd de.heeren A. Oudshoorn, G. Onderwater en dr. H. J. A. Walenkamp. Electr. Commissie: Benoemd werden de heeren C. Zwetsloot, C. Breedijk en W. den Dunne. Com. voor Vreemdel.verkeer: Benoemd werden de heeren C. Zwetsloot, C. Bree dijk en dr. H. J. A. Walenkamp. Werkloozen-commissie: Benoemd werden de heeren A. Oudshoorn, C. Zwetsloot en H. J. Weyers. Verificatie-commissie: Benoemd werden de heeren C. Breedijk en W. den Dunne. Voorlezing werd gedaan van enkele in gekomen stukken, welke allen voor kennis geving werden aangenomen. Ook de gebrui kelijke rondvraag bracht geen bijzondere aangelegenheden naar voren. Hierna werd de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9