De Volkenbondsraad en het Abessijnsch conflict DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BUITENLAND BELCIE. KONING LEOPOLD NAAR ITALIË? Koningin Elisabeth Wijft te Brussel. Naar de Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt, zou koning Leopold, zoo dra hij zich van zijn verwondingen heeft hersteld, gedurende enkele weken de hoofd stad verlaten om rust te nemen. Het be hoort tot de mogelijkheden, dat hij zich naar Italië zal begeven. Koningin Elisabeth zou besloten hebben zich weer definitief te Brussel te vestigen, indien haar gezondheid dit toelaat, om haar zoon bij te staan in de moeilijke dagen, die hem nog in de groote eenzaamheid der pa leizen van Brussel en Laeken te wachten staan. Een zwaar afscheid. Men verneemt thans, dat enkele uren voordat het stoffelijk overschot van ko ningin Astrid in de kist werd gelegd in de rouwkapel door den aalmoezenier van het hof een H. Mis werd opgedragen, waarbij alleen de koning, vier officieren van de eerewacht en nog twee andere dignitaris sen aanwezig waren. De koning knielde op een bidstoel naast de koningin, wier handen hij voortdurend in de zijne hield. Hij weende niet, maar wendde den blik niet af van zijn doode ge malin. Toen hij weer in de kamer terug keerde, brak hij zóó in snikken los, dat men zijn kreten kon hooren in het groote gebouw. Wij vernemen nog, dat alvorens de kist werd gesloten, de koning zelf op het hart van de koningin een portret heeft gelegd van de drie kinderen. Na Dinsdagmiddag de bijzetting in de ko ninklijke crypte te hebben bijgewoond, heeft hij zich naar het paleis van Laeken begeven, waar de aanwezigheid van zijn familieleden hem eenigen troost bracht. Te gen den avond bracht een auto hem naar het kasteel van Stuyvenberg, waar zijn kin deren reeds sliepen. Hij ging bij hun bed jes zitten, keek hun langen tijd aan en barstte in tranen los bij de wieg van den jongsten prins. Naar verluidt, zullen de koninklijke kin deren na eenigen tijd het land verlaten, om een paar maanden te gaan doorbrengen bij prinses Margaretha, zuster van wijlen ko ningin Astrid. De meeste prinsen, die de begrafenis hebben bijgewoond, hebben Brussel verla ten. Vandaag zouden prins Olav van Noor wegen en zijn gemalin prinses Martha per vliegtuig vertrekken. Prins Karei en prinses Ingeborg, de ouders van wijlen koningin Astrid, zijn he denochtend per vliegtuig naar Zweden te ruggekeerd. HET BIDPRENTJE VOOR KONINGIN ASTRID. De tekst van het bij „Patria" te Antwer pen uitgegeven bidprentje ter gedachtenis aan koningin Astrid luidt als volgt: Mijn hart sprak goede woorden, ik gaf den Koning mijn verlangens te kennen. (Ps. XLTV, 1.) t TER NAGEDACHTENIS VAN HARE MAJESTEIT KONINGIN ASTRID geboren Sofia, Ludovica, Thyra, Astrid van Zweden, echtgenoote van Z.M. Leopold III, Koning van België. Bij een smartelijk onge luk te Küssnacht, in Zwitserland, overle den op 29 Oogst 1935. Zij werd den 17 November 1905 te Stock holm geboren en was de dochter van Prins Karei, broeder des Konings van Zweden, en van Prinses Ingeborg van Denemarken. Zij trad in 1926 in het huwelijk met Leo pold, Kroonprins van België, Hertog van Brabant. Het burgerlijk huwelijk greep te Stockholm plaats op 4 November, en de kerkelijke huwelijksinzegening op 10 No vember, in de St. GuduLa-kerk te Brussel. Den 4 Oogst 1930 werd Prinses Astrid, in dezelfde kerk, door Z.Em. Kardinaal van Roey in den schoot der katholieke gemeen schap opgenomen. BIDT VOOR HAAR. 's Heeren raadsbesluiten zijn ondoorgron delijk. (Rom. XI, 33). Dat onverwachte afsterven verbrijzelt een volmaakt huiselijk geluk. Wie zal niet deel nemen in de smart van onzen jongen Vorst, die een onberispelijke echtgenoote be weent? Wie zal niet de koninklijke kinde ren beklagen, voortaan van de liefde en zorgen eener waakzame en teerminnende moeder beroofd? (Z.Em. Kard. VAN ROEY). Gij zult uw naaste beminnen als u zei ven. Grooter dan dit bestaat er geen an der gebod. (Marc. XII, 31). Heilig Hart van Jesus, bescherm België. (300 dagen aflaat). Heer God onzer vaderen, trek nimmer Uw vaderhand af van België, dat aan het liefderijk Hart van Uw Goddelijken Zoon en aan Zijn Allerheiligste Moeder toege wijd is. (200 dagen aflaat). Een sterke vrouw, wie zal haar vinden? Als iets van verre, ja, van de uiterste gren zen gekomen, is haar waarde. Op haar be trouwt het hart van haar manZij doet hem goed, en geenszins kwaad, al de dagen van haar leven. (Prov. XXXI). Ik v/eet, o Heer, dat Uw oordeelen ge rechtigheid zijn, en in Uw waarheid hebt Gij mij beproefd.... Gelukkig zij. die on berispelijk op den weg zijn, die wandelen in de wet des Heeren. (Ps. CXXVIII). Uitgespreid was bevalligheid op uw lip pen; daarom had God voor eeuwig u ge- zeeend. (Ps. XLIV). Ik ben de verrijzenis en het leven. Wie in Mij gelooft, zelfs al is hij gestorven, zal leven, en alwie leeft en in Mij gelooft zal in eeuwigheid niet sterven. (Joann. XI, 26) Laat de kinderen en kleinen tot Mij ko men, want hun behoort het rijk Gods. (Marc. X, 14). Heer, geeft den koning helder doorzicht en rechtsbesef aan den zoon des konings. Oordeel Uw volk naar gerechtigheid en de i behoeftigen naar Uw goederentierenheid. (Ps. LXXI, 1—2). BUITENLANDSCHE BERICHTE» TORNADO OVER DE GOLF VAN MEXICO. Vele menschenlevens verloren. Omtrent den orkaan, die de laatste da gen Florida en een gedeelte van den West- Indischen Archipel heeft geteistert, wor den thans enkele nadere bijzonderheden bekend. De tornado, die een der hevigste sedert 1926 wordt genoemd, heeft de noordkust van Florida bereikt. Hij zou thans ©enigs zins in kracht afnemen. Troepen, oorlogsschepen en Roodekruis- coIon nes begeven zich op verzoek van pre sident Roosevelt naar de getroffen streken om hulp te bieden. De uit de Antillen Zee komende cycloon streek ook over Mexico en veroorzaakte op verscheidene plaatsen ernstige schade. Te Port Manzanillo zonken een kanonneer boot en een douanevaartuig. De rivier de Lima trad buiten haar oevers, waardoor verscheidene personen verdronken. Ook in Guadalaraja, de hoofdstad van den staat Jalisco, maakte de overstrooming vele slachtoffers. 500 dooden op Key-eilanden. Een hulpcolonne deelt mede, dat op de Florida-Kei-eilanden tengevolge van den tornado ongeveer 500 personen zijn omge komen. Een vliegtuig, dat de getroffen streek is overgevlogen, meldt, dat het kamp van de oud-strijders, die te werk waren gesteld aan een weg op het eiland Matmatecumbe, geheel is vernield. Een trein van elf rijtuigen, welke hulp kwam bieden, is door den hevigen wind in zee geworpen. Een overledende zeide, dat hij liever voor mitrailleurvuur stond, dan voor een dergelyken tornado. Later meldde Reuter uit Miami: De ver bindingen met de westkust van Florida zijn tengevolge van den tornado verbro ken. Tot nu toe wordt hier slechts mel ding gemaakt van één doode, doch bekend is, dat Tampa en St. Petersburg ernstig zijn getroffen. Te Bocagranda bedraagt de windsterkte 100 mijl per uur. Op de Florida-Key-eilanden zijn eenige duizenden personen van de buitenwereld afgesloten. De gouverneur van Florida heeft bevel gegeven de Nationale Garde te mobilisee- ren teneinde de geteisterde streek hulp te verleenen. Kustvaartuigen melden, dat er behalve vele dooden. ook tallooze gewonden zijn. Met St. Peterburg is elke verbinding verbroken. Een journalist, die over de geteisterde landstreek heeft gevlogen, deelde mede, dat niets meer overeind staat en dat niets gespaard bleef. Verplinterde huizen en vernielde schepen liggen verspreid langs de kust. Op het eiland Matecumibe zouden 80 dooden zijn, en volgens berichten van het Roode Knus zijn in het paatsje Tavernier op het eiland Plantation honderd menschen gedood. 700 dooden? De laatste schattingen geven een getal van 700 dooden tengevolge van den storm ramp als waarschijnlijk aan. Zelfs vreest men, dat het totale aantal nog grooter zal blijken te zijn. Tijdens een verkenningstocht in ver expeditie heeft men het lijk gevonden van band met de aanstaande Mount-Everest kapitein Maurice Wilson, die zijn poging om te voet den top van den Mount-Everest te bereiken met zijn leven heeft moeten betalen. Kaptiein Wilson, die de zoon was van een fabrikant te Brandfort vloog in 1933 van Heston naar Britsch-Indië. Ondanks het feit, dat de autoriteiten hem verboden den gevaarlijken tocht te voet te onderne men, vertrok hij in het geheim met vier dragers van Darjeeling. Thans eerst heeft men het lichaam van kapitein Wilson ge vonden honderd meter boven kamp drie, op een hoogte van 6300 meter boven den zeespiegel. Verondersteld wordt, dat hij in zijn tent is gestorven welke later door den wind moet zijn weggevaagd. 300 PASSAGIERS VAN BOORD VAN DE „DIXIE" GEHAALD. Gisteren zijn de in de nabijheid van de „Dixie" gelegen schepen er in geslaagd ruim 300 passagiers van boord van het op een rif geloopen s.s „Dixie" te redden. EEN AVONTUURLIJKE WERELDREIS. 40.000 mijl te paard. „Zie de wereld vanaf den rug van een paard" is het devies van den heer en me vrouw Starek uit Weenen. Zij zijn, na een afstand van ongeveer 40.000 mijl te paard te hebben afgelegd een reis, welke negen jaar heeft geduurd te Calcutta aangekomen. In April 1926 gingen zij van huis, om Lden, Laval en Aloisi leggen verklaringen af Abessynië is volgen s Italië een barbaarsche staat. DE BUITENGEWONE RAADSZITTING BEGONNEN. Na een korte geheime bespreking is de Volkenbondsraad gistermiddag te half 5 bijeengekomen in de aangekondigde open bare zitting ter behandeling van het Ita- liaansch-Abessynische conflict. De voorzitter, de Argentijnsche gezant te Bern Ruiz Guinazu, deelde mede, dat de uitspraak der vijf scheidsrechters over het incident van Oeal-Oeal eenstemmig ter ken nis van den Volkenbond was gebracht, en den leden van den Volkenbondsraad ten spoedigste zou worden medegedeeld. De Raad had in zijn vorige zitting besloten, een onderzoek in te stellen naar de Ita- liaansch-Abessynische betrekkingen in hoon geheel. Alvorens hiertoe over te gaan bracht Eden echter rapport uit over de onderhan delingen der drie groote mogendheden te Parijs. Verklaringen van Eden. Eden's verklaring bestond uit twee ge deelten, nl. het met de Fransche regeering overeengekomen rapport over de Parijsche besprekingen, en een afzonderlijke verkla ring der Britsche regeering. In het eerste gedeelte gaf Eden een overzicht van het verloop der FranschEngelscheItaliaan- sche besprekingen te Parijs en het aanbod van een door den Volkenbond georgani- seerden FranschEngelschItaliaanschen bijstand voor Abessynië, waarbij in hooge mate rekening zou worden gehouden met de Italiaansche belangen. Namens de Engelsche regeering verklaar de hij, dat Engeland alles zal doen om den vrede te handhaven en zich van zijn Vol kenbondsplichten bewust is. Engeland is bereid, zijn deel van de verantwoordelijk heid te dragen en van een politiek of eco nomisch conflict tusschen Engeland en Ita lië kan geen sprake zijn. Engeland is ervan overtuigd, dat Italië zijn bijzondere belan gen zal eerbiedigen, ook in de toekomst. Het handelt slechts als lid van den Volken bond. Verklaring van Laval. Laval verklaarde, dat Frankrijk op den j bodem van het Volkenbondsstatuut staat. Hij verwees naar de komende mededeelin- gen van den Italiaanschen gedelegeerde omtrent de bezwaren, die Italië tegen i Abessynië zal indienen. De Raad zou deze i bezwaren zeker met de grootste aandacht i onderzoeken. Hij besloot met de woorden: „Wij allen hebben den wil, voor de ver- j plichtingen van het pact borg te staan. Wij j allen willen den vrede." Verklaring van Baron Aloisi. De Italiaansche vertegenwoordiger Baron Aloisi zette in een uitvoerige rede uiteen, i waarom Italië de te Parijs gedane voorstel- len niet in overweging heeft kunnen ne- men, waarbij hij verwees naar het Italiaan- j sche memorandum. Hij gaf een historisch overzicht van de ontwikkeling van de Ita- i liaansch-Abessynsche betrekkingen in de af geloopen 50 jaar, om te bewijzen, dat j Abessinië zich voortdurend aan ernstige schending van zijn verdragsverplichtingen I heeft schuldig gemaakt en een barbaarsche j staat is, die noch zijn handelingen, noch het J optreden van zijn onderdanen in zijn macht I heeft. De Abessijnsche vertegenwoor diger aan het woord. Vervolgens sprak de vertegenwoordiger van Abessynië Prof. Jeze, die o. a. ver klaarde, dat thans door een eenstemmige uitspraak van de commissie het incident van Oeal-Oeal uit de wereld is. Door haar memorandum tracht de Italiaansche regee ring echter een nieuw voorwendsel te vin- de wereld rond te rijden. Sedert dien zijn zij in Russische gevangenschap geweest, en in Indië ontsnapten zij verscheidene ma len ternauwernood aan den dood. De heer Starek vertelt, dat zijmet zes paarden uit Weenen vertrokken. Zij re den door Hongarije, Griekenland, Tur kije, Arabië en Irak, dat toen nog Perzië heette, en zij bereikten Afghanistan, juist toen koning Amanoellah van den troon werd gestooten. In Oost-Turkestan werden zij door de sovjet-regeerders achter slot en grendel gezet, doch na twintig dagen werden zij, dank zij de bemiddeling van den Britschen consul te Kashgar in vrijheid gesteld. In China ontsnapten zij vele malen aan den dood bij den strijd van de nationale regeering tegen de communisten. Langs vele perikelen werd via Birma Calcutta bereikt. Onderweg nam de heer Starek de gelegenheid waar, om zijn avonturen op den filmband vast te leggen, hetgeen 19.000 voet rolprent opleverde. Het echtpaar is voornemens, zijn lange rit te beëindigen met een reis door Afrika, van Cairo naar Kaapstad. Vandaar willen zij naar de Vereenigde Staten gaan, om daar een lezingtournee te houden. Zij ho pen daarmee geld genoeg te verdienen om naar Weenen terug te keeren. Na negen jaar zei de heer Starek hebben wij een beetje heimwee gekregen. Ofschoon wij bijna alle landen en groote steden van de wereld hebben gezien, vin den wij Weenen toch de mooiste van alle maal. den om de toepassing van geweld te recht vaardigen. Abessynië is bereid, hierop te antwoorden, doch de Volkenbondsraad mag niet uit het oog verliezen, dat de tijd dringt en dat m snel tempo een vernietingsoor- log tegen een Volkenbondslid wordt voor bereid. Na een korte rede van den Spaanschen gedelegeerde stelde de voorzitter binnen kort een Abessijnsch antwoord op het me morandum in het vooruitzicht en werd de zitting verdaagd tot een nader bekend te maken tijdstip. VERKLARINGEN VAN ALOISI AAN DE PERS. Baron Aloisi heeft gisteravond de inter nationale pers ontvangen, teneinde de journalisten te wijzen op de beteeken is van zijn voor den Volkenbondsraad afgelegde verklaring. Hij legde er den nadruk op, dat het gaat om een verklaring zijner regee ring, welke hy een onherroepelijke beslis sing noemde. Uit zijn antwoorden op ver schillende tot hem gerichte vragen blijkt, dat Italië verder zal deelnemen aan de werkzaamheden van den Volkenbond en op het oogenblik niet overweegt uit den bond te treden. Aan den anderen kant wei gert de Italiaansche regeering zeer beslist met Abessynië voor den Volken bondsraad van gedachten te wisselen. De Italiaansche gedelegeerde zal dus te genover de te verwachten tegenverklarin- gen van Abessijnsche zijde volkomen pas sief blijven en de gedachten wisseling al leen met de andere raadsleden voortzetten. Groot belang hechtte Aloisi er aan, vast te stellen, dat in de raadszitting van gisteren overeenstemming bestaan had tusschen Engeland, Frankrijk en Italië. Dat deze overeenstemming echter niet op zakelijke kwesties betrekking heeft, blijkt uit de verdere uitlatingen van Aloisi. Hij zeide nL dat het EngelschFransche aan bod door Italië verworpen is om de rede nen, die vervat zijn in zijn verklaring. Bo vendien is het een kwestie van opvatting, of dit aanbod voor Italië voordeelig was. Men moet zich vooral afvragen, of de be wuste voorstellen een uitgangspunt of een einde be teekenen moesten. Wat de procedure betreft, aldus meende Aloisi, staan er verschillende mogelijkheden open, bijv. de benoeming van een commis sie of een rapporteur. In ieder geval heeft de Italiaansche regeering zich naar volle dige vrijheid van handelen voorbehouden. Uit zijn antwoorden op verdere vragen kan nog vermeld worden, dat dit ook betrek king zou hebben op de Italiaansche mili taire operaties, doch dat aan den anderen kant Italië ook hier geen andere mogelijk heden uitsluit. De toestand is op het oogen blik niet onmiddellijk dreigend. In ieder geval, zoo verklaarde Aloisi ten slotte nog, is een verwijzen naar het Kei- loggpact ontoelaatbaar, aangezien Engeland de toepassing daarvan op Afrika en zekere andere deelen van zijn rijk heeft uitgezon derd en Italië het pact met dezelfde reser ves heeft onderteekend. BRITSCHE LUCHTMANOEUVRES BIJ HET SUEZKANAAL. By wijze van voorzorgsmaatregel, ook met het oog op de gebeurtenissen in Ethio pië, is een eskader van de luchtmacht uit Egypte naar Soedan en Kenya vertrokken. De Engelsche hooge commissaris deelde den Egyptischen minister van Oorlog me de, dat 10 en 11 September Britsche lucht- manoeuvres op groote schaal in het gebied van Suez zullen plaats vinden. De Egyptische ministerraad keurde een wetsontwerp goed tot exploitatie van de wateren van het Tsana-meer. DE CONCESSIE-KWESTIE. Hoe het plan getorpedeerd werd. Zooals gisteren reeds medegedeeld, is de aan Riokett verleende concessie tot exploi tatie der in Abessinië aanwezige petro- leumterreinen, welke in de geheele wereld zooveel opzien heeft gebaard, reeds weer geannuleerd, nog vóór zij in het eerste sta dium van verwezenlijking was getreden. In den loop van den ochtend had Huil een conferentie gehad met Walden, den president, en Dundas, den vice-president der Sandard-Vacuum Oil, die hem mede deelden, dat hun maatschappij de eigenares der concessie is. Zij vroegen het advies van het de parte- ment van Buitenlandsche Zaken, met be trekking tot de situatie, welke door het ver leenen der concessie was ontstaan. De bei de directieleden deelden den minister mede, dat zü verleden week Vrijdag bericht had den ontvangen van de onderteekening van het contract met de regeering van Abes sinië. Zij verzekerden, dat de aangelegenheid was behandeld, zonder eenigerlei regee ring te raadplegen. Den minister werd een verklaring ter hand gesteld, waarin de maatschappij haar positie ten opzichte van de transactie uiteenzette. Hierin werd ver klaard, dat Riokett zich begin van dit jaar met de maatschappij in verbinding had ge steld, in zake de mogelijkheid der verkrij ging van een dergelijke concessie. De minster wees er den beiden directie leden op, dat het verleenen van een derge lijke concessie zeer groote moeilijkheden had veroorzaakt, niets slechts voor de Ame- rifcaansche regeering, doch ook voor an deren, die krachtige en ernstige pogingen deden voor het behoud van den vrede. De minister zeide dan ook, het in hooge mate wenschelijk te achten, dat de concessie zoo spoedig mogelijk zou worden ingetrokken. Walden en Dundas vertrokken daarop naar New York, ten einde daar met hun medebestuursleden ruggespraak te houden. Later stelden zij den minister er van in kennis, dat de Standard Vacuum Oil bereid was, van de concessie af te zien en dat zij door haar vertegenwoordiger te Addis Abeba den keizer van Abessinië zou laten mededeelen, dat zij niet verder op de zaak wenscht in te gaan. Zal Rickett naar andere kapitalen omzien? Naar uit Addis Abeba wordt gemeld heeft de Ethiopische regeering laat in den avond besloten, dat de petroleumconcessie niet zal worden geannuleerd De Ethiopiërs verwachten blijkbaar, dat Rickett andere 'kapitalen zal kunnen vinden ter vervanging van die der Vaeuum-groep, die de concessie heeft teruggegeven. ABESSYNIë EEN LAND DAT NEET TE VEROVEREN IS? Omtrent de oorlogskansen van Mussolini, ingeval deze inderdaad tot een aanval op Abessynië mocht overgaan, verklaarde, dr. Thomas Lambie, die gedurende langen tijd de lijfarts is geweest van Haile Selassie en die in Abessynië verblijf heeft gehouden van 1919 tot korten tijd geleden, dat Mus solini er nooit in zou slagen Abessynië te veroveren. De Duce kan stroomen troepen zenden naar de lage landen, hij kan zelfs Addis Abeba met strijdkrachten overweldigen, maar de Abessynische troepen verslaan en het land zelfs ook maar gedeeltelijk onder werpen, dat zal hem nooit gelukken, gezien het feit, dat het geheele land bij wijze van spreken met prikkeldraad bezaaid is en iedere heuvel een fortificatie vormt. De Abessynische hooglanders, dde harts tochtelijke krijgslieden zijn, zullen nooit hun wapenen neerleggen, Zoolang er nog een bergoord is, waar zij zich kunnen terugtrekken, zullen zij de guerilla blijven voeren. Drie reusachtige valleien, bijna zoo diep als de Grand Canyon, zullen de legioenen van Mussolini in hun opmarsch naar het Noorden des lands tegenhouden. Hierheen zuilen de Abessynische troepen zonder eenige twijfel na eenige schermutselingen terugtrekken. De Italianen zullen hun ar tillerie zelfs niet over de eerste dezer klo ven heen kunnen brengen en wanneer de Abessyniërs naar de bergen terugtrekken, zal Mussolini ze zelfs niet met vier mil- lioen man bunnen overweldigen. Verder gaande met zijn uiteenzettingen zeide Lambie nog, dat naar zijn meening de oorlog 'ongetwijfeld een zeer wreede zou worden. De Italianen, aldus verklaarde hij, zullen misschien krijgsgevangenen kunnen ma ken. De Abessyniërs zullen dat niet kunnen, daarvoor hebben zij niet genoeg levensmid delen. De eventueele gewonden zullen onduld baar lijden. Er zal slechts één Abessynische Roode Kruis-eenheid zijn voor ongeveer een millioen man, zonder rekening te hou den met mogelijke gevangenen. Het. Roode Kruis zal met enorme moeilijkheden te kampen heben en er zullen maar weinig andere Amerikaansche en Engelsche doc toren aanwezig zijn. Wij hebben een aantal jeugdige Abessynische inboorliingen opge leid voor hospitaal werk, maar verpleeg sters zijn er niet. Wij verwachten alle zen dingen medicamenten uit Engeland. Dr. Thomas Lambie verklaarde ten slotte nog, dat 'hij Woensdag a.s. naar Abessynië vertrekt, teneinde aldaar het Abessynische Roode Kruis te organiseer en. KERKNIEUWS Zilveren Kloosterjubilé Pater Beaufort. Naar wij vernemen herdenkt pater mr. dr. D. Beaufort O.F.M. op Zaterdag 7 de zer den dag, waarop hij vóór 25 jaren zijn intrede deed in het klooster. Is deze dag uiteraard vooral voor den jubilaris van beteekenis, vele zijner vrien den zullen het ongetwijfeld op prijs stel len van hun belangstelling te doen blij ken. Daartoe zal op Zaterdag a.s. gelegenheid zijn tusschen 11 en 1 uur in de Pastorie Oudwijk te Utrecht, waar de jubilaris ver blijf houdt. Rector J. B. Hulshof, t In den ouderdom van 52 jaar is te Lich tenvoorde in het St. Bonifaciusgesticht overleden de zéereerw. heer J. B. Huls hof, rector van het pensionaat Mariënburg te Bussum. De overledene was naar familie in Lich tenvoorde vertrokken om zijn vacantie door te brengen en is daar ziek gewor den. Rector Hulshof werd te Harreveld gebo ren op 29 Augustus 1883. Hij studeerde aan de seminaries Culemborg en Rijsen- burg en werd 15 Augustus 1908 priester gewijd. Zijn eerste plaats was Ulft, waarna hij in 1910 tot leer aar werd benoemd aan het Seminarie Culemborg. Tien jaar later volgde zijn benoeming tot rector aan het St. Vincentiusgesticht in zijn geboorte plaats en weer 10 jaar later kreeg hij een pastoorsbenoeming aan de parochie van den H. Willibrordus te Ter Apel. Na een tweetal jaren van vruchtbaren arbeid kreeg de overledene een overplaatsing naar Bus sum als rector aan pensionaat Mariën burg. De begrafenis heeft plaats Zaterdagmor gen te Lichtenvoorde.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6