ZILVERTENTOONSTELLING - LAKENHAL STADS NIEUWS DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935 JE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? NOG ONGESTADIG. DE BILT SEINT: Meest matige wind uit Westelijke rich tingen, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 767.9 te La Coruna. Laagste barometerst.: 746.5 te Skudesnaes. De depressiekern trekt langzaam verder Oostwaarts; thans bevindt zij zich over Scandinavië. Over de Britsche eilanden stijgt de barometer langzaam, over Frank rijk en Zuid-Duitschland werd de lucht druk eveneens hooger, terwijl over IJsland het maximum vrijwel onveranderd bleef. De opzet van druk in het Zuiden en de da ling van dèn barometer over Zuid-Scandi- navië deden de luchtdrukgradiënt in onze omgeving toch nemen, zoodat hedenmorgen langs de Noordzeekust vrij krachtige win den woeien, welke echter wel spoedig weer wat in sterkte af zullen nemen. Ook over Noord-Duitschland waait het hier en daar krachtig, overigens is er rustig weer. Over vrijwel het geheele waarnemingsgebied blijft de lucht nog zwaar bewolkt. Een se cundaire depressie bracht in ons land vrij zwaren neerslag, evenals in België, Noord- Frankrijk, Denemarken en West-Duitsch- land. Ook trad eenige afkoeling in over het waarnemingsgebied, terwijl ten onzent de bovenlucht meerdere graden lager in tem peratuur werd, waardoor de buiige weers- toestand nog aanhield. Tengevolge van de algemeene stijging van den barometer in het Zuiden, is een tijdelijke geringe weers- verbetering niet onwaarschijnlijk. Echter is het moeilijk te beoordeelen, of niet een nieuwe secundaire, welke zich blijkbaar ten Westen van Ierland bevindt, zich reeds morgen in den namiddag zal laten gelden. LUCHTTEMPERATUUR. 17.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eA. Van Donderdagnamiddag 8.12 uur tot Vrijdagmorgen 5.47 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 6 Sept. voorm. 8.15 uur en nam. 8.58 uur. DE CENTRALE RAADSVERGADERING VAN „DE HANZE1' IN HET AARTSBISDOM. m de gisteren voortgezette Centrale Raadsvergadering van „De Hanze" in het Aartsbisdom heeft de heer J. P. de Bra bander een korte rede gehouden over het onderwerp: „Strijd op alle fronten". Spr. zeide, dat de zware strijd van he den misschien een zegen voor de mensch- heid zal zijn, die de maatschappij kan ver plaatsen uit het liberaal moeras van de laat ste vijftig jaar naar het zormeplateau van een wereld, waarin een gezonde ordening iederen mensch plaatst en slechts toelaat daar waar hij voor gemeenschap en gezin de vruchtbaarste resultaten kan bereiken. Deze strijd moet eensgezind worden ge voerd in één groote sociaal economische en in één groote politieke organisatie. Spr. verdedigde een royale houding te genover het groote winkelbedrijf, o.m. om dat een gezonde middenstand gemakkelijk en volkomen tegen een gezond en eerlijk groot warenhuis of groot filialenstelsel in het algemeen opgewassen is. Dit wil niet zeggen, dat men niet met alle kracht voor het middenstandsbedrij f zou mogen opko men. Verdediging is op haar plaats, door spe cifieke middenstandsacties, door onze in koop- en verkooporganisaties, door ons con tact met het publiek, door onze service, door onze reclame, maar ook door onze recht vaardige eischen, dat het groot-winkelbe drijf niet onrechtmatig bevoordeeld wordt boven het middenstandsbedrij f o.a. op be lastinggebied. Anders staan de RE. Middenstanders tegenover de verbruiks-coöperaties; de strijd waartegen ook wel in de groote stad, doch voornamelijk in de kléine provincie plaatsen van primair belang is. Deze strijd is geweldig moeilijk, wat reeds blijkt uit het feit, dat van den tota len omzet in levensmiddelen de verbruiks coöperatie met zijn millioen verbruikers in ons land reeds 10 pet. heeft veroverd. Spr. drong aan op een strijd met eerlijke middelen van de zijde der verbruikscoöpe ratie* ^.lartegenover de middenstand het recht heeft eerlijke tegenmaatregelen te ne men. Voor een verbitterden strijd deinst de middenstand niet terug. Strijd op alle fronten! Tegen de landbouw-coöperaties; tegen de beunhazen en het werk na dagtaak door de arbeiders voor eigen rekening; te gen verschillende excessen en toepassin gen van crisiswetten en tegen de vaste las ten. Ook is strijd noodig in eigen gelederen. De saamhoorigheidsgedachte is menigmaal verre te zoeken. Een toeristisch bezoek aan ons land. Een bijzondere gast is gisteravond te half acht afgestapt in het Amstel-Hotel te Am sterdam; ex-koning Alfonso XIII van Spanje, Hertog van Toledo. De voorname bezoeker, die, van Baden Baden komende, een vermoeiende reis per auto achter den rug had, begaf zich, in gezelschap van zijn secretaris, den Hertog de Luna, onmiddel lijk naar de schitterend ingerichte vertrek ken, weLke voor hem in gereedheid waren gebracht. Daar kleedde hij zich voor het diner en nam hij enkele oogenblikken rust. Het was een rijzige, slanke figuur, pre cies gelijkend op de talrijke foto's welke sinds Alfonso's ballingschap van hem in kranten en tijdschriften zijn verschenen, die te half negen de trap van de hall af daalde. Op het knappe, scherp geteekende gelaat van den ex-koning, die een eenvou dig blauw colbert'-costuum droeg, verscheen een breede glimlach toen hij in de hall het legertje fotografen zag, dat zich in slag orde had opgesteld en niet van plan was op dit moment suprème het doel van vele uren wachten een lot, dat overigens ook de ridders van de pen beschoren is geweest te missen. Spanje's ex-kondng bleek ech ter een uiterst hoffelijk man te zijn; hij gaf de werkers van de foto-pagina ruim den tijd om hun camera's scherp in te stellen en doorstond, rustig poseer end, het helde ge flits der magnesiumlampen. Een der directeuren van het Amstel- Hotel, de heer R. Belinfante, leidde den vorst el ijken bezoeker vervolgens naar de bar en het was op dit oogenblik, dat de aan wezige journalisten hun kans waarnamen om te pogen, een interview tot stand te brengen. Hun voornemens stuitten echter op de tusschenkomst van den Hertog van Luna, den secretaris; een vriendelijk, jong edelman, ruim een hoofd kleiner dan zijn heer en meester en in zijn optreden een vastberadenheid aan den dag leggend, welke toch niet onaangenaam aandeed. Hij deelde mede, dat de ex-koning ook thans niet kon en wilde afwijken van zijn vaste gedragslijn om geen interview toe te staan, zelfs niet over niet-politieke onder werpen. Onze wetenschap, dat Z.K.H. het met dezen stelregel niet al te nauw neemt, indien hij dit blijkbaar nuttig of noodig oor deelt, hielden wij beleefdheidshalve voor ons Op de vraag, wat het doel was van het bezoek aan de hoofdstad, antwoordde de secretaris, dat de ex-koning, die nog nim mer in ons land was geweest, doch er veel van gehoord had, het zeer op prijs stelde in de gelegenheid te zijn, enkele dagen in Ne derland als gewoon toerist door te brengen. Te meer verheugd was „hij over zijn be zoek aan Amsterdam, omdat men hem op de hoogte had gebracht van de bijzondere Rembrandt-tentoonsteHmg in het Rijksmu seum. Reeds hedenmorgen zou de ex-ko ning deze expositie bezoeken. Don Alfonso zoo voegde de secretaris hier nog aan toe is een groot liefhebber van reizen; na het verblijf hier te lande zal hy zich per auto naar Parijs begeven. Een korte opmerking van den ex-koning zelf maakte een einde aan het gesprek; met een korte buiging begaf hy zich naar de dinerzaal. Van de vele buitenlanders voor het meer end eel deelnemers aan het Botanisch congres dat hier reeds aan het dessert waren, herkenden versoheidenen den voornamen gast van het hotel. De ex- koning nam aan het einde van de zaal, waar aan een kleine tafel voor twee personen ge dekt was, met zijn secretaris plaats, en liet zich spijs en drank goed smaken. Van de resteerende uren van den avond bracht hij een gedeelte door in de Handels blad-Cineac. Omtrent het bezoek aan ons land verne men wy nog, dat de ex-koning, tot wiens gevolg een chauffeur en een kamerdienaar behooren, hedenmiddag een autorit over den afsluitdijk zou maken, wel'k uitstapje vergezeld zal gaan van een bezoek aan de werken van het Usselmeer. Voorts kwam ons ter oore, dat de voorname bezoeker bij het passeeren van de Nederlandsche grens bij Dinxperloo geruimen tijd is opgehouden, aangezien verschillende formaliteiten ge regeld moesten worden, voor hij zijn reis kon voortzetten. R-K. WERKGEVERSVEREENIGING. De Algemeene R-K. Werkgeversvereeni- ging heeft vanmiddag in het Kurhaus te Scheven ingen een bijeenkomst gehouden ter viering van het vierde lustrum der ver een iging. De voorzitter ,ir. F. H. E. Guljé, heeft een openingsrede uitgesproken. Nadat hij de gasten en de leden welkom geheeten had, vermeldde hij in enkele groote trekken hoe de positie van den katholieken werkgever in de jaren 1915 tot 1935 ten gunste is ge wijzigd. Er was toen van werkgeverszijde zoo goed als -uitsluitend de sterk liberaal georiënteerde Vereeniging van Nederland sche Werkgevers, thans is er een „eben- bürtige" Katholieke werkgeversorganisatie, die volgens haar eigen beginselen de belan gen van industrie en handel verdedigt en haar invloed uitoefent. Nederland was 20 jaar geleden een eenling, die het vraag stuk aandurfde van een Katholieke werk geversorganisatie op te richten., thans zijn er in vele landen van Europa deels reeds goed geslaagde, deels moedgevende pogin gen om het voorbeeld van Nederland te volgen. De katholieke werkgevers hebben thans een invloed en een positie gekregen, die door de stichters der vereeniging nau welijks voor mogelijk werd gehouden. De katholieke werkgeversstand was destijds nagenoeg onbekend met de katholiek so ciale beginselen, maar vormt thans een breede schare van katholieke zakenlieden, die den weg kent in het doolhof der theo retische en practische problemen, waarvoor de moderne tijd den katholieken onderne mer stelt. In die 20 jaren zijn tal van insti tuten opgericht, waarin de samenwerking tusschen werkgevers en werknemers is De Tentoonstelling is op HEDENAVOND en volgende DONDERDAG avonden GEOPEND van 810 uur. Gedurende de maand September is de tentoonstelling op iederen Woensdag en Zaterdag te bezichtigen tegen 25 cents entrée. "?8(| ~^S verankerd. Spr. kent ook geen officieele, semi-officieele of particuliere iinstanties, waarin werkgeversbelangen worden behan deld en waarin de vereeniging niet verte genwoordigd is. Op economisch terrein zag hij dreigende afgronden en ontelbare geva ren, maar in deze organisatie ontdekte hij een veilige en betrouwbare gids om die moeilijkheden te helpen overwinnen In de afgeloopen jaren heeft de vereeni ging alleen en met anderen openbare con gressen gehouden, waarin de gedachten der vereeniging omtrent reconstructie, wel vaart, crisis en industrialisatie zijn uiteen gezet. Dat de stem der vereeniging soms niet, soms te laat bij verschillende instan ties weerklank heeft gevonden, kan men haar niet verwijten. De muren van Je richo zijn eerst gevallen na den zevenden bazuinstoot. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat de viering van dit lustrum als zoodanig zou worden opgevat. (Wordt vervolgd). DE STAKING IN DE WOLLENSTOFFEN- ENDUSTRIE BREIDT ZICH UIT. Heden heeft de staking in de wollenstof- fen-industrie te Tilburg zich weer uitge breid. Het aantal stakers op de verschil lende fabrieken is toegenomen, terwijl bij de firma Aa Be v/h. Gebrs. van Spaen- donck aan de Koningshoeve een groot ge deelte van het personeel in staking is ge gaan. Het aantal stakers wordt thans op 3500 geschat. Audiëntie Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. De minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart brengt ter kennis van belang hebbenden, dat hij, behoudens tegenbericht, eiken Donderdag, te 'beginnen met 12 Sep tember 1935, des namiddags te 2 ure, aan het hoofdgebouw van het departement, Be- zuidenhoutscheweg 30 te 's-Gravenhage, degenen, die hem over zaken, voormeld de partement betreffende, wenschen te spre ken, zal ontvangen, met dien verstande, dat in het algemeen persoonlijke bezoeken van sollicitanten naar tot zijn departement behoor end-e Rijksbetrekkingen slechts kun nen worden afgewacht, voor zoover sollici tanten daartoe zijn opgeroepen, en dat der halve ter ondersteuning van deze sollici taties geen gebruik behoort te worden ge maakt van vorenbedoelde audiënties. Audiëntie Minister van Landbouw en Visscherij. De minister van Landbouw en Visscherij brengt ter kennis van belangh ebbend en, dat de hoofdzetel van zijn departement is ge vestigd in het gebouw Bezuidenhoutsche weg 30, te 's-Gravenhage, en dat hij aldaar, behoudens tegenbericht, eiken Maandag, te beginnen met 9 September a.s. des namid dags te 14 ure degenen, die hem over za ken zijn departement betreffende, wen schen te spreken, zal ontvangen, met dien verstande, dat in het algemeen persoonlijke bezoeken van sollicitanten naar tot zijn de partement behoorende Rijksbetrekkingen slechts kunnen worden afgewacht, voor zoo ver sollicitanten daartoe zyn opgeroepen, en dat derhalve ter ondersteuning van deze sollicitaties geen gebruik behoort te wor den gemaakt van vorenbedoelde audiën ties. Vrijheidsbond en de Wethouders- benoemingen te Amsterdam. De Fractie van den Vrijheidsbond in den Amsterdamschen Gemeenteraad geeft het volgende communiqué: „De financieel-eco nomische inzichten der liberalen omtrent de in de naaste toekomst te voeren ge meentepolitiek, wijken, naar duidelijk ge bleken is, zoozeer af van de inzichten der sociaal-democraten dienaangaande, dat de liberale Raadsfractie, met waardeering ken nis genomen hebbende van de bereidheid van dien heer Baas, om zijn zetel voor een liberaal ter beschikking te stellen, na ern stige overweging besloten heeft, geen harer leden af te staan aan een ooilege van B. en W., waarin de sociaal-democraten de helft der wethouderszetels bezetten". Wethouder Baars (A.R.) heeft nu zyn benoeming aanvaard. Gelijk hij te voren reeds te kenn.en had gegeven zal de heer J. R. Snoeck Henke- mans, nu hij gekozen is tot wethouder van 's-Gravenhage, bedanken als lid der Tweede Kamer. Zyn opvolger op de christelijk- historische lijst is de heer dr. A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van het thans ge splitste departement van Economische Za ken. Ook de heer ir. L. J. M. Feber zal waar schijnlijk zijn zetel in de Tweede Kamer niet langer naast den wethouderszetel blij ven bekleeden. »Tel." DE HANZE. Over: „Bescherming van den middenstand". Ter opening van het winterseizoen hield de Leidsche Hanze gisteravond in café- lestaurant „In den Vergulden Turk" een algemeene ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer J. Schoonder- gang. De voorz. opende de vergadering met den chr. groet en memoreerde het overlijden van Z. D. H. Mgr. Aenegent, voor wiens zielerust driemaal het Onze Vader en Wees gegroet werd gebeden. In zijn openingswoord wees spr. er op, dat het bestuur in de afgeloopen zomer maanden niet stil heeft gezeten, maar ge zorgd, dat er het komende seizoen gewerkt kan worden, hetgeen uit het verloop der agenda zal kunnen blijken. Onder de ingekomen stukken bevonden zich mededeelingen betreffende de Cén- trale Raadsvergadering te Den Haag, ver schoven van 3 tot 24 October en het Ne derlandsche Middenstandscongres, op 11 en 12 September a_s. te Rotterdam te houden. De voorz. doet hierna eenige mededee lingen, oa., dat de plannen voor de as. Winkelweek in vergevorderd stadium ver- keeren. Reeds zijn er 230 deelnemers. Hierna werden eenige bijzonderheden medegedeeld over het as. win terprogram ma, dat volledig zal worden opgenomen in het as. lustrum-boekje. Over het lustrum zegt de voorz., dat de kerkelijke viering zal plaats hebben op Zondag 20 October. Te 7 uur en 7.30 uur zullen in alle parochiekerken H.H. Mis sen gelezen worden, terwijl te half elf in de Hartebrugskerk een solemneele Hoog mis zal worden opgedragen. Des middags wordt er in „In den Vergulden Turk" een receptie gehouden en op Dinsdagavond 22 October volgt een bonte avond in de Stads- ■gehoorbaai onder leiding van Willy Derby. Na de installatie van eenige nieuwe le den, kwamen de e.v. voorstellen voor den Centralen Raad ter sprake. Het afdeelingsbestuur had geen voorstel len, doch de heer A. v. d. Spek bracht zijn destijds geopperde voorstel tot contributie verlaging weer ter tafel. Naar aanleiding hiervan ontspon zich eenige discussie, waarbij het voorstel wel iswaar werd toegejuicht, doch tevens werd afgeraden, omdat een dergelijk voorstel niet zonder meer ter tafel kan gebracht worden. Het bestuur wil daarom liever dit voorstel ernstig in studie doen nemen. De heer Schinck voerde hierna nog het woord pver het uitsluiten van N. S. B.'ers uit de standsorganisatie. Spr. zou ten sterkste afraden een derge lijk besluit te nemen. De voorz. ontraadt dit ten sterkste, wijl de vorige Centrale Raadsvergadering hier omtrent reeds uitspraak heeft gedaan. De voorzitter deelde vervolgens ten ge rieve van de leden nog mede, dat er op oogenblik door den „Dakonderhouds dienst" slachtoffers in de stad gezocht wor den. Behalve dat e.v. reparaties door de zen dienst aan geen bona fide vaklui ter uitvoering worden gegeven, waardoor men lang niet zeker is, dat de reparaties goed worden gedaan, dupeert men daardoor de patroons ter plaatse. Als men dus derge lijke aanbiedingen krijgt, zal men goed doen eerst bij het bestuur te inforraeeren. Hierna was het woord aan den heer Jan Mol tot het houden van een causerie over: „Bescherming van den Middenstand". De middenstand, aldus spr., leeft op het oogenblik, ondanks zijn veeljarige organi satie, in een critieken toestand. Als dit de bemerking zou uitlokken, dat die actie van 25 jaar dus blijkbaar niet veel heeft uitge werkt, dan wilde spr. daartegen opwerpen, dat het er zonder organisatie zeker nog slechter zou uitzien. Er wordt op het oogenblik veel gespro ken over ordening en saneering, doch al te weinig wordt er gedaan aan gezondma king van eigen stand en eigen zaak. Men moet in de eerste plaats zijn eigen zaak gezond trachten te maken in plaats van af wachten wat de overheid voor den midden stand zal doen. Alle categorieën van werkers ondervin den door de slechte economische omstan digheden nadeel, groot-industrieel zoowel als middenstander, land- en tuinbouwers zoowel als arbeiders. Het middenst andsvraa gstuk is urgent, meer dan ooit. Van verschillende kanten tracht men aan te toonen, dat het beter is, dat de middenstand verdwijne. Wanneer dit van anderen kant beweerd wordt, dan mag zulks eenigszins aanneme lijk blijken, doch jammer is het toch zeker, dat veel middenstanders, bewust of on bewust, den indruk versterken, dat het zoo is. Evenmin als men den arbeidersstand kan missen, evenmin kan de middenstand uit het bedrijfsleven uitgeschakeld wor den. Het belangrijke O. S. B.-program vraagt van de regeering allerlei maatregelen ter bescherming en saneering van den midden stand en de oplossing daarvan kan men veilig overlaten aan overheid en organi satie-leiding, doch dat is niet voldoende: de middenstanders moeten hieraan mede werken. Dit kan in de eerste plaats door ordening in eigen bedrijf. Hoevele mid- AGENDA LEIDEN. Donderdag. R. K. Reel asseerings ver een iging afd. Leiden, gebouw St. Vincen- ti us-Vereeniging, Hooglandsche Kerkgracht, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Sept. a.s., waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Korevaar- straat 51, tel. 3553 eh C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. denstanders weten zelf niet, hoe hun za ken staan, weten zelf niet hos rijk of hoe arm zij zyn. Velen hebben geen behoorlijke boek houding. Daardoor werkt men onbewust mede om den middenstand te verzwak ken. Velen meenen nog te leven in een tijd van dertig, veertig jaar geleden, zonder de groote concurrentie van het grootbedrijf en de verbruikscoöperatie. Het saneeren moet van den midden stand zelf uitgaan en daaraan ontbreekt dikwijls nog veel. En zander saneering komt men er niet. Het voornaamste punt is echter: de be scherming van den middenstand, bescher ming tegen het grootbedrijf en hetfiliaal- en verbruikersbedrijf. De middenstander in de eerste plaats moet koopen bij zijn mede-middenstander. Daarom moeten ook de middenstandsvrouwen betrokken wor den in deze actie, ook de kinderen moeten geleerd worden te koopen bij den mid denstand. Door steun te verleenen aan an dere instellingen vergeet men, dat men zijn eigen stand benadeelt. Ook in de vakgroepen moet de midden stand versterking van eigen stand zoeken. Daarom moet de middenstander niet mee doen aan de beunhazerij in zoovele vakken. Wanneer de middenstander zelf voort durend bezig is dan middenstand te ver moorden, dan heeft hij ook geen recht de overheid om bescherming te vragen voor den middenstand. Ten aanzien van de verbruikerscoöpe raties herinnert spr. aan de uitspraak van den thans overleden bisschop. Dat de verbruikscoöperaties zoo sterk zijn geworden, is deels ook te wijten aan den middenstand zelf. Er is steeds veel te weinig contact tusschen middenstands- Spr. vraagt zich daarom af wat er tegen organisatie en andere organisaties geweest, zou zijn om b.v. een contact-commissie te vormen ter bevordering van elkanders be langen. Wat betreft de wettelijke maatregelen, die door de overheid genomen kunnen wor den, zegt spr., dat er reeds iets gedaan is, b.v. betreffende de arbeidsovereenkom sten en het te verwachten vestigings-ont- werp. Eisch daarbij is echter, dat de over heid voldoende zal worden ingelicht over wat er leeft in de vakorganisaties. Zonder deze voorlichting zal er beslist worden over de belangen der betrokkenen zonder hen te hooren en dat wordt fataal. Daar om moet ieder medewerken aan verster king van eigen organisatie, niet door alles alleen aan de leiding in de organisatie over te laten. De middenstand wordt op het oogenblik b e oordeeld; spr. hoopt, dat dit geen v e roordeeling worde. De voorz. dankte den heer Mol voor zijn interessante causerie en wees in ver band met het gesprokene tot hetgeen de arbeiders gevraagd en bereikt hebben. Naar aanleiding van de causerie volgde nog een geanimeerde gedachtenwisseling, waarvan door verschillende aanwezigen werd deelgenomen. In verband hiermede wijst prof. Cleo- phas er op, dat de middenstander nog veel te individualistisch is ingesteld. Dit geldt zoowel voor het bedrijfe- als voor het poli tieke leven. Daarom brengt spr. nogmaals de beginselkwestie onder aller aandacht. Spr. constateert een gebrek aan sociaal voe len ook in den middenstand. Daarom doet het spr. genoegen, dat door het Centraal Hanzebureau voor het a.s. winterseizoen het sociaal-economische leven ter bestu deering wordt aanbevolen. Bij alle ondergeschikte kwestie zal men steeds komen te staan voor den grooten beginselstrijd, het sociale probleem in den middenstand. Spr. hoopt dan ook, dat in het komend seizoen een middenstandskern gevormd worde voor sociaal-voelenden. Daarvoor roept hij aller hulp in. De voorzitter onderschreef in zijn dank woord het door prof. Cleophas gespro kene. Bij de rondvraag uitte de heer Schinck zijn verwondering over een voorstel van B. en W. en een besluit daaromtrent van den gemeenteraad inzake het oprichten van een gemeentelijke fietsenstalling. Het zelfde is geschied met de radio-distributie, hetzelfde ook vroeger bij de Toonkamer der Gasfabriek op de Hooigracht. Zoo ergens dan had de Hanze, al of niet gezamenlijk met de zusterorganisaties, hier een vlam mend protest moeten laten hooren, wijl dergelijke besluiten indruischen tegen de middenstandsbelangen. De voorzitter zegt, dat eerstgenoemde kwestie de aandacht heeft van het be stuur, want, naar spr. meent, is nog slechts de mogelijkheid uitgesproken tot op richting van een dergelijke fietsenbewaar- plaats, indien zulks bij een of andere ge legenheid 'n keer noodig mocht blijken. (Dit is juist. Red.). Aan het slot der vergadering vroeg de voorzitter een feestgeschenk voor het a.s. lustrum: dat n.l. elk aanwezig lid op de eerstvolgende vergadering een niet-geor- ganiseerde moge medebrengen. Hierna volgde sluiting der vergadering.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2