DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE. te reiken, zooals spr. in een der vorige vergaderingen heeft besproken. De voorz. antwoordt, dat deze zaak nog niet behandeld is, doch zal dezen wensch in de vergadering van B. en W. bespre ken en den chef der gemeentebedrijven om advies vragen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de openbare vergadering gesloten. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Gistermiddag hield de nieuwe Raad zijn eerste vergadering. Voorzitter Mr. D. F. Pont, Burgemees ter; aanwezig alle leden. Voor een raadzaal, waarin alleen de Bur gemeester, de wnd. Secretaris en de pers tegenwoordig zijn opent de voorzatter met gebed, waarna de secretris de raadsleden binnenleidt. Als alle heeren staan opgesteld, zegt de voorzitter, dat hü in het ondeelbaar oogen- blik, dat er geen Raad is den Zegen van den Allerhoogste heeft gevraagd over de te volbrengen werkzaamheden, waarna de leden de gevraagde eed en afleggen; de heer Spil'ker de belofte. Hierna spreekt de voorzitter een wel komstwoord Benoeming van twee wethouders. Herkozen wordt de heer P. Klaver met 10 stemmen en 5 blanco. De heer Klaver neemt de herbenoeming gaarne aan. On danks eenige strubbelingen en onaange naamheden hebben de Raadsleden hem weer het vertrouwen geschonken. Herkozen wordt daarna de heer Venmeer met. 10 stemmen, 4 op den heer Fijma en 1 op den heer Kijne. Deze gekozene dankt voor het geschonken vertrouwen, doch wil Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de nieuwe Raad der ge meente Veur in openbare vergadering bij een. Secr. de heer H. J. van Delft. Aan wezig zijn alle leden. Opening met gebed. Aan de orde komt beëediging en instal latie leden van den Raad. Alle heeren, met uitzondering van den heer Kerkhof, die de belofte aflegt, leggen de vereischte eeden af, waarna de voorzitter allen ge luk wenscht. Hierna volgt de benoeming wethouders. De heer Koerts (V. B.) zegt dat in deze een bespreking is gehouden, die hij nader toelicht. Hij had het beter gevonden, als de R.-K. fractie in deze een breeder stand punt had ingenomen en vindt het jammer, dat de R.-K. fractie beide zetels opeischt. De Candida tuur van Weth. de Koning kan hij steunen, doch de andere candidatuur der R.-K. fractie niet; nader zet hij zijn standpunt uiteen. De heer Borst (A. R. is zoo onge veer dezelfde meening toegedaan en hoopt dat de stemming nog verrassingen zal brengen en nog anders zal uitvallen. De heer Kerkhoff (S. D. A. P. merkt op, dat wij hier gelukkig geen communisten of fascisten in den raad hebben. Hij kan als kleinste fractie geen zetel opeischen, doch heeft in de gehouden vergadering naar vo ren gebracht om uit de andere partijen ook een wethouder te kiezen, daar hij het bil lijk vindt dat ook een der andere par tijen in het dagelijksch bestuur der ge meente zitting heeft. De heer Zuijdwijk (R.-K.) kan zich met de vorige sprekers niet vereenigen en zet in deze zijn standpunt duidelijk uiteen. Bij de eerste stemming, vacature L. C. de GEMEENTERAAD VAN VEUR stand zullen kunnen brengen in het be lang der gemeente. Ter tafel komt de benoeming lid com missie van Beheer over het gemeenschap pelijk lichtbedrijf der gemeenten Stomp- wijk en Veur. Met 9 stemmen wordt de heer J. Koerts (VB.) herkozen. Bij de benoeming leden der commissie van advies (uitvoering steunregeling werk- loozen) wordt bij de le stemming gekozen de heer Otten (C.-H.) en bij tweede stem ming en herstemming de heer F. Zuijd wijk (R.-K.)„ welke laatste zijn benoeming voorloopig aanneemt. Het voorstel met betrekking tot de ge- meentebegrooting dienst 1935 wordt, na dat de heeren Koerts en Borst hierover het woord hebben gevoerd, die het voor stel krachtig ondersteunen, z.hs. aangeno- In behandeling komt het voorstel naar aanleiding van adressen ter zake Perso- neele belasting. De voorzitter licht deze zaak eerst na der toe en merkt op niet te kunnen begrij pen, dat het verzoek eerst 8 dagen voor den tijd is ingezonden; z.L moest een der gelijke bond als „Mienebokos" toch weten, dat een dergelijk verzoek minstens 4 maanden voor den aanvang van het nieu we dienstjaar moet ingediend zijn. B. en W. kunnen dan ook niet anders voorstel len dan afwijzend te beschikken; echter is in het college besproken om de zaak, wat de biljartts betreft nader te bekijken en op den juisten tijd aan den Raad hier omtrent een voorstel te doen, omdat B. en W. hiervoor ook iets voelen. B. en W. kun nen echter geen voorstel doen ter zake ver laging personeele belasting. voelt, dat het verzoek zich beraden. De voorzitter feliciteert de gekozenen. Opzichtens weth. Klaver zijn er wel eenige moeilijkheden geweest, doch voorzooverre deze er nog mochten zijn, vertrouwt spr. dat ze ten spoedigste uit den weg zullen wor den geruimd. Spr. verheugt zich over de herbenoeming, wijl beiden steeds him best deden voor de gemeente en niet teruggeschrikt zijn voor him moeilijke taak. Als plaatsvervangers worden gekozen de heeren B. N. Loerakker met 10 st., 4 op den heer Van Lierop en 1 blanco en W. Kijne met 9 st., 5 op den heer Fijma en 1 op den heer Jansen. Hierna had de benoeming plaats van ver schillende commissies. Hierna sluiting. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Koning, vferkrijgt de heer de Koning (R. K.) 9 stemmen, blanco 2 stemmen, zoo dat de heer de Koning tot wethouder wordt herkozen. Bij de volgende stemming, vacature-C. Weerdenburg, die niet meer in den Raad terugkeert, verkrijgt de heer Borst 4 st., de heer Schrader (R.-K.) 3 st, de heer Zuijdwijk (R.-K.) 3 st., blanco 1 stem, zoo dat een nieuwe vrije stemming plaats heeft. De heer Borst verkrijgt wederom 4 stemmen. Schrader 4 stemmen, Zuijdwijk 3 stemmen. Daar nog niet de volstrekte meederheid is verkregen, heeft herstem ming plaats tusschen de heeren Borst en Schrader, thans verkrijgt de heer Schra der 6 stemmen, Borst 4 stemmen, blanco 1 stem, zoodat de heer Schrader (R.-K.) tot wethouder is gekozen. Beide heeren ne men de benoeming aan. De voorzitter wenscht de heeren geluk en hoopt, dat zij met Gods zegen veel tot wel wat laat is ingediend, doch hij voelt ook het bezwaar der menschen en vindt het verzoek niet onbillijk; hij zou willen doen, zooals in Stompwijk is gedaan. De heer Wittenhout merkt op, dat de menschen er de dupe van zijn, zo. is het hoog noodig, dat er verlaging komt, om dat hij ook bang is, dat er anders slacht offers zullen vallen en dan de belasting heelemaal weg is. De voorzitter zegt, dat het wettelijk is en B. en W. zullen komen met een voor stel inzake de biljarts, aan de huurwaarde is momenteel voor dit jaar niets meer te doen. De raad kan in deze een voorstel doen, doch Ged. Staten zullen dit niet goed keuren. Nadat nog enkele heeren hierover het woord hebben gevoerd, wordt het voor stel van B. en W. zJis. aangenomen. Na een vraag van den heer Zuijdwijk en beantwoording door den voorzitter, volgt sluiting. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK De Raad dezer gemeente kwam voor de eerste maal in haar nieuwe samenstelling in openbare vergadering bijeen. Aanwezig zijn alle nieuwbenoemde le den. Voorzitter is de heer J. A. Bakhui zen, burgemeester der gemeente. De nieuwe leden werden na opening met gebed door den voorzitter plechtig geïn stalleerd en de vereischte eeden door de leden afgelegd. Aan de orde komt thans de benoeming van 2 wethouders. In de vacature S. J. Visser worden uit gebracht op S. J. Visser 4 stemmen, op den heer A. v. d Knijff 1 stem, op den heer P. Jansen 1 stem, terwijl een stem blanco uitgebracht wordt. De heer Visser, die gekozen is, wordt met zijn benoeming gelukgewenscht door den voorzitter. Reeds vele jaren is de heer Visser wethouder, en de voorzitter heeft steeds prettig mo gen samenwerken, waarom het hem ge noegen doet, dat hij thans herkozen is. De heer Visser verklaart zijn benoeming aan te nemen. In de vacature W. Compeer worden uit gebracht op den heer A. v. d. Knijff 3 stemmen, op den heer P. Jansen 3 stem men en op den heer J. A. de Bruijn 1 stem, zoodat een tweede vrije stemming noodig is, waarin op den heer A. v. d. Knijff 4 stemmen, en op den heer P. Jan sen 3 stemmen worden uitgebracht, zoo dat dus de heer A. v. d. Knijff tot wethou der is gekozen. De voorzitter wenscht den heer v. d. Knijff, die ook reeds vroeger eenigen tijd wethouder was, van harte ge luk, en voegt er aan toe, dat hij zeker weet, dat ook de samenwerking met hem uitstekend zal zijn, omdat hij den heer v. d. Knijff heeft leeren kennen als iemand, die steeds prettig en zakelijk de belangen van de gemeente behartigd heeft. De heer v. d. Knijff neemt zijn benoeming aan. De voorzitter brengt woorden van dank aan den heer Compeer voor diens sympa- tieke wijze van samenwerken in liet Col lege van B. en W. Zonder den heer v. d. Knijff te kort te willen doen, verzekert de voorzitter, dat het hem zeer spijt, hem te moeten missen in het college van B. en W. De heer Compeer dankt in een korte speech den voorzitter voor diens woor den, en wenscht B. en W. in diens verga deringen veel succes toe, er aan toevoegen de, dat de voorzitter steeds de vergaderin gen op zakelijk, doch ook tegelijk op ge- noegelijke wijze heeft geleid, zoodat het voor spr. een genot was, de vergaderingen te mogen bijwonen. Hierna heeft voorlezing van dë ingeko men stukken plaats. Van den Minister van Birmenlandsche Zaken is bericht ingekomen, dat door de Ministers van Binnenl. Zaken, Soc. Zaken en Financiën aan de gemeente een extra- bijdrage uit het werkloosheids-subsidie fonds is toegekend van 1473 en een be lastingbijdrage, als gevolg van inperking van het gemeentelijk belastinggebied van 2700, welk bedrag in 4 termijnen zal worden uitbetaald. Over het adres van enkele ingezetenen, om de betegeling van het trottoir in de Dorpsstraat door te trekken tot het Nuts- gebouw worden uitvoerige besprekingen Voorzitter: de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna heeft de beëedigng plaats van de leden van den Raad. Acht leden van den Raad leggen in handen van den voor zitter de bij de wet vastgestelde eeden af, terwijl de heeren J. Braggaar, D. Bakker en C. Mulholland de belofte afleggen. De voorzitter complimenteert de raadsleden met hun benoeming tot leden van den Raad en hoopt ook dat de samenwerking m den Raad goed moge zijn, zooals voor heen. Vervolgens komt aan de orde de verkie zing van de wethouders. In de vacature- Mens, worden uitgebracht 11 stemmen, waarvan 7 stemmen op de heer J. A. Mens (R.K.), 1 stem op R. Vieveen (C.H.) en 3 stemmen blanco. Gekozen tot wethouder wordt de heer J. A. Mens. In de vacature-Eggink worden uitge bracht 11 stemmen, waarvan 8 stemmen op den heer C. Eggink, 1 stem op R. Vie veen en 2 stemmen blanco. Beide benoem den verklaren hun benoeming aan te ne men. De voorz. wenscht de beide wethouders geluk met hun herbenoeming, doch ook de gemeente, daar beide heeren, geboren in deze gemeente, uitstekend op de hoogte zijn met de nooden en de behoeften der bevolking. Spr." hoopt nog eenigen tijd met de beide wethouders in dezelfde ver standhouding als voorheen te werken in het belang der gemeente. Hierna wordt de gemeentebegrooting dienst 1936 aangebo den, die zal circuleer en bij de leden van den Raad. Ingekomen is een schrijven van de com missie tot nazien van de gemeenterekening en der bedrijven dienst 1934. meldende deze .rekening in orde te hebben bevon den. De voorzitter stelt de vergadering voor deze voorloopig vast te stellen als volgt: De gemeenterekening De ontvangsten van den gewonen dienst op ƒ306517.03; de uitgaven van den gewo nen dienst op ƒ280471.81; slot van den ge wonen dienst op 26045.22; de ontvangsten van den kapitaaldienst op 491880.16; de uitgaven van den kapitaaldienst op ƒ47084.41; slot van den kapitaaldienst op 21038.68. Bevolking per 1 Januari 1934 5984. Idem volgens de laatste 10 jaarlijk- sche volkstelling 5490 zieken. Aldus be sloten. - Door mej. P. Broek vel dt is om ontslag verzocht als onderwijzeres aan de open ba gehouden. Ten slotte wordt besloten, om het verzoek aan te houden, ter nader on derzoek door B. en W. De voorzitter kan niet nalaten, om, alvo rens verder te gaan met de afwerking der agenda, in herinnering te brengen, dat een dezer dagen de heer J. l'Amy 12 1/2 jaar veldwachter dezer gemeente was. Hij wenscht den heer l'Amy het beste, ook zijn gezin, toe, en hoopt, dat hij nog vele jaren de gemeente op even trouwe wijze, als hij dat gedaan heeft, mag dienen. De heer l'Amy dankt met enkele woorden, en wordt door de raadsleden met zijn jubileum gecomplimenteerd. Door B. en W. is een verkeersverorde- ning voorbereid, doch de voorzitter stelt voor, om nog met de vaststelling te wach ten, daar hem gebleken is, dat de Minis ter van Waterstaat momenteel een ont- werp-wet in voorbereiding heeft, waar door deze materie op geheel nieuwe wijze zal wordengeregeld, zoodat vastelling geen zin meer zal hebben. De heer Disseldorp vindt dit wel goed, doch wil toch dit onderwerp warm hou den, daar het vraagstuk z.i. urgent is, met het oog op de vele gevoren, welke het snellere verkeer zal opleveren. Na eeni ge discussies wordt het voorstel dan nog aangehouden. Op voorstel van B. en W. wordt aan het zoo juist ingestelde Rijnlandsch Borgstel lingsfonds een renteloos voorschot ver leend. De voorzitter wijst op de goede zij de van deze instelling, waardoor in nood verkeerende middenstanders geholpen kunnen worden, mits zij voldoende crediet- waardig zijn. De heer de Bruijn verwacht niet veel goeds van deze instelling, doch de heer Disseldorp steunt het voorstel waarna het met alleen de stem van den heer de Bruijn tegen aangenomen wordt. Op verzoek van G. S. wordt in de ver ordening op de heffing van een hondenbe lasting, die maar voor één jaar was goed gekeurd, een artikel gewijzigd. De wijzi ging betreft de bepaling van losloopende honden. Door de nieuwe redactie wordt aan B. en W. opgedragen, om te beoordee- len, of een losloopende hond geacht moet worden al dan niet voor het bedrijf los te loopen. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel door den raad aangenomen. Thans komt aan de orde de vaststelling van de gemeente-rekening over het dienst jaar 1934. Van de commissie, belast met het onderzoek, is een schriftelijk rapport ingekomen. Op voorstel van de commissie wordt de rekening vastgesteld als volgt: gewone dienst: inkomsten ƒ31.499.40, uit gaven 30.016.92, alzoo een batig slot van 1482.48. De kapitaaldienst wordt vastge steld op 264.60 in inkomsten en 120 in uitgaven, dus een batig slot van 144.60. De commissie heeft slechts één opmer king. Zij zou gaarne zien, dat een contract met de gemeente Leimuiden werd afgeslo ten inzake de hulpverleening bij even- tueele brand. De voorzitter deelt mede, dat een nieuwe uniforme regeling voor de provincie Zuid-Holland in voorbereiding j is, zoodat het beste afgewacht kan wor den. De raad kan zich hiermede vereeni gen. Hierna sluiting. re lagere school tegen 23 September a.s. i B. en W. ad vise er en den Raad aan het ver- j zoek van adressante te voldoen, ofschoon j zij er geen recht op heeft, daar zij de vast- gestelde termijn van ontslagaanvrage niet in acht heeft genomen, doch er zijn wel j redenen om haar eervol ontslag te verlee- nen, daar haar a.s. echtgenoot op 26 Sep- tember zich begeeft naar Indië. Aldus goedgevonden. Hierna komt aan de orde een voorstel van B. en W. op advies van dr. In 't Veld, schoolarts alhier, inzake subsidie in de kosten van vervoer van kinderen, die bui tengewoon lager onderwijs moeten genie ten. De kosten voor de gemeente zullen bedragen 185, zijnde 1/3 gedeelte van de geheel kosten. Wordt aldus besloten. Door het bestuur van de vereeniging tot instandhouding van een Hervormde School voor Lager en uitgebreid Lager Onderwijs om uit de gemeentekas gelden te mogen ontvangen voor den aanleg van een cen trale verwarming in de schoollokalen en het aanbrengen van een scheidingsmuur om de speelplaats. B. en W. adviseeren den Raad zich in beginsel uit te spreken tot het verleenen van medewerking inzake aanleg centrale verwarming, doch af te wijzen om gelden beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een scheidings muur, daar dit behoort te worden bekos tigd uit het onderhoud. De heer J. Braggaar meent, dat de op zet van deze centrale verwarming nogal grootsch is en vraagt of het gevraagde be drag van ƒ3300 noodzakelijk is. Kan een verwarming dier lokalen niet op eenvou diger wijze geschieden? De voorz. deelt den Raad mede, dat de Raad zich volstrekt niet bindt aan een bedrag, doch bij aanneming van dit prae- advies wordt over deze zaak door het college van B. en W. met het schoolbe stuur en den inspecteur verder onderhan deld «1 besproken. Hierna wordt dit prae- advies aangenomen met algemeene stem men. Vervolgens wordt aan den heer M. de Ruiter vergunning verleend tot het aan leggen van een straat aan de Wijngaarden laan onder bepaalde voorwaarden. Beslo ten wordt dat de gemeente dezen weg in verbinding zal brengen met den bestaan- den rijweg aan de overzijde. De kosten voor de gemeente zullen ongeveer 1350 bedragen, waarna nog eenige besluiten comptabiliteit worden genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Brag gaar of B. en W. al eens overwogen heb ben of het niet wenschelijk is aan een deel van het gemeentepersoneel jassen uit De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond in het openbaar. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Allereerst heeft de beëediging plaats der nieuw gekozen raadsleden. 15 leden leggen de vereischte eeden af, de zuiveringseed en de eed van trouw. De twee leden der S.D. i A.P. hebben bezwaar tegen het afleggen der eed en leggen hierna de vereischte be loften af. Vervolgens heeft de installatie plaats door den voorzitter van de leden. Volgt de benoeming van twee wethou ders. De heer P. Guyt (C.D.U.) zegt zijn stem te willen motiveeren. De afspraak is, i dat gekozen zal worden 1 Ch.-Hist. en 1 I A.R. Wethouder. De C.D.U. zal hiermede j accoord gaan omreden deze aanhangers zijn j van de volksregeering. Het feit, dat voor de verkiezingen deze partijen de C.D.U. in circulaires hebben geblameerd zou een re- den zijn om deze niet te stemmen. Er moe- ten echter wethouders zijn en om reden i zij aanhangers zijn der volksregeering en de grootste partijen in den raad, zal de C.D.U. haar stem uitbrengen op deze per sonen. Met de behandeling der begrooting zal echter op bedoelde circulaires terug gekomen worden. Dan wordt gestemd met de volgende uit slag: de heer J. Dubbeldam Chr.-Hist. 13 stemmen, 2 blanco, 1 op v. d. Zwan, 1 op Meerburg. Volgende stemming: de (heer Veltkamp A.R. 13 st., 2 blanco, 1 op J. v. d. Perk, 1 op Meerburg. Gekozen de heeren Dubbeldam en Veltkamp, die onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen de be noeming aannemen. De notulen der vergaderingen van 5 Juni en 24 Juni worden goedgekeurd. Aan de orde is behandeling der ingeko men stukken. De voorzitter doet mededee- ling van het verzenden van een geluk - wensch-telegram aan H. M. de Koningin op 31 Aug. LI. Vervolgens ingekomen een schrijven van. Ged. Staten behelzende goed keuring van het besluit tot het gesloten houden op Zondag van ijswimkels. Dan een schrijven van enkele personen (raadsle den?) die den wensch uitspreken tot het benoemen van een commissie van advies bij werkverschaffingsaangelegenheden. B. en W. wenschen hierover praeadvies uit te brengen. De heer v. Tongeren wil de zaak liever dadelijk afhandelen, althans de raad laten uitspreken of men in principe hier voor is. De voorzitter blijft bezwaar houden. B. en W. willen deze zaak eerst eens over zien. Bovendien, de personen die dit schrij ven indienden, waren op het moment van indiening nog geen raadsleden (Hilari teit). Er zal praeadvies komen. Volgen benoemingen. Volgt rondvraag. De heer Grimbergen wijst op de onhoudbaren toestand bij zwa ren regenval in de Kerkstraat bij het Kerk plein. De voorzitter zegt toe hiervoor op- dracht te zullen geven. De heer v. 't Wout vraagt of de nieuwe leden een exemplaar krijgen van alle be staande verordeningen der gemeente. De voorzitter antwoord toestemmend. De heer v. 't Wout wijst er op, dat bij stortbuien de Bestevaarstraat en de Louwe straat onderloopen, met de noodige last voor de bewoners. De voorzitter zegt, dat Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam de nieuwe Raad der Ge meente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft, aan wezig alle leden. Opening met gebed. Aan de orde komt beëediging en instal latie leden van den Raad. Alle heeren, met uitzondering van den heer Bloemheuvei, die de belofte aflegt, leggen de vereischte eeden af. Hierna volgt de benoeming Wethouders. De heer Vink merkt op, dat hij gaarne iets wil zeggen, hij had het echter aange namer gevonden, als de R. K. fractie eerst iets had gezegd, omdat zij in deze zeker de beslissing heeft. De heer de Lange (R.K.) zegt, dat het niet zijn bedoeling was iets te zeggen, om dat deze zaak reeds in de fractie besproken is, doch nu zulks gevraagd wordt, wil hij gaarne iets zeggen. Hij zegt, dat in de frac tie geen .beslissing is genomen. Hij brengt hulde aan de beide aftredende wethouders voor hetgeen zij in de afgeloopen 4 jaar ge daan hebben. Zeker moeten ook enkele woorden van afkeuring gesproken worden, daar de wethouders wel eens iets gedaan hebben, wat niet naar aller genoegen was, doch waar gewerkt wordt, worden ook fou ten gemaakt en deze fouten zijn boven dien hersteld. Daarom zou hij en hij meent, dat dit ook het gevoelen is van de groote meerderheid der R. K. fractie, willen aan bevelen de 2 zittende Wethouders te her kiezen. De heer Willemse (R.K.) merkt op, dat als de fouten hersteld zijn, het dan geen fouten meer zijn. De aanbeveling van den heer de Lange is een persoonlijke mee ning, wat hij natuurlijk gerust kan doen. De bedoeling van de R. K. fractie as echter, dat ieder bij de stemming geheel vrij is. Evenals vorig jaar meent de Chr. Prot. fractie recht te hebben op een wethouders- zetel, en is hierover overleg gepleegd, doch in deze is geen beslissing genomen, terwijl door de R. K. fractie geen enkel persoon is gesteld. De situatie is thans zoo, dat de stemming bindend is voor niemand van ons. Hij hoopt, dat de beste zal geko zen worden en hij zal, hoe de stemming ook uitvalt, als raadslid de wethouders in alles steunen. De heer Vink (A.R.) houdt een breed voerige en langdurige bespreking, waarbij hij ook voorleest een schrijven van de Prot. Chr. Raadsfractie aan de R. K. fractie om samenspreking, omdat van de R. K. fractie •niets was vernomen en in welk schrijven de meening wordt uitgesproken, dat de in vorige vergaderig dit reeds is bespro ken. In onderhandeling met de regeering zijn B. en W. over de vraag of deze ver betering in werkverschaffing mag geschie den. De heer Grimbergen wijst op den toestand bij de vuilnisbelt en vestigt de aandacht op wat er onder zit, ni. een leger van ratten. Deze bewoners blijven ook daar niet, doch gaan wel op stap en komen waar ze niet hooren. Spr. zou willen vragen hiertegen middelen te beramen. Zal in volgende ver gadering beantwoordt worden. Hierna slui ting met gebed. Chr. Prot. fractie recht heeft op een zeteL Het spijt hem, dat de R. K. fractie de be leefdheid niet in acht heeft genomen door de andere fracties niet in te lichten, immers de grootste fractie heeft zi. de verplichting overleg te plegen. Zeer zeker heeft de R. K. fractie met 7 leden de meerderheid, doch zij moeten deze meerderheid niet overal willen doen gelden. Hij haalt enkele voor beelden van andere Gemeenten, o.m. Lisse, Hillegom, enz., waar men een andere mee ning heeft dan hier ai ondanks Katholieke meerderheid toch naast een R. K. wethou der een wethouder van een andere partij heeft gekozen, doch ook weer andere Ge- aneenten doen roede aan dezelfde inhalig heid als hier. Breedvoerig brengt hij verder zijn meening naar voren en legt de volle verantwoordelijkheid op de schouders der R. K. fractie. De heer Bloemheuvei (S.D.A.P.) zegt ver wonderd te zijn, dat de grootste fractie geen ■bespreking heeft willen houden, wat hij een verplichting vindt. Hij is het met den heer Vink eens, dat de A.R. en CH. fractie recht hebben op een zetel. Hij hoopt, dat men naar eer en geweten zal stemmen en de ge schikte persoon zal kiezen. Nadat de heeren de Langen en Willemse nog het woord hébben gevoerd, wordt tot stemming overgegaan. Bij de le stemming, vacature J. C. M. van Wijk, verkrijgt de heer van Wijk 5 stem men, Vink 4 stemmen, Willemse 1 en Waaijer 1 stem, zoodat herstemming plaats vindt. Bij deze stemming verkrengt de heer van Wijk (R.K.) 6 stemmen. Vink (A.R.) 4 stemmen en Willemse (R.K.) 1 stem, zoo dat herkozen wordt tot wethouder de heer J. C. M. van Wijk. Bij de le stemming, vacature J. C. v. d. Bosch, verkrijgt de heer. v. d. Bosch 5 stem men, Vink 4 stemmen en Waaier 2 stem men, zoodat ook hier herstemming plaats vindt. Bij deze herstemming verkrijgt de heer v. d. Bosch (R.K.) 6 stemmen, Vink (AH.) 4 en Waaijer (R.K.) 1 stem, zoodat tot wethouder wordt herkozen de heer J. C. v. d. Bosch. Ter tafel komt de benoeming van een lid der Commissie van Beheer over het ge meenschappelijk lichtbedrijf der Gemeen ten Stompwijk en Veur. De heer de Langen beveelt het aftredende lid, de heer Vink aan, waarbij de heer Bloemheuvei zich aansluit. Met vrijwel algemeene stemmen wordt benoemd de heer K. Vink (A.R.). Aan de orde komt benoeming leden der Commissie van advies. (Uitvoering steun regeling werkloozen). De thans zitting hebbende leden, de hee ren Willemse, Bloemheuvei en de Langen worden opnieuw aanbevolen, terwijl in de vacture Elswïjk wordt aanbevolen de heer Binnendijk (C.H.). Met vrijwel algemeene stemmen worden gekozen de heeren Willemse, de Langen, Bloemheuvei en Binnendijk. De heer Wil lemse wenscht zijn benoeming echter niet te aanvaarden, waarop een nieuwe stem ming volgt. Aanbevolen wordt de heer Smits (R.K.), die met 9 stemmen gekozen wordt. De heeren Ten Hopen en Waaijer voeren nog even het woord, waarna sluiting volgt. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10