FAILLISSEMENTEN WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. r«u. u GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK De j.l. Donderdag uitgestelde raadsverga- ring, in verband met het overlijden van H. M. Koningin Astrid, had Maandagavond plaats. Op den laatsten avond vóór zijn nieuwe vierjarige zittingsperiode zagen we dus de gemeenteraad nog in zijn oude sa menstelling bijeen. Aanwezig waren alle leden, met uitzondering van den heer De Hollander. Bij afwezigheid van den Bur gemeester, die om zeer dringende reden verhinderd was deze vergadering voor te zitten, opende de wethouder-locoburge meester, de heer E. L. de Witt, de ver gadering te acht uur met gebed. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring van Ged. Staten van enkele be- grootingswijzigingen. De Directeur der Gemeente bedrijven krijgt eervol ontslag. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer J. Veer- imm, alhier waarin deze verzocht hem in verband met het bereikt hebben van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ont slag te verleenen als directeur van het gas- en waterleidingbedrijf. Besloten wordt dit ontslag eervol te verleenen op een over eenkomstig het advies van B. en W. door hen nader te bepalen datum, echter niet later dan 1 Januari 1936. In handen van B. en W. om advies werd gesteld een schrijven van het bestuur van de stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds, hetwelk ten doel heeft hulpverleening en woekerbestrijding ten bate van den in- dustrieelen en handeldrij venden midden stand binnen het gebied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, houdende verzoek om van gemeentewege een bijdrage te verleenen van tenminste 10 cent per inwoner, benoodigd voor het bij eenbrengen van een kapitaal van 100.000. Waarom de heer Van Eed en niet in de vergadering van het Uitbreidingsplan aanwezig was. Bij de vaststelling van de notulen van de vergadering van 31 Juli j.l. merkt de heer van Eeden op, dat in deze notulen terecht staat vermeld, dat hij op die ver gadering niet aanwezig was. Spr. vindt hierin aanleiding om dit feit nader te mo- tiveeren, hoewel het geen gewoonte is, dat een lid van den raad zijn afwezigheid moti veert. Spr. doet zulks in verband met het feit, dat juist door zijn afwezigheid de stemmen over het uitbreidingsplan hebben gestaakt. Hoewel de convocatie voor de vergadering van 31 Juli op Zaterdag 27 Juli reeds werd uitgereikt, bereikte deze hem eerst op Maandag 29 Juli. Het was hem toen onmogelijk den avond van 31 Juli nog vrij te maken. Doch spr. stelt er prijs op alsnog te verklaren, dat, ware hij in die vergadering aanwezig geweest, hij on getwijfeld tot de voorstemmers zou heb ben behoord. De heer Lieffering hoopt, dat deze ver- Maring van den heer van Eeden in de no tulen goed vastgelegd wordt. Het kan, vol gens spr., te zijner tijd te zijner plaatse te pas komen. Feitelijk is het uitbreidingsplan dus aangenomen. De voorzitter stelt den heer Ldefferink hieromtrent gerust. Het voorstel van B. en W. tot afbraak van de gemeenteperceelen Hoofdstraat 71 en 73, alsmede tot het leggen van een riool ten behoeve van de achterliggende ge meentewoningen aan de Bomsteeg naar de Hoofdstraat, werd door wethouder Alke made warm verdedigd en door den heer Krau heftig bestreden. De heer Krau vond het niet noodig om beide panden af te bre ken voor het aanleggen van de rioolver binding. Spr. meende, dat den eigenaar van het daarliggende pad het recht van uitweg, wat verschillende huurders aan de Bomsteeg toch hebben, niet kan belem meren. Dan zal ook een rioolverbinding mogelijk zijn, zonder dat die huizen wor den afgebroken. Spr. beriep zich hierbij op het burgerlijk wetboek, wat naar zijn mee ning bepaalde, dat, wanneer de huurders geen afwatering kunnen krijgen, zij den eigenaar van het pad daartoe kunnen ver plichten. De heeren van der Wiel en van der Niet konden het niet anders dan toejuichen, wanneer beide onbewoonbaar verklaarde woningen werden gesloopt. Ook de Hoofd straat zou er aardig mee opknappen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 13 tegen 1 stem. Tegen stemde de heer Krau. Voor een en ander zal een crediet van ƒ210.beschikbaar worden gesteld. Vervolgens wordt mede naar aanleiding van een bij den raad ingekomen verzoek van de N.V. Noord wij ks beurtveer- en ex peditiebedrijf v.-h. Kooymans en Zonen, de verordeningen op de heffing van ha ven- en kadegelden gewijzigd. Het abon nementstarief voor havengeld is hiermede verlaagd tot ongeveer 3/4 van de thans bestaande bedragen. Voor een stoom- of motorboot bedraagt het havengeld bij abonnement per jaar thans per ton 1.50. Idem voor vaartuigen geen stoom- of motor booten zijnde per ton 1.10. De wijziging van de verordening op het kadegeld is slechts van technisch en aard. De verordening op de heffing van ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein werd in overeen stemming gebracht met de hieromtrent on langs gewijzigde Drankwet. In het vervolg zal het vergunningsrecht niet meer bere kend worden naar de jaarlijks te schatten huurwaarde, die de localiteit in verband met den omvang van het bedrijf waarvoor de vergunning strekt, kan geacht worden te bezitten, maar in verband mei den om zet van sterken drank in een dergelijk be drijf. Wetth. Alkemade vroeg nog of het nu nog noodig was, dat de commissie voor de vaststelling van de vergunningsrechten bleef bestaan. De heer van Eeden zei, dat een derge lijke commissie wettelijk was voorgeschre ven. Spr. zei, dat de inspecteur van de drankwet niet verplicht was den inslag der vergunningen over te leggen. Bij de taxatie komt men er evenwel achter. De commissie moet zich dan overtuigen van den z.g. inslag en van de sterkte der accijn zen. Hierna werd besloten in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het ver keer, den St. Jeroensweg, vanaf den Boe- renburgerweg tot aan de van Leeuwen straat, gesloten te verklaren voor het berij den met alle motorrijtuigen. Deze gesloten verklaring geldt alleen voor motorrijtui gen komende van den Boeren burger weg in de richting naar de van Leeuwenstraat. Het is derhalve niet verboden met een auto of motor door den St. Jeroensweg te rijden, komende uit de van Leeuwenstraat en gaande naar den Boerenburgerweg. De heer Braun meende, dat auto-bezitters hier- med wel in moeilijkheden zouden worden gebracht. Het nieuwe uitbreidingsplan. B. en W. hadden in den Raad voorgesteld een vei-klaring af te leggen als bedoeld in artikel 36 der woningwet, een verklaring, dat de vaststelling van een uitbreidings plan wordt voorbereid. Zulks eenerzijds om ongewenschte en in strijd met het toekom stige uitbreidingsplan zijnde bebouwing te weren en anderzijds om de mogelijkheid tot meer bebouwing te openen, omdat Ged. Staten dan eerder bereid zullen zijn me dewerking te verleenen aan het aanleggen van nieuwe wegen. De Raad besloot bij monde van de hee ren Liefferink, Meijer en van der Wiel met het afleggen van deze verklaring nog even te wachten, opdat eerst eens in groote trekken moet worden overzien op welke basis het nieuwe uitbreidingsplan zal wor den gebouwd. Voorts werd besloten 2 perceelen teel- land in den Noordzijderpolder groot 1540 en 1275 M2. te verhuren aan den heer B. H. M. Braun en wel gedurende 2 jaren voor 35.10 per jaar, alsmede 2 perceelen teel- land in den Noordzijderpolder groot 1170 en 1320 M2. aan den heer Th. van Rhijn voor ƒ30.per jaar. Besloten werd den van Hardenbroekweg als bouwstraat in den zin der bouwveror dening aan te merken. De breedte van dien weg is vastgesteld op 10 Meter, met een rijstraat van 5 Meter en trottoirs van 2 Meter. De door belanghebbenden te beta len kosten voor reconstructie van dien weg is vastgesteld op 12.per strekkenden Meter. Ten aanzien van de huurverlaging van de woningen van de bouwvereenigingen „St. Jeroen" en „Patrimonium" besloot de Raad: le. de rente van het in 1925 aan de bouwvereienging „St. Jeroen" verleende aanvullend bouwvoorschot ad 5207.37 met ingang van 1 September 1935 te verlagen en te bepalen op 4 pet.; 2e. indien de minister van sociale za ken aan dekking van de rente en aflos sing van dat aanvullend bouwvoorschot uit de huren zijn goedkeuring hecht, te bepa len, dat van het bedrag van het aanvullend bouwvoorschot vermeerderd met de gekapi taliseerde rente daarvan tot 1 September 1935, rente en aflossing zal worden vol daan in jaarannuïteiten gedurende 37 jaren en naar een rentevoet van 4 pet.; 3e. te besluiten tot toekenning van ex tra bijdragen aan de woningbouwvereeni- gingen in de door den minister van sociale zaken goed te keuren huurverlagingen van woningen dier vereenigingen tot bedragen gelijk aan 4/3 maal de bedragen welke het rijk te dezer zake zal beschikbaar stellen. In verband met het feit, dat nu elk jaar opnieuw moet worden beoordeeld tot welk bedrag huurverlaging moet worden goed gekeurd, waarmede het bedrag van de ex- tra-bijdrage die de gemeente geeft, steeds zal kunnen varieeren, verzochten B. en W. aan den Raad te dezer zake een algemeen besluit, waarbij de vaststelling van het bedrag der werkelijke bijdrage niet elk jaar opnieuw aan den Raad behoefde te wor den voorgelegd. Hiermede ging de Raad niet accoord, zoodat deze zaak dus voor- loopig elk jaar terugkomt. Het voorstel tot herziening van de sa larissen en loonen van het gemeenteperso- neel namen B. en W. terug in vergand met de afwezigheid van den Burgemeester. De Raad kon dit standpunt billijken, al wa ren er enkele leden, die in den nieuwen Raad niet meer terugkeeren, toch niet voor 100 pet. bevredigd. Speciaal de heer Soeteman betreurde het, dat hij nu, vooral omdat hij deel uit ge maakt had van de commissie voor perso neelsaangelegenheden, heirover niefe meer naar voren kon brengen. De transactie tusschen de gemeente en mr. J. C. A. Everwijn betreffende het ter rein „Rozenhof" werd verwezen naar de besloten zitting. Bij de rondvraag vestigt de heer Cas pars de aandacht ip de vele ongelukken, die den laatsten tijd in de VihkenlaanBeek laan gebeuren. Naar spr.'s meening vindt dit zijn oorzaak in de hoog opgroeiende struigewassen. Spr. acht het dringend nood zakelijk, dat daar eens gesnoeid wordt. De voorz. zegt onderzoek toe. De heer Soeteman meent wederom de aandacht te moeten vestigen op den slech- t entoestand waarin het weggedeelte Schie- straat vanaf de vereenigde bloembollencul turen tot aan de Thomasbrug verkeert. De voorz. zegt ernstig onderzoek toe. Ave Caesar, zij die gaan sterven, groeten u. De voorzitter zegt hierna, dat het voor hem niet gemakkelijk is enkele woorden GEMEENTERAAD VAN LISSE Koningin Astrid herdacht. Gevoelvolle rede van den Burgemeester. Dinsdagavond kwam de nieuwe Raad dezer gemeente voor het eerst in openbare zitting bijeen onder Presidium van Burge meester S. F. C. M. van Wijnbergen. De Burgemeester las allereerst de gebeds formule waarna de notulen der vorige ver gadering werden vastgesteld. Alsnu heeft plaats de beëediging van den nieuwen Raad. De Burgemeester leest de zuiverings- en de ambtseed voor, waaraan door de nieuw gekozenen trouw wordt ge zworen. De heer F. Knetsch legde de belof te af. Na deze plechtigheid verzoekt de Bur gemeester den Raad zich van de zitplaat sen te verheffen en spreekt een rede uit bij ihet verscheiden van Koningin Astrid. Herdenking Koningin Astrid. Mijne Heeren, Het moge geen gewoonte zijn om in onze gemeenteraden buitenlandsche vorsten te herdenken, ik ben er van overtuigd, dat ik uit het hart mijner gemeentenaren spreek, wanneer ik thans in uw midden in herin nering brenig H. M. Koningin Astrid, Ook in Nederland had Zij de sympathie gewonnen, een sympathie, die niet het minste was in deze streek, vooral ook ge durende de voorbije zomermaanden, welke Zij Haar kinderen deed doorbrengen ten huize van Noordwijk's Burgemeester. Al wat er mooi is aan Koninklijke waar digheid en Koninklijken eenvoud, aan vreugde in het leven en aan gelijktijdig be grijpen van 's levens zorgen, werd nog ver- mooid door den gracieuzen vorm, dien deze jonge Vorstin er aan gaf. Wij gevoelen mede het onzegbare leed, dat over den jongen Koning der Belgen ge komen is, wien het voorrecht gegeven was Koningin Astrid als levensgezellin te heb ben en met Haar te leiden een leven van harmonisch geluk; wij hebben deernis met de Koningskinderen, die hun Moeder eens- Maps moesten missen en nog te jong zijn om dat gemis goed te beseffen; wij deelen in den rouw van het Belgische volk, niet het minst in den rouw van dat volksdeel, dat met ons taalverwant is en dat in de ontslapen Vorstin zoo gewaardeerd zal heb ben, dat Zij Haar kinderen naar Nederland zond om daar te leeren onze en hunne taal. Koningin Astrid behoorde tot die geluk kige menschenlkinderen, van wie uitgaan een straling van goedheid en geluk; een ieder voelde, hoe alles om Haar heen zon nig was en licht; medevoelende de schier onherstelbare leegte, welke Haar heengaan achterlaat, valt het toch gemakkelijk ons Haar gelukkig te denken in Gods eeuwig Licht. De heer H. Kingma herdacht. Vervolgens wijdde de Burgemeester eenige woorden aan het verscheiden van den heer H. Kingma, oud-hoofd der Open bare Lagere School alhier. Lange jaren, al dus spr., heeft hij in die school de leiding gehad en allen, die het voorrecht hadden zijn onderwijs te genieten, zullen zich zij ner blijven herinneren als een kundig en plichtsgetrouw man, die zonder veel woor den zijn weg ging en op rechtschapen wijze zijn taak volbracht. De Gemeenteraad van Lisse zal de her- innerinig aan deze oud-Hoofdambtenaar der Gemeente in eere bewaren. Een woord van welkom tot den nieuwen Raad. Zich vervolgens tot. den nieuwen Raad wendend wenschte de Burgemeester hen geluk met hun benoeming tot leden van den Raad dezer Gemeente. Gij hebt trouw gezworen aan 's Rijks te richten tot de scheidende raadsleden, nu de Burgemeester plotseling verhinderd is dit zelf te doen. De Burgemeester heeft hem evenwel speciaal gevraagd dit uit zijn naam te willen doen. Hij zal het dan ook doen, heel kort, en heel sober. Niet minder dan zeven leden, bijna de helft, gaan ver trekken, te weten de heeren P. Admiraal (C.H.), J. Braun, J. G. van Eeden en J. Th. J. de Groot (allen R.K.S.P.), C. den Hollan der (Gementebelang), G. H. Krau en C. Soeteman (C.H.). Er zijn verschillende oorzaken, aildus spr., waardoor deze heeren niet terugkeeren. Sommigen hebben in het bereiken van een zekeren leeftijd een teeken gezien om zich terug te trekken. Ge hebt allen naar beste weten het belang van de gemeente gediend. Wat in de komende jaren gebeuren gaat, zal zeer zeker ook uw volle belangstelling hebben. Moogt gij allen nog vele jaren ge tuigen zijn van en hartelijk medeleven met hetgeen op het publieke terrein geschiedt. Zonder iemand te kort te doen of te kwet sen wil spr. in het bijzonder woorden van dank brengen aan den heer Admiraal, die meer dan 25 jaren als lid van den Raad dezer gemeente, haar belangen heeft ge diend. (Applaus). De heer Admiraal wil als oudste van zijn scheidende collega's den voorzitter dank zeggen voor de hartelijke woorden tot allen gesproken. Helaas is de Burgemeester thans niet aanwezig, maar spr. weet in welke plaats de loco-burgemeester thans staat. Spr. hoopt, dat de Raad nog vele jaren met zijn voorzitter mag samenwerken in het belang van onze mooie gemeente Noord- wijk. (Applaus). Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en ging de Raad nog eenigen tijd over in besloten zitting. (Het verslag der gisteren gehouden ver gadering fclaatsen wij morgen. Voor den uitslag der wethoudersverkiezing zie men elders). Grondwet en Wetten, gij hebt gezworen de belangen dezer Gemeente te dienen. Dat is een gewichtige taak en ik ben er van over tuigd, dat gij het belang daarvan ten volle beseft; vervulling daarvan brengt wel eens mede opoffering van andere, Meinere be langen. Spr. wijst er op, dat de oude Raad een mogelijke periode te doorworstelen heeft gehadhet doet mij leed te moeten zeggen, dat de komende periode begint onder nog slechter vooruitzichten. Ook in finantieel opzicht ziet het er minder gunstig uit, het geen met eenige cijfers wordt aangetoond. In geen enkel jaar hebben de gevolgen van de crisiswet zich zoo laten gevóélen als in 1935. Den ouderen leden van den Raad is het bekend, dat de moeilijke toestand der ge- meente-financiën niet te wijten is aan een onzuinig beheer; het tegendeel is waar. Zoo gaat thans een nieuwe vierjarige periode een aanvang nemen. Aan ons is het, te zorgen dat als de komende vier jaren verstreken zullen zijn, men van ons zal kunnen zeggen, dat wij onzen plicht heb ben gedaan. Maatstaf daarbij zal niet zijn of onze daden al of niet sympathie hebben geoogst, maar of wij gevolgd hebben het eerlijke inzicht van ons gezond verstand en de stem van ons geweten. En boven al het tijdelijke uit weten wij ons te zijn in Gods Vaderland, Die onze gemeente zal leiden ten goede. Bouwende op die zekerheid, gaan wij vol vertrouwen de toekomst tegemoet. Verkiezing wethouders. De Burgemeester stelde nu aan de orde de verkiezing van wethouders. De heer F. Knetsch, die als vertegenwoor diger der S.D.A.P. voor het eerst zijn in trede deed in den Raad, vroeg of door den Burgemeester geen voordracht was opge maakt en hoe de benoeming zal geschieden voor de verschillende commissies. Is aan deze Raadszitting niet een geheime verga dering vooraf gegaan en zal men met spr. willen samenwerken of hem tegenwerken. Spr. vermoedt het laatste. De Burgemeester zegt hierop, dat de ver kiezing van wethouders plaats vindt in. een officieele vergadering van den Raad, die ook de verantwoording draagt. Over de benoeming van commissieleden zal de Bur gemeester straks nader inlichten. De uitslag van de stemming is, dat de beide wethouders G. Tromp en P. Warmer dam herkozen worden, waarover de Bur gemeester zijn blijdschap uitsprak, gezien de prettige en zakelijke wijze waarop hij met beide wethouders mocht samenwerken. Weth. Warmerdam dankt mede namens weth. Tromp voor het vertrouwen en hoopt op een voortzetting der prettige samenwer king onder de eminente leiding van den Burgemeester. Spr. richt zich tot den heer Knetsch en wijst deze er op, dat hij straks onzakelijk van stapel is geloopen. Geeft ons eerst uw vertrouwen. Wij willen zeer zeker met u samenwerken en doen niets liever dan de belangen van allen, en dus ook van den groep die u heeft afgevaardigd, behartigen. De heer Knetsch erkent, dat hij onzake lijk gesproken heeft. Hij bedoelde het ech ter goed. Spr. meende in een vijandige sfeer te zijn, doch deze blijkt een vriend schappelijke te zijn. Dat is voor hem een pak van het hart en spr. dankt weth. War merdam voor zijn woorden. Verkiezing Commissieleden. De uitslag van de verkiezing voor com missieleden is als volgt: Gascommissie:: de heeren J. Pijnacker, L. Boot, J. Kingma en A. Th. v. Kesteren. Waterleidingcommissie: de heeren A. H. Sohrama en J. P. Segers. Grondcommiissie: de heeren P. Romijn, J. P. Segers, A. Th. v. Kesteren en A. Tib- boel. Sociale commissie: de heeren L. Boot, L. Onderwater, H. v. d. Vlugt en J. Kingma. Commissie voor behartiging der belan gen van bij de Gemeente tewerkgestelde werkloozen: de heeren L. Onderwater en F. Knetsch. Wegenoommissie: de heeren J. Pijnacker en L. Boot. Commissie voor Pompstation der Water leiding: J. P. Segers en J. C. de Haan. Commissaris N.V. Electr. Bedrijf: de heer A. Tibboel. Toegevoegde bestuursleden „Volksbe lang": de heeren J. P. Segers en J. C. de Haan. De heer A. H. Schrama zou de Wegencom missie willen uitbreiden en dan omzetten in een Commissie voor Openbare Werken, aangezien een Wegencommissie weinig doel meer heeft en een Commiissie voor Openb. Werken meer op zijn plaats is. De Burgemeester zegt, dat dit om ver schuilende redenen niet gewenscht is te achten. De taak van deze commissie zou een te onduidelijk omschreven taak zijn en de hulp die deze commissie wil bieden niet doeltreffend. B. en W. zouden nooit met een voorstel in dezen geest kunnen komen. Het grijpt te veel in in den arbeid van den betrokken wethouder. Hierna werden de heeren J. A. M. Pinx- teren en J. H. M. Builten benoemd en be- eedigd resp. als plaatsvervangend Gemeen tesecretaris en Gemeente-Ontvanger. Bei de heeren worden door den Burgemeester met deze benoeming geluk gewenscht. De plannen voor bet zwembad vorderen. De Burgemeester deelde mede. dat de plannen voor een Zwembad reeds goed ge vorderd zijn. In verband hiermede wordt het wenschelijk geacht het daarvoor in aan merking komende stuk land niet meer te verhuren aan den heer Leféber, opdat de plannen door verhuur van het stuk terrein niet gestuit zullen worden. Anderzijds merkt de Burgemeester op, dat de plannen van de Zwembadcommissie met een goede exploitatie-rekening nog niet zijn aangebo den. Zekerheidshalve echter meent de Bur gemeester goed' te doen het terrein niet langer te verhuren. De heer Schrama geeft een uiteenzetting van den toestand van zaken. De architect maakt reeds een situatie-teékening en met enkele weken zullen de plannen wel inge diend worden. De heer J. P. Segers zegt, dat zijn stem voor of tegen zal afhangen of het Zwem bad Zondags gesloten zal zijn, zooals in Sassenheim en of de exploitatie sluitend zal zijn. Weth. Warmerdam merkt op, dat deze zaken allen aan de orde kunnen komen bij de behandeling der plannen zelf. De heer A. Tibboel wijst er op, géhoord de sombere toon in de rede van den Bur gemeester, dat wij vooral waakzaam moe ten zijn en de Raad zich niet vast leggen. De heer J. P. Segers wijst nogmaals op het uiterst groot gevaar der vluchtheuvels die „ontaard" gevaarlijk zijn! De Burgemeester zegt toe nogmaals de Directie der N.ZH.T.M. hierop te wijzen. Op voorstel van Weth. Tromp zal ook de Minister van Waterstaat hiervan in kennis worden gesteld. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond te kwart voor zeven ver gaderde de gemeenteraad onder voorzit terschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig behalve de heer Meij- dam, die bericht van verhindering had gezonden, wegens ziekte. Te ongeveer zeven uur opende de voor zitter de vergadering, waarna de beëedi ging plaats vond, gevolgd door een toe spraak van den voorzitter. Hierna las de secretaris de notulen die onveranderd werden vastgesteld. Aan de orde was dan de wethouders- verkiezing. Op een vraag van den voor zitter of iemand het woord verlangde deelde de heer J. van Leeuwen, namens de R. K. raadsfractie mede, dat overeen stemming was bereikt met de andere fractie en dat besloten was eerst de vaca tur e Onderwater (R.K.) aan te vullen en daarna de vacature de Graaf (C.H.). De heer Wessel deelde mede dat men zich hiermede volkomen kan vereenigen, waar na tot stemming werd overgegaan. In de vacature Onderwater werd dan herkozen de heer Onderwater met 9 stemmen, ter wijl 1 stem blanco was uitgebracht. In de vacature de Graaf werd de heer de Graaf herkozen met 8 stemmen, terwijl 2 blanco stemmen waren uitgebracht. Desgevraagd deelden beide wethouders mede de her benoeming aan te nemen. Hierna felici teerde de voorzitter beide heeren met hunne herbenoeming, waarna de heer de Graaf woorden van dank sprak en in zijn rede tevens liet uitkomen de blijdschap over de wijze waarop de benoeming was tot stand gekomen, n.l. de welwillende houding van de R. K. fractie tegenover de Prot. Chr. groep. Ook de heer Onderwa ter sprak woorden van dank, waarna be gonnen werd met de agenda. Een schrijven van de afd. der 4 dorpen van den C. B. en T. B. om een loontoeslag- regeling in te voeren werd voor kennisge ving aangenomen, aangezien de raad reeds in zijn vorige vergadering tot die ■invoering had besloten. Een adres van tuinders om de straatbelasting niet te hef fen van warenhuizen werd gezonden naar B. en W. om praeadvies, terwijl ten aan zien van een adres van A. werd besloten het te behandelen in de geheime zitting. Vervolgens werd de begrooting 1936 aangeboden, sluitende in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met 142632.26 en in den kapitaaldienst in ontvangsten met f 14136.55 en in uitgaven met 12420.63. Eveneens werd aangebo den de begrooting waterleidingbedrijf, sluitende in den gewonen dienst in ont vangsten en uitgaven met 16438.47 en in den kapitaaldienst met 13273.73. In de commissie tot onderzoek dier begroo tingen werden benoemd de heeren Jac. van Leeuwen, Meijdam en Th. Berg. Tot leden der waterleidingcommissie werden benoemd de heeren Paardekooper, Meij dam en Berg. Tot leden der commissie tot herziening der politieverordening werden benoemd de heeren van der Krogt, Wes sel en Tijssen. Met algemeene stemmen werd vervolgens besloten het vastgestelde uitbreidingsplan Hooge Rijndijk in te trekken en besloten tot voorloopige vast stelling van een nieuw plan voor hetzelfde gebied. Daarna was de rondvraag aan de orde, waarbij de heer Starrenburg o.m. in lichtingen vroeg over de heffing der straat belasting en de te werkstelling bij het on derhoud der gemeentewegen. Hierna ging de Raad in geheime zitting die ongeveer een half uur duurde, waarna met 9 tegen 1 stem (de heer Starrenburg) besloten werd het adres van A. voor kennisgeving aan te nemen. Uitgesproken: J. J. Paardekooper, slijter, Leiden, Korevaarstraat 47. Cur. mr. F. D. L. Gun ning, Leiden. M. Brouwer, kweeker. Voorhout. Cur. mr. A. R. M. Scholvinck, den Haag. P. A. v. d. Werf, handelaar in rijwielen. Boskoop, Reyerskoop 283. Cur. mr. C. M. Loef, Boskoop. P. F. Bosman, timmerman en aanne mer, Boskoop, Reyerskoop 150. Cur. mr. C. M. Loef, Boskoop.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13