UK. Sportpark „Haagweg", Leiden ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. I IMTERPAROCHIEELE ZE WILLEN NIET ZIEN. In den dagelijkschen omgang met aller lei mensahen komt men vaak tot het be sef, hoe ontstellend groot de blinde haat is tegen de bedienaren der Kerk, onze Pries ters. Redenen als zoodanig kunnen zij niet opnoemen, aan verzinsels van derden wordt .waarde gehecht en als een werkelijke fout ontdekt is, dan zijn die menschen o zoo (gauw vergeten, dat ook priesters menschen zijn met gebreken zoo als wij. Onze gecompliceerde samenleving heeft al menig hoofd op hol gebracht, maar de laatste jaren spannen de kroon. In de meest onbesuisde dwaasheden en dwalingen* zoo vaak ook eigendom van afvallige katho lieken, wordt door velen het anker gewor pen en in dat drijfzand zoekt men de vast heid, welke alleen te vinden is in waarheid en oprechtheid. Levensankers op drijfzand zijn er bij hon derdtallen, waar menschen in hoogmoed alle recht en waarheid vertrappen. We vonden het droevig, maar konden het wel begrijpen, als we lazen van Mexico en Rusland. Kerken d'icht, altaren geschon den, priesters verjaagd, geloovigen gesla gen, 't was te begrijpen onder den druk van vrijmetselaars en communisten. En een .zucht van hoopvolle verlichting steeg op, toen Duitschlands nieuwe heerschappij aan kondigde, dat al dat leelijke zou verdwij nen; positief zou de nieuwbouw zijn op de grondslagen van het christendom. En wat zagen we? Na alle gelijkschakeling werd geprocla meerd de theorie van het ras. Een stereli- satie-wet (de zelfmoord der natie) 'werd doorgedreven en het schitterepd verweer van Rome telde niet mee. Ondanks de be palingen van het Concordaat werd de pers gemuilkorfd en de katholieke jeugdorgani saties moesten stuk voor stuk yerdwijnen. En nu zijn ze met hun rassenhoogmoed zoo ver gevorderd, dat men in Berlijn een stam boom kan gaan opzoeken! Het toppunt der verdwazing. En we zwijgen nog maar van de laffe aanvallen op de Bisschoppen en de uitgebuite processen tegen paters en zusters. Die dingen teekenen de verkrach ting van het recht, de lafheid der machts hebbers en zijn door het gehuichel er om heen gemeener dan 't felste communisme. Duitschland is een schrikwekkend voor beeld geworden en het nationaal social isme, hoe goed ook bedoeld, bevindt zich in een ontbindingsproces zoo ontstellend, dat reeds de naam een vieze lucht heeft. Men zou zoo zeggen: dit m o et de oogen openen van katholiek Nederland. Wat zoo dicht bij gebeurt grijpt iedereen aan en dit temeer, waar in ons land een afgietsel van het Duitsche stelsel aanwezig is. Maar helaas, halfheid en beginselloosheid vieren him hoogtij in onze eeuw. Zelfs de woorden der hoogste leiders worden mis kend en zonder ooit iets gestudeerd te heb ben promoveert men zichzelf tot leider; maar dan een, die lijder is; ja lijdend aan de hoogmoed. Toen wij enkele maanden terug er op wezen, dat het nu ten opzichte van de NB3. precies net zoo zal gaan als weleer met de SDA.P, n.l. onaanvaardbaar en on- vereenigbaar voor ons, heeft iemand er op gereageerd met de mededeeling: Ze (de Bis schoppen) komen wel, En aan dien persoon hebben wij gevraagd dien onzin te verklaren. Zijn antwoord? „Duitschland leert ons hoe het moet. De priesters alleen in de kerk. En verder zal de staat alles beheerschen". Duitschland leert? Ja, hoe 't niet moet! Ze willen niet zien, die Nieuw-Soort- Blinden. S. M. AAN ALLE GEZELLEN. De Liedertafel „Sebastian Schaffer" is op tournooi geweest. Geen wedstrijd, maar tournooi; hetwelk was uitgeschreven door de zangvereeniging „St. Caecilia", onderafd. van den Haag I. Er werd hier geen eisch gesteld van 't hoogst aantal punten, ook -behaalde geen der medewerkenden een prijs, er werd slechts gevraagd de daad van medewerking. Voor de lerste keer heeft onze onderafd. het gewaagd om op te treden. De zangers zullen van dit tournooi geen spijt gehad hebben. Maar ook behoeft onze Vader Praeses geen spijt te hebben, zijn kinderen te hebben gestuurd naar dat tournooi! Het gebodene door onze afdeel in g had ongetwijfeld wel beter kunnen wezen; maar bedenk, dat voor de eerste keer er wel eens iets aan kan mankeeren. Heel mooi is alreeds de voltallige opkomst en het groot enthousiasme, waarmede onze zangers hebben gezongen en.... zijn op gekomen (niettegenstaande de vacantie en verschillende intermezzo's) ter repetitie. Uitgevoerd werd door de Liedertafel: a. de Noordzee; b. Vlaamsche kermis; beide van E. Hullebroek. Voorts na de pauze „In een Zomernacht" van Jac. Hamel. Het laat ste nummer was wel het beste gezongen, terwijl beide andere wel iets beter hadden kunnen worden uitgevoerd. (Is dit mogelijk plankenvrees?) Dat andere vereenigingen beter waren GEMENGDE BERICHTEN Noodlottig auto-ongeluk bij 't Zand Auto met vijf personen na botsing te water TWEE ERVAN VERDRONKEN Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft op den Rijksweg AlkmaarDen Helder onder de gemeente 't Zand een auto-ongeval plaats gehad, waarbij twee personen wer den gedood en vijf anderen min of meer ernstig gewond. Door tot nu toe onopgehelderde ooa-zaak zijn op dezen weg twee personen-auto's, komende van tegenovergestelde richting op elkaar ingereden, met het volg, dat één der wagens over den kop sloeg en de andere in het Noord-Hollandsch Kanaal terecht kwam. Waarschijnlijk is van dezen wagen na de botsing de stuurinrichting defect ge raakt, zoodat de chauffeur het voertuig niet meer op den weg kon houden met het bovenstaande noodlottige gevolgd. De chauffeur had de tegenwoordigheid van geest om het open dak van den wagen open te schuiven, waardoor hij zelf den auto wist te verlaten, evenals twee andere inzittenden van den wagen de heer en me vrouw Biele uit Heemstede. In bewusteloo- zen toestand werden zij op de wal ge sleept door den slager P. Kossen uit 't Zand. Het heeft niet mogen gelukken de beide andere inzittenden het twaalfjarig pleeg- zoontje van de familie Biele en een 70- jarige dame mevrouw Frager, uit den wa gen te voorschijn te halen, zoodat deze jam merlijk verdronken. De inzittenden van den anderen wagen, de heer en mevrouw Verschuur uit den Helder zijn er betrekkelijk goed afgeko men. Na door den ontboden geneesheer te zijn verbonden, konden zij huiswaarts kee- ren. De drenkelingen zijn in een café onder gebracht. Hun toestand is naar omstan digheden redelijk. De bestuurder van den te water geraak ten wagen was de chauffeur Fennes van een Haarlemsche auto-onderneming. BEIDE BEENEN AFGEREDEN. Bij 'het rangeeren op het spoorwegem placement te Selzaete werd de 39-jarigen conducteur H. de Cock uit Terneuzen door een locomotief gegrepen, met het gevolg, dat hem beide been en beneden den kniie werden afgereden. Na verbonden te zijn is hij naar het zie kenhuis te Gent in België overgebracht. SCHIPPER VERDRONKEN. Gistermiddag is de 36-jarige schipper M. A. Burning, thuds behoorend aan boord van het schip „Henriette", dat aan de Maas- ligt hoofdzakelijk hieraan dat le. Er waren méér zangersleden; 2e. Beter geschoolde krachten. Onze mooie zan gaf deeding heeft werkelijk interesse noodig van héél veel meer Gezellen, iedere zangafdeeling telde véél meer leden dan de Leidsche, wat mas saal. veeil beter gehoor gaf. Waar blijven hier toch dlie zangers, welke zich buiten onze afdeeling houden? Er zijn zeker nog jonge Gezellen, die hier veel ver andering aan kunnen brengen, maar ook wed gehuwde leden. Zangers van naam, die mist onze Liedertafel; waren zij lid, dan was ons en-tree vast véél beter geweest. Maar niettegenstaande dat, is het gepres teerde toch goed geweest en het diploma aan ons uitgereikt, is zeker verdiend. Gezellen, zoo gaat het goed hoor. Wij moeten meer op treden naar buiten, wij durven nu voor den dag komen, al bieden wij niet zulke grootsche werken. Leden en vooral zangers, zijt gij nog geen lid van deze onderafdeeling, wordt alsnog lid, geeft U spoedig op, gij zult er geen spijt van hebben en onze onderafdeeling wordt er beter mede! Ons devies is nu: „Vorwarts, immer, Rüchwarts nimmer". Voorwaarts in ledental en in kwaliteit! Opgave nieuwe leden, eiken Woensdag avond. Hartelijk welkom. Trouw aan Kol ping! de Voorzitter. LIEDERTAFEL SEBASTIAN SCHaFFER. J.l. Zondag is met succes deelgenomen aan het tournooi, uitgeschreven door de zangclub „St. Cecillia" van Den Haag I. Het was een onderling feest, waaraan vijf koren meewerkten en waarbij het hoofddoel was: van elkaar iets te leeren. Daarin is men volkomen geslaagd; zoowel directeuren als zangers konden er leeren en genieten. Voor de „Sebastianen" een reden te meer, om de club nog meer te ver beteren en vooral nieuwe leden te winnen. KOLPINGS LIJFWACHT. Tot onze vreugde kunnen we den leden mededeelen, dat binnen korten tijd ook onze Gez. Ver. een „K.L." rijk zal zijn. Met veel interesse hebben vier enthousiaste Ge zellen dat werk ernstig aangevat. En dank zij den volgehouden ijver zal het resultaat zeker goed zijn. STUDIE- EN DEBATINGSCLUB. Voor het vereenigingsjaar 1935'36 is het bestuur aldus gevormd: Vice-Praeses, le Voorzitter; Steph. Menken, 2de Voor zitter; A. v. Remundt, le Secretaris; F. de Keuning, 2e Secdetaris; G. Bot,le Pen ningmeester; C. Caspers, 2de Penningmees ter. haven Oostezijde - te 'Rotterdam ligplaats 'heeft, toen hij in een roeiboot langszij van het schip werkzaamheden verrichtte door de deining te water geraakt en verdronken. ERNSTIGE STEEKPARTIJ IN DEN HAAG Gistermiddag omstreeks kwart vóór vijf heeft zich in het perceel Hofwijckstraat 31 te Den Haag een liefdesdrama afgespeeld, waardoor twee personen ernstig zijn getrof fen. De daar wonende 30-jarige mej. M. J. S. ontving bezoek van iemand uit Rotterdam, den 37-jarigen N. Sch., met wien zij omgang had, doch die vermoedde, dat zij ook omgang met een ander had. Sch. geraakte hierover met haar in een twist, welke van zijn kant in een zoodanige woede ontaardde, dat hij haar met een mes te lijf ging en aan den hals, den linkerbovenarm en de linkerhand ernstig verwondde. Daarna poogde Sah. zichzelf met dat mes den hals af te snijden; hij bracht zich daar mede een eveneens ernstige verwonding toe. Beide gewonden werden door den G.G.D. naar het Ziekenhuis Zuidwal over gebracht. Het mes werd in beslag geno men. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd. DE AANSLAG OP ZWOLSCHEN POLITIE-INSPECTEUR. Thans twee verdachten te Alkmaar gearresteerd. In verband met den aanslag gepleegd in den nacht van 11 op 12 Augustus j.l. op de Melkmarkt te Zwolle door een aantal ker misgasten op den aldaar d-ienstdoenden in specteur van politie H. G. W. Bannink en den brigadier-rechercheur van politie H. Bosch, waarbij genoemde inspecteur be wusteloos tegen den grond werd geslagen en een bloedende verwonding aan zijn hoofd bekwam, zijn de majoor-rechercheur van politie G. Wielink en de brigadier van politie A. Sattler, beide van het Zwolsche politiecorps, naar aanleiding van verkre gen gegevens, naar Alkmaar gereisd ten einde aldaar de daders op te sporen. De hoofddader bleek te zijn J. C. S., oud 22 jaar, wonende te Eindhoven, die door genoemde politie-ambtenaren werd aan gehouden en overgebracht naar Zwolle. Bovendien werd gisteren op verzoek van den commissaris van politie te Zwo'ze op de kermis te Alkmaar alsnog aangehouden H. W. P., oud 28 jaar, wonende te Ginne ken, die eveneens verdacht werd mede schuldig te zijn aan deze aanslag Beide verdachten, die werkzaam zijn bij de firma Hommerson, houder van de auto- scoter, welke inrichting op het kermis terrein te Zwolle stond, zijn heden ter be schikking gesteld van den Officier van Justitie te Zwolle. DE MOORD TE WILD ER V ANK. Hoe de moord plaats vond. Zooals gisteren reeds gemeld,Tieeft een der daders aan den moord te Wildervank, K.S., een volledige bekentenis afgelegd. Het volgende hieruit is komen vast te staan: De beide daders B. B. en K. S. hebben eerst een poging tot inbraak gedaan in het gebouw van de arbeidsbemiddeling te Wil dervank. Deze mislukte. Daarna is gepro beerd bij Kroeze in te breken. B. woonde in de onmiddellijke nabijheid van Kroeze kende de situatie. B., die naar binnen ge gaan was, wachtte tot S. ook kwam. B. maakte Kroeze wijs, dat hij pootboontjes kwam halen. De oude man zou deze dop pen en B. hielp hem mee. Op het afgespro ken uur klopte S. aan. Kroeze was bang, maar B. zei: „ik ben toch bij je". Toen de deur opengedaan was kwam S. gemaskerd met een revolver in de hand naar binnen. De revolver was niet geladen, dooh diende slechts om K. een oogenblik in bedwang te houden. Hierop sprong B. op Kroeze toe en worgde hem. Daarna werd den ouden man voor alle zekerheid een prop in den mond gedaan en gebonden. De daders doorzochten daarop het geheele huis, vonden geen geld, doch sleutels van de brandkast. Deze stond on der de trap en werd naar de kamer ge sleept. Ze hebben met geweld de brandkast opengeslagen. Toen de kast geopend was, werd er een portefeuille met f 700 uitge nomen. B. en S. hebben daarna een gTooten koe voet aan het lijk van K. bevestigd en naar buiten gedragen, waarna zij het in het Oos- terdiep deden verdwijnen. Alle deuren werden daarna zorgvuldig gesloten, waar na B. de sleutels bij zich stak. Hij verwacht te, dat de eerste 14 dagen nog niets zou blijken, en wülde de volgende dagen terug komen om te_zien of mogelijk nog iets an ders te stelen zou zijn. Met het geld, dat werd gestolen, wilden ze nog andere inbra ken plegen. Ze hadden reeds vier inbraken besproken. B. zou echter eerst den gemeen teveldwachter Koster neerschieten, omdat deze het hem lastig maakte. Door de goede samenwerking van gemeentepolitie, mare chaussee en deskundigen is dit misdrijf op gelost. De verdachte S., dtie eerst een zeer bezwa rende verklaring aflegde tegen den buur man van Kroeze, welke gebleken is onjuist te zijn, heeft thans een volledige beken tenis afgelegd. HASARDSPELERS GEKNIPT. De politie te Amsterdam heeft gister middag onder leiding van inspecteur Vis ser een inval gedaan in een pension op de Keizersgracht tusschen de Rijnstraat en de Leidsohe gracht, op het vermoeden dat daar gelegenheid werd gegeven tot hasardspel. Dat vermoeden bleek juist te zijn, want op de tweede verdieping vond ze een gezel schap van ca. 20 personen bijeen, gezeten om een tafel met-een groen laken bedekt, waar de roulette nog lustig draaide en waar de fiches nog op tafel lagen. Men was vol komen verrast, De aanwezigen werden in politie-auto's overgebracht naar het bureau aan de Roompot- Het- gezelschap bestond over het algemeen uit zeer gegoede burgers, EERSTE VRIJDAG DER MAAND. N.B. Als niet anders wordt aangegeven geen Gloria en geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG 1 September. Twaalfde Zon dag na Pinksteren. Mis: Deus. Gloria 2e gebed v. d. H. Aegidius, Abt; 3e v. d. Hei lige twaalf Broeders, Martelaren. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Gelukkig zijn wij, leden van het Nieuwe Verbon^. Want wij zien de vervulling van hetgeen de Profeten en de koningen van het Oude Verbond voorspeld en verlangd (Evangelie). Wij genieten in overvloed de vruchten van 's Heeren werk (H. Lijden; H. Eucharistie), (Communio). Daarvoor aan God onze voortdurende dankbaarheid (Graduale). Het lidmaatschap v. h. Nieu we Verbond brengt echter ook zijn ver plichtingen mee. Het Nieuwe Verbond is een Verbond van liefde, liefde tot God en liefde tot de naaste (Evangelie). Onder houden wij dit hoofdgebod en het tweede aan het eerste gelijk, dan dienen wij God waardig en loffelijk. Ons zelf zijn wij ech ter niet genoeg. God moet ons waardige leden maken van het Nieuwe Verbond (Gebed en Epistel). Daarom met vertrou wen tot God gebeden om Zijn onmisbare hulp (Introitus; Gebed; Allelujavers). Wie veel bemint, wordt veel vergeven. Brengen wij deze dag ons Offer met een hart vol liefde, tot vergeving onzer zonden en om Gods bescherming af te smeeken voor de toekomst, (Offertorium; Stilge- bed; Postcommunio). MAANDAG 2 Sept. Mis v. d. H. Stepha- nus, koning van Hongarije, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. Te Strigonium, het tegenwoordige Gran, werd in het jaar 977 geboren de zoon \an Geysa, vierde hertog der Hongaren en diens gemalin Sarloth. De pasgeborene kreeg de naam van Waze, maar bij zijn H. Doopsel, toegediend door den H. Adel- bertus, bisschop van Praag, ontving hij de naam „Stephanus". Geysa stierf in 997, na Stephanus tot zijn opvolger benoemd te hebben. Als hoofd van zijn volk verklaar de Stephanus nu uitdrukkelijk, dat de af goderij in zijn staten moest, ophouden en dat zijn onderdanen zich moesten toeleg gen op de kennis van den waren God. Overal liet hij de christelijke godsdienst verkondigen. Priesters ontbood hij en kloosterlingen om zijn volk in de leer van het H. Evangelie te onderrichten. Hij stichtte kloosters, welke hij rijkelijk be giftigde en weldra werden scholen voor godsvrucht en wetenschap-opgericht. Om het wezenlijk geluk zijner onderdanen te bevorderen en te verzekeren, vaardigde hij wetten uit, die de onbeschaafde ge bruiken, welke de Hongaren van de Scy then hadden overgenomen, streng verbo den. Aldus is de H. Stephanus één van die zeldzame mannen geweest, wier invloed zich nog geruimen tijd op de zeden, over tuiging en gewoonten van het volk, dat hij bestuurde, deed gevoelen. Als apostel, overwinnaar, wetgever, heeft hij de roem der grootste koningen verworven en te vens de eerbiedige vereering van alle ge loovigen. DINSDAG 3 Sept. Mis v. d. vorige Zon dag: Deus. 2e gebed A Cunctis; 3e voor alle overledenen (Fidelium. Zie het eerste formulier der Requiemmissen); 4e naar keuze v. d. priester. Kleur: Groen. WOENSDAG 4 Sept. Mis als gisteren, maar het gebed voor alle overledenen valt uit. DONDERDAG 5 Sept. Mis v. d. H. Lau- rentius Justitianus, Bisschop en Belijder: Statuit. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit Voor de keuze gesteld: een rijk leven of een verstorven en streng boeteleven in een klooster, koos de H. Laurentius, de oogen op het kruis gericht, het laatste met de woorden: „Gij, Heer, zijt mijn hoop; daar hebt Gij gevestigd uw allerveiligst toevluchtsoord". Hij trad in het klooster der reguliere kanunnikken v. d. H. Gre- gorius. Later als Patriach verheven op de bisschopszetel van zijn vaderstad Venetië, bleef hij zijn leven van boete en verster ving getrouw. VRIJDAG 6 Sept. Mis v. d. vorige Zon dag: Deus. Verder alles als op Woensdag. ZATERDAG 7 Sept. Mis van Maria op een Zaterdag: 'Salve. Gloria. 2e gebed tot den H. Geest; 3e (voor de Kerk; 4e) vóór den Paus. Prefatie van Maria (invullen: En U om de vereering). Kleur: Wit. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: 2e gebed v. d. Z.Z. Joannes van Perugia en Petrus van Sas- soferrato. Belijders: 3e v. d. H. Aegidius; 4e v. d. H.H. twaalf Broeders. WOENSDAG. Mis v. d. H. Rosa van Vi- terbo, Maagd: Loquebar. Gloria. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Gentilis van Matelica, Martelaar: In virtute. 2e gebed v. d. H. Laurentius; 3e A Cunctis. Kleur: Rood. VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Liberatus van Lauro en Peregrinus van Falerone, Belijders: Confiteantur. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. N.B. In de Mis v. h. H. Hart: 2e gebed v. d. Z.Z. Liberatus enz.; 3e A Cunctis. Geen Credo. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. van wie enkele zelfs per eigen auto naar de Keizersgracht waren gekomen om te spe- f len. Deze speel'gelegenheid werd beheerd door twee exploitanten en ook de penrison- houder wist, dat er gespeeld werd, diikwijls om grof geld. Tegen de exploitanten en den pensionhouder is proces-verbaal opgemaakt wegens het geven van gelegenheid tot ha sardspel. Zij blijven inarrest en zu-llen ter beschikking van de Justitie worden gesteld. De spelers kónden, na gehoord te zijn weer vertrekken. WEER EEN ARRESTATIE TE OSS. Door de Koninklijke Marechaussee werd gearresteerd vrouw R. van de Varkens- markt te Oss, welke er van verdacht wordt, haar woning in brand te hébben willen ste ken. Verschillende voorwerpen, waaronder een petroleumkacheltje, werden in beslag genomen. De vrouw is ter beschikking van de justitie te 's-Hertogenbosch gesteld. SPORT UIT HET KATHOLIEKE KAMP. INTERNATIONALE WEDSTRIJD TE LISSE. Behalve de wedstrijd te Voorhout is er nog 'n belangrijke voetbalkamp in onze omgeving, n.l. te Lisse, waar het R.K. Bel gisch elftal Rapid de gast zal zijn van Lisse. We vestigen hierop de aandacht, wijl men ervan verzekerd kan zijn een stevig Bel gisch elftal te zullen zien spelen, zoodat het en interessante partij belooft te worden. OEFENWEDSTRIJD D.H.V.B.-ELFTAL TE VOORHOUT. Zooals deze week gemeld, zal morgen op het Foreholte-terrein te Voorhout de oefen wedstrijd van de twee D.H.V.B.-elftallen plaats hebben ter verkiezing van een defi nitief Leidsch Districtselftal. Indien het weer de voetballers niet in den steek laat, zullen er ongetwijfeld veel bezoekers naar Voorhout trekken en we meenen te mogen verwachten, dat zij van een interessanten strijd getuige kunnen zijn. Bij den aanvang van het voetbalsei zoen reeds 'n dergelijken wedstrijd te kun nen aanschouwen is zeker nog niet veel gebeurd en daarom bevelen we 'n bezoek ten zeerste aan. A S. ZONDAG - AANVANG I UUR georganiseerd door de R.K. Sportvereeniging „De Bataven" 100 - 400 - 1000 M 1500 3000 10000 Meter hard,oop«n Hoogspringen, Speerwerpen Verspringen, Estafettes Kogelstooten Discuswerpen Entrée 10 cent UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De a.s. juniorencompetitie. Na nozen opriep aan de vereenigingsse- cretarissen om hun ledenlijsten op te zen den van de junioren, hebben verschillen den hieraan voldaan, doch lang niet allen, ofzouden wij in de aanstaande com petitie zoo veel minder junioren hebben? Dan zou het ledental gedaald zijn met niet minder dan 250 en dat betwijfelen wij. Indien er soms nog nalatig zijn geble ven, zorg dan, dat het alsnog zoo spoedig moglijk gebeut, met het oog op de indee ling en het klaar maken der legitimatie bewijzen. Alle vorige ligitimatiebewijzen komen te vervallen, daar velen er geen meer hebben, en het noodzakelijk is voor de goede controle om allen te voorzien van nieuwe kaarten. De kleur van deze bewijzen is voor 1935 '36 oranje en men denke er wel aan, dat zonder legitimatiebewijs men geen recht heeft wedstrijden te spelen. Volgende week worden de vereenigingen welke haar juniorenlijsten reeds hebben opgezonden, de kaarten toegezonden. Voor ieder legitimatiebewijs wordt 5 ct. in rekening gebracht, welke na ontvangst gelijk moet worden voldaan aan onder staand adres, even zoo moet voor elk elftal 2.50 worden gestort. Voor degenen, die in gebreke blijven, worden geen wedstrij den vastgesteld. Het ligt in de bedoeling de competitie te doen aanvangen op 22 September a.s. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. AVV: Het programma, dat morgen voor de A W-elf tallen is vastgesteld, ziet er als volgt uit: 12.30 uur: AVV 2VVL 2. 1 uur: Vogel 2AW 4. 2 uur: Wilhelmus bAV V b. Wij vertrouwen, dat de AVV'ers hun best zullen doen in deze wedstrijden een zoo goed mogelijk resultaat te behalen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5