STADS NIEUWS ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BEAD - PAG. Z NOG REGENACHTIG. DE BILT SEINT: Aanvankelijk nog krachtige, later mati ge Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt, later opklarend. Waarschijn lijk nog regenbuien. Iets kouder. Hoogste barometerst.: 768.3 te Weenen. Laagste barometerst.: 751.0 te Aberdeen. LUCHTTEMPERATUUR. 18.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS u. Van Zaterdagnamiddag 8.23 uur tot Zondagmorgen 5.39 uur en van Zondagna middag 8.20 uur tot Maandagmorgen 5.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk op: Zondag 1 September v.m. 5.11 uur en nam. 5.28 uur, en Maandag 2 Sept. voorm. 5.45 uur en nam. 6 uur. weg te gaan en heb door de politie, op ver zoek van den Koning, doen verbieden, dat het lichaam werd gefotografeerd. Ik vroeg toen den Koning naar de identiteit van het slachtoffer. Hij antwoordde mij in het Duitsch: „Wij zijn hooge personen en rei zen incognito". Hij was vreeselijk ontdaan en zag doodsbleek. Alsdan vroeg ik naar de papieren. Zoo zijn immers de voorschrif ten, verontschuldigde de kapelaan zich. De Koning antwoordde, dat zij in de auto lagen. Ik heb toen de politie gewaar schuwd en deze vond een paspoort van de Belgische Alpenclub in de auto. Het stond op naam van graaf en gravin de Rethy. Toen ging mij een licht op. De Belgische vorsten zijn in Zwitserland buitegewoon populair en hun schuilnaam was er immers bekend. Ik betuigde mijn diepe deelneming aan den Belgischen vorst, maar ik heb hem toch nog eens uitdrukkelijk gevraagd of hij de Belgische Koning was. Hij antwoordde niet bevestigend maar drong er op aan, het on geluk nog geheim te houden. We begrepen dit gevoelen en hebben het geëerbiedigd. Maar een half uur later wist geheel Lu- zern wat er op den weg naar Küssnacht was gebeurd. De Koning is toen vertrok ken met de auto van dr. Steinegger, in wiens kabinet hij werd verzorgd. Uit Küssnacht werd getelefoneerd naar Luzern om een lijkkist te sturen. Hierin is het zwaar gewonde lichaam van de on gelukkige Koningin gelegd en aldus is het naar Luzern overgebracht, naar villa „Has- lihorn", die de vorsten er bewoonden. Een tiental minuten later verscheen de Koning opnieuw ter plaatse en keerde ver volgens met de auto van dr. Steinegger naar Luzern terug, ook naar villa „Hasli- horn". De auto geborgen. Men is er in geslaagd, den auto, waar mede de Belgische Koningin verongelukt is, te bergen. Met kettingen werd de auto aan een schip verbonden, dat den wagen naar de landingsplaats sleepte, vanwaar hij met een vrachtauto naar een garage werd gebracht. Hier blijft hij ter beschik king van de autoriteiten. Terwijl de radiator weinig beschadigd is, is de stuurinrichting geheel ontzet. De rechter zijde van den wagen is geheel ver nield. Gisterochtend heeft de gemeenteraad van Küssnacht op de plaats, waar de Ko ningin stierf, een kruis opgericht. Een vertegenwoordiger van de regeering van het kanton Schwyz en het district Küssnacht hebben er een krans neergelegd. VOOR HEN, DIE SOLDAAT WORDEN! „Een gewaarschuwd mensch telt voor twee" zegt het spreekwoord en zeker zal hij, die gewaarschuwd is voor de gevaren, er beter door komen dan een ander, die er door verrast wordt. De dienstplichti genretraite zal den toekomstigen recruut spreken over de moeilijkheden, die de diensttijd meebrengt voor het geestelijk en godsdienstig leven. In die retraite gewaarschuwd, door ge bed en goede voornemens gesterkt, zal hij zeker goed blijven in de kazerne en min stens even 'goed naar huis terugkeeren, als hij is heengegaan. Zulk een dienstplichtigenretraite zal gehouden worden van 27 tot 30 September te Noordwijkerhout. Men gelieve zich daarvoor op te geven bij de Directie van het Retraitehuis of bij ondergeteekende. De kosten bedragen 6.50 en kunnen tijdens de retraite wor den voldaan of vóór retraite worden toe gezonden aan den Aalmoezenier. Na aan melding ontvangt men een toegangskaart met verdere inlichtingen. Aalmoezenier J. J. BROUWER, Huygensstraat 6, 's-Gravenhage Telef.116534. Giro 82320. VIERING KONINGINNEVERJAARDAG. Koninginnever jaardag begon vandaag wel zeer somber. De regen gutste bij het krieken van den dag met stroomen neer en voorspelde weinig goeds. Onder deze slechte voorteekenen begon •het Oranjefeest zonder het traditioneele Oranje-zonnetje en de kinderen der scho len, die de opening der festiviteiten moes ten verzorgen, kwamen in stroomenden re gen naar de Kaasmarkt, waar het verza melpunt was voor de scholen. Vanwege den regen werd afgezien van den gebruikelijken optocht door de stad en werd rechtstreeks gemarcheerd naar de Breestraat. In de Stadszalen. In de groote Stadsgehoorzaal en in den Foyer, welke feestelijk waren versierd met oranje- en rood-wit-blauwe vlaggen en groen, was het spoedig een geroezemoes en drukte van jewelste. De muziek onder leiding van den heer M. van Well zorgde voor wat afwisseling en toen het half tien geworden was kon de uitvoering een aanvang nemen. De voorz. der commissie voor het Kin derfeest, de heer W. Koops A.zn., heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de wethouders Tepe en Romijn alsmede rector Reynen en den heer Boot, voorz. der plaat selijke schoolcommissie. Het verheugde spr., dat weer talrijke jongens en meisjes naar de Stadszaal waren gekomen en dat zoovele onderwijzers en onderwijzeressen bereid waren gevonden de commissie bij te staan. Spr. herinnerde er den kinderen verder aan, dat het hier een feestviering betrof ter eere van H. M. de Koningin. Spr. betreurde het, dat over den verjaar dag van onze Koningin een schaduw is ge worpen door den plotselingen dood van een andere geliefde Vorstin, Koningin Astrid van België. Voor 'n oogenblik wüde spr. alleen den ken aan onze jarige Vorstin en haar ge liefde dochter, haar vele goeds toewenschen en een behouden terugkomst in het vader land. Als bewijs van erkentelijkheid stelde de heer Koops voor een felicitatie-telegram aan H. M. de Koningin te zenden, dat als volgt luidt: Aan H. M. de Koningin, Feestvierende kinderen der Leidsche la gere scholen, vereemgd m de Stadsgehoor zaal, bieden Uwe Majesteit hun hartelijke gelukwenschen aan. De voorz. der feestcommissie, W. KOOPS A.zn. Na het openingswoord werden door alle aanwezigen de twee eerste coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarna met de afwerking van het programma werd begon nen. Allereerst werd onder leiding van den heer Kuhler een nummer gymnastische oefeningen door 'n aantal rappe jongens ten beste gegeven. Vervolgens werden eenige nationale liederen door de kinderen gezon gen en als slotnummer voor de pauze gaf de heer A. W. I. Korswagen, hoofd der school Medusastraat A een geschiedenis in woord en beeld van den Vos Reinaerde, waarvan de Leidsche Studenten dezen zo mer de lustrumopvoering hebben gegeven. In de pauze werden alle kinderen, die bij het binnenkomen in de zaal reeds een koek in ontvangst hadden genomen, gctracteerd aan de welvoorziene buffetten, waarna het programma werd vervolgd met een pop- penkas-vertoonning door den heer L. Lan- geveen uit Den Haag en een gooohelvoor- stelling door den heer Joh. de Zoete uit Den Haag. Ter afwisseling zongen de kin deren nog weer enkele nummers en te ruim 12 uur was het programma ten einde, waarna alle kinderen opgetogen huiswaarts keerden. In den foyer was het programma in om gekeerde volgorde ofgewerkt onder leiding van den heer Zuidhcff, die het openings woord sprak. De gymnastische oefeningen stonden hier onder leiding van mej. Koe man. Het middagfeest. De herdenking van Koninginne-verjaar- dag, hedenmiddag op het Schuttersveld, zal voornamelijk bestaan uit Kinderspelen. Het 6e Reg. Veld-Artillerie neemt n.l. niet aan de feestviering deel vanwege het overlijden van Koningin Astrid. Het op treden van de Venneper Ruiters vervalt daardoor, terwijl de muziek van het 6e Re giment niet aan den optocht.naar het feest terrein zal deelnemen. Gevierd door de buurtvereeniging „Eensgezindheid". De immer actieve buurtvereeniging „Eensgezindheid" had voor Koninginne dag natuurlijk en prachtprogramma in el kaar getimmerd. Een programma, dat al vroeg begon. Maar helaas! Uit de bewolkte hemel stroom de het water, water dat de feestvreugde dooven moest. Maar het bestuur en ook de kinderen waren optimistisch genoeg om zich hier door hun feestvreugde niet te laten ont nemen en zoo stonden zij reeds om 8 uur in den morgen klaar op den hoek Ooster straatTrompstraat om onder leiding van den heer G. Mulder een zanghulde te doen hooren. Deze werd begeleid door eenige leden van „W. W." IJl klonk de muziek in den leegen mor gen. De regen viel, maar er was de stem ming van Koninginne-verjaardag. En de kinderen, getooid piet oranje, zon gen schoon en vroolijk vele liederen. Natuurlijk was er nu wat minder be langstelling, maar zij die liever uit den regen bleven, bungelden toch uit het raam en gaven aldus „koninklijke" belangstel ling. Na deze aardige uitvoering werd den kinderen een aandenken aangeboden. Om tien uur namen de meer „kinder lijke" feestelijkheden een aanvang. De grabbeltonnen werden op vier verschillen de plaatsen opengesteld. Daarna kwamen om half elf de wedstrij den voor meisjes met versierde hoepels en voor jongens met zelfgemaakte vliegers. Hedenmiddag van 2.30 tot 4.30 uur had den kinderspelen plaats welke werden op geluisterd door muziek, terwijl in de Trompstraat een ballonnenwedstrijd werd gehouden. Hedenavond om 8 uur geeft de Harmo niekapel „Werkmans Wilskracht" een con cert op den hoek TrompstraatOosterstraat onder leiding van den heer G. Dik. Telegram aan de Koningin. De Vereeniging „Koninginnedag" te Lei den heeft het volgende telegram aan H. M. de Koningin verzonden: Aan H. M. de Koningin, De Vereeniging Koninginnedag te Leiden brengt in trouw en eerbied Uwe Majesteit haar gelukwensch. w.g.Mr. A. J. ROMIJN. voorz. P. H. STEENHOUWER, le secr. PATER BORROMAEUS SPREEKT MORGEN VOOR 'T S.PX. Verleden, week hebben wij u aangekon digd, dat er morgen in de Hartebrugkeik 'n predikatie zal gehoudeh worden voor 't Sint FranciscusLiefdewerk, dat dit jaar vijf tien jaar bestaat. Met 'n enkel woord wilde 'k u hieraan herinneren. Morgen zal u 't doel, de noodzakelijkheid van 't S.P.L. wor den aangetoond door iemand, die meer recht van spreken en meer ondervinding heeft dan iemand anders. Pater Borromaeus de Greeve heeft zich gaarne bereid ver klaard hiervoor te komen preeken. Mogen zijn woorden groote vruchten dragen, be langstelling van allen en steun van ieder naar vermogen. Moge God zijn woorden overvloedig zegenen, opdat wij kunnen voortzetten wat noodig is om onze jongens te vormen tot deugdzame christenen, dege lijke katholieken. P. GONS. PEERDEMAN, O.F.M. „SANCTA VERONICA". Donderdag 5 Sept. zal weder zitting ge houden worden in-hét Vincentiusgebouw van 35 uur. Alhoewel 't voor ons allen vacantie geweest is en er dus niet of wei nig gewerkt is, hebben de aanvragen ge durende dien tijd niet stil gestaan en moe ten wij, nu allen de handen uit de mou wen steken, om alles voor den komenden winter voorradig te hebben. Door de steeds toenemende werkloosheid zal er in de naas te toekomst nog meer gevraagd worden, dan voorheen. Is het dan voor ons allen geen voldoening, als wij de groote nood van vele bekommerde ouders kunnen verlich ten, door 't allernoodzakelijkste linnen goed, ondergoed voor vader, moeder en kinderen, kousen voor de jongens enz. enz. te verschaffen? U kunt ons zoo gemakkelijk helpen! Een weinig vrije tijd heeft ieder van ons, méér vragen wij niet van U! Het materiaal voor te naaien en breien verstrekken wij kosteloos op onze zitting, desgewenscht met voorbeelden erbij, en u brengt het ons de volgende maand kant en klaar terug! Mogen wij een groote schare dames voor onze e. v. zitting (5 Sept.) uitnoodigen? Wij zullen U allen met blijdschap ontvan gen; daar 't gaat om 't heil van vele Leid sche gezinnen van Stille Armen. HET BESTUUR. AVONDTEEKENSCHOOL R. K. VOLKSBOND. We willen hier nog-eens de aandacht ves tigen op de avondteekenschool van den R.K. Volksbond, welker nut van algemeene be kendheid geacht mag worden. De inschrijving voor den cursus 1935 1936 zal worden gehouden Maandag 2, Dinsdag 3 en Woensdag 4 September 1935, in het schoolgebouw van der Werfstraat 70, t. o. het Gemeentelijk Badhuis, telkens des avonds van 7.309 uur. De lessen aan de school zijn geheel gericht op de practijk. De bedoeling is, den leerlingen, zonder hen al te veel met theoretische moeilijkheden lastig te vallen, toch zooveel kennis bij te brengen, dat ze de verschillende in hun vak voorkomende moeilijkheden gemakkelijker kunnen overwinnen. Les wordt gegeven in Nederlandsche taal, rekenen, meetkunde, vormleer, projectie leer, handteckenen, rechtlijnig teekenen, projectieteekenen, vakteekenen, hout- en marmerschilderen, boetseeren, werktuig kunde en electro-techniek, één en ander natuurlijk al naar de leerling in zijn vak noodig heeft. Op bovengenoemde inschrijf- avonden kan men alle gewenschte inlich tingen verkrijgen. Mogen vele ouders hun kinderen als leerling laten inschrijven en bedenken, dat juist in dezen tijd vakkennis een groote steun kan zijn in den strijd om het bestaan. Concert „Perosi". Zondag a.s. ds 's avonds te 8 uur, zal door „Perosi" een concert worden gegeven in den tuin van den R.-K. Volksbond voor de Bondsleden en hun huisgenooten, gratis toegankelijk. DE KATHOLIEKE JONGENSJEÜGD. De komende weken zal gekenmerkt wor den door de krachtige en massale op- imarsch van de Katholieke Jongenscentraie (K.J.C.) in het distrtct Leiden. Kruisvaart en Verkenners, S.F.L. en Sport zullen naar buiten treden, om Ouders en familie en andere stadgenooten iets te toonen van de vorming, die in den tegen- woordigen tijd door de Katholieke Jeugd beweging aan haar leden wordt gegeven. Vooral de maand September zal staan in het teeken der Katholieke Jongenscen trale (KJ.C.)! Hier moge heel kort in chronologische orde worden opgenoemd wat er zoo al op het program staat van onze d!istricts-K.J.C. Zondag 1 September (dat is morgen al) worden op ons sportterrein aan d'en Haag- weg de nationale atletiekwedstrijden ge houden, waarvoor 100 athleten zioh hebben lat insohrijven, onze beste katholieke athle ten uit alle richtingen van het land. Zaterdag 7 September wordt een oud sportiefgebruik hier in eere hersteld, de z.g. singelloop rondom de stad. Zondag 8 September; ja, dat is een heel •leuke dag, een geweldige verrassing, een attractie van de bovenste plank! Dan zal tijdens den voetbalwedstrijd, die gespeeld zal worden om den supportersbeker, het auto-giro-vliegtuig, waarover zoo veel ge schreven is, op het terrein van ons sport park dalen. Neen, dat_is heusch geen grapje, dat is volle werkelijkheid. Zondag 15 September, ik geloof, dat deze dag de allermooiste wordt; dat is de K.J.C.- dag bij uitstek, de dag van het Tornier der Kruisvaart en van het Kampvuur der Ver kenners. Die dag is „het" feest van de al gemeen vormden jeugdbeweging. Feest bij den Deken in de kerk, op het sportterrein aan den Haagweg en 's avonds kampvui^, op de historische plaats van den Burcht. Zondag 22 September. De Sportcentrale organiseert middels de Sportpropaganda- olub groote volksspelen voor de school gaande jongens en bovendien komt op dien dag Majoor H. J. Bamgert met 'n elftal van de Koninklijke Nederlandsche Marine op ons veld een wedstrijd spelen tegen een van onze elftallen. Zondag 29 September. Ja, dan houden wij eens ons mond, want als we wel zijn ingelicht dan treedt op dien dag De Graal naar buiten. Zondag 13 October zal onze stad het ge noegen hebben, de Kringwedstrijden te or gan iseeren van den Turnkring. Ziet daar heel kort ons voorloopig pro- •gram. het program van onze mannelijke jeugdbeweging. Tot slot een dubbel verzoek: voor de volksspelen op 22 September voor de kin deren hebben we cadeautjes noodig en prijsjes; een enkel seintje bij een der Sport lui of bij ondergeteekende en het gebodene zal dankbaar worden aanvaard! Dan: over enkele dagen verschijnen niet •minder dan 30.000 (dertig duizend) circu laires over het Leidsch district, dat is de stad en de geheele omgeving; trekt u maar de grens: Lisse, Noordwijk, Voorschoten, Zoeterwoude, Hazerswoude, Leimuiden, al- wat daar bininen valt, behoort tot ons district. Is dit niet een mooie gelegenheid voor een reuze reclame? Wie het meeste voor onze goede zaak biedt, krijgt deze re clame dn den vorm van een advertentie op deze circulaire! Aanbiedingen moeten voor Dinsdag bij ongeteekende zijn ingekomen. L. BEUNE pr. Voorz. Distr. K.J.C. Door de politie zijn hedennacht aange houden de 41-jarige boerenarbeider A. v. L., alhier woonachtig en de 20-jarige J. v. •O., zonder beroep, uit Leaderdorp. Zij wa ren in het bezit van een zak peren, het geen de politie verdacht voorkwam. Bij ver hoor bekenden zij de peren ontvreemd te hebben bij den landbouwer V. aan de Cro- inesteinkade. Na verhoor zijn zij op vrije voeten gesteld. Op de veemarkt alhier is gisteren een vet kalf achtergebleven. Inlichtingen bij de politie. BIOSCOPEN Lido. Lido brengt deze week twee groote films. „Haar grootste succes" en „Vroolijke Va gebonden." De eerste draait vóór de patize en speelt in den goeden ouden tijd, im alten Wien. Nu is het onmogelijk, dat een film in Wee nen kan spelen zonder dat de liefde een woordje meespreekt; en dat is hier dan ook vanzelfsprekend het geval. Er is in dat ge moedelijk oude Weenen een waschmeisje, dat van haar tante, bij wie zij inwoont, geen permissie kan krijgen om aan het toon eel te gaan, wat haar vurigste verlangen is. Zij komt er natuurlijk toch, dat begrijpt u, vooral als u weet, dat het waschmeisje voorgesteld wordt door Martha Eggerth. Zij komt er dank zij de hulp van Leo Schle- zak, die in den persoon van den regisseur- dichter-tooneelspeler Raimund alle gele genheid heeft om t$ toonen, welk een sterk speler hij is. De tweede film speelt in Speelgoedland en laat de beide bekendé filmkomieken Laurel en Oliver Hardy alle mogelijke en onmogelijke avonturen beleven in de heer lijke sfeer van Moeder de Gans. Alle heer lijke figuren uit de sprookjeswereld van de jeugd zien wij hier terug. Er is een arm herderinnetje, dat trouwen wil met een ar men fluitspeler, maar trouwen moet met een schurk, om haar moeder van den fi- nancieelen ondergang te redden. Stan Laurel en Oliver Hardy weten dat te ver hinderen, maar zij maken heel wat mee! Ten slotte komen ze nog in Boemansland ook terecht. Een aardig en goed gevuld programma. Vermelden wij ten slotte nog, dat in het journaal herinneringen aan de zoo tragisch om het leven gekomen konin gin Astrid wordn vertoond. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: J. Polak, De Bruijne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Aug. tot en met Zondag 1 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, en C. van Zijp, Wilhelminaparq 8, Oegstgeest telef. 274. Luxor. Als hoofdnaimmer voor de pauze wordt deze week in het Luxor Theater vertoond de geheimzinnige en sensationeele speel film „De Witte Papegaai". Deze Warner Bros-film geeft een. geschiedenis weer, welke zich afspeelt rondom een erfenis van twee millioen dollar, welke bestemd zijn •voor een meisje en haar broer, die elkaar echter niet kennen, wij'l zij reeds jong ge scheiden werden. Ieder heeft echter 'n be wijs in den vorm van 'n stuk papier, waar bij het een op het ander sluit. Om deze twee panden wordt de strijd gevoerd met ondergeschoven personen, diefstallen en natuurlijk moorden, want ook daarvoor schrikken de bandieten niet terug. Rondom deze geschiedenis speelt zich natuurlijk 'n liefdesgeschiedenis af van den jongen man, die de rechten van het meisje beschermt en de geheele zaak tot 'n gewenschte op lossing weet te voeren. In de hoofdrollen spelen Jean Muir en Ricardo Cortez. De film „Ein Walzer für Dich", welke na de pauze gegeven wordt, is een geestige .•film van een hertogin van 'n denkbeeldig Jandi, die door de regeeripg is afgezet ten behoeve van een hertog-zanger. Allerlei verwikkelingen spelen zich hierom af, ter wijl Heinz Rühmann, Adèle Sandrock en Theo Lingen voor de komische noot zorgen. Voor volwassenen een aardig program ma. Casino. Casino heeft deze week drie filmwerken op 't programma staan, die door Verschei denheid van inhoud, zonder twijfel de be zoekers, al naar hun smaak is, zullen be vredigen. Zoo zullpn liefhebbers van een Wild-West-film hun gading vinden in „De vliegende Ruiter", waarin 't niet ontbreekt aan paardenrennen en een stuk of wat ge zellige knokpartijjes. Wie van een film houdt vol geheimzinnig gedoe kan terecht in „Het geheimzinnige kabinet", waar men kennis maakt met 'n gewieksten knaap uit Chicago, tevens bendeleider, die de allu res aangenomen heeft van een Indischen fakir en in dat kabinet, of beter gezegd salon, aan lichtgeloovige lui voor grof geld de toekomst voorspelt en hen op zoo genaamde spiritistische scéances in con tact brengt met overleden bloedverwanten. Een handige journalist, die vermoedt, dat er muziek achter 't zaakje zit, treedt in dienst bij dezen fakir en 't gelukt hem, on der levensgevaar zelfs, de zwendelarij aan 't licht te brengen. De meeste bioscoopbe zoekers evenwel zien 't allergraagt een goeie amusementsfilm. Nu, deze kunnen him hart ophalen aan de capriolen van Joe S. Brown in „De drijvende zwem broek", die gegeven werd in plaats van de aangekondigde Charlie Chaplin-film, die onbruikbaar bleek. Joe Browin wist het publiek zóó te vermaken, dat de lachsal vo's niet van de lucht waren. Wie 'n paar uren prettig wil doorbreigen, die ga deze week op 'n avond maar eens naar Casino. Hij kan er terecht. Voor volwassenen. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONTUS* Cohort: Aeterne Pater. Zondag: 4 uur Ontspanning. Maandag 7 uur Antonius-, Franciscus-, Hubertus- en Arnoldusban. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 6 uur Missieclub. 7 uur Zaagclub. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7 uur Martinus- en Servatius- ban. Zaterdag, 2.30 uur Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 5 uur Zangclub. 7 uur contributie betalen. Bibliotheek. BURGERLIJKE STAND LEIDER. Geboren: Arie z. v. J. Keijzer en W. v. d. Leek. Hermanns z. v. C. IJ. Paauw en M. E. de Haas. Piet Albertus z. v. J. d Vries en H. Schoneveld. Anna Emi- lie Christa d. v. F. A. R. Höhndor en A. R. Wendt. Willem z. v. R. W. Posthuma en C. v. Dam. Petrus Antonius z. v. P. A. Helling en A. M. Linsen. Jannetje Cor nelia d, v. D. v. Duijvenvoorden en A. v. d. Plas. Cornells Petrus z. v. D. Wij- nands en A. M. v. d. Berg. Frits z. v. G. Groenendijk en C. Timmers. Julius Ma rei z. v. A. W. Meijer en W. J. Jansen. Henz z. v. J. Vinke en F. E. Dietzmann. Cornells z. v. M. Spreeuw en J. Stroomer. Gehuwd: H. Zwart jm. 24 j. en D. P. Kleinjan jd. 22 j. F. v. d. Wijngaard jm. 26 j. en H. A. Stam jd. 19 j. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2